Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Plaguies történetére gondoltam én is, bár amit írtál, hogy ez időbe se jön ki, már meg is cáfolja az egészet. 

 

Ezt a Rey Palpatine hülyeséget most olyanok fűtik akiknek elvileg vannak belsős forrásaik vannak. Még az MSW-s csávó is "kreálmányról" ír. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a legbosszantóbb, hogy a star wars sosem volt buta! Ez nem lesz ilyen szintű butasággal elrontva a 9. részben.

Milyen szinten lehet buta az aki ilyet terjeszt, ilyet vár?

Hát szereti az ilyen a star warst? Érti, megértette valaha is, hogy ilyesmiket egy percre is komolyan vesz?

Aki Reyt Luke Han Palpi leszármazottjának várja még mindig, annak nem való a star wars. Annak irány az izaura tv!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp most fejeztem be a Jedi visszatért és még így, lassan idős fejjel is megkönnyezem a végét. Hatalmas szív van benne, üzenet a szeretet mindenhatóságáról! Vadert ugyanúgy sajnálom 2019-ben mint 1985 -ben.

 

Erre jönne a SAGA-nak egy olyan végkifejlete, hogy Palpatine nem is halt meg, hanem a titkos zabigyerekének a lánya körül bonyolódnak az események és mindez úgy, hogy erről a folytatás trilógia eddigi két része alatt egy szó nem volt. :fuckoff: :fuck2: :chainsaw: Komolyan mondom ha ez így lesz akkor nem hogy méltó lezárást nem kap a SAGA, hanem meghal. Igazuk lesz a károgóknak és vessék be sóval az egészet.

 

De nem. Nem tudom elképzelni, hogy Abrams ekkora sült bolond legyen. Csak megcsinált egy szuper TFA-t, nehogy már ilyen rakás sz*rral álljon elő a végén. Viszont ő nem akkora zseni mint Rian, talán nem kellene próbálkozni a formabontással.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit utána keresgéltem ennek a "Rey Palpatine unokája" dolognak. Szerintem inkább vicces, mint aggódásra okot adó:

 

2015-ben, pár nappal az ep7 premierje előtt már kint volt az éterben ez a teória.

 

2016-ban Rey nem Palpatine unokája volt, hanem maga Palpatine. Le is vezették, hogy miért.

 

2017-ben Sly Moore volt a titkos szerető, a kopasz, egyértelműen idegen csaj, aki ott ácsorgott némán Palpi mellett a kancellári pódiumon, és még annyi szerepe sem volt, mint Mas Ameddának. Szerintem akkora a hasonlóság közte és Rey között, hogy innentől biztosra is vehetjük a dolgot. :evil:

 

Szintén 2017-ből egy göngyszem. Különösen meggyőző a legvége, amiben a srác elmagyarázza, hogy Rey azért Palpatine, mert Disey Ridley hasonlít Natalie Portmanra, aki Amidalát játszotta, aki ugyanúgy naboo-i, mint Palpatine, és Padménak volt egy rakat rá hasonlító hasonmása. Engem meggyőzött!

 

Én még mindig úgy vélem, hogy ez csak egy olyan fan teória, amihez jobb híján ragaszkodnak. Hogy megbízható forrástól kaptuk? És? Kaptunk mi már gyökérséget "megbízható forrásoktól". Elég, ha csak valami kósza hírt vagy pletykát hall valaki, aztán máris megbízható forrássá válik. Emlékszünk még arra, hogy Snoke masinája lélekelszívó szerkezet, és emiatt él ilyen sokat, és Rey lelkét is megpróbálta elszívni? Aztán kiderült, hogy az a mütyür csak egy túltápolt nagyító. :lol:

 

Annyit el tudok képzelni, hogy Palpatine-nak talán, de nagyon talán van valami köze Rey-hez. De mint látható, még ezzel kapcsolatban is kétségeim vannak, mert az ep7-8 még arra sem utal, hogy Palpatine élne vagy a létezés bármilyen formájában meglenne - igazándiból egyelőre nekem még ez is kicsit nyuszi a kalapból érzést kelt (bár tény, innentől kezdve több nyuszi is lapulhat abban a kalapban). De ez még utólag magyarázható, utólag összeállhat a kép.

Abrams nem hülye, nem talál ki ostobaságokat, és ami fontos: nem hülye emberek veszik körül. Rey múltjával amúgy lehet úgy is foglalkozni, hogy megerősítik: tényleg két szemétláda gyermeke, akik piáért passzolták le. Ez egy vízióban simán megjelenhet.

És amúgy ez a vízió dolog, ez szerintem sok mindenbe bekavarhat. Ha egy ilyen, több helyszínes vízióból bármi infó eljut valakihez kontextus nélkül, abba azt lát bele, amit akar. Csak ennyi: az ep7-ben Rey eljut Cloud City-be, ami éppen összedől. Ha ez így eljut ebben a formában valakihez, nem tudván, hogy ez egy vízió része, hát tuti nem azt fogja összelegózni, amit a filmben látunk. Mint ahogy mi is elég vad teóriákat tudnk felállítani olykor, miközben a megoldás pofon egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pedig Rey származásával a hivatalos bejelentések szerint is foglalkozni fognak. Én se örülök neki, de valami lesz. És egyre több infó utal arra, hogy lesz valami kavarás a születése körül.

Ha közte és Palpatine között bármiféle vérségi kötelék lenne, akkor ennek a jeleit látnunk kellett volna a viselkedésében a 7. és a 8. részben.

Gondoljatok bele, a 6. részben az volt a dráma, hogy a fiú megtagadta a harcot az apjával, majd az apa feláldozta magát a fiúért.

Most azt láthatjuk majd, hogy a lány, aki egész életében kötődésre, családra vágyott, meg kell, hogy ölje a papáját, akit nagy nehezen végre megtalált?

"Der child, the belonging you seek is not behind you... it is ahead"

Már a 7. részben a szánkba rágták, hogy Rey-nek nem a biológiai értelemben vett családi kötelékek hozzák el a megnyugvást, hanem az ezt követően köttetett (baráti) kapcsolatai.

(Kylohoz nem sokáig fog kötődni, mert, bár belezúgtak egymásba, a srác nem fogja túlélni a 9. részt.) 

 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Kicsit utána keresgéltem ennek a "Rey Palpatine unokája" dolognak...

Az MSW-s srác pár hete még arról írogatott, hogy azt hallotta, Han megcsalta Leiát Qi'rával a kalandozgatásai során, és Rey Han és Qu'ra lánya...

Rey családi kötelékei képlékenyek. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az nem lehet, hogy azért terjesztenek ilyen hülyeségeket, mert óriási hstást akarnak valami egész más meglepetéssel, és ezt a kamu Palpi-Rey dolgot szánják megtévesztésnek?

Annyira blőd ötlet, hogy kizártnak tartom,  hogy igaz lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kémjelentéseket a közönség elhanyagolható része olvas. Nem hiszem hogy túl sok haszna lenne kamu jelentéseket terjeszteni. Mindenesetre nagyon nagyon remélem, hogy a kétkedőknek van igaza. Ami miatt picit aggódok:

Amit az MSW-sek nem a podcastjukban mondanak el, hanem írnak róla az oldalukon az több forrásból ellenőrzött és elég jó a "track recordjuk". Ha ők azt állitják, hogy valami kavarás lesz Rey szülei körül akkor minimum megvan az esély rá hogy ez tényleg igy lesz. Akkor ezt nem olvasták egy pletyka oldalon hanem olyasvalaki mondta akinek köze van a forgatáshoz. Most ugye arra utalgatnak, hogy Palpatine-nak valami úton módon köze lehet Rey-hez. (The implications that a Sith conspiracy has been behind Rey’s life is rather interesting. We believe Rey is a product of Palpatine but we don’t really know exactly what that means.)

Persze ott van azaz eset az ep.7-el meg Luke űrben lebegő kardjával. Elvileg ezzel nyitott volna a film. Az MSW többször megirta, jól frászt is hozva az emberekre. Utólag kiderült hogy nem beszéltek hülyeséget mert tényleg volt egy ilyen terv hogy ezzel fog indulni a TFA. Csak aztán valaki lebeszélte róla JJ-t vagy ő jött rá menetközben hogy ez hülyeség. Remélhetőleg itt is valaki időben közbelép.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Utólag kiderült hogy nem beszéltek hülyeséget mert tényleg volt egy ilyen terv hogy ezzel fog indulni a TFA. Csak aztán valaki lebeszélte róla JJ-t vagy ő jött rá menetközben hogy ez hülyeség. Remélhetőleg itt is valaki időben közbelép.

Mondjuk a fénykard lebegés az pont olyan dolog, amit nagyon egyszerűen orvosolni lehet, mert egyáltalán nem volt neki jelentősége. De ha Rey születése körül forog a már leforgatott film egyik szála, azt igen nehéz kiszedni a filmből ilyenkor már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondjuk a fénykard lebegés az pont olyan dolog, amit nagyon egyszerűen orvosolni lehet, mert egyáltalán nem volt neki jelentősége. De ha Rey születése körül forog a már leforgatott film egyik szála, azt igen nehéz kiszedni a filmből ilyenkor már.

Az ep3-ban is megoldották, hogy Anakin ne legyen ott a Palpatine vs. Jedik mérkőzésen némi utóforgatással és utómunkával, és az a hír is sokáig terjengett, hogy kiderül: Palpatine teremtette Anakint. Talán ezt a jelenetet is leforgatták anno, nem tudom. A lényeg, hogy azért nem olyan maceárs egy sztorielemet módosítani, még, ha jelentős, akkor sem. Régen is jellemző volt az SW filmekre, hogy Lucas az utóforgatásokon jelentős módosítást végez, lásd az említett Anakin kiradírozást. És most sem idegen. Ha jól tudom, Rey és Finn kapcsolata eredetileg nem lett volna ilyen szorosan baráti, sokkal ellenségesebbek voltak egymással, Abrams csak az utóforgatáson változtatta meg - már pedig ez sem kevés dolog. És azt is jól tudjuk, mekkora változáson esett át a Rogue One az utóforgatáson és a vágószobában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt inkább azért van sokféle verzió mert a hirek szerint Abrams rengeteget variál a sztorival menetközben. Ami persze bizakodásra is okot adhat. Remélhetőleg időközben észbe kaptak és a ha fel is merült egy-két nagy marhaság időben korrigálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Palpi életbiztosításának a része volna, ami rosszul sül el, azt még valahogy lehetne tálalni. Csapongó leszek:

Tehát Palpi -Plagueis után szabadon- elvetett pár midichloránt, ami Rey-ként manifesztálódott évekkel a halála után. Nem ez volt a terve. Lehet, hogy nem számolt Snoke-kal, a Renekkel, de mivel a sötét oldal kezdett dominálni a kozmikus erő Világos oldali hatalommal hozta létre Reyt.

Érzitek ez is milyen izzadtságszagú, erőltetett. Milyen nehezen beágyazható. Az még rosszabb, ha 2 trilógia remeteszerű főgonoszáról most megpróbálja valaki bemagyarázni, hogy neki azon kívül, hogy titkos életében Sith nagyúr volt, még egy réteggel lejjebb nemi élete is volt és vér szerinti leszármazottja van. Nincs. Nem. ehhez késő már a 9. részben.

És mindezt egy piros kard miatt. De már a TLJ-ben is volt Rey kezében piros kard! És Anakinnál is kék volt mikor már Vaderként vagdalkozott egy fél epizódot!

Tehát Palpi hagyatékának része, az még halványan kiderülhet, de nem lehet a lány már gonosz. Egyrészt, mert tisztább, mint Leia fehér ruhája.

Ha már fehér ruha; fehér Jedi ruhában grasszál az eddigi anyagok 99%-ában. Nála vannak a könyvek. Yoda és Luke teljes bizalmát élvezi. Ők ketten sem eshetnek pofára már újra!! Az már csorbítana a Saga beli jelentőségükön.

Másrészt mert nincs senki, aki ezt a filmet happy end-re viheti, csak Ő. És az Jár. Egy Ep 9-nek az kötelező!

Egy teaser nem fog fordulatot ellőni, az max beetet.

Rey Jó lesz végig.

Nem lesz Palpi unokája.

Minden pontosan úgy fog történni, ahogyan elterveztem! ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segíthetnétek feloldani egy talányt. 

 

A spoilerek szerint ugye Rey Palpi unokája. Snoke meg talán maga Plalpatine reinkarnációja, amire egyre több utalás érkezik. Na most ha ez így van akkor miért akarja Palpi a TLJ-ben kinyíratni a saját unokáját? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Segíthetnétek feloldani egy talányt. 

 

A spoilerek szerint ugye Rey Palpi unokája. Snoke meg talán maga Plalpatine reinkarnációja, amire egyre több utalás érkezik. Na most ha ez így van akkor miért akarja Palpi a TLJ-ben kinyíratni a saját unokáját? :D 

:)

Ezen én is elgondolkoztam már, bár ezzel a "Snoke Palpi reinkarnációja" következtetéssel várnék még. 

Haladjunk megfontoltan, és induljunk ki abból, hogy Snoke Palpi haverja és helytartója, de tök igazad van. A sztori így sem kerek. Senki se akarja kinyíratni a haverja lányát...

És van ennek a gondolatmenetnek egy másik oldala is.

Miért paktálna le Palpi azzal a sráccal, aki a minap szalámizta le a meghosszabbított kezét, bajtársát és szövetségesét?  

Válasz szerintem az, a spoilerek nagy része kamu.

Az alvó csecsemő fején trónoló póktól Palpatine vérvonaláig bezárólag.

Csak abba gondolj bele, hogy az első tralierben azt láthatjuk, hogy Kylo a rohamosztagosaival vörös füstködben harcol valakikkel, míg a másodikban, hogy csillagrombolók bombáznak egy bolygót.

Vajon azt a bolygót éri a támadás, ahol Kylo csatázik? Vajon "baráti" tüzet kap a hátába?

Ezekkel a spoilerekkel valami nagyon nem OK. 

Bő három hónap múlva ugyanúgy le fog esni az állunk, mint 17 decemberében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

 

  • A végére hagytam a legérdekesebbet. Ugye arról már sokat hallottunk, hogy a film a Lars farmon ér véget. Amikor Rey ellátogat oda, a jelenleg ott lakók (?) azt mondják neki, hogy évek óta nem járt erre senki, és megkérdezik tőle, hogy kicsoda. Amire ő azt feleli, hogy: Rey Skywalker

Utóbbi kapcsán redditen felmerült egy olyan lehetőség, hogy lehet Rey csak simán felveszi a Skywalker nevet, mint a Skywalker-vérvonal eszmeiségének örököse. Ez megmagyarázná a film címét is

Rey szinten minden lesz már lassan. Rey Palpatine Skywalker. :D Ezek az új képességek is olyanok mintha tényleg benne összpontosulna minden Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.