Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Donát írta:

Nem. Én ugye pont ezt mondtam 2 éve is. Olvasd vissza. Abrams megoldja. Te meg sarkosan kijelentetted, hogy ez így inkonzisztens marhaság lenne. Ebből kéne tanulni: nem előre kijelenteni valamit, amikor JÓ ESÉLLYEL úgy is tetszeni fog neked, ha majd a filmben látod. :D 

Igenis Donát tanár úr. ;) Azért majd azzal is számolj el amikor lealáztad Frenkie-t a Mandalore sisaklevételes kérdéskörben. ELŐRE!

 

Amúgy leírtam tegnap mit gondolok erről és hogy igazad volt. Nem tudom mi kell még? Vörös szőnyeg meg rákvacsora, pezsgővel? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 11. - 22:20, Donát írta:

Ugye folyamatosan nyomja Reynek, hogy "De már te is tudod, nem?"

Nekem úgy jött le a VIII-ban, hogy Rey tudatalattijából / elnyomott emlékeiből olvasta ki, hogy ki a lány valójában és azért "hergeli" a fenti szöveggel, mert mivel tudja, hogy ez az infó Rey fejében van és azt is tudja, hogy ennek ellenére Rey kutatja a választ, ezért az egyetlen lehetséges magyarázat, hogy Rey elnyomja magában az igazságot.

És mi van, ha Rey, akárcsak Leia, az Erőnek hála emlékszik vissza? Tehát nincsenek tényleges emlékei, de az Erő által be tud pillantani a múltba. Végül is, mind az ep7-ben. mind az ep9-ben látomás formájában emlékezett vissza legelőször.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mi van, ha Rey, akárcsak Leia, az Erőnek hála emlékszik vissza? Tehát nincsenek tényleges emlékei, de az Erő által be tud pillantani a múltba. Végül is, mind az ep7-ben. mind az ep9-ben látomás formájában emlékezett vissza legelőször.

De láthattuk, hogy Rey mire emlékszik. Abból következhet, hogy a szülei visszatérnek, bár nem ígérik neki meg ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Leia is emlékként éli meg az anyjáról szóló érzéseket, pedig biológiailag lehetetlen, hogy emlékezzen Padméra. Nem is láttuk nem egyszer, hogy másképpen értékelik a nem beavatottak az ilyesmit. Anakin jövőbe pillantási képességeit gyors reflexeknek titulálták, Rey az Ahch-Tóról látott képeket álomnak, Leia, meg mint írtam, az anyjáról alkotott képét emléknek.

Honnét tudná egy kislány, hogy az Erő mutatta kép vagy tényleges emlék az, amit lát/látott, főleg, ha még nem is tud az Erő létezéséről, arról meg pláne nem, hogy ő Erőhasználó? Felnőhetett úgy, hogy az Erő villantott fel képeket, jelenéseket a múltjából, amit ő emlékként értékelt, mint Leia. Szóval nem magára az eseményre, hanem az Erő által megmutatott dolgokra emlékszik.

 

Ami azt illet, az apja megígérte neki, hogy még látják egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mi van, ha Rey, akárcsak Leia, az Erőnek hála emlékszik vissza? Tehát nincsenek tényleges emlékei, de az Erő által be tud pillantani a múltba. Végül is, mind az ep7-ben. mind az ep9-ben látomás formájában emlékezett vissza legelőször.

Simán lehet. Viszont Rey már elég idős volt ahhoz, hogy legyenek emlékfoszlányai. Láttuk a jelenetet: Rey kicsi, de már nem olyan kicsi, hogy erre ne emlékezhetne. Nekem is van egy emlékfoszlányom pár éves koromból, mikor meghalt Senna vagy amikor kiraktam egy 20 darabos kacsamesés kirakót. Hogy mi történt 1 nappal előtte vagy utána, ha megfeszítenének se tudnám felidézni, de ezek a képek, érzések, foszlányok megmaradtak. Mi van, ha Reynek is a tudatalattijában van a teljes emlék, és a tudatos énjében csak felvillanásokra emlékszik arról a napról? Így Kylo az Erőn keresztül megszerezhette az emlék egy hosszabb részét pl. bár rejtély, hogy ebből hogy hozta ki, hogy egyszerű alkeszek. Valószínűleg összekötötte a pontokat, amiket Rey "fejében" látott, és ez lett belőle. Rey homályos emlékeit meg sokféleképp interpretálhatta magában. Mivel emlékszik, hogy ott hagyták és egy-két foszlányra is, az meg már evidens, hogy nem jöttek vissza érte, a fejében talán úgy állt ez össze, hogy a szülei eladták piáért, és nem tartanak rá igényt. Mint amikor a távolból látsz egy homályos képet, amire sok minden ráillik, és épp azt az interpretációt teszed a sajátodévá, ami beleillik a képbe (hogy teljes legyen a képzavar). :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami azt illet, az apja megígérte neki, hogy még látják egymást.

Azt mondta neki, hogy ott biztonságban lesz, megígéri. Mást nem mondott. 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Valószínűleg összekötötte a pontokat, amiket Rey "fejében" látott, és ez lett belőle. Rey homályos emlékeit meg sokféleképp interpretálhatta magában. Mivel emlékszik, hogy ott hagyták és egy-két foszlányra is, az meg már evidens, hogy nem jöttek vissza érte, a fejében talán úgy állt ez össze, hogy a szülei eladták piáért, és nem tartanak rá igényt. Mint amikor a távolból látsz egy homályos képet, amire sok minden ráillik, és épp azt az interpretációt teszed a sajátodévá, ami beleillik a képbe (hogy teljes legyen a képzavar). :D 

Szerintem itt annyi történt, hogy Kylo a foszlányos látomásaiból csak ráerősített Rey érzékeny pontjára. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igenis Donát tanár úr. ;) Azért majd azzal is számolj el amikor lealáztad Frenkie-t a Mandalore sisaklevételes kérdéskörben. ELŐRE!

 

Amúgy leírtam tegnap mit gondolok erről és hogy igazad volt. Nem tudom mi kell még? Vörös szőnyeg meg rákvacsora, pezsgővel? 

Egy fenét, és te is tudod, hogy nincs ilyesmire szükség.

Egyszerűen csak annyit mondj meg nekem, miért mondod előre valamiről, hogy akkora hülyeség lesz, mint ide Lacháza, amikor 15 évnyi tapasztalati példánk van arra, hogy igazából ami SW filmbe bekerül, az jó eséllyel neked tetszeni fog. :) A HS nem ér. :P Mert nekem csak ez a fura. Így amikor olvasom tőled, hogy xy ötlet mekkora hülyeség lenne, akkor mindig ott van bennem, hogy ha bekerülne a filmbe, azért valószínűleg tetszene neked. 

 

OFF

Ami Frenkie-t illeti:

1) Már 2018 novemberben elismertem, hogy túllőttem a célon, és átfogalmaztam a mondandóm, mert igaza volt.

 

2)  Már idén augusztusban felvetettem, visszautalva az eredeti beszélgetésre, hogy akár igaza is lehet, mielőtt elindult volna a sorozat

 

3) Frenkie-t személyesen is megkövettem később, és megvenném neki a rekesz sört, de hát végül mégis csak láttuk Pedro arcát. :) 

 

Egyébként pont ezért nem szeretek ilyen biztosan kijelenteni előre valamit, csak akkor elkapott a hév.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Egyszerűen csak annyit mondj meg nekem, miért mondod előre valamiről, hogy akkora hülyeség lesz, mint ide Lacháza, amikor 15 évnyi tapasztalati példánk van arra, hogy igazából ami SW filmbe bekerül, az jó eséllyel neked tetszeni fog. :) A HS nem ér. :P Mert nekem csak ez a fura. Így amikor olvasom tőled, hogy xy ötlet mekkora hülyeség lenne, akkor mindig ott van bennem, hogy ha bekerülne a filmbe, azért valószínűleg tetszene neked. 

Mert akkor úgy is érzem. Arra meg semmi biztosíték nincs, hogy ezúttal is ugyanúgy tetszeni fog mint előtte 15 évig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Mert akkor úgy is érzem. Arra meg semmi biztosíték nincs, hogy ezúttal is ugyanúgy tetszeni fog mint előtte 15 évig. 

Legközelebb ilyet látok, fogadok veled egy rekesz sörben. Aztán lepasszolom Frenkie-nek, ha nyerek. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 11. - 17:26, Brodie írta:

Ez szerintem csak a teljes igazságnak a fele. Az ep7 után az egész világ azt találgatta, hogy vajon kik Rey szülei (és ki Snoke). Mivel több jelenet is utalt arra, hogy ekörül van valami rejtély.

A fentebbi írásomban úgy értettem, hogy Rey származása kapcsán az ep.9 az ep.7-8 ivének mondott ellent, nem önmagában az ep.7-nek. Azt lehet mondani, hogy az ep.7 után valamivel nyitottabb volt a dolog viszont az ep.8 nem mondott ellent az ep.7-nek ebben a kérdésben sőt visszanézve már egy ivet alkotott. Hisz ott volt Maz mondata arról, hogy előre kell néznie Rey-nek és ne foglalkozzon a múltjával, meg láttuk hogy egy utolsó gazembernek adták oda Rey-t a szülei, ami úgy tünt kizárja hogy jó emberek lennének. Amit az ep.8-ban kaptunk azaz ep.7-ből következett. Nyilván nem ezaz egyetlen út amit a történet bejárhatott. Elindulhatott volna más irányba is. De az ep.7 után épp úgy benne volt a pakliban hogy senkik lesznek a szülei mint hogy valaki fontosak.... ha nem igy lenne a dolog nem képezte volna vita tárgyát az ep.7 bemutatója után. Már pedig mind itt mind más fórumokon is többen úgy gondolták (gondoltuk) hogy a TFA-ban látottakból inkább az következik, hogy Rey-nek nincsenek hires felmenői. A jelek szerint közéjük tartozott Rian Johnson is aki saját bevallása szerint logikusan akarta folytatni a TFA-t: az egyik interjúban ő is Maz-t idézte, hogy ez volt az egyik támpont amiből kiindult, amikor pontot tett a Rey felmenőit érintő talányra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TLJ egyik nagy hibájának, Snoke megölése mellett, Rey senkivé tételét tették a "fanok". Úgy látszik JJ meghallgatta őket. Amúgy in-univrse megmagyarázható ez is, mint minden más az SW-ben.

 

Vader, mint Luke apja pont ez a vonal. Az EPIV-ben minden arra mutatott, hogy Luke apja egy hős Jedi volt aki a Klónháborúban halt meg. Semmilyen módon nem volt felépítve, hogy Vader az apja. Lucas nyilván akart egy nagy csavart a sztoriba és egy olyan cliffhangert a végére, amiért majd mindenki beül az EPVI-ra. Bejött neki. Anakin sztoriját ráért felépíteni a következő 20 évben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

ader, mint Luke apja pont ez a vonal. Az EPIV-ben minden arra mutatott, hogy Luke apja egy hős Jedi volt aki a Klónháborúban halt meg. Semmilyen módon nem volt felépítve, hogy Vader az apja.

Számomra Ben arckifejezése mindig egyfajta sumákolást sugallt. Kerüli a szemkontaktust picit, nem válaszol egyből, egy poligráf is kiugrana, ahogy magyaráz. De persze sokan sok mindent beleláthatnak ebbe így én is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez egy szerencsés véletlen. Kétlem, hogy az lett volna az instrukció, hogy sumákoljon mert Vader volt Anakin. :) 

Szerintem lehetett itt valami speciális utasítás, még ha nem is volt kidolgozva Anakin pontos kiléte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, mint ahogy Rey-nél is lehet, hogy Abrams eleve valami ilyesmi sorsot szánt neki. 

Szerintem sanszos. Palpatine mozdulatok és Rey téma. Szerintem tuti nem véletlen. Amúgy... az is jelzésértékű hogy Rian már nem Palpatine stílusban vívatta Reyt. Ami magyarázható a saját stílusánák megtalálásával, stb., stb. de ha belegondoltok, ez jelzésértékű is lehet. Ő így akarta lezárni a sztorit. Rey Senki. Akkor nincs szükség a döfő mozdulatokra sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy nem is tudott róla, egyszerűen csak ezt a stílust adta neki. :) De jobb lenne most már in universe beszélni róla, nem? :) 

Igen. A IX-ben sem voltak már ott a döfések. Mintha úgy tűnne, hogy Rey ahogy ráérzett a saját útjára, többé már nem használta azt a stílust, ami a vérében van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt mondta neki, hogy ott biztonságban lesz, megígéri. Mást nem mondott. 

Hm... Akkor rosszúl emlékszem. Hiába, még csak kétszer láttam, nem ötször. :D 

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Így Kylo az Erőn keresztül megszerezhette az emlék egy hosszabb részét pl. bár rejtély, hogy ebből hogy hozta ki, hogy egyszerű alkeszek.

Szerintem akár azt is ráfoghatjuk, hogy hazudott. Oké, azt állítja, hogy nem, de akkor még a Sötét Oldalon van, önös célok vezérlik, és az egyik célja az, hogy Rey átálljon az oldalára. Ezt a célt jobban szolgálja az, hogy Rey szülei "alkeszok voltka és eldobták", mint az, hogy "menekültek valaki elől és kénytelenek voltak eladni a biztonsága érdekében", mint ahogy az is fontos számára, hogy Rey bízzon benne, így később sem hívja fel Rey figyelmét arra, hogy azért korábbi szavai közül nem mindegyik fedte a valóságot.

De akár úgy is fogalmazhatunk, hogy nem hazudott - hiszen ő sem tudta, kik voltak valójában Rey szülei -, hanem szándékosan rájátszott a lány legrosszabb félelmére.

Az Erő-visszaemlékezés témájában meggyőztél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

De akár úgy is fogalmazhatunk, hogy nem hazudott - hiszen ő sem tudta, kik voltak valójában Rey szülei -, hanem szándékosan rájátszott a lány legrosszabb félelmére.

Szerintem ez történt. :) Rey Luke-nak mondja, hogy legfőképpen önmagától fél, ami azt jelenti, hogy miközben nagyon bátor a külvilág kihívásaival szemben, a belső félelmeivel nehezen bírkózik meg. Ezt simán észrevehette Kylo, már a diád kapcsolat erőssége miatt is, ahogy Rey is mindent látott, amitől Kylo félt: hogy nem lesz olyan, mint Vader és hogy nyomasztja az apja meggyilkolása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hm... Akkor rosszúl emlékszem. Hiába, még csak kétszer láttam, nem ötször. :D 

16x :P

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

így később sem hívja fel Rey figyelmét arra, hogy azért korábbi szavai közül nem mindegyik fedte a valóságot.

Sőt még ki is mondja, hogy sose hazudott neki és a szülei tényleg senkik voltak. Persze a mondandó lényegi részét már megváltoztatta, de erről jótékonyan megfeledkezett. :D 

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Rey Luke-nak mondja, hogy legfőképpen önmagától fél, ami azt jelenti, hogy miközben nagyon bátor a külvilág kihívásaival szemben, a belső félelmeivel nehezen bírkózik meg.

Olyannyira nem volt megbékélve magával a származása miatt, hogy inkább azt csinálta volna mint Luke, mintsem Palpatine prédája legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 13. - 17:41, Ody Mandrell írta:

Vader, mint Luke apja pont ez a vonal. Az EPIV-ben minden arra mutatott, hogy Luke apja egy hős Jedi volt aki a Klónháborúban halt meg. Semmilyen módon nem volt felépítve, hogy Vader az apja.

Nem volt felvezetve viszont akarva-akaratlan megvolt neki ágyazva. Már az ep.4-ben megtudtuk, hogy Vader valaha jó ember volt. Egy jedi, aki rossz útra tért. A valódi kilétét illetően a fordulat meglepő volt, de nem volt ellentmondásos. Itt például majd egy kánon műnek kell majd elmagyaráznia, hogy Palpatine jót akaró fia, aki csak segíteni akart a lányának, miért egy utolsó gazembernek, Unkar Pluttnak passzolta le a gyerekét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bomarr írta:

Itt például majd egy kánon műnek kell majd elmagyaráznia, hogy Palpatine jót akaró fia, aki csak segíteni akart a lányának, miért egy utolsó gazembernek, Unkar Pluttnak passzolta le a gyerekét.

Szerintem ez kiderül a filmből is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A valódi kilétét illetően a fordulat meglepő volt, de nem volt ellentmondásos.

Obi-Wan az ep4-ben kerek-perec kimondja: Luke apját elárulta és megölte Darth Vader. Ez olyannyira ellentmond az ep5-nek, hogy még Lucas sem tudta feloldani egy normális magyarázattal az ep6-ban.

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Itt például majd egy kánon műnek kell majd elmagyaráznia, hogy Palpatine jót akaró fia, aki csak segíteni akart a lányának, miért egy utolsó gazembernek, Unkar Pluttnak passzolta le a gyerekét.

Látjuk, hogy Unkar és Rey szeme láttára száll fel Ochi hajója, szóval ez szerintem a filmből kivehető: Ochi szó szerint a sarkukban volt a Niima állomáson (az állomás díszletét is láthattuk az ep9-ben), talán egy perccel azelőtt passzolták le a lányt Unkarnak, hogy Ochi elkapta őket.

Nyilván a magyarázatot jobban is ki lehetett volna bontani, de még mindig jobb annál, minthogy "amit mondtam, igaz volt, bizonyos szemszögből nézve".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.