Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2021. 08. 11. - 21:07, Bence1997 írta:

Támadt egy ötletem:

 

Ugye tudjuk, hogy 2023 -ra jön a Rogue Squadron, Patty Jenkins rendezésével. Azt is tudjuk, hogy Taika Waititi is SW filmet fog rendezni, a napokban pedig kiderült, most, hogy már végzett a Thor 4 forgatásával, ráállhat mégjobban az SW projektjére, ebből pedig könnyen kisülhet a 2025-ös film.

Illetve azt is tudni lehet, hogy a Loki írója Feige producerkedésével - gondolom Kennedyvel közösen - egy SW filmen dolgozik. Minden bizonnyal akár a 2027-es film is lehet az övék.

 

Na és itt jön be az én ötletem. Most, hogy a Netflixre fog érkezni a Knives Out 2. és 3. része - a 2. részt már félig le is forgatta Rian, a nyár végéig befejezi a filmet, a 3. részt pedig már jövőre le is tudja forgatni - és én most arra gondolok, hogy vajon a Disney nem akarna -e SW filmeket készíteni a saját streamingjére? Én eltudnám képzelni, hogy azokban az években, amikor nem lesz SW film - 2024, 2026 és 2028 - a Disney+ megajándékoztat bennünket egy RJ trilógiával.

 

Persze örülnék, ha a nagyvásznon látnánk Rian filmjeit, de ha úgy nem jön össze, én már ennek is nagyon örülnék. :clap2:

Ha Rian Régi Köztársaság filmet szeretne, akkor inkább moziba hozza el. Őszintén inkább a Rogue Squadront érzem olyannak, amit steamingen kéne bemutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudom egyből bele mernek-e ugrani a Régi Köztársaság korába, és csak három filmmel. Személy szerint én egy az ST után 100 vagy 200 évvel játszódó, az új, Rey féle Jedi Rendre fókuszáló filmet szivesen látnék.

Személy szerint én már annyira el akarok menni a régi időkbe - a Köztársaság fénykora meghozta a kedvemet - hogy akár már több trilógiát, filmes sorozatot el tudnék képzelni. A Jedik eredetéről, a Sithek eredetéről, A Jedi-Sith háborúkról, Darth Bane idejéről. Nem bánnám azt sem, ha 10-20 filmben dolgoznák ezt fel. Rey új Jedi rendje is jöhet, de akkor, ha lesznek mellette ősi idők is.

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem a trilógiát érdemes elengedni. Egyelőre az nagy dolog lenne ha eljutnánk oda hogy Rian kap egy darab SW filmet. Aztán ha az siker akkor lehet hogy folytathatja. De majdnem kizártnak tartom hogy megbiznák egy trilógiával.

Ennyire rosszul cseng még mindig Johnson neve Az utolsó Jedik miatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ennyire rosszul cseng még mindig Johnson neve Az utolsó Jedik miatt?

Rian trilógiája négy éve lett bejelentve és ennyi idő alatt semmi érdemi fejlemény nem történt. Szerintem teljesen világos, hogy ez a projekt lelett lőve. Innentől az is óriási dolog lenne ha Rian kapna egy filmet. Ami idővel esélyes lehet de szerintem majd csak nagyon soká. Én a következő 5-6 évben nem nagyon számolnák Rian-féle SW-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 minutes ago, Bomarr said:

Rian trilógiája négy éve lett bejelentve és ennyi idő alatt semmi érdemi fejlemény nem történt. Szerintem teljesen világos, hogy ez a projekt lelett lőve. Innentől az is óriási dolog lenne ha Rian kapna egy filmet. Ami idővel esélyes lehet de szerintem majd csak nagyon soká. Én a következő 5-6 évben nem nagyon számolnák Rian-féle SW-vel.

Sad The Last Jedi GIF by Star Wars

De akkor azt már közölték volna a starwars.com-on. Ugye?:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Rian trilógiája négy éve lett bejelentve és ennyi idő alatt semmi érdemi fejlemény nem történt. Szerintem teljesen világos, hogy ez a projekt lelett lőve. Innentől az is óriási dolog lenne ha Rian kapna egy filmet. Ami idővel esélyes lehet de szerintem majd csak nagyon soká. Én a következő 5-6 évben nem nagyon számolnák Rian-féle SW-vel.

Ebben van igazság. Szomorú, hogy ilyen rossz híre ment Az utolsó Jediknek és e miatt parkolópályára került, vagy törölték a projektet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
51 perccel korábban, Bence1997 írta:

Semmi meglepő hír, de most olyan hír terjeng, hogy Rian trilógiája Patty Jenkins filmjéhez hasonlóan a "polcra" került.

Kvázi erről szól a Hollywood Reporter múltkori jelentése. Gondolom akik jól értesültnek akarnak mutatkozni azok most kimondják azt ami abból egyébként is kitünt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Részlet a legfrissebb Kennedy interjúból.

 

A rajongók egyik visszatérő kérdése Rian Johnsonra és a Star Warsszal közös jövőjére irányul. Van bármi, amit meg tud osztani erről? Tudom, hogy elhangzott, hogy az a trilógia továbbra is napirenden van. Ám a bejelntés óta számtalan év eltelt. Még mindig ugyanaz a helyzet? Megtudhatjuk, hogy áll most az ötlete?

 

Rian hihetetlen elfoglalt a Tőrbe ejtve, illetve a Netflixszel kötött több filmre szóló megállapodása miatt. Voltak megbeszéléseim Riannel; egyike azoknak, akik bekapcsolódtak a kis agytrösztünk beszélgetéseibe. Továbbra is rendkívül elkötelezett amellett, amit próbálunk megvalósítani. Egyszerűen csak szó szerint nincs ideje, amit ennek szentelhetne. Erről beszélek: Bárki csatlakozik a Star Wars univerzumához, tisztában kell lennie vele, hogy ez három, négy, öt évnyi elköteleződés. Ez az, amit megkövetel. Úgy nem megy, hogy egy évre beugrom, forgatok valamit, aztán továbbállok. Így egyszerűen nem működik. Másfajta odafigyelést igényel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egyértelműen az understatement-je volt annak, hogy ez a filmtrilógia azon felül, hogy egyszer régen bejelentették, nem fog elkészülni. Semmi sem történt vele, és Kennedy egyértelműen nem mondott semmiféle konkrétumot, semmiféle biztatót a jövőre nézve. Ezt úgy hívják: development hell. Azt így konkrétan sosem fogják bejelenteni, hogy nem fog elkészülni soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondja Rian Johnsonnak nincs ideje a tőrbe ejtve miatt. Én három lehetőséget látok.

Rian lemondta a star warst, hogy inkább a netflixnek dolgozzon.

Rian nem győzött már várni a Lucasfilmre és inkább elment a Netflixhez.

Vagy a negatív visszhangok miatt törölték a trilógiáját, csak nem merik bejelenteni, mivel ez rossz fényt vetne rájuk. Inkább hagyják, hogy elfejtsék az emberek.

Ne feledjük, hogy 2017 novemberében jelentették be a trilógiát még a ep8 bemutatója, a negatív visszhangok előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az is benne van, hogy egyelőre jegelve van a projekt, de magát Johnsont bent tartják a kalapban, aztán, ha lejár a Netflix szerződése, és még érdekli a dolog, akkor majd visszatérnek rá. De addig sem akar Kennedy konkrétumot mondani, elég blama, hogy anno bejelentették ezt a trilógiát. Addig meg lehet javítani az ST renoméját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez utóbbi vágyvezérelt gondolkodás, és ezt úgy mondom, hogy én lennék a legboldogabb, ha Rian újra SW-filmet csinálna. De őszintén, sztem reálisabb, hogy megrendez egy Mando-epizódot (vagy valamely másik sorozat epizódját), mint egy újabb SW-mozifilmet.

 

100%, hogy nincs semmi szerződés erről, vagy ha volt is, lejárt. Ha nincs szerződés róla, akkor pedig olyan, mintha nem is lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem ez utóbbi vágyvezérelt gondolkodás

Egy kicsit talán, bár jobban vágytam erre az ep8 után. Most már nem érdekel, mert nincs semmi kézzelfogható. Én inkább úgy gondolok rá, hogy nem temetem, de nem is reménykedem benne. Ha lesz, majd lelkes leszek, amikor már lesz valami kézzel fogható - mert bármennyire is imádom az ep8-at vagy éppen a Knives Out-ot, azért Johnson követte el a Looper című rémtetett is, szóval ő sem alkot aranyat mindig. Ha meg nem lesz, hát nem lesz. Szerencsére van addig is/a helyett is elég olyan SW produkció, amit imádok.

 

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

100%, hogy nincs semmi szerződés erről, vagy ha volt is, lejárt. Ha nincs szerződés róla, akkor pedig olyan, mintha nem is lenne. 

Ebben teljesen egyetértek. Szerintem, ha lett volna élő szerződése, eleve nem írt volna alá a Netflixnek több filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

A törbe ejtve 2-öt még el sem kezdték forgatni.

De, már rég az utómunkálatokat csinálják. Idén év végén fogják bemutatni a mozikban, utána megy rögtön a Netflixre. :) Az alábbi egy Netflixes bemutatóból van, ahol a szolgáltató bemutatta az idei kínálatát:

 

UGVvFsUxa2pLBQQPSBTjsY-1200-80.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a folytatás-trilógia renoméjának javulására várnak, akkor arra sajnos még várni kell. Az előzmény-trilógiának mennyi idő kellett ahhoz, hogy elismertebb legyen? A Sithek bosszúja bemutatása után el kellett telnie 10-15 -évnek. Ha ebből indulunk ki, és ha a folytatás-trilógiánál ugyanez bekövetkezik, akkor az 2029-2034 közé tehető. És ha erre várnak, akkor talán a 30-as években jön csak Rian trilógiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PT-t már csak azért sem szabad alapul venni, mert azt tíz éven át összesen egy animációs sorozat támogatta, ami finoman szólva is rétegműfaj: a felnőttek többsége legyint rá, a PT heater felnőttek meg látatlanban is fikázzák; a TCW, főleg az elején a gyerekeknél és a PT-t már eleve szerető felnőttek egy (valószínűleg kisebb) részénél volt népszerű.

Az ST-t ezzel szemben támogatja több élőszereplős sorozat, amire sokkal-sokkal több felnőtt ember néz rá, mint a TCW legjobb pillanataira. Emellett a Disney+ marketingje is támogatja, hiszen elég erőtlejesen építenek az SW mozikra is.

A PT (meg alapvetően a Star Wars) a nagy átlag számára véget ért az ep3-mal, a TCW csak keveseknek számított. Az ST ezzel szemben még most is a levegőben van, hiszen annak a történetét vezeti fel a Mandoverzum. De a PT is pont ennek az érának köszönheti, hogy megért. Annak, hogy erősen építenek rá a Disney alkotások, és az alkotók (Lucasszal ellentétben) egységként kezelik eszközök szintjén is a két trilógiát. A folyamat a Rebels-szel kezdődött, ahol először láthattunk nagy mennyiségben PT-s dolgokat OT-s környezetben, és a Jedi: Fallen Order meg a The Book of Boba Fett az az irány, amivé ennek nőni kellett. Ezeknek a műveknek hála összesimultak a szálak, szűkül a PT és OT közti Lucas által szándékosan hatalmasra tágított szakadék (ezt szigorúan az eszközökre értem, mint például, hogy az OT-ben nem látni PT-s hajókat, világokat - ezen a téren vizuálisan Lucas idejében nagyon nagy volt a váltás, ami engem speciel zavart is). Ezek nagyban segítik azt, hogy a PT is elfogadottabb legyen a nem makacsul ortodox OT rajongók számára. És egységesebb az SW, mint valaha, hiszen a Disney láthatóan nem PT-ben, ST-ben, OT-ben, TCW-ben meg hasonlókban gondolkodik, hanem Star Wars-ban. És ez olyasmi, amit Lucasról nem mondhattunk el. Nyilván ez sok szempontból jó dolog, de az egyésges univerzum fenntartásában pont nem.

Arról meg nem is kell beszélni szerintem, hogy azért az a tíz év sincs már olyan marha messze. Idén decemberneb az ep7 hét éves film lesz. Három év, és be is tölti a 10. életévét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

ST-t ezzel szemben támogatja több élőszereplős sorozat

 

Szerintem sokkal képlékenyebb a kapocs minden szinten az ST és a live action sorozatok közt, mint a PT és a TCW között. A TCW mind szereplőiben, mind esztétikájában markánsan egyezik a PT világával, az OT-hoz illő elemek (OT fejvadászok, Tarkin, Ackbar, Dagobah, Vader és a birodalom kora) csak a sorozat későbbi pontjain lettek behozva.

 

Ezzel szemben eddig néhány elenyésző sejtetésen túl egyetlen konkrét kapocs sem volt az ST-hez a Mandoverse-ben, sem bolygó, sem karakter szintjén (amennyiben R2-t és Luke-ot nem tekintjük annak). Az, hogy néhány háttér-űrlény kapcsán felhasználták az ST űrlényeit, az érthető. Az pedig, hogy a Mando s02e04ben az a bizonyos csavar Snoke-ra utal, vagy valójában valami egészen másra, még nem tudhatjuk. Az eddigi legnagyobb utalás talán Luke akadémiája volt, ami szintén az ST csak flashbackekben megjelenő marginális helyszíne volt.

 

Markánsan az ST-re épülő kontent volt a Resistance, ami talán az eddigi leggyengébb bármi volt, amit a Lucasfilm kiadott a kezei közül valaha is, és még ennek is kevesebb volt a kapcsolódási pontja az ST-hez, mint a TCW-nek a PT-hez, de még talán a Rebelsnek is több volt az OT-hoz. Az ST-t jelenleg leginkább könyvek, képregények gazdagítják, árnyalják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a TCW-ben is a hatodik, már csak extraként berendelt évadig kellett várnunk, ami ténylegesen a filmek kérdéseivel foglalkozott és azokat támogatta meg válaszokkal. Csak a TCW ezt még jól sem csinálta, mivel nem egy összefüggő széria volt, hanem kezdetben egy katyvasz, később meg több kisebb sztoriból épült fel. Ez nem támogatás, ez csak bónusz a franchise-hoz. A hatodik évadot leszámítva magához a PT-hez a TCW nem ad hozzá markánsan. A világhoz igen, de a filmekhez csak némi érzelmi pluszt kapunk.

Ezzel szemben a The Mandalorian és a The Book of Boba Fett pont azzal, hogy belebegtet dolgokat az ST-vel kapcsolatban, fent tartja az érdeklődést nem csak a sorozat, de az ST kérdéseivel kapcsolatban is. Itt van például Luke karaktere. Az ep6 és az ep8 között akkora szakadék van a karaktert tekintve, hogy átférhet rajta egy csillagromboló flotta. Ez nem baj, hiszen a karakter két pontja között harminc év van, ráadásul szerintem jól lett ábárzáolva az is, miért lett olyan Luke, amilyen. De a két sorozatepizódban történt megjelenése már most sokat árnyalt Luke karakterén, és aki sorban nézi, az az ep6-os, az apját megmentő hős uátn nem egy mufurc, "sz*rok én a Galaxisra, és Ödön is dögöljön meg" vénembert lát egyből. Látja, hogy az ep6 után még azért igen aktív volt, láttuk tanítani, harcolni. És még csak a Mandoverzum harmadik évada ment le. S mivel a technika már most jobb, mint az első alkalommal, ennél pedig már csak sokkal jobb lesz, tuti nem most láttuk utoljára Luke-ot élőben.

De ugyanígy az, hogy a Jedi akadémiája épülését is láttuk, szintén hozzátesz, mert már van képünk arról, hogy milyen idilli környezetben nevelte diákjait. Korábban kétszer láthattuk éjszaka és lángokban, ehhez képest nagy plusz, hogy megszemlélhettük a bolygót békés valójában. Ha nevet is kapna, az lenne az igazi.

Tény, hogy mindez még nem sok, de egy jó irány, és jobb irány, mint amit a TCW követett azzal, hogy néha még a rajongók sem tudták, az adott rész mikor is játszódik. A világot nagyszerűen bővítette, de a filmeknek nem volt igazi támasza.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandoverzum elején még úgy tűnt hogy semmi kapocs nem lesz, ehhez képest a Luke Akadémiája vagy a birodalmi klónozás elég komoly előrelépés. Ilyen szempontból nem is annyira releváns, hogy mennyit láttuk Luke Akadémiáját az ST-ben hisz Luke-ot magát rengeteget láttuk, és az ő karakterénél kezdtek el egy hidat épitgetni az ep.6 és az ST között.

Nyilván kérdéses hogy mennyire fognak ebbe az irányba menni, de engem nagyon meglepne ha a Mandoverzum nem válaszolná meg az ST nagy kérdéseit (honnan jön be a képbe Snoke, Palpatine).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Annak, hogy erősen építenek rá a Disney alkotások, és az alkotók (Lucasszal ellentétben) egységként kezelik eszközök szintjén is a két trilógiát. A folyamat a Rebels-szel kezdődött, ahol először láthattunk nagy mennyiségben PT-s dolgokat OT-s környezetben, és a Jedi: Fallen Order meg a The Book of Boba Fett az az irány, amivé ennek nőni kellett. Ezeknek a műveknek hála összesimultak a szálak, szűkül a PT és OT közti Lucas által szándékosan hatalmasra tágított szakadék (ezt szigorúan az eszközökre értem, mint például, hogy az OT-ben nem látni PT-s hajókat, világokat - ezen a téren vizuálisan Lucas idejében nagyon nagy volt a váltás, ami engem speciel zavart is).

 

Van erről valami forrás hogy Lucas szándékosan nagy szakadékot tett a két trilógia között eszköz szinten? Írod hogy az OT-ben nem látni PT-hajókat. Hát persze hogy nem hisz az OT jóval elöbb készült mint a PT és a PT-s hajókat jóval az OT után kezdték egyáltalán megtervezni. Nem csoda ha nincsenek benne.

Viszont a PT-t igyekezett az OT-hez igazítani eszközök terén is. Pl ARC-170-X-szárnyú, V-wing-Tie-Fighter, At-Te-At-at.

Na és a frizurák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

Van erről valami forrás hogy Lucas szándékosan nagy szakadékot tett a két trilógia között eszköz szinten? Írod hogy az OT-ben nem látni PT-hajókat. Hát persze hogy nem hisz az OT jóval elöbb készült mint a PT és a PT-s hajókat jóval az OT után kezdték egyáltalán megtervezni. Nem csoda ha nincsenek benne.

Viszont a PT-t igyekezett az OT-hez igazítani eszközök terén is. Pl ARC-170-X-szárnyú, V-wing-Tie-Fighter, At-Te-At-at.

Na és a frizurák.

Az, hogy az OT később készült, nem akadály, hiszen amúgy láttunk benne N1-es naboo-i vadászt és dugot is, amik PT-s dolgok. De nem erre gondoltam, hanem például arra, hogy az OT-ben látott hajók egyikének-másikának korai változatát megmutathatták volna. Ami például a TCW-ben megtörtént, hiszen láthattuk az Y-szárnyú egy korai változatát. És később azt a változatot láthattuk átalakulni a Rebels-ben az OT-ben látott Y-szárnyúakká. És később ebből az Y-szárnyúból lett az, amit az ep9-ben láttunk. És tessék, van egy géptípusunk, ami 60+ éven át a szemünk láttára fejlődött, csak egy fokkal jobb lenne, ha mondjuk a TCW-s Y-szárnyúak már az ep3-ba bekerülnek.

Szóval ilyenekre gondolok. Nem csak formában kellett volna emlékeztetnie a későbbi gépekre, hanem egy-kettő konkrétan megjelenhetett volna korai változatban. Ahogy az ST-ben az OT-s gépek újabb verzióit láthattuk. Vagy ahogy végül végigvezették ezt a klónok páncéljától a birodalmi rohamosztagosok páncélján át a Végső Rend Sith katonáinak páncéljáig.

Azt, hogy Lucas szándékosan csinálta ezt, az a filmekből nyilvánvaló. Ilyen téren nem fésülte össze a filmeket. Külalakokban igyekezett emlékeztetni minket, de ettől eltekintve az összes géptípust vagy éppen fegyvert "kivágott a kukába az OT-re". Ha megnézed a PT eszköztárát és gépparkját és az OT-jét, látható, hogy nincs átfedés, csak formában.

Rebels és a későbbi művek ezt ellensúlyozták azzal, hogy a Birodalomban megjelent a Gozanti (RebelsThe Mandalorian) az ep1-ből, lényegében az egész Skywalker Sagán át láthatjuk az Y-szárnyú fejlődését, láthattuk egyazon sorozatban Mos Eisley-t és Mos Espát, birodalmi katonák használnak DC-15-ös sugárvetőt (Fallen Order), stb. Így számomra átérezhetőbb, hogy itt azért egy univerzum van. Az új művek adnak egy szép átmenetet ilyen téren is. Szóval míg régen, amikor még nem volt más, csak a hat film, meg a TCW is gyerekcipőben járt, akkor éles váltás volt a PT és az OT technikai cuccai terén. Lucas maga tartotta fenn ezt a szakadékot. Ezt az éles váltást szépen elsimította a Disney éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval ilyenekre gondolok. Nem csak formában kellett volna emlékeztetnie a későbbi gépekre, hanem egy-kettő konkrétan megjelenhetett volna korai változatban. Ahogy az ST-ben az OT-s gépek újabb verzióit láthattuk. Vagy ahogy végül végigvezették ezt a klónok páncéljától a birodalmi rohamosztagosok páncélján át a Végső Rend Sith katonáinak páncéljáig.

 Megjelentek. Ahogy írtam. ARC-170. az az X-szárnyú elöd. V-szárnyú az a Tie vadász elöd. Vagy ahogy írod felépítették a páncélt. rohamosztagos-páncél előd = Klón-páncél főleg phase 2.

AT-Te lépegető az meg az AT-At előd. De a csirkelépegetőnek is megvan a PT megfelelője amibőlaztán lett. Teljesen egyértelmü hogy bizonyos gépek az OT-ban látottak elődei. De az 1976-tól 1983-ig készült OT-ban szerintem ne várjunk olyan gépeket amiket az 1990-es években találtak ki. 

Persze az újabb kiadásokba digitálisan be lehet őket rakni ,de az nem igazán jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.