Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem biztos, hogy Rian az egyetlen, aki fel van kérve a Lucasfilmnél egy új sorozat készitésére. Csak lehet, hogy a Lucasfilm tanult az eddigiekből és ahelyett hogy rögtön bejelentik az illetőt, inkább kivárnak amig biztosan eldől hogy mikor mi fog készülni. Az biztos, hogy van legalább egy film amelynél Kevin Feige lenne a producer. Annál a projektnél például szó se volt Rianről. Lehet hogy a Feige-féle filmnek már rendezője is van csak mi nem tudunk róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindenesetre nagyon sajnálnám, ha elkaszálnák Rian trilógiáját, szerintem messze ő a legalkalmasabb arra, hogy új irányba vigye az SW-t. Eddig gőzerővel robogott a nosztalgiavonat (TFA, Rebels, Solo, Rogue One), de az új trilógia befejeztével fontos lenne új lapot nyitni látványvilág, hangulat, és történet szempontjából egyaránt. Rian a TLJ-vel bebizonyította, hogy képes erre, és egy olyan film, ami nem a Skywalker-saga egyenes folytatása, talán a károgókat is kevésbé zavarná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem biztos, hogy Rian az egyetlen, aki fel van kérve a Lucasfilmnél egy új sorozat készitésére. Csak lehet, hogy a Lucasfilm tanult az eddigiekből és ahelyett hogy rögtön bejelentik az illetőt, inkább kivárnak amig biztosan eldől hogy mikor mi fog készülni. Az biztos, hogy van legalább egy film amelynél Kevin Feige lenne a producer. Annál a projektnél például szó se volt Rianről. Lehet hogy a Feige-féle filmnek már rendezője is van csak mi nem tudunk róla.

Tényleg, Feige -ről el is feledkeztem. De nem úgy volt, hogy őt csak pletykálták? Mivel most már ő a Marvel feje kb., így nem hinném, hogy emellett még egy SW filmnél is producerkedne. :)

De elképzelhető, amit írsz. Azért elég sok minden történt a SW háza tájékán. Emberek jöttek-mentek. Azért Rianben bízom, hogy marad. Ő egy jó pont lenne egy Skywalker-mentes éra megteremtésében. Vizuális szempontból 5* a munkája. A karakterekkel is remekül bánik - a viccek azok, amik nagyon vékony jégen táncolnak nála. Nekem a TLJ humora olyan, hogy van ami betalál, de nagyon, és van, ami nem tetszik. Egyedi humort képes megalkotni RJ, amely nem feltétlenül működik egy SW filmben. Szerintem ő is tanult 1-2 dolgot a TLJ készítése közben, hogy mi működött és mi nem feltétlenül. Így az erősebb dolgokra rágyúrhat majd Rian, a gyengébb pontokat pedig valahogy megpróbálja kompenzálni, vagy kiküszöbölni valami remek ellenpárral. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem ez kicsit fel van fújva. Eddig egyedül Hamill volt aki tényleg kritizálta a Last Jedit, ő viszont ezt teszi kb. azóta hogy kijött a film. A bemutató után tartott egy pár hónapos szünetet és úgy tűnt hogy kibékült a végeredménnyel de aztán hamar kiderült hogy mégse.

JJ rengeteget dicséri a Last Jedit. Boyegának meg a saját szála kapcsán volt egy kritikája, amit valahol meg is értek. Olvasom az interjúkat de nem látok semmi Last Jedi-ellenességet. Persze a sajtó drámát akar úgyhogy megpróbálja felfújni az egészet, de Hamillon kivül én nem láttam egy stábtagot se aki tényleg nekiment volt az ep.8-nak.

Valóban felfújták, szövegkörnyezetből kiragadtak mondatokat. Ezeket egybevetve se szerencsés mondatok voltak néhol. Főleg Boyega járt élen ebben.

24 perccel korábban, Yoda József írta:

A TROS elvileg 190 millió körüli nyitóhétvégére számíthat a jelenlegi becslések szerint. Egy normál filmnek ez baromi erős lenne, de a Saga zárórészeként ez messze elmarad a várakozásoktól.

Igazából ez a várakozás. Sőt még ez alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy azt nem értem, hogy a legújabb clip-et miért nem dobják a hivatalos YT-csatornára is? Ott jutna el a legtöbb emberhez, megdobná a hype-ot, a jegyeket is biztosa boost-olná... Nem értem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az kétségtelen hogy a nyitóhétvége nagyrészt rajtamúlik. Ha nem várja kellően sok ember az ep.9-et akkor az jelentős részt amiatt lehet mert nem keltette fel az érdeklődésüket az előző film. A nyitóhétvége után viszont az ep.9 fogadtatásán múlik a film forgalma.

Az előző filmek ÉS az előzetesek. Azért azt se vegyük ki a képből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy folytatásnál az előzeteseknek olyan túl nagy súlya nincs. Persze ha kirívóan gyengék akkor igen, de az emberek kiváncsiságát itt elsősorban az előző rész kell táplálja. Ha jó érzéssel jöttek ki arról akkor valószinüleg látni akarják hogy hogy fog folytatódni a sztori.

A Gyűrűk Ura folytatásoknak rettentő középszerű előzetesei voltak anno mégis remekül teljesítettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy folytatásnál az előzeteseknek olyan túl nagy súlya nincs. Persze ha kirívóan gyengék akkor igen, de az emberek kiváncsiságát itt elsősorban az előző rész kell táplálja. Ha jó érzéssel jöttek ki arról akkor valószinüleg látni akarják hogy hogy fog folytatódni a sztori.

A Gyűrűk Ura folytatásoknak rettentő középszerű előzetesei voltak anno mégis remekül teljesítettek.

Viszont itt elég nagyot változott a kép Palpatine belengetésével. Ha esetleg nem dőlnek az emberek az első hétvégén, akár abban is lehetne a hiba, hogy nem vevők a feltámasztott Uralkodó elképzelésre, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem JJ egyáltalán nem szállt bele az ep8-ba, sőt azt gondolom, hogy kimondta azt, amit érzek.

Star Wars rajongó vagyok, és nem ilyen válaszra számítok, és nem is tartom azt kielégítőnek, hogy "ez nem fontos".

Az első TLJ nézés óta ezt érzem, hogy ez a legjobb megrendezett és megírt Star Wars film, de nem tartom elégségesnek a választ a kérdésekre, hogy "ez nem fontos".

Ráadásul úgy, hogy ezek igen is rejtélynek voltak beállítva az ep7-ben. Amelyekre akkor nyilvánvalóan JJ sem tudta a választ...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már a TFA-ban kimondta Maz Kanata, szóval JJ volt az első aki szerint nem fontos. 

Maz azt mondta, hogy a szülei már nem térnek vissza, de valaki még visszatérhet. 

De nem csak Rey szüleire gondolt(am), hanem Snoke-ra is.

Ettől nem lesz rosszabb a film, csak sokan fordulatot vártak, mert annak is volt tálalva.

 

De nem ez az első a franchise-ban, hogy egy fordulat nem jön be, de a film nem lesz tőle rosszabb, így tovább lépek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

J.J is nyilatkozott a The New York Timesnak, hogy nem éppen szokványos a TLJ megközelítése, a fanok nem azért mennek el a moziba, hogy "ez nem számít" (khm... Rey és Snoke -ra utalva?)

Tényleg? Tessék!

 

JJ: “When Rian came on, what I loved [about his script] was the subversive nature, the meta take on the Jedi... I am a huge fan of him as a director and i knew he would do something extraordinary with it. I was immediately jealous that he was doing the thing”

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de kiragadták JJ szavait, hogy ekézi Johnsont! Ez itt a lényeg! Minden ki van ragadva a szövegkörnyezetből. Ez egy ilyen sz*r világ ahol a fakenews meg a kattintás mindennél előbbre való. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar nyelvterületen a Star Wars kapcsán az ign ebben a legprofibb.

Soha nem szoktam elolvasni a Star Wars-os híreiket, a Mandalori kritikájuknak is csak az utolsó bekezdését, innen tudtam meg, hogy olyan is létezik, akinek nem tetszik ez a sorozat, máshol még nem is láttam ilyet előtte. :D

 

Egyébként JJ egy úriember és amellett vérprofi. Soha nem támadná nyilvánosan az ep8-at, még ha nem tetszene neki, akkor sem.

A filmbe nem szólt bele, ez biztos, mivel kollégák jobb esetben nem szívatják egymást, pedig az is biztos, hogy ő nem ilyen irányba vitte volna, de JJ nem olyan szerepben van, mint Lucas volt az eredeti trilógiánál.

Ha az elképzelés nem tetszett volna neki, valószínűleg nem lett volna executive producere sem a filmnek.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen de kiragadták JJ szavait, hogy ekézi Johnsont! Ez itt a lényeg! Minden ki van ragadva a szövegkörnyezetből. Ez egy ilyen sz*r világ ahol a fakenews meg a kattintás mindennél előbbre való. :angry:

Te is pont kiragadtál egy másik részletet egy másik interjúból, ami meg a te igazad támasztja alá ;)

 

A Bence által linkelt interjúban inkább a sima nézők szemszögéből vizsgálja Rian stílusát, a tiedben meg mint egy másik filmes nyilatkozik róla. Neki lehet tetszett, ugyanakkor azt is gondolja, hogy az átlagnézőknek ez a stílus nem feltétlen nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Te is pont kiragadtál egy másik részletet egy másik interjúból, ami meg a te igazad támasztja alá ;)

Szerencsésebb lenne inkább azt írni, hogy Ody meg hozott arra egy példát, amikor dicséri Riant. A kiragadás terminológia akkor helytálló, ha az előcitált mondat szembemegy úgy az interjú általános mondanivalójával. Nem hinném, hogy itt ez történt.

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A Bence által linkelt interjúban inkább a sima nézők szemszögéből vizsgálja Rian stílusát, a tiedben meg mint egy másik filmes nyilatkozik róla. Neki lehet tetszett, ugyanakkor azt is gondolja, hogy az átlagnézőknek ez a stílus nem feltétlen nyerő.

Az jól látszik, hogy a két interjú nem zárja ki egymást. Egyetértek, attól, hogy filmes szemszögből tökösnek, merésznek tartja Riant és tiszteli, az még nem zárja ki, hogy ő pont azért nem vitte volna ilyen irányba a filmet, mert az átlagnézőknél ez kiverheti a biztosíték. Sőt, JJ EpVII-es munkásságát ismerve valószínűleg ez a helyes megfejtés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kicsit elgondolkoztam Rian szerepén. Itt ugye azt mondjuk, hogy vége az ipsének, többet nem fog SW-t rendezni. Közben majd kiszúrja a szemünket a Knives Out hatalmas sikere, ami akár még oscart is kaphat. Teszem hozzá ez a siker nem csak kritikai hanem nézői siker is. És itt jön a lényeg: a nézők nem fordultak el Rian Johnson filmjétől, sőt, sikerre vitték mert tetszett nekik. Tehát amikor prüszkölünk és a TROS bevételeiből akarjuk levezetni Rian megítélést, szerintem rossz úton járunk. Egy jó film bármikor siker lehet, és nem az számít ki áll mögötte. Szerintem a Knives Out arra is jó, hogy még inkább elfogadottá tegye ezt az embert. Egy gyökerektől mentes trilógia megalkotására továbbra se látok nála alkalmasabb személyt. Főleg, hogy ő még mindig a fedélzeten van, miközben a GoT fickók már rég leléptek. Ütne a dolog, ha bejelentenék mint rendezőt! Lenne három éve a fanoknak, hogy feldolgozzák a tényt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy belegondolva, azt a pletykát, amit most a ziro.hu és az MSW lehozott, lehet, hogy Rian fogja készíteni? :D Csak gondoljunk bele. Egy eddig ismeretlen időbe/területre vinne el bennünket. 400 évvel a Skywalker Saga előtt... ez eddig teljesen új, továbbá az Ismeretlen Régiók is egy eddig felfedezetlen terület. És anno úgy jelentették be Rian sztoriját, hogy a Skywalker Sagától elkülönülő trilógia lesz, amely új karaktereket fog bemutatni egy eddig teljesen ismeretlen "korszakban". Csak lehet hogy az évek alatt a trilógiából inkább széria lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is drukkolok neki. :) Hiszem, hogy újra tudna jó SW filmet csinálni, akár trilógiát, akár csak egyetlen egyet. Akinek erről még kétségei vannak, az nézze meg a Knives Out-ot, aminek forgatókönyvét is ő írta. :P 

Egyébként ha teljesen más érába megyünk, akkor kevésbé lehet bárkinek szálka a szemében, ahogy pl. Luke-kal bánt, hiszen nem lesz viszonyítási alap, mihez kapcsolódva elvárások fogalmazódhatnak meg az új filmmel szemben. Végül majd csak el kell ismerni, hogy aki jó rendező, az Star Wars univerzumban is az marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Knives Out más műfaj, más közönség, más lépték. Nem hiszem hogy bármilyen hatással lesz Rian jövőjére a Lucasfilmnél. A Disney éra egy ep.7-el és egy Rogue One-al kezdődött. Mindkettő messze az elvárások felett teljesitett és kritikusokat, fanokat, átlag nézőt egyaránt belelkesített. A Last Jedi törést hozott a siker-sorozatba. Ez most már a napnál is világosabb. Ezek után szerintem kész csoda lenne ha Rian-nek mozifilmet adnának. Azt eltudom képzelni hogy valami Disney+-os projekten fog majd esetleg dolgozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

A Last Jedi törést hozott a siker-sorozatba.

Csak a nézőknél hozott törést, már amennyiben. A TLJ minden fronton nagyon sikeres volt, ezt ne feledjük. Persze kivéve a fanok egy csoportját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Knives Out más műfaj, más közönség, más lépték. Nem hiszem hogy bármilyen hatással lesz Rian jövőjére a Lucasfilmnél. A Disney éra egy ep.7-el és egy Rogue One-al kezdődött. Mindkettő messze az elvárások felett teljesitett és kritikusokat, fanokat, átlag nézőt egyaránt belelkesített. A Last Jedi törést hozott a siker-sorozatba. Ez most már a napnál is világosabb. Ezek után szerintem kész csoda lenne ha Rian-nek mozifilmet adnának. Azt eltudom képzelni hogy valami Disney+-os projekten fog majd esetleg dolgozni.

Hogy érted azt, hogy Az utolsó Jedik törést okozott? Annál a filmnél sokkal nagyobb volt a megosztottság, mint korábban bármelyiknél? Személy szerint én megosztottságot minden korábbi filmnél tapasztalok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak a nézőknél hozott törést, már amennyiben. A TLJ minden fronton nagyon sikeres volt, ezt ne feledjük. Persze kivéve a fanok egy csoportját.

Szerintem anyagilag gondolta. Jól nyitott, de relatíve rosszul esett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.