Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Hát Rey kellett a rituáléhoz, nem gondolom hogy hagyta volna megöletni. Bár kérdés hogy Palpinak mi volt az eredeti terve, szerepelt e benne Rey vagy útközben alakult így

 

1 órával korábban, Pildi írta:

Miután a TROS elején is arra buzdítja Palpatine Kylo-t, hogy ölje meg Rey-t, így biztos eredetileg más volt a terve vele, nem a szertartás. 

 

44 perccel korábban, Yoda József írta:

Ochinak is az lett volna a feladata, hogy Reyt megölje, szóval eredetileg nem tervezett vele semmit. Hogy Snoke tudta-e ki volt, hát az jó kérdés

 

Ochinak az lett volna a feladata, hogy elvigye a fiatal Rey-t Palpatine-nak. Ezt DiO mondja el Finnek. Viszont miután Rey-nek nyoma vész 20x évig így a terv időközben megváltozhatott. Amikor mi bekapcsolódunk a történetbe már a halála a kívánatos Palpatine számára, ami nem is csoda ismerve a felnőtt lányt. 

Szerintem is Bent akarta magának (erre utal a Pryde jelentben: "Alderaan hercegnője módosította a tervemet"), csak utolsó akadályként még el kellett volna takarítania az útból Rey-t. Azzal, hogy végszükség esetén Rey-t kellett befűznie nagyon kevés esélye maradt a győzelemre. Persze ezt ő szerintem másképp gondolta. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez is mutatja, hogy Palpatine teste bár megváltozott, ő maga még mindig az a gyorsan rögtönző kis köcsög, aki az ep1-3-ban volt. Ha az emberei elcseszik, gyorsan teremt egy új helyzetet, amiből profitálhat. Amúgy szerintem Sidiousnak valami ilyesmi volt a terve eredetileg: Ochi visszahozza Rey-t, és elkezdi Sith tanítványként tanítani, aki majd levadászhatja Luke-ot és a Jedijeit. Aztán, amikor végre eltűnt a Galaxis színéről az összes Jedi, átköltözik a már felnőtt, kiképzett és ereje teljében lévő Rey-be. Megkockáztatom, hogy ekkor Snoke-ra sem lett volna szüksége, mert ebben az esetben Rey lehetett volna a kirakati császárnő. Csak aztán Rey szülei jól kicsesztek vele, Ochi meg megölte őket, így a lány elveszett a számára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az ep6 jeleneteit nézegetve ötlött fel bennem, hogy a Palpatine kíséretét adó lilaruhás figurák akár az ep9-ben látott Sith szekta tagjai is lehetnek. Bár tudjuk, hogy ők afféle vezető tanácsadók, egész pontosan a Birodalmi Uralkodói Tanács tagjai, de azt is tudjuk, hogy Palpatine tanácsadói között bizony voltak Örök Sith bandatagok. Yupe Tashu, az Utóhatás-trilógia egyik fontos szereplője ilyen volt. Noha egyelőre nincs kapcsolat közte és a Birodalmi Uralkodói Tanács között, azt tudjuk, hogy Palpatine nagyon közeli tanácsadója volt, és az Acolytes of the Beyond vezetője. Eme Sith szektáról pedig már kiderült, hogy bizony az ep9-ben megjelent Örök Sith alegysége, és Bestooni Ochi is ennek a divíziónak volt a tagja.

Azt is tudjuk, hogy Sidious közelében mindig voltak "beavatottak", azaz olyan személyek, akik pontosan tudták, hogy a jóságos Sheev Palpatine állarca mögött egy Sith Nagyúr, Darth Sidious rejtőzik. Az ep1-3-ban ilyen volt Sly Moor és Mass Amedda.

Emellett a Rogue One-ban láthattuk Vaneé-t, aki a Galaxisban akkor éppen regnáló másik Sith Nagyúr, Darth Vader közvetlen szolgája, és ahogy kinéz, simán lehet ő is Sith drukker. Ez nem is véletlen, ugyanis a Star Wars Adventures: Shadow of Vader's Castle című képregénynek hála pontosan tudjuk, hogy ő is tagja volt az Acolytes of the Beyondnak. Vagyis Sidious és Vader mellett is volt legalább egy-egy olyan alak, aki tagja volt egy olyan csoportnak, ami az exegoli Örök Sith egyik divízióját képezte.

Amire ki akarok lyukadni, hogy lehet, hogy ez az Örök Sith nevű népes szekta csak az ep9-re lett kitalálva, de mint Palpatine feltámadásának esetében, esélyes, hogy Abrams és Terrio itt is olyan dolgokra építkeztek, amiket már láttunk korábbi filmekben. Ugyan pusztán a filmekben, de még azon túl sem támasztja alá semmi, hogy az ep6-ban látott alakok Sidious nyomában Örök Sith tagok, ugyanakkor a háttérsztorik ismeretében ez már nem is zárható ki. Ráadásul konkrétan láttunk a filmben olyat, aki a háttérsztori szerint egyértelműen az Örök Sith tagja, Vaneé képben. Így szerintem nem lehetetlen, hogy az ep6-ban megjelent Birodalmi Uralkodói Tanács tagjai is eme szekta tagjai közül kerültek ki, ami Sidious számára is előnyös, hiszen mégis csak jobb egy Sith birodalmat Sith hívőkkel uralni. Plusz az ő lelkét is simogathatja, hogy a csatlósai nagyjából istenként tisztelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams de főleg Terrio rengeteget foglalkoztak korábbi SW tartalmakkal, mielőtt megírták a forgatókönyvet. Lehet, hogy a morzsákból lett egy ilyen Palpatine sztori. A morzsák alatt azt is értem, hogy pl. Palpatine visszatérése a kezdetek kezdetén felmerülhetett, kósza ötlet szintjén.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek az lehetséges, hogy Plaguies beköltözött Palpatine testébe amikor az megölte? Így szivatva meg a tanítványát? 

Képtelenség, mivel Palpatine volt az egyetlen Sith, kánon szerint, aki tökéletesítette és használta a lélekvándorlás technikáját. Azért ez a Plaguies-es dolog meredek lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek az lehetséges, hogy Plaguies beköltözött Palpatine testébe amikor az megölte? Így szivatva meg a tanítványát? 

 

Az kemény csavar lenne :D A Darth Bane trilógiában volt rá példa, legalábbis részben. Mivel az új kánonban nem tudunk sokat róla ezért bármi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Képtelenség, mivel Palpatine volt az egyetlen Sith, kánon szerint, aki tökéletesítette és használta a lélekvándorlás technikáját. Azért ez a Plaguies-es dolog meredek lenne.

Ez hol van így konkrétan említve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine azt mondja, hogy Plaguies legyőzte a halált és ezt a tudást a tanítványának is átadta. Amennyiben ez nem a lélek vándorlás volt, akkor miért nem ezt a lehetőséget aknázta ki Palpatine? Miért keresett új módszert?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek az lehetséges, hogy Plaguies beköltözött Palpatine testébe amikor az megölte? Így szivatva meg a tanítványát? 

Nem hiszem. Egyrészt, ez az egész Saga tökönlövése lenne, hiszen akkor így nem is Darth Sidious szerepel benne, hanem Darth Plagueis, csak Sidious testében, aki így nem egy lángelme főgonosz, hanem egy üres váza, amibe beköltözött egy az egész Saga alatt csak egyszer megnevezett szellem. Senki és semmi sem utal arra, hogy Plagueis lenne. Ez az egész csavar inkább szétcseszné a Sagát.

Másrészt, ha Plagueis lenne Sidiousban, miért használná még mindig a Sidious nevet? A publikus Palpatine identitás oké, de a többi tök felesleges. Tanítványok és csatlósok között élhetne tovább Darth Plagueisként.

És harmadrészt, Sidiousnál láttuk, hogy egy üres klón test megszállása is eléggé gázul sikerült, pedig komoly felkészülés előzte meg az Exegolon, és az aknába lefelé tartva még némi ideje is volt arra, hogy végrehajtsa a mutatványt. Akkor Plagueisnek mindez ment volna minden gond nélkül úgy, hogy nem a saját klón testét, hanem egy erős tudattal rendelkező másik testet kellett volna megszálnia (aki ráadásul tudott is a trükkről, hisz eltanulta, így nyilván védekezett is volna), mindenféle előkészület és Sith rituálé nélkül, teljesen váratlanul, ráadásul álmában?

 

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine azt mondja, hogy Plaguies legyőzte a halált és ezt a tudást a tanítványának is átadta. Amennyiben ez nem a lélek vándorlás volt, akkor miért nem ezt a lehetőséget aknázta ki Palpatine? Miért keresett új módszert?

Igen, azt mondta, megtanulta, de azt egy szóval sem állítja, hogy használni is tudta. Éppen ellenkezőleg, azt mondja, hogy pont magát nem tudta megmenteni:

"He could save others from death, but not himself."

Valószínűleg Sidious nem véletlenül ölte meg álmában, pont azért, hogy ne tudja becsapni a halált. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd az Acolyte-ból kiderül hogy volt.

 

Egyébként a felvetés semmivel se nagyobb hülyeség, mint hogy Palpatine át transzportálta a lelkét zuhanás közben...

 

Szerintem ez a szelete az Sw-nek még csak most lesz kibontva.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként a felvetés semmivel se nagyobb hülyeség, mint hogy Palpatine át transzportálta a lelkét zuhanás közben...

Háááát... Azt, hogy a lelkek képesek a csillagközi térben mozogni a Star Warsban, azóta tudjuk, hogy a Halálcsillagon meghalt Ben Kenobi megjelent Luke-nak a Hoth bolygón, majd a Dagobah-n és az Endoron, ahogy a Dagobah-n meghalt Yoda is átruccant az Endorra és az Ahch-Tóra. Azt, hogy Palpatine a zuhanás közben vitte át a lelkét, szintén tudjuk, le van írva az ep9 könyvben. Plusz az a szép kék örvény, ami kitör belőle, szintén elég gyanús jelenség, mivel ilyesmi egy Sith sem produkált korábban, szóval ezzel még az ep6 is összepasszol látványban.

Ellenben arra, hogy Plagueis Sidious testében élne, semmilyen szinten sincs bizonyíték. Ahogy írtad, ez csak egy feltevés. Ráadásul alaptalan, mivel se a filmek, se a forráskönyvek, se a regények (amikben beletekinthettünk Sidious gondolataiba, aki több műben is visszaemlékezett Plagueisre) még csak nem is utalnak ilyenre. És törétnetírás szempontjából is "érdekes" lenne, ha kiderülne, hogy 9 film főgonosza, 60+ év nemezise, a "baljós árny", a "Sith, aki bosszút állt", a kiválasztott elcsábítója, a Galaxis uralkodója valójában csak egy tudattalan váz, amit egy egyszer említett szellem irányít, aki önmagáról beszél múltidőben. Meg már mennyire túlbonyolítás lenne ez: Darth Plagueis kiadja magát Darth Sidiousnak, aki kiadja magát Sheev Palpatine-nak. Ja és persze Darth Plagueis annyira megszerette Palpatine testét, hogy direkt az ő klónjába költözött bele, ahelyett, hogy bármilyen más testet keresett volna magának, teszem azt Luke Skywalkert. Hiszen, ha évtizedekkel korábban simán be tudott költözni Sidiousba, akkor a nála sokkal kevésbé felkészült Luke-ot ugyanúgy ott helyben meg kellett volna szálnia.

Szóval ez a felvetés pár helyen azért megbicsaklik.

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Majd az Acolyte-ból kiderül hogy volt.

Ha kiderül, ha lesz ilyenről szó benne. Momentán az sem lehetetlen, hogy ezt a témát nem is érintik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen úgy képzelem, hogy Plaguies identitása elnyomja Palpatine-t (még a neveik is hasonló betűkből állnak :D ) Egyszerűen csak benne van a tudása.

I'am all the sith.

 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha kiderül, ha lesz ilyenről szó benne. Momentán az sem lehetetlen, hogy ezt a témát nem is érintik.

Miről szólna? Csak ezekről a misztikus dolgoktól lehet érdekes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

I'am all the sith.

De az ,,I am all the Sith" csak annyit jelent, hogy Palpatine a Sith rend tudásának utolsó még élő örököse, ismerője, amikor mondja, nem pedig azt, hogy 80000+1 Sith tudatával együtt dzsemborizik az Exegolon félholtan. 

 

Amúgy aposztróf csak akkor kell ha rövidíted az am-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Acolyte sorozatról egyelőre semmi információnk, csak annyi, hogy a HR utolsó napjairól fog szólni. Ami momentán bármikor lehet: 50 évvel az EpI előtt, 70 évvel, vagy többel is akár. Szerintem bőven lehet izgalmas a sorozat, ha éppen nem érintik Palpi és Plagueis titkát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok, aki olvasta a Skywalker Kora regényt (én még ott nem tartok olvasásba de nyugodtan jöhet a spoiler, vagy ha ide nem lehet jó a PM is) abban volt valami konkrét utalás, hogy Palpatine hogyan hajtja végre az essence transfert? Konkrétan az érdekelne, hogy van-e valamilyen utalás arra, hogy a Világok közötti világot használja-e?

Pont olvastam a kommentjeiteket, és meg lett említve az a "kék energia" ami kitör belőle az aknába zuhanásnál (ami szerintem anno amúgy semmit se jelenthetett csak a reaktor "reakciója" az idegen dologra akart lenni) és múltkor szörfölgettem a neten, és éppen azt mutatják párhuzamba azzal a szintén kék energiával, amivel a Sith rituálékat is ábrázolták a CW-ban illetve a Rebelsben is ilyennel tör be a WBW-be. Ez amúgy mellékesen tetszene, hogy bárminek is akarták annó ábrázolni, de ezt most felhasználnák egy új ötlethez, új jelentéssel ruházva fel, egész más lenne a jelenetet újranézni is :D

Azt olvasgattam, hogy van utalás a regényben arra, hogy Rey a WBW-ön keresztül beszél a Jedikkel, a képes útmutatóba meg valami ilyesmi hogy az Ach-to meg az Exegol kapcsolódási pontok a WBW-höz (amiből sztem több is van pl Lothal, Dagobah stb.)

Felmerült bennem a kérdés, hogy nem-e így juttatta át a lelkét téren és időn át... szerintetek van valami kapcsolódási pont?

Mert igazából az oké hogy kellett neki, mert Tér és Idő ura lenne így, de ha belegondolok, igazából mire használta volna? Ha a jövőt a portálokon keresztül megtudja mondjuk "nézni" akkor megértem, de Ahsoka elmondja Ezrának, hogy nem mentheti meg Kanant, mert Kanan az életét áldozta érte, hogy ha kirántja abból a pillanatból, akkor meghal, legalábbis én így értelmeztem. Szóval belenyúlkálni az időbe nem igazán alkalmas minden esetben, mert az is lehet, hogy ha belenyúl egy számára jelentéktelennek tűnő dologba, azt nem tudhatja hogy a jövőben annak a kihatása nem ér el hozzá úgy hogy nem is gondolná (Ahsoka megmentése meg szerintem Morai-hoz köthető aki valamilyen formában a Leány lehet, így ő pontosan tudja hogyan kell úgy belenyúlni, hogy azzal ne okozzon kárt az időbe)

Szóval nem lehet hogy a lélekátvitelhez is kellett a WBW? Igaz a Rebelsben meghiúsult a bejutás de később találhatott valamilyen kiskaput, ha belépni ő maga nem is tudott, de a lelkét betudta juttatni vagy nem tudom...

Mindenesetre érdekes, ti mit gondoltok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem emlékszem a wbw említésére egyik műben se. A videó viszont érdekelne amiben erről van szó. Betennéd ide? Köszi!

Ez nem videó volt csak ilyen képes összeválogatás meg reddit posztok hasonlók, lehet van róla videó is, azt nem tudom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Konkrétan az érdekelne, hogy van-e valamilyen utalás arra, hogy a Világok közötti világot használja-e?

A könyvben nincs említve a Világok Közötti Világ, se Rey-jel, se Palpatine-nal kapcsolatban. Az ep9-hez kiadott enciklopédiában szerepel annyi, hogy benne van az Ahch-Tóról elhozott könyvek egyikében, így Rey-nek lehetett róla tudomása (valószínűleg innen jött az az elmélet, hogy akár használhatta is). Ebből derült ki az is, hogy a Világok Közötti Világokat ismerik Láncvilágokként és Vergenciaszóródás néven is.

Annyi biztos, hogy a VKV-ba nem csak portálokon keresztül lehet bejutni, mert például a loth-farkasok képesek voltak a Lothalon átutazásra haszálni, és magukkal tudtak vinni másokat is. Persze ők kicsit más biológiai lények, mint az emberek. Illetve úgy tűnik, hogy Yoda is képes volt kommunikációra használni, de, hogy ez mennyire volt a saját tudása és mennyire az a tény, hogy egy olyan templomban történt meg, ami kapcsolatban állt a VKV-val, az jó kérdés.

 

3 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Felmerült bennem a kérdés, hogy nem-e így juttatta át a lelkét téren és időn át... szerintetek van valami kapcsolódási pont?

Bár a Jedi szellemek másak, mint a Sith-eké, szóval ki tudja, de egyelőre nincs semmiben utalás arra, hogy Palpatine-nak szüksége lett volna speciális térre vagy bárhogy is hozzáfért volna a Világok Közötti Világhoz a Rebels eseményei után.

 

3 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Mert igazából az oké hogy kellett neki, mert Tér és Idő ura lenne így, de ha belegondolok, igazából mire használta volna? Ha a jövőt a portálokon keresztül megtudja mondjuk "nézni" akkor megértem, de Ahsoka elmondja Ezrának, hogy nem mentheti meg Kanant, mert Kanan az életét áldozta érte, hogy ha kirántja abból a pillanatból, akkor meghal, legalábbis én így értelmeztem. Szóval belenyúlkálni az időbe nem igazán alkalmas minden esetben, mert az is lehet, hogy ha belenyúl egy számára jelentéktelennek tűnő dologba, azt nem tudhatja hogy a jövőben annak a kihatása nem ér el hozzá úgy hogy nem is gondolná

A VKV-nak inkább hírszerzési értéke van. Például előre láthat dolgokat, vagy utána járhat már megtörtént dolgoknak. Például nem kellett volna annyit szerencsétlenkednie a lázadók bázisának felkutatásával. Csak beugrik a VKV-be, és az egyik lukon át megnézi, hogy a Yavinról hová cuccoltak át a Lázadók. Aztán zutty, mehet oda a csillagromboló flotta. Vagy figyelemmel kísérhet térben máshol lévő embereket, például simán nézhette volna, éppen mit művel Vader a Mustafaron vagy Bail Organa az Alderaanon. Ilyenek. A múlt pontos ismeretével nagyon durván manipulálhatja a jövőt, így válva az idő urává.

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem egészen úgy képzelem, hogy Plaguies identitása elnyomja Palpatine-t (még a neveik is hasonló betűkből állnak :D ) Egyszerűen csak benne van a tudása.

És ez miért lenne a tanítvány szivatása? Ebből Palpatine pont, hogy csak profitálna. :) Meg nem is kifejezetten a halál becsapása, ha csak a tudásodat adod át, de te magad ettől még elpatkolsz.

 

Szerintem pont az a szép ebben, hogy a Sith-ek nem tudják csak úgy átteni magukat egyik testből a másikba, pláne nem egy olyanba, amit már laknak. Sidious meg sem próbálkozott Luke-kal, és Rey-jel is csak úgy, hogy előtte a lánynak be kellett volna hódolnia a Sötét Oldalnak, és nem mellesleg, egy halom Sith-szektás kántált még ott egy rituálé keretében. Nekem ez azt sugallja, hogy tudattal rendelkező testeket csak így lehet tartósan megszállni: kell hozzá a rituálé meg az, hogy a test eredeti gazdája a Sötét Oldalon álljon.

Rituálé és a Sötét Oldal nélkül csak egy tudatlan testet lehet elfoglalni, és azt is félsikerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

Rituálé és a Sötét Oldal nélkül csak egy tudatlan testet lehet elfoglalni, és azt is félsikerrel.

Viszont ez az egész máris nem probléma ha kiderül hogy Palpatine hazudott. Hisz egyelőre minden amit tudunk Plaguies-ről az tőle származik. Valószínűleg egyébként nem lesz ilyen kavarás. De annyi meglepő és váratlan dolog történt már az SW-ben az utóbbi években, hogy ezt már nem is érzem annyira kirivónak. Palpatine ep.9-es visszatérése után már nehezebben rökönyödök meg :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Palpatine és a sith-ek sztorija a legmisztikusabb az SW-ben, és ami a lényeg, gyakorlatilag alig van kánon információ ezekről. A Jediket szegről-végről már ismerjük, tudjuk miként éltek, haltak, lettek az Erő részei. A sith-ek esetében ilyenről szó sincs. Ezért is gondolom azt, hogy az Acolyte sorozat erre kitűnő terep lenne, hisz ez a része az univerzumnak még kiaknázatlan. 

 

Az biztosnak tűnik, hogy valamit kezdenek a Palpatine/Snoke vonallal, hisz a Mandiban is volt erre utaló jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

De annyi meglepő és váratlan dolog történt már az SW-ben az utóbbi években, hogy ezt már nem is érzem annyira kirivónak. Palpatine ep.9-es visszatérése után már nehezebben rökönyödök meg :D

Engem azért elég durván meglepne, ha kilenc rész legfőbb gonoszát egy tudatlan bábbá avanzsálnák. Sidious visszatérésének alapjait legalább a filmek letették, a TCW, a Rebels, a képregények és a könyvek pedig még jobban rögzítették. De azt, hogy Darth Sidious valójában csak egy váza, vagyis minden idők legnagyobb gonosza egy nagy büdös semmi, az azért durva lenne. Az nagyjából úgy hatna rám, mint amikor kiderült, hogy az Alienben látott rejtélyes idegen hulla csak egy űrskinhead pizsiben. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Engem azért elég durván meglepne, ha kilenc rész legfőbb gonoszát egy tudatlan bábbá avanzsálnák.

Én nem igy látom. Nekem csak annyit jelentene, hogy nem ez az első test amit a Saga gonosza használ. Attól, hogy élt már másik testben nem lesz tudatlan báb. A test igen, de nem érzem olyan őrült fontosnak hogy Palpatine-nak feltétlenül ez legyen az igazi arca amit láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.