Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Az Empire készítettet Riannel egy interjút, ami főleg a legújabb filmje, a Knives Out folytatására fókuszál, de eközben a rendező újra felidézte az The Last Jedi c. filmjét és a trilógiájáról is szót ejtett.

Rian nem feledkezett el a filmjeiről és még mindig ég benne a vágy, hogy visszatérhessen a messzi-messzi galaxisba.

 

"Közel maradtam Kathleenhez. Gyakran találkozunk és beszélünk róla" meséli az amerikai filmrendező. "Jelenleg arról diskurálunk, hogy milyen elfoglalt vagyok és hogy mikor is történhet meg az egész. Megszakadna a szívem, ha befejeznék velem, szeretnék visszamenni a homokozóba játszani."

 

Ez egybecseng Kathleen Kennedy tavasszal történő interjújával, ahol a Lucasfilm elnöke azt mondta, hogy jelenleg mindenki elvan foglalva valamivel, de a filmek ettől még nincsenek elfeledve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Lizardking írta:

Ha megszakadna a szíve a szakítástól,akkor miért nem helyezi kicsit előbbre a Star Wars-t a listáján? Rá se fognak örökké várni,bármennyire is király lett a The Last Jedi...

Ahogy én képzelem, itt nem arról van szó, hogy melyik projekt van előrébb vagy hátrébb a szívében, hanem inkább hogy melyik milyen stádiumban volt, amikor beosztotta az idejét és elkötelezte magát. Nyilván azokon dolgozik most, amelyek előbb lettek biztosak. Ez az értelmes hozzáállás szerintem. Ettől még várhatja, hogy végre a Disney-nél is olyan legyen a helyzet, amivel már ő is konkrétan számolhat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Lizardking írta:

Ha megszakadna a szíve a szakítástól,akkor miért nem helyezi kicsit előbbre a Star Wars-t a listáján? Rá se fognak örökké várni,bármennyire is király lett a The Last Jedi...

Szerintem ez igazából nem rajta múlik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Ha megszakadna a szíve a szakítástól,akkor miért nem helyezi kicsit előbbre a Star Wars-t a listáján? Rá se fognak örökké várni,bármennyire is király lett a The Last Jedi...

A Lucasfilm láthatóan nem kér a Star Wars filmjéből. Legalábbis egyelőre. Amíg ez nem változik addig ő nem tud mit tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az is közrejátszott, hogy a Knives Out sikere miatt a Netflix lecsapott rá további két filmre.

 

 

Amúgy én se várok túl nagy fejleményt ennél a projektnél. Leghamarabb úgy érzem, hogy 5 év múlva lehet valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem az is közrejátszott, hogy a Knives Out sikere miatt a Netflix lecsapott rá további két filmre.

Aligha. Taika Waititi filmje úgy lett bejelentve 2020-ban, hogy utána még volt több filmes projektje. Ez nem szokott akadály lenni. Ettől még folyamatosan egyértelműen jelezte a Lucasfilm hogy abból lesz valami.  Rianéről szó sincs.

Eleve a Knives Out folytatása csak 2020-ban kapott zöld utat, a Netflix pedig csak 2021-ben egyezett meg Rian-nel. Négy évvel (!!!) azután, hogy be lett jelentve, hogy neki lesz még Star Wars filmje. Úgyhogy nem igazán csaptak rá le gyorsan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Aligha. Taika Waititi filmje úgy lett bejelentve 2020-ban, hogy utána még volt több filmes projektje. Ez nem szokott akadály lenni. Ettől még folyamatosan egyértelműen jelezte a Lucasfilm hogy abból lesz valami.  Rianéről szó sincs.

Eleve a Knives Out folytatása csak 2020-ban kapott zöld utat, a Netflix pedig csak 2021-ben egyezett meg Rian-nel. Négy évvel (!!!) azután, hogy be lett jelentve, hogy neki lesz még Star Wars filmje. Úgyhogy nem igazán csaptak rá le gyorsan.

Akkor még mindig Az utolsó Jedik megosztó állapota áll a háttérben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Bomarr írta:

A háttérben a Lucasfilm áll, a döntéseik magyarázata pedig nem publikus. Csak találgatni lehet. De adná magát, hogy arról van szó.

Azért ezen már túlléphetnének. Ha egyben nézi valaki a PT-t, nem lóg ki a TLJ egyáltalán. Más stílusú, mint a másik kettő, de középső filmnél ez egyáltalán nem baj. Egyszer még a tömegeknél is megkapja a maga rehabilitációját. Ha tényleg ez van a háttérben, akkor lassan itt lenne az ideje, hogy "megbocsássák" neki, hogy formabontó és megosztó stílusban, de egy remek filmet tett le az asztalra. Még az is lehet, hogy 20 év múlva az is ki lesz mondva, hogy ez a PT éra legjobb filmje.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ST éra. :P Amúgy Kennedy oda volt Rian munkamódszereiért és a filmért is. A közönség reakciója az, ami itt belerondított a képbe. Azt ne feledjük, hogy a bemutató előtt Rian trilógiájáról beszéltek már, annyira meg voltak elégedve a TLJ-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolhatják, de ez a trilógia nem vinné tovább Luke Skywalker sztoriját valamilyen a prekoncepciókat elkerülő váratlan irányba (gondolom én), teljesen Rian története lenne, nem lenne egy fanservice első rész, stb. Ezek olyan tényezők, amelyek szerintem hatottak a The Last Jedi nézői fogadtatására. És ezek nem lennének. Persze az indulás biztosan döcögős lenne az előzmények miatt, de ha jó a film, akkor meglenne a megfelelően nagy közönsége. Ha a fenti igaz, akkor nem igazán tetszik a Lucasfilm kockázatkerülő magatartása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozatokkal ellentétben a mozifilmek nem a várt szerint muzsikálnak. A "Star Wars Story" spin-offokat lefújták, a trilógiánál pedig meglepő mód a záró film a legkevesebbet hozta a három film közül, pedig ez általában nem igy szokott lenni. Szerintem érthető az óvatosság. A brand-nek nem tenne jót egy újabb film, ami nem a várt szinten produkál. Egy nagy, kirobbanó siker kell nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 30. - 21:48, Ody Mandrell írta:

Szerintem 10+év után jönni fog a hőn áhított Rian film. :) 

Én 100 évet ia várnék rá, ha módomba állna. Az ep8-cal és a Knife Outtal nálam abszolút favoritt lett. És szerintem egy pár év és még 1-2 sikeres Knife Out epizód, és az ep8 is meg lesz "bocsátva" a közönség szemében is. Persze ehhez az kell, hogy a következő két Knife Out is legyen jó - ezzel kapcsolatban van félszem, de bízon Johnsonban (mondjuk akkor sem dőlök a játék fénykardjaimba, ha az ep8 marad az egyetlen Star Wars filmje).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időröl-időre feljön ez a trilógia egyfajta új reményként(Mekkora utalás.:D). Kb 5 éve.  Valaki fentről(Kennedy), valaki a kreatívoktól(Johnson) nyilatkozik valami reménykeltőt. Kb másfél évente.

Ilyenkor felcsillan a szemünk, hogy aztán ismét másfél évig csend legyen.

Pedig pontosan tudjuk a szivünk mélyén hogy ebből a trilógiából soha semmi nem lesz. De nemhogy trilógia, egy film sem.

Rian-nek van még 2 filmre szerződése a Netflix-el majd utána, most nem iilik bele a Disney koncepciójába. Pontosan tudható hogy ezek azok a mondatok azt jelentik hogy soha nem lesz belőle semmi.

Most nagyon fut a szekér a sorozatokkal(személy szerint SOKKAL jobban élvezem mint mikor 3 évet kellett várni egy filmre), szerintem a mozifilmek most nagyon hátul kullognak a Disney rangsorában.

Lehet 2017-ben még volt nagy lelkesedés a trilógia iránt. De azóta a világ fenekestül felfordult. Pandémia, energiaválság, orosz-ukrán háború. Másabb a világ mint 5 éve.

Szerintem ezt el kell engednünk.  @Dzséjt-el egyetértve én annak örülök hogy megcsinálta az eP8-at. Ami nálam az EP3-al karöltve minden idők legjobb sw-filmje.

 A két nagybetűs sw-jelenettel. Snoke kinyírása és a harc utána. Illetve mikor Rey a köveket mozgatva utat nyit POE-knak.

  • Nem értek egyet 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Lehet 2017-ben még volt nagy lelkesedés a trilógia iránt. De azóta a világ fenekestül felfordult. Pandémia, energiaválság, orosz-ukrán háború. Másabb a világ mint 5 éve.

Másabb, de most is lehetne aratni. A Maverick is összeszedett 1, 4 milliárd dollárt a mozikban, ami több, mint a TLJ bevétele. Amennyiben kijön egy jó film, az most is hozhat csilliárdokat, úgyhogy a mozi vonalat én még abszolút nem írnám le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De azóta a világ fenekestül felfordult. Pandémia, energiaválság, orosz-ukrán háború. Másabb a világ mint 5 éve.

Ugyanakkor ebben a másabb világban a Disney továbbra is nyomatja a Marvel mozifilmeket. Csak idén három Marvel film megy a mozikba. És mint tudjuk Star Wars mozifilmek is készülnek majd. Csak nem Rian-nel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2022. 11. 27. - 12:45, Pildi írta:

Úgy tűnik, jó film lett a 2. Tőrbe ejtve. :) Már várom, és olyan jó, hogy nem kell hozzá moziba menni. :D

 

Tőrbe ejtve 2: első kritikák

 

Ebben a cikkben írják hogy Rían írja már a Törbe ejtve 3-at. Eddig is biztos voltam benne, de most még biztosabb hogy soha nem lesz ebből a trilógiából semmi. A Törbe ejtve 3 is még évekig fog készülni.

Engem nem zavar mert nagyon jó a Törbe ejtve, ahogy kinéz a 2. is fantasztikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két részre írt alá a Netflixel, szóval ez a plusz rész eddig is tudható volt, semmi nem változott. 2027 előtt viszont nem számítanék az ő projektjére. Minimum tíz év kell, hogy beérjenek az ST rajongók, mint a PT-nél is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én @Frenkie mellé állok, nem nagyon hiszek újabb Johnson sw projektben. A TLJ-t imádom. A moziban is imádtam, azóta is. 1 dolog hiányzik belőle, az egy nüansz, le sem írom ezúttal. :lightsaber:... ;)

A film számomra kevesebb kívánnivalót hagyott maga után, mint a TROS. Johnson jó rendező, a Loopert is szeretem, a Knives Out is jó, kaphatna még sw-t, de nem lepődök meg ha nem fog. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Glass Oniont promózva ült le a THR-hez Rian és beszélgettek egy kicsit. Érdekesség, hogy amikor (megint) szóba került a SW trilógiája, így válaszolt:

"ha lenne egy ötletem, ami izgalmas, és ami jobban működne sorozatként, mint filmként, akkor úgy csinálnám. Jelenleg a következő Benoit Blanc-film előkészítése és a Pókerarc gondozása között vagyunk. Folyton összejövök Kathyvel [Kennedy] és beszélgetünk. Ki tudja? Az Utolsó Jedik forgatása volt életem legjobb élménye, úgyhogy szerencsés vagyok."

 

Talán így lehet belőle mégis valami.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.