Ugrás a kommentre

Párhuzamok


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Mert ez valóban párhuzam. :)

Én nem tehetek róla hogy a legutóbbim olyan amilyen. Legutolsónak mondjuk megteszi mert úgyis azzal akartam befejezni a párhuzatolást.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell egyből idegeskedni Rog!

Én nem voltam ideges amikor a 12:53-asat írtam, meg tényleg már a párhuzi berakása előtt gondoltam arra hogy abbahagyom és nem azért írtam mert kapott egy-két negatív kritikát. Amiatt hülyeség lenne abbahagyni.

De az is elég hülye ötlet volt hogy kiszállok a bizniszből.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont tök jó volt Rog :)

 

Éppen háttérképeket nézegettem egy oldalon amikor a szemem megakadt egy olyan montirozáson ahol összehozták a Leiát tartó Briát és a Luke-ot tartó Berut egy képre. Lusta vagyok utánanézni, hogy ez külön-külön fellelhető e a neten, de talán a filmből kivágható ez a két jelenet/képkocka. Szerintem párhuzam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont tök jó volt Rog :)

Hiába próbálkozol nem tudsz felcukkolni de ha örömödet leled benne akkor csináld nyugodtan. Ehelyett inkább rakd be azt a párhuzamot amit találtál.

Meg én nem emléxem olyanra hogy bármikor elkezdtem volna cikizni azt amit te más topikokba berakosgatsz. De mondom: ha jól esik akkor csak erőltesd tovább.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába próbálkozol nem tudsz felcukkolni de ha örömödet leled benne akkor csináld nyugodtan. Ehelyett inkább rakd be azt a párhuzamot amit találtál.

Meg én nem emléxem olyanra hogy bármikor elkezdtem volna cikizni azt amit te más topikokba berakosgatsz. De mondom: ha jól esik akkor csak erőltesd tovább.

Most meg mi bajod??? Baj ha dicsérnek???? Bazz....

Ha meg van negatív kritika akkor azt meg tessék építő jellegűnek venni, mert én aztán a büdös életbe nem cikiztelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baj ha dicsérnek????

Nekem nem az jött le hogy dícsérni akarsz meg azt se értem hogy miért.

A legutóbbi párhuzim nem jött be így gondolom nem azt akartad dícsérni. Nincs nekem azzal semmi bajom hogy nem tetszett. Én is láttam már jobbat is.

Az "Ez viszont tök jó volt" Donát Palpisára illik rá mert az a legutolsó és én ebből azt a következtetést vontam le hogy azzal akarsz cikizni hogy egy párhuzamnak olyannak kell lenni mint amilyen az és nem olyannak mint amit én legutóbb beraktam. Azzal mondjuk nem is vitáznék hogy a Palpis sokkal jobb.

Meg a tied is nagyon szép.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry Rog, a legutolsót tényleg Donát képeire ( Palpis) értettem, csak elírtam a nevet.

De korábban se azért írtam azt a megállapítást lentebb, mert bajom van veled, hanem, csak nem mindegyik képpárosításnál láttam értelmét annak, hogy párhuzamos jelzővel lehessen illetni. Szó sincs itt személyes okokról.

Sokszor pl a fénykardok tartásánál éreztem ezt, hogy ezek már erőltetett hasonlítások. Szóval mégegyszer elnézést, pár hsz-el alább a nevet rontottam el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képet most nem tudok betenni, de eszembe jutott két jelenet, ami talán párhuzamnak minősül:

Ep. III közepe - Anakin a Jedi Templomból érzékeli Padmét az Erőn keresztül

Ep. V vége - Vader az Executorról érzékeli Luke-ot az Erőn keresztül

Amikor kitekint a Jedi Templom, ill. az Executor ablakán, hasonló a beállítás.

 

Ha párhuzamnak minősül, örülnék neki, ha valaki feltenné képekben is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry Rog, a legutolsót tényleg Donát képeire ( Palpis) értettem, csak elírtam a nevet.

Nincs semmi gond meg hát kezelhettem volna józanabbul is a dolgot úgyhogy részemről is elnézést.

Azt a párhuzamokra vonatkozó HSz-edet pedig nem fogtam fel személyesnek. Az egyértelmű meg igazság is van benne. Utána csak +próbáltam kifejteni hogy én mit látok a legutóbbimban és hogy mi szerint párhuzatolok.

 

Donát, te meg ha találsz vmilyet akkor nyomjad befelé mint a huzat. Nem kell azzal várni. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ep. III közepe - Anakin a Jedi Templomból érzékeli Padmét az Erőn keresztül

Ep. V vége - Vader az Executorról érzékeli Luke-ot az Erőn keresztül

Amikor kitekint a Jedi Templom, ill. az Executor ablakán, hasonló a beállítás."

 

Rog, légyszi tedd fel ezt a párhuzamot képekben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

anipt0.jpg

 

vaderyt2.jpg

 

Rog : Nagyon köszönöm :clap2: , én erre, az első variációra gondoltam, de a másik (amit TE találtál) is nagyon jó:

 

anikb4.jpg

 

vaderug7.jpg

 

Ezen párhuzamokban a hasonló beállítás és az ellentétes oldalra állítás biztosan nem véletlen, hanem szándékos :)

Szerkesztve: - Xom
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, mikor filmnézés közben villámként csap az emberbe egy párhuzam felismerése. :clap2:

Már akibe, én max a nyílvánvaló párhuzamokat tudom csak észrevenni. Amúgy tetszik ez az utolsó. Így egymás alatt olyan, mintha a két fél egymásra nézne. Szemben áll egymással a Jedi és a Sith oldal.

 

OFF

valyon

Én? :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel általában én is így vagyok, de lehet fejleszteni! Pl. ha nem filmnézés közben, hanem csakúgy pörgeted magad előtt a jeleneteket, és egyszer csak beléd hasít, hogy láttál már hasonlót. Én pl. nem filmnézés közben akadtam a Palpatine-osra sem, hanem egyszerűen csak beugrott, hogy mintha 2-szer is hasonlóan viselkedne az öreg. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.