Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

17 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Szerintem Rey-t vagy az Erő vagy Palpi teremtette és egy random nő, akárcsak Shmi teherbe esett. És itt akár már játszhat az is, ami TLJ-ben volt, hogy senkik a szülei. 

Mégegy Erőtől születés? Nemár, nekem nem tetszene... Ha kiderülne, hogy Palpatine unokája szerintem sokkal érdekesebb lenne, és így is igaz, hogy a szülei senkik, de nem a nagyapja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem bánnám, ha Rey a saját tettei miatt lenne valaki, és nem azért mert valami híresség unokabátyának a lánya.

 

Jaja úgy lenne az igazi. Akár még hős is lehetne a csajsziból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem bánnám, ha Rey a saját tettei miatt lenne valaki, és nem azért mert valami híresség unokabátyának a lánya. Obi-Wan remek jedi volt, de sose hallottunk a szüleiről. Yoda dettó.

Ezt én is nagyon-nagyon remélem. Nekem nagyon tetszik, hogy az ep7-8 alapján Rey csak két senki gyermeke. Ne legyen belőle is hercegnő vagy egy híresség leszármazottja. Ne hallgassanak a hápogókra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

JJ már célzott rá, hogy ez a szülő téma ki lesz bővítve. Kíváncsian várom mit tesz hozzá. 

Ezen nagyon sok fog állni / bukni, és sajnos nehezen látom, hogy lenne olyan opció, amivel nem dühítene fel valakiket. Persze nyilván nem ez a lényeg, hogy ki mit gondol majd az elképzeléséről, hanem hogy legyen koherens és beleilleszthető a történetbe. Meg ugye az se lenne baj, ha lenne üzenetértéke, meg nem lenne gáz vagy zs kategóriás csavar. Így jobban belegondolva, tényleg nincs is magasan a léc. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt tudom elképzelni jelenleg, hogy ha nem akarják Rey eddigi alapjait felrúgni a fenébe és kielégíteni a saját elképzeléseiket mindenek előtt tartó és abból egy talpalatnyit sem engedő rajongók igényeit, akkor megismerjük a szülőket, és esetleg annak okát, hogy miért züllöttek le és végül miért jutottak az emberi aljadék egy olyan szintjére, hogy bármilyen indokkal képesek voltak a lányukat egy olyan ocsmány alakra bízni, mint Unkar Plutt. Teszem azt, a Birodalom tett valamit ellenük, ami miatt ilyen reményvesztettekké váltak, vagy ilyesmi. Vagy Rey egy be nem tervezett gyerek... A lényeg az, hogy ne csináljanak belőle születési jogon valakit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még azt tudom elképzelni, hogy a két "genyó", akik "nevelték" egy ideig, nem az igazi szülei. Az igazi szülei meg mondjuk meghaltak valami szerencsétlenségben, így került Rey másokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez meg már az "én vagyok az apád unokatestvérének az unokabátyjának a régi szobatársa" effektus. Vagy az, amikor azzal jöttek rajongók, hogy Leia nem is Padméra emlékszik, hanem Bail előző feleségére... Ez egy paródiában poén, de komoly filmben zs kategória alja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem bánnám, ha Rey a saját tettei miatt lenne valaki, és nem azért mert valami híresség unokabátyának a lánya. Obi-Wan remek jedi volt, de sose hallottunk a szüleiről. Yoda dettó.

Már Maz Kanata megmondta Reynek az Ébredő Erőben, hogy amit keres, az előtte van még és nem mögötte, és ezzel egyértelműen arra utalt, hogy nem az a fontos, honnan jött, kik a szülei, hanem hogy hová tart, mivé válik majd saját tettei által. Nem hiszem, hogy ezen változtatna JJ, hiszen ez az ő filmjében hangzik el, erre már csak ráerősít a TLJ. Lehet kibontani a sztorit jobban, ha adja magát, de a koncepció szerintem nem fog változni: Rey egy senkinek született, aki valakivé válik a szemünk láttára az Erő által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ahhoz pl. hogy most, két rész után megállapítsam Reyről (az instant hősről) hogy sehogyan sincs felépítve - nem kell megvárnom a trilógia végét. Ő a főhős. Mint Luke az előzményekben, csak neki minden aprósághoz erőfeszítést kellett tennie, lépésról lépésre haladt az útján, miközben szembesült a félelmeivel, a barátai és tanárai által támasztott elvárásokkal, és a felelősséggel ami nyomta a vállát. Az apjáról már az elején tudtuk hogy különleges volt, a másodikban meg azt is hogy miért és láttuk hogy ez miként keretezi a történet egészét. Az hogy Luke milyen hibákba eshet az nekünk oda lett téve egy élő példával. Ez nem három rész sztorija, hanem csak az amik az ESB végéig történtek.

Most akkor azt várjuk, hogy legyen egy copy életúttal rendelkező valaki? Miért olyan nehéz elfogadni, hogy Rey a maga jogán olyan amilyen? Egyébként az szépen le van vezetve, hogy ő se érti mi történik vele, hisz ezt nem egyszer mondja az eddigi filmekben. Rey ráadásul alapból is mindenben jobb a fiatal Skywalkernél, aki a nagybácsinál lakik a sivatagban, és párakertészkedik. Ez a lány viszont egyedül él meg egy olyan ellenséges környezetben mint a Jakku, és azt is láttuk, hogy amikor belép a történetbe már akkor igen csak jó a közelharcban, és a botját is remekül használja. Na most hol itt a bökkenő vagy az inkonzisztencia? Az, hogy Erő-érzékeny? Vagy, hogy nem olyan családfával rendelkezik mint Luke? Ezek csak felesleges kifogások szerintem. Obi-Wan is egy no name senki lehetett, meg a Jedik kb. 80%-a. Az ő múltjukról se tudunk semmit.

 

Azért remélem a IX-ben hozzátesznek még Rey karakteréhez, csak hogy meglegyen a lelki békéd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eszembe jutott, hogy...

 

2019. 04. 18. - 14:12, Ody Mandrell írta:

JJ már célzott rá, hogy ez a szülő téma ki lesz bővítve. Kíváncsian várom mit tesz hozzá. 

 

 

 
 
 
2019. 04. 18. - 14:59, Dzséjt írta:

akkor megismerjük a szülőket, és esetleg annak okát, hogy miért züllöttek le és végül miért jutottak az emberi aljadék egy olyan szintjére, hogy bármilyen indokkal képesek voltak a lányukat egy olyan ocsmány alakra bízni, mint Unkar Plutt. Teszem azt, a Birodalom tett valamit ellenük, ami miatt ilyen reményvesztettekké váltak, vagy ilyesmi. Vagy Rey egy be nem tervezett gyerek... A lényeg az, hogy ne csináljanak belőle születési jogon valakit.


 

 Részemről én meglennék mindenféle részletezés nélkül. Őszintén szólva nem vagyok rájuk semmilyen formában se kíváncsi miután megtudtuk, hogy és miért adta le a kis Rey-t Unkar Plutt-nak. Szeretem, mikor árnyalják a karaktereket, mikor nem minden fekete-fehér, de az ő esetükben nincs jelentősége, pláne Rey szempontjából, akin inkább azt szeretném látni, hogy úgy békél meg a tényekkel, ahogy vannak, a maguk ocsmányságában, mégha ezek fájdalmas dolgok is, mert ebben látom a lelki erő megnyilvánulását. Ha kapunk mégis valami magyarázatot a szülők zülléséről, nem leszek csalódott, de akkor oldják meg mindenképp úgy, hogy ne csináljanak belőlük szánnivaló karaktereket, akikkel empatizálni lehet, ne legyenek felmentve az alól, amit Rey-jel tettek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az MSW hírt adott egy pletykáról Rey szüleit illetően, de Ward is kiírta Twitteren, hogy ez egyáltalán nem 100%-os, így fenntartásokkal kell kezelni. Amúgy nekem nem tetszik így elsőre, bár a kivitelezéstől is függ a dolog.

 

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/btlme2/rumor_on_reys_parentage_from_making_star_wars/

 

A lényeg a következő:

Rey is Han Solo's daughter. But she is not Leia Organa's daughter--and therefore is not a Skywalker. Leia and Han were estranged when she began training with Luke. When she did not complete that training she returned to Han, but Ben Solo knew of the affair (although not necessarily about Rey), and began acting out, and this was when he was sent to Luke.

Lando, in possibly the diner location seen at Celebration, tells Finn and Poe something and they're floored--and Jason believes this scene to be related. That this is how Finn and Poe find out, though he speculates Rey must find out separately.

Mother is supposedly NOT Zorri/Keri Russell.

He connects this to how he has been told a flashback would reveal something completely unexpected about a previous character. He connects this to the known previous rumors, which is Leia and Luke discussing training and how if she were to continue this would have effects for the galaxy. He also mentions how all known books have emphasized that Han wasn't sure how to be a dad. He also talks about Han's original introduction in TFA was supposed to be him drinking like in Raiders, and while he shies away from saying that this could be how Rian ended up landing on suggesting Rey's mother (and presumed stepfather) were drunks, they do discuss it.

 

Tehát röveden: Rey Han lánya, de nem Leiá-é, hanem valaki másé, akivel afférja volt Hannak, amikor Leia elkezdett Jedinek tanulni. Kicsit szappanoperásnak és illúziórombolónak hangzik.

 

És itt van, hogy miket Ward ezzel kapcsolatban a Twitteren:

https://twitter.com/MakingStarWars/status/1133074384392925186

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a baromságot... :facepalm: Tehát akkor a kiagyalója szerint az lenne a megoldás, hogy Han nem csak elhagyta a nejét, de előtte még egyszer meg is csalta, gyereket csinált egy vadidegennek, akiről soha senki nem is hallott... Példamutató mese lenne, én mondom. Ja, és még Leia is Jedinek tanult egy időben, amiről szintén soha senki sem hallott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a f*szságot! Kijövök a moziból ha ez lesz. Ez az alja és megcsúfolása mindennek ami az SW-t jelenti. És miért? Mert pár barom szerint Rey-nek valami nagyon fontos és lényeges személyiségnek kell lennie. Így lett zabi gyerek. Aha, ok.

 

world shotgun GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kellene mindenáron beleeröltetni ezt szerintem. Bár talán jól is meg tudják oldani (nehéz lesz) de inkább már engedjék el ez a dolgot Ray szüleivel kapcsolatban. Mellesleg mi értelme lenne? Han nem erő érzékeny ... a nő, akivel félre.... az meg egy teljesen random noname valaki, akit nem ismerünk és nem is hiszem, hogy releváns lenne. Ők nemzettek volna egy ekkora Erő-Bajnokot, mint Rey? Nem tudom, fura! ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól miért lenne "valaki", mert Han Solonak a lánya? Ben Solo is azért az a saga szempontjából, mert Leia fia/Luke unokaöccse/Anakin unokája.

Én is jobban örültem volna, ha Rey is valaki, de nem így... :fuckoff:

Bár erre kár több szót is fecsérelnem, egyértelmű, hogy kamu. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Brodie írta:

Bár erre kár több szót is fecsérelnem, egyértelmű, hogy kamu.

Ha annyira egyértelmű lenne, akkor Jason Ward nem beszélne róla ;) tévedett már ő is, és itt is megjegyzi, hogy ezt helyén kell kezelni. De ha már ő beszél róla, akkor azért már nem ilyen egyszerű a dolog, hogy ez biztosan kamu.

 

Én szeretném, ha még hozzányúlnának a Rey szülei témához (és JJ meg is mondta, hogy hozzá fognak), de azt ne más karakterek rovására tegyék, és legyen jelentősége a sztori szempontjából. Mert ez így leírva kvázi nem ad hozzá semmit se a sztorihoz, se Reyhez, ellenben Han karakterét erősen rombolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet Qi'ra lánya is, ez lehetne az egyetlen megoldás, de ezen a ponton akkor is őrültség és borzalmas írói húzás lenne.

 

Egyébként ha egy ilyen moslék sztori elem bekerülne a filmbe, rohadtul nem lennék nyugodt. Sőt! Mondhatni nagyon nagy gáz szagot éreznék! :para: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, azt hittem ennél "csavarosabb" származás történettel állnak elő. Pl. azzal, hogy Shmi Skywlakernek volt testvére, és Shmi testvérének születtek leszármazottai, és annak is leszármazottai és így tovább, míg el nem jutunk Rey-ig. Így vígan lehetne Skywalkernek tekinteni.:P:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az MSW már cáfolta is ezt a hülyeséget.

Tudtommal nem. Ennyit tett ki Ward a Twitterre:

"It means I didn't see anything empirically that allows me to say "yep, has to be it!" It means its a thing out there but I'm not confident enough to put it on the site so Randy and I just talked about it from my notes."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.