Ugrás a kommentre

Párhuzamok


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Szerintem inkább Lucasnak kellett volna szólni vágás közben, hogy azt a snittet kétszer ne használja fel, ha úgy érzi, nincs elég nyersanyag, akkor se. :clap: (Amúgy is szokása más jelenethez felvett - gyakran kékhátteres - dolgokat ide-oda pakolgatni :) .) Az EP3-ban szerintem már direkt "poén", mint Vader nyakpajzsának hiánya az összeszereléskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP3-ban szerintem már direkt "poén"

Ott már szerintem is csak poén, azért mert nagyon feltűnő az ep2-es egymás után nyomkodás.

Legalább humora van az öregnek, ha az ilyen apróságok nem izgatják. :clap:

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne nyomhatná meg kétszer ugyanazt a gombot?

Mert mindkétszer mást csinál az a gomb. Egyszer összeköttetést hoz létre Coruscanttal, másodszor meg lehívja a térképet. Ez olyan, mint az A betűt lenyomva a klaviatúrán egyszer a betűt adna, másodszor meg előhozná a Helpet. Két tök különböző funkció, aminek semmi kapcsolata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért például a számológépen is van olyan gomb, hogyha egyszer benyomod, akkor normál alakra vált a kijelző, következőleg meg egy 3. funkcióra. Ha megint megnyomod, rögtön ott egy negyedik funkció. Ezen szerintem kár fenn akadni.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, és az a gomb egy gombnyomásra tudja, hogy az adást Coruscantra kell küldeni, majd kiolvassa Padmé fejéből, hogy aztán Geonosis térképét adja be a Tatooine-hoz viszonyítva. A számolgóépes példánál legalább egy közös dolog van minden funkcióban: mind matematikai. De egy kommunikációs továbbítás meg egy térkép között vajmi kevés kapcsolat fedezhető fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép az a Windu-Vader páros de vhogy Deja Vu-m van tőle. :clap::D

 

Na jó, nekem is van három amiktől Deja Vu-je lehet másoknak. :)

Ebből egy az enyém a másik kettőt meg jobb lett volna mellőzni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, és az a gomb egy gombnyomásra tudja, hogy az adást Coruscantra kell küldeni, majd kiolvassa Padmé fejéből, hogy aztán Geonosis térképét adja be a Tatooine-hoz viszonyítva. A számolgóépes példánál legalább egy közös dolog van minden funkcióban: mind matematikai. De egy kommunikációs továbbítás meg egy térkép között vajmi kevés kapcsolat fedezhető fel.

Ez a Star Wars, Dzséjt! :clap:

 

Egyébként pedig ha belegondolsz a gomb kapcsolatot létesített egyszerre Coruscant-tal és Geonosis-szal (közvetve), és lehet az újbóli megnyomás kivetíti az adó és a vevő bolygó helyzetét egymáshoz képest. Mivel ezúttal három bolygó szerepelt (Geonosis, ahonnan az adás jött, mégha felvételről is, Tatuin, ahova az adás befutott, Coruscant, ahová továbbították), ezért a három bolygó helyzetét mutatta meg. Nekem belefér.

 

A gomb funkciója pedig ebből következően az, hogy a kommunikációban szereplő bolygókat megjelenítse egy galaxis térképen. A közös tényező tehát az aktuális kommunikáció, melyet az első gombnyomás megteremt, a második pedig térképen ábrázol.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.3-ban szerintem poén föleg azok után, hogy az sw.com-on is magyarázkodni kellett a Klónok után (ott azt mondták, hogy Padmé két gombot nyom le és abból mi csak az egyiket látjuk, de a második alkalommal már mást nyom le a túloldalon... tudjátok ez a 'hotkey'). Lucas részéről remek kis belső poén ez szerintem, hogy Padmé csak azért is ugyanazt nyomja meg a harmadik részben :clap:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas részéről remek kis belső poén ez szerintem, hogy Padmé csak azért is ugyanazt nyomja meg a harmadik részben :clap:

Ráadásul az a konzol tökéletesen ugyanaz, mint az EPII-es (csak a kijelző mutat mást). Még a ledek is ugyanúgy világítanak mint az EPII-ben. Érdemes megfigyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na jó nem tudtam hova tegyem, de a doku összehasonlítás úgyhogy ide tettem. Nagyon jó, bár még csaka feléig néztem meg... :( De akár a hírek közé is be lehet tenni. :D

 

bscap0000pl7.jpg

 

A Csillagok háborúja sorozat élt, él és élni fog, s ennek egyik kézzelfogható bizonyítéka, hogy a Star Wars: The Legacy Revealed minden rekordot megdöntött premierje alkalmából.

 

Ha valaki Amerikában tévét akar nézni, akkor minden bizonnyal valamelyik országos tévéadóra (ABC, CBS, NBC) kapcsol, esetleg valamelyik szókimondóbb kábeles filmes csatornára (HBO, FX, TNT), de a tematikus csatornák nézettsége általában mindig elmarad ezekétől. A scifivel foglalkozó SciFi Channel még csak-csak dicsekedhet olykor számottevő nézettséggel, de az ételekkel foglalkozó Food Network-ön már sokkal nehezebb robbantani. Hasonló helyzetben volt a History Channel is, mely a történelmi filmekre, dokumentumfilmekre szakosodva, meglehetősen rétegközönséget ért el a műsoraival. Eddig.

 

Mert május 28-án bemutatták a Star Wars: The Legacy Revealed című, a Csillagok háborúja franchise örökségével foglalkozó dokumentumfilmet és egy csapásra a nap legnézettebb kábelcsatornája lett a History Channel. Az adó még sosem ért el akkora nézettséget, mint a Legacy-premier esetében, mely 3,1 millió nézőt vonzott a képernyők elé, s természetesen a fiatalabb korosztályon belül is rekordnézettséget hozott.

 

A Star Wars: The Legacy Revealed két órás tisztelgés a Csillagok háborúja előtt. Politikusok, akadémikusok, újságírók (Stephen Colbert), kritikusok és filmkészítők (Peter Jackson, JJ Abrams) szólalnak meg a filmben, boncolgatják a Luke Skywalker és Artúr király, Buddha és Yoda közti párhuzamokat, elemzik azokat a regéket a görög kortól az amerikai western időszakig, melyekből táplálkozik a Star Wars-mitológia, s emellett természetesen beszámolnak saját élményeikről.

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.