Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Több mint 10 éve él hazugságban. Kb. mióta az eszét tudja. Aligha fogja egy vállránditással letudni a dolgot. Eköré a hazugság köré épitette az életét és ez volt a fő örömforrása. Az ep.7-ben is látszik milyen mosolygós lesz mikor arról beszél hogy majd jönnek érte. Nehéz bevallani hogy élete nagybetűs reménye egy hazugság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb poénból kérdeztem, reagálva arra, hogy akár vissza is mehetne megkérdezni, kik a szülei, de egyébként én is azt hiszem, hogy úgy tudta épp ésszel és személyiséggel kibírni az életet a Jakkun, hogy a reménybe kapaszkodott, holott a szíve mélyén tudta, hogy nem jönnek vissza érte. Ez látszik az arcán is, amikor Kylo felhozza a témát. Ezért is nem lett pszichológiai eset, hanem egy teljesen normális, sőt, az átlagnál messze jobb ember is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az előbb poénból kérdeztem, reagálva arra, hogy akár vissza is mehetne megkérdezni, kik a szülei, de egyébként én is azt hiszem, hogy úgy tudta épp ésszel és személyiséggel kibírni az életet a Jakkun, hogy a reménybe kapaszkodott, holott a szíve mélyén tudta, hogy nem jönnek vissza érte. Ez látszik az arcán is, amikor Kylo felhozza a témát. Ezért is nem lett pszichológiai eset, hanem egy teljesen normális, sőt, az átlagnál messze jobb ember is.

Szerintem amit Ody ír az teljesen valid. Lényegében egy új családban találja magát. Hanra mentorként tekint, Chewie-t megérti. Lenne melója, amihez ráadásul ért is. Plusz két lépés távolságból nézheti a fejleményeket, hiszen el is szakadt Jakkutól. Ezek után nekem sem áll össze, hogy egy hamis remény miatt visszamenne Jakkura, feladva a lehetőségét, hogy végre tényleg csapódhat valakikhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Az a család, amelyet kapott, ahelyett, amelyet korábban visszakapni akart olyan nagyon, sokkal többet jelentett neki már az ep7 végére. Ezt szerintem ő is érezte, viszont a múltat le kellett zárnia, és ehhez kellett biztosabb válasz arra, hogy mégis kik voltak a szülei. Erre szerintem megkapta a választ többszörösen is, először Maztól, aztán a barlangban, végül Kylo is ezt erősítette meg. Akárhogy nézem, nincs oka ezt tovább forszíroznia, pláne visszamennie a Jakkura emiatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Pildi írta:

Így van. Az a család, amelyet kapott, ahelyett, amelyet korábban visszakapni akart olyan nagyon, sokkal többet jelentett neki már az ep7 végére. Ezt szerintem ő is érezte, viszont a múltat le kellett zárnia, és ehhez kellett biztosabb válasz arra, hogy mégis kik voltak a szülei. Erre szerintem megkapta a választ többszörösen is, először Maztól, aztán a barlangban, végül Kylo is ezt erősítette meg. Akárhogy nézem, nincs oka ezt tovább forszíroznia, pláne visszamennie a Jakkura emiatt. 

Úgy értettem annak nincs értelme, amit az EpVIIben mond így ezt nem ártana tisztázni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem amit Ody ír az teljesen valid. Lényegében egy új családban találja magát. Hanra mentorként tekint, Chewie-t megérti. Lenne melója, amihez ráadásul ért is. Plusz két lépés távolságból nézheti a fejleményeket, hiszen el is szakadt Jakkutól. Ezek után nekem sem áll össze, hogy egy hamis remény miatt visszamenne Jakkura, feladva a lehetőségét, hogy végre tényleg csapódhat valakikhez.

Próbáld magad a helyébe képzelni. Nem mint te, Donát, akinek ott vannak a szülei egész életében, családban, otthon melegében élhetett, egyetemre járhatott. Hanem mint Rey, akit gyerekkorában egy bűnözőnél hagytak a szülei egy pocsék világon, és attól függött, hogy aznap mennyit ehet, hogy mennyi használható roncsot gyűjt és éppen milyen kedve van Pluttnak.

Egész életében ez az egy remény volt számára. Semmi más. Semmi más igazi öröm. Ő ebben nőtt fel. Ettől várta a megváltást. Ezek után az lenne irreális, ha ezt feladja egy pillanat alatt valakiért, akit ismer talán fél vagy egy órája. Látszik Rey-en, hogy vívódik. Egyből felderül, amikor Han ajánlatot tesz, és csak utána gondolja meg magát. S szerintem érthető, hogy valaki azért szívesebben kapná vissza a valódi szüleit.

És ami fontos: nem megy vissza végül. Miután kihozták a Csillagpusztítóról nyugodtan visszatérhetett volna a Jakkura, de nem ment. De még a Takodanán is csak az erdőbe rohant be, nem Finn után azt kiabálva, hogy vigyetek vissza a Jakkura de tüstént.

És Rey így is lerázta magáról tíz év kényszerhazugságát alig pár óra alatt, és megbékélt a szörnyű igazsággal kevesebb, mint egy hét alatt, mindezt úgy, hogy közben mindkét "pótapja" meghalt. Van, aki ugyanezt évekig tartó terápiával éri el, ha eléri, mert az sem lehetetlen, hogy a szerettek elhullása közben szépen bekattan. Lásd Anakin. Hát úri élete volt gyerekként még Luke-hoz képest is, nemhogy Rey-hez képest, és az egész életében az egyetlen olyan veszteség, amit nem maga okozott, az az anyja halála. Mégis tömeggyilkos lett.

Amúgy mindenki örüljön annak, ha nem tudja ezt megérteni és lehetetlennek tartja, mert az azt jelenti, hogy sokkal jobb élete volt eddig, mint Reynek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az a vicces hogy "szegény" Rey vívódásain megy a monológ, miközben pont ezek a legközömbösebbek az egész új trilógiában. Rey maga is csak gender játékbaba, akit supergirl ruhába öltöztettek, de valójában tök érdektelen és összefoltozott férckarakter. A Disney gendervasútja berobogott hozzánk, kiköpött magából párszáz feminista karikatúrát, lettek birodalmi, lázadó, X-szárnyú pilóta, meg lilahajú admirális csajok, az űj Yodánk is nő, aki vagányabb mint Han Solo, és röpködve lövöldöz mint Boba Fett (miközben fossa magából a transzcendens bölcseleteket), Leia megtanult szupermenként repdesni az űr vákumjában, és az új setting csúcsára felkerült a lelenc lány aki egy NÓVÁN, de born-to-be erő-tálentum és képzés nélkül is úgy harcol mint senki. Kb. annyira van kidolgozva mint Snoke háttértörténete.

 

Rey az aki a legkevésbé mozgat meg bármit is az emberben (ha a szintén nő szerelőcsajtól eltekintünk, akiről már csak egy "szeretkezz ne háborúzz" poló hiányzik). Ez a főszereplő figura egy olyan kindertojás amiben nincs semmi, aki  a legunalmasabb és legkevésbé kidolgozott az egész sztoriban. Elképesztő hogy egy ilyen érdektelen valaki lett az új trilógia főszereplője (ahelyett hogy pl. Kylora építettek volna fel mindent). Engem speciel a legkisebb mértékben sem érdekel(t) sem a viszontagságos sorsa, sem a szülei, sem az hogy honnan lett mindenféle szuper ereje, mert totál inkonzisztens az egész. Tökéletesen (üresen kongó) alliterációja a csajnak a sztoriban az a jelenet amiben csettintget egy sötét lyukban magának miközben 100 van belőle. Szerintem parasztvakítás az egész.

 

De hát ugye ízlések és pofonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, avval egyetértek, hogy Rey nem a legjobban megírt, és nem a legérdekesebb főszereplő. A származásával kapcsolatban felépített misztikum egy huszárvágással le lett rendezve, ezzel számomra is kissé érdektelen lett a története. Emellett szinte minden összejön neki, túlságosan jó és idealizált, így nincs tere a fejlődésre, ami szintén nem a kiváló főszereplők ismérve. Szvsz Kylo ezerszer érdekesebb karakter. 

 

DE könyörgöm, ezt a feminizmusos hülyeséget ne toljuk már itt. Igen, érződik a karaktereken a nyíltan feminista Kennedy kéznyoma, de azért ennyi még belefér. Kb most vannak egyensúlyban a nők és a férfiak a SW-ban, és ez így is van rendjén (csak maradjon is így!) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal:

Oké, de akkor remélem az ifjú Luke kalandjait is utáltad és őt is totálisan érdektelennek tartottad. Csak mert semmivel nem volt ő sem érdekesebb karakter, mint Rey. Sőt, még annyira se, mert Rey legalább önnön jogán valaki (többek között erről is szól az az üzenet, amit a "senkisége" hordoz és amire csak nagyívűen legyintettél, hogy hülyeség), Luke viszont csak azért érhetett el bármit is, mert a Kiválasztott fia. Amúgy a kutyát nem érdekelte volna egy párakertész sorsa, főleg, hogy az örökölt Erőérzékenységén kívül semmit nem tudott felmutatni, minden érdemi tulajdonsága ebből fakadt. Bár ne hazudjak, mert amúgy helyén volt a szíve és maga volt a megtestesült jóság és hősiesség. De nyilván ezzel semmi probléma nem volt, viszont ha egy lány ügyes a technikai dolgokban meg 30 nyelvet beszél, ráadásul még csak nem is valakinek a valakije, akkor az felháborító, csakis a vad feminizmus megtestesülése. :facepalm:

Mennyivel jobb volt régen, amikor a női főszereplőnek annyi volt a dolga, hogy folyton hisztizzen meg dámáskodjon, illetve legyen kibe beleszeretni. Hogy ő legyen a hercegnő, akit meg kell menteni, meg aki majd átadhatja a kitüntetéseket az igazi hős férfiaknak. Ja, és persze, hogy aranybikiniben mutogassa a testét. Elvégre egy női szereplőnek csakis ez lehet a feladata, nemde? Mutasson jól a vásznon, legyen idegesítő, ha kinyitja a száját, mindig meg kelljen menteni és lehetőleg fele annyira se legyen hasznos, mint bármelyik férfi szereplő.

 

Ezen a feminista dolgon lovagolni meg egyrészt szánalmas, másrészt nonszensz és röhejes. Ha Holdo vagy Rey a szélsőséges feminizmus jegyében kerültek a SW-ba, akkor az a széria ezelőtt egy hímsoviniszta propaganda volt, ugyanis nőket értelmes szerepben csak elvétve szerepeltetett. Szóval ennyi erővel a régebbi filmekbe meg amiatt lehet belekötni, hogy szexisták. Aztán el lehet dönteni, hogy mennyi értelme van az ilyen fejtegetéseknek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a felfogás, hogy valakit a származása tesz érdekessé számomra érthetetlen. Mintha a történelmi időkben élnénk, amikor mindenki azt hitte, hogy az emberi nagysághoz feltétlenül kell a jó származás. Pláne egy olyan fiktiv univerzumban fura ez, ahol eleve fontos része volt a világnak, hogy egy időben a jedik többnyire olyan szülőktől származtak akik nem voltak Erőrérzékenyek. Az Erőérzékenyekből ugyanis jedit faragtak, azoknak meg nem lehetett gyereke. Obi-Wan, Yoda, Mace Windu és az összes többi nagy nevü jedi nem azért volt az aki, mert hűde nagy jedi dinasztiából származtak. Épp azaz hogy ilyen nem volt. A jedik története egy rakás "senki" története. Embereké akiknek a szülei nagyrészt egyszerü emberek/lények voltak. 

 

Viszont a fentebbi származásos kérdésnél bár az ilyenkor felmerülő érveket nem értem, de el tudom fogadni hogy mások másképp látják. Viszont azt nem tudom megérteni, hogy miért érzi magát valaki kényelmetlenül csak azért mert egy tündérmese főhőse nő nemü. A mese a fantázia szárnyalásáról szól. A Star Warsban oké volt a meztelen csiga kinézetű gengszter, a manó méretű jedi, az űr vákumában élő óriás giliszta, és azzal is sikerült kibékélni hogy Luke egy nyúlfarknyi jedi gyorstalpaló után minden idők egyik legjobb jedije lett, de a női Erőérzékeny főhősnél megvan húzva a határ? De gondolom Rambonál meg James Bondnál nem tetszett himsoviniszta propagandát orrontani. Az oké. De ha nő a főhős az hirtelen politikai kiáltvány...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 02. - 17:32, Ody Mandrell írta:

Ez mind "szép" amit a gyűlölet oltárán áldoztál, de ez a topik nem erről szól, hanem Rey jövőjéről. Mi lesz vele, mit fog tenni? 

Részemről nincs gyűlölet. A gyűlölet szerintem nem tőlem jön, hanem azoktól akik képtelenek elfogadni bármit és bárkit aki nem magasztalja fel a SW-t, az érinthetetlen és transzcendens frencsájz minden szubatomi részletét. Tök mindegy hogy valami szar benne vagy sem, itt mindenki f*ssa magából a (nevetséges) konstans ötösöket minden filmre akár jó akár nem, a nyilvánvaló hibáit olyan okoskodásokkal magyarázzák ki, mintha a SW nem fikció lenne, hanem real life tudomány, aminek a szakértője egyszerre pszichológus, mérnök, filmesztéta és keleti bölcs. Egy filmről beszélünk, de a fanatikusok úgy kapaszkodnak bele mintha ez lenne az életük.

 

Vetésforgóban nyomjátok egymásnak a like-okat és mindenkinek aki nem ért egyet a dislike-ot. Ezért haltak ki az ellenvélemények, mert senki sem szereti az értelmetlen párbeszédet. Totál zártok mindenre, aminek értelme is lenne. Amit leírtam az csak egy vélemény. Nagyjából tükrözi azt a véleményem hogy pár ember itt egy pocsékul megírt karakterbe próbál mindenfélét belelátni.

 

Rey jövője az hogy még 10+ Disney SW és senki sem fog rá emlékezni. Mert egy sz*rul megkreált karakter. Pont. És a véleményem az, hogy nem feltétlenül azért lett ilyen mert a forgatókönyvírók totál hülyék voltak, hanem mert (többek között) meg kellett felelniük a gendervonalnak.

 

Jöhetnek a dislike-ok :-)

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami. 

Az új trilógia nagyot alkotott Kylo Rennel, qrva jó a fénysebességes drift a csillagrombolókba, bejön a töröttkristályos kard, Han és a szőrmók jók voltak, a tróntermes aprítás is, de ezer és ezer hibája volt a két filmnek. A Rouge One sokkal jobb lett, de még a Solo is. Ez egy legit vélemény, nem feltétlen kell elfogadni, még akkor sem ha az emberek több mint fele EZT gondolja. De tudomást sem venni róla és KIMAGYARÁZNI megmosolyogtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 02. - 18:55, pb69 írta:

@Mestal:

Oké, de akkor remélem az ifjú Luke kalandjait is utáltad és őt is totálisan érdektelennek tartottad. Csak mert semmivel nem volt ő sem érdekesebb karakter, mint Rey. Sőt, még annyira se, mert Rey legalább önnön jogán valaki (többek között erről is szól az az üzenet, amit a "senkisége" hordoz és amire csak nagyívűen legyintettél, hogy hülyeség), Luke viszont csak azért érhetett el bármit is, mert a Kiválasztott fia. Amúgy a kutyát nem érdekelte volna egy párakertész sorsa, főleg, hogy az örökölt Erőérzékenységén kívül semmit nem tudott felmutatni, minden érdemi tulajdonsága ebből fakadt. Bár ne hazudjak, mert amúgy helyén volt a szíve és maga volt a megtestesült jóság és hősiesség. De nyilván ezzel semmi probléma nem volt, viszont ha egy lány ügyes a technikai dolgokban meg 30 nyelvet beszél, ráadásul még csak nem is valakinek a valakije, akkor az felháborító, csakis a vad feminizmus megtestesülése. :facepalm:

 

Jaj, ez fájt.

Luke nem zúzott le 20 császári gárdistát, nyomott elmetrükköket, és nem épített mont everestet kövekből, hanem majd beszart mire kihúzta a hóból a kardját. A senkisége hiteles volt, az a karakter fel volt építve. Itt csak NÓVÁN-nak hazudnak valakit, miközben hipszhopsz egyik napról a másikra épp csak vizen nem jár...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Mestal írta:

A gyűlölet szerintem nem tőlem jön, hanem azoktól akik képtelenek elfogadni bármit és bárkit aki nem magasztalja fel a SW-t, az érinthetetlen és transzcendens frencsájz minden szubatomi részletét. Tök mindegy hogy valami szar benne vagy sem, itt mindenki f*ssa magából a (nevetséges) konstans ötösöket minden filmre akár jó akár nem, a nyilvánvaló hibáit olyan okoskodásokkal magyarázzák ki, mintha a SW nem fikció lenne, hanem real life tudomány

Nem tudom, hogy tényleg olvasod-e a hozzászólásokat, vagy pedig csak néha feljössz provokálni egy kicsit a közösséget azzal, hogy kőkeményen beleállsz bizonyos témákba, amelyekben látványosan ellenvéleményt fogalmazol meg. Az a furcsa, hogy szoktak éles viták kialakulni bizonyos témákban, sokszor vannak ellentétes vélemények, de ilyenkor nem bukkansz fel valamely oldalon véleményt nyilvánítani. Lényegében csak akkor, amikor valamiben szinte teljes konszenzus alakult ki, azaz kvázi a teljes fórummal szemben lépsz fel.

Egyáltalán nem igaz, hogy itt a SW minden apró részletét elfogadná és foggal-körömmel védené mindenki. Mások nevében nem akarok ennél jobban megnyilatkozni, de a magam részéről bátran állíthatom, hogy bármennyire is rajongok a SW-ért, rengeteg kritikát fogalmaztam meg annak egy-egy motívumával, szegmensével kapcsolatosan. Volt amikor többen egyetértettek velem, volt amikor a legtöbben nem, voltak és vannak is vitáim, de ezek értelmes viták. Sok mindent el lehet mondani erről a közösségről, de azt biztosan nem, hogy ne lenne tér értelmes vitákra.

35 perccel korábban, Mestal írta:

Vetésforgóban nyomjátok egymásnak a like-okat és mindenkinek aki nem ért egyet a dislike-ot. Ezért haltak ki az ellenvélemények, mert senki sem szereti az értelmetlen párbeszédet. Totál zártok mindenre, aminek értelme is lenne.

Az ellenvélemények nem haltak ki, értelmetlen párbeszédek pedig ennek ellenére (vagy pont azért) nincsenek. Az értelmes párbeszédhez értelmes érvek kellenek, amikkel alá tudod támasztani a véleményed. Abszolút nincs itt zártság, alapvető szkepticizmus viszont van. Ugyanis azért vagyunk itt, mert összességében szeretjük a SW-t. Ha valaki olyan jön ide, aki szerint ez vagy ennek egy jelentős része sz@r, akkor szerintem joggal várjuk el, hogy az illető érdemben indokolja is miért gondolja így. Főleg ha mi vesszük a fáradtságot, hogy indokoljuk miért gondoljuk másképp.

37 perccel korábban, Mestal írta:

Amit leírtam az csak egy vélemény.

Ez egy legit vélemény, nem feltétlen kell elfogadni, még akkor sem ha az emberek több mint fele EZT gondolja. De tudomást sem venni róla és KIMAGYARÁZNI megmosolyogtató.

Nem azzal van a baj, hogy más véleményen vagy, hanem hogy megalapozatlan az álláspontod. Most is semmi érdemi érvet nem hoztál fel arra, hogy Rey miért lenne egy rossz karakter vagy miért a gendervonal miatt lett volna beleerőltetve a filmbe. Amit pedig érvként próbáltál felhozni, az könnyen cáfolható. Értem, hogy szerinted így van, de ez önmagában semmi, nem értelmes vitaalap. Ha a felvetéseid racionális cáfolása, illetve ellentétes érvek megfogalmazása nálad kimagyarázásnak számít, akkor nincs miről beszélni.

Ha azt mondom, hogy Darth Vader páncélja szerintem fehér volt, majd mindenki ellenvéleményét és érvét azzal hessegetem el, hogy csak kimagyarázás, abból esélye sincs értelmes vita kialakulásának.

47 perccel korábban, Mestal írta:

Nagyjából tükrözi azt a véleményem hogy pár ember itt egy pocsékul megírt karakterbe próbál mindenfélét belelátni.

Rey jövője az hogy még 10+ Disney SW és senki sem fog rá emlékezni. Mert egy sz*rul megkreált karakter. Pont.

Na többek közt pont az ilyen megnyilvánulásokkal van a gond. Kijelented, hogy pocsékul megírt karakter, sz@rul megkreált karakter, senki nem fog rá emlékezni stb., de semmi érv mellette. A korábbi hozzászólásodban is csak leírtad ugyanazt az alaptalan kijelentést tízféleképpen, hogy Rey érdektelen, üres, semmilyen, senki, súlytalan stb.. Oké, megértettük, hogy szerinted milyen Rey, de kíváncsiak lennénk rá, hogy miért is lenne ilyen. Ehelyett leírtad azt, hogy a Disney miért alkotta ilyenné és miért szuszakolt be egy ilyen figurát a SW-ba. Ami persze megint ezer sebből vérzik és könnyen megcáfolható, de ez már nem számít.

41 perccel korábban, Mestal írta:

Luke nem zúzott le 20 császári gárdistát, nyomott elmetrükköket, és nem épített mont everestet kövekből, hanem majd beszart mire kihúzta a hóból a kardját.

Aha, helyette felrobbantott egy egész Halálcsillagot. Úgy, hogy még életében nem járt az űrben és ült vadászgépben, csak valami siklót vezetett és buckapatkányokra lövöldözött. Elmetrükköket nem nyomott, de azért egy csettintéssel megfojtogatott pár gamorrai malacot. Igen, majd beszart, mire kihúzta a hóból (az amúgy belefagyott) kardját, majd az X-Winget se tudta kiemelni a mocsárból. Nem sokkal ezután pedig megküzdött a Kiválasztottal, a galaxis egyik legerősebb Erőhasználójával és képes volt gondot okozni neki, sőt még meg is sebesítette. Ja és persze képes volt az Erőn keresztül telepatikusan értesíteni a nővérét. Megint nem sokkal később pedig újra megküzdött Vaderrel, de akkor csúnyán el is kalapálta pár pillanat alatt.

Hát tényleg sokkal jobb, mint egy elmetrükk vagy pár követ lebegtetni egy barlangkijáratnál. De persze Anakin se volt rossz, aki 8 évesen megvívott egy űrcsatát, berepült egy vezérhajó hangárjába és felrobbantotta azt, miközben szintén életében nem volt még az űrben, előtte is "csak" fogatot vezetett. Persze azt úgy, hogy 8 évesen pár verseny után már megnyerte az egyik leghíresebbet, majd' 1 kör hátrányból indulva. Az már csak hab a tortán, hogy a leggyorsabb fogatot ő maga építette, ahogyan egy protokolldroidot is összekalapált a semmiből rabszolgaként.

50 perccel korábban, Mestal írta:

A senkisége hiteles volt, az a karakter fel volt építve.

Milyen senkisége volt hiteles? A Kiválasztott fiáról beszélünk, egyes elméletek szerint magáról a Kiválasztottról. Az egész OT arról szólt, hogy Luke ugyan első pillanatra senkinek tűnt, de baromira nem az, ugyanis ő az új remény, a galaxis mentsvára, a messiás. Pont, hogy csak egy kamu volt a senkisége, amit nagyon hamar ki is sikáltak és eltöröltek.

Reynél viszont pont az a poén, hogy ő a származását tekintve tényleg senki. Amúgy nem egy senki és a filmek se ezt akarják sugallni. Hanem pont azt, hogy nem feltétlenül a származásod miatt leszel valaki, hanem saját magad miatt. Rey a szülei alapján akarta definiálni magát és a szerepét, ezt a hibát pedig a nézők is szinte kivétel nélkül elkövették. Ez alapján viszont tényleg senki volt, előtte nem volt olyan példa, mint Luke-nak Anakin. Saját jogán viszont igenis volt valaki, erre kellett ráeszmélnie, neki és a nézőknek is.

Miért is lett volna Luke jobban felépítve, mint Rey? Mert ő Vader fia és ezzel meg van magyarázva minden? Egyébként ennyi erővel Yoda is egy ritka elcseszett karakter, mert semmit nem tudunk a múltjáról, egyáltalán nincs felépítve, mégis bitang erős és bölcs. Ugyanez igaz Sidious-ra is. Honnan a fenéből jöttek ők, kiknek a leszármazottai, miért ennyire erősek és intelligensek? Fontos ez? Nem hiszem, miért lenne ez annyira kritikus?

1 órával korábban, Mestal írta:

Itt csak NÓVÁN-nak hazudnak valakit, miközben hipszhopsz egyik napról a másikra épp csak vizen nem jár...

Nem hazudják "nóvánnak", arról van szó, hogy a gyökereit tekintve senki, ez pedig ténylegesen így is van. Ennyi. A képességeiről pedig már ezerszer beszéltünk, itt is, máshol is. Rey semmi komoly dolgot nem művel az Erővel, alapdolgokat csinál meg. Ebben az a szokatlan és az tűnik elsőre megmagyarázhatatlannak, hogy honnan szedi az ehhez szükséges tudást? A válasz az, hogy ez a kivételes tanulékonyságából és az újdonságokra való fogékonyságából ered.

Minden hősnek vannak olyan tulajdonságai, amiben irreálisan erős, ehhez pedig nem feltétlenül kell látnunk az ehhez vezető utat. Anakin pl. már 8 évesen a galaxis egyik legjobb pilótája és szerelője. Luke pár mondatot hall az Erőről, de már képes Obi-Wan szellemével vagy telepatikusan Leia-val kommunikálni. Meg persze ő is a galaxis egyik legjobb pilótája. Ezra képes kapcsolatot teremteni a legkülönlegesebb és legvadabb élőlényekkel, ezzel akár irányítása alá is vonva őket. Qui-Gon eggyé vált az Erővel és kitaposta az utat ennek a képességnek a még erőteljesebb használatára, amit aztán Obi-Wan, majd Yoda is meglépett. Luke a 8-ban még tovább ment. Snoke kihasználta Rey és Kylo különleges kapcsolatát és virtuálisan "összekötötte" őket az Erő segítségével. Plagueis (vélhetően) az Erővel életet teremtett.

Rey abban volt a kiemelkedő, hogy iszonyatosan gyorsan tanult. Ha látta, hogy valami lehetséges és valaki épp azt csinálja, akkor képes volt sok dolgot ösztönösen ellesni. Így volt az a telekinézissel vagy az elmetrükkel is. Meg vélhetően az idegennyelvekkel, a harci elemekkel és a technikai dolgokkal is. Nincs ebben semmi ördögtől való, csak más nézőpontból kell szemlélni a tetteit és nem csípőből rávágni, hogy a semmiből lett jedi mester. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem, hogy Rey emlékezetes figura marad. Főleg akkor,  ha feltámasztja, elindítja az új Jedi Rendet, vagy akkor is, ha teljesen új Rendet alapít. Rey éppolyan fontos, mint mondjuk Yoda, Anakin, Luke, vagy Obi-van. Sőt, talán még náluk is fontosabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Sok mindent el lehet mondani erről a közösségről, de azt biztosan nem, hogy ne lenne tér értelmes vitákra.

Először is köszi a válaszod, értelmesen összeszedted mit miért gondolsz. Te úgy tűnik nem tartozol azok közé, aki ne lenne képes értelmes vitákra, de ha elmerülsz egy kicsit a kommentekben szerintem észre fogod venni, hogy van itt pár ember, akik számára gyakorlatilag lélegeztetőgép a fórum. Nem a fórummal van baj, hanem azokkal a korlátokkal amiket ezek az emberek állítanak. Amikor valaki nem gondolatokat ütköztet, nem egy konkrét élményről beszél, hanem belemenekül a kinyilatkoztatásaiba, és úgy ragaszkodik az agyoncizellált bölcseleteihez, mintha ez lenne az egyedüli hely ahol érdemben megdicsőülhet. 

 

Ő az a fórumozó aki TUD MINDENT. Paramétereket, együtthatókat, a Erő fizikai kivetüléseit midiklorián térfogat hányadosokkal. Nem a véleményét meséli el el egy megtapasztalt élményről, hanem egy fiktív világ felkentjének tekinti magát. Pont azért ad minden filmre ötöst, mert ha inkoherensnek, összecsapottnak vagy szarnak találná az alapot amiről ossza az észt (magyarul egy-egy filmet, forgatókönyvet vagy karaktert), akkor devalválná ennek a "fantasztikus" tudásnak az értékét is. Márpedig neki nincs más. Ezért nem tud felülről nézni az egészre, és ezért van minden kimagyarázva akkor is ha messziről szaglik hogy bullshit. Ettől még lehetne róla beszélni, de csak ha alapvetően helyesled és dicsőíted azt a mese-tudást, amivel ő képes megmagyarázni mindent, ami akárhogy is nézzük egy film értékelésénél csak huszadrangú.

 

Az a szomorú hírem van, hogy azért lett a SW szórakoztatóipari termék és nem tudományos enciklopédia mert az emberek nem a SW világában élnek, csupán élvezik azt az élményt amit egy-egy film, könyv vagy játék nyújtani tud.

 

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem azzal van a baj, hogy más véleményen vagy, hanem hogy megalapozatlan az álláspontod. Most is semmi érdemi érvet nem hoztál fel arra, hogy Rey miért lenne egy rossz karakter vagy miért a gendervonal miatt lett volna beleerőltetve a filmbe. Amit pedig érvként próbáltál felhozni, az könnyen cáfolható.

Szerintem kellően megindokoltam. Rengeteg okot lehetne még felsorolni, de ha nem érzitek, akkor le is írhatom.

 

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Rey abban volt a kiemelkedő, hogy iszonyatosan gyorsan tanult. Ha látta, hogy valami lehetséges és valaki épp azt csinálja, akkor képes volt sok dolgot ösztönösen ellesni. Így volt az a telekinézissel vagy az elmetrükkel is. Meg vélhetően az idegennyelvekkel, a harci elemekkel és a technikai dolgokkal is. Nincs ebben semmi ördögtől való, csak más nézőpontból kell szemlélni a tetteit és nem csípőből rávágni, hogy a semmiből lett jedi mester. ;) 

Nem erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én úgy vélem, hogy Rey emlékezetes figura marad. Főleg akkor,  ha feltámasztja, elindítja az új Jedi Rendet, vagy akkor is, ha teljesen új Rendet alapít. Rey éppolyan fontos, mint mondjuk Yoda, Anakin, Luke, vagy Obi-van. Sőt, talán még náluk is fontosabb lesz.

 

18 órával ezelőtt, pb69 írta:

Rey abban volt a kiemelkedő, hogy iszonyatosan gyorsan tanult. Ha látta, hogy valami lehetséges és valaki épp azt csinálja, akkor képes volt sok dolgot ösztönösen ellesni. Így volt az a telekinézissel vagy az elmetrükkel is. Meg vélhetően az idegennyelvekkel, a harci elemekkel és a technikai dolgokkal is. Nincs ebben semmi ördögtől való, csak más nézőpontból kell szemlélni a tetteit és nem csípőből rávágni, hogy a semmiből lett jedi mester. ;) 

 

Nem is vitatja senki, hogy fontos szereplő lenne, és nem is az a baj, hogy gyorsan tanult. Az a baj, hogy szinte készen kaptuk a karaktert és alig van tere a karakterfejlődésre. Ha meg némi fejlődést tapasztaltunk nála, az meg egy pillanat alatt végbement. Ezek nem a jól megírt főszereplők ismérvei. Még a hozzá képest mellékszereplőnek számító Finn is jobban felépített karakter. A másik főszereplővel (Kylo) meg egy lapon nem is lehetne említeni annak tekintetében, hogy melyikük a jobban megírt karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Rey miért lenne egy rossz karakter?

Hagyjuk a leginkább nyilvánvaló blődségeket, az instant szuper képességeit a végére, mert ezek csak zavaró inkonzisztens technikai f*szságok, és nézzük inkább hogy működik-e Rey, mint filmes karakter.

 

Mert Rey egy filmes karakter.  Nem véletlenül készülnek filmek érdekes sztorikról, érdekes emberekről. Egy olyan főszereplő akinek nincs igazi története, nincsenek igazi motívációi, nincs kellően árnyalva, vagy akivel nem tudsz azonosulni igazi öngól. Az a röhej, hogy az SW hatalmas lehetőségeket ad a végtelen világával, kultúrájával és lényeivel még egy tatooin-i boltos Kovács Jolikának is, mert nem vagyunk bezárva Baktalórántháza fő utcájára, de sajnos a készítőknek ezt sem sikerült megugrani. Egy érdektelen, szürke madárról kitalálhatod hogy Ő Jézus és teleaggathatod csodatévő képességekkel, de ettől még pont annyira lesz unalmas mint egy matek szakos bölcsész csaj az ágyban, aki dugás helyett a prímszámokat suttogja a füledbe.

 

Még akkor is ha a körítés fiktív, az adott karakter lehet hiteles, ha kellően fel van építve, mert tudsz vele azonosulni ha a motivációi legitimek. Rey ezek egyikének sem felel meg. Oké, hogy ő egy no one, de akkor most hova szarjak? Befolyásolta hogy kik voltak a szülei? Qrvára nem. Még az a labda sem lett lecsapva, hogy ő a végtelen tehetség, aki szupergyorsan tanul, mert akkor nem ott tartana ahol. Már rég övé lenne a roncstelep, és a szülei nyomában loholna ha annyira fontosak neki. Lenne 20 embere aki meg a sivatagban várná ha véletlen oda jönnek vissza. De nem ez van.

 

Ha annyira várja a szüleit, akkor mégis mi a f*szért indul el azt a jó ég sem tudja. Felesleges Luke-kal példálózni, mert az igaz hogy ő is egy no one, de Ő a hős jedi apja nyomdokába akar lépni, pilóta akar lenni, tenni akar a lázadókért, meg akarja menteni a droid hologrammján szereplő rejtélyes lányt, és végül megölik a nevelő szüleit. Lucas kb. százszor jobban felépítette ezt a szálat, majd folyamatosan adagolta Ben halálával és a saját apja megmentésével a további motívációkat. Itt Rey egy vadidegen gonosz idegbeteg f*szt akar megmenteni és átállítani. WTF?

 

A szuper képességei meg nem adnak semmit a történethez. Ha TLJ-ben megöli Snoke-ot vagy Kylo-t akkor azt mondom sietni kellett a tanulással hogy a gonoszok ki legyenek pucolva a második részre. De most majd vége a meredek tanulási ívnek hogy pariban legyen ha harcolni kell Kyloval? Mert ha konzisztens lenne az egész akkor Kylo már rég pörgött volna a levegőben, hiszen Reynek elég volt kétszer megtapasztalnia mit csinált vele Snoke és már nyomja is, mint ahogy erre hivatkoznak itt páran...

 

Rey egy szarul összerakott karakter, aki ráadásul unalmas is, azonban mégis van értelme. De nem önmagában.

Kylo vonatkozásában szükség van rá, mert vele állhat össze a srác története.

 

Azonban:

1. Túlméretezték Kylohoz képest.

2. Miért nem Kylo története az új trilógia.

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az a baj, hogy szinte készen kaptuk a karaktert és alig van tere a karakterfejlődésre. Ha meg némi fejlődést tapasztaltunk nála, az meg egy pillanat alatt végbement. Ezek nem a jól megírt főszereplők ismérvei. Még a hozzá képest mellékszereplőnek számító Finn is jobban felépített karakter. A másik főszereplővel (Kylo) meg egy lapon nem is lehetne említeni annak tekintetében, hogy melyikük a jobban megírt karakter.

Na hát itt a lényeg!

 

Kylo azért lett olyan amilyen mert bejárt egy utat. Összeroppantották az elvárások, elszakadt azoktól akiket szeretett, csalódott a mesterében. Kb. mint Vader. Kylo is egy érzelmileg sérült ember, olyan mint Anakin, ugyanaz a hidegség veszi őt is körbe. Az Ő története ugyanannak az elhagyott gyereknek a meséje. Az erő sötét oldala számára egy eszköz, amit fokozatosan tapasztalt meg, de a fény még most sem hagyta el. Kylo szempontjából Rey egy esély. Annak az esélye, hogy megmentik.

 

Ha Maz Kanata sztorija a filmet készítők implementációja lenne az egyensúlyról, arról, hogy a Kyloban életre kelt iszonyatos sötétség szülte meg a Reyben lévő hatalmas fényt, akkor Rey is vívódna a benne lakó folyamatosan utat törő sötétséggel, mert csak így működne az egyensúly. Kylo pont attól szenved, hogy az erő mindkét oldala jelen van benne. Az igazság az hogy ezt sem gondolták át a készítők, mint jó pár egyebet.

 

Ebből is látszik hogy Rey nem egy átgondolt karakter...

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ő az a fórumozó aki TUD MINDENT. Paramétereket, együtthatókat, a Erő fizikai kivetüléseit midiklorián térfogat hányadosokkal. Nem a véleményét meséli el el egy megtapasztalt élményről, hanem egy fiktív világ felkentjének tekinti magát.

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Az a szomorú hírem van, hogy azért lett a SW szórakoztatóipari termék és nem tudományos enciklopédia mert az emberek nem a SW világában élnek, csupán élvezik azt az élményt amit egy-egy film, könyv vagy játék nyújtani tud.

Nem értem miért zárná ki egymást a kettő. Ha valaki iszonyatosan tájékozott egy témában, attól még miért ne mesélhetné el a véleményét vagy miért ne tekinthetne élményként a tapasztaltakra. Attól, hogy egy zseniális tudós mindent tud az emberi szervezetről, a biológiáról, az érzelmek kémiájáról, attól még lehet szerelmes és élvezheti a szexet. Mesélhet arról milyen élményei voltak az első csóknál vagy szerelemnél, de ugyanúgy kifejtheti azt is, hogyan fogannak a gyerekek vagy alakul ki a szexuális vonzalom két ember között.

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Pont azért ad minden filmre ötöst, mert ha inkoherensnek, összecsapottnak vagy szarnak találná az alapot amiről ossza az észt (magyarul egy-egy filmet, forgatókönyvet vagy karaktert), akkor devalválná ennek a "fantasztikus" tudásnak az értékét is. Márpedig neki nincs más.

Azért adnak sokan minden SW filmre ötöst, mert nagyon kedvelik ezeket és nagyon jónak tartják őket. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindegyiket ugyanolyan jónak tartják, azt meg pláne nem, hogy mind tökéletes lenne. De egy 5-ös skála egyrészt nem elég finom felbontású. Suliban is kaphatsz pl. 80 és 100% között bárhol 5-öst. Másrészt nem egymáshoz mérten osztályozzuk a filmeket, hanem globálisan. Nyilván egy rajongónak a rajongása tárgya nem szimplán egy közepes vagy jó film lesz. Feltéve persze, ha tényleg szereti.

Az aláhúzott rész pedig egy kiemelten stílustalan megszólalás, és egy üres feltételezés. Ha valaki elmélyült szakértője egy témának, az még nem jelenti azt, hogy minden máshoz tök hülye. Miért ne lehetne másban is kiemelkedő ismerete, tudása? Vagy miért ne állhatna akár sok témában legalább az átlag felett? Az meg pláne durva kijelentés, hogy másban semmilyen tudása nem lehet.

4 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ettől még lehetne róla beszélni, de csak ha alapvetően helyesled és dicsőíted azt a mese-tudást, amivel ő képes megmagyarázni mindent

Nincs ilyen, hogy mesetudás. A SW világa fiktív, de a SW egy létező jelenség, alkotás, film, zene stb.. Ezekről ugyanúgy lehet elmélyült tudást és ismereteket szerezni, mint bármilyen művészetről vagy tudományról. Nyilván egy SW vagy HP szekértő nem fog ebből olyan jól megélni és úgy megreformálni a világot, mint pl. egy orvos vagy fizikus, de ettől még az adott témának igenis lehet szakértője.

Tényszerű dolgokról lehet magyarázni és kijelentéseket tenni, érzésekről és feltételezésekről nem. Azt biztos állíthatjuk, hogy Darth Vader Anakin Skywalker és fekete páncélja volt, Luke pedig készített magának egy zöld fénykardot. Azt viszont nem, hogy Yoda volt a legbölcsebb jedi vagy Rey egy fos karakter. Talán átjön mi a különbség tény és vélemény között.

2 órával ezelőtt, Mestal írta:

Hagyjuk a leginkább nyilvánvaló blődségeket, az instant szuper képességeit a végére

2 órával ezelőtt, Mestal írta:

A szuper képességei meg nem adnak semmit a történethez.

Nincsenek szuperképességei, ezt kéne megérteni. 

2 órával ezelőtt, Mestal írta:

Egy olyan főszereplő akinek nincs igazi története, nincsenek igazi motívációi, nincs kellően árnyalva, vagy akivel nem tudsz azonosulni igazi öngól.

Qui-Gonnak, Obi-Wannak, Yodának, Sidious-nak, Hannak vagy Leiának voltak ilyenek? Vagy az OT-ban Vadernek? Vadert a világ egyik legikonikusabb és legjobb főgonoszának tartják az OT alapján, miközben egyáltalán nem volt felépítve. Ő csak úgy gonosz volt és kész. De még abból se volt elég jó, mert Tarkin vagy Sidious köröket vert rá. Ő árnyalva volt, milyen motivációi voltak? Lehetett vele azonosulni? Mindezeket csak a PT-ban adták hozzá a karakterhez, aztán a sok fikázó ki is akadt rajta.

De hogy őszinte legyek, nálam Luke sem volt sokkal meggyőzőbb ilyen téren. Fogalma nem volt az Erőről, a jedikről meg az apjáról, de ő kitalálta, hogy márpedig jedi lesz. Meg megmenti a tömeggyilkos és mészáros apját, akit amúgy nem is ismert. Leiának még ennyi se jutott. Vagy pl. Sidious-t csak úgy leakasztották a semmiből, hogy igazából ő a galaxis ura. Szóval tök jó, amiket írsz, jogos elvárások, de nemcsak ezektől lehet jó egy karakter. A kettős mérce pedig veszélyes és káros.

2 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ha annyira várja a szüleit, akkor mégis mi a f*szért indul el azt a jó ég sem tudja. Felesleges Luke-kal példálózni, mert az igaz hogy ő is egy no one, de Ő a hős jedi apja nyomdokába akar lépni, pilóta akar lenni, tenni akar a lázadókért, meg akarja menteni a droid hologrammján szereplő rejtélyes lányt, és végül megölik a nevelő szüleit. Lucas kb. százszor jobban felépítette ezt a szálat, majd folyamatosan adagolta Ben halálával és a saját apja megmentésével a további motívációkat. Itt Rey egy vadidegen gonosz idegbeteg f*szt akar megmenteni és átállítani. WTF?

Reynek is megvan az oka rá, hogy útnak induljon a Jakkuról, tessék még párszor megnézni a 7. részt. Luke a hős jedi apja nyomdokaiba akar lépni, miközben semmit nem tud róla, se a jedikről, se a hőstetteiről. Ennyit Rey is tudott Hanról vagy Luke-ról. No meg a szüleiről. Tenni akar a lázadókért, mert "ő se csípi a Birodalmat", ez aztán komoly kiindulási alap. Hát Rey se az ER-t. Ja és meg akarja menteni a tök ismeretlen lányt a hologramról. De Rey-nél gondolom ne vegyük komolyan, hogy foglalkozik BB8-tel.

Egyszerűen arról van szó, hogy ami egy adott karakter esetében remek megalapozás és felépítés, egy másiknál már nem vagy hajlandó ezt elismerni. Sajnos nagyon gyakori hozzáállás, hogy valaki olyan elemeket emel ki hiányosságnak és negatívumnak az újabb filmekből, ami a régebbiekben is ugyanúgy megvolt. Csak utóbbiaknál elegánsan szemet huny minden felett, előbbieknél meg mindenben csak a rosszat látja.

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Kylo azért lett olyan amilyen mert bejárt egy utat. Összeroppantották az elvárások, elszakadt azoktól akiket szeretett, csalódott a mesterében. Kb. mint Vader

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A másik főszereplővel (Kylo) meg egy lapon nem is lehetne említeni annak tekintetében, hogy melyikük a jobban megírt karakter.

Igen, Kylo és Vader (szigorúan csak a PT-val együtt) kidolgozottabb és jobban felépített karakterek, mint Rey. És? Ettől Rey rögtön rossz szereplő lesz, mert nem olyan jó ezekben az aspektusokban, mint a másik kettő? Senki nem azt mondta, hogy Rey a SW legzseniálisabban összerakott vagy legösszetettebb karaktere, még csak nem is a legérdekesebb. De ettől még nem kell automatikusan sz@rnak titulálni.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az a baj, hogy szinte készen kaptuk a karaktert és alig van tere a karakterfejlődésre. Ha meg némi fejlődést tapasztaltunk nála, az meg egy pillanat alatt végbement.

Jobban oda kell figyelni a hozzáállására, a jellemére. A karakterfejlődésnek sokféle módja és területe lehet. Nemcsak erkölcsileg vagy a képességeket tekintve járhat be nagy utat egy szereplő. Rey-t több szempontból készen kapjuk, ez igaz. Más szempontokból viszont nem, ezekben fejlődik is. Nem vitatom, hogy ez egyelőre messze nem olyan látványos, de azért azt se felejtsük el, hogy még hátravan egy rész. Nem igazán érdemes pálcát törni egy karakter felett, amikor az útjának harmadát még nem ismerjük.

Gondoljunk bele mik történtek az Ep. 3-ban vagy 6-ban és hogyan hatottak ezek a fontosabb szereplőkre. Anakinra/Vaderre, Luke-ra, Hanra, Sidious-ra. Vagy a TCW és Rebels utsó harmada Ahsokára, Ventress-re, Ezrára vagy Kananra. Van itt még lehetőség Rey-ben is bőven. De újra megjegyezném, hogy ha nem is fog karakterfejlődésben akkorát domborítani, önmagában ettől még nem lesz fos karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Igen, Kylo és Vader (szigorúan csak a PT-val együtt) kidolgozottabb és jobban felépített karakterek, mint Rey. És? Ettől Rey rögtön rossz szereplő lesz

Egy szóval se mondtam, hogy rossz szereplő. Azt mondtam, hogy rossz FŐszereplő. És igen, egy főszereplőt, illene olyan jól megírni, mint a többi főszereplőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha valaki iszonyatosan tájékozott egy témában, attól még miért ne mesélhetné el a véleményét vagy miért ne tekinthetne élményként a tapasztaltakra.

A hosszú válaszodban nem nekem, hanem leginkább magadnak (és a haverjaidnak) magyaráztál, ezért felesleges arra reagálnom. Tőlük begyűjtöd majd érte az elismerést. Vagy nem érted vagy nem akarod érteni amiket írtam (tök mindegy). Azonban egyet ne felejts el: ha mindig ugyanazzal a 4-5 emberrel paroláztok és veregetitek egymás hátát, akkor nagyon belterjes lesz az egész, soha nem kaptok majd új inputot, így egy idő után nem fogjátok érteni, hogy a sok hülye miért kritikus egy olyan szent tehénnel, amiben ti valószínűleg soha nem fogjátok észrevenni a hibákat. Nem a Star Wars szar, hanem vannak szar dolgok a Star Warsban. Régiben, újban édesmindegy.

 

Valószínűleg ez számotokra felfoghatatlan, és több mint valószínű, hogy soha nem fogtok belegondolni az ellentétes véleményekbe, de az is lehet hogy csak én nem ütöm meg a szintet. Javaslom menjetek ki a netre és olvassatok el 100 cikket, nézzetek meg 100 videót, aminek a kétharmada erről szól. Vagy ne... Inkább csak lájkoljátok itt körbe egymást.

 

Én csak a saját véleményemet tudom ismételni. Az FA és a TLJ szórakoztató látványfilmek. Van bennük pár jó ötlet, és pár fasza karakter, amik időnként visszahozzák a Star Wars hangulatát. DE ettől még nem jobbak egy közepes blockbusternél, főleg a saját mércéjüket nem képesek legtöbbször megugrani. Időnként az atmoszféra még fellelhető, de béna a történet (a TLJ-nek nincs is története), túltolták a gendervonalat, és a régi / új settings vegyítésével egyik történet sem kaphatott megfelelő hangsúlyt. Talán ez a legnagyobb hiba, amellett hogy marketingproof biztonsági játékot játszanak. Ettől még élvezhetőek. Számomra a legrosszabb SW is jobb mint a semmi, mert szeretem ezt a világot.

 

A spinoffok képesek voltak valami újat hozni, főleg a RO, talán pont azért mert nem az volt a fő szempont hogy egy zöld tejet fejő Luke figurát adjanak a McDonalds reggeli menüjéhez. Kb. ennyi, nem fogom sokadszorra is ismételgetni magamat. Szerintem gondold azt, hogy velem van a gond, úgy is csak ritkán írok ide, és abban sincs köszönet. :-D


o7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem baromira tetszik az Rey-ben, hogy gyorsan tanul és fejődik. A karakterében beállt gyors változásokat is tetszetősnek érzem. Szerintem, ha lesz időugrás a 9-re, akkor még jobban fogjuk érezni benne a változásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem, ha lesz időugrás a 9-re, akkor még jobban fogjuk érezni benne a változásokat.

Ami csak még jobban rontana a helyzeten, mert az időugrással átugranánk a karakterrel kapcsolatos lényegi részeket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy szóval se mondtam, hogy rossz szereplő. Azt mondtam, hogy rossz FŐszereplő. És igen, egy főszereplőt, illene olyan jól megírni, mint a többi főszereplőt.

Oké, de egy főszereplő se csak amiatt lehet jó, mert komoly jellemfejlődésen megy át vagy részletesen ki van fejtve az eredete. Ezek is fontos szempontok lehetnek, de nem feltétlenül szükségesek. Pl. ott van az eredeti X-Men trilógia. Ott sincs érdemi jellemfejlődés Magneto vagy X-Prof. esetében, a múltjukat se igazán feszegetik azok a filmek, készen kapjuk őket, mégis remek főszereplők. Még azt is simán benyeljük, hogy úgy esküdt ellenségek, hogy közben mélységesen tisztelik egymást és fontosak egymásnak, egykor jó barátok voltak.

Vagy újra felhozhatnám az OT-ből Vadert, akinek szintén nincs semmi jellemfejlődése. Sőt, hogy őszinte legyek, valójában jelleme sincs. Van a végén egy hatalmas fordulat vele kapcsolatban, aztán ennyi. Készen kapjuk, mint a nagy gonoszt, ezt el kell hinnünk róla és ennyi. A legvégén meg hirtelen megtér, mert az ismeretlen fiát meg akarják ölni, aztán itt meg higgyük el, hogy most már pozitív hősként hal meg. Mégis működött a dolog.

Vagy a Sötét Lovagban Joker? Az általatok emlegetett aspektusokból ők mind-mind alulírt karakterek, de ettől még nem lesznek rosszak, mert más jellemzőik képesek ellensúlyozni ezt. Nemcsak a múltja vagy a fejlődése miatt lehet érdekes és izgalmas egy karakter.

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

A hosszú válaszodban nem nekem, hanem leginkább magadnak (és a haverjaidnak) magyaráztál, ezért felesleges arra reagálnom.

Ne haragudj, de ez szerintem egy eléggé korlátolt megközelítés. Miért magyaráztam volna magamnak meg a "haverjaimnak"? A Te felvetéseidre reagáltam és ezek kapcsán írtam jellemzőket többek között az itteni közösségről is. De ezek Neked szóltak, nem másoknak, pláne nem magamnak. Ha úgy érzed, felesleges ezekre reagálnod, legyen így, csak nem tudom akkor miről van értelme beszélgetni.

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

ha mindig ugyanazzal a 4-5 emberrel paroláztok és veregetitek egymás hátát, akkor nagyon belterjes lesz az egész, soha nem kaptok majd új inputot

Kapunk új inputot és foglalkozunk is vele. Sokszor más fórumokról, videók és cikkek alól stb. emelünk át kritikákat és beszélünk róla. Viszont sajnos az esetek döntő többségében megalapozatlan és értelmetlen kritikákkal találkozunk, amikre kár a szót fecsérelni. Azért kár, mert már ezerszer megtettük. Amikor 1001x jön elő vki azzal, hogy a midikloriánok magyarázatot adnak az Erő természetére és működésére, ezzel elveszi a SW misztikumát és fos, akkor nem mindig fogjuk 1001x is leírni, hogy ez egy ostobaság és az illetőnek fogalma sincs róla mik azok a midikloriánok, mi az az Erő és valójában mi az összefüggés a kettő között.

Eleve hibás a kiindulási alapod, amikor azt mondod, hogy itt mi csak egymás hátsóját nyaldossuk és simogatjuk egymás egoját. Sokszor vannak véleményütköztetések és nézeteltérések, tartalmas viták. Én is rengetegszer oldalakon keresztül vitatkoztam másokkal, mert nem értettünk egyet. Az már nem a mi hibánk, ha hozzád ez nem megy át, mert nem vagy hajlandó tudomást venni ezekről az esetekről.

Viszont a "belterjesség" kapcsán pedig te ne felejts el valamit: ez egy SW rajongói fórum, nem egy általános közösség. Itt eleve olyan emberek vannak, akik úgy általánosságban szeretik a SW világát, noha nem minden apró részletét. Nyugodtan lehet szidni és ellenvéleményt megfogalmazni, de teljesen felesleges azon meglepődni, ha ezzel az itteni döntő többség nem fog egyetérteni. Nem azért, mert veregetjük egymás hátát, hanem mert eleve azért vagyunk itt, mert szeretjük a SW-t.

Regisztrálhatnék egy Real Madrid rajongós fórumra, ahol kötözködhetnék mondjuk azon, hogy a BL triplában mekkora szerepet játszottak a bírók, de aligha aratnék vele osztatlan sikert. A tényekkel nem lenne érdemes vitatkozniuk (bár ezeket se vennék jó néven), de a szubjektív dolgokban nyilván nem értenénk egyet. Vagy mintha elkezdeném valakinek magyarázni, hogy igazából a barátnője elég csúnyácska, ráadásul még csak nem is egy túl jó ember.

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

egy idő után nem fogjátok érteni, hogy a sok hülye miért kritikus egy olyan szent tehénnel, amiben ti valószínűleg soha nem fogjátok észrevenni a hibákat

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

Valószínűleg ez számotokra felfoghatatlan, és több mint valószínű, hogy soha nem fogtok belegondolni az ellentétes véleményekbe, de az is lehet hogy csak én nem ütöm meg a szintet. Javaslom menjetek ki a netre és olvassatok el 100 cikket, nézzetek meg 100 videót, aminek a kétharmada erről szól. Vagy ne... Inkább csak lájkoljátok itt körbe egymást.

Szó nincs arról, hogy nem vennénk észre a hibákat. Sokszor kifejezetten éles nyelvvel bírálom a SW bizonyos elemeit, ahogyan sokan mások is itt a fórumon. Nem kezeljük szent tehénként az alkotásokat, a jogos kritikákat elfogadjuk, sőt mi magunk is fogalmazunk meg ilyeneket. Viszont a kritikusok többségével is az a baj, ami az egyszerű nézőkkel: alaptalanul fikáznak és kötözködnek. Hiába nézünk meg 100 cikket meg 100 videót, amúgy elhiheted, hogy megnéztünk mi már vagy 1000-et is, ha elvétve találunk benne jogos észrevételt. A többi meg vagy csak szubjektív vélemény vagy tárgyi tévedés. Vissza lehet nézni, elemeztünk itt SW kritikákat és részletesen ki lett tárgyalva miben van igaza az illetőnek és miben nincs. Amiben nincs, abban miért nincs, mivel cáfolható, miért baromság.

De amúgy láthatod, Rey kapcsán is itt van Yoda József, akivel egy állásponton vagytok. Nincs ezzel semmi baj, ez egy olyan részlet, ami nem mindenkinek tetszik. Egyébként én sem abban vitatkozom, hogy Rey kevésbé lenne jó karakter, mint pl. Kylo, mert szerintem is így van. Csak szerintem ettől még nem lesz sz@r. Szerintetek igen, nincs ezzel baj. Azzal már van, hogy ezt a genderes hülyeséget beleszövöd az egészbe, mert cáfolható az elméleted, nem áll össze.

 

Én se Rey-t tartom a legjobb karakternek, sőt tán a TOP10-be se fér be, de ettől még szeretem. Van jelleme és érdekes szereplő, még ha ez a jellem eleve szinte készen is érkezik a 7-tel. Azt pedig továbbra is fontosnak tartom leszögezni, hogy még csak a trilógia kétharmadán vagyunk túl, a legfontosabb harmad pedig még csak most következik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyébként én sem abban vitatkozom, hogy Rey kevésbé lenne jó karakter, mint pl. Kylo, mert szerintem is így van. Csak szerintem ettől még nem lesz sz@r. Szerintetek igen, nincs ezzel baj. Azzal már van, hogy ezt a genderes hülyeséget beleszövöd az egészbe.

Elég nehéz nem észrevenni, hogy mekkorát változtatott a Disney-féle SW a nemek és rasszok prezentálásában. A Bad Robots anno külön megállapodást kötött a partnereivel, hogy a Warner, CAA és Paramount is felhajtson olyan jelölteket, akik képviselik a teljes diverzitást, nem csak a színészek, hanem a teljes stáb vonatkozásában. Nem akarok ebbe mélyebben belemenni, de a gender kvótákkal nem az a baj, hogy szélesebb és kiegyensúlyozottabb spektrumból merítenek, hanem hogy ezt a számok egalizálásának az oltárán teszik, miközben szarnak minden másra. Mindegy ki mennyire szervesen illik a történetbe, mennyire van kidolgozva, indokolt-e a jelenléte vagy mennyire jól nyomja. Az ázsiai kislány a TLJ-ben ennek a leglátványosabb példája. Ha ez szerinted hülyeség, akkor szard le magasról amiket írok. Több száz tanulmány van kint a neten ami ezzel foglalkozik.

 

Hehe

 

Original-Trilogy-Gang-Gender-Swap-Star-Wars.jpg

 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Elég nehéz nem észrevenni, hogy mekkorát változtatott a Disney-féle SW a nemek és rasszok prezentálásában.

Nem azt vitatom, hogy több lett a fontos női szereplő, mert ez tény. Csak azt nem értem, hogy ez miért lenne önmagában negatív. Nem most csúsztunk el az aránytalan irányba, hanem régen volt iszonyatos férfi dominancia. Emlékszem, amikor a legjobb karakterekről volt itt szavazás, akkor a nőknél egy épkézláb kategóriát nem lehetett kiállítani, mert a 6 filmben nem volt összesen 5 női szereplő, akit mindenki ismert volna. Érdekes módon az "senkit" nem zavart?

Engem ez baromira zavart, és örülök, hogy változtatnak ezen. De most is van egy csomó férfi fontos karakter, lásd Poe, Finn, Kylo, Luke, Snoke, Han stb.. A RO-ban is ott volt Jyn, de gyakorlatilag az összes többi szereplő férfi volt. Szó nincs arról, hogy most minden a nőkről szólna a SW-ban, csak végre ők is kaptak érdemi szerepet.

1 órával korábban, Mestal írta:

Mindegy ki mennyire szervesen illik a történetbe, mennyire van kidolgozva, indokolt-e a jelenléte vagy mennyire jól nyomja.

Na de ennek mi köze a karakter neméhez? Nem azzal van a gond, hogy női szereplő, hanem hogy nem illik a történetbe, kidolgozatlan, nem jól játszik stb.. Most ha lenne egy ugyanolyan karakter, mint Rey, csak fiú lenne, akkor jobb lenne? Amiket problémákat leírtok Rey kapcsán, annak semmi köze a neméhez. Akár jó, akár nem, az nem ezért van. Halkan tenném hozzá, hogy Rey az itt írt 4 attribútum közül 3-nak egyértelműen nagyon is jól megfelel, a kidolgozottság az egyetlen, ami sántít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.