Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Ez érdekes, közel négy évvel ezelőtt volt egy elképzelésem Reyről. Arról hogy én hogy képzeltem az új trilógia potenciális kimenetelének a tükrében. Visszaolvasva egész jó beszélgetéseim voltak Dzséjttel a dologról.

2016. 01. 11. - 16:47, Dzséjt írta:

...pont jól passzolna a koncepcióba egy valóban árva főszereplő. Megvan az is Reyben, ami Luke-ban és Anakinban volt, de azzal, hogy ő nem Skywalker, azaz teljesen árva, el is térnek tőle.

 

2016. 01. 11. - 5:31, Mestal írta:

...a legnagyobb tisztelettel azt kérdezném, hogy Te hogy illesztenéd a Disney stábnak a tuti biztosra utazó elképzeléseibe egy új gyökerek nélkül érkező főhőst? ... a Disney ezt nem meri eljátszani... ...Rey nem lesz gyökértelen.

Ezt nem azért írtam, mert tetszett a dolog, hanem mert szerintem ez volt logikus.

Viszont érdekes volt látni hogy annak ellenére hogy pl. Dzséjt ebben mást gondolt, volt amit nagyon jól meglátott:

2016. 01. 11. - 21:15, Dzséjt írta:

Az én teóriámban magasról le van csokizva, hogy kik voltak Rey szülei. Lehetnek ex-Jedik, akik a Renektől féltve a kislányt elbújtatták, aztán megdöglöttek, vagy két köcsög, aki tartozott Pluttnak, és eladták a lányukat törlesztés gyanánt. Nem kell velük foglalkozni, teljesen lényegtelen figurák a sztori szempontjából. Az a rész, ami Rey számára fontos a történetükből, már megoldódott: Rey rátalált az útjára, elengedte a múltját, és itt az új családja, a Skywalkerek. Ha névlegesen még nem, de jelképesen ő már Skywalker. Nem állítom, hogy ez lesz, lehet az is, hogy ő Luke klónja, vagy Palpatine reinkarnációja.

Ha mindenki megnézte majd a lezárást érdekes lesz visszaolvasni ki mit gondolt anno...

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 18. - 16:14, Mestal írta:

Ha mindenki megnézte majd a lezárást érdekes lesz visszaolvasni ki mit gondolt anno...

Nyilván senki nem gondolt arra ami végül lett, hisz őrültségnek hangzott. :) 

 

Azért van abban valami szépség, hogy egy Palpatine leszármazott alapítja meg az új Jedi Rendet. Ezzel a jövőben még lehet mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mondjuk nekem is bejött, hogy Rey annak ellenére mennyire jó, hogy Palpatine leszármazott. Ilyen téren volt értelme a származásának. Hiszen nem a vér dönti el, ki vagy, hanem a tetteid. És tényleg nem lehet durvább legyőzöttség Palpatine számára annál, hogy a saját vére válik az új Jedik magjává (mert szerintem így lesz), aki ráadásul a Skywalker család számára is megváltást hozott és a hagyatékuk tovább vitelét jelenit.:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az mondjuk nekem is bejött, hogy Rey annak ellenére mennyire jó, hogy Palpatine leszármazott. Ilyen téren volt értelme a származásának. Hiszen nem a vér dönti el, ki vagy, hanem a tetteid. És tényleg nem lehet durvább legyőzöttség Palpatine számára annál, hogy a saját vére válik az új Jedik magjává (mert szerintem így lesz), aki ráadásul a Skywalker család számára is megváltást hozott és a hagyatékuk tovább vitelét jelenit.:clap:

Igen! Ha valamiért szükség volt a Palptine vérvonal behozására akkor az ez. Mert ha Rey egy senki akkor talán nem üt ekkorát a sztorija. De így belegondolva azzal, hogy Palpatine lett, sokkal több réteget raktak az egész történetre. Persze még így is sok mindent kell megmagyarázni, de szerintem a szuper titkos projekt amin dolgoznak az írók, az ezekkel (is) foglalkozik majd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skywalker Saga utolsó 2 részének magyar címét viszont -látva a filmeket- el lehet mondani, hogy nem a legmegfelelőbben fordították. A 8-ban ugyanis egyértelmű, hogy az utolsó Jedi Rey, ezt Kylo szemébe mondja Luke. Míg a 9-ben jobban passzolt volna a sztorihoz a Skywalker felemelkedése, hiszen a végén Rey az, aki felülkerekedik Palpatine-on. És a film utolsó mondatával bebizonyosodik, hogy ő az az Skywalker, akire céloztak az angol címmel. Merthogy ő inkább érzi magát Skywalkernek, mint Palpatine-nak, és lényegében ez számít. Ennek ellenére nem rosszak a magyar címek persze. Elmondható tehát, hogy a 8. és a 9. epizód angol alcíme is eredetileg Reyre utalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Sajnos az új Rend szellemiségéből, annak megalapozásából nem sok lett. Pont a Rian féle meditációs, Erő megértő vonalat nem folytatták. :(

Ez szerintem már csak fantázia kérdése. Rey az ősök könyveiből tanult, a végén kapcsolatba lépett a nagy öregekkel. Az Erőröl szerintem már minden el lett mondva. Mind a filmekben mind az animációs sorozatokban.

Rey újraindítja a Jedi Rend-et, de Luke tanitásaival. Alázattal, azaz az Erő nem csak a Jediké. Ráadásul Rey meghalt a jedi eszmeiségért. Akkora (élő)erőt kellett kifejtenie Sidious ellen hogy ebbe belehalt.

MIkor a két fénykard keresztben állt Palpatine villámai ellen abban a két kardban minden benne volt ami Jedi. Benne volt Qui-gon, Anakin, Kenobi, Ashoka, stb ereje. A szeretet ereje legyőzte a vegytiszta gonoszt. Imádom már most ezt a filmet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz szerintem az is jelzés értékű, hogy Rey fénykardja - a filmek történelmében először - sárga. Ez is jelzi, hogy ő egy másfajta rendet képvisel, ami nem olyan merev, hogy még a fénykardok színe is kevés kivételtől eltekintve csak két színre korlátozódik. Ráadásul az is beszédes, hogy Rey már nem mond le a dolgokról, megtartotta a Falcont és a Hantól kapott pisztoly is ott fityeg a film végén az oldalán, BB-8 is vele maradt.

Az is fontos szerintem, hogy Luke Rey-nek tényleg átadta a kudarcát. Azzal, hogy elmondta, miért kell pusztulnia a Jedi Rendnek, elmondta, mik voltak a hibái - mind a Rendnek, mind neki, személy szerint Luke-nak. És végül ebben a részben megkapta a harmadik leckét is ezzel kapcsolatban: a félelemmel való harc a Jedi sorsa. Leiától pedig megtanulhatott minden mást: az Erő használatát, a vívást, a meditálást, stb. Az eredeti Jedi kódexekből meg valószínűleg sokkal átfogóbb ismeretet meríthetett, mint amit Winduék idejében átadtak a mesterek a tanítványoknak. Gondolom ezt abból, hogy az Ahch-Tón lévő templom padlóján jin-jang szerű szimbólum volt, és a Jedi kódexek egyikében Sith tudás volt lejegyezve.

És szerintem az is fontos elem, hogy bár véletlenül, de Rey képes volt Erővillámok megidézésére, amit eddig igen sötét praktikaként értékeltünk, most mégis egy jó ember kezéből pattant ki, aki egy pillanatra sem csábult el. És azt azért tudjuk, hogy ez nem egy Palpatine-exkluzív képesség, szóval nem azért volt erre képes, mert ő is Palpatine. Egyszerűen, mivel ő már nem dogmatikusan kezeli az Erőt, képes olyasmire is, amire korábban példát csak a Sith-ektől láttunk. Ugyan nem hiszem, hogy általánosan gyakorolni fogja a villámszórást, de szerintem ez azt jelenti, amit már korábban is pedzegettem: lényegében csak a felhasználótól függ, hogy egy képesség az Sötét vagy Világos. A telekinézis megmenthet egy embert a halálba zuhanástól, vagy megölhet valakit azzal, hogy úgy a falhoz vágjuk, hogy menten ripityára törik minden csontja. És ezt már tovább adhatja a tanítványainak, akik közül az első akár Finn is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

És azt azért tudjuk, hogy ez nem egy Palpatine-exkluzív képesség, szóval nem azért volt erre képes, mert ő is Palpatine

Ez azért érdekes, mert Kylo pont ebből győződik meg arról, hogy Rey tényleg Palpatine. Még mondja is.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez azért érdekes, mert Kylo pont ebből győződik meg arról, hogy Rey tényleg Palpatine. Még mondja is.

Rossz következtetést vont le. Villámot bármely Sith tud idézni, nem kell ehhez Palpatine-nak lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a benne lévő haragot és Erőkapacitást felmérhette. Abból vonhatott le következtetést. Azért Erővillámot szórni nem lehet kis mutatvány. Szerintem csak ennyiről volt szó. Látta, hogy a csajban elég hatalom van ehhez, ahhoz képest, hogy eddig csak egy egyszerű roncsvadásznak tűnt, ami igazolhatta Palpatine-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez azért érdekes, mert Kylo pont ebből győződik meg arról, hogy Rey tényleg Palpatine. Még mondja is.

Szerintem is annak bemutatására szolgál a villám, hogy megvan benne a sötét oldal is, ami nem baj. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont a benne lévő haragot és Erőkapacitást felmérhette. Abból vonhatott le következtetést. Azért Erővillámot szórni nem lehet kis mutatvány. 

Az ep7-ben Rey képviselte az ébredő Erőt, ami az ep9-re tomboló Erővé fejlődött. Nagyszerű látni, hogy a szenvedélyéből merített, ez mégsem vitte el a Sötét Oldalra, sőt, erőt adott ahhoz, hogy kitartson. Mindig is azt gondoltam, Rey mindenek felett jó ember, és ez így végleg bebizonyosodott. A két régi fénykard eltemetésével és a saját, sárga fénykardjának megteremtésével egyértelmű, hogy tovább viszi a Jedi Rend eszmeiségét de már új alapokon. Biztosan jó tanító lesz, mert türelmes és ő tényleg tisztalelkű. Igazi példaképpé fog válni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Pildi írta:

Biztosan jó tanító lesz, mert türelmes és ő tényleg tisztalelkű.

A tiztalelkűségével kapcsolatban nagyon tetszett, amikor odamondta Palpatine-nak, hogy még őt sem gyűlöli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

A tiztalelkűségével kapcsolatban nagyon tetszett, amikor odamondta Palpatine-nak, hogy még őt sem gyűlöli.

Ami érdekes, mert korábban Finnek meg azt mondta sugárzó dühvel, hogy el akarjq pusztítani Palpatine-t. Finn kissé meg is ijedt. De valószínűleg csak hirtelen fellángolás volt Chewie elvesztése miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az volt. Azért csak tisztalelkű, nem érzelmektől mentes. Fellángolt a dühe Chewie miatt, de képes volt azon túllépni. És szerintem ez a fontos: mindig képes túllépni azokon az érzelmeken, amik a Sötét Oldalra vezethetnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem is az volt. Azért csak tisztalelkű, nem érzelmektől mentes. Fellángolt a dühe Chewie miatt, de képes volt azon túllépni. És szerintem ez a fontos: mindig képes túllépni azokon az érzelmeken, amik a Sötét Oldalra vezethetnék.

Épp ettől lett Rey karaktere mélyebb, még inkább szerethető. Nem hibátlan, de ettől sokkal emberibb. Tanulhatunk tőle mi magunk is, mert van mit. Nem egy papírmasé hős többé, hanem igazi példakép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a filmben végre túllépett a Mary Sue-jellegén :) Az külön tetszett, hogy ez a film Kylo Rent egy kicsivel erősebbnek állította be. (a párbajuknál felülkerekedik, Palpi szipolyozása után is Kylo az, aki hamarabb feláll). Így kellett volna eddig is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.