Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Annyit mondtak ki, hogy nem része a Skywalkerek történetének, de miért kell minden jövőbeli folytatásnak is csak és kizárólag a Skywalkerekről szólnia?

Nem arról van szó hogy lesznek-e a trilógiában Sykwalkerek vagy sem. Erről nem írnak. Hanem Skywalker Saga-ról írnak. Ezzel pedig az ep.1-ep.9-re utalnak. Vagyis azt írják, hogy az új film el lesz szeparálva az ep.1-9-től. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem arról van szó hogy lesznek-e a trilógiában Sykwalkerek vagy sem. Erről nem írnak. Hanem Skywalker Saga-ról írnak. Ezzel pedig az ep.1-ep.9-re utalnak. Vagyis azt írják, hogy az új film el lesz szeparálva az ep.1-9-től. 

És számozása sem lesz.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem ez szócséplés. Különálló trilógia lesz, nem pedig EpX és társai. Beköszönő karakterek lehetnek a SAGA-ból, de a főkaraktereket nem ők fogják alkotni, ezért "blank canvas". Valszeg az eddigi filmektől különálló trilógia lesz saját utakon. Rianre bízták, mert olyan munkát tett le az asztalra, ami miatt ő erre a legalkalmasabb jelenleg. Bomarral értek egyet.

Donát, bármi szócséplés, ami egy alsó hangon is 4-5 év múlva megvalósuló filmről szól, és egy nagyjából 10 év múlva befejeződő trilógiáról. Ugyanakkor én sem a hecc kedvéért írtam oda, hogy akár mellékszereplőként is visszatérhetnek. ;) Arról nem is beszélve, mennyit változik egy koncepció. Ugye nem kell ecsetelnem, mi mindenen ment át az ep7, vagy hogyan alakult az ep9 sorsa. Egy valószínűleg még tervasztalon sem létező trilógiáról van szó, ha pár felskiccelt ötlet van, már lehet, sokat mondtunk.

 

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Hanem Skywalker Saga-ról írnak.

De a Skywalker Saga egyenlő a Skywalkerek szerepeltetésével. Elég nehéz elképzelnem egy olyan Skywalker Sagát, ami nem a címszereplőről szól. Ha azt mondják, Skywalker Saga, mindenki a Skywalkerekre gondol, jó okkal. Ha Han Solo lenne a középpontban, akkor Solo Sagának hívnánk. Újfent okkal. Ha készítenek egy folytatást az ep1-9-hez, amiben egy deka Skywalker, annyi sem tűnik fel, és a történetnek abszolút semmi köze hozzájuk, az egyértelműen nem a Skywalker Saga része.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Én az ismeretlen régiókba mennék. Ha már jövő. :)

 

(milyen jó, hogy a fórum működik és nem adatbázis hibázik egy órán át mint a trailernél :lol: )

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt gondolom, hogy Rian új trilógiája teljesen új szereplőket fog felvonultatni. Őszintén, nem tudom elképzelni sem hogy előbb vagy később fog játszódni mint a számozott részek, de Rian remek választás. Úgy örülök hogy lehetőséget kap egy saját trilógiára.

 

A nyilatkozat szerint a tervek ezzel megvannak a következő 10 évre és azt is írják hogy az ST karakterek visszatérnek még. Én ez alapján azt gondolom hogy Rian trilógiája után esetleg lesz 10-12 rész is. Évekre lebontva kb kijön hogy
2018:Solo
2019:Ep9
2020,22,24,: Sztori filmek amikről eddig is hallottunk. Obi?? Boba Fett?? Jabba?
2021,23,25 - Rian trilógia

2026 - Ep10?

Ez nem lenne rossz kiéheztetés szempontból sem, mert így megint lenne legalább 7 év a számozott részek között. Persze az is lehet hogy húznak egy váratlant és a skywalker saga tényleg befejeződik majd a 9. résszel és a ST szereplőkkel majd csak esetleg egy sztori filmben találkozunk újra. Ez engem egyébként eléggé meglepne.

 

Amúgy jön az élőszereplős sorozat is, erről mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Ez nem lenne rossz kiéheztetés szempontból sem, mert így megint lenne legalább 7 év a számozott részek között.

Persze az is lehet hogy húznak egy váratlant és a skywalker saga tényleg befejeződik majd a 9. résszel és a ST szereplőkkel majd csak esetleg egy sztori filmben találkozunk újra. Ez engem egyébként eléggé meglepne.

 

Amúgy jön az élőszereplős sorozat is, erről mit gondoltok?

Kiéheztetés? Minden évben lesz SW film, nincs itt ilyenről szó. 

 

A TV sorozatnak van saját topikja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kiéheztetés? Minden évben lesz SW film, nincs itt ilyenről szó. 

 

A X. XI. XII. kapcsán írta. Ugye már eddig is beszéltük, hogy nem két évente fognak jönni az új trilógiás filmek 2019 után - ha lesznek egyáltalán. Én egyetértek Jar-Jarral, ez időhúzás jelleggel is jó, így lehet pörögni, agyalni a részeken, és egy időugrás után lehet majd folytatni a számozott epizódokat is.

 

Dzséjt: Persze, sokat változhat, de a közleményben eléggé konkrétan fogalmaznak. ;) Ha lesz majd új közlemény, akkor lehet arról beszélgetni, hogy akkor mégis csak számozott epizódokról van szó, addig szerintem az angol nyelvű szöveg alapján fölösleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagyközönségnek SW van. Mind egyben. Ha minden évben jön egy mozi az nem kiéheztetés.

 

A trilógiából még két rész hátra van, így nem csodálom, hogy nem fogalmaztak konkrétabban. Viszont ha új vizekre eveznek akkor legalább azt megmondhatták volna melyik korszak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Donát írta:

A X. XI. XII. kapcsán írta. Ugye már eddig is beszéltük, hogy nem két évente fognak jönni az új trilógiás filmek 2019 után - ha lesznek egyáltalán. Én egyetértek Jar-Jarral, ez időhúzás jelleggel is jó, így lehet pörögni, agyalni a részeken, és egy időugrás után lehet majd folytatni a számozott epizódokat is.

Igen így értettem :)

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nagyközönségnek SW van. Mind egyben. Ha minden évben jön egy mozi az nem kiéheztetés.

Ebben nem vagyok biztos. A Skywalker saga örökre megmarad az SW húzóerejének, történjék bármi is a következő 10 évben. Mindig ez lesz az eredeti Lucas féle sztori, illetve annak a folytatása. Szerintem ha hagyják ülepedni a történetet és más vizekre eveznek, pár évvel a 9. után megint hatalmasat fog durranni, ha bejelentik a 10-11-12 részeket.

 

Rian trilógiája kapcsán meg egy időben való elhelyezéssel sokat segítenének a fantáziálásban. Így nehéz elméleteket gyártani.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Én azt gondolom, hogy Rian új trilógiája teljesen új szereplőket fog felvonultatni.

Igen ezt írja is a közlemény. Sőt Kennedy "blank canvas"-ról beszél tehát a nulláról indulnak, nem pedig folytatnak valamit. A TV-sorozat legalább ilyen érdekesen hangzik. Amikor bejelentette a Disney, hogy lesz egy saját streaming szolgáltatásuk rögtön az volt az első gondolatom hogy a legjobban egy saját élő-szereplős szériával tudnák magukhoz csábitani az embereket. Erre tessék! Ha ügyesen csinálják simán egy Trónok harca szintü hype-sorozat lehet belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is esélyes, hogy az Ep9-el nem ér véget a Saga, és a távolabbi jövőben érkezik a 4. Skywalker trilógia. A most bejelentett önálló trilógia nem zárja ki ezt. Szerintem annak lenne legtöbb értelme, ha az időben visszafelé ugranánk több száz/ezer évet. Így megmaradna a kérdőjel a történet folytatását illetően, ráadásul a Régi Köztársaság éra sok rajongó vágya. Tartalommal tölthetnék fel a homályos régmúltat, és akár teljesen új hangulatú, a korábbi filmektől merészebben elrugaszkodó (nyilván ésszerű kereteken belül) sztorikat kaphatnánk.

 

Azért nem panaszkodhatunk, hogy rossz SW fannak lenni. :D Számozott részek, önálló filmek, új trilógia, élőszereplős sorozat, animációs sorozat, könyvek, képregények, játékok... és mindez belátható időn belül. Mi kell még?

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem is esélyes, hogy az Ep9-el nem ér véget a Saga, és a távolabbi jövőben érkezik a 4. Skywalker trilógia. A most bejelentett önálló trilógia nem zárja ki ezt. Szerintem annak lenne legtöbb értelme, ha az időben visszafelé ugranánk több száz/ezer évet. Így megmaradna a kérdőjel a történet folytatását illetően, ráadásul a Régi Köztársaság éra sok rajongó vágya. Tartalommal tölthetnék fel a homályos régmúltat, és akár teljesen új hangulatú, a korábbi filmektől merészebben elrugaszkodó (nyilván ésszerű kereteken belül) sztorikat kaphatnánk.

 

Azért nem panaszkodhatunk, hogy rossz SW fannak lenni. :D Számozott részek, önálló filmek, új trilógia, élőszereplős sorozat, animációs sorozat, könyvek, képregények, játékok... és mindez belátható időn belül. Mi kell még?

Csatlakozom. :) Nagyon fel vagyok dobva!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem is esélyes, hogy az Ep9-el nem ér véget a Saga, és a távolabbi jövőben érkezik a 4. Skywalker trilógia. A most bejelentett önálló trilógia nem zárja ki ezt. Szerintem annak lenne legtöbb értelme, ha az időben visszafelé ugranánk több száz/ezer évet. Így megmaradna a kérdőjel a történet folytatását illetően, ráadásul a Régi Köztársaság éra sok rajongó vágya. Tartalommal tölthetnék fel a homályos régmúltat, és akár teljesen új hangulatú, a korábbi filmektől merészebben elrugaszkodó (nyilván ésszerű kereteken belül) sztorikat kaphatnánk.

Tök jó lenne, ha pl. a TLJ-ben lenne valami homályos infó az ős régi időkről, amit aztán egy trilogiában fejtenek ki. 

 

50 perccel korábban, Darth Sky írta:

Azért nem panaszkodhatunk, hogy rossz SW fannak lenni. :D Számozott részek, önálló filmek, új trilógia, élőszereplős sorozat, animációs sorozat, könyvek, képregények, játékok... és mindez belátható időn belül. Mi kell még?

Én nagyon szomorú vagyok. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyi, amennyi elhangzott a TCW-ben, a Rebelsben és néhány más műben. Csak emlegetik, de történet abban a korszakban még nem játszódott. Annak is a Curscant volt a fővárosa, nagyjából 6000 évvel a galaktikus polgárháború előtt néhány Jedi átállt a Sötét Oldalra, így jött létre a Sith, és jött el az a korszak, amit Százéves Sötétségként emlegetnek. A Jedik és a Sith-ek közt zajló háborúk kora volt ez. Ekkor a Galaxis egy részét a Sith-ek uralták, köztük a Coruscantot is, ahol egy szentélyük is volt (később erre épült rá a Jedi Templom). A Jedik persze győztek, és a Régi Köztársaság ekkor még megúszta, ugyanakkor a Sith Birodalom sem bukott még el.

Aztán a következő évezredekben bajszot akasztottak a Zigerriai Birodalommal, a mandalore-iaiakkal, egy ponton pedig a Sith Birodalom is újra támadásba lendült, ekkor kezdődött az a konfliktus, amiben a malachori fegyver is épült. A háború, révén a Köztársaságnak és a Jediknek a Sith-ekkel és a mandikkal is boldogulniuk kellett, eléggé elnyúlt, durva volt, és a vége felé a Sith Birodalomé volt a Galaxis nagy része (erre céloz Windu az ep3-ban). A Death Watch is ekkor lopja vissza a sötét kardot. A yavini csata előtt 1032-ben ért véget ez a Sötét Kor, miután a Jedik és a Köztársaság maradéka visszavágott a hódítóknak. A Sith Birodalom elbukott, a Sith-ek látszólag kipusztultak, a régi Köztársaság pedig újjászerveződött Galaktikus Köztársaság néven, a fővárosa Coruscant lesz, valószínűleg ekkortájt épül meg a Jedi Templom is a bolygón, és persze Darth Bane is ekkor alkotja meg a kettős szabályt. Plusz még leszerelik a köztársasági hadsereget, megalapul a Galaktikus Szenátus és egy Valorum lesz az első főkancellár.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yep, bár mindez egy nagyjából 6000 éves periódus töredékei, szóval ide szó szerint bármi befér. És például azt sem tudni, mikor jött létre a régi Köztársaság. Szóval elég tág a lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel láttam a hírt: feldobta a napomat. :D Gyerekek, ebben az új trilógiában nagyon sok potenciál lappang. Mivel én azt vettem észre, hogy az elmúlt időszakokban meglehetősen a Jedikre koncentrálódott a fókusz - EpVIII -ban első jedi templom, Marvel képregényekbe is Jedha, illetve a Rebels/TCW is hozzátett ezekhez - így könnyen elképzelhető, hogy a jedik eredetével fog majd foglalkozni a film. De én még egy sith-jedi-mandalore háborúnak is örülnék, hiszen ezzel a mandikat végre a nagyvásznon üdvözölhetnénk. :) 

És mindez Rian -el karöltve... valamit nagyon jól csinál a csávó. Úgy mondták, hogy Johnson írja és rendezi az első részt, és a másik kettőn is báboskodik majd.

 

Amúgy én könnyen elképzelhetőnek tartom, hogyha sikeres lesz eme trilógia, akkor kb. a Disney megcsinálja a saját Star Wars sagáját, és Rian amolyan "Lucas" -i státuszban ledirigálhatja ezeket, illetve ezt a trilógiát még folytatnák is egy újabbal. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.