Ugrás a kommentre

Box Office


Ajánlott hozzászólás

Egyértelmű. USA-ba a mai napra is 20 körül néz ki ami nem rossz, lévén szent nap van. Ha elfogadjuk, hogy a nyitás a TLJ "bélyegét" hordozta magán, akkor a következő időszak ad számot a film igazi erősségéről. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TLJ szerintem főleg úgy bélyeg, hogy nem hagyott igazán nyitva kérdéseket. Rengeteg mindent lezárt. Emlékszem volt olyan videó-kritika ahol a résztvevők azt nem értették minek ep.9 hisz már csak Kylo halálát kell megoldani és vége. És igazából tényleg. Valahol nekem pont ez is tetszett mondjuk a TLJ-ben hogy annyira kerek mintha már az lenne a zárórész. Van epilógusa is, az Első Rend meg ugyan még megvan de Luke már elsorolta mi lesz a vesztük, nem is kérdés hogy elbuknak. Akkor még úgy tűnt, hogy Kylo és Rey kapcsolata is véget ért azzal, hogy Rey "rácsukta" a Falcon ajtaját. 

Annak ellenére hogy egy trilógia közepe volt nem hagyott hátra elég nyitott kérdést. 

Mindenesetre most gondolom a Disney-nél látva hogy a TLJ alatt nyitottak és igy is 100 milliókat fognak keresni az ep.9-en valahogy igy érzik magukat :P

Animated GIF

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 3
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Úgy saccra innentől már kb. a nyereséget termeli szerintem.

A film került kb. 250-300M-ba (idővel kiderül a pontos összeg, mert az Angliában forgatott filmek gyártási költsége nyilvános információnak minősül) plusz marketing költség, ami egy ilyen filmnél általában a büdzsének felel meg, szóval mindennel együtt a film került kb. 5-600M-ba.

És mivel a bruttó mozis bevételek kb. fele kerül a studióhoz, ezért ahhoz, hogy kijöjjön 0-ra kb. 1 millárd $-t kell hoznia.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drukkolok, hogy minimum ez is milliárd dolláros baby legyen. :)

Ep8 verést vártam totálban, de ez már sajnos nem fog összejönni.

Én is erre gondoltam, hogy ez ep8-nak nem olyan befejezése volt, amiért szaladnának az emberek a folytatásra, ellentétben az ep7-tel.

Ez nem volt egy nyerő ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

A film került kb. 250-300M-ba (idővel kiderül a pontos összeg, mert az Angliában forgatott filmek gyártási költsége nyilvános információnak minősül) plusz marketing költség, ami egy ilyen filmnél általában a büdzsének felel meg, szóval mindennel együtt a film került kb. 5-600M-ba.

És mivel a bruttó mozis bevételek kb. fele kerül a studióhoz, ezért ahhoz, hogy kijöjjön 0-ra kb. 1 millárd $-t kell hoznia.

 

2017 legjövedelmezőbb filmje a The Last Jedi volt, ami 417 millió profitot hozott a Disney-nek, 1.3 milliárd összbevétel mellett. Ezek persze csak a mozis pénzek. Viszont érdekesség, hogy a SOLO ami nem sokkal volt olcsóbb mint ez a film a sok újraforgatás miatt, csak 77 millió veszteséget hozott össze, 392 milliós bevétel mellett. 

 

Jobban belegondolva elmondhatjuk, hogy kb. igazad van, de olyan 800 millió körül már színtiszta nyereséget fog termelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

2017 legjövedelmezőbb filmje a The Last Jedi volt, ami 417 millió profitot hozott a Disney-nek, 1.3 milliárd összbevétel mellett. Ezek persze csak a mozis pénzek. Viszont érdekesség, hogy a SOLO ami nem sokkal volt olcsóbb mint ez a film a sok újraforgatás miatt, csak 77 millió veszteséget hozott össze, 392 milliós bevétel mellett. 

 

Jobban belegondolva elmondhatjuk, hogy kb. igazad van, de olyan 800 millió körül már színtiszta nyereséget fog termelni.

Igen, de komment írás közben eszembe jutott egy pletyka, miszerint a film végül kb. 400 millióba került, aztán meg végül azzal számoltam, de mondom ez idővel kiderül, ezért is írtam kb, 1 milliárdat.

És mivel idézted a kommentemet, most már nem is módosítok rajta.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is jött a pontos hétfői amcsi adat: $29,389,847.

 

Total dom: $206,773,711 (4 nap)

Total overseas: $226,800,000

 

Worldwide: $433,573,711

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

És mivel a bruttó mozis bevételek kb. fele kerül a studióhoz, ezért ahhoz, hogy kijöjjön 0-ra kb. 1 millárd $-t kell hoznia.

Hát ez elég messze van a valóságtól. Ha egy nagyköltségvetésű filmnek 1 milliárdot kéne hoznia a nullszalldóhoz a mozikban akkor a legtöbb Hollywood-i stúdió már lehúzta volna a rolót. Általában így néz ki a számitási rendszer: ha egy film kitermeli a büdzséje dupláját akkor már nyereséges. Azért fölösleges hozzáadni a büdzséhez mondjuk a marketinget, mert a marketing nem csak viszi hanem hozza is a pénzt: amikor látsz egy céges reklámot amiben feltünik a Star Wars akkor ott a cég fizetett a Disney-nek hogy használhassa az új film idején az SW brandet és a legújabb részt hozzáköthesse a termékeihez. Plusz ott vannak az óriási merchandising bevételek, amik a Forbes szerint anno volt hogy többet hoztak mint maguk a filmek. Akkor már ezeket is hozzá kéne tenni a bevételhez. Meg a vetitési jogokat/Blu-ray eladásokat, miegymást.

 

Ha ez a film eléri az 1 milliárdot akkor mindennel együtt már százmilliókat termelt a Disney-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A TLJ 317 millióba került.  A TROS úgy olvastam jóval olcsóbb volt. 200 millió körül.

Ez komoly? Ezt valahogy nehéz elhinni... A marketing sokkal keményebb volt, a film látványban és monumentalitásban meg ver mindent amit csak el lehet képzelni.. És akkor a sok utóforgatásról nem is beszéltünk még... Én simán 400 fölé saccolnám a teljes gyártási költséget

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A piaci becslések 300 millióra teszik maximum a büdzsét ami teljesen reális. Nem volt semmi érdemi utóforgatás. Ami volt az a szokásos betervezett volt, ami majdnem minden filmnél van. A marketing meg a kanyarba se volt a TLJ-hez képest. Az hogy naponta kijött egy TV Spot az nem költség. Nem mintha ez ide lenne számolva (lásd feljebb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Plusz ott voltak a különféle exkluziv magazinos megjelenések, amik nekik szintén nem pénz, de sokan csámcsogtak rajta.

Azokon a piacokon is spóroltak ezúttal, ahol nem nagyon kell reklám. Németek, franciák, stb...

 

Éppen most , Yoda József írta:

Hát ha hihetünk JediPaxisnak (márpedig úgy néz ki nem szarral gurigázik), akkor bizony elég sok volt.

Nem tudom ki ez a csávó, de ha nem bennfentes én megeszem a kalapom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerjük az újraforgatások léptékét: ezek szeptember végén kezdődtek és október közepén befejeződtek. Az egyik legrövidebb utóforgatás volt az újkori SW-k között. Ezt külön JJ is kiemelte egy interjúban. Szerintem nem csak visszaolvasva de már korábban is kellően egyértelmű volt hogy JediPraxis útoforgatás cimszó alatt a korábbi fals infóit akarta helyretenni a hitelesebb értesülésekkel. Már akkoris nyilvánvaló volt hogy amiket irt azokat nem forgatták újra, hisz Adam Driver például az újraforgatások idején nem volt elérhető.

Praxis nagyon ügyes volt mint kémjelentő, de azért megvannak a maga hibái: Kylo sorsát például benézte.... hálistennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Praxis nagyon ügyes volt mint kémjelentő, de azért megvannak a maga hibái: Kylo sorsát például benézte.... hálistennek.

Valószínűleg a "never to be seen" utáni jelenetet egy olyan csapat készítette el, ahol nem volt embere :) így nem volt aki jelentsen róla.

Viszont a legutolsó frissítésénél (néhány nappal a díszbemutató előtt) már ez is jól szerepelt. Akkor már konkrétan azoktól kapta a híreket, akik látták a filmet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez itt kicsit OFF, de amikor Kylo beesik a szakadékba majdnem frászt kaptam. Én még a "never to be seen" verziót láttam utoljára. Amig idáig nem jutottunk el addig 100 százalékig biztos voltam benne hogy JP tévedett. Itt viszont elkezdett felkellni bennem a gyanú, hogy ez a szál tényleg ennyi volt. Nagyon megörültem amikor a film rácáfolt a korábbi jelentésekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.