Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Annyiban még árnyalt a dolog, hogy Anakin jó emberből lett gonosz. Palpatine-nál ilyenről szó sincs és őt nem megtéríteni kell hanem megölni. Luke már fiatal korában idealizálta az apját, pedig nem is ismerte. Rey-nél nincs ilyen kapcsolat, ráadásul amikor megtudja a rokoni kapcsolatot undor fogja el. A végcél is más: Luke megmenteni akarja az apját, Rey pedig elpusztítani a nagyapját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyiban még árnyalt a dolog, hogy Anakin jó emberből lett gonosz. Palpatine-nál ilyenről szó sincs és őt nem megtéríteni kell hanem megölni. Luke már fiatal korában idealizálta az apját, pedig nem is ismerte. Rey-nél nincs ilyen kapcsolat, ráadásul amikor megtudja a rokoni kapcsolatot undor fogja el. A végcél is más: Luke megmenteni akarja az apját, Rey pedig elpusztítani a nagyapját. 

Én még az tenném hozzá, hogy Luke elsősorban nem is Sidioustól, hanem Kylo-tól féltette Reyt, hogy a fiú magával csábítja, és pont azért erősödött föl ez a félelme, mert megtudta, Rey Palpatine. Talán még azt is tudta, hogy diádot alkotnak, és hogy a sorsuk összefonódik/fonódhat, amit abban a pillanatban nagyobb eséllyel érzett a Sötét Oldalon, mint a Világoson. Szóval Luke akkor abba a hibába esett, amit aztán az ep9-ben be is ismer, hogy a Jedi legnagyobb ellensége a félelem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha törlöm, akkor a reagálásom értelmét veszti

Szánalmas vagy öregem. Itt vajúdsz egy offtopic spamflow-n amit te erőltetsz... Annak lenne hatalma amit írsz, nem pár moderátori jognak amit kaptál. De megértem hogy ez a lélegeztetőgép ami életben tart és már csak ezzel demonstrálhatod az igazad. Maradjanak az offtopic spamjeid ha ez boldoggá tesz :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mi lenne, ha ehelyett a felesleges acsarkodás helyett inkább leírnád mi volt az eredeti reakciód Rey kapcsán? Ha a stílus nem volt megfelelő, akkor átfogalmazva, lehetőleg személyeskedés nélkül, de magára a véleményedre kíváncsi vagyok. Mármint Rey-ről, nem Donátról vagy rólam vagy bárki másról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Mestal írta:

Szánalmas vagy öregem. Itt vajúdsz egy offtopic spamflow-n amit te erőltetsz... Annak lenne hatalma amit írsz, nem pár moderátori jognak amit kaptál. De megértem hogy ez a lélegeztetőgép ami életben tart és már csak ezzel demonstrálhatod az igazad. Maradjanak az offtopic spamjeid ha ez boldoggá tesz :-)

OFF

Ezért megint kár volt.... Kifognak rakni, és nem tehetek ellene semmit. Ugyanis nem én döntök erről egyedül, és már eddig is gáz volt a helyzet. Olyan jókat tudsz írni néha, minek ebbe a b*szakodásba belemenni folyton? :( 

 

Donát is moderátor, legalább annyival megtisztelhetnéd, hogy nem öntesz olajat a tűzre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kifognak rakni, és nem tehetek ellene semmit

De miért is kéne? Ez az ember nem ide való, ez egyértelmű. :)

 

Pb: nem igazán volt lényegi része a hsz-nek. Ahogy írtam is, az volt a szokásos érv, hogy csodálkozik hogy ilyesmiket írsz, amikor korábbi hsz-ekben értelmesnek tűntél. Tehát lefordítom: hülye vagy, mert máshogy gondolod mint ő. Ja, és talált pár EpIX kritikával kapcsolatos videót, és azt vette észre, hogy szóról szóra azt írod le, ami a videóban elhangzik így felesleges veled vitázni, hiszen végső soron nem veled, hanem egy jelen nem lévő 3. féllel vitázna. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

OFF

Ezért megint kár volt.... Kifognak rakni, és nem tehetek ellene semmit. Ugyanis nem én döntök erről egyedül, és már eddig is gáz volt a helyzet. Olyan jókat tudsz írni néha, minek ebbe a b*szakodásba belemenni folyton? :( 

 

Donát is moderátor, legalább annyival megtisztelhetnéd, hogy nem öntesz olajat a tűzre.

Kedves Ody. Rakjatok.

 

Én megyek és marad majd az, hogy aki nem csicska azt előbb-utóbb kirúgják innen. Szánalom, másnak nem tudom nevezni. 

Megkértem hogy töröljön egy posztot amit írtam, mert meggondoltam magam és nem akartam feleslegesen leírni. Többek közt pont azért amit pont Te tanácsoltál nekem, hogy feleslegesen ne nyissunk vitát. Azért ezt a szerencsétlent kértem mivel ő egy moderátor. Erre itt vergődik féltucat komment óta, meg példát akar statuálni.

 

Rakjatok ki, és ezzel legalább megmutatjátok, hogy aki nem csicskul be az repül.

 

Viszlát, és mindenkinek köszönöm aki értelmesen reagált azokra amiket írtam...

A Star Warsnak szurkolok, a Mandalorian megmutatta hogy van remény, és a jövő tele lesz még meglepetésekkel.

 

Bye

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Mestal írta:

Megkértem hogy töröljön egy posztot amit írtam, mert meggondoltam magam és nem akartam feleslegesen leírni.

Jaj hagyjuk már. :lol: Előbb kellett volna gondolkodni, nem pedig szokás szerint sértegetni másokat aztán miután rád szólok - sokadjára - megpróbálni elmismásolni utólag. Megjegyzem így is kiszerkesztetted a hsz érdemi részét, tehát a törléssel csak el akartad fedni, hogy megint kihúztad a gyufát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

korábbi hsz-ekben értelmesnek tűntél

Végül is, ez is valami. :D 

4 perccel korábban, Donát írta:

Ja, és talált pár EpIX kritikával kapcsolatos videót, és azt vette észre, hogy szóról szóra azt írod le, ami a videóban elhangzik így felesleges veled vitázni, hiszen végső soron nem veled, hanem egy jelen nem lévő 3. féllel vitázna. :lol:

Hmmm, ez érdekes, mert egy csomó 9. résszel kapcsolatos kritikát megnéztem és meghallgattam, de pont nem futottam bele olyasmi véleménybe, mint amit Rey-ről írtam. Szinte mindenki mindenhol csak ekézi, hogy mennyire elcseszett karakter. Ráadásul ezekben pedig sok olyan dolog kerül elő, amit Mestal is kifogásolt vele kapcsolatban. Ennek ellenére fel sem merült bennem, hogy onnan venné a véleményét, szerintem azért nem papagájok járnak ide, szóval önálló véleménnyel rendelkezik mindenki. :) 

5 perccel korábban, Mestal írta:

Viszlát, és mindenkinek köszönöm aki értelmesen reagált azokra amiket írtam...

Sajnálom, hogy a stílusod és a személyeskedés a közösség és közéd állt, mert amúgy tök hasznos tagja voltál a csapatnak. Főképp, mert sokszor teljesen másképp, más szemszögből láttad és értelmezted a dolgokat. Kár érte, hogy ilyen bagatell hülyeségek miatt kiszórod magad... :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Mestal írta:

Többek közt pont azért amit pont Te tanácsoltál nekem, hogy feleslegesen ne nyissunk vitát.

Ha így volt írhattál volna nekem is egy üzenetet, hogy töröljem ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

De ha már reagált rá valaki, akkor utólag ne akarjon már visszatáncolni valaki...

Még előtte gondoltam... De ne iff offoljunk tovább szerintem. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor visszatérnék a témához :).

Egész pontosan tegnap néztem meg a filmet, szóval friss az élmény. 

Azonnal nem esett le miért is lett Skywalker Rey, de ahogy jöttünk ki a moziból bevillant: hiszen meghalt, mint Palpatine és egy nevében Solo, aki Skywalker támasztotta fel, vagyis az új életét a Skywalkerektől kapta.  Luke, Leia és Anakin is, vagyis a komplett Skywalker vérvonal segítette már fizikai síkon és a szellemvilágból is. Ha vérvonal szerint nem is, de erővonalként, vagy minek nevezzem, Skywalker lett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Leia és Luke valamilyen szinten a családjává vált, de ez így volt anno Hannal is. Szerintem a Skywalker nevet Ben miatt vette fel, aki egyrészt megmentette, másrészt pedig a romantikus kötődés is meg lett erősítve, mintha összeházasodtak volna. Az egy fura dolog amúgy, hogy ugyan Ben Solo volt a srác neve, de mindenki Skywalkerként kezelte. Peche volt a jó öreg Hannak, hogy kivel szűrte össze a levet, mert ilyen vérvonal mentén az ő nevét kevésbé koptatták. :D 

 

Egyébként nekem az is tetszett volna, ha Palpatine-nak hívja magát Rey. Ezzel nyíltan felvállalta volna a származását, illetve azt is kifejezte volna, hogy feldolgozta az eredetéből fakadó traumát. Arra is ráerősített volna a jelenet, hogy nem ez számít abban, hogy ki vagy valójában.

Az más kérdés, hogy a világ már elég érdekesen állt volna hozzá, főképp ha abból indulunk ki, hogy Leia hogy járt anno. Ugyanakkor Rey ellen ezt már legalább nem lehetett volna kijátszani, hogy el akarja sumákolni. Mert Leia esetében, ha jól tudom, akkor azt emelték ki, hogy hazudott és átvert mindenkit azzal, hogy titokban tartotta a valós eredetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikus a Skywalker név, mert egyszer meghalt, mint Palpatin és Skywalkerként született újra, először gesztusnak tűnt, de ha úgy nézzük, hogy egy „Skywalker” adta az életerejét neki, már nem Palpatin többé. Az a csók kicsit zavarbaejtő volt, olyan Rómeó és Júliás jelenetnek hatott, egy ölelés is megtette volna, de így valóban átment a „lelke”.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

A Rómeó és Júlia hasonlat és a lélek átszállása már nekem is eszembe jutott. :)

Leián kívül már csak Rey hitt Benben, ezzel tulajdonképpen saját magát is megmentette, Ben nélkül ez nem lett volna meg, vagyis, ha nem hisz benne. Egyedül nem győzött volna és biztos, hogy nem támad fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey nem érvénytelenítette el Anakin áldozatát. A Jedi Visszatérben Anakin elhozta az egyensúlyt, és legyőzte a sitheket. Amit az új trilógiában láthattunk, az egy visszatérési kísérlet volt, ami még akkor megbukott, amikor Palpatine ténylegesen testet ölthetett volna. Ha nincs Anakin, akkor egy ereje teljében lévő Palpatine ellen kellett volna harcolni, és oda Rey kevés lett volna. Mellesleg a visszatérési kísérlet megállításában részt vett Ben Solo, aki Anakin egyenes ági leszármazottja, tehát Anakin még ilyen módon is hozzájárult Palpatine legyőzéséhez. Az előzmény trilógia Anakin bukása, az eredeti trilógia Anakin visszatérése és az egyensúly elhozatala, a folytatás trilógia pedig Anakin hagyatékának és az egyensúlynak a megőrzése. Szóval szerintem Anakin önfeláldozásának továbbra is súlya van, Rey és Ben pedig az általa elhozott egyensúlyt őrizték meg.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey biztos nem, max. Sidious visszatérése lehet olyan, aminél felmerülhet Anakin tettének csorbítása. De ez leginkább attól függ ki hogyan értelmezi a dolgot.

Aki azt hitte, hogy itt aztán most örökké béke lesz, az egyrészt naiv, másrészt neki már eleve bármilyen folytatás, amiben nem pillangókat hajkurásznak a zöld mezőn, az megtöri Anakin áldozatának jelentőségét. Aki Sidious és a sith-ek végső kiiktatását látja Anakin fő tettének, neki az öreg Palpi visszahozása nyilván alaposan rombol ezen. Ez kicsit olyan, mint Obi-Wan és Maul esete, csak ott később még volt esélye végül Kenobinak tényleg végezni nemezisével. Anakinnak ugye ez nem jöhetett össze.

 

Van viszont az az értelmezés, ami szerint Anakin fő műve a fia megmentése volt, illetve a visszatérés a sötét oldalról. Luke-nak még később óriási szerepe lesz, szóval az ő megmentése kellett. Anakinnak egyébként nem sok maradása lett volna szerintem Sidious mellett, miután egyrészt legyőzte Luke, másrészt az öreg nyíltan elárulta őt. Szóval, ha ott nincs Vader, akkor minden bizonnyal igencsak hamar Sidious maradt volna. Feltéve persze, hogy még el tud menekülni a HCs-ról, mielőtt felrobbantják. :) 

Érdekes mi lett volna a Birodalommal Vader és a HCs nélkül, de Palpival. Pl. ki lett volna az új tanítványa, mikor cserélte volna le Vadert. Viszont Anakin áldozata azért is volt nagyon fontos, mert megmutatta, hogy van visszaút a sötétségből. Nem tudom most hogy áll pontosan a kánon, de a filmekben egyértelműen Anakin volt az első, akinek ez sikerült. Ezzel pedig egy olyan precedenst teremtett, ami később sokakat megmenthet még. Akár Ben megtérésében is szerepe lehetett annak, hogy Anakinnak ez sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Whill írta:

Az előzmény trilógia Anakin bukása, az eredeti trilógia Anakin visszatérése és az egyensúly elhozatala, a folytatás trilógia pedig Anakin hagyatékának és az egyensúlynak a megőrzése. Szóval szerintem Anakin önfeláldozásának továbbra is súlya van, Rey és Ben pedig az általa elhozott egyensúlyt őrizték meg.

Én is valahogy így látom, remek gondolat sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Whill írta:

Szerintem Rey nem érvénytelenítette el Anakin áldozatát. A Jedi Visszatérben Anakin elhozta az egyensúlyt, és legyőzte a sitheket. Amit az új trilógiában láthattunk, az egy visszatérési kísérlet volt, ami még akkor megbukott, amikor Palpatine ténylegesen testet ölthetett volna. Ha nincs Anakin, akkor egy ereje teljében lévő Palpatine ellen kellett volna harcolni, és oda Rey kevés lett volna. Mellesleg a visszatérési kísérlet megállításában részt vett Ben Solo, aki Anakin egyenes ági leszármazottja, tehát Anakin még ilyen módon is hozzájárult Palpatine legyőzéséhez. Az előzmény trilógia Anakin bukása, az eredeti trilógia Anakin visszatérése és az egyensúly elhozatala, a folytatás trilógia pedig Anakin hagyatékának és az egyensúlynak a megőrzése. Szóval szerintem Anakin önfeláldozásának továbbra is súlya van, Rey és Ben pedig az általa elhozott egyensúlyt őrizték meg.

Egy rugóra jár az agyunk, mert én is ugyanezt fejtegettem 23-án:

2019. 12. 23. - 15:06, Donát írta:

3) Azzal, hogy Palpatine-nak volt még egy dobása, igazából meg is oldódott a VII-VIII-IX létjogosultsága. Ha belegondoltok, eltelt 30 év, de Palpatine árnyéka továbbra is belengte a galaxist! Palpatine (és Luke) elintézte, hogy az új Jedi Rend befuccsoljon. Hogy a nagy reménységű Skywalker sarjat is megmételyezze a sötét oldal. Hogy a Köztársaságot ismét belső viszályok feszítsék, a háttérből bomlasztva a demokráciát és a békét. Tehát azzal, hogy Palpatine lelke továbbra is mételyezte a galaxist, igazából értelmet nyert minden. Hiába szabadultak meg a testétől, csak némi időbe telt neki, hogy el kezdje újra kavarni a sz*rt.

 

4) Ezzel persze vigyázni kell, hisz Anakin tette ne legyen hiábavaló. És nem is az. Anakin egy ereje teljében lévő Palpatine-t vágott le az aknába. Aki rátelepedett a galaxisra és mindent az uralma alá vont. Akinek volt saját teste és nem volt rászorulva másokra. Anakin tette időt nyert a galaxisnak. Hogy felnőjön egy új generáció, ami majd szembe tud nézni az újfent megerősödő Sith-tel, aki évtizedekig kereste a visszautat a teljes hatalomhoz / az örökösét. Anakin tette nem volt hiábavaló, de önmagában nem hozhatta meg a hosszan tartó egyensúlyt, mert Palpatine nem volt kispályás, ami illik az EpI óta épített renoméjához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek a fentiekkel (majd, ha bővebben írok a filmről, ki is fejtem :) ), és nekem még az is eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogy bár az egyensúlyt Anakin beállította, az utána jövő Jediknek és egyéb, a Világos Oldalt erősítő figuráknak harcolnia kell azért, hogy az úgy is maradjon. Az ezért folytatott küzdelem első ütközetét láttuk.

Az elméletem az, hogy a Jedik ezer éven át jórészt csak ültek a babérjaikon, nem törődtek mással, csak amit a Köztársaság kongresszusa rájuk tukmált. Nem foglalkoztak a Köztársaság határain túl dúló dolgokkal, mint a hutt kartellek megerősödésével, a rabszolgatartás újra elterjedésével, a kereskedelmi szervezetek térnyerésével, a Szenátusban terjedő korrupcióval, és persze a Sith-ekkel, amikről bár úgy tudták, kipusztultak, Yodának gyanúsan sok infója van a kettős szabályról, és még Darth Bane-t, a szabály megalkotóját is kapásból felismerte. A Sith-ek legyőzése után lecsüccsentek templomaikba, aztán már csak a Szenátus csicskáiként üzemeltek. Emiatt az Egyensúly teljesen felborult, és annak visszaállításához szükség volt Anakinra, a Kiválasztottra.

Viszont az egyensúly újra kibillent Palpatine természetellenes visszatérése miatt, és kibillenhet bármikor, amikor a Sötétség teret nyer, mert a jók nem tesznek semmit. De ez a billenés korrigálható, amennyiben harcolnak ellene, és nem nézik tétlenül, míg ezer év alatt újra teljesen felborul a mérleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont az egyensúly újra kibillent Palpatine természetellenes visszatérése miatt, és kibillenhet bármikor, amikor a Sötétség teret nyer, mert a jók nem tesznek semmit.

És azt se feledjük, hogy Palpatine még azt is elérte, hogy a hamvaiból feltámadt Jedi rend leolvadjon. Kylo átállt. A tanítványok meghaltak. Luke elvonult. Rey megjelenéséig a galaxis cudarabb helyzetben volt, mint a birodalom idején. És Jedik nélkül nem lehet egyensúly. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jedik nélkül simán lehet egyensúly. Csak nehezebben, vagy inkább úgy mondanám, hogy nagyobb veszélybe kerül. De nem szükségesek hozzá. Csak ugye a sith-ek garantáltan elcseszik az egyensúlyt, a jedik nélkül meg nehéz felvenni velük a versenyt, mert túl erősek ehhez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És egyébként, ha már felmerült, hogy Rey miért akart annyira visszamenni a Jakkura, miért ragaszkodott úgy a szüleihez és a múltjához, miért nem tudta elengedni és elfogadni az igazságot, miért volt ilyen naiv. Simán lehet, hogy azért, mert valójában érezte, hogy a szülei jó emberek. És tényleg joggal várhatta, hogy visszatérnek érte, hiszen azért hagyták ott, hogy védjék. De közben a szívükben őszintén reménykedtek abban, hogy egyszer még viszontláthatják a lányukat, hogy visszaehetnek érte. Rey pedig ezt érezhette rajtuk,

Szóval nem a naivitás és a szeretetéhség vakította el, hanem elkísérte egy érzés a múltból. Egy olyan érzés, amit még akkor szedett össze, amikor kénytelen volt elválni a családjától, Konkrétan már nem emlékezett a történésekre, de az érzés még megmaradt.

 

Hasonló ez ahhoz, hogy Luke sem csak az apja utáni sóvárgás miatt akarta megváltani Vadert, hanem mert az Erő segítéségével tényleg érezte benne a jót és a vívódást. Erre pedig az is ráerősíthetett, hogy Padmé így halt meg. Mondta, hogy ott van Anakinban a jó. És ahogyan Leia emlékezett foszlányokra az édesanyjából, Luke viszont nem, a fiúban ez az érzés maradhatott meg Padméból, hogy hisz még Anakin visszatérésében és a benne lakozó jóságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.