Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valószínűleg egy ideje már ötleteltek, vagy Rian ötletelt, a Lucasfilm pedig rá bólintott. És egyben leforgatják a trilógiát, vagy pedig csak az első epizódot? Elvileg van még hátra egy ep9, plusz egy story-film, szóval nem lehetetlen, hogy leforog egyben az egész, aztán a harmadik story után jöhetnek egymás után az új trilógia epizódjai. Pont jól jönne ki. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti kacsa a hír. Ha úgy nézzük, leghamarabb 19 tavaszán/nyarán kezdhetné el Rian az első részt rendezni, addig meg ugye van elég ideje. Hiszen még pár hete nyilatkozta azt, hogy jelenleg a karakterekkel foglalkozik, kik legyenek benne, mi legyen maga a dráma stb. Meghát gondolom én amikor elkészül a forgatókönyvvel, akkor még ott lesz neki a szereplőválogatás, amely sokáig is eltarthat. Nem kell kapkodnia, leghamarabb úgyis 2021 -ben fog érkezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Ez a cikk RJ új trilógiájáról szól, nem pedig a 9-ről. Lehetséges hogy jövőre tényleg forogni fog a film? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kamu a hír. Ha elkezdenék most forgatni, az azt jelentené, hogy valószínűleg lenne egy olyan évünk (2019 vagy 2020) amikor 2 SW film is érkezik egy évben. Jobban tennék ha maradnának az 1 év 1 film felállásnál

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad ötlet jutott eszembe és valószínűleg bullshit, de mi van akkor, ha Rian új trilógiája az Ismeretlen Régiókba vinne el bennünket, és ha nem is főszerepbe, de 'főbb' szerepbe (nem tipikus mellékszerepbe) helyezne egy nagyhatalmaú erőhasználót (Gipsz Jakab) akit szépen felépít ... beállít egy igencsak érdekes célokkal és motivációkkal rendelkező karakternek, akivel történik valami - egy törés az életében vagy mittomén, melynek hatására a teste is kis híján megnyomorodik (komoly sérüléseket szenved el) és valami miatt, talán pont a miatt az esemény miatt, mikor a sérüléseit szerezte még nevet is vált - mondjuk Gipsz Jakabról Snoke-ra - tudom, ez erős Vader utánérzés lenne.... de nem én vagyok az író, Rian-ék ezt nyilván meg tudnák érdekesen írni. Ami a lényeg... mind kíváncsiak vagyunk az Ismeretlen Régiókra. Tudjuk, hogy Snoke onnan jött. Tudjuk, hogy az új trilógia már nem Skywalker történet lesz (bár kisebb áthallások lehetnek a SAGA-val... Snoke pl kiváló "áthallás" lenne) a lényeg, hogy mi van, ha Snoke-ról az új trilógiából fogunk megtudni többet?! Én adnám (de nyilván azért ez-az derüljön ki róla az EP IX-ben is (pl befolyása Ben-re, honnan ismerte őt Leia, Han és Luke...). Persze ha valami egészen más lesz, az sem lesz ellenemre... Rian engem meggyőzött, hogy jól tudja keverni a lapokat SW kapcsán, szóval kíváncsian várom az új trilógiát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg akármit megvalósíthat. De sokan azt hiszik,hogy a X-XI-XII lesz ez a trilógia. Mivel ha Skywalkerek nélküli részek lesznek elég a következőben megölni Kylo Ren-t és már mehet is.

De egyrészt egy újabb folytatás trilógiának jó lenne hagyni 6-8 évet a IX után,másrészt meg totál új karaktereket ígért ismeretlen helyeken.

 

Bátran nyúlt az Erőhöz és a Jedik történelméhez most is.Én inkább egyfajta ősi Jedi-fény-sötétség eredet trilógiát preferálnék,ami ugye a múltban játszódna. Az ilyesmi úgy gondolom jobban bejön a rajongóknak(már aki nem köt bele mindenbe) mintha esetleg Reyék után játszódna sok évvel,más helyen.

A TLJ is vakmerő húzásaival azért megosztotta az értetlen emberek táborát,pedig bőven volt kapcsolódás az OT karakterekhez. Mindenképp kötődnie kell valami egyetemes dologhoz,vagy mostani ST karakterekhez,szerintem.


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Lizardking írta:

Bátran nyúlt az Erőhöz és a Jedik történelméhez most is.

Ráadásul ezt mind tisztelettel tette, egyeztetve a story grouppal. Remélem ez a trilógia már biztos és nem lesz fennakadás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most kíváncsi vagyok az új trilógia fogadtatására, ha jelentősen eltávolodna a többi trilógia eseményeitől akkor senkinek sem keseríthetné meg a szájízét, hogy nem úgy kezelték a hőn szeretett karaktereit, ahogy azt ő várta. Megtudhatnánk, hogy mennyire működik egy trilógia Skywalkerek nélkül. És innét kezdődhetne az igazi Új Star Wars Éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért kíváncsi leszek, ha mondjuk egy teljesen más korban, vagy teljesen más helyszíneken játszódna, rohamosztagosok, csillagrombolók, TIE-vadászok, X-szárnyúak nélkül, akkor a régi, szűk látókörű csak a klasszikus trilógia elemeit imádók mit fognak szólni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Már most kíváncsi vagyok az új trilógia fogadtatására, ha jelentősen eltávolodna a többi trilógia eseményeitől akkor senkinek sem keseríthetné meg a szájízét, hogy nem úgy kezelték a hőn szeretett karaktereit, ahogy azt ő várta. Megtudhatnánk, hogy mennyire működik egy trilógia Skywalkerek nélkül. És innét kezdődhetne az igazi Új Star Wars Éra.

 

Hidd el, egyeseknek az is lerombolja majd a gyerekkorát ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Arra azért kíváncsi leszek, ha mondjuk egy teljesen más korban, vagy teljesen más helyszíneken játszódna, rohamosztagosok, csillagrombolók, TIE-vadászok, X-szárnyúak nélkül, akkor a régi, szűk látókörű csak a klasszikus trilógia elemeit imádók mit fognak szólni?

Na jó, de azokat nem veszem számításba már régóta. :D 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

Hidd el, egyeseknek az is lerombolja majd a gyerekkorát ;)

Ez sajna igaz, valakinek semmi se jó. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy kellemes cikk az új trilógiáról. Sokkal többet ugyan nem árul el mint amit eddig tudtunk, de a stílusa üdítő. :)

 

http://wegotthiscovered.com/movies/rian-johnson-gives-insight-plans-new-star-wars-trilogy/#gallery-6

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően Johnson új trilógiájáról azt fogják mondani, hogy miért nem a KotOR-ban játszódik, meg miért nincsenek ismert figurák benne. Sőt, ha nem használ majd jediket (bár sztem igen), akkor abba is beleköthetnek.

 

Viszont! Így, hogy tiszta lappal indul, az emberek nem tudnak irreális elvárásokat támasztani vele szemben, nem tudják számon kérni rajta Luke karakterét, a történetet, stb. Valószínűleg kevesebb humort tesz majd bele, mert látta, hogy ez egy neuralgikus pont volt, de megmondom, hogy elég sűrűn járok moziban, van, hogy hetente többször is, és elképesztően érdektelen, rossz közönségek vannak, akik egyáltalán nem veszik a lapot, ehhez képest a TLJ még a sokadik hetében is megnevettette a nézőket. Minden tehetsége megvan hozzá, hogy ismét elképesztően jó filmet csináljon, és ha ez sikerül, azt gondolom, hogy sokkal kevesebb ponton köthetnek majd bele a rajongók, és mivel új lesz, önmagáért fogják szeretni, a film, a formanyelv, a stílus, a kreativitás fogja meggyőzni őket, és ez mindenképp erősebb lesz ezúttal, mint a prekoncepciók, amik a TLJ-nél az irrealitásig fokozódtak. Ráadásul az a helyzet, hogy a TLJ-nél érdekes módon nem nagyon olvasok két ugyanolyan negatív véleményt. Mindenki mást kifogásol (nincs egy olyan konkrét problémája az embereknek, mint a TFA-nál a reboot-jelleg), ez társul egy, a szűklátókörűségből és a mai fantziátlan popcorn-mozik tömkelegének butító hatásából adódó mély neoprimitivizmussal, ami engem már a magyar focidrukkerek stílusára emlékeztet. De azt remélem, hogy ez a film majd mindenkit meglep, a Zsiványnál is működtek az új karakterek, és a három filmből egyértelműen azt csipázták a rajongók a legjobban. Ha itt is jó új karaktereket talál ki (ami jól látható, hogy megy neki, ld. DJ figurája), akkor nem lesz itt probléma! És akkor az emberek azon is elgondolkozhatnak, hogy miket is mondtak a Last Jedi-ra, és talán ez is elősegíti a TLJ rehabilitációját a rajongók részéről - amiben meg biztos vagyok, hogy tíz éven belül meg fog történni!

 

Várom a Solo-t, várom a IX-et, de a legbiztosabb ebben a filmben vagyok (amiről semmit nem tudok), hogy jó film lesz! Egy veszélyforrás van: nagyon bízom benne, hogy a rajongók botrányos viselkedése nem töri meg Johnson-t, ahogy Kennedy-t sem bizonytalanítja el a Johnson-nak adott szabad kéz kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól összefoglaltad a helyzetet Rian-nal és a közönséggel kapcsolatban is, osztom minden mondatod, AndrisSolo. :clap: A rehabiliről is ez a véleményem/reményem. A fórumon is van, aki 2.-3. nézés után ráébredt, hogy... :) Rian bizonyította, hogy rendkívüli módon érzi a SW világát, és elképesztő, tanítani való érzékkel meg is tudja újítani. A humor-faktor engem meglepett, de elsőre is nagyon bejött-, ennek ellenére igazad lehet abban is, hogy ezen talán ő is elgondolkodik. De a pasinak olyan remek ízlése van, olyan patikamérleggel adagol - számomra - tökéletesen minden filmes alapelemet, hogy el sem hiszem. :) Történet, jellemfejlődés, hangulatteremtés, ritmus, vágás, epikus és "átlag semmiség" jelenetek megoldása, stb. Mindenből ott és annyit adagol, amennyi pont szükséges ahhoz, hogy "letehetetlen" legyen a 2 óra 25 perces mozija, hatodik nézésre is. A sötét hangulat és vizualitás csúcsterméke ez nálam, súlyosan szép és egyedi megoldásokkal, kameramozgással, szereplők mozgatásával az összes jelenetben. Vérprofi, mintha csak ilyesmit csinált volna eddig, de közben igazi művész. Na, és ez a pali kap tiszta lapot most... hmmm. Hatalmas elvárásaim vannak felé ezek után, és mégsem izgulok. :) Csak várom baromira, és marha messze van, most úgy tűnik. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian valamit nagyon tud. Nekem nagyon tetszett a TFA is, de az nem járt annyit az eszemben mint a TLJ. Persze egy középső résztől elvárható, hogy mélyebb tartalmat mutasson be. 

 

A lényeg a lényeg, a IX mellett Rian trilógiáját várom a legjobban. Az SW általa igazán új szintre emelkedhet, elhagyva vagy csak utalásokban érintve a régi vonalat. Ez lesz az igazán izgalmas. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy jó lesz egyrészt, mert Star Wars, másrészt meg Rian érti ezt az Univerzumot. :) Viszont az új trilógiában személy szerint egy Darth Bane szerű főgonoszt szeretnék látni és nem valami Snoke szerűt. Pontosabban ne azzal kezdjék. Most ne egy úgymond, nagy öreget, hanem valami mást, mint most Kylo. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Viszont az új trilógiában személy szerint egy Darth Bane szerű főgonoszt szeretnék látni és nem valami Snoke szerűt. Pontosabban ne azzal kezdjék. Most ne egy úgymond, nagy öreget, hanem valami mást, mint most Kylo.

Vagy újíthatnának azzal, hogy nincs központi főgonosz. Nincs egy legyőzendő személy, helyette mondjuk egy szervezet van, annak több, együttműködő vezetője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.