Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Rey életének központi eleme a családja iránti kötődés. Minden más eltörpült emellett. Kicsit a lány tragédiája, hogy az annyira vágyott családjának egyetlen élő tagja, a galaxis legnagyobb csótánya.

 

Más. Csak most esett le, hogy senki nem tudja Rey származást.  :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy ez a rész a Skywalker saga lezárása, viszont Rey esetén szerintem helytállóbb lett volna, ha a záró jelenetnél Rey Solonak nevezi magát. Mondván, Ben Solo nevét vette fel, és Benhez több kötelék fűződik, mint pl. Lukehoz. (nem utolsó sorban, hiányoltam Ben Solo erőszellem megjelenését a film végén, mert Reynek volt vele kapcsolata)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az jutott az eszembe, hogy Rey esetében a körülmények miatt sosem lett kimondva, hogy már teljes Jedi lovag, nem lett lovaggá ütve, igaz ez Lukenál sem volt meg, de neki Yoda megmondta, hogy akkor lesz Jedi, ha még egyszer szembenézett Vaderrel. Szóval Rey esetében még ilyen sem volt, akkor meg honnan tudhatnánk, hogy mikor vált hivatalosan "végzett" Jedi lovaggá? Szerintem itt jön a képbe az jelenet amikor a Jedik szólnak hozzá az Erőn keresztül, amely azon felül, hogy erőt adott neki ahhoz, hogy legyőzze Palpatine-t, még egy kvázi lovaggá ütésül is szolgált.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszetős gondolat Cupsy. 

 

Én meg mostanában azon tünődtem, hogy mennyire bizarr dolog már az, hogy Rey egy Palpatine-klón lánya... :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is szimpatikusabb lenne ha Rey apja Palpatine "hagyományosan" létrehozott fia lenne. Tudom sokaknak ez nem tetszik, mert hogy milyen nő lenne az aki Papatineval olyat tenne, nade Palpatine egy teljhatalmú diktátor, csak azt nem b*sz meg a galaxisban akit nem akar, akár akarja a másik fél akár nem, plusz még az Erővel is belepiszkálhat az áldozat agyába, hogy jobban "kedvelje" őt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb-vel értek egyet. Anakin esetében a szeplőtelen fogantatás volt WTF?! Rey esetében meg, hogy Palpatine egyik önállósult klónjának a lánya. Egyik sem furább a másiknál (szerintem) de tény, hogy egyik sem természetes. Nem is volt természetes sem Anakin, sem Rey! ;)

 

Ami a klónozást illeti. Nem akadok fenn rajta, mert nem idegen a téma az SW világától, ergo még a néhány helyen és esetben oly népszerű "Star Wars idegen" jelzőt sem tudnám rá aggatni.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez tetszetős gondolat Cupsy. 

 

Én meg mostanában azon tünődtem, hogy mennyire bizarr dolog már az, hogy Rey egy Palpatine-klón lánya... :para:

Ez az info honnan van? Nem természetes úton fogant Palpatine fia?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

De az nem kánon. Nekem ez nagyon nem tetszik. Akkor Rey nem "eredeti" Palpatine.

Nem úgy van, hogy amíg más nem mond neki ellent addig az? Plusz ha már abba beírták van rá esély, hogy ez lesz véglegesítve, nekem sem tetszik :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem úgy van, hogy amíg más nem mond neki ellent addig az? Plusz ha már abba beírták van rá esély, hogy ez lesz véglegesítve, nekem sem tetszik :( 

De, így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem úgy van, hogy amíg más nem mond neki ellent addig az? Plusz ha már abba beírták van rá esély, hogy ez lesz véglegesítve, nekem sem tetszik :( 

Eddig így volt, valószínűleg most is így van.

Nem a legjobb ötlet, de el tudom fogadni. Az én bajom az, hogy a filmben erre semmi utalás nincs.

Mintha most kiderülne a könyvből, hogy Jannah mégis Lando lánya.

 

Ez nem is jó példa, mert Rey és Palpatine sokkal fontosabb karakterek.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
2020. 03. 14. - 16:55, Frenkie írta:

De az nem kánon. Nekem ez nagyon nem tetszik. Akkor Rey nem "eredeti" Palpatine.

Amíg nem foglalkozik ezzel a témával egy másik mozgóképes kánon anyag, és nem mond ellent neki, addig kánon. És ha a készítők a Lucasfilmnél ragaszkodnak ehhez  a koncepcióhoz, akkor egy potenciális mozgóképes kánon anyagban ugyanezt fogják megerősíteni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg nagyon sokat kísérleteztek megfelelő klón előállításával. Voltak kevésbé sikerültek, volt ami csak keveset élt. A könyv szerint Rey apja életképes klón volt, de abszolút nem volt alkalmas Palpatine erejének megtartásához. Azt nem tudom, hogy direkt engedték e el a vakvilágba vagy pedig kereket oldott valahogy (mondjuk nehezen tudom elképzelni hogy szökik meg valaki az Exegolról pláne ha az Palpatine klónja).

Én simán el tudom képzelni, hogy direkt lett útnak eresztve hátha nemz valami olyan utódot akit aztán Palpi felhasználhat a terveihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én azért megvárom a regényt, hogy miként van ez elővezetve. 

Én is. :)Ez pontosan olyan dolog, mint hogy Palpi visszatért. Tálalás kérdése. 

 

 

2020. 03. 14. - 16:55, Frenkie írta:

Nekem ez nagyon nem tetszik. Akkor Rey nem "eredeti" Palpatine.

Egyébként attól, hogy Rey apja Palpatine-klón, semmit nem von le abból, hogy Rey Palpatine leszármazottja. Lehet, nem teljesen szabályos unokának nevezni, de a lényegen nem változtat

(Boba sem volt Jango fia, mégis úgy tekintünk rá, pedig tudjuk, hogy csak egy nyers klón). Sőt, még inkább érdekessé válik, hogy lehet egy genetikailag azonos embernek egészen más érzelmi beállítottsága, mint az eredetinek. Ha Rey apja olyan lett volna pontosan, mint Palpatine, akkor nem rejtette volna el a lányát Palpi elől, hanem felajánlotta volna a céljaira. Szóval itt a klónozás biztosan félrement egy kicsit...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal Rey apja nem volt teljesen Palpatine klónja, hanem inkább genetikailag felépítetz élőlény, akit részben palpatine DNS-ből hoztak létre. Lehet ezért volt más az érzelmi beállítottsága és kinézete, illetve volt életképesebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én eddig kihámoztam ebből a wookieepedia alapján, ha valaki nem akarna a könyvre várni:

Spoiler

Rey apja ugyan klón volt, de nem olyan, mint Boba Fett Jango Fett számára, azaz nem egyező, vagy nyers klón. Az angol az "identical clone-t" használja, szóval Rey apja nem "identical clone" volt. Ezt nevezik a Star Warsban Strand-Castnak (a The Mandalorianban Mando felvetette, hogy Baby Yoda is ilyen lehet, amire Kuiil azt felelte, hogy dolgozott génfarmon, mert nem hasonlít a génfarmon születettekre). Hogy ezt hogyan lehetne magyarra fordítani, azt nem tudom, szóval maradjunk a Strand-Castnál.

Szóval ott volt Palpatine egy az egyes klónja, abban lakott, de az nem tudta elviselni a hatalmát, és a sok kísérlet közben megszületett ez a nem Erőhasználó Strand-Cast is, amit Palpatine semmire sem tudott használni. (Amúgy ez az egész azért is tetszik, mert ezek szerint Jedit vagy Sith-et nem lehet csak úgy klónozgatni, a midi-chlorianok és az Erő csúnyán be tud kavarni).

Sidious csak azért tartotta meg ezt a Strand-Castet, mert abban látta reményét, hogy ez a klón továbbviszi a Palpatine vérvonalat, és Erőben erős utódot nemz, amit használhat testként. Az elmélet nem is volt hiábavaló, hiszen megszületett Rey. A tehetség szokás szerint átugrott egy generációt. :)

Szóval Rey apja klón, de nem olyan klón, mint Rex. Sőt talán genetikai oldalról közelebb áll egy valódi leszármazotthoz, mint egy Boba Fetthez.

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 3
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentebbihez még a következő is eszembe jutott. Lehet, hogy Rey szüleinek történetét regények és képregények mesélik el. Ebben az esetben, ha maradnak a Skywalker kora filmregényben leírtaknál, akkor ez a koncepció be lesz betonozva. Az új kánon regényei és képregényei már egyenrangúak a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.