Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Fejlemények vannak RJ filmjeivel kapcsolatban: Rian elmondta, hogy elkezdtek rajta dolgozni!

 

Nos hogy ez mit jelent, az jó kérdés, szerintem már lefektették a trilógia vázlatát - ki(k) a(z) főhős(ök), ki(k) a gonosz(ok), időbeli elhelyezkedés stb. És most kezdik meg a következő fázist. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Egy jó kis Rian interjú, amiben érinti az új trilógiát és az SW jövőjéről is elmélkedik picit. Roppant szimpatikusakat mond.

 

http://www.latimes.com/entertainment/movies/la-et-mn-star-wars-the-last-jedi-rian-johnson-20180403-story.html

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most azaz érzésem, hogy Rian trilógiája nem a mozikban hanem a Disney streaming szolgáltatásán fog debütálni. Rian egyébként nem olyan rég beszélt egy kicsit a készülő projektről és végre nem azt mondta hogy dolgozik rajta de fogalma sincs miről fog szólni. Mostmár megvan az ötlet. Persze nem árulta el mi az, de legalább ő tudja. Megerősítette, hogy elfog különülni mindentől amit eddig Star Warsként ismerünk. A nagy kihivás az volt, hogy megtalálja mi a Star Wars esszenciája az ismerős karaktereken és a megszokott látványelemeken túl. Ha jól értem azt igyekszik kideriteni, hogy lesz valami úgy Star Wars hogy nem látunk ismerős tájakat, hajókat és figurákat. Finoman szólva érdekesen hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban érdekes hangzik, azonban továbbra se csipázom ezt a streaming dolgot. Ez nálam olyan szintre húzza le az SW-t, amin a többi gagyi dolog is áll. Ok, hogy vannak jó sorozatok ebben a formában, de egy SW minőséget képvisel, esemény! Ne kárhoztassák erre a lealacsonyító streaming marhaságra, mintha egy fabatkát se érne. Moziba vele! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig fognak filmeket is gyártani a streamingre és a céljuk pont az lenne hogy az emberek ne azt gondolják, hogy a streamingre holmi másodvonalas filmek kerülnek amik nem kellettek a moziknak. A Netflixre most épp Martin Scorsese csinál egy gengszterfilmet Robert De Niroval és Al Pacinoval. Scorsese pedig igen csak nyeregben van nyugodtan forgathatna mozira is, mégis meggyőzték hogy inkább streamingre csináljon valamit. 

Ha a Disney olyan streaming szolgáltatást csinál ahol a filmek olyanok mintha direct-to-DVD filmek lennének akkor nincs is értelme az egésznek, hisz igy a Netflixet sose verik meg. Star Wars filmek biztos hogy lesznek előbb-utóbb ott is. Nyilván teljesen más jellegüek mint amiket mozikba szánnak Kérdés ki csinálja majd őket. Ha egy Disney XD sorozat nem derogált az SW-nek, ez se fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Márpedig fognak filmeket is gyártani a streamingre és a céljuk pont az lenne hogy az emberek ne azt gondolják, hogy a streamingre holmi másodvonalas filmek kerülnek amik nem kellettek a moziknak. A Netflixre most épp Martin Scorsese csinál egy gengszterfilmet Robert De Niroval és Al Pacinoval. Scorsese pedig igen csak nyeregben van nyugodtan forgathatna mozira is, mégis meggyőzték hogy inkább streamingre csináljon valamit. 

Ha a Disney olyan streaming szolgáltatást csinál ahol a filmek olyanok mintha direct-to-DVD filmek lennének akkor nincs is értelme az egésznek, hisz igy a Netflixet sose verik meg. Star Wars filmek biztos hogy lesznek előbb-utóbb ott is. Nyilván teljesen más jellegüek mint amiket mozikba szánnak Kérdés ki csinálja majd őket. Ha egy Disney XD sorozat nem derogált az SW-nek, ez se fog.

Ezért írtam, hogy új szelek fújnak... 

 

De könyörgöm, nincs az a tv, ami visszaad egy nagybetűs SW moziélményt vagy premiert. Nagyon sajnálnám, ha nem küldenék mozikba, sőt: a potenciális BO bevételeket elképzelve, ekkora haszonáldozati költséget nehezen tudom elképzelni, hogy benyelne a Disney.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén az Annihilation volt a nagy szám, amit én is Netflixen láttam, de azért az nem egy SW kategória. Értem, hogy a disney-nek húzónév kell a saját streaming szolgáltatásához, de az SW-t én túlzásnak érzem erre. Elpazarolni egy 5-6-700 milliós USA BO bevételt erre, szerintem nagyon lassan hozza vissza az árát, és kérdéses megtérüléssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hosszútávú befektetés. A mozik forgalma ugyanis évről évre csökken, a streaming viszont jön fel mint a talajviz. A Netflix-nél 125 millió ember fizeti ki havonta a 8, a 10 vagy a 12 dolláros tagságot (attól függően melyik konstrukcióra fizetnek be). Ha a Disney minden nagy produkcióját moziba küldi az olyan mint az olajtársaság ami nem hajlandó zöld technológiába fektetni. Hosszútávon megnyuvad. Nem a mozié a jövő. 120-130 millió előfizető meg komolyabb projektek nélkül nemigen lesz. A Disney már be is jelentette, hogy nem minden klasszikus rajzfilm adaptációjuk megy a moziba. Lesz olyan ami streamingre megy. Star Wars film pedig készült már kisképernyőre: a két Ewok film. Persze nyilván annál mostmár valami igényesebb kéne. 

Egyébként ha mást nem a Benioff & Weiss produkciónál mindenképp streaminget képzelek, hisz ott mozisorozatról és nem trilógiáról volt szó. Nehezen hiszem hogy egy hosszabb filmsorozatot egyetlen alkotópárossal bevállalnának a moziban.

Idézet

Ez a steaming mit is jelent? A filmet ettől még kihozhatják DVD-n? Bemutathatják TV-ben nálunk? Kaphat szinkront?

A film egy "online videotékába" kerül ahol bármikor megnézhető, márha előfizető vagy. A DVD kiadást nem érinti és amig a Disney a szolgáltatását nem terjeszti ki Magyarországra addig a helyi adók megvehetik a forgalmazási jogot és leadhatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... őszinte leszek, csak azért, hogy Star Wars filmeket nézzek legálisan, nem fogok előfizetni ilyesmire :( Minek fizetnék elő, ha csak és kizárólag egyetlen tartalom érdekel? És ezzel szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki így van vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem vagyok ellene, hogy streamingre jöjjenek ki SW-filmek. Jó projektek készülnek a Netflixnél is - lásd fentebb ,- szóval felőlem jöhet ebben a formátumban is. A TV/streaming nem jelenti azt, hogy ami oda kerül, az rosszabb minőség, a filmek minőségét manapság nem befolyásolja, hogy hol kerül bemutatásra. Oké, hogy a mozi az mozi, más élmény, de ez esetben többet kellene mindenkinek moziba járnia, és akkor nem csökkenne folyamatosan a mozik forgalma, az események pedig események maradhatnának :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem is kiakasztott. Azzal semmi gondom ha a Resistence-t évadokként felrakják, de hogy nagybetüs sw mozifilm tv-ben az kemény. Hogy fogjuk pl közösen megnézni? Valakihez el kell mennünk 20-an "mozizni"? Remélem csak rossz vicc az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát... őszinte leszek, csak azért, hogy Star Wars filmeket nézzek legálisan, nem fogok előfizetni ilyesmire :( Minek fizetnék elő, ha csak és kizárólag egyetlen tartalom érdekel? És ezzel szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki így van vele.

A streaming nem Star Warsra lesz kitalálva. Az is lesz rajta sok minden más mellett. És mivel a Netflixre 125 millióan előfizetnek ezért sejthető hogy nem lesz teljesen érdektelen a dolog. Márha érdekes ami felkerül. A magyar tartalomfogyasztói szokások meg egyébként se mérce. Ha az lenne a Resistance-nak nem is lenne például értelme, hisz szinte mindannyian illegálisan fogjuk letölteni.

 

Riannál meg azért merült fel benne a stream lehetőség mert lehet hogy a Disney a Solo fiaskó után kevésbé mer kockáztatni. Lehet felére leveszik a büdzsét és áttolják stream-re. Csak egy ötlet. Ahogy nézem külföldön ennyire se bizakodóak. Azt mindenesetre a rendező-kirúgásokon láttuk, hogy az SW-nél a projektek képlékenyek. Sok múlik azon hogy a sztoriban mit lát meg Kennedy. Én egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy esetleg azt mondja hogy bocsi, nem rossz ötlet de moziban szerintem nem annyira működne, mert túl merész vagy túlságosan rétegnek néz ki, ezért menjen stream-re. 

De egyelőre szerintem is Porg verziója a valószinübb. Vagyis Rian mozi, Benioffék stream.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Riannál meg azért merült fel benne a stream lehetőség mert lehet hogy a Disney a Solo fiaskó után kevésbé mer kockáztatni. Lehet felére leveszik a büdzsét és áttolják stream-re. Csak egy ötlet. Ahogy nézem külföldön ennyire se bizakodóak. Azt mindenesetre a rendező-kirúgásokon láttuk, hogy az SW-nél a projektek képlékenyek. Sok múlik azon hogy a sztoriban mit lát meg Kennedy. Én egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy esetleg azt mondja hogy bocsi, nem rossz ötlet de moziban szerintem nem annyira működne, mert túl merész vagy túlságosan rétegnek néz ki, ezért menjen stream-re. 

Ha a Solo események vége a kishitűség lesz, akkor megette a fene. Ha kielemzik a helyzetet, valószínűleg látják, hogy mi okozta a "fiaskót": 

 

- Amatőr marketing kampány

- Nem megfelelő témaválasztás

- Rossz időzítés

 

Az elsőn és a harmadikon könnyű segíteni, csak meg kell nézni, hogy végezték a dolgukat az EpVII-VIII-nál. A témaválasztásnál meg nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy réteg témát streamre dobunk SW zászlóshajó projekt keretében. A réteg témára jó lesz a sorozat. Ha Rian ötlete rétegtéma, akkor dolgozni kell rajta, hogy kiszélesítsék. Az SW brand ereje a blockbuster moziban rejlik, és akár milyen streaming trendek is indultak be az elmúlt 10 évben, nehezen hiszem, hogy ez a közeljövőben változna. Az SW egyik legnagyobb varázsa a látvány. Azt a feelinget az életben nem felejtik el a '77-es nézők, amit akkor éltek át, mikor beúszott az első csillagromboló. Azt az érzést az életben nem felejtem el, amit akkor éreztem, mikor 2005-ben bevetettük magunkat a Coruscant-i csatába. Vagy amikor Snoke ketté csusszant nagy vásznon. Ezeket nincs az a tv rendszer, ami vissza tudná adni. Mert egyrészt nagy vásznon kell látni, másrészt érezni kell azt a hidegrázós csendet a közönségben, amikor mindenki lélegzete eláll és egy közös WTF élmény telepedik a nézőkre. Nincs az a streaming szolgáltató, ami ezt tudja produkálni, mert egyedül nézed a filmet, nem közösségben. A streaming ki tud hasítani egy szeletet a mozi piacából, igen, de minimális esélyt látok rá, hogy megszüntetné a mozi létjogosultságát. Mert más a célcsoport. Más az élmény. Más a szolgáltatás. És ahogy te is írtad fentebb: a streaming nem a Star Warsra lesz kitalálva. Így baromira meglepődnék, ha egy 500 millió+ várható bevételes blockbustert beáldoznának. Azt ellenben simán el tudom képzelni, hogy a streamingen IS elérhető lesz a film egy kis csúsztatással. De a mozi kihagyását e percben esélytelennek gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emögött a gondolat és érzelemsor mögött nagy fényt és bölcsességet érzek, Donát. :clap:  Mi menjen majd az Utolsó Vetítésen, ha vége a világnak? Star Wars. Mi más? De tényleg. :saber_kylo: Ès itt térek vissza a BO topikos mániámra: értem én, hogy sokfélék vagyunk mi, rajongók. Még színesebb a SW-t kedvelők tábora. De még mindig ott tartok, hogy ez a SW! Ahogy Donát szépen összeszedte a mozis témát fent. Banyek, lattam az összes eddigi részt, és nem megyek el 2 hét alatt sem, hogy megnézzem? A vászonra valót. A naaagy egész újabb szerves részét. Most a Solo-t. De ha más jön, akkor azt. Egyszer legalább. Új SW! (De ugyanez mondjuk GyU vagy Potter. Ha láttam az addigiakat, nem ülök be az újra baromi kíváncsian, hisz szeretem, tetszett eddig, erdekel ez a világ... Ha nem jön be nem nézem többször. El is károgom a neten, hogy tré. Vagy közepes. De megnézeeeem... biztos éttitek. Én nehezen értem meg, hogy nem ez az alap. Vagy ahogy írtam már, ez az alap, max plusz 100 milliónyi bevétel a számomra kicsit is fannak nevezhetőktől. 

 

Többet hittem, tévedtem. Azt gondoltam 6-700 millio WW bevétel az alap. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A streaming ki tud hasítani egy szeletet a mozi piacából, igen, de minimális esélyt látok rá, hogy megszüntetné a mozi létjogosultságát. Mert más a célcsoport. Más az élmény. Más a szolgáltatás. És ahogy te is írtad fentebb: a streaming nem a Star Warsra lesz kitalálva. Így baromira meglepődnék, ha egy 500 millió+ várható bevételes blockbustert beáldoznának. Azt ellenben simán el tudom képzelni, hogy a streamingen IS elérhető lesz a film egy kis csúsztatással. De a mozi kihagyását e percben esélytelennek gondolom.

Bármilyen fantasztikus látvány volt az első csillagromboló beúszása csak készült azóta animációs film, sorozatok, pár perces animációs Youtube videók, meg TV-filmek az előző érában. A Star Wars több izben bizonyitotta, hogy nem csak a moziban életképes, a Disney pedig több izben jelezte hogy nem csak mozira akarnak SW kontentet gyártani. Nem értem miért vagytok pont a streaming film ellen igy kikelve. Az a baj hogy a mozin kivül is készül igényes, kifejezetten magas szinvonalon kivitelezett produkció? Komolyan nem értem...

Neves alkotók készítenek befutott szinészekkel meg pofás effektekkel különféle produkciókat a stream szolgáltatásokra. Ez a jelen. Ettől még senki nem fogja kulcsra zárni a mozikat és ha teszem azt két év múlva lejön egy SW film streamingre még nem fognak csak ezért végleg kivonulni az SW alkotások a mozikból.

A Solo pedig sajnos ahogy te is mondod bebizonyitotta hogy nagyon nem mindegy milyen a témaválasztás. Emiatt szerintem várható hogy ezen a téren ovatosabbak vagy legalábbis körültekintőbbek lesznek. Ha pedig Rian-nak van egy réteg témája én örülnék ha nem higitanák fel...

 

Az már csak személyes véleményem, hogy a mozi túlértékelt. Én amit igazán szeretek az SW premierekben az a társaság (na meg nyilván nem birnék hónapokat várni arra hogy milyen a film). Viszont emiatt lassan más filmet nem is nézek nagyvásznon. A látvány és a hangzás itthon az igazi. Eddig mindegyik SW film jobban tetszett itthon mint a moziban. Meg eleve én a TV-n szerettem bele a franchise-ba. Már több mint 10 éve rajongó voltam mikor először láttam SW filmet moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.