Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rey-nek talán annyi könnyebbsége lehet, hogy ő nem feltétlen lesz élő legenda. Azért Luke eleve a legendás Skywalker névvel indult neki - ugye csak nagyon kevesen tudták, hogy Anakin Skywalker valójában Darth Vader, viszont sokan emlékeztek a hős Jedi lovagra a klón háborúkból. Obi-Wan és Yoda is ajnározta, de Luke másokkal is összefutott, akik ismerték és becsülték az apját. Aztán ő maga is hirtelen naggyá vált, amikor szétlőtte a Halálcsillagot és remek parancsnok lett a Lázadók Szövetségében, majd még nagyobbá, amikor legyőzte az Uralkodót és Darth Vadert. És mindezek mellett még a legendás Leia Organa hercegnő testvére, és az utolsó Jedi lovag.

Szóval Luke nagyjából instant legendaként kezdte, és az ep8 alapján ez volt a legsúlyosabb teher a vállán, kicsit a fejébe is szállt a dolog - ezért is ostorozta magát. Rey viszont a semmiből jött, igazán a háborúból sem vette ki a részét. Igaz, legyőzte Palpatine-t, ami valószínűleg hoz neki egyfajta hírnevet, de még így sem akkorát, mint amekkora Luke-ra telepedett rá. Ráadásul az ő karakterében nincs meg a megfelelési kényszer - nem akar olyanná válni, mint az apja (mármint nem Darth Vaderré :D ) -, nem kell nagyok árnyékban lépkednie. És bár Rey is felelősségteljes, valahogy mégis könnyedebben veszi a dolgokat, ugyanakkor szerintem makacsabb, mint Luke.

Rey-nek csak a valódi származása jelenthet gondot a jövőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem, ha senkinek sem árulja el. Rajta, Leián, Luke-on, Kylo Renen és Palpatine-on (meg a Sith szekátsokon) kívül ezt senki sem tudta, de Reyen kívül mindenki halott, és ő hülye lenne elmondani bárkinek is, hogy ő az Uralkodó kis unokája. Ezzel enyhén szólva aláásná a jövendőbeli új Jedi Rend reputációját, sőt van egy olyan gyanúm, hogy menten bezárnák valahová. Még Leiát is meghurcolták közel harminc évvel a polgárháború után, pedig ő "csak" Darth Vader lánya volt. Rey-t talán tárgyalás nélkül agyon is lövik, ha az Uralkodó legyőzése után pár órával vagy napokkal (minél tovább húzza, annál rosszabb, lásd Leia esetét) felfedi, hogy amúgy ő is egy Palpatine. Szóval elég biztos vagyok abban, hogy Rey a származását titokban tartotta, megmaradt ő Skywalkernek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szóval elég biztos vagyok abban, hogy Rey a származását titokban tartotta, megmaradt ő Skywalkernek.

Ezzel a névvel biztos, hogy senkinek még csak eszébe sem jutna, hogy köze lehet Palpatinehoz. Mondjuk szerintem névfelvétel nélkül sem. :)

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán Finn és Poe sejthet valamit. 

Poe nem az a típus, aki ilyesmin gondolkozna. Neki Rey Rey, teljesen mindegy, hogy hívják, vagy kinek az unokája.

Finn nagyobb eséllyel sejtheti, hogy van valami a háttérben, mert ő mindig nagyon átérezte a lány helyzetét, de kitalálni nem tudja, csak ha Rey elmondja neki egyszer. Ezt viszont lehetségesnek tartom. Ha Rey nem akarja a titkot magában tartani, vagy csak szívesen elmesélné valakinek, hogy pontosan mi történt az Exegolon, akkor az a valaki Finn lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kettejüket azért említettem meg, mert DiO-tól megtudták, hogy Oochi el akarta vinni a lányt Palpatine-nak. 

Viszont erre mondhatta azt, amit Kylótól hallott: Palpatine már gyerekkorában megérezte, hogy a lány veszélyes lehet rá, és ezért akarta megöletni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy homályos, meg sem valósult jövőkép és aközött, hogy ő Palpatine leszármazottja, azért elég nagy a különbség. Én sem hiszem, hogy Poe vagy Finn szörnyetegnek látná, ha elmondaná nekik, de ez szerintem tényleg olyasmi, amit jobb titokban tartani, és egy titok csak addig titok, amíg csak egy ember tud róla (és bár Finn valószínűleg megtartaná a titkot, főleg mert ex-rohamosztagosként ő valószínűleg meg is értené, Poe-ban ugyanennyire már nem bíznék meg). És itt sajnos okulhat a mesterei sorsából, akik szintén jó okkal titkolták el, hogy az apjuk Darth Vader volt. Ők is csak Hannak árulták el, senki másnak, még Chewie sem tudta ezt. És ráadásul Leia meghurcolása még nem is olyan régi dolog, mindössze hét évvel az exegoli csata előtt volt. Pedig akkor már eltelt 24 év az endori csata óta, mégis botrány lett belőle és véget ért Leia politikai pályafutása és ha Luke nem vonult volna már akkor el, akkor lehet, hogy az új Jedi Rendre is sötét árnyék vetült volna.

És ekkor "csak" Darth Vaderről volt, nem Darth Sidiousról, aki ráadásul a halála után harminc évvel, laza egy év alatt felrobbantott hat bolygót és megölt milliárdokat, és kis híján visszaállította a rémuralmát. Ilyen körülmények között szerintem brutálisan kockázatos lenne még a legmegbízhatóbb embernek is elárulni ezt az igazságot. Pláne úgy, hogy Rey a Jedi Rendet szeretné visszaállítani, és, amikor Vaderről kipattant az igazság, Luke tisztessége is meg lett kérdőjelezve. Pedig aztán Luke ünnepelt hős és legenda volt.

Szóval itt bármennyire is megbízhatóak és közeliek a barátok, szerintem Rey akkor jár a legjobban, ha a halálos ágyán árulja el, és akkor is csak Finn-nek, s megesketi, hogy ő még a halálos ágyán sem adja tovább senkinek. Mert ennek a titoknak titoknak kell maradnia azért, hogy se Rey tisztességére, se a jövendőbeli Jedi Rendre ne vetüljön rá Palpatine leghalványabb árnyéka sem. És mint írtam, egy titok csak addig marad biztosan titok, amíg csak egy ember tud róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mint írtam, egy titok csak addig marad biztosan titok, amíg csak egy ember tud róla.

Pontosan. Kérdés, hogy az évek múlásával esetleg Reyt kínozni fogja-e a titok és emiatt úgy dönt-e esetleg, hogy beavat másokat is. Szerintem azzal, hogy ő maga pusztította el Palpit, megszabadult a nyomasztó tehertől és innentől tényleg Skywalkernek tekinti magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Pontosan. Kérdés, hogy az évek múlásával esetleg Reyt kínozni fogja-e a titok és emiatt úgy dönt-e esetleg, hogy beavat másokat is. Szerintem azzal, hogy ő maga pusztította el Palpit, megszabadult a nyomasztó tehertől és innentől tényleg Skywalkernek tekinti magát. 

De lehet, hogy már az Ahch-Tón megszabadult a Palpatine-vérvonal terhétől. Rey-re talán a legnagyobb lelki nyomást az helyezte, hogy nem tudta, honnan származik, aztán meg az, hogy akármit megtud a származásáról, az folyamatosan rosszabb, mint amit addig hitt. De Luke az Ahch-Tón megértette vele, hogy nem a vér számít, hanem az, hogy kicsoda ő, és attól nem kell félnie, ahogy azt Leia is mondta neki búcsúzáskor. Innentől, Palpatine elpusztításától kezdve meg aztán hót ziher, hogy nem nyomasztotta Sidious vére, hiszen már a múlt nagy Jedijei is megszólították, Ben is melléállt, stb. Innentől kezdve ő Skywalkernek tartotta magát. Szerintem lélekben Hant és Leiát tartotta a szüleinek, Luke-ot meg a mogorva nagybácsinak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az is eszembe jutott, hogy a Rey-ben lakozó düh, ami néha-néha megnyilvánul ebben a részben,

Ezt már én is észrevettem. Pl. a gyakorlópályán amikor elbuktatja a droid, totál bekattan a lány, elég agresszív lesz és dühből cselekszik. Korábban is észrevettem már, de talán itt látszik a legjobban. A Palpatine-os egyenes szúrásai meg annyira jó utalások a nagypapira. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt már én is észrevettem. Pl. a gyakorlópályán amikor elbuktatja a droid, totál bekattan a lány, elég agresszív lesz és dühből cselekszik. Korábban is észrevettem már, de talán itt látszik a legjobban. A Palpatine-os egyenes szúrásai meg annyira jó utalások a nagypapira. :D 

De itt azért dühös mert kapcsolatba került megint Kyloval. Érzi őt és kibillen az egyensúlyból. Ha nincs kapcsolat kettejük közt Rey teljesen nyugodt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De itt azért dühös mert kapcsolatba került megint Kyloval. Érzi őt és kibillen az egyensúlyból. Ha nincs kapcsolat kettejük közt Rey teljesen nyugodt.

A film szerint a droidot már szétkente a fán és BB-8-et is lezúzta, mire Kylo és közte kialakult a kapcsolat. Erre a minap külön figyeltem az ep8 után, és feltűnő, hogy Rey már a droid miatt dühös lesz, mielőtt meglátná a villanásokat. Bár ez semmit nem von le Rey értékéből, dühös bárki lehet, az számít, hogyan kezeli a dühöt. Rey jól kezelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

nem tudom volt e erről már valami konkluzio, szóval lehet olyan labdát dobok fel ami már ki van tárgyalva. Szóval Rey lett volna akkor a Kiválasztott? Obi van azt mondja Maulnak a Tatuinon, hogy a Kiválasztottat őrzi, ami bizonyos szemszögből nézve még ha nem is közvetlenül, de közvetve igaz. Hiszen Luke is kellett ahhoz, hogy kitanítsa Reyt. 

 

2. vagy mégis Anakin volt a kiválasztott? azáltal, ha ő nincs, a fia elpusztul és így nincs aki elindítsa Reyt a jedik útján

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kiválasztott egyértelműen Anakin, hiszen a prófécia szövege világosan kimondja, hogy a Kiválasztott apa nélkül fogant.

Obi-Wan akkor abban az életszakaszában úgy gondolta, hogy Luke a Kiválasztott.

 

Jó cikk a témában: https://ziro.hu/velemeny/velemeny-az-uj-trilogia-helye-a-nagy-egeszben-es-az-egyensuly-2/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz Anakin maga mondja az ep9-ben, hogy ő is visszaállította az Egyensúlyt. Ebbe Sidious pofátlan feltámadása ugyan kicsit belezavarhatott, de Rey inkább már "csak" megőrizte, vagy visszabillentette. Esetleg mondhatjuk azt, hogy véglegesítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Plusz Anakin maga mondja az ep9-ben, hogy ő is visszaállította az Egyensúlyt. Ebbe Sidious pofátlan feltámadása ugyan kicsit belezavarhatott, de Rey inkább már "csak" megőrizte, vagy visszabillentette. Esetleg mondhatjuk azt, hogy véglegesítette.

igen, a ziro nagyon jól összeszedte, remélem ebben a kérdésben már a legtöbb ember egyetért. Egyetlen kérdés fogalmazódott csak meg bennem: bár tudomásom szerint a kánonban ilyen nincs, az EU-t meg nem ismerem, de mikor lehetett a galaxisban Reyhez hasonló "béke(?)" (fény)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rey víziója, amikor Kylo Ren "üzen neki" edzés közben. Érdekesség, hogy a trónon ülő Rey-nek, valamint a duplapengésnek eltérő a szeme.
Az is érdekes, hogy egyiken sem sith-esen sárga a szeme. Mintha Palpatine terve Rey esetén is a további klónozás lett volna, amibe majd belekerül az előző test tudata.. :)
Szerintetek? :)

Rey Clone.JPG

Rey Sith.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy ez azt jelzi, hogy Rey teste sem lett volna képes elviselni Palpatine-t. Talán ez a módszer, mivel nem természetes, mint a Jedi örök élete, soha, semmilyen formában nem működne kielégítően, mindig lenne valamilyen fizikai elváltozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Reynél sokszor találkoztam a fikázóknál a Mary Sue kifejezéssel. Nem értettem mi ez és utánanéztem. A leírás szerint egy olyan figuráról van szó, aki csupa jóség és mindig minden sikerül neki erőfeszítések nélkül. Nem is tudom, ez valahogy ráillik Reryre is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.