Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezzel a filmdömpinggel véglegesen letaszíthatják a star trek univerzumot, ami már alig mutat magából valamit. A Star Wars az egyetlen univerzum ami megúszta a rebootolást a filmek szintjén és így is maradjon. Én örülnék olyan filmeknek ami a Jedi és Sith rend eredetét mutatná be.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Egyelőre rajongói tipp, de van rá sansz hogy ez lesz. Mondjuk ha esetleg a Solo film csak simán jól de nem kiamagaslóan szerepel a pénztáraknál akkor lehet hogy a Story filmeket már nem fogják erőltetni. Meglátjuk, bár én örülnék ha maradnának. Ezekben az egyfilmes sztorikban szerintem egész komoly lehetőség van pláne ha itt is merészebbek lesznek és jobban elmernek távolodni a Saga filmek cselekményétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem. Egyelőre rajongói tipp, de van rá sansz hogy ez lesz. Mondjuk ha esetleg a Solo film csak simán jól de nem kiamagaslóan szerepel a pénztáraknál akkor lehet hogy a Story filmeket már nem fogják erőltetni. Meglátjuk, bár én örülnék ha maradnának. Ezekben az egyfilmes sztorikban szerintem egész komoly lehetőség van pláne ha itt is merészebbek lesznek és jobban elmernek távolodni a Saga filmek cselekményétől.

Én is örülnék ennek, bár valami azt súgja, hogy a IX és az új trilógia első része között nem csak 2 év fog eltelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

A Star Wars az egyetlen univerzum ami megúszta a rebootolást a filmek szintjén és így is maradjon. Én örülnék olyan filmeknek ami a Jedi és Sith rend eredetét mutatná be.  

Reboot? A SW előzményt és folytatást is kapott, illetve van egy (nagyjából annak tekinthető) spin-off is, de rebootról szó sincs. ;)

 

Egy jedi-sith háborút képernyőn látni durván ütős lenne. Ezen két rend eredetét megismerni szintén, de vannak ott más Erővel kapcsolatos közösségek is. Vagy a mandalore háborúk. Alig ismerünk valamit a régmúltból, de amit igen, az mind hatalmas potenciált hordoz magában. Ráadásul kellően távol a Sagatól már szinte teljesen szabad kezük van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig abban a hitben éltem, hogy az a reboot egy franchise-t teljesen új alapokra helyeznek.  Ergo leforgatnák újból az EPIV-et és hasonlók. Amit Te írsz az nem reboot hanem folytatása egy megkezdett történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes lehet szem előtt tartani, hogy a Star Wars Saga sehol nem hivatkozza magát dedikáltan a Skywalkerek történetének. Nyilván eddig mindegyik részben így vagy úgy, de középpontban volt legalább egy Skywalker, az egész íve pedig leginkább Anakin/Vader tekintetében a legteljesebb, emiatt úgy kezeljük, mint Skywalker-sztorit, de ez változhat. Úgy értem, hogy a vérrokonságot nem érzem annyira kritikusnak, hogy ezen múljon az egész.

Ha írnának egy közvetlen előzményt a PT-hoz, Qui-Gon, Dooku, Windu, Yoda, Sidious stb szereplésével, akkor az ugyanúgy lehetne a Saga része. Ha folytatják majd a 9-et és abban már nem lesz Skywalker, de Rey és még bizonyos karakterek igen, illetve minden más tekintetben beillik a Saga-ba, akkor ugyanez a helyzet. Lehet ezt bővebben értelmezni szerintem. Pláne, hogy Kylo eleve Skywalker, Rey-jel pedig akármi is lesz, abban Luke-nak igen komoly szerepe lesz, ha eddig esetleg nem is lett volna.

 

Ami még eszembe jutott, hogy Anakin ugye az Erő gyermeke. Az is lehet, hogy ez a Saga "kulcsa" (ha mindenképp ki akarunk jelölni egy ilyet), nem konkrétan a Skywalkerek. Ha ez Erő egyszer képes volt ilyen formában életet teremteni (ha egyszer volt, aki erre tudta használni az Erőt), akkor ez máskor is megtörténhet. Spoilermentes vagyok, nem tudom mi lesz Rey kapcsán, de mi van, ha azért ekkora spíler, mert ő is hasonlóképp az Erő szülötte? Ebből az aspektusból szorosabb lehet a kapocs, hiába nem Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számos alkalommal Skywalker Sagaként hivatkoztak a számozott részekre, ami nem csoda, mert a Skywalker családról szól (Anakin, Luke, Leia, Ben).

 

Amúgy, korábban kijelentették, hogy az Ep8-ból kiderül, kik Rey szülei (többesszámban), így kétlem, hogy ennyi lenne a magyarázat: "őt is az Erő nemzette". Plusz Anakin után nem is túl kreatív vagy érdekes. Ezra is elég nagy spíler, mégis ismerjük a szüleit (akik jelen ismereteink szerint még csak nem is Erő-érzékenyek). Persze előjöhet az is, hogy a Kiválasztottat az Erő nemzi, Anakin után pedig Rey a következő (már ha erről lesz szó), de díjaznám a minimális önismétlést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Számos alkalommal Skywalker Sagaként hivatkoztak a számozott részekre, ami nem csoda, mert a Skywalker családról szól (Anakin, Luke, Leia, Ben).

 

Amúgy, korábban kijelentették, hogy az Ep8-ból kiderül, kik Rey szülei (többesszámban), így kétlem, hogy ennyi lenne a magyarázat: "őt is az Erő nemzette". Plusz Anakin után nem is túl kreatív vagy érdekes. Ezra is elég nagy spíler, mégis ismerjük a szüleit (akik jelen ismereteink szerint még csak nem is Erő-érzékenyek). Persze előjöhet az is, hogy a Kiválasztottat az Erő nemzi, Anakin után pedig Rey a következő (már ha erről lesz szó), de díjaznám a minimális önismétlést. 

Magában a hivatalos közleményben is az van, hogy seperate from the episodic Skywalker Saga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

mert a Skywalker családról szól (Anakin, Luke, Leia, Ben).

Ben mióta családtag? :D 

 

(tipp: úgy is lehet idézni, ha kijelöltök egy szövegrészt. Ekkor feljön egy kis ikon, amire csak rá kell kattintani).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ben mióta családtag?

Kylo? Fekete bárány, de azért családtag. :D

3 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Én se ezt írtam, hogy erről van szó. Rosszul értelmezed.

Jogos, félreértettem. Azt hittem arra gondolsz, hogy megúszta a rebootolását úgy, hogy nem cseszték el. Bocs. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Érdemes lehet szem előtt tartani, hogy a Star Wars Saga sehol nem hivatkozza magát dedikáltan a Skywalkerek történetének. Nyilván eddig mindegyik részben így vagy úgy, de középpontban volt legalább egy Skywalker, az egész íve pedig leginkább Anakin/Vader tekintetében a legteljesebb, emiatt úgy kezeljük, mint Skywalker-sztorit, de ez változhat. Úgy értem, hogy a vérrokonságot nem érzem annyira kritikusnak, hogy ezen múljon az egész.

Ha írnának egy közvetlen előzményt a PT-hoz, Qui-Gon, Dooku, Windu, Yoda, Sidious stb szereplésével, akkor az ugyanúgy lehetne a Saga része. Ha folytatják majd a 9-et és abban már nem lesz Skywalker, de Rey és még bizonyos karakterek igen, illetve minden más tekintetben beillik a Saga-ba, akkor ugyanez a helyzet. Lehet ezt bővebben értelmezni szerintem. Pláne, hogy Kylo eleve Skywalker, Rey-jel pedig akármi is lesz, abban Luke-nak igen komoly szerepe lesz, ha eddig esetleg nem is lett volna.

Én ezzel nagyon nem értek egyet. A számozott része eddig igenis Skywalker központúak voltak, előbb Anakin, majd Vader Luke és Leia köré íródtak. Írhatnak még részeket Qui-Gon meg Yoda főszereplésével, én örülnék is neki, de a számozott részek maradjanak meg a Skywalker családnak. Magyarul ha lesz 10. rész, az Kylo (vagy gyereke) köré íródjon, vagy Rey köré ( ha esetleg kiderül hogy mégis...) ne pedig csak úgy. A Star Wars ezen része egy családi történet, melynek van eleje, közepe és én remélem hogy lesz egy szép vége is és majd inkább elhajózunk más vizekre. Például a Rian trilógia vizeire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig abban a hitben éltem, hogy az a reboot egy franchise-t teljesen új alapokra helyeznek.  Ergo leforgatnák újból az EPIV-et és hasonlók. Amit Te írsz az nem reboot hanem folytatása egy megkezdett történetnek.

Nem, ha újraforgatnák az ep4-et, az remake lenne. A reboot sokféle lehet. Lehet olyan is, amit te írsz, hogy teljesen új alapokra helyezik a filmsorozatot, ilyen részint pl. a Majmok bolygója-trilógia vagy a Terminator: Genysis, vagy a Battlestar Galactica. De lehet olyan is, ami egyben folytatás, mint a 2009-es Star Trek vagy a Jurassic World, esetleg a Stargate SG-1.

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha írnának egy közvetlen előzményt a PT-hoz, Qui-Gon, Dooku, Windu, Yoda, Sidious stb szereplésével, akkor az ugyanúgy lehetne a Saga része. Ha folytatják majd a 9-et és abban már nem lesz Skywalker, de Rey és még bizonyos karakterek igen, illetve minden más tekintetben beillik a Saga-ba, akkor ugyanez a helyzet. Lehet ezt bővebben értelmezni szerintem. Pláne, hogy Kylo eleve Skywalker, Rey-jel pedig akármi is lesz, abban Luke-nak igen komoly szerepe lesz, ha eddig esetleg nem is lett volna.

Mint a Rogue One. Nem számozott rész, nem a Skywalker-családról szól, új sztori új szereplőkkel, de szorosabban kapcsolódik az ep4-hez, mint bármelyik számozott rész az előtte vagy utána álló epizódhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ben mióta családtag? :D 

 

(tipp: úgy is lehet idézni, ha kijelöltök egy szövegrészt. Ekkor feljön egy kis ikon, amire csak rá kell kattintani).

Lehet idézni, de ezt nem én írtam, hanem Sky, így meg ahogy te idézted be, azt mutatja, hogy én írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha írnának egy közvetlen előzményt a PT-hoz, Qui-Gon, Dooku, Windu, Yoda, Sidious stb szereplésével, akkor az ugyanúgy lehetne a Saga része. Ha folytatják majd a 9-et és abban már nem lesz Skywalker, de Rey és még bizonyos karakterek igen, illetve minden más tekintetben beillik a Saga-ba, akkor ugyanez a helyzet. Lehet ezt bővebben értelmezni szerintem.

Aha na ez az ami szinte biztos hogy nem lesz. A fáma egyrészt új szereplőkről szól másrészt ki lett hangsúlyozva hogy tiszta lappal indulnak, vagyis nem kapcsolódnak be az eddig ismert és kibontott eseményekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Kövezzetek meg, de az én fantáziámat az érkező sorozat jobban felkeltette, mint az új trilógia

Már dobom is az elsőt. ;) Számomra a filmek egyértelműen várósabbak, és ebben nagy szerepet játszik Johnson is. A sorozatról még annyit se tudunk, mint az új trilógiáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látva mire képesek manapság a TV-sorozatok én nem kövezlek meg. Annyi, hogy most egyelőre egy készitő nevét se ismerjük így én még visszafogom az elvárásaimat. Rianban bizok ezért kiváncsi vagyok nagyon az új trilógiára. De ha a széria showrunnere is egy kiváló tehetség lesz és a téma is érdekes lesz akkor ez tényleg nagyot szólhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Bomarr írta:

Aha na ez az ami szinte biztos hogy nem lesz. A fáma egyrészt új szereplőkről szól másrészt ki lett hangsúlyozva hogy tiszta lappal indulnak, vagyis nem kapcsolódnak be az eddig ismert és kibontott eseményekbe.

Nem is arra gondoltam, hogy az említett új trilógia ez lenne, csak szerintem egy ilyen is része lehetne a Saga-nak, nem kell hozzá mindenképp egy Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Lehetne valami más fő cím alatt futó epizód számozás. Pl.. Dawn of the Jedi Episode I. II. III. vagy Hundred Year Darkness Episode I. II. III.

Lehet ilyesmi lesz a számozás...

Untitled Star Wars Trilogy: Episode I 

http://www.imdb.com/title/tt7617048/?ref_=nm_flmg_dr_2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudom mennyire fogta meg a tekinteteket, de számomra a legérdekesebb részlet a korei beharangozóban ez:

"Not only will you see the most shocking ending in the history of Star Wars, but you'll witness the beginning of an entirely new saga..."

 

Ez utalhat Rian új projektjére is, vagy ez is csak üres szólam a marketing oltárán? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont Rian mondta nemrég hogy még nagyon az elején tart az új trilógia kidolgozásának. Még csak most kezd körvonalazódni hogy miről fog szólni.

 

“I’m just in the very beginning of starting to come up with what the new trilogy is going to be. What makes me so excited about it, is the idea of doing a new story on the big canvas of three movies in this world. There’s just so much potential and I can’t wait to jump into it."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.