Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Így kellett volna eddig is!

Szerintem eddig is így volt. A 7-ben Kylo lelkileg, mentálisan és fizikálisan is igencsak rottyon volt. Nem véletlen, hogy még Finn is meg tudta sebezni. Ehhez képest viszonylag sokáig húzta Rey ellen, pedig szerintem egy kicsit is gyengébb figura még harc nélkül is összeesett volna ennyi idő alatt.

A 8-ban pedig leginkább a Snoke őreivel folytatott harcból érdemes kiindulni. Miközben Kylo jellemzően egyszerre több (akár 3-4) ellenféllel harcol, Rey inkább elbíbelődik 1-1-ben, meg is sebzik. Ill. a fiú az indulatai ellenére is viszonylag összeszedetten, tisztán vív, látszik, hogy képzettebb ilyen téren, míg Rey sokszor csak ösztönösen csapkod a karddal.

 

Rey számomra amúgy egy szimpatikus karakter, de két dolog nagyon fáj vele és az Ep.9-cel kapcsolatban.

Az egyik, hogy ennyire erőltették ezt a "sötét én" vonalat, miközben totál egyértelmű volt, hogy úgysem áll át. Bár ezt már elkezdték a 7-ben, aztán a 8-ban is szerepet kapott, de a 9-re el kellett volna már engedni. Yodát már láttuk megküzdeni a sötét alteregójával, 36 képernyőn töltött óra után és egy 10+ teljes film játékidejét felölelő sorozatban tök jó egy ilyen, de a 9-ben ezt feleslegesnek éreztem. Leginkább az előzmények tükrében. Ahogyan azt is, ahogy Sidious szórakozik vele a végén. Az egy dolog, hogy unom mindig ugyanazt a jelenetsort újranézni más köntösben, de itt se volt semmi realitása annak, hogy Rey átálljon.

A másik pedig a származása. Ezt már kifejtettem máshol, nem akarok részletesen belemenni. A 8 egy rendkívül fontos tanulságát sikerül bedarálni ezzel a rendkívül eredeti ötlettel, hogy Rey Sidious unokája. Mindezt úgy, hogy felvezették fontosnak a származását, aztán eljátszották, hogy kamu volt, nem fontos, most pedig előadták, hogy utóbbi volt kamu, mert mégis fontos. Mindez felesleges kavarás volt, ráadásul megtöri Rey és Kylo párosának építésének dinamikáját is. Ez pedig látva, hogy végül összehozták őket, elég nagy melléfogás.

 

Az számomra tagadhatatlan, hogy a ST legtöbb katartikus jelenetét Rey szállította. Még úgy is, hogy egy fantasztikus Kylo és Luke volt mellette, illetve egy nekem minden eddigi verziónál szimpatikusabb Han ebben a trilógiában.

Az jó kérdés, hogy most végül Rey elhozta-e az egyensúlyt az Erőbe. A 8 alapján úgy tűnik, hogy neki sikerült jól értelmeznie ezt a kérdéskört, a 9-ben pedig elfogadta a magában rejlő sötétséget is, amit tökéletesen kezel. Itt is elhullik az ismert Erőhasználók jelentős része. Ez alapján nem kizárt, hogy legalább annyira megtette ezt, mint korábban Anakin vagy Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jó kérdés. Valószínűleg igen. Engem az is foglalkoztat, hogy mihez kezd ezután?

Meg az Egyensúlyt már Anakin is elhozta. Szerintem Palpi ébredezésénél lehetett megborulás megint és most hogy a Sith-eknek végképp annyi ismét egyensúly van.

Újrainditja a Jedi Rendet. Gondolom ellátogat majd a coruscanti Jedi Templomba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ez nekem meglehetősen furcsa. Akikkel masszívan bólogatva egyetértettünk abban, hogy mennyire jó a Sehonnai Rey koncepció, hosszasan értekezve erről, most mit gondolnak a fejleményekről?

Igen ez AKKOR nagyon jónak tűnt és most is azt mondom rá. De nem az maradt, és a történetben betöltött szerepét nézve ez se rossz. Így nagyobb súlya lett a történéseknek. Rey "senkisége" egy más fajta filmet igényelt volna. Amúgy itt is kimondja Kylo, hogy egy senki...attól még, hogy kik a felmenői. hisz úgy is élt, egyedül, árván mindentől elzárva. Senkiként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karnevál közben az egyik kis teremtmény megkérdezi Rey nevét, majd miután választ kapott, a vezetéknevét is. Kicsit furcsálltam ezt a szituációt. Miért volt neki olyan fontos a lány családneve? :hmm: Mert nézői szemszögből arra jó volt ez a jelenet, hogy kicsit elgondolkodhassunk, hogy ki is Rey. De in-universe nem sok jelentőségét látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Ody Mandrell said:

A végén amikor az öregasszony megkérdezte? Az is ilyesmi volt. 

Az valahogy helyénvalóbb volt. Elvégre mondja is, hogy nem járt arra senki már jó ideje. Valószínűleg ismerte Larsékat, és azt gondolta, Rey-nek van valami köze hozzájuk, azért álldogál ott a házuk környékén. 

De a fesztiválon szerintem semmi nem indokolta ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyértelműen arra volt kihegyezve, hogy Rey Skywalkerként azonosíthassa magát. Ez volt az alapkoncepció, ehhez kellett jelenetet kreálni. Így jött a végén a tatooine-i öregasszonyos. Viszont a hatás kedvéért előtte betettek egy nagyon hasonló jelenetet, amivel kontrasztba állíthatják ezt a végsőt. Akkor még szimplán csak Rey volt, a végén már Skywalker. Ha filmes eszközként nézek a dologra, akkor ez szépen fel lett építve, de in-universe felesleges értelmet keresni benne, mert az látványosan nincs.

 

Egyébként az, hogy Rey Skywalkernek nevezi magát, abból a szempontból jópofa, hogy ezzel tiszteleg előttük. Ahogyan teszi ezt a film is a Saga előtt. Ha már nem az igazi Skywalkert hagyták életben a végén, ilyen cím után. De ilyen értelemben jó ez a húzás. Ha már Rey karakterét nézem, akkor viszont nem tetszik, mert ez azért vesz el az identitásából. Hozzáadnak valamit, amivel veszít az önálló értelmezéséből.

Semmi szükség, hogy "Skywalker" legyen, ahogyan Solonak, Palpatine-nak meg senkinek nem kell lennie. Ő Rey, így tette le a névjegyét, így írta be magát a történelemkönyvbe. Yodánál se érdekel senkit volt-e másik neve, ahogyan Sidious esetében is teljesen boldogok voltunk évtizedeken át a Sheev nélkül. 

Rey-re ráaggatták a Skywalker nevet, ez volt a film végén az egyik csattanó. Ezzel hozzákötötték a Skywalker-családhoz, mintha szükség lett volna erre. Nem azt mondom, hogy szörnyű dolog, de nem tetszik az üzenete. Értem, hogy tisztelegjünk a Saga előtt, de ennek más módja is lett volna.

Ráadásul Rey szempontjából sem különösebben érthető a dolog, mert előtte simán Rey volt, még a fesztiválon is. Azután Luke-kal kevés kontaktja volt, Leia esetében sem érzem, hogy a korábbi kapcsolatukhoz annyi minden hozzá lett volna téve. Egyedül Ben kapcsán történtek köztük nagy dolgok, de ő meg ugye vérvonal szerint ugyan Skywalker, de amúgy Solo.

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De nem az maradt, és a történetben betöltött szerepét nézve ez se rossz. Így nagyobb súlya lett a történéseknek.

Nem érzem, hogy nagyobb súlya lett volna bárminek is. A történetben betöltött szerepét tekintve pedig korábban már összefoglaltam miért nem illik jól a képbe ez a vonal. Nem kifejezetten rossz, csak egyértelműen nem is jó. Ellentmondásokat szült több szinten is, ami nem jó.

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy itt is kimondja Kylo, hogy egy senki...attól még, hogy kik a felmenői. hisz úgy is élt, egyedül, árván mindentől elzárva. Senkiként.

Na de Rey-nél pont az volt a lényeg, hogy nem maga miatt senki. Nem az a lényeg hogyan élt meg kikkel. Ő pont a származása kapcsán volt senki, így volt ő Sehonnai Rey. Hogy gyökértelen volt. Miután kiderült, hogy Palpatine, pontosan ezzel kiherélik a senkiségének a lényegét. Most már semmilyen tekintetben nem senki, az eredete alapján sem.

Az meg pláne jó, hogy az a Kylo mondja ezt, aki hazudott neki annak kapcsán, hogy a szülei senkik voltak, aki eladták vedelni, ill. hogy neki nincs helye és szerepe ebben a történetben. Meg ugye hiába mondja ezt Kylo, ha amúgy az egész film több, mint fele akörül forgott, hogy Rey egy Palpatine és ez milyen kiemelten fontos. A végén pedig ugye felveszi a Skywalker nevet, ami megint nem a Sehonnai Rey felé viszi a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Tényleg. Luke most akkor tudta, hogy Rey egy Palpatine? 

Ez egy olyan kérdés, amire azért jó lenne válazt kapni. Meg az is, hogy Leia mikor és hogyan tudta ezt meg. Megérezte az Erőn át? :hmm: Az ep8 alapján Luke-nak gőze sincs arról, hogy kicsoda Rey, de az ep9-ben már élvezhette a mindenható tudást.

(Ez kicsit olyan, mint az ep5-ben Vader. A film elejétől név szerint tudja, hogy ki robbantotta fel a Halálcsillagot, de igen sokáig nem lehetett tudni, mégis honnan a fenéből tudta meg, amikor a film eléggé egyértelművé teszi, hogy a Lázadásban nincsenek birodalmi kémek, különben nem lenne rejtély a Birodalom számára, hol vannak a bázisok.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak nem Leia abban az időszakban szerzett tudomást a Palpatine unoka létezéséről, amikor Luke már leválasztotta magát az Erőről. Lehet, hogy Leia az Erő ébredésekor érezte ezt meg, aztán utána már kilogikázta. Azt tudjuk, hogy neki elég jó képessége van a múlt megpillantására, hiszen Padméra is "emlékszik". Viszont Luke, mivel elzárta magát az Erőtől, ugyanúgy nem érezte meg az ébredést, ahogy Han halálát és a Hosnian-kataklizmát sem. Utána meg már nem volt alkalmuk hosszasan cseverészni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kicsit sajnálom, hogy nem igazán derült ki, mi lesz Rey sorsa, mihez kezd a jövőben. Én úgy gondolnám tovább a történetet, hogy visszaállítják a demokráciát, ő pedig létrehoz egy új alapokra helyzett békefenntartó rendet. A sárga fénykard remek jelképe lehet annak, hogy ő más, mint a legtöbb Jedi, és mivel egyaránt hatalmas benne mindkét oldal, ideális alap lenne egy Egyensúlyra törekvő szervezetnek (tehát, ami nem Világos Oldali dominanciára törekszik).

 

Azt kihagyott ziccernek tartom, hogy nem fedték fel, kétpengélyű-e Rey új kardja. A botja után illene hozzá. Plusz eddig nem láthattunk élőszereplős SW-mozifilmben duplapengés karddal bíró Jedit.

Csípném. :) 

Kapcsolódó kép

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha csak nem Leia abban az időszakban szerzett tudomást a Palpatine unoka létezéséről, amikor Luke már leválasztotta magát az Erőről. Lehet, hogy Leia az Erő ébredésekor érezte ezt meg, aztán utána már kilogikázta. Azt tudjuk, hogy neki elég jó képessége van a múlt megpillantására, hiszen Padméra is "emlékszik". Viszont Luke, mivel elzárta magát az Erőtől, ugyanúgy nem érezte meg az ébredést, ahogy Han halálát és a Hosnian-kataklizmát sem. Utána meg már nem volt alkalmuk hosszasan cseverészni.

Igen, ez egy jó magyarázat lenne. Főleg hogy most már tudjuk, hogy Leia is Jedi volt (ugye?)

 

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Azt kicsit sajnálom, hogy nem igazán derült ki, mi lesz Rey sorsa, mihez kezd a jövőben.

Szerintem ez akkora folytatásért kiált, hogy az nem is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy hülye kérdés azokhoz, akiknek megvan a kamerás verzió: amikor Rey Kylo hajóján van és a nyílpuskát meg a kardot felmarkolja, akkor nem látszik valami hasonló tárgy, mint a sárga pengéjű kardnak a markolat része? Annak nincs köze esetleg valahogy a sárga kardhoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nincs ott a pulton semmi más, csak a nyílpuska, a tőr és Chewie öve. Bár oda támasztja Rey a botját is, aminek végei majdnem olyanok, mint a fénykadja végei (és mint Darth Maul kardjának végei).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Sky írta:

Azt kicsit sajnálom, hogy nem igazán derült ki, mi lesz Rey sorsa, mihez kezd a jövőben. Én úgy gondolnám tovább a történetet, hogy visszaállítják a demokráciát, ő pedig létrehoz egy új alapokra helyzett békefenntartó rendet. A sárga fénykard remek jelképe lehet annak, hogy ő más, mint a legtöbb Jedi, és mivel egyaránt hatalmas benne mindkét oldal, ideális alap lenne egy Egyensúlyra törekvő szervezetnek (tehát, ami nem Világos Oldali dominanciára törekszik).

 

Azt kihagyott ziccernek tartom, hogy nem fedték fel, kétpengélyű-e Rey új kardja. A botja után illene hozzá. Plusz eddig nem láthattunk élőszereplős SW-mozifilmben duplapengés karddal bíró Jedit.

Csípném. :) 

Kapcsolódó kép

Nagggyon hiányoltam a végén  egy néhány perces jelenetet amiben felvezetik a Galaxis es a jedik jövőjét! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem, nincs ott a pulton semmi más, csak a nyílpuska, a tőr és Chewie öve. Bár oda támasztja Rey a botját is, aminek végei majdnem olyanok, mint a fénykadja végei (és mint Darth Maul kardjának végei).

Oh, köszi! Akkor az lesz az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... A Leia tudta, hogy Rey Palpatine dolog kapcsán...

 

Nekem rémlik valami interjú vagy Abrams-szel, vagy Daisy-vel, de az is lehet, hogy másvalaki volt... Elég régi interjú volt, talán 2015-ös vagy 16-os. Abban mintha azt mondta volna az illető, hogy Leia azonnal felismerte Reyt és tudja, hogy kitől származik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.