Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

31 perccel korábban, Donát írta:

Nem azt mondta Rian, hogy az EpVIII-at bírálók alt-rightosak ... Hanem szegény kapott millió egy k.rvaanyázós bejegyzést (alaptalanul, hiszen ha nem tetszik a film, az se jogosít fel senkit se ilyesmire) amiből lett egy gyűlölködő karakter, aki alt-rightos posztokat tweetel. Ebből azt kihozni, hogy Rian szerint az EpVIIIat bírálók altrightos idiótak (pláne, hogy nem is a mezei kritizálókról van ott szó), azért merész

Brodie, átírtam a kedvedért. Hátha most nem nézed levegőnek az egész szitu lényegét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem. A való életben kapott egy csomó gyűlölködő üzenetet, ezért az új filmjében írt egy karaktert, aki gyűlölködő üzeneteket írt, mert alt-rightos. (Mi más is lehetne?)

És én ezzel ezt le is zárom a magam részéről.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi más lehetne? Normális ember ilyet nem csinál éveken keresztül.

Éppenséggel szélsőséges liberális is lehetne, ők is feszt csak gyűlölködnek, csak épp az ellenkező irányba ;)

 

A szélsőség rossz, tökmindegy, hogy bal vagy jobb. Csak egy Sith tárgyal végletekben :)

 

Én értem amúgy Brodie mit akar mondani: a mai világban az a mainstream, ha szélsőjobbot tesszük meg antikrisztusnak (holott a másik végletet is pont ugyanakkora gyökerek képviselik), Rian emiatt is alkothatta meg a karaktert alt-rightnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Éppenséggel szélsőséges liberális is lehetne, ők is feszt csak gyűlölködnek, csak épp az ellenkező irányba ;)

Jó de az most hogy jön ide? Teljesen más vonalon mozognak (persze azokkal se kell egyetérteni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Én értem amúgy Brodie mit akar mondani: a mai világban az a mainstream, ha szélsőjobbot tesszük meg antikrisztusnak (holott a másik végletet is pont ugyanakkora gyökerek képviselik), Rian emiatt is alkothatta meg a karaktert alt-rightnak.

Ez már ízlés kérdése. Én is az alt-rightosokra tettem volna a voksom. De értsük már meg, a párhuzam ott véget ért, hogy kapott egy rakat gyűlölködő üzenetet, ami megihlette a karaktert, aki gyűlölködő tweeteket posztol. Az hogy alt right az jelen esetben teljesen irreleváns és semmilyen módon nem kötődik a TLJhez. Azt meg ne mondja nekem már senki, hogy az altrightosoktól távol áll a gyűlölködő magatartás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Én is az alt-rightosokra tettem volna a voksom.

Fikció, így lehetnek ők is. A valóságban persze folyamatosan törlik a posztjaikat, felfüggesztik a profiljukat, stb.

22 perccel korábban, Donát írta:

Az hogy alt right az jelen esetben teljesen irreleváns és semmilyen módon nem kötődik a TLJhez.

Az, hogy a TLJ szemponjtából irreleváns, azzal egyetértek. De ha még ez nekem is eszembe jut, akinek a TLJ a kedvenc SW filmje és bírja a fickót, akkor mit gondol az, aki nem szereti? Ezért írtam azt, hogy ez nem jó próbálkozás arra, hogy a már amúgy is megosztott rajongói közösséget kicsit egységesítse.

Az, hogy a Knives Out szempontjából irreleváns-e, azt még nem tudhatjuk, meglepne ha igen, de beszéljük meg a film után. 

22 perccel korábban, Donát írta:

Azt meg ne mondja nekem már senki, hogy az altrightosoktól távol áll a gyűlölködő magatartás...

Megvetik az uralkodó liberális ideológiát, és a liberális ideológia pedig pedig gyűlölő őket. Körbe is értünk.

Azzal viszont szerintem óvatosan kellene bánnunk, hogy gyűlölködőnek/nácinak/bolondnak nevezzük őket. Mert nekem azt ne mondja senki, hogy fél Amerika, Nagy-Britannia, Olaszország, stb is az.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EP IX. hozni fogja számokat mindenképp, viszont kíváncsian várom, hogy Rian új filmje milyen lesz (Knives Out) meg. hogy a fogadtatása is milyen lesz, mert ha egy jó film lesz ennek ellenére bukik akkor valószínűleg nagyon kihúzta a gyufát a népnél (azt most hagyjuk, hogy jogosan vagy sem) a TLJ-vel. Ebben az esetben pedig felérne egy önnön tökön rúgással ha a Disney vele indítaná az új érát és az a további filmek jövőjét is meghatározhatja.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazság az, hogy a rajongók sz*rt se érnek bevételileg. A Solo se azért lett bukta mert a rajongók berágtak. Egyszerűen nem érdekelte a nagyközönséget. Olyan témát kell találni ami mindenkinél üt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem az EP IX. hozni fogja számokat mindenképp, viszont kíváncsian várom, hogy Rian új filmje milyen lesz meg. hogy a fogadtatása is milyen lesz, mert ha egy jó film lesz ennek ellenére bukik akkor valószínűleg nagyon kihúzta a gyufát a népnél (azt most hagyjuk, hogy jogosan vagy sem) a TLJ-vel. Ebben az esetben pedig felérne egy önnön tökön rúgással ha a Disney vele indítaná az új érát és az a további filmek jövőjét is meghatározhatja.

A Knives Out-ra gondolsz? Az a "baj", hogy az egy annyira alacsony költségvetésű film, pláne egy Star Warshoz képest, (40 millió USD) hogy a bevételből szerintem nem nagyon lehet levonni tanulságokat. Relatíve nem kell sok ahhoz, hogy ne legyen bukás. Ráadásul annyi húzónév van benne, hogy sokan 1-1 kedvencükért képesek lesznek beülni. /James Bond, Amerika Kapitány.... és a világ legszexibb színésznője: Ana de Armas :love:

Ahogy Rian Johnson filmjeinek kritikai fogadtatásából sem látszik a "megosztottság": a The Last Jedi 91% a rottentomatoes-on, a Knives Out pedig jelenleg 98%-on áll.

A mezei nézőknél is szíves fogadtatásra talált a TLJ, a cinemascore-on nagyon elit 'A' besorolást kapott.

 

Annyi történt, hogy nagyon egyedi stílusú rendező és a rajongók egy része nem akar(t) ilyen Star Wars filmet látni, különösen nem A TRILÓGIA folytatásaként.

Mondok egy példát, imádom David Lynchet, huhh nagyon is... de soha nem szeretnék látni egy Lynch által készített Star Wars filmet, pedig ha jól tudom, ő is esélyes volt az ep6-ra. :D

A média meg imádta ezt, ahogy a "saját rajongói" sőt, maga "Luke Skywalker" rugdosta a filmet. Pláne ha Star Warsról beszélünk, akkor minden hír hatványozódik.

Kíváncsi vagyok, hogy most 2019-ben milyen lenne a magyar megítélése a filmnek, ha nem lett volna ign...

 

Véleményem szerint ennyi történt, nem orosz hackererk, szélsőjobbos összeesküvés, ST haterek.

Mark Hamillnél nagyobb Demokrata alig van az USA-ban... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Solo-nál csomó minden közrejátszott már leírták többen is rajtam kívül is.

 

 

De abba azért gondoljunk bele, hogy akik berágtak azok hatással lehetnek más átlagnézőkre is. És pontosan az átlag néző akit nem a trailerek befolyásolnak, hanem, hogy mint mond XY ismerős.

 

9 perccel korábban, Brodie írta:

A Knives Out-ra gondolsz? Az a "baj", hogy az egy annyira alacsony költségvetésű film, pláne egy Star Warshoz képest, (40 millió USD) hogy a bevételből szerintem nem nagyon lehet levonni tanulságokat. Relatíve nem kell sok ahhoz, hogy ne legyen bukás. Ráadásul annyi húzónév van benne, hogy sokan 1-1 kedvencükért képesek lesznek beülni. /James Bond, Amerika Kapitány.... és a világ legszexibb színésznője: Ana de Armas :love:

Pontosan emiatt, ha mégis az lesz akkor, egyértelmű.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Gyerekek, miért érzem azt, hogy Rian trilógiája végül nem fog elkészülni? :( Az utóbbi napokban Boyega is mondott egypár érdekes dolgot a TLJ -vel kapcsolatban, J.J is nyilatkozott a The New York Timesnak, hogy nem éppen szokványos a TLJ megközelítése, a fanok nem azért mennek el a moziba, hogy "ez nem számít" (khm... Rey és Snoke -ra utalva?) de ugyanakkor Rian megadta a löketet a számára, hogy a TROS újítson. Csak nekem fura, hogy most elkezdték Rian filmjét "kritizálni", a TROS előtt közvetlenül. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Gyerekek, miért érzem azt, hogy Rian trilógiája végül nem fog elkészülni? :( Az utóbbi napokban Boyega is mondott egypár érdekes dolgot a TLJ -vel kapcsolatban, J.J is nyilatkozott a The New York Timesnak, hogy nem éppen szokványos a TLJ megközelítése, a fanok nem azért mennek el a moziba, hogy "ez nem számít" (khm... Rey és Snoke -ra utalva?) de ugyanakkor Rian megadta a löketet a számára, hogy a TROS újítson. Csak nekem fura, hogy most elkezdték Rian filmjét "kritizálni", a TROS előtt közvetlenül. :(

Lehet, hogy őt akarják megtenni bűnbaknak, ha bukna a TROS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bedobta a Pofakönyv azt az írást, amit állítólag Boyega és J.J mondtak a TLJ kapcsán. TLJ haterek szerint sz@r lett a IX. és már most kezdik a tűzhöz közel állók is ekézni Rian filmjét, hogy ha majd beindul a XI. kapcsán (is) a sz@rlavina, akkor egyértelműen lehessen majd a TLJ-re és Rian-re mutogatni, hogy miatta lett sz@r a IX. 

Nem is olvastam tovább!

Whill - jaja. Nagyon sokan gondolják már most így!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

Gyerekek, miért érzem azt, hogy Rian trilógiája végül nem fog elkészülni? :( Az utóbbi napokban Boyega is mondott egypár érdekes dolgot a TLJ -vel kapcsolatban, J.J is nyilatkozott a The New York Timesnak, hogy nem éppen szokványos a TLJ megközelítése, a fanok nem azért mennek el a moziba, hogy "ez nem számít" (khm... Rey és Snoke -ra utalva?) de ugyanakkor Rian megadta a löketet a számára, hogy a TROS újítson. Csak nekem fura, hogy most elkezdték Rian filmjét "kritizálni", a TROS előtt közvetlenül. :(

Ennyire nem volt vészes és nem ezen fog múlni. 

 

Éppen most , Darth Riddick írta:

Nekem is bedobta a Pofakönyv azt az írást, amit állítólag Boyega és J.J mondtak a TLJ kapcsán. TLJ haterek szerint szar lett a IX. és már most kezdik a tűzhöz közel állók is ekézni Rian filmjét, hogy ha majd beindul a XI. kapcsán (is) a sz@rlavina, akkor egyértelműen lehessen majd a TLJ-re és Rian-re mutogatni, hogy miatta lett sz@r a IX. 

Ez egy akkor f@szság mint ide Nagykáta. :D Aki ezt kitalálta az se normális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ez egy akkor f@szság mint ide Nagykáta. :D Aki ezt kitalálta az se normális.

Nekem ne mondd! A fejem fogtam! Úgy gondolom, ahogy te! Bár szerintem inkább akkora fasság, mint ide a Naboo! A TLJ már 2 éves, és mégis képtelenek átlendülni azon, hogy tönkre lett téve a gyerekkoruk! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez kicsit fel van fújva. Eddig egyedül Hamill volt aki tényleg kritizálta a Last Jedit, ő viszont ezt teszi kb. azóta hogy kijött a film. A bemutató után tartott egy pár hónapos szünetet és úgy tűnt hogy kibékült a végeredménnyel de aztán hamar kiderült hogy mégse.

JJ rengeteget dicséri a Last Jedit. Boyegának meg a saját szála kapcsán volt egy kritikája, amit valahol meg is értek. Olvasom az interjúkat de nem látok semmi Last Jedi-ellenességet. Persze a sajtó drámát akar úgyhogy megpróbálja felfújni az egészet, de Hamillon kivül én nem láttam egy stábtagot se aki tényleg nekiment volt az ep.8-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy ha netalántán a TROS nem hozná a várt eredményt - mondjuk ez szinte képtelenség, simán hozni fog legalább 1 milliárdot - akkor nem fogják egyből Rian és a TLJ kettősre varrni az egészet, mondván: sz*rból nem tudtunk várat építeni. :(

 

De amúgy ha Rian nem fogja elkészíteni a trilógiáját, akkor a Lucasfilm két szék közé esik. Mert Rian trilógiáján kívül jelenleg nincsen - vagy nem tudunk - semmilyen filmes projektről. A GoT skacok jó ideig nem fognak SW filmet rendezni a Netflixes szerződésük miatt. Rian egy opció, de ha őt is elveszítik, akkor kvázi a sorozatok maradnak meg csak. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TROS elvileg 190 millió körüli nyitóhétvégére számíthat a jelenlegi becslések szerint. Egy normál filmnek ez baromi erős lenne, de a Saga zárórészeként ez messze elmarad a várakozásoktól. Ha tényleg így lesz, akkor be kell látnunk: a TLJ visszavetette annyira a nézők kedvét, hogy NE legyenek kíváncsiak a Skywalker Saga lezárására. A nyitóhétvége nem az adott film minőségén múlik, hanem az előzetes megítélésen, amiben nagy szerepe van az előző résznek.

 

Szerintem Rian parkolópályára kerül, ha nem lesz egy 210-220 millió körüli nyitány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én nagyon remélem, hogy ha netalántán a TROS nem hozná a várt eredményt - mondjuk ez szinte képtelenség, simán hozni fog legalább 1 milliárdot - akkor nem fogják egyből Rian és a TLJ kettősre varrni az egészet, mondván: sz*rból nem tudtunk várat építeni. :(

Az kétségtelen hogy a nyitóhétvége nagyrészt rajtamúlik. Ha nem várja kellően sok ember az ep.9-et akkor az jelentős részt amiatt lehet mert nem keltette fel az érdeklődésüket az előző film. A nyitóhétvége után viszont az ep.9 fogadtatásán múlik a film forgalma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Az kétségtelen hogy a nyitóhétvége nagyrészt rajtamúlik. Ha nem várja kellően sok ember az ep.9-et akkor az jelentős részt amiatt lehet mert nem keltette fel az érdeklődésüket az előző film. A nyitóhétvége után viszont az ep.9 fogadtatásán múlik a film forgalma.

Pontosan. Ha esetleg rosszabbul nyitna mint a TLJ, de az lenne a konszenzus mondjuk, hogy "ez a film sokkal jobb mint a TLJ", akkor végösszegben akár többet is hozhat. Egy ilyen közvélemény megdobhatja a nézők kedvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy mázlija a filmnek, hogy karácsonykor jön ki. Az emberek a két ünnep között tele vannak szabadidővel. Annak idején az Avatar karácsony idején úgy csinált rekordnagyságú bevételt, hogy a nyitóhétvégén csak 77 milliót hozott. Mondjuk nyilván az egy nagyon más tészta volt. Ott egy teljesen új franchise robbant be a köztudatba, meg az emberek rácsodálkoztak a 3D-technológiára, de a lényeg, hogy télen könnyebb szépiteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Az kétségtelen hogy a nyitóhétvége nagyrészt rajtamúlik. Ha nem várja kellően sok ember az ep.9-et akkor az jelentős részt amiatt lehet mert nem keltette fel az érdeklődésüket az előző film. A nyitóhétvége után viszont az ep.9 fogadtatásán múlik a film forgalma.

Most hirtelen nehezen tudnám elképzelni, hogy a film ne hozna legalább 200 misit a nyitóhétvégén. A filmen nagyon sok múlik, ez tagadhatatlan. De már előre látom a sok sajtóst, akik folytatva a viszályt, elkezdik szítani - mit elkezdik, folytatják - a tűzet a TLJ ellen - ezzel burkoltan megint teret adnak a TLJ-hatereknek. De mint már említettem, Rian jelenleg az egyetlen opció, ha teszem azt 2022 decemberére akarnak SW filmet a mozikban látni. Vagy ha akkor nem, akkor 2024 -ben. De Riannek mindenképpen maradnia kell. És az is jó kérdés, hogy a Disney/Lucasfilm kettős mit fog levonni az EpIX fogadtatásából. És ha netalántán mi lesz, ha a Disney nem akarja Riant, de a Lucasfilm mégis őt akarja? Sok az opció, remélem bölcsen választanak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.