Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Döbbenet de úgy néz ki hogy  sorozat nem jön ki Blu-rayen. Az amerikai kereskedők azt mondják hogy csak DVD-n lesz. Ha ez igy van -már pedig nagyon úgy tűnik hogy igen- akkor ez lesz az első mozgóképes kánon mű amit nem fogok megvenni és csak letöltve fogom nézni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Döbbenet de úgy néz ki hogy  sorozat nem jön ki Blu-rayen. Az amerikai kereskedők azt mondják hogy csak DVD-n lesz. Ha ez igy van -már pedig nagyon úgy tűnik hogy igen- akkor ez lesz az első mozgóképes kánon mű amit nem fogok megvenni és csak letöltve fogom nézni....

Igen sajnos, hivatalos a dolog. Lásd alább. DVD-t én se veszek már, szóval ez így sajnos kimarad.

2019. 07. 23. - 19:28, Ody Mandrell írta:

Megerősítette az sw.com is. Augusztus 20-án jön DVD-n.

 

star-wars-resistance-complete-season-one

 

Bónuszok.

 

Path of Resistance – Join supervising director Justin Ridge and the cast of Star Wars Resistance for a special look at the past, present, and future of the show.

Cast Audio Commentaries – With Christopher Sean (voice of Kazuda Xiono), Myrna Velasco (voice of Torra Doza), Scott Lawrence (voice of Jarek Yeager), and Josh Brener (voice of Neeku Vozo)

“The Higher Tower”

“The Platform Classic”

“Bibo”

“No Escape: Part 2”

Bonus Shorts

“The Search for Kaz”

“Dart and Cover”

“Neeku’s Reward”

“Bucket’s Quest”

“When Thieves Drop By”

“Treasure Chest”

“G-LN”

“Unmotivated”

“The Need for Speed”

“The Rematch”

“Sixty Seconds to Destruction”

“Buggle’s Day Out”

Resistance Rewind

Resistance Rewind 1.1 – “Meet Kaz” – Kazuda “Kaz” Xiono may be a fish-out-of-water spy, but flying is another story.

Resistance Rewind 1.2 – “Being Torra” – The nicest of the Aces is also very hard to beat.

Resistance Rewind 1.3 – “Aliens of the Colossus” – Meet Neeku and Orka, just two of the delightfully strange new characters on the Colossus platform.

Resistance Rewind 1.4 – “Yeager’s Story” – While Kaz is busy spying, Yeager is the father figure trying to keep him and the rest of Team Fireball in line and out of trouble.

Resistance Rewind 1.5 – “Into the Aces Lounge” – Learn how the Aces view themselves — and the challenges they face as protectors of the Colossus.

Resistance Rewind 1.6 – “Whispers of the First Order” – Discover how animators translated the threat of the First Order into new space battles and unique never-before-seen soldiers.

Resistance Rewind 1.7 – “All About Poe” – Oscar Isaac reprises his role as Poe Dameron and the creative teams talks about translating the character into animation

Resistance Rewind 1.8 – “Pirates, Thugs, and Thieves” – The motley crew running with Kragan Gorr is looking for power just like the rising menace of the First Order, so it’s only natural for the two join forces.

Resistance Rewind 1.9 – “Stylish Starships” – Dive into the history of Star Warsstarfighters and galactic racing culture.

Resistance Rewind 1.10 – “Doza’s Deal” – Learn all about Captain Doza, Imperial defector and doting father to Torra Doza.

Resistance Rewind 1.11 – “The State of the Resistance” – As Leia and the Resistance rise up to gather information and intel on the First Order, the show’s creators dive into the importance of the characters and the era in the galactic timeline.

Resistance Rewind 1.12 – “Getting to Know Neeku” – Meet Neeku, Team Fireball‘s Nikto mechanic, and Josh Brener, the actor who gives the character his infectiously optimistic personality.

Resistance Rewind 1.14 – “Bringing in BB-8” – Animators went back to the drawing board, using original BB-8 concept art to inspire the look of the astromech droid in the new show.

Resistance Rewind 1.15 – “Tower Defense” – Captain Doza observes the Colossus platform from the comfort of his pristine tower, which artists designed to contrast with the rest of the base.

Resistance Rewind 1.16 – “First Order Occupation” – The First Order has a polarizing effect on the denizens of the Colossus.

Resistance Rewind 1.17 – “Secret Agent” – How could anybody this goofy, this klutzy, this … loud, be a spy?

Resistance Rewind 1.18 – “The First Order’s Plan” – There’s a lot of fear and worry about the First Order’s intentions in the galaxy.

Resistance Rewind 1.19 – “A Beautiful Friendship” – For Kaz and Torra, an amicable rivalry has turned into a solid friendship.

Resistance Rewind 1.20 – “Troubling Times for Tam” – Tam learns that her friends on Team Fireball are not who she thought they were.

Resistance Rewind 1.21 – “General Hux Takes the Stage” – A familiar moment from The Force Awakens is recreated to devastating effect.

Resistance Rewind 1.22 – “The Colossus Sets a Course” – An unexpected turn of events puts Team Fireball, the Aces, and the rest of the Colossus on a new path.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 20. - 20:53, Bomarr írta:

Döbbenet de úgy néz ki hogy  sorozat nem jön ki Blu-rayen. Az amerikai kereskedők azt mondják hogy csak DVD-n lesz. Ha ez igy van -már pedig nagyon úgy tűnik hogy igen- akkor ez lesz az első mozgóképes kánon mű amit nem fogok megvenni és csak letöltve fogom nézni....

Azt még el tudom képzelni, hogy egyben kiadják az egész sorozatot BD-n, mivel már a záró évad következik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én most arra gondolok, hogy az első 2 rész fog kvázi egymás után játszódni -és a TLJ alatt -, a Live Fire c. rész egy minimális ugrást fog bemutatni - TLJ után közvetlenül - és a 4. résztől lesz a szokásos (heti?) menetelés. Aztán majd meglátjuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 08. - 18:17, Ody Mandrell írta:

Így viszont kb. tíz részes lesz az évad. 

Miért gondolod ezt? Szerintem maradnak a teljes évadnál és újra egy 22 részes évadot kapunk.

 

A Resistance 1. évadának DVD -jéből néhány concept art került ki a netre:

Spoiler

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

star-wars-resistance-season-two-concept-

 

Illetve egy bónusz jelenetet is láthattak azok, akik megvették a DVD -t. Abban a jelenetben...

Spoiler

A Colossus a D'Qar -ra ér, ahol Neeku megjegyzi: nem kap választ a bázisból.

Yeager válasza: Bármi is történhetett, belekeveredtek egy harcba. És úgy tűnik nem is olyan rég.

 

Kazék próbálnak kapcsolatba lépni Poe -val és Leia -val, de a bázis el lett törölve.

star-wars-resistance-season-two-clip.png

 

Továbbá az első 3 rész leírására is fény derült:

 

Into the Unknown

Spoiler

Az űrbe "érkezve", a Colossusnak műszaki problémái adódnak, amelyet mégjobban tetőz egy titokzatos potyautas ottléte is.

 

A Quick Salvege Run

Spoiler

A Colossusnak üzemanyagra van szüksége ezért Kaz azt javasolja, hogy szerezzenek be egyet egy lezuhant Első Rendi hajóról. A "mentőakció" hamar veszélyessé válik, amikor az Első Rend felbukkan.

 

Live Fire

Spoiler

Kaz hivatalosan is csatlakozik az Ászokhoz, mint teszi azt Yeager is - aki elkezdi kiképezni őket, hogy mégjobb harci pilóták legyenek. Eközben Tam megtanulja, hogy milyen az Első Rendben TIE pilótának lenni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Miért gondolod ezt?

Mert a sorozat belevisz a TROS-ba. Szerintem annak a premiere előtt lesz vége, mert csak így van értelme. 

 

Ezek amúgy tényleg concept artok? Inkább tűnnek kész filmkockáknak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem lenne túl sok értelme az ep9 után is folytatni a szériát. Oké, az SW-től nem idegen, hogy egy történetnek tudjuk, mi a vége, de ha az ep9 hatása alatt szerintem nem sok embert érdekelne már a Resistance hátralévő része. Igazából szerintem az ep9 előtt minden SW produkciónak érdemes lesz befejeződnie, mert annak árnyékában, akármilyen is lesz, semmi sem kap teret. Elég csak szegény Solóra gondolni, az ep8 árnyékában eltűnt a homályban. Vagy legalábbis én úgy éreztem, hogy igazán csak akkor kezdett érdekelni ez a film, amikor már "kikopott" az ep8 a fejemből, és ez nagyjából a Solo BD megjelenésekor volt. Az ep9 pedig zárófilm jellege miatt nagyobbat fog szólni - akár jó lesz, akár rossz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 16. - 6:43, Ody Mandrell írta:

Mert a sorozat belevisz a TROS-ba. Szerintem annak a premiere előtt lesz vége, mert csak így van értelme. 

A TCW is belevisz bennünket az EpIII ba és mégis kesőbb jön. ;)

 

Amúgy meg mi indokolja azt, hogy az EpIX előtt vége kell lennie a sorozatnak? Szerintem a formula ugyanaz, mint tavaly vagy mint pl. a Rebels esetében: az évad első fele elindít dolgokat, alapoz, majd a második felében beindul a gépezet. Itt is valami ilyet sejtek. Ha rövid évad lenne, akkor azt már bejelelentették volna szvsz.

 

@Dzséjt érdekes amit írsz. Tényleg logikusabb lenne, ha a IX előtt véget érne minden SW produktum. De szerintem a Mandi is másképp lesz. Mibe fogadjunk, hogy lesz téli szünet a Mandinál és a Resistancenél is? ;)

 

@Darth Cupsy az októberi menetet látva heti 1 rész lesz. Így lesz téli szünet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Resistance-t "epic conclusion" reklámozzák ami belevisz a IX-be. A TCW azért rossz példa mert az teljesen különálló sorozat volt, nem párhuzamosan futott a filmek bemutatásával. :) Itt viszont megvan az esély, hogy akkora fut ki. Főleg ha lenne olyasmi is a filmben ami a sorozat végkifejletéből adódik. Akár egy karakter, akár mondjuk a Colossus. Mert ha mondjuk lenne benne bármi ilyesmi és a sorozat csak márciusban érne véget az nem kicsit lőné le a széria poénját, hisz már láttuk a végét. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997, mindamellett, amit Ody ír, van még egy dolog, ami miatt esélyesebb, hogy a Resistance az ep9-be torkollva véget ér. Ehhez hasonlót már eljátszottak az Agents of the S.H.I.E.L.D.-del. Konkrétan a Captain America: The Winter Soldier és a sorozat első évada egy ponton teljesen összeér, és úgy is adták le a széria epizódjait, hogy az harmóniában legyen a filmmel. Ez mondjuk annyiból kockázatos volt, hogy így a széria spoileres lett a filmre nézve, szóval jobb volt nem folytatni az első évadot, amíg nem láttad a Winter Soldiert. És később is voltak ilyenek, a Thor: The Dark World és az Infinity War is párhuzamba futott a sorozattal, s bár nem fonódtak össze úgy a szálak, mint a Winter Soldier esetében, utaltak a filmekre.

Most itt a Resistance, aminél azt hirdetik, hogy az ep9-be torkolló epikus konklúzuió lesz. A fentiek tükrében nehéz elképzelnem, hogy ezután a sorozat még sokáig futna, úgy értem, max 1-2 rész, de még annyi sem, mert a S.H.I.E.L.D.-del ellentétben ez egy animációs sorozat és nem lesz több évada, és egy széria és éra zárófilmjével került össze. Kicsit furán hatna, ha lezárnák az Ellenállás és az Első Rend konfliktusát meg az egész Skywalker Sagát, de azért az epikus zárás után még futna egy fél évadnyi animációs sorozat az Ellenállás és az Első Rend koncliktusáról -> így sem ez a legizgalmasabb SW produktum, ha meg már tudjuk, mi lesz a vége, annyit sem fog érni.

+1: már az első évad is az egyik filmbe torkollással ért véget. ;) 

 

A Mandi az kicsit más tészta, mivel az nem egy véget érő sorozat, emellett  élőszereplős és teljesen más érában játszódik, nem kapcsolódik egyik trilógia történetéhez sem - plusz egy téli szünettel pont jól járnánk, hiszen időt kapnánk az ep9 megemésztésére. Már ha lesz téli szünet, mert a Disney+-nak nem feltétlen kell követnie a mainstream műsorfelosztást.

 

Persze lehet, hogy végül neked lesz igazad, elvégre te vagy a gyakorló jós. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már egyszer nincs harmadik évad (tudom, hogy az a nézettség miatt is alakult így, bár nem hiszem, hogy ezt a sorozatot olyan széles célközönségre tervezték volna, mint a korábbiakat) és két évadban mindenképpen lezárják, akkor mindenképpen úgy lenne logikus, hogy érjen véget az évad az Ep. IX előtt, mondjuk amennyiben csak utánna kapjuk meg a befejező részeket én megnézném úgy is (az még pozitívum is lenne, hogy több részt adnak le), de a történetvezetés sokat veszítene az értékéből így, tekintve, hogy így mivel nincsenek további évadok még jobban össze lehetne fűzni a filmmel egyenesen úgy, hogy abba torkolljon bele. Én személy szerint amiatt is örülnék, hogyha befejeződne a TRoS előtt, mert most kezdem újranézni a Rebelst és így a Resistance első évadát is ledarálva a második évad befejezése és a filmek újranézése után, minden addigi mozgóképes SW alkotást letudhatnék a premier előtt. (Kivéve a Mandaloriant...) Mondjuk a Mandalorinál szerintem a téli szünetet azért is meghúzhatják, hogy tekintve a heti bontást, mivel a kezdeti szakaszában a streaming szolgáltatásnak nincsen még annyi új exkluzív tartalmuk, egy kisebb pihenő beiktatásával még tovább elhúzhatják a sorozatot (a Resistancet viszont nem kell feltétlenül sokáig húzni, ott pont az lenne kézenfekvőbb, ha véget érne a filmig)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos alapból érződött, hogy ez nem az a minőség. Egyedi animáció, aláírom, de mindenképp visszalépésnek tűnik. Így úgy voltam vele, hogy kivárom szinkronnal és ledarálom.

De csak 9 rész lett meg szinkronnal. Én meg elengedtem. De szerintem pótolom a közeljövőben, főleg, most, hogy megtudtam, nem olyan nagy lélegzetvételű a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.