Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Erről mondjuk már volt szó korábban is, elég nagy bizonyossággal, hogy lesz olyan flashback jelenet, amiben Luke tanítja Leiát.

Azzal nincs is baj, hiszen az ep8 egyértelművé tette, hogy megtanulta használni az Erőt - eleve már kánon, hogy Luke az endori és a jakkui csata között tanította Leiát kicsit (Utóhatás-trilógiában esik erről szó). Csak Jedinek ne tanuljon, és pláne ezért ne hagyja el a családját. Mert az tény, hogy Ben születéséig Leia sehová sem ment (szintén Utóhatás-trilógia), utána meg még gázabb lenne: Leia elhagyta a fiát és a férjét a jediskedésért, erre Han csinált egy gyereket egy másik nőnek. Hát a fene bele, ilyesmi után Ben helyében én is kissé pipa lennék a szüleimre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet Qi'ra lánya is, ez lehetne az egyetlen megoldás, de ezen a ponton akkor is őrültség és borzalmas írói húzás lenne.

 

Egyébként ha egy ilyen moslék sztori elem bekerülne a filmbe, rohadtul nem lennék nyugodt. Sőt! Mondhatni nagyon nagy gáz szagot éreznék! :para: 

Pedig ezzel az elmélettel már tavaly előállt a Film Threat. A IX. epizód címét viszont nem találták el: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom ez mit tenne hozzá a történethez. Han és Leia karakterét erősen rombolná, csak Rey és Ben viszonyát árnyalná kicsit. Egyszerűen ez annyira gyenge ötlet, hogy elvileg foglalkozni se kellene vele. Ha ilyen megoldásokkal áll elő Abrams azzal el is cseszheti az egészet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Daisy elárulta, hogy a film végére tisztában leszünk a származásával. 

 

"(Director J.J. Abrams) did say the question is answered. So at the end of the film, you do know what the dealio is.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy tűnik az előzetes alapján, hogy Reynek ideig-óráig felszínre kerül a sötét oldala (?). Nagyon jó, ez érdekes irányba terelheti a történetet az biztos!
Már az ep7-ben is felsejlett benne, méghozzá szerintem Kylo Ren fertőzte meg első találkozásukkor. Akkor amikor Kylo kiütötte az eszméletét, majd olvasott a gondolataiban - amitől Rey először megijedt, meg nem is tudott ellenállni, de pillanatokkal később <hangeffektus> már nem csak hogy blokkolta Kylo agyturkálását, hanem már ő maga is képes volt belepillantani Kylo gondolataiba. De ami eztán jött az még érdekesebb: Rey képes volt tudat manipulálással rávenni az őt őrző rohamosztagost, hogy oldozza el és dobja el a fegyverét. Ez volt Rey első erőhasználó élménye és ha belegondolunk, ez már sötét erő használat volt.
Ez pedig az ep8-ban elhangzott Luke-Rey dialógusból következik:
Luke: - Mondd, mit tudsz az erőről?
Rey: - Egy képesség, amivel a Jedi embereket irányít és tárgyakat reptet.
Luke: - Gratulálok. Minden egyes szavad tévedés.
Tehát Rey feltételezi, hogy a Jedik tudnak embereket irányítani (hisz mivel neki már sikerült), mire Luke felel gyanútlanul, hogy nem, legalábbis a Jedik nem tesznek ilyet (?). Viszont a sötét oldal erőhasználói használják ezt a képességet.
Tehát Reyben jelen van a sötét erő is, amit Luke is észrevesz, mikor látja, hogy Reyt megkísértette a sötétség a barlangos résznél és "meg se próbált ellenállni".
(SPOILER) Nem teljesen ide tartozik a téma, de ide kapcsolódik ha már felhoztam a  tudat-manipulálást; szóval nem tudom mennyire hitelesek a kiszivárogtatott infók, hogy Palpatine először az egyik Ren lovagba "költözik bele", utána Kylo Ren felett veszi át az irányítást (lehet ezért ragasztatta össze az egyik "bizonyos" Ren lovag az eltört sisakot is, lehet hogy kellett a "szeánszhoz"). Simán elképzelhető, hogy Snoke is az ő bábja volt, már csak azért is ha megnézzük a párhuzamot, ahogy beszél ep6-ban, és hogy beszél Snoke. A kifejezéseik, az elbizakodottság - nagyon hasonlók, hogy az már gyanússá tegye az egyezést.
Én örülnék, ha láthatnánk Rey sötét oldalát is kicsit jobban felszínre törni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is így érzem, nem fél tőle, nem tagadja meg, inkább elfogadja, hogy van ilyen oldala is az érmének. Mondjuk használni még effektíve nem használta, de úgy tűnik, nem foglalkozik olyan tabukkal, mint a korábbi Jedik. Ragaszkodása egyértelműen van, hiszen nem vált meg se a botjától, se a Hantól kapott pisztolytól, de még a jakkui viselettől sem. A félelmet sem nyomja el úgy, mint a régi Jedik és a Finn és közte lévő barátság is erősebbnek tűnik, mint amilyeneket a korai Jedik ápoltak. És a trailer alapján a dühkezelése sem megy olyan jól neki.

Mondjuk én örülnék, ha Rey megtartaná ezt a másfajta aspektust, mert szerintem a Jedik félelme a Sötét Oldaltól volt az ő vesztük kapuja. Az ettől való rettegés vezetett olyan tabukhoz, amelyek megteremtették a soraik között a Sötét Oldalhoz vonzódást és biztosították Anakin, de érzésem szerint Dooku, Barriss és Krell átállását is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak Jedi lovagnak nem nevezném. A tanokat már elkezdte követni, hiszen az ősi Jedi írásokat tanulmányozza és az első leckéket egy Jedi mestertől vette. Szóval a Jedi Rend tagja, Luke maga mondta ki. Ott van az aláírásomban is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak emiatt tudnám elfogadni:

"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to create… life. [...] Unfortunately, he taught his apprentice everything he knew, then his apprentice killed him in his sleep."

Na most, egy ilyen húzással technikailag igazolnák eme, az ep3-ban elhangzott szöveget. Plagueis tényleg képes volt életet kreálni és tényleg megtanított ezt Palpatine-nak.

Két okból mégis vonakodom ettől. Az egyik a régi téma, nem tetszik az ötlet, hogy a Sith képes életet kreálni az Erővel. A másik, és ez valószínűleg nyomósabb érv: Rey 11 évvel Palpatine halála után született. Még ha nem is veszett el az öreg teljesen, azért az kicsit meredek lenne, ha halálában is képes lenne életeket teremteni, fényévekről, évekkel később.

 

A Palpatine unokája meg ugyanolyan pocsék ötlet, mint az, hogy Luke lánya. Off-screen bemesélnének egy záróepizódba három fontos szereplőt is: Rey nagyanyját és szüleit. Na neeee... Még az ep7-ben is meredek lett volna. Ráadásul ez a "Palpatine titkos szeretője" már az ep7 előtt is létező rajongói teória, ami előjött annál a filmnél is, előjött az ep8-nál is. A gyér fantázia kreálmánya. Emlékszem, volt olyan, aki azzal igazolta, hogy Rey tesz olyan mozdulatot a kardjával, mint Palpatine. :lol:

 

Az embereknek még mindig nehéz elfogadnia, hogy Rey nem egy olyan ember, aki valakinek a valakije, és ezért ász, hanem mert önnön erejéből lehet az, aki. Nem hátszele van, hanem szimplán tehetséges, és még a Star Wars sem olyan világ, ahol mindenki ismer mindenkit, és mindenki mindenkinek a valakije. Rey olyan, mint az ep4-ben Luke volt, mielőtt Darth Vader fia lett, majd a kiválasztott sarja. Egy hányattaott sorsú gyermek, aki tehetségével és néhány szerető ember segítségével felkapaszkodik, kijut a koszból, reménytelenségből. Szerintem ez ezerszer étékesebb üzenet egy gyerekeknek és fiataloknak szánt mesétől, mint az, hogy esélyed sincs semmire, ha nem vagy valakinek a valakije.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.