Ugrás a kommentre

A Star Wars pilótái


Bence1997

A legjobb pilóta  

17 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerintetek ki a legjobb pilóta?

    • Han Solo
    • Chewbacca
      0
    • Hera Syndulla
      0
    • Poe Dameron
    • Wedge Antilles
    • Lando Calrissian
      0
    • Jango Fett
      0
    • Más...


Ajánlott hozzászólás

Úgy látom, hogy ilyen topik még nincsen, hiszen van az űrcsatáknak és van az űrhajóknak is topikja. De vajon kik vívják meg ezeket a csatákat és kik vezetik ezeket az űrhajókat? Naná, hogy a pilóták.

 

Szerintem a pilóták is ugyanannyira fontos résztvevői a Star Wars történelmének, mint az Erőhasználók. Gondoljunk csak Hanra, Herára vagy Poe -ra - csakhogy az olyanokat említsem meg, akik nem rendelkeznek "csodálatos" képességekkel.

És ha már a pilóták, szerintetek ki a legjobb "sofőr" a Star Wars galaxisban? :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben a listában olyan nevek nincsenek benne, mint pl. Anakin vagy Kylo. :) 

Azért, mert arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek ki a legjobb pilóta. Aki természetesen nem erőérzékeny. Ezért se szerepel Se Anakin, se Kylo, se Luke.

 

Továbbá a főbb szereplőket raktam ki, akik fontosak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képességeik alapján Poe, Han és Hera közel azonos szinten lehet, bár vitathatatlan tény, hogy Hera csak a Ghosttal remekelt igazán, azon kívül több űrhajót tört össze, mint Obi-Wan. Ami teljesítmény a javából. :evil:

Szóval marad Han és Poe, akik mindketten remekek, de Hant már többször láttam bizonyítani meredek helyzetben, mint aszteroida mező, Kessel futam, és hát nincs még egy olyan pilóta, aki megszökött egy óriás polip és egy óriás csiga elől is, láthatatlanul dokkolt csillagromboló tornyára, ami a pofátlanság netovábbja, és tudja, hogyan kell andalogva repülni. :lol: Szóval a Neeku és Kaz által alapított "Best Pilot in the Galaxy" cím büszke birtokosa részemről Han Solo!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Azért, mert arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek ki a legjobb pilóta. Aki természetesen nem erőérzékeny. Ezért se szerepel Se Anakin, se Kylo, se Luke.

 

Továbbá a főbb szereplőket raktam ki, akik fontosak. :)

Én sem értem, miért vettük ki őket. Az, hogy valaki Erő érzékeny még nem jelenti azt, hogy jó pilóta. Lásd Obi-wan. Úgyhogy Anakin az Erőtől függetlenül is kiváló pilóta, ráadásul az egyetlen a felsoroltak közül, aki 9 évesen fogatversenyt nyert és még egy csillaghajót is felrobbantott. Nálam ő A pilóta az SW-ben. Utána jön Han és Poe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakint meg az Erőhasználatot nem lehet különvenni. Eleve a pod-race versenyt azért nyeri meg, mert előre lát kicsit a jövőben és ettől tűnik úgy hogy gyors reflexei vannak. Ahogy ezt Qui-Gon elmondja. Obi-Wan meg baromi jó pilóta. Egy aszteroida gyűrűben szónikus bombákat meg rakétákat kerülget. Minden Erőhasználó kiváló pilóta, maximum nem szeret pilótáskodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

 Obi-Wan meg baromi jó pilóta. Egy aszteroida gyűrűben szónikus bombákat meg rakétákat kerülget. Minden Erőhasználó kiváló pilóta, maximum nem szeret pilótáskodni.

Szerintem nem. Ezt miből gondolod? Jango simán lenyomja az aszteroida övezetben meg egy rakat kullancsdroid is Coruscantnál. Ha Obi-wan jó pilóta, akkor Anakin meg hiperszuper rohadt jó pilóta hozzáképest, pláne egyértelmű, hogy neki kell ezt a szavazást nyernie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jango előnyben volt abban a szituban mert lesből támadott. Obi szerintem is jó pilóta, bár Anakin sokkal jobb. 

Jango maga teremtette meg a lesből támadás lehetőségét azzal, hogy sokkal gyorsabban tette meg az utat az aszteroida belsejében, mint Obi-wan. Ezzel tudott menni egy kört kint, mire Obi kijutott az aszteroida belsejéből. Így került a Jedi hátsójába és ezáltal innentől lesből támadhatott. ;) 

 

A másik témára reflektálva:

Ha Anakin Jediként ki tud magaslani a többi Jedi közül - szerintem erre a válasz egy nagyon határozott IGEN - az van akkora dolog, mint nem Erő használóként kimagaslani a nem Erő használók között. Úgyhogy nálam Anakin viszi a prímet a pilóta ügyben, aztán jönnek a többiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan szerintem is jó pilóta, csak nem kiemelkedő. Nyilván egy Anakinhoz vagy Poe-hoz képest igencsak el van maradva e téren, de az átlaghoz képest ettől még bőven lehet jobb.

 

Annak pedig én sem látom túl sok értelmét, hogy az Erőhasználókat kizárjuk a kérdéskörből. Nyilvánvaló, hogy egy Erőhasználó előnyben van ilyen téren azokkal szemben, akik nem használják tudatosan az Erőt, de ettől (vagy épp pont ezért) még ugyanúgy jobb pilóták. Ha pedig az a kérdés, hogy ki a legjobb pilóta, akkor ezt is számításba kéne venni.

Ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy akinek jobbak a reflexei vagy jobb a szeme, több keze van stb., azokat se vegyük számításba, mert előnyben vannak. Vagy Han leginkább azért olyan jó, mert merész és egy fineszes csempész, akinek nagy ötletei vannak és vág az esze, akkor húzzuk ki a listáról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Jango maga teremtette meg a lesből támadás lehetőségét azzal, hogy sokkal gyorsabban tette meg az utat az aszteroida belsejében, mint Obi-wan. Ezzel tudott menni egy kört kint, mire Obi kijutott az aszteroida belsejéből. Így került a Jedi hátsójába és ezáltal innentől lesből támadhatott. ;) 

Azt ne feledjük, hogy Obi csak követni akarta Jangot, nem harcolni vele. Így a támadás felkészületlenül érte és hátulról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Han ráadásul fénysebességgel lépett be egy bolygó légkörébe.... és túlélte :D 

Ezt az attrakciót el is felejtettem. :) 

 

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Jango simán lenyomja az aszteroida övezetben meg egy rakat kullancsdroid is Coruscantnál.

Az a "simán lenyomja" azért költői túlzás, hiszen a Slave I impozáns fegyverarzenálja is csak arra volt elég egy aszteroidamező kellős közepén, hogy a hajó megkarcolódjon. Ha Obi-Wan nem lenne jó pilóta, Jango cafatokra szedi, ha nem kenődik szét mindjárt az elején egy aszteroidán. Láttuk, hogy átlagos pilóták ilyen helyzetben hogy járnak, az ep5-ben és a Solóban is bemutatták a TIE pilóták, ahogy az ep8 barlangos jelenete is ide vehető, mert a legtöbb TIE ott is az akadályokon vérzett el.

A kullancsdroidokat meg kár felhozni, mert azok Anakin gépével is elbántak már egyszer, szóval, ha ők mérőfokok, akkor ebben az esetben Obi-Wan és Anakin egy szinten vannak. Sőt Anakin lejjebb, mert ő a kulancsoknak hála kis híján meghalt, Ahsoka mentette csak meg, Obi-Wan ellenben le tudta tenni a gépét egy űrhajó hangárjában és kiugrott a még mozgó hajóból harcolni. ;) 

Obi-Wan kicseszett jó pilóta, csak utál repülni, ahogy azt ő maga vallja be többször is.

 

Anakinnak meg igenis természetellenes előnyt ad az Erő az átlagos emberekhez képest. Ahogy minden Jedinek. Nyilván kiváló pilóta Anakin, de a mindenható Erővel felvértezve hogyan mérhetnénk össze egy átlagos emberrel a tudását? Ha mégis megtesszük, talán nem pont azért kéne egy Han Solónak vagy Poe Dameronnak lenyomnia, mert ők az Erő nyújtotta "dopping" nélkül képesek ugyanarra, amire ő? Mire lenne képes Poe vagy Han, ha Erőhasználók lennének? Anakin talán fasorba sem lenne velük.

Qui-Gon sem véletlen a pilótatudását, hanem a jövőbelátását emelte ki. A reflex pedig tetszik vagy sem, k*rva sokat számít, de Han vagy Poe vagy Hera csak arra hagyatkozhat, Anakin ellenben a jövőt is látja. Vagy éppen Luke, aki állítása szerint jó pilóta, mégis az Erő az, aminek hála betalált a Halálcsillag szellőzőjébe. A tudásának ahhoz semmi köze nem volt. Az Erő biza természetellenes előny, így nem mérhető össze átlag emberekkel. Anakin a saját közegében, a Jedik között versenyeztethető, ahogy az Erőt nem használó pilóták is csak az Erőt nem használó pilótákkal mérhetőek össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezt miből gondolod? Jango simán lenyomja az aszteroida övezetben meg egy rakat kullancsdroid is Coruscantnál.

Abból gondolom hogy Jango egyáltalán nem nyomja le. Jango elakarja kapni Obi-t és ez egyáltalán nem sikerült neki. Kikerül minden támadást majd lerázza a -sokkal jobban felfegyverkezett- fejvadászt és követni tudja a bolygóra. Ha ez nem egyértelmű jele annak hogy kiváló pilóta akkor nem tudom mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem fordítva, Bomarr az elkapás alatt a Obi-Wan megölését értette.

Azért az nem ugyanaz :) nyilván Jango meg akart szabadulni attól, aki követi. Ez valóban nem sikerült. Ugyanakkor Obi Wan sem érte el a célját. Én egy döntetlenben egyeznék ki a két fél között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Abból gondolom hogy Jango egyáltalán nem nyomja le. Jango elakarja kapni Obi-t és ez egyáltalán nem sikerült neki. Kikerül minden támadást majd lerázza a -sokkal jobban felfegyverkezett- fejvadászt és követni tudja a bolygóra. Ha ez nem egyértelmű jele annak hogy kiváló pilóta akkor nem tudom mi.

Jango simán a s*ggébe kerül és leszedi a pajzsot Obi gépéről. Hogy ebből hogy jön ki neked, hogy nem nyomja le, az nálam rejtély. Ha nem játszani akarna Obi-val (mert ugye ahelyett, hogy továbbra is tűz alatt tartaná, a rakétát választja Jango, mikor csak folytatni kéne a tüzelést), akkor Obi elég gyorsan darabokra szakadna. A Slave I fegyverarzenáljáról meg annyit, hogy a s*ggébe kerülés után egy sima lézerágyúval nyomja le, úgy, hogy előtte sokkal gyorsabban végigmegy az aszteroidán, mint egy Erő-használó. Ezért tud mögé kerülni. Nálam ez sima Jango siker. Abban igazatok van, hogy egy átlagos pilóta meghalna itt. De ettől még tény marad, hogy egy Erő nélküli Jango jobban teljesít Obinál. Anakin ezt simán megoldaná.

 

A filmekben látottak alapján Anakinhez képest Obi-wan fényévekre van pilótaképességben, pedig mindkettővel ott az Erő. Sőt, igazából Anakinhez fogható pilótáskodást (pl. Obi-wan megmentése a Coruscanti csatában, vagy a kullancsdroidos rakéták egymásnak vezetése) egyetlen Jedi sem mutat. Ha Anakin a sajátjai közül ennyire ki tud tűnni, akkor joga van bent lenni ebben a versenyben.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Obi követni akarta Jangot. Ez sikerült. Emiatt tudta lefülelni a szeparatistákat

Yoda azzal bízta meg, hogy vigye a Jedi Templomba, hogy kikérdezhessék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Donát írta:

Jango simán a s*ggébe kerül és leszedi a pajzsot Obi gépéről. Hogy ebből hogy jön ki neked, hogy nem nyomja le, az nálam rejtély. Ha nem játszani akarna Obi-val (mert ugye ahelyett, hogy továbbra is tűz alatt tartaná, a rakétát választja Jango, mikor csak folytatni kéne a tüzelést), akkor Obi elég gyorsan darabokra szakadna.

Tehát Jango miután képtelen lézertüzeléssel leszedni Obi-Want azért lő rá rakétával mert csak játszani akar vele. Mert általában ugye rakétával ezért szoktak egy másik hajóra lőni. Játékból. Majd miután a rakétát kicselezi Obi-Wan és átveri Jangot az azt jelenti hogy Jango lenyomta Obi-Want. Oké, én elvesztettem a fonalat. Ezt, hogy a bombákat, rakétát és lézertüzet egy aszteroida-gyűrű közepén kerülgető Obi-Wan nem jó pilóta nekem totál értelmetlen.

 

52 perccel korábban, Yoda József írta:

Yoda azzal bízta meg, hogy vigye a Jedi Templomba, hogy kikérdezhessék

Igen ezt a Geonosison nem tudta összehozni, de ehhez kevés köze van a pilótáskodásához. Aigha számitott rá hogy Jango egy komplett ellenséges sereghez fog beszállni. Az űrben tisztes távból próbálja követni. Aligha ott akarta elkapni. Valószinüleg ott nem is nagyon kivitelezhető egy egyszemélyes géppel ilyen elkapás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először Hanra adtam a voksomat, de aztán átgondoltam és Poera módosítom. Mert Han Solo szerintem igazából nem a legjobb pilóta, hanem a legvakmerőbb! Azért csinált egyedülálló dolgokat, mert azokat senki más meg se próbálná megtenni. ;) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. Az, hogy Obi-Wan nem kiváló pilóta, Jango meg játszani akart csak vele, miközben mindent kilőtt rá a Slave I-ből, ami azon a hajón van, hát hogy is mondjam... nevetséges felvetés, nem tudom finomabban megfogalmazni. A rakéta a mi világunkban és a Star Warsban is a leghalálosabb fedélzeti fegyver egy vadászgépen, ráadásul az ep2-ben egy extrém mód hatékony rakétát mutattak be, ami úgy kerülgeti az aszteroidákat a célpont üldözése közben, hogy az már-már képtelenség (és Obi-Wan mégis le tudta rázni az aszteroidák kerülgetése közben, amik között a túlélés ugye 1 a 3720-hoz :) ). És ez játék? Donát, iszol te rendesen? Ha az a rakéta játékból betalál, Obi-Wannak az emlékét is kitörli. A lézer ehhez képest smafu. Hát láttuk, hogy három közvetlen találatot simán átvészelt a Delta-7, még műszaki hiba sem lépett fel. Akkor hogyan szedte volna már szét még pár találat, ha egyáltalán sikerül még eltalálni. A Delta-7 ennél azért jobban páncélozott.

A lézer az SW-ben a második világháborús gépekre felszerelt géppuskának felel meg, hiszen Lucas eleve a második világháború légicsatáit ültette át űrbeli környezetbe. Ennél fogva a lézerágyú bár a legelterjedtebb az űrhajókon, a leggyengébb eszköz is. És ez benne van a filmekben is, hiszen több ízben is láttuk, hogy egy-egy találat még nem viszi szét a gépet, ha csak nem szerencsés helyen találja el (mint a második világháborúban).

39 perccel korábban, Pondabubu írta:

Először Hanra adtam a voksomat, de aztán átgondoltam és Poera módosítom. Mert Han Solo szerintem igazából nem a legjobb pilóta, hanem a legvakmerőbb! Azért csinált egyedülálló dolgokat, mert azokat senki más meg se próbálná megtenni. ;) 

Ahhoz, hogy a legjobb pilóta légy, kell a vakmerőség is. Poe is az, nem is kicsit. Nem sokan repültek volna be full gázzal a Csillagpusztító hőoszcillátorába, anélkül, hogy tudták volna, mi van odabent, ahogy egy dreadnought-nak sem menne neki sok ember egy X-szárnyúval tök egyedül.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Tehát Jango miután képtelen lézertüzeléssel leszedni Obi-Want azért lő rá rakétával mert csak játszani akar vele. Mert általában ugye rakétával ezért szoktak egy másik hajóra lőni. Játékból. Majd miután a rakétát kicselezi Obi-Wan és átveri Jangot az azt jelenti hogy Jango lenyomta Obi-Want. Oké, én elvesztettem a fonalat. Ezt, hogy a bombákat, rakétát és lézertüzet egy aszteroida-gyűrű közepén kerülgető Obi-Wan nem jó pilóta nekem totál értelmetlen.

Teljesen máshogy látjuk, mondjuk nem lep meg. Nézzük az aszteroidából kijövést sorban:

1. Jango a háta mögé kerül és el kezdi lőni. Egyértelműen Obi-wan vesztes helyzetben van, még mondja is, hogy ezért utál repülni.

jango-obi2.png

 

2. Jango lövései folyamatosan Obi pajzsán kenődnek szét, lecsökkentve az energiaszintjét.

jango-obi1.png

 

3. Miután szitává lőtték Obi pajzsait, egyértelműen találatot kap a Jedi vadász, jelezve, hogy levált a védőpajzs.

 jango-obi3.png

 

4. Ezen a pontot Boba felkiált, hogy "We got him!". Azaz a pajzs levált, és a sugarak most már az űrhajó anyagát mardossák. Mivel Jango továbbra is lőtávolban van, simán folytathatná a Delta lövését, további sérüléseket okozva a hajón és végső soron felrobbanthatná azt. Ehelyett azt mondja, hogy "We just have to FINISH him". És kilövi a rakétákat. Amik sokkal lassabban érnek oda és lehetőséget adnak az ellenfélnek a menekülésre tett kísérletre. Ezt hívom én játéknak. Ahelyett, hogy egyből szétlőné, inkább kiélvezné Jango a sikert és ráküldi a rakétát. Alábecsülte Obit, de magát a párharcot a fenti ponton, amikor szétlőtte Obi pajzsait, Jango megnyerte. Csak ahelyett, hogy valóban FINISH-elte volna Obit, inkább ráküldött egy rakétát, hogy kiélvezze a sikert.

 

Szóval nem, rakétákat nem játszásiból szoktak küldeni egymásra, és nyilván nem is ezért írtam azt, amit.

 

A drágalátos Obi itt úgy felsült, mint annak a rendje, csak Jango elbizakodottsága miatt nem purcant ki. Az elbizakodottság amúgy nem igazán áll messze a fejvadásztól, ezt láttuk a Geo arénában is amúgy.

 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ez játék? Donát, iszol te rendesen?

Eljátszott az ellenfelével. Alábecsülte. Hol van az a híres képzelőerőd ilyenkor? Játszani nem csak úgy lehet, hogy nem akarja megölni. :)

 

Pont neked magyarázzam, amikor épp te vezetted le, hogy Kylo miként játszik az ellenfelével egy halálos fénykardot forgatva egy kézzel? Biztos mert figyelt a szíve csücske Finn egészségre. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.