Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most akkor hazudik?

Egyrészt, nem lenne ez egyedi alkalom. Ez csak PR. Most azzal nem állhat a kamerák elé, hogy nem, ezt menet közben találtuk ki.

 

Másrészt sokan mások akik a filmen dolgoztak, ennek az ellenkezőjét mondják.

 

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha nincs a Palpatine szál, Snoke-ról gyakorlatilag zéró információnk lenne a mai napig, ki és mi is volt ő.

Nem, egyáltalán nem következik ez ebből. Ha nincs Palpatine, akkor Snoke nyilván más eredettörténetet kap. Részemről ez a téma ennyi volt, mert kb ugyanazokat a köröket futjuk

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyrészt, nem lenne ez egyedi alkalom (https://boundingintocomics.com/2023/04/12/lucasfilm-president-kathleen-kennedy-lies-about-kevin-feige-produced-star-wars-film-saying-nothing-ever-got-developed/). Ez csak PR. Most azzal nem állhat a kamerák elé, hogy nem, ezt menet közben találtuk ki.

Ebben az esetben akkor egy Lucasfilm gyártású doksi filmben talán nem kellene feszegetni Palpatine témakörét. 

 

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Másrészt sokan mások akik a filmen dolgoztak, ennek az ellenkezőjét mondják.

Kik mondták ezt?

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem, egyáltalán nem következik ez ebből. Ha nincs Palpatine, akkor Snoke nyilván más eredettörténetet kap.

Trevorrow forgatókönyvét elnézve nem kapott semmi történetet, mintha nem is létezett volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Trevorrow forgatókönyvét elnézve nem kapott semmi történetet, mintha nem is létezett volna....

Itt jegyezném meg, hogy bár látatlanban sokan odáig meg vissza vannak Trevorrow forgatókönyvétől, én is kidobtam volna a csókát, ha ezt akarta volna megvalósítani. Mint egy túltolt fan-fiction. Nem az ep9 a legerősebb sztorival bíró film a sagában, de Trevorrow sztorijánál sokkal jobb. És én ezt úgy mondom, hogy amúgy nagyon bírom a csávót a Jurassic World filmek és a Jurassic-univerzum kibővítése miatt.

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyrészt, nem lenne ez egyedi alkalom. Ez csak PR. Most azzal nem állhat a kamerák elé, hogy nem, ezt menet közben találtuk ki.

Na, az ilyenek miatt mondom, hogy az interjúk egy részét érdemes fenntartásokkal kezelni, a másik részét meg el sem hinni. Csak az számít, ami már benne van a kész művekben, minden más PR. Amúgy sajnos ez igaz a forgatások idején készült doksi filmekkel kapcsolatban is. Nagyon sokban csak PR szöveget nyomatnak, nem őszinte beszélgetések. Megfigyelhető, hogy nincs olyan a forgatás idején kiadott making of anyag, amiben bármi kellemetlenségről beszélnek. Ezek jószerivel már azután jönnek ki, hogy a művet bemutatták és a szerződések lejártak. Szerintem arról, hogy valójában mi történt az ep7-9 forgatásán, mik voltak a nehézségek, mi volt már tényleg kitalálva korábban és mi nem, azt majd a premier után 10-15 évvel készült könyvből fogjuk megtudni, ha lesz ilyen alapos feltárást végző mű. A 2021-ben elhunyt Jonathan W. Rinzler, aki nagyszerű és elég kendőzetlen making of könyveket írt az ep3-6-ról, szeretett volna az ep7-ről is írni, de azt végül törölték a kiadás előtt. Érdeme megjegyezni, hogy ezzel kapcsolaban ezt írta:

"Esélye sem volt annak, hogy az a könyv megjelenjen. Amikor elkezdtem írni, már tudtam, hogy elkaszálják... sok olyan dolog volt benne, amiről ugyan a nyilvánosság már tudott, de szerintem a Disney és Kathleen Kennedy nem akartak újra feleleveníteni." - Abandoned! The Lost Tie-In Book

Az biztos, hogy olyan ötlet azért volt már az ep7 idején, ami végül az ep9-ben valósult meg. Hogy konkrétan Palpatine vagy valami más okán, azt a pék tudja, de például a Halálcsillag II vízben nyugvó roncsának koncepciórajzát már az ep7-hez elkészítették (láthatóak az Art of The Forece Awakensben). És ez a történetfejlesztés azon szakaszában született meg, amikor Kiráról (később Rey) elhatározták, hogy roncsvadász lesz, aki elvágyik az otthonából, Samből (később Finn) rohamosztagos lett, akinek siskaját megjelöli egy bajtársa, XY (később Poe) pedig pilótává vált, és kapott egy R2-szerű droidot, aminek fontos infója volt és XY-nek szövetkeznie kellett Sammel. Sőt, ekkor találtak ki Kira mellé egy apafigurát, aki afféle használt-autó kereskedő és az ő telepén állt a Millennium Falcon. És ekkor a történetnek már volt egy olyan szakasza, ahol hőseink megkeresik a Halálcsillag II roncsát, ami - ekkor még - víz alatt volt. Itt találták volna meg a térképet, ami elvezet Luke-hoz és a Jedikhez (talán még annak idején kémjelentések is voltak erről a sztoriváltozatról).

Szóval az biztos, hogy a Kef Bir szakasz az ep9-ben már valamilyen szinten létezett az ep7 fejlesztésének korai szakaszában is. Nyilván nem úgy, ahogy megjelent, mert nem volt teljesen víz alatt, de tényleg egy térképet rejtett, ami elvezette (volna) hőseinket egy fontos személyhez. Annyi változás történt, hogy az nem Luke és a Jedik, hanem Palpatine és a Sith-ek.

Imigyen simán létezhetett Palpatine visszahozatala is ötlet szintjén. Talán még koncepciórajz is készült róla, csak még nem láttuk, mert talonban tartották, hátha használhatják még. Az ep7 elején nagyon sokféle ötlet volt. A Sith-ek is a képben voltak sokáig, sőt ugye azóta már tudjuk, hogy Lucas szerette volna használni Darth Talont, mint Darth Maul tanítványát az új trilógiában, és a jegyzeteit átadta az ep7 stábjának, akik készítettek is olyan koncepciórajzot, amin Darth Talon szerepelt, mögötte egy rejtélyes figurával, aki irányítja a nőt.

the-fundamental-problem-with-the-star-wa

Ha csak valakinek nincs bizonyítéka rá, vagy ott ült az ep7 kreatív csapatában (aminek amúgy Dave Filoni is tagja volt - ennek tudatában biztosak lehetünk abban, hogy ő sokat tud arról, mit hogyan képzeltek el akkoriban és jelenleg ő az egyik legmeghatározóbb alkotója az ep6-7 közötti érának), akkor nem jelenthetjük ki határozottan, hogy Palpatine neve sosem merült fel a film fejlesztésének korai szakaszában, például, amikor ötleteltek. A Sith-ek visszatérése egy ideig biztos képben volt, hiszen használták Lucas treatmantjét, amiben ott volt Darth Maul és Darth Talon, két Sith. Ha pedig a Sith-ek, mint lehetséges ellenfelek felkerültek a listára, akkor nehéz elhinni, hogy a képregényekből amúgy is merítkező csapatban senkinek sem jutott eszébe Sidious visszahozása. Ily módon az sem biztos, hogy Kennedy hazudott ezzel kapcsolatban. Lehetett olyan szakasza az ep7 fejlesztésének, amikor valamilyen szinten tényleg tervben volt a vén Sith visszahozása, csak aztán elvetették. Majd, mint annyi minden mást azóta, újra felelevenítették és végül megvalósították. A Ahsokában nemrég látott Vader és Anakin külső között ugráló Skywalker Erőszellem koncepciója is az ep7 fejlesztésének korai szakaszában jelent meg, aztán tessék, most lett belőle valami. (Na vajon honnan szedte Filoni az ötletet? ;) )

HAYDEN-2.jpg?w=1132&ssl=1

 

Az Art of Rise of Skywalker szerint amúgy 2014-ben, miután véglegesítették az ep7 sztoriját, a kreatív csapat (egyebek mellett Dave Filoni, Pablo Hidalgo, Doug Chiang, John Knoll és Kiri Hart) valóban lefektettek pár dolgot az ep9-hez. Ezek között szerepelt, hogy Rey egy Skywalker lesz, ám ez nem vérszerinti kapcsolatot fog jelenteni, hanem inkább metaforaként jelenik meg. Leia, mint Rey mentora is ekkor ötlött fel, ahogy az is, hogy Organa szenátor segít Kylo Ren megváltásában.

És akkor még megemlíteném, hogy nem csak Kennedy mondta, hogy már a korai időszakokban is számoltak Palpatine-nal, hanem Abrams is beszélt részletesebben a dologról az Uproxx-nak adott interjúban (nyilván nála is érdemes fenntartásokkal kezelni a dolgot, de, amiről beszél, az nem sületlenség). Szóval tényleg nem tudhatjuk biztosan, hogy először mikor merült fel ötletként Palpatine visszatérése. Én már csak a Dark Empire képregények léte miatt is hiszek abban, hogy ez tényleg előkerült az ep7 fejlesztésének korai szakaszában, mert egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy olyan Star Wars rajongók fejében, mint Abrams, Hidalgo vagy Filoni, ez meg sem fordult.

 

Mondjuk én abból sem csinálnék nagy ügyet, ha Kennedy és/vagy Abrams tényleg hazudott volna a PR kedvéért. Nem ők az első producerek/rendező a Star Wars történelmében, akiknek nem szabad kétkedés nélkül hinni. George Lucas is hajlamos volt tódítani, és ugye még mindenki emlékszik Rick McCallumra.

 

Amúgy érdekesek ez a "ki mit és mikor" talált ki. Lucas ötleteit elvileg elvetették, ugyanakkor nagyon sok korai ötlete mégis visszaköszön. Például az ep5 készítésének idején még ő is úgy tervezte, hogy Han meghal (igaz, ő az ep6-ban akarta kinyírni), az Uralkodó pedig csak az ep9-ben lép színre, ott győzi le Luke. Az ep6-ban az ifjú Skywalker csak Vaderrel bánik el, aztán számüzetésbe vonul. A '80-as években meg voltak olyan ötletek, hogy a folytatás trilógia 20-40 évvel az ep6 után játszódna, és Luke, Han és Leia már öregen jelentek volna meg. Érdekes az is, hogy Mark Hamill '83-ban úgy nyilatkozott Luke visszatéréséről, hogy "vagy a létezés egy másik szintjén lesz, vagy már nem ugyanaz ember lesz".

 

Sőt 2013-ban a Skywalker Ranch-on Lucas koncepciórajzokat mutatott a száműzetésben élő öreg Luke-ról (ahová azért ment, mert egy tanítványa elárulta őt és leölte a többi tanítványt), az első Jedi Templomról (lenti kép, az Art of The Last Jedi szerint ebből alakult ki Ahch-To), az ifjú padawanjáról, Kiráról, és Lucas ekkori ötletei között is szerepelt, hogy Luke meghalt volna az ep8-ban.

Star-Wars-First-Jedi-Temple-George-Lucas

 

Ami biztos, hogy számomra Palpatine az a kapcsolat, aminek hála az ST-t a Skywalker Saga részének érzem. Bármennyire tetszett az ep7, bármennyire is abszolút kedvencem az ep8, Sidious nélkül úgy éreztem, ez a trilógia képtelen szervesen kapcsolódni az ep1-6-hoz. Úgy gondoltam, hogy a Skywalker Saga 6+3 filmből fog állni. Az, hogy végül Sidious lett az egész főgonosza, számomra egységesítette a Skywalker Sagát egy 9. epizódos történet képében.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

"Sokan azt mondták, hogy ez nevetséges" - mondta Ian McDiarmid az Empire magazinnak adott interjújában. "Persze, a Jedi visszatér végén már halott volt! És őszintén szólva, azt hiszem, George is azt hitte, hogy megölt engem. De J.J. úgy gondolta, hogy jó ötlet visszahozni, és nem akartam vitatkozni vele. Úgy éreztem, hogy Palpatine-nak mindig volt egy B terve, valószínűleg egy C, D, E és F terve is" - indokolta McDiarmid. "És szakértője volt a klónozásnak, szóval..."

Arra is rámutatott, hogy mivel Palpatine mozgatja a szálakat mindhárom Star Wars-trilógiában, ő lett az ultimate filmes gonosztevő. "Annak örülök a legjobban - és tudod, ez csak akkor jutott eszembe, amikor felkértek, hogy térjek vissza A Skywalker kora című filmhez - hogy az egész Star Wars franchise-ban minden egyes gonosz cselekedet közvetlenül vagy közvetve ennek a figurának köszönhető. Ez az abszolút gonoszság, és furcsán kielégítő ív. Szerencsésnek érzem magam, hogy ezt elérhettem, és a mozi többi gonosztevőjének most ezzel kell versenyeznie."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen jól látja, és remekül összefoglalta a lényeget: "az egész Star Wars franchise-ban minden egyes gonosz cselekedet közvetlenül vagy közvetve ennek a figurának köszönhető." Ezért is örülök, hogy végül az ST fő gonosza is ő lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Milyen jól látja, és remekül összefoglalta a lényeget: "az egész Star Wars franchise-ban minden egyes gonosz cselekedet közvetlenül vagy közvetve ennek a figurának köszönhető." Ezért is örülök, hogy végül az ST fő gonosza is ő lett. 

 

Pont ez jutott eszembe nekem is. Maga a színész mennyire érti a saját karakterét és szerintem ezért is játssza annyíra jól Ian Palpatine-t. Az ST-utálók példát vehetnének róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is tudom elfogadni Palpatine visszatérését, meg azért mert látom, hogy kezdenek vele valamit. Ha csak bedobták volna és semmi akkor húznám a szám, de láthatólag nem így van. Szerintem Abrams remekül megtalálta azokat a kiskapukat ami mentén visszahozhatta. Ez is nagyon fontos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem a "tudatátvitel" inkább afféle szellemjárás. Ugyanúgy képes egyik bolygóról a másikra menni, mint ahogy a Jedik. Yoda a Dagobah-n halt meg, erre megjelent Endoron és Ahch-Tón, Ben is ide-oda cikázik Hoth, Dagobah és Endor között, Anakint már a létsíkok és a Galaxisok sem igazán zargatják. Szóval szerintem Sidious sem a tudatát, hanem a szellemét "transzportálta". És lényegében megszállta a klón testet. Hogy hogyan történik a szellemek utazása a térben, az jó kérdés, de ez szerintem olyasmi, amit csak el kell fogadnunk, hogy lehetséges. Ha szellem vagy, ide-oda császkálhatsz a Galaxisban vagy a galaxisok között.

Viszont nem épp ez a szellemesdi volt elérhetetlen a sith-ek számára? Plusz még fizikai testbe is kellet manifesztálódni, ami teljesen más, mint a Jedik megjelenése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szelleme mindenkinek van, az az élet része. Ami különbség szerintem - ahogy azt itt leírtam -, hogy az Erőhasználók képesek késleltetni azt, hogy a szellemük beleolvadjon a Kozmikus Erőbe. Amíg ez nem történik meg, addig ideig-óráig, de alapvetően, ha csak nem kötik hozzá magukat valamilyen élettelen tárgyhoz, nagyon limitált ideig képesek létezni még a fizikai síkon. Ahogy Kanan képes volt még segíteni Heráéknak, ahogy Leia is addig maradt a fizikai síkon, amíg Ben meg nem halt, stb. De inkább előbb, mint utóbb, a szellem elhagyja a fizikai síkot és eggyé válik a Kozmikus Erővel. Az Erőszellemek azok, akik viszont eme folyamat után is bármikor elhagyhatják a Kozmikus Erőt és akár manifesztálódhatnak a fizikai síkon, és bármikor vissza is térhetnek az Erő honába. Létezhetnek itt is, ott is, sőt fizikai interaktivitásba kerülhetnek a fizikai síkkal (Luke elkapta a fénykardot, kiemelte az X-szárnyút, Yoda az időjárással szórakozott), és kommunikálhatnak az ott élőkkel, miközben nem kell attól tartaniuk, hogy a tudatuk vagy a hatalmuk a Kozmikus Erőbe olvad véglegesen. Ez az, ami a Sith-eknek elérhetetlen.

Ők is a fizikai síkon tudnak maradni egy ideig a haláluk után. Hogy mennyi ideig, az valószínűleg a hatalmuktól is függ. De inkább előbb, mint utóbb az Erő kegyelmet nem ismerve elnyeli őket. Ám ezt az időt néhány Sith arra használta, hogy tárgyakhoz kösse a szellemét (Darth Momim vagy Exim Panshard), Sidious meg valahogy megtanulta, hogyan száljon meg egy tudattal nem rendelkező klón testet. Lényegében ez is tárgyhoz kötődés, csak ez esetben egy biológiai tárgyhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így akkor tényleg az exegoli halál volt a végső megoldás, mert ha most nem volt B terve egy újabb klón test személyében akkor a lelke (már ha volt ennek a rohadéknak) nem sokkal később egyesült a Kozmikus Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

mert ha most nem volt B terve egy újabb klón test személyében

Még ha volt is egy vagy ezer ilyen klón, azokkal sem megy semmire. Az exegoli létesítményt lerombolta az, amikor a klón teste szétrobbant, az életfenntartó gépe megsemmisült, az alattvalói, akik életben tartották, meghaltak. Ha át is menne egy klón testbe, az ugyanúgy azonnal haldokolni kezdene. A poén az, hogy az, ami a TBB-ben elkezdődött, az 50+ évnyi kutatás után sem hozott eredményt. Igazából az egész Nekromanta-projekt egy gigantikus kudarc. Valószínűleg Pershing került a legközelebb a megoldáshoz (az nem derült ki, hogy a Gideon-klónok végül tényleg életre alkalmas Erőhasználók lettek volna, ha kikerülnek a tartályból), de a jó moff az ő agyát lenullázta a kutatási eredményei meg a lezuhant cirkáló okozta apokalipszis martalékává váltak. Szóval köszönjük Gideon moff-nak, hogy megmentette Palpatine-tól a Galaxist. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.