Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

Ez az "előre lepontozok valamit, mert nekem most ez a küldetésem és ez határozza meg létezésem értelmét" mentalitást és viselkedést soha a büdös életben nem értettem és sanszos, hogy nem is fogom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csakhogy erről nincs szó.

Vagy mégis? A nézői reakciók jobbak mint a TLJ-nél. A fanservice kell a népnek, nem a frissesség, úgy néz ki. A film is 190-nel fog nyitni, de lehet, hogy alatta... Az előző rész nem gerjesztett akkora hype-ot, hogy kíváncsiak legyenek a következőre.

 

Szerintem engedjük el a Rian trilógiát :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Yoda József írta:

Vagy mégis? A nézői reakciók jobbak mint a TLJ-nél. A fanservice kell a népnek, nem a frissesség, úgy néz ki. A film is 190-nel fog nyitni, de lehet, hogy alatta... Az előző rész nem gerjesztett akkora hype-ot, hogy kíváncsiak legyenek a következőre.

Ez a kettő ellentmondásban van egymással. Jobban tetszik a nézőknek mint a TLJ, de nem hoz annyit nyitásként? WTF? :D 

48 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem engedjük el a Rian trilógiát :(

Régóta benne van a levegőben, meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jobban tetszik a nézőknek mint a TLJ, de nem hoz annyit nyitásként?

A nyitás azon múlik, hogy az előző film mennyire tette kíváncsivá a nézőt a folytatásra

 

Az, hogy ez jobban tetszik az embereknek, annak hosszabb távon lesz hatása a bevételekre

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

A nyitás azon múlik, hogy az előző film mennyire tette kíváncsivá a nézőt a folytatásra

 

Az, hogy ez jobban tetszik az embereknek, annak hosszabb távon lesz hatása a bevételekre

Jó hát azért erre ne vegyél mérget, ez a Star Wars. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csakhogy erről nincs szó.

Én viszont így látom. Az hogy hova vezet persze még kérdéses, de aggódom. Ha nem tudjuk elengedni a régi karaktereket, és a felszínes szórakoztatás lesz a kitűzött cél a mélyen szántó mondanivaló helyett, hát nagyon szomorú leszek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Én viszont így látom. Az hogy hova vezet persze még kérdéses, de aggódom. Ha nem tudjuk elengedni a régi karaktereket, és a felszínes szórakoztatás lesz a kitűzött cél a mélyen szántó mondanivaló helyett, hát nagyon szomorú leszek. :(

Miért? Milyen mélyenszántó mondanivaló van a régebbi filmekben ami ebben nincs meg? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

RT audience score: 86 :o hát azt hittem alacsonyabb lesz mint a TLJ (az 45)

 

Ezek szerint az emberek jobban vevők a fanservice-ra, mint a Rian féle frissességre... Jaj, nagyon félek, hogy ennek ő issza meg a levét

 

Azért az IMDB pontja se valami erős...persze fog még változni főleg,hogy nem rég még 6.7-en állt. Azért a zárástól én speciel azért több pontnyit vártam. Monjduk én a ROttenre nagyon nem adok, de még a nézői részlegre se mikor ilyen Jumanjik meg hasonlók olyan jól állnak,hogy csak lesek ki a fejemből. Azért nálam az Imdb többet ér legalábbis jobban figyelek rá bár persze ott is akad értetlen nézés,hogy mire mennyit adtak. 

 

Itt a Rottenen melyiket kell most nézni? Verified? Vagy az All Audience? Mert azért nem gyengén van a kettő között különbség nem is kicsi. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Azért az IMDB pontja se valami erős...persze fog még változni főleg,hogy nem rég még 6.7-en állt. Azért a zárástól én speciel azért több pontnyit vártam. Monjduk én a ROttenre nagyon nem adok, de még a nézői részlegre se mikor ilyen Jumanjik meg hasonlók olyan jól állnak,hogy csak lesek ki a fejemből. Azért nálam az Imdb többet ér legalábbis jobban figyelek rá bár persze ott is akad értetlen nézés,hogy mire mennyit adtak. 

 

Amúgy itt a Rottenen most melyik a hivatalos pontszám? 

  •  
  •  

 

A Rotten-en a TLJ és a Black Panther esetek után (amiket a trollok próbáltak lehúzni) bevezettek egy rendszert, ahol igazolnod kell, hogy tényleg láttad a filmet, erre utal verified audience score. IMDB-n továbbra is boldog boldogtalan szavazhat, szerintem ott elég sok a troll, akik a TLJ miatt instant 1-est nyomtak a filmre (hétfőtől már ugye lehetett szavazni először, akkor is rengeteg 1-es volt a filmen, pedig a még a mozik nem is adták).

 

Szóval én most már a Rotten verified score-ját hitelesebbnek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

 

A Rotten-en a TLJ és a Black Panther esetek után (amiket a trollok próbáltak lehúzni) bevezettek egy rendszert, ahol igazolnod kell, hogy tényleg láttad a filmet, erre utal verified audience score. IMDB-n továbbra is boldog boldogtalan szavazhat, szerintem ott elég sok a troll, akik a TLJ miatt instant 1-est nyomtak a filmre (hétfőtől már ugye lehetett szavazni először, akkor is rengeteg 1-es volt a filmen, pedig a még a mozik nem is adták).

 

Szóval én most már a Rotten verified score-ját hitelesebbnek tartom.

 

Igen erről hallottam akkor így lett rendszerezve értem.  Igen csak így mondjuk elég kis közeg szavaz legalábbis oké nem boldog boldogtalan, de úgy nagyobb részt nem mutatja meg igazából,hogy a nagyközönség mennyire szeret egy adott filmet. Most nem mind1,hogy 5-6 ezer szavazat vagy 15-16 ezer mert akkor lenne különbség.Szóval ez valamilyen téren jó is meg nem is ez a rendszer legalábbis ahogy én látom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Out of the gate, Skywalker is a win for audiences with Thursday night Comscore/Screen Engine PostTrak polls showing 4 1/2 stars and a 76% definite recommend with parents and kids under 12, who showed up at 16% combined, giving the J.J. Abrams directed finale five stars. General audiences repped 89% of the crowd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miért? Milyen mélyenszántó mondanivaló van a régebbi filmekben ami ebben nincs meg? 

Inkább visszakérdeznék: a mostani részben milyen mondanivaló van? Egyet tudok: hogy nem az számít, kinek születtél, hanem hogy kivé válsz. De ezt már Luke Skywalker óta tudjuk. A VIII-hoz képest hol van pl. hasonló mélyebb gondolat, mint Luke tanításai Reynek? A Jedik nem = világos oldal? Hol van az egyensúlyhoz hasonló kifejtés? Vagy hol van a PT-ben bemutatott demokrácia kritika? Vagy hogy miként rombolja le a rendszert belülről egy zsarnok? Mit látunk ebben a filmben, ami több, mint vagány jelenetek egymás utánisága?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy trilógiában nem olyan nagy baj, ha nem minden epizódra jutnak súlyos tanulságok. Az ep8 ezekben erős volt, ezt nem kell feltétlenül túllicitálni. Itt most máson volt a hangsúly, az emberi drámán kívül a kalandokon és a világépítésen többek között, no és persze az epikus és érzelemgazdag befejezésen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Inkább visszakérdeznék: a mostani részben milyen mondanivaló van? 

 

Spoiler

Mondjuk az, hogy a szeretet mindent legyőz? Biztos csöpögősen hangzik és persze nem politika meg Erő tanítás, de nem kell mindig az. Itt van ez a lány aki ha már Palpatine lett túl tudott lépni ezen és a saját jogán, a benne lévő JÓ hatására megmentette a galaxist. Anakin után másodszor. Ez a film a jó győzelme a gonosz felett, globálisan. Ez az SW igazi esszenciája, és nem a politika meg a többi. Azok is fontosak, de nem egy záró részben. Ide szív kell! Lélek! Ez itt akkora volt, hogy netovább. Ha ezt nem látjuk, akkor baj van és az SW lényegét veszítjük el. A mai világ amúgy is sz*r. Legalább ilyenkor tudjunk örülni ha olyan tanmesét kapunk ami megmutatja mi a helyes még akkor is, ha rosszak a felmenőid hisz nem a neved dönti el ki vagy, hanem a tetteid. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Mindez nagyon igaz, s mélységesen egyetértek vele! Sajnos telefonról kicsit kapkodva írtam, így kimaradt, hogy  pl. az OT végén is hasonló súlyú tanulságot kaptunk: a szeretet az egyetlen út, ami megválthatja azt, aki rossz útra tévedt, és ezzel lehet legyőzni a gonoszt és visszaállítani az Erő egyensúlyát. Ott sincs más tanulság, sem politikai, sem egyéb eszmei, mégis működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Inkább visszakérdeznék: a mostani részben milyen mondanivaló van?

Én meg megspékelem: miért, az ep3-nak mi a mély modnaivalója van?

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Mit látunk ebben a filmben, ami több, mint vagány jelenetek egymás utánisága?

Őőőő... Ha ezt a kérdést fel kell tenned, az gond. Mert ha szerinted

Spoiler

Kylo átállása, Chewie Leia halála utáni kiakadása, Zori és Poe beszélgetése a tetőn, Lando Poe-nak szánt lélekemelő beszéde, Kylo és Han beszélgetése vagy Luke és Rey beszélgetése

csak "vagány jelenetek", akkor valaki lecserélte azt a Donátot, akit eddig ismertem. Merthogy ezek a jelenetek sokkal többről szólnak, mint a vagányság, az hétszentség, mert ezekben vagányság nincs egy csepp sem. Ezekben a jelenetekben érzelmek vannak, amik sokkal fontosabbak, mint holmi demokráciák kritiázlása, meg misztikus dolgok misztikus állapotának boncolgatása. Azok is fontosak, de nem egy zárófilmben - az ep3 és az ep6 sem bírt ilyen mélységekkel, viszont annál több vagány jelenet volt benne (nem véletlen, hogy mindkét előző trilógiában van a legnagyobb űrcsata, a legtöbb akció, az ep3 ráadásul még a legtöbb fénykardpárbaj örökös győztese is), és ami fontosabb: karakterke és a velük járó érzelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:
Spoiler

Mondjuk az, hogy a szeretet mindent legyőz? Biztos csöpögősen hangzik és persze nem politika meg Erő tanítás, de nem kell mindig az

 

Spoiler

Ez járt a fejemben, mikor mutatták a végén Reyt, Finnt és Poe-t összeölelkezni. Valóban erről szólt ez, jól írtad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Az értékelős topikban közben már kifejtettem a helyzetet. I have spoken.

És örülök is, hogy megkerültél. A pozitív a Donátot jobban bírom. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Inkább visszakérdeznék: a mostani részben milyen mondanivaló van? Egyet tudok: hogy nem az számít, kinek születtél, hanem hogy kivé válsz. De ezt már Luke Skywalker óta tudjuk. A VIII-hoz képest hol van pl. hasonló mélyebb gondolat, mint Luke tanításai Reynek? A Jedik nem = világos oldal? Hol van az egyensúlyhoz hasonló kifejtés? Vagy hol van a PT-ben bemutatott demokrácia kritika? Vagy hogy miként rombolja le a rendszert belülről egy zsarnok? Mit látunk ebben a filmben, ami több, mint vagány jelenetek egymás utánisága?

Az emberi érzelmek olyan tárházát ami példaértékü,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hány megás?

 

Itt barátom nem megáról van szó,hanem GB-ról :D Van egy 3.16-os 2.73 meg egy 7.94 gb-os aminek olyan képje van,hogy dicsak. De amúgy ezek közül már mindegyik jobb mint amit küldtem pár napja. Szóval lehet csemegézni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.