Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Erős a mezőny, de remélem sikerül. :)

 

Amúgy az utóbbi napokban elgondolkodtam azon, hogy lehet, hogy a 3. évaddal be fog fejeződni a sorozat. Már csak azért is gondolom ezt, mert a Variety szerint a 9. rész kb. 1 évvel játszódik majd a 8 után. És a Resistance 2. évadja biztos, hogy elfogja hagyni már az elején (olyan 3-4. rész környékén talán?) a 8 eseményeit. Ha nagyvonalakban haladnak, mint pl. az első évad, amely kb. fél évet mesélt el, akkor esélyes, hogy a 3. évaddal véget érjen a sorozat. Többet amúgy nem nagyon látok benne. :)

 

Ja, és a sorozat első évada Augusztus 20. -án érkezik DVD -re! (BD? :hmm:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt a BD megjelenést hol írták?

http://www.jedinews.co.uk/film-music-tv/articles/star-wars-resistance-complete-season-1-dvd-to-be-released-august-20/

DVD -n megjelenik, de BD -n (még?) nem. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megerősítette az sw.com is. Augusztus 20-án jön DVD-n.

 

star-wars-resistance-complete-season-one

 

Bónuszok.

 

Path of Resistance – Join supervising director Justin Ridge and the cast of Star Wars Resistance for a special look at the past, present, and future of the show.

Cast Audio Commentaries – With Christopher Sean (voice of Kazuda Xiono), Myrna Velasco (voice of Torra Doza), Scott Lawrence (voice of Jarek Yeager), and Josh Brener (voice of Neeku Vozo)

“The Higher Tower”

“The Platform Classic”

“Bibo”

“No Escape: Part 2”

Bonus Shorts

“The Search for Kaz”

“Dart and Cover”

“Neeku’s Reward”

“Bucket’s Quest”

“When Thieves Drop By”

“Treasure Chest”

“G-LN”

“Unmotivated”

“The Need for Speed”

“The Rematch”

“Sixty Seconds to Destruction”

“Buggle’s Day Out”

Resistance Rewind

Resistance Rewind 1.1 – “Meet Kaz” – Kazuda “Kaz” Xiono may be a fish-out-of-water spy, but flying is another story.

Resistance Rewind 1.2 – “Being Torra” – The nicest of the Aces is also very hard to beat.

Resistance Rewind 1.3 – “Aliens of the Colossus” – Meet Neeku and Orka, just two of the delightfully strange new characters on the Colossus platform.

Resistance Rewind 1.4 – “Yeager’s Story” – While Kaz is busy spying, Yeager is the father figure trying to keep him and the rest of Team Fireball in line and out of trouble.

Resistance Rewind 1.5 – “Into the Aces Lounge” – Learn how the Aces view themselves — and the challenges they face as protectors of the Colossus.

Resistance Rewind 1.6 – “Whispers of the First Order” – Discover how animators translated the threat of the First Order into new space battles and unique never-before-seen soldiers.

Resistance Rewind 1.7 – “All About Poe” – Oscar Isaac reprises his role as Poe Dameron and the creative teams talks about translating the character into animation

Resistance Rewind 1.8 – “Pirates, Thugs, and Thieves” – The motley crew running with Kragan Gorr is looking for power just like the rising menace of the First Order, so it’s only natural for the two join forces.

Resistance Rewind 1.9 – “Stylish Starships” – Dive into the history of Star Warsstarfighters and galactic racing culture.

Resistance Rewind 1.10 – “Doza’s Deal” – Learn all about Captain Doza, Imperial defector and doting father to Torra Doza.

Resistance Rewind 1.11 – “The State of the Resistance” – As Leia and the Resistance rise up to gather information and intel on the First Order, the show’s creators dive into the importance of the characters and the era in the galactic timeline.

Resistance Rewind 1.12 – “Getting to Know Neeku” – Meet Neeku, Team Fireball‘s Nikto mechanic, and Josh Brener, the actor who gives the character his infectiously optimistic personality.

Resistance Rewind 1.14 – “Bringing in BB-8” – Animators went back to the drawing board, using original BB-8 concept art to inspire the look of the astromech droid in the new show.

Resistance Rewind 1.15 – “Tower Defense” – Captain Doza observes the Colossus platform from the comfort of his pristine tower, which artists designed to contrast with the rest of the base.

Resistance Rewind 1.16 – “First Order Occupation” – The First Order has a polarizing effect on the denizens of the Colossus.

Resistance Rewind 1.17 – “Secret Agent” – How could anybody this goofy, this klutzy, this … loud, be a spy?

Resistance Rewind 1.18 – “The First Order’s Plan” – There’s a lot of fear and worry about the First Order’s intentions in the galaxy.

Resistance Rewind 1.19 – “A Beautiful Friendship” – For Kaz and Torra, an amicable rivalry has turned into a solid friendship.

Resistance Rewind 1.20 – “Troubling Times for Tam” – Tam learns that her friends on Team Fireball are not who she thought they were.

Resistance Rewind 1.21 – “General Hux Takes the Stage” – A familiar moment from The Force Awakens is recreated to devastating effect.

Resistance Rewind 1.22 – “The Colossus Sets a Course” – An unexpected turn of events puts Team Fireball, the Aces, and the rest of the Colossus on a new path.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 23. - 19:43, Brodie írta:

Csak DVD-n? :hmm:

Ez nekem is feltünt. A dvd nagyon elavult formátum már ,főleg napjaink 4K tv-in. Jó hogy nem vhs-en jön.:D

Már rég el kellett volna tünnie a dvd-nek, hisz már a sima BD is kezd elavulttá válni hisz csak full hd-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudomásom szerint a magyar és a közép-európai piacon még mindig a DVD a meghatározó. Egyszer Bomarr is írt erről. Sőt, arról, is hogy a nyugati országokban sem tudta átvenni a vezetést a Blue Ray a DVD-től. Egy friss állapotra azért kíváncsi lennék, mi most a piacokon az uralkodó.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tudomásom szerint a magyar és a közép-európai piacon még mindig a DVD a meghatározó. Egyszer Bomarr is írt erről. Sőt, arról, is hogy a nyugati országokban sem tudta átvenni a vezetést a Blue Ray a DVD-től. Egy friss állapotra azért kíváncsi lennék, mi most a piacokon az uralkodó.

Ok, de egy mai tv-n a dvd-nek borzasztó képe van(föleg 50 collnál nagyobb átlónál), sokkal kisebb a felbontása mint amit egy mai tv tud.Ráadásul már a BD nem egy olyan összeg a DVD-hez képest(főleg ha a BD-t akciózzák is illetve már régebbi kiadás), hogy megérje a dvd-t venni. BD- lejátszó sem vészes már. Az okát nem értem igazából, főleg Nyugaton ahol azért van pénz az embereknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem lennék már képes DVD-t nézni, pláne nem venni.

Viszont ahogy utána olvastam a témának, nem véletlen és még a Star Wars világában sem egyedülálló, hogy valami új animációs produkció ne jelenjen meg csak DVD-n.

Ha jól értettem, a Resistance nem is titkoltan egy fiatalabb generációt céloz meg, így a Lucasfilm sem bízik abban, hogy BD-ből akkora példány keljen el, hogy egyáltalán megérje nekik legyártani. (Amerikáról beszélünk! :o ) 

Digital HD verzióban letölthető (lesz?), de akik a polcukon szeretik tudni a rajongásuk tárgyát, azoknak ez nem segítség.

A közelmúltban a Freemaker Adventures 2. évadja szintén csak DVD-n jelent már meg.

 

Ha korábban is vettem volna évről-évre az animációs sorozatokat BD-n, most nagyon mérges lennék, de így is sajnálom pl. Ody-t. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Tudomásom szerint a magyar és a közép-európai piacon még mindig a DVD a meghatározó. Egyszer Bomarr is írt erről. Sőt, arról, is hogy a nyugati országokban sem tudta átvenni a vezetést a Blue Ray a DVD-től. Egy friss állapotra azért kíváncsi lennék, mi most a piacokon az uralkodó.

A DVD már sehol sincs. Lassan már nem kapható olyan TV amin a DVD élvezhető lenne. A BD mindenhol lealázta a DVD eladásokat. Nyugatról beszélek persze. Itt Mordorban még lehet, hogy nem így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A DVD már sehol sincs. Lassan már nem kapható olyan TV amin a DVD élvezhető lenne. A BD mindenhol lealázta a DVD eladásokat. Nyugatról beszélek persze. Itt Mordorban még lehet, hogy nem így van.

Emlékeim szerint Bomarr nem ezt írta. Sőt, ha jól emlékszem, akkor vagy Angliát, vagy Németországot (már nem tudom melyik országot) hozta fel, ahol a BD eladások nem verik a DVD eladásokat.  Sőt, az itteni fórumozók közül, volt aki megdöbbent ezen.

Épp ma olvastam pár cikket kutyafuttában, ahol azt írják, hogy a BD szénája nem áll jól. Az egyik nagy gyártó már le is fog állni a BD lejátszók gyártásával. A cikk kiemelte, hogy a BD-nek és a DVD-nek is egyaránt betesz a terjedő  steaming. Volt, ahol kiemelték Az utolsó Jedik kiemelt BD fogyását, de hozzátették, hogy pár kevésbé népszerű film  évekkel korábban jóval nagyobb eladást tudott maga mögött BD-ben.

De hogy a témánál maradjunk, mivel magyarázható, hogy az Ellenállás az USA-ban csak DVD-n jelenik meg, ha már vannak olyanok, akik annyira elavult formátumnak tartják? Józan paraszti ésszel 2 lehetséges következtetésre lehet jutni: 1. A BD eladások az ilyen rajzfilmsorozatoknál mégse hasítanak olyan jól, hogy megérje piacra dobni. 2. Az Ellenállás messze nem olyan népszerű, mint a A Klónok Háborúja, vagy a Lázadók.

Persze jó lenne tudni mi van valójában a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vegyük figyelembe, hogy a nagyátlag filmnézőnek nem feltétlen van igénye annyira a tényleges minőségre, mint amennyire sokszor bevásárol technikából - nem csak itthon, de kint is. Teljesen megszokott, hogy lehet megveszik a fél falnyi UHD tévét, aztán megy rajta a pendrive-ról a 700 megás sd-rip (legnagyobb virágbolt statisztikája is ez, de ha a nemzetközi oldalakat nézzük, ott is az sd-t seedelik többen -  pedig nem mondhatjuk, hogy ezeken anyagi gát lenne az elérhető legjobb minőség beszerzésére). A Netflix és a többi streaming szolgáltató HD-je is, hiába 1080p nem vethető össze egy BD-vel, és igen, sokaknak nem fog feltűnni a különbség.

Akármennyire is furán néz ki, és tényleg gáz, hogy BD-n nem lehet hazavinni az évadot, sajnos kinézem, hogy volt piaci ráció a döntés mögött. Aki nagyobb felbontást szeretne, az menjen a Disney+-ra, az az egyre szűkebb réteg, aki ragaszkodik a fizikai formátumhoz, meg vegyen DVD-t, és szívja a fogát (és persze fizessen elő a csatornára).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Józan paraszti ésszel 2 lehetséges következtetésre lehet jutni: 1. A BD eladások az ilyen rajzfilmsorozatoknál mégse hasítanak olyan jól, hogy megérje piacra dobni. 2. Az Ellenállás messze nem olyan népszerű, mint a A Klónok Háborúja, vagy a Lázadók.

Valszeg mindkettő opció közrejátszhat, én sokkal inkább a kettes pont felé hajlok. A Resistance alapjáraton a fiatalabbik generáció felé készült, és bár a TCW/Rebels kettős is kezdetben a kicsiknek kedvezett - TCW droidpoénjai, Jar-Jar ökörködése, a Rebelsben pedig Ezra viselkedése és a poénok - de ettől függetlenül megütöttek egy komolynak mondható szintet. A Resistance főként az évad végefelé dobbantott egy nagyot, de addig eléggé komolytalan részeket is hozott - khm... Neeku már-már Jar-Jari magasságokba került nálam, remélem a kövi évadban javítanak rajta ;) - és bár bírom a stílusát, ezt a hidegháborús, békés időszakot, azért összességében nem éreztem annyira erősnek az évadot.

Továbbá az animáció is betehetett sokaknak kezdetben, szerintem a hajók/csaták gyönyörűek, azonban a karaktereket nagyon meg kellett szoknom, a zene meg a főcímen kívül egysíkú. Kevin nagyon hiányzik innen. :(

Ja és korábban bevallották a készítők is, hogy a sorozat marketingjénél tévedtek. Túlságosan a versenyre terelték a hangsúlyt, így a lényeg - a FO utáni kémkedés - csak mellékvágánynak tűnt a marketingben.

 

Amúgy meg szerintem - személyes vélemény -  a steaming szolgáltatások előretörése lassacskán betehet a BD eladásoknak is. Valahol hallottam, hogy a Mandit például a Disney+ -os debütálása után 1 évvel fogják kiadni lemezre. Mivel a Disney -nek ott lesz a steamingje, valszeg úgy gondolják, hogy inkább fizessenek az emberek havi x összeget a tartalomért, mintsem hogy egy pillanatra bezsebel y pénzt, aztán meg a boltok polcain porosodik, miután a legtöbb ember már megvette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én bejegyzésemet senki nem olvasta? :para: A star wars news cikkében írták az okokat, hogy miért nem jelenik meg BD-n.

Egyébként a streaming tényleg kiszoríthatja idővel a BD-t, amit azért is sajnálok többet között, mert ugyanazt a minőséget sem nyújtja ám. :nana:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Brodie írta:

Az én bejegyzésemet senki nem olvasta? :para: A star wars news cikkében írták az okokat, hogy miért nem jelenik meg BD-n.

Egyébként a streaming tényleg kiszoríthatja idővel a BD-t, amit azért is sajnálok többet között, mert ugyanazt a minőséget sem nyújtja ám. :nana:

De olvastam, csak abban nem volt mit írt a star wars news az okokról. :D 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

2. Az Ellenállás messze nem olyan népszerű, mint a A Klónok Háborúja, vagy a Lázadók.

Ez lehet az ok. Amúgy amcsiban a BD eladások nagyságrendekkel többet hoznak mint a DVD eladások. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jövőhéten jön szerintetek végre valami? Szerintem most lenne ideális, utána a D23 lesz, ahol a Mandi és az EpIX lesz terítéken - továbbá pusmognak egyéb dolgokról is - szóval ha a tavalyi marketinget követik, akkor a jövő héten érkezik szerintem valami. Amúgy is az őszi sorozatok promózását Augusztus közepe felé kezdik el. :)

 

És a magyarról még mindig semmi? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Jövőhéten jön szerintetek végre valami? Szerintem most lenne ideális, utána a D23 lesz, ahol a Mandi és az EpIX lesz terítéken - továbbá pusmognak egyéb dolgokról is - szóval ha a tavalyi marketinget követik, akkor a jövő héten érkezik szerintem valami. Amúgy is az őszi sorozatok promózását Augusztus közepe felé kezdik el. :)

 

És a magyarról még mindig semmi? :(

Szerintem is jövőhét ideális lenne, akár egy trailerrel is megörvendeztethetnének minket. 

 

A magyarról pedig szintén semmi.:|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem lesz. Minek lőnének le bármit, amikor ott a D23. A Resistance nem olyan cím, ami miatt nem lehetne betenni a Mandi vagy az ep9 mellé. Az eddigiek is azt mutatják, hogy ennek az animációs sorozatnak még akkora feneket sem kerít a Lucasfilm, mint a TCW-nek vagy a Rebelsnek - pedig az utóbbival sem törte össze magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... én mégis úgy hiszem, hogy a héten kapunk valamit. A D23 paneljei már be lettek jelentve. Nem hinném, hogy a héten megírnák azt, hogy "Ja bocsi, elfelejtettük említeni, de a Resistance is ott lesz az Expon..." mert azzal szvsz. elkéstek. Másrészt azért gondolom, hogy a héten jöhet valami (premierdátum és mellé egy kis előzetes), mert a Resistance kis sorozat egy Mandihoz/EpIX -hez képest. Másrészt tavaly is augusztus közepén jöttek ki az első infók a premierről, első képkockák stb. Ja és a jövőheti DVD eladást is felturbózhatják egy kis hype -al a héten :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.