Ugrás a kommentre

Star Wars: Age of Republic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Örülök, hogy tetszett. :)

6 perccel korábban, Darth Sky írta:

Remélem, a többi "Age of..." kötet is ehhez hasonló lesz. 

Én a három "Age of..." széria közül határozottan a Köztársaság korát élveztem a legjobban. A Lázadós számok nem voltak rosszak, de a Luke/Vader kettősén kívül talán csak a Leia történet volt értékelhető. A többi nekem legalábbis felejthető volt.

Az Ellenállásnál Snoke, Kylo és Poe története tetszett, Phasma sztorija is érdekes volt, a többi nem volt nagy szám, igaz, a Reyes történetet nem is olvastam még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a két Age of Republic kiadványt a napokban. A várakozásaimtól eltérően a Heroes szösszenetei valamivel jobban tetszettek, de lássuk akkor sorban a történeteket néhány szóban.

 

A hangsúly minden esetben a karakterépítés volt a történetek mélysége helyett. A Qui-Gon-képregényben megismerhetünk egy elsőre csodaszépnek tűnő bolygót, amely azonban a Sötét Oldal érintésétől sem mentes. Az Erő egyensúlyának ezen allegorikus ábrázolása és felismerése mutatja, hogy Qui-Gon már ekkor is a Jedi Rend legnagyobb mestere volt, akinek vezetésével talán túlélhették volna a megpróbáltatásokat. Obi-Wan története ezzel szemben számomra nem volt túl érdekes, túl sok újdonságot az Anakinnal való kapcsolatában sem tudtunk meg. Kár, hogy a holokronról nem tudtunk meg semmit, de a Dallenor helyi lakosai érdekesek voltak, illetve a Jedi könyvtárban felbukkanó Dooku-szobrot is értékeltem. Anakin története érdekességül szolgált a klónháború propaganda-hadviselésével kapcsolatban és a későbbiek fényében enyhén szólva is érdekesek voltak Anakin ekkor még helyes meglátásai a járulékos civil áldozatokkal és a tömeggyilkosságokkal kapcsolatban (bár persze ekkor már túl volt a taszkenek legyilkolásán is...) Yularen vérbeli katonaként viselkedett. Padmé története jól megvilágítja a semleges rendszerek kényes helyzetét a klónháború idején, de ezentúl semmi több. A clabroniak, mint új faj, tetszettek. Ezek mellé kapunk még két rövid sztorit: az elsőben Windu akciózik  és egy ízben flashbackben láthatjuk fiatalon és hajjal. :D Az Oosalon bolygó korábban a Rebels-ben debütált. A másik történetben Rex és Jar Jar bukkan fel, szerintem ez egy teljesen felejthető történet.

 

A Darth Maul-történet színvilága nagyon tetszett, de semmi több. A Sith víziója, ahol Maul ép fogakkal, Jediként van ábrázolva, nagyon ötletes volt. A Jango Fett-történet egynek elment, de semmi több. Egy visszatekintés erejéig láthatjuk, amint a Bogden holdjainál megkapja a megbízatást Tyranus-tól: a Legends-ben jobban tetszik, hogy ezért a munkáért meg kellett harcolnia más potenciális génhordozókkal is (erre egy egész PS2-es játékot felhúztak anno). A Dooku-történetben a Sullust mint helyszín szerepeltetése tetszett nagyon, a SoroSuub és a Kaldana Szindikátus felbukkanása nemkülönben. A Sith-ek már itt, évekkel a háború előtt eltökélten építik ki hátországukat. A Grievous-történet nem igazán nyerte el a tetszésemet, a képsorok, amikor végigmegy a csapdákon, az Indiana Jones-t juttatta az eszembe. A vízióban láthatjuk a tábornokot még a kiborg-átalakulása előtt; lehet jót tett neki az a maszk. :D Ventress története nagyon semmilyenre sikeredett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akik olvasták: szerintetek megérte kiadni magyarul is?

Meg de még mennyire. Az eddig úgyis elhanyagolt PT korszakot, ha nem is drasztikus mértékben de bővítette. Remélem a teljes Age of lemegy majd magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Meg de még mennyire. Az eddig úgyis elhanyagolt PT korszakot, ha nem is drasztikus mértékben de bővítette. Remélem a teljes Age of lemegy majd magyarul.

Ha már elkezdték, akkor be is kéne fejezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Akik olvasták: szerintetek megérte kiadni magyarul is?

Megéri. Bár én legszívesebben csak a Republic köteteket adnám ki. Az OT -ból Luke és Vader az, ami üt, a többi egynek elmegy kategória, az ST -ből nem olvastam el a Reyes sztorit, de ott pl. Hux, Kylo és Snoke az, ami szerintem megéri. Meg talán még a Poe sztori az, amely valamelyest hozzátesz az egészhez. De a többi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyértelműen! Remélem, hogy jön a teljes sorozat.

Már a Köztársaság kijött. Most már ha jól tudom, akkor előrendelhető a Lázadás - februárban érkezik, ahogy látom -, továbbá majd valamikor jövőre érkezik az Ellenállás is. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

Igen, nekem nagyon tetszett. Egyedül a Gonosztevők végén lévő előzetes volt zavaró, az szerintem nem kellett volna bele.

Igen, de sajnos nem lehetett kivágni. Az eredetiben is benne volt, és a szerződés előírta, hogy teljesen meg kell egyezni az eredeti kiadással.

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem teljes mértékben. Érdekes adalékokat kaptunk bizonyos karakterekhez ezekkel a kis szösszenetekkel. Jöhet a többi!

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Megéri. Bár én legszívesebben csak a Republic köteteket adnám ki. Az OT -ból Luke és Vader az, ami üt, a többi egynek elmegy kategória, az ST -ből nem olvastam el a Reyes sztorit, de ott pl. Hux, Kylo és Snoke az, ami szerintem megéri. Meg talán még a Poe sztori az, amely valamelyest hozzátesz az egészhez. De a többi...

 

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyértelműen! Remélem, hogy jön a teljes sorozat.

Nagyszerű. Ahogy elnéztem nemzetközileg is sokan így gondolják. Németországban, Franciaországban...stb.

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Lázadás korából még csak a Hősök rendelhető elő. A Gonosztevők egyelőre nem került fel az oldalra.

Sajnos ennek technikai okai vannak. Remélem elhárulnak minél hamarabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Star Wars: A Köztársaság kora: Hősök

Az Age of… sorozat Köztársaság korában játszódó kötete, mely a világos oldal bajnokaival foglalkozik egy nem mindennapi gyűjteményt tár az olvasók elé. A Skywalker kora filmmel lezárul a Skywalker saga és az Age of… képregények végig vonulnak minhárom trilógián, hogy az összes jelentős szereplővel foglalkozzanak egy-egy történet erejéig.

Qui-gon Jinn: Egyensúly

Qui-gon és tanítványa Obi-van Bri’n bolygón próbálnak meg közvetíteni egy konfliktusban Th’er, a fák úrnője és a fém klánja között, akik ki akarják vágni a fák jelentős részét. A tárgyalások sikertelensége után Qui-gonnak ki kell juttatnia Th’ert a bolygóról. A küldetés után Qui-gonban kételyek merülnek fel a Jedik szerepét illetően. Érzi, hogy letérnek az ösvényről, túlságosan is a harcosok útjára lépnek. A meseter az Egyensúlyt keresi. Felkeres egy lakatlan világot, ahol az egzotikus környezetben különös látomása támad. Nagyon tetszett a metafora, mely azt magyarázza, hogy ha a Jedik nem tartanak mértéket, akkor a harc útjára lépve elragadja őket a sötét oldal.

Obi-van Kenobi: Küldetés

A Dallenor bolygón régészek egy csoportja Jedi holokronra bukkan. A Tanács Obi-vant küldi, hogy szerezze meg a Rend számára. Obi-vant kételyek gyötrik. Olyan jó mester akar lenni, mint Qui-gon és Yoda. Yoda emlékezteti Obi-vant, hogy Anakinnak jó kiképzést kell kapnia, nehogy rossz útra lépjen. Kenobi nem tudja, hogy magával vigye-e padavanját, vagy sem. Végül is Yoda tanácsára elviszi. Jó bepillantást kapunk Anakin és Obi-van testvéries kapcsolatának elejébe, mely egyáltalán nem zökkenőmentes. A kalózokkal való harcban sikerül jól együtt működniük, és kiderül, hogy jó csapatot alkotnak. Kapcsolatuk mesterként és tanítványként itt kezd megszilárdulni.

Anakin Skywalker: Az Áldozat

A Baljós árnyakban Anakin arról is álmodott, hogy felszabadítja a rabszolgákat. Nos, gyakorlatilag ezt kapjuk meg most egy rövid és izgalmas történetben. A Kudo III-on a szeparatisták beüzemelnek egy droid gyárat, ahol rabszolgákat dolgoztatnak. Anakin indul kideríteni, hogy mi van a bolygón. Yularen precíziós csapást akar, kímélve a Köztárasaság megtépázott erőit. Anakin nem tudja elfogadni, hogy ártatlanok vesszenek oda, ezért maga indul a bolygóra. Végül felszabadítja a rabszolgákat és kudoiakkal visszavari a harci droidokat. Ezzel a szeparatistáknak is keresztbe tesz, mert ők azt akarták volna, hogy a Köztársasság bombázza le a gyárat, így a civilek halálát felhasználva még több rendszert állítottak volna a szakadárok oldalára. Sok mindent sikerült belesűríteni ebbe a füzetbe. A hősies Anakint, az egyre inkább a Birodalomra hajazó Köztársaságot, az összemosódó határvonalat a jó és a rossz között.

Padmé Amidala: A híd

Padmé titkos küldetésre indul a semleges Clabronra, Stin miniszterelnök hívására. A szenátornő meg akarja győzni a clabroniakat, hogy álljanak a Köztársaság oldalára. Egy szeparatista bérgyilkos azonban látszólag mindent elront, azzal, hogy megöli a miniszterelnököt. Padmé viszont nem adja fel és segít leszerelni az orvlövészt. A szenátornőnek mindig is jó volt a meggyőző ereje és rá tudja venni a miniszter helyettest, hogy ha nem is csatlakoznak, de támogatják a Köztársaságot. Padmé töretlenül hisz a jóban és a szebb jövőben. A békéért és az igazságért kockára teszi az életét is. Ez a történet kiválóan bemutatja ezt.

A különszámok történetei.

A fegyver

Mace Windu egy Guattako nevű hadúr fogságába esik az Oosalon bolygón. Guattako egy veszélyes terrorista csoportot vezet, mely zavaros és sötét célokért küzd. Mace megismeri a megtévesztett és agymosott fiatal lányt, Quiát. Szeretne rajta  segíteni, hisz még gyerekkorában rabolták el és képezték gyilkossá. Mace fogságba esése csak csel volt. Sikerült a hadurat legyőzni és a frissen elrabolt gyerekeket megmenteni, de sajnos Quián nem tudnak segíteni. E történetben jól megmutatkozik a Jedik korlátja is. Hiába vezeti őket a jó szándék, a törvények sokszor ezt is felülírják. Keserű.

501 plusz egy

Rex és Jar Jar mulatságos kalandja. Örülök, hogy külön történetet kaptak. Főleg Jar Jar. A Mimban bolygón lezajlott ütközetben Rex  és az ügyefogyott gungan egymásra vannak utalva. Ennek ellenére jó csapatot alkotnak. A csupaszív és aranyos Jar Jar nem hagyja bajtársait bajban és a saját ügyetlen módján segít. Sokat derültem ezen a rövid történeten, nagyon élveztem.

Összességében véve több, mint elégedett vagyok a kötet történeteivel. Nagyon színes és sokoldalú. Elképesztő rövidségük ellenére mindig sikerült kiemelni az adott karakter egy fontos személyiség jegyét és sikerült a Köztársaság és a Jedik fontos problémáira is rávilágítani. Nagyszerű esszenciája az előzmény trilógiának. A kis összefoglalók csak még jobban elmélyitik az élményt. Kiváló, ötös.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Köztársaság kora: Gonosztevők

A Gonosztevők kötet a Hősökhöz hasonlóan felülmúlta a várakozásaimat. Igazán nagyszerű történeteket kaptam az egyik kedvenc időszakomról. Nem is gondoltam volna, hogy egy füzetes történetek is nyújthatnak maradandó élményeket. Látszik, hogy a Marvel sokat tanult a Dark Horse korszak építő és univerzum tágító történeteiből. A füzetek sokszor eszembe juttatták a Köztársaság sorozat füzeteit.

Darth Maul: Hamvak

Ebben a történetben Maulnak meg kell tanulnia, hogyan működnek az új Sithek. Nem elég a harci kiképzés. A türelem, a cselszövés és az ármány nyitja meg az utat az uralomhoz. Culen Bunn 5 füzetes Darth Maul minije után játszódik ez a történet. Eldra Kaitis megölése feltüzelte Maul vérszomját, ezért Sidious elküldi egy küldetésre, mely során a zabrak Sithnek alvilági szövetségeseket kell gyűjtenie. A profi tolvaj, Zek Perio segítségét kell kérnie, aki egyben Erőhasználó is. Miután megszerezték a scarn nevű anyagot, Maul végez a tolvajjal. De legalább úgy csinálja, hogy nem hagy maga után nyomot. A coruscanti alsó szinteken játszódó képsorok A vadászó árnyékot és a Coruscanit éjszakák sorozatot juttatták eszembe. Szédítő élmény, és a városbolygó rengeteg lehetőséget ad új sztoriknak. A történet második felében Sidious elviszi Mault a Malachorra, ahol a Sithek elszenvedték egyik történelmi vereségüket. Jó, hogy egyre több történet szerepelteti ezt a misztikus helyszínt. Remélem, kifejtik, majd hogy mi történt itt pontosan. Maul látomásában Jedi szerepben tetszeleg. Érdekes a párhuzam a Qui-gon sztorival, ahol a Jedi mester egy látomásban a sötét énjével szembesül. Mault taszítja a gondolat, hogyha Jedik találtak volna rá, akkor a Rendjük tagja lehetne. A végén pedig leckét kap abból is, hogy miért kell az új Sitheknek árnyékban meglapulva ténykedni. Maximálisan elégedett vagyok vele. Ötös.

Jango Fett: Kiképzés

Rendkívül kevés sztori szól Jangoról. Még a Legendák idejében sem foglalkoztak vele túl sokat. Remélem az új kánonban is születnek az Open Seasons-höz és a Jango/Boba képregényekhez hasonló alkotások. A Kiképzés elmozdulás ebbe az irányba. Jango elviszi Bobát egy küldetésre, ahol egy gazdag twi’leknek a lányát kell megtalálni, aki időközben le akart lépni a kedvesével. Jango igénybe veszi Neelda, Tiver és Rinn fejvadászok segítéségét is. Szerintem Jango tudta, hogy Tiver és Rinn el akarják árulni őket. Direkt próbára tette Bobát, aki remekül helyt állt. Boba elkezdte építeni a hírnevét. Tiver és Rinn jól rajtavesztek, de Neelda Boba kegyelmének köszönhetően megúszta. Kiváló történet. És e mellett láthatók fajok a folytatás trilógiából is. Szeretem ezeket az összekötő elemeket.

Dooku gróf: Az ár

Dookuról szintén nagyon kevés történet van. E sztori újfent hiánypótló.  A gróf még a klónháború kitörését megelőző időkben a Sullustra látogat, ahol egy fegyver kereskedő csoportot kéne a mestere oldalára állítania. Pechére egy Jak’zin nevű Jedi is e csoport nyomában van. Dookunak sikerül ravaszsággal és Qui-gon emlékének felhasználásával rávennie Jak’zint, hogy vegye be társként. Miután közösen elintézték a csempészeket, szegény Jak’zin pórul jár. Dooku bizonyítja, hogy jól ért az érzelmek manipulálásához.  Jó volt látni a Sullostot. Egy remek történet az új idők Sithjeinek módszereiről. Ötös.

Girevous tábornok: Égj!

Megint csak egy remek sztori. Ez jobban belement a misztikumba is. Grievous a Ledeve bolygón  két Jedit üldöz, akik egy ősi templomot kutattak volna fel. Grievous úgy véli, ideje megszereznie a Jedik titkait. A csapdákkal teli templom egy különös fényjelenséghez, majd egy misztikus helyszínre vezeti. Engem egyfajta Világok közti Világra emlékeztetett, ahol az Erő megtestesülései emlékeztetik Grievoust, hogy milyen kicsi és jelentéktelen ő valójában. A tábornok a szokásához híven meg nem értéssel reagál és porig romboltatja a templomot. Látszólag hiába, mert a kapuként szolgáló fényjelenség megmaradt.  Egy nagyszerű misztikus helyszín került elő, mely remélem, még felbukkan későbbi történetekben is. E mellett láthattunk Grievous kaleeshi múltjából is részleteket. Nagyszerű füzet.

Nővérek

A különszám utolsó története itt kapott helyett. A klónháború alatt játszódik, pont a Klónok háborúja sorozat 5. évadjának utolsó részei alatt, amikor  Ahsokát üldözik a halóságok. Ventress épp leszállítja egyik zsákmányát, mikor megpillantja, hogy vérdíjat tűztek ki Tanóra. Az ifjú Jedi nyomába ered. Éppen belebotlik egy csetepatéba, ahol egy nagy darab, erőszakos fickó rátámad két fiatalra. Asajjban felébred a múlt. Emlékszik, hogy milyen sokat vesztett. Ez sarkallja abban, hogy közbe avatkozzon és megmentse a két lányt.  Nagyon tetszett a történet, mert Asajj Ventress emberi oldalát mutatja be és azt, hogy megváltást nyerhetne. Ötös.

Szóval Jody Houser kitett magáért ezekkel a történetekkel és Luke Ross rajzai is mesések. Ez a kötet is bekerül a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nemrég olvastam el a Felkelés Kora: Hősök kötetét. Személy szerint gyengébbnek tartom a Köztársaság Kora azonos című köteténél, de szórakoztató olvasmány volt. Talán azért is lett ez most gyengébb mert az OT hősei már ebben az időszakban túl vannak használva. Viszont jó volt látni, hogy például Leia hogy szerezte meg a fejvadász ruhát, vagy hogy Han mit csinált közvetlen a 4.rész után. A különszám Yoda történetéért kár volt, őt szivesebben láttam volna a még aktív éveiben. Ami nálam az abszolút kedvenc lett az a Luke és Lando füzetek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Felkelés Koránál Luke és Vader történetei tetszettek, meg valamelyest Leia sztorija és a Yodás különszám. De kb. ennyi, a többi nem volt nagy eresztés. Az Ellenállás korszakánál is hasonló érzésem van: Poe, Kylo és Snoke sztorija tetszett és még Hux is oké volt, a többi felejthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Iqvi írta:

Ha már úgyis itt beszélünk mind három éra sorozatáról, nem kéne átnevezni?

De miért itt beszéltek mind a háromról amikor teljesen eltérőek? :) Ez az Age of Republic topikja. Kell csinálni a többinek is topikot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.