Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az a baj, hogy már arra se adott, mint korábban amikor a Köztársaságból csinált Birodalmat. Nem vacakolt, egyből megfenyegetett mindenkit, egy bolygót szét is lőtt.

 

Egyébként tegnap ahogy néztem a filmet (az volt a 40.-ik) beugrott egy korábbi film címe: Drakula halott, és élvezi. Palpatine halott és élvezi. :D 

Már a bevezető szövegben is az van, hogy "üzenet a síron túlról". Nem kell túlzottan megerőltetni a fantáziánkat ahhoz, hogy elképzeljük, Palpatine meghalt és a pokolra került, de még onnan is terrorizálja a galaxist. Ezt a poklos hasonlatot már a Mustafarnál is szépen alkalmazta Lucas, de itt sikerült rátenni még egy lapáttal.

Eleve egyetlen út visz oda, ami teljesen olyan amilyennek a pokolba vezető utat elképzeli az ember, az Exegol-ról pedig ne is beszéljünk mennyire jól illik ebbe a képbe. Szóval hőseinknek szinte szó szerint a pokolra kell szállniuk, ha megakarják vívni harcukat az SW sátánjával. 

Ráaádsul Palpatine-nak alapból pokoli szenvedés lehetett, hogy egy gépek nélkül életképtelen, rothadó testbe van bezárva. Lényegében olyanná vált, mint két tanítványa, Vader és Maul, csak szerintem neki a fájdalmai nagyobbak, mert a két Sith tanonccal ellentétben az ő teste aktívan rohad.

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

A Sith praktikák oldaláról nézve viszont az jutott eszembe, hogy ha Ben nem jelenik meg és Rey egyedül küzd meg Palpival, akkor nem kel életre az öreg, hiszen nem tudja megszerezni a diád életerejét. Reynek annyi feladata lett volna, hogy ellenálljon neki addig, amíg megérkezik Lando a segítséggel, és ha az életre kelt Palpatine-t el tudta két karddal pusztítani, akkor a szottyadt testbe szorultat meg pláne sikerült volna.

Viszont a szottyat testből lehet, hogy nem szabadult volna fel olyan energialöket, ami lezúzta az Örök Sith szektát, meg úgy nagyjából mindent a Sith Fellegvárban. És ha a szektás arcoknak csak egy kis hányada is képes lett volna meglépni az Exegolról, akkor lehet, hogy X évtized múlva minden előlről kezdődött volna. Lehet, hogy nem Palpatine-nal, de valószínűleg találtak volna egy megfelelő Erőérzékenységű tagot, akiből valódi Sith Nagyurat csinálhatnak. Ha valamit megtanulhattunk a Sith-ekről 11 rész és két animációs sorozat alatt, akkor az az, hogy tényleg az utolsó szálig be kell őket szántani a fenébe a követőikkel együtt. Darth Bane-nel is hogy megjárták.

Plusz, lehet, hogy a Jedi Rend sem tudott volna fennmaradni, ha Ben nem fut be. Ott volt vagy egy ezer Örök Sith tag. Nem hiszem, hogy csak úgy hagyták volna elsétálni Rey-t, ha a szemük láttára anélkül szecskázza fel Sidioust, hogy ő maga hűséget fogadna a Sith-nek.

És az is ott van, amit Iqvi írt, hogy Rey eléggé kényszerpályán mozgott. Túl sok opció Ben felbukkanásáig nem állt előtte.

1. Nemet mond, és meghal, aztán követik őt a barátai is a hite szerint (ő nyilván nem tudott az úton lévő Galaktikus flottáról).

2. Megöli Sidioust, de nem dühből, vagyis nem esküszik fel a Sith-re, Sidious nem szállja meg. Jó eséllyel ekkor a szurkoló tömet tapossa el, vagyis meghal, és a barátai is a hite szerint.

3. Megöli Sidioust felkorbácsolt gyűlölettel, ezzel felesküszik Sith-nek, aztán Palpatine császárnőként lemészárolja a barátait és rabigába hajtja a Galaxist. Úgy érzem, ez a lehetőség Rey-nél alapból el lett utasítva. Vagyis maradt az 1-es és 2-es opció: meghal ő, a barátai és a Sith győz. Ebben a felfogásban viszont lehet, hogy hirtelen csábítóvá vált volna a 3. opció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont a szottyat testből lehet, hogy nem szabadult volna fel olyan energialöket, ami lezúzta az Örök Sith szektát, meg úgy nagyjából mindent a Sith Fellegvárban.

Ó, igen, erről az aprócska tényről elfeledkeztem, hogy tele volt a terem Sith szektásokkal. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És az is ott van, amit Iqvi írt, hogy Rey eléggé kényszerpályán mozgott. Túl sok opció Ben felbukkanásáig nem állt előtte.

1. Nemet mond, és meghal, aztán követik őt a barátai is a hite szerint (ő nyilván nem tudott az úton lévő Galaktikus flottáról).

2. Megöli Sidioust, de nem dühből, vagyis nem esküszik fel a Sith-re, Sidious nem szállja meg. Jó eséllyel ekkor a szurkoló tömet tapossa el, vagyis meghal, és a barátai is a hite szerint.

3. Megöli Sidioust felkorbácsolt gyűlölettel, ezzel felesküszik Sith-nek, aztán Palpatine császárnőként lemészárolja a barátait és rabigába hajtja a Galaxist. Úgy érzem, ez a lehetőség Rey-nél alapból el lett utasítva. Vagyis maradt az 1-es és 2-es opció: meghal ő, a barátai és a Sith győz. Ebben a felfogásban viszont lehet, hogy hirtelen csábítóvá vált volna a 3. opció.

A halált így se tudta elkerülni. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ráaádsul Palpatine-nak alapból pokoli szenvedés lehetett, hogy egy gépek nélkül életképtelen, rothadó testbe van bezárva. Lényegében olyanná vált, mint két tanítványa, Vader és Maul, csak szerintem neki a fájdalmai nagyobbak, mert a két Sith tanonccal ellentétben az ő teste aktívan rohad.

Plussz szívás hogy a tanítványaival ellentétben nem is mozoghat. Hozzá van kötve a géphez, nem járhat szabadon a Galaxisban mint Vader és Maul. Komolyan kezdem már sajnálni ezt a szerencsétlen balféket. Semmi haszna a hatalmából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos hülyeséget kérdezek, de muszáj mert furdal a kíváncsiság :D 

 

Mi különbség van aközött hogy Rey lesújt Palpatinera a fénykardal és úgy öli meg, meg aközött hogy visszahárította rá a saját villámait? Technikailag ígyis-úgyis ő ölte meg, ami az öregnek a célja volt, így nem kellett volna átszállnia a lelkének Reybe?

 

Gondolom itt a hangsúly azon van, hogy nem adta meg magát a sötét oldalnak, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Biztos hülyeséget kérdezek, de muszáj mert furdal a kíváncsiság :D 

 

Mi különbség van aközött hogy Rey lesújt Palpatinera a fénykardal és úgy öli meg, meg aközött hogy visszahárította rá a saját villámait? Technikailag ígyis-úgyis ő ölte meg, ami az öregnek a célja volt, így nem kellett volna átszállnia a lelkének Reybe?

 

Gondolom itt a hangsúly azon van, hogy nem adta meg magát a sötét oldalnak, nem?

Ez a lényeg szerintem is, ráadásul ez egy Sith rituálé közben történt volna, ami felért volna egy Sith eskütétellel.

 

Egyébként egy átlagembernél sem mindegy, hogy védekezés közben öl meg valakit, vagy úgy, hogy ő támad, mégha nyomós oka is van rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos a lelkiállapotnak és a rituálénak is van köze a dologhoz. Láthatjuk, ahogy Rey átadja Kylo-nak a kardját és előveszi Leia fegyverét, Palpatine máris hátrahúzódik, és a vörös őrök a lányra támadnak. Már ebből látszik, hogy nem mindegy a megölés módja. A rituálék pedig a sith avatás részei, ezt láttuk Anakinnál is az EPIII-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Biztos a lelkiállapotnak és a rituálénak is van köze a dologhoz. Láthatjuk, ahogy Rey átadja Kylo-nak a kardját és előveszi Leia fegyverét, Palpatine máris hátrahúzódik, és a vörös őrök a lányra támadnak. Már ebből látszik, hogy nem mindegy a megölés módja. A rituálék pedig a sith avatás részei, ezt láttuk Anakinnál is az EPIII-ban.

Igen, és bár tudom, hogy ezzel nem mindenki ért egyet, de szerintem olyankor egy spirituális "törés" és történik a lélekben, egyfajta megmételyeződés, amivel az egyén elköteleződik a sötét oldal mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Igen, és bár tudom, hogy ezzel nem mindenki ért egyet, de szerintem olyankor egy spirituális "törés" és történik a lélekben, egyfajta megmételyeződés, amivel az egyén elköteleződik a sötét oldal mellett.

Én is egyetértek, Anakin esetében is így volt, ez meggyőződésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én is egyetértek, Anakin esetében is így volt, ez meggyőződésem.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én is pontosan így gondolom. Elég megnézni az általam hivatkozott jelenetet. Nekem abból teljesen ez jön le. 

 

Szerintem nincs mételyezés. Még Windu kezének levágása után is azt mondta hogy mit tettem. Aztán csak annyit mondott Palpinak hogy mellé áll. Én itt nem látok delejt. Ami annak tűnik az Anakin rájövése arra hogy nincs visszaút a tettei után a jó oldalra. De ez egy személyes döntése és ez tényleg borzalmas lehet egy addig jó embernek. De még ekkor sem tartom őt Sithnek. Szómomra a gonosz tettei után lett az. Mikor megtette a felfoghatatlant, a gyerekmészárlást , a társai megölését, illet a szepi vezérkarát. Én úgy gondolom hogy a Mustafaron vált Sithé a mészárlás után, de ez személyes döntés volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyértelműen Frenkie-vel értek egyet. Ez a "megmételyeződés" meg sötét oldal általi "fertőzés" erősen visszavenne az egyéni felelősségből. Ha a sötét oldalt egyfajta drogként vagy lelki állapotként, törésként fogjuk fel, az azt is indukálja, hogy valamiféle beszámíthatatlanság lép fel. Ahogy bedrogozni is be lehet vkit, úgy a sötét oldallal is meg lehet fertőzni és akkor annyira nem is tehető felelőssé a döntéséért, hiszen befolyásoltság alatt állt.

Anakin levágja Windu kezét és onnantól már nincs visszaút? Dehogynem, utána is meglenne a választás lehetősége, csak Anakin nem úgy dönt. Anakin már eleve egy rongy lelkileg, ezt a templomi tanácsteremben is látjuk, rohadt feldúltan érkezik az irodába, ahol aztán feszülten várja mit csinál Windu. Dúlhat benne a dilemma, amikor pedig Windu részben neki is köszönhetően meghal, akkor rádöbben, hogy mindennek vége, a döntés megszületett. Semmi értelme nem lett volna a tettének, ha utána visszakozna, most már Sidious mellett tette le a voksát, akiről tudta, hogy sith nagyúr. De Anakin egyértelműen mondja is, hogy bmit megtesz, csak Padmét mentsék meg vhogy.

 

Rey esete teljesen más, mert ott tényleg vmiféle rituálét láthatnánk. Ennek látványosan meg is van terítve. Önmagában attól, hogy Rey megöli az öreget, tuti nem történt volna meg a "lélekvándorlás", hiszen akkor hülye lett volna Sidious felfedni a lapjait. Rey amúgy is le akarta bökni, sokkal nagyobb esély lett volna erre, ha Palpi nem mondja el mit akar. Csak úgy van értelme annak, hogy Sidious nyílt lapokkal játszik, ha ez egyfajta kényszer, hiszen ha Rey nem tud róla, hogy mi a szerepe, akkor nem tudják szabályszerűen végezni a rítust, az öreg meg hoppon marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Rey esete teljesen más, mert ott tényleg vmiféle rituálét láthatnánk.

Szóval az EpIII-ban történik egy rituálé féle dolog a Sith-té avanzsálás és átállás körül, de nem nem, inkább dugjuk homokba a fejünket, nincs itt semmi látnivaló?

Majd ezután az EpIX-ben megint egy rituálé merül fel a Sith-té avanzsálás körül, na de az már nyilvánvalóan rituálé, mert persze ott vannak a szektások, meg nem elég ölni, gyűlölettel kell lesújtani...

 

Szerintem 2x2 = 4. Az, hogy Anakin átállásánál történik valami misztikus dolog, elég nyilvánvaló, pláne a IX. rész után.

Ehhez elég csak megnézni a) Anakin fejét az átállás körül, b) Sidious beszédét az átállás körül c) az Ep IX átállítós jeleneteit amelyből egyértelműen kitűnik, hogy a rituáléknak fontos szerepe van/lehet a Sith-ek átállításában. Innentől szerintem ez evidens.

 

A felelősség meg továbbra is Anakint terheli: ő ment neki a fegyvertelen Dookunak, ő nyiszálta le Windu kezét, ő jelentette ki, hogy bármire hajlandó, csak Padmé mentse meg Palpatine. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Szóval az EpIII-ban történik egy rituálé féle dolog a Sith-té avanzsálás és átállás körül, de nem nem, inkább dugjuk homokba a fejünket, nincs itt semmi látnivaló?

Majd ezután az EpIX-ben megint egy rituálé merül fel a Sith-té avanzsálás körül, na de az már nyilvánvalóan rituálé, mert persze ott vannak a szektások, meg nem elég ölni, gyűlölettel kell lesújtani...

 

Szerintem 2x2 = 4. Az, hogy Anakin átállásánál történik valami misztikus dolog, elég nyilvánvaló, pláne a IX. rész után.

Ehhez elég csak megnézni a) Anakin fejét az átállás körül, b) Sidious beszédét az átállás körül c) az Ep IX átállítós jeleneteit amelyből egyértelműen kitűnik, hogy a rituáléknak fontos szerepe van/lehet a Sith-ek átállításában. Innentől szerintem ez evidens.

 

A felelősség meg továbbra is Anakint terheli: ő ment neki a fegyvertelen Dookunak, ő nyiszálta le Windu kezét, ő jelentette ki, hogy bármire hajlandó, csak Padmé mentse meg Palpatine. 

Abszolút nem evidens. Amit te belelátsz azért az remélem nem evidencia. A másik topicban megírtam miért. Nehogymár 1 ms-es rituáléval valakiből Sith legyen. Akkor ilyen alapon Sidious megdelejez 300 Jedit és van egy ütőképes csapata..

Óriási a különbség az EP 9-ben, ráadásul itt nem is Sith-é válás lett volna hanem lélekátültetés egy másik testbe. Itt ahogy a film is mutatja kell egy szertartás. De ahhoz hogy te Sithé válj, csak azt kell magadban elhatároznod hogy innentől a Sötét Oldalt használod. Ez olyan mint mikor egy jó ember rosszá válik. Elkezd rossz dolgokat csinálni, egyre durvábbakat majd nincs megállás és ezek megölik az aki addig volt. Ezt mondta Kenobi  és Yoda is. Apád aki jó ember volt megszünt létezni. De nem a delej miatt hanem mert hűséget esküdött a Sithnek és olyan szörnyü dolgokat tett mely megölte a jó énjét(amit aztán Luke felszínre hozott évtizedekkel később). Azaz a tettei tették Sith-é. Szerintem.

Elfogadom hogy ti beleláttok spirituális dolgot, de ez nem evidencia. Pont te szoktál Dzséjtnek arról írni hogy ne dobjuk el a másik nézőpontot sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Szóval az EpIII-ban történik egy rituálé féle dolog a Sith-té avanzsálás és átállás körül, de nem nem, inkább dugjuk homokba a fejünket, nincs itt semmi látnivaló?

Én nem mondtam, hogy ott bármiféle rituálé történne, legalábbis misztikus értelemben.

1 órával korábban, Donát írta:

Majd ezután az EpIX-ben megint egy rituálé merül fel a Sith-té avanzsálás körül, na de az már nyilvánvalóan rituálé, mert persze ott vannak a szektások, meg nem elég ölni, gyűlölettel kell lesújtani...

Hát igen, ezek elég fontos különbségek azért... Ott vannak a kántáló szektások, ill. maga Sidious mondja el, hogy pontosan hogyan kell csinálni a dolgokat, hogy működjön, illetve még jelzi is, amikor indul a buli.

1 órával korábban, Donát írta:

Ehhez elég csak megnézni a) Anakin fejét az átállás körül, b) Sidious beszédét az átállás körül

Ez nem egy misztikus rítus, hanem egy beavatás, Sidious itt "üti" sith-té Anakint. Én ebben semmi misztikusat nem látok. Értem, hogy van aki belelátja, ez lehet egy érzés, de nincs rá egyértelmű bizonyíték. Ami a TCW-ben Dooku és Sidious esetében, vagy az Ep.9-ben Rey-nél történik, ott egyértelműen megkapjuk a jellemzőket.

1 órával korábban, Donát írta:

az Ep IX átállítós jeleneteit amelyből egyértelműen kitűnik, hogy a rituáléknak fontos szerepe van/lehet a Sith-ek átállításában

Na de a 9-ben nem Rey átállítása történne, ez megint csak egy fontos különbség. Sidious célja nem az, hogy egyszerűen átállítsa Rey-t, a rituálé nem ezt a célt szolgálja. Ehhez nem kéne ilyen hókuszpókusz, az ahhoz kell, hogy a lány lelke átszálljon belé, ennek a dolognak ez a különlegessége, nem az, hogy Rey sith legyen.

1 órával ezelőtt, Donát írta:

A felelősség meg továbbra is Anakint terheli: ő ment neki a fegyvertelen Dookunak, ő nyiszálta le Windu kezét, ő jelentette ki, hogy bármire hajlandó, csak Padmé mentse meg Palpatine. 

Ahogyan írtam is korábban, nem a "rituálé" előtti dolgokról van szó, mert azért nyilván Anakin a felelős mindenképp. Hanem ami utána történik. Azok alól ad egyfajta felmentést vagy legalábbis enyhítést, ha azt mondjuk, hogy Anakin ott meg lett rontva vmi misztikus sötétség által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ani átállásakor szerintem sincs misztikus beütés.

 

 

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Sidious célja nem az, hogy egyszerűen átállítsa Rey-t, a rituálé nem ezt a célt szolgálja. Ehhez nem kéne ilyen hókuszpókusz, az ahhoz kell, hogy a lány lelke átszálljon belé

 

Palpicsek azt akarta hogy az ő és az összes benne levő Sith szelleme átkerüljön Rey-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Palpicsek azt akarta hogy az ő és az összes benne levő Sith szelleme átkerüljön Rey-be.

Ja igen, hülye vagyok, fordítva írtam a dolgot. :hehe::pfff:Lehet nem kéne már ilyen későn és fáradtan fórumoznom... :D 

Szóval igen, persze, az volt a lényeg, hogy "átköltözhessen" az egészséges fiatalabb testbe. A lényeg, hogy nem önmagában Rey átállítása volt a cél, az csak ahhoz kellett, hogy lehetővé tegye a "transzfert". De itt Sidious-nak sokkal erősebb célja volt, mintsem Rey átállítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról olvasnék/néznék meg valamit, hogy mi történt pontosan azután, hogy Sidious lezuhant A Jedi visszatérben. Mármint nagyjából tudjuk, de én a folyamatra is kíváncsi lennék, illetve hogy hogyan zajlottak az azt követő hetei, hónapjai - esetleg évei. Nagyjából tehát a lezuhanásától kezdve a grandiózus flottájának megszervezésének kezdetéig. Az lenne igazán érdekes.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Arról olvasnék/néznék meg valamit, hogy mi történt pontosan azután, hogy Sidious lezuhant A Jedi visszatérben. Mármint nagyjából tudjuk, de én a folyamatra is kíváncsi lennék, illetve hogy hogyan zajlottak az azt követő hetei, hónapjai - esetleg évei. Nagyjából tehát a lezuhanásától kezdve a grandiózus flottájának megszervezésének kezdetéig. Az lenne igazán érdekes.

Majd 3 év múlva gondolom a Jedi visszatér is kap From a Certain Point of View-t, talán abból megismerjük az ő szemszögéből is a történteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Arról olvasnék/néznék meg valamit, hogy mi történt pontosan azután, hogy Sidious lezuhant A Jedi visszatérben. Mármint nagyjából tudjuk, de én a folyamatra is kíváncsi lennék, illetve hogy hogyan zajlottak az azt követő hetei, hónapjai - esetleg évei. Nagyjából tehát a lezuhanásától kezdve a grandiózus flottájának megszervezésének kezdetéig. Az lenne igazán érdekes.

Na ez engem is érdekelne. Sőt a lyukak közül ez a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 9. rész kapcsán egy kérdés felmerült bennem.
Palpatine és Snoke 2 különböző személy volt, vagy 1 és ugyanaz?
Mert a 9. rész úgy kezdődik, hogy Palpatine azt mondja: "Én alkottam Snoke-ot... Én voltam minden (Palpatine), amit egész idáig (Snoke) a fejedben hallottál (Vader)...

Tehát a kérdésem:
Az Uralkodó halálakor Palpatine szelleme először Snoke-ba került, majd az árnyék (klón) Palpatine-ba?
Vagy az Uralkodó halálakor a szelleme az Exegolra került a klón Palpatine-ba, és 30 évig onnan tevékenykedett? 

Mi pontosan ez a Snoke-Palpatine kapcsolati párhuzam? Hogyan léteztek ők a 2. Halálcsillag felrobbanása után?
Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 20. - 17:48, kareszlp írta:

Az Uralkodó halálakor Palpatine szelleme először Snoke-ba került, majd az árnyék (klón) Palpatine-ba?
Vagy az Uralkodó halálakor a szelleme az Exegolra került a klón Palpatine-ba, és 30 évig onnan tevékenykedett? 

A második. Snoke pedig valószínűleg egy önálló lény, mint például a klónok. De, hogy pontosan milyen volt a kapcsolata Palpatine-nal, vagy mennyire állt az irányítása alatt, azt nem tudni még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A második. Snoke pedig valószínűleg egy önálló lény, mint például a klónok.

Köszönöm! Remélem, a jövőben választ még kapunk jó néhány kérdésre.. :)

Snoke az EP8-ig nekem sokkal hatalmasabb volt, mint korábban Palpatine valaha. Ahogy a trónteremben Rey-t rángatta ide-oda, valamint Kylo Rent megvillámozta, valahogy felcsillant a szemem akkoriban... Még azt is el tudtam volna képzelni, hogy ő is csak odavetíti magát, ezáltal csak azt hisszük, meghalt. Aztán az EP9 által Palpatine esetén megkaptam azt az élményt, amit vártam. Hogy élő legyen, és erejét tekintve ő legyen az atyaúristen. Ez a Palpatine -féle villámozás az Exegolon kb felér egy Luke -féle távoli kivetülésnek. 

Spinoff formájában szívesen megnéznék egy Snoke + Palpatine találkozást. :) 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

  

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Dettó. Simán elfogadnám ha igazi fia és unokája lenne de ez a klón nagyon nem jó. Akkor ezek szerint az Erőképességet át lehet vinni egy klónba. Hisz Rey máskülönben hogy lenne ilyen erős? Örökölte az "apjától" aki klón. Így viszont felmerül a kérdés hogy Palpi miért nem csinált magából 10 000 klónt, akik Erőérzékenyek és vége is a dalnak. Övék örökre a Galaxis, maga a háború sem kellett volna. Vagy ha ez így van akkor a Jedik is klónozhatták volna magukat.

Ezt hogy át lehet vinni a klónba az Erőérzékenységet nem kellett volna beletenni mert rengeteg kérdést vet fel.

Ráadásul régen pont attól "rettegtünk" hogy nehogy  Palpatine-nak legyen klónja. Erre tessék.

Éppen ez a baj, hogy nem lehet büntetlenül átvinni egy klón testbe az Erőt, ezt elég jól tanulmányozhattuk az ep9-ben, hiszen Palpatine gép nélkül járni sem tudott. Azaz nem az Erőt, mert az Erő az ott van mindenütt, nem kell azt sehová sem vinni, ott van a fák és a csillaghajók között, Palpatine és az univerzum között. A midi-chlorian szám itt a lényeges kérdés, hiszen annak mennyisége egy eleven test sejtjeiben határozza meg, hogy az alany mennyire fogékony az Erőre. Ez lehet a trükkös része, mert a midi-chlorianok nem hagyományos élőlények, a számuk ráadásul nem függ össze az alannyal. Értem ez alatt azt, hogy a klónnak a sejtjeiben nem feltétlen lesz annyi midi, mint a mintaegyedben. Ráadásul ki tudja, hogy mennyire klónozható egy midi-chlorian. Mennyire hagyja az Erő ezt. Mivel ez egy nagyon természetellenes dolog, nem csoda, ha a természet kibatyik azzal, aki ezen az úton jár. (Amúgy az is beszédes, hogy bár több millió Jango klón szaladgált szerte a Galaxisban, egyik sem volt Erőérzékeny olyan szinten, hogy használni is tudja az Erőt, pedig a nagy számok törvénye alapján random egy-kettőben meg kellett volna jelennie ennek.)

Valószínűleg ez tett be Palpatine-nál. Ő nagy hatalmú Sith Nagyúr volt, feltehetően Yodáéval vetekvő vagy még azt is túlszárnyaló midi szintje volt, de a klónja már nem bírt ezekkel a jellemzőkkel, ezért került dögrovásra. Szóval nem lehet 10 ezer Palpatine klónt készíteni, legalábbis olyat nem, ami Sidiousnak megfelel. Az a 10 ezer ugyanúgy rohadna, mint az az egy. Akkor minek?

Amúgy az Erőérzékenység átörökíthetőségének problematikája klónozás útján megmutatkozott a fiánál is, aki azoknak a kísérleteknek volt a része, amivel megpróbálta megoldani ezt a kis gikszert. A klónok, amik tudták volna használni az Erőt, elpusztultak, egyedül egy strand-cast, azaz a Palpatine "fia" (Ray apja") élte túl, több mint valószínű, hogy azért, mert egyáltalán nem tudta használni az Erőt (ezért sem volt jó Sidious számára), annyira alacsony volt benne a midi-chlorian szám. Ekkor jött Palpatine-nak az az ötlete, hogy mivel a strand-castben az ő vérvonala van jelen, talán a hagyományosabb úton (a fiúnak gyereke születik) újra megjelenhet az Erőhasználat lehetősége a leszármazottban.

Ja, és a klón és a strand-cast nem ugyanaz. A klón egy genetikailag teljesen azonos másolata egy élőlénynek, a strand-cast ellenben egy genetikailag nem teljesen azonos egyed. Ezért sem néz ki úgy Rey apja, mint a fiatal Palpatine. Az a férfi sokkal közelebb állt egy valódi gyermekhez, mint egy klón.

Tehát a lényeg:

- Rey apja nem olyan klón, mint Boba Fett, hanem egy strand-cast, egy Palpatine-nal genetikailag nem teljesen azonos, biomérnökök által létrehozott lény. És nem is volt Erőérzékeny.

- Az Erőérzékenységet nem lehet büntetlenül átörökíteni klónozás útján, mert a test rohadni kezd és gépek és gyógyszerek nélkül nem sokáig maradna életben.

- Az Örök Sith kísérletei arra, hogy egy klón testet készítsenek Palpatine-nak, kudarcba fulladtak már jóval az ep7 előtt. Ezért állt át arra, hogy a fia leszármazottaiban talán megjelenhet újra az Erőérzékenység, és azt a testet használhatja. Lényegében Rey apját Sidious tenyészállatnak tartotta meg - ami szerintem nagyon is illik Sidioushoz. Sőt még az sem kizárható, hogy Rey anyja sem önszántából lett anyuka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban azt utasítottuk el - és még most is -, hogy Palpatine klónozza magát és ugyanolyan erős lesz, mint korábban. De erről szerencsére szó sincs. Szerintem jól nyúltak ehhez a klón témához, mert megcsavarták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lásd a Sötét Birodalom képregényeket, amik lényegében a klónozáshoz kötődő félelmeink kiindulópontja. Ebben ugye Palpatine büntetlenül ugrálhatott klónból klónba, és nem is egy volt neki, hanem egy raktárkészletnyi. Végül részint azért tudták legyőzni, mert elpusztították ezeket a letétbe helyezett klónokat. De persze jöhetett a kérdés, hogy miért nem klónoztatta gyorsan újra magát, vagy nem-e volt még máshol is klónja talonban. Mivel ezt a Sötét Birodalom sztorit a legtöbben ismertük, joggal féltünk, hogy ez is lesz megvalósítva, vagy ehhez nagyon hasonló. Szóval Palpatine megkapja a korlátlan feltámadás lehetőségét, és akkor jöhetett volna a kérdés, hogy Palpatine miért nem csinál magából 10 ezer klónt, azt csókolom a rothadó kacsóját.

Én legalábbis ettől féltem, egyrészt mert annyira leragadtam a Sötét Birodalomban látottaknál, hogy el sem tudtam képzelni mást (vagy inkább nem erőltettem meg magam, megelégedtem a morgolódással), másodsorban az ep1-6 (majd később a TCW és a Rebels, meg néhány kánon képregény) szépen bemutatta, hogy az örök élet természetes formája a messzi-messzi galaxisban a szellemlények, amit csak a jók érhetnek el, a gonoszok nem részesülhetnek ilyen jutalomban sehogy sem.

A Sith-ek mindenféle trükkökhöz folyamodnak és az eredmény távolról sem kielégítő, hiszen miközben a fizikai létüket akarják megőrizni, pont azt veszítik el a legjobban. Vader és Maul, meg most már Sidious is bár legyőzte a halált valamilyen formában, gépek nélkül nem tudnak élni. Vader és Sidious kifejezetten pocsék állapotban volt, hiszen nekik non-stop fájdalmakat is el kellett viselniük, ráadásul mindkettő a saját teste rabszolgája lett. Vader a páncélzata, Sidious a Sith király, Ommin hámlyának a rabja. Az előbbi már nem érintkezhet a külvilággal, az utóbbi mozdulni sem tud a gép nélkül.

Szóval Vader, Maul és az ep9 előtt még a többi sötét oldali használó (pl. Talzin) büntit kapott, amikor átverte a halált, és ez a bünti pont a fizikai valójukra volt ártalmas, amihez úgy ragaszkodtak. Ha ezután bevezették volna azt, amit a Sötét Birodalomban láttunk, az nagyon-nagyon gáz lett volna. Szerencsére Abramsék jól átlátták ezt, és Sidious nem kapott korlátlan örök életet. A klón ötletet átvették (ez mondjuk az ep2-3 és a TCW tükrében szerintem adta is magát), de semmi többet. Sidious lényegében egy lélegző hullává vált, aki a budira sem tud kimenni a hám nélkül, sőt valószínűleg pár napnál tovább élni sem tudna. A későbbi klónok sem jártak sikerrel, és ki tudja, mi lett volna, ha sikerül beköltöznie Rey-be. A lány látomása alapján feltételezhetjük, hogy annak is lettek volna káros mellékhatásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.