Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont Kylo-ba is bele akart költözni?

Én sokáig úgy gondoltam, hogy igen, de az azóta összegyűlt infók alapján inkább azt mondanám, hogy a legeslegvégső esetben talán. Ugyanis a jelenlegi tudásunk szerint három dolog elengedhetetlen ahhoz, hogy a transzfer teljesen sikeres legyen:

1. Az új testnek természetesen kell születnie.

2. Erős kapcsolatban kell állnia az Erővel.

3. Ugyanabból a vérvonalból kell származnia, amiből a Sith maga.

 

Ezen kritériumoknak csak Rey felel meg, Kylo Ren a harmadikat elbukta. Ugyanakkor a Rebels-ben és a Son of Dathomirban is láttuk, hogy a halott vagy a halál mezsgyéjén járó éjnővérek képesek voltak a szellemüket áthelyezni olyanokba, akikkel nem álltak biológiai kapcsolatban. Két szellem simán megszállta Kanant és Sabine-t, Talzin pedig Dookut. De mindkét esetben hasonlóan tökéletlennek tűnt a megszállás, mint a klón test által. Kanan és Sabine megszállói például nem mehettek ki a barlangból és az oltár elpusztítása után eggyé váltak az Erővel. Talzint pedig Sidious simán kilökte Dooku testéből egy kis Erővillámmal.

Azt nem tudni, hogy ezek a transzferek olyanok, mint amit Sidious csinált, de úgy tűnik, ahhoz, hogy ténylegesen sikeres legyen az átvitel, a fenti háromnak mindenképpen teljesülnie kell, különben vagy a test kezd el rohadni, vagy a lélek nem marad meg tartósan a testben.

(Persze igazából azt sem tudni, hogy ha Rey-t megszállja, akkor annak mi lett volna a végeredménye. Mivel a nő egyik látomásában maga is vak volt, így nem kizárható, hogy ez a jele annak, hogy valójában benne is kárt tett volna Sidious lelkes. És mivel ez az egész folyamat igencsak természetellenes, talán nincs is tökéletes megoldás.)

Szóval most már úgy gondolom, hogy Kylót inkább Sith örökösnek tartotta, a Sith túlélésének záloga, ha ő mégis végleg meghalna, illetve talán bepróbálkozott volna nála, mint utolsó, kétségbeesett lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval most már úgy gondolom, hogy Kylót inkább Sith örökösnek tartotta, a Sith túlélésének záloga, ha ő mégis végleg meghalna, illetve talán bepróbálkozott volna nála, mint utolsó, kétségbeesett lehetőség.

Én is azt gondolom, hogy miután elvesztette az unokája nyomát, azután jött a képbe Ben Solo, mint másik lehetőség, akiből Sith örököst lehetne csinálni, amely célhoz először Snoke közreműködésével Kylo Ren megteremtésével közelített, majd a megfelelő pillanatban megtette az ajánlatát (What can you give me? - Everything...). Igaz, akkorra már Rey felbukkant, de Sith-ség szempontjából megközelíthetetlennek tűnt, így jobbnak tűnhetett azt a tanítványt motiválni tovább ebbe az irányba, akibe már eddig is sok energiát fektetett, vagyis Kylo-t, és a lányt meg elintéztetni vele, hogy ne maradjon a Sith örökös számára egy ennyire veszélyes ellenfél. 

Csak aztán úgy alakult, hogy Rey elment az Exegolra, és tálcán kínálta fel saját magát, egyedül és kiszolgáltatva. Akkor jött Palpinak ismét eszébe az eredeti terve, hogy megkísérti a lányt és mivel közben a teljes ellenálló flotta is megjelent, úgy a zsarolást is bevetette a cél elérése érdekében, ahol a cél immár megint az lett, hogy átörökíti szellemét a saját vérébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt, hogy Palpatine átadta volna a hatalmat másnak addig, amíg ő életben van. Ráadásul nem keveset szenvedett 30 év alatt, hogy létrehozza a Végső Rendet. Nem világos, hogy miként akarta Kaylo Rent kordában tartani addig, amíg ő vegetál egy állványon. Eleve hataloméhes volt a srác, Palpatine pedig borzasztó sebezhető. Szerintem elég ingatag lábakon áll ez az örökös dolog. A beköltözés már sokkal inkább elfogadható.

Kylo legfőképp a bosszú eszköze a kezében, akinek hathatós közreműködésével sikeresen a másvilágra küldte az összes korábbi fő ellenségét. 

 

Amúgy az a három pont honnan jött amit írtál @Dzséjt?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem világos, hogy miként akarta Kaylo Rent kordában tartani addig, amíg ő vegetál egy állványon.

A két szép szemünkkel láthattuk a filmben, hogy hiába van ilyen állapotban Sidious, Kylo Ren még így sem ellenfele neki. Hát egyszerre ledermesztette Rey-t és Bent, amikor még félhalott volt!!! Nehogy már ne tudná kordában tartani. És még a hadserege is nagyobb volt, mint Ren fővezérnek, ráadásul látható, hogy a Ren Lovagok Mesteréhez még a Ren Lovagok sem voltak hűségesek, hiszen a végén Sidious bátyót védték, a saját mesterükkel szemben. Miként tartotta volna kordában Palpatine Kaylót? Ahogy csak akarja.

 

57 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy az a három pont honnan jött amit írtál @Dzséjt?

Star Wars: The Secrets of the Sith című referenciakönyv. Az ebben leírtakat pedig alátámasztják azok, amiket eddig láttunk az ep9-ben, a Rebels-ben és a Son of Dathomirban, meg még néhány másik műben.

 

De amúgy más okokból is megkérdőjelezhető, hogy Kylót új testnek akarta volna használni: az ep9 tanúlsága szerint, ha nem egy tudat nélküli klón testről van szó, akkor az új testnek önkéntesnek kell lennie. Hiszen máskülönben elég lett volna tarkón lőni Sidioust, amikor ott áll előtte Rey, és már mehet is a menet. De Sidious kifejezetten azt akarta, hogy Rey ölje meg őt és adja át önmagát neki, hogy "összeolvadhassanak". Kylo Ren ebbe sosem ment volna bele.

Ráadásul, ha annyi elég lenne, hogy megölik, és költözik, akkor Kylóval azonnal bepróbálkozhatott volna. Hiszen Ren minden gondolkodás nélkül levágta volna szívesen, ráadásul "tiéd lehet a hatalmam" és egyéb hazugságokkal még buzdítani is lehetett volna akkor a kölyköt. És akkor Rey még elérhetetlennek tűnt Sidious számára, mi több, egyenesen arra utasította Kylót, hogy ölje meg a nőt.

 

Mindezek tükrében én amondó vagyok, hogy Sidiousnak vagy egyáltalán nem volt opció Kylo Ren (amit a vérségi kapcsolat hiánya és az önkéntesség lehetetlensége alátámaszt), vagy csak annyira lehetett volna sikeres, mint Sabine vagy Kanan megszállása. Szóval ez nagyon nem olyan, hogy random átugrik akárkibe. Sőt a tény, hogy csak egy klón és egy biológiai leszármazott jött szóba, szintén azt húzza alá, hogy a vérségi kapcsolat kötelező. Miért ölnének húsz évet egy Erőhasználó klón létrehozásába, és aztán miért várnának harminc évet egy unokára (kockáztatva azt, hogy sosem jön el), ha random emberbe is átugrohatna sikeresen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

A két szép szemünkkel láthattuk a filmben, hogy hiába van ilyen állapotban Sidious, Kylo Ren még így sem ellenfele neki. Hát egyszerre ledermesztette Rey-t és Bent, amikor még félhalott volt!!! Nehogy már ne tudná kordában tartani. És még a hadserege is nagyobb volt, mint Ren fővezérnek, ráadásul látható, hogy a Ren Lovagok Mesteréhez még a Ren Lovagok sem voltak hűségesek, hiszen a végén Sidious bátyót védték, a saját mesterükkel szemben. Miként tartotta volna kordában Palpatine Kaylót? Ahogy csak akarja.

Persze, mert a sith-ek ilyen face to face módon szokták egymást kinyírni. :D Plaguies tudna erről mesélni.... Szóval Kylo akkor ölte volna meg Palpatine-t amikor akarja. Palpatine sebezhetőbb volt ebben az állapotában, főleg egy sunyi ellenféllel szemben. Amúgy ha már örököst akar, lehetett volna az Snoke is. Eleve ő vezette az ER-t, Palpatine kreálmánya, szóval kell ennél jobb utód?

 

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

De Sidious kifejezetten azt akarta, hogy Rey ölje meg őt és adja át önmagát neki, hogy "összeolvadhassanak". 

Fura, hogy amikor Rey átadta a kardját Kylo-nak majd elővette Leia fegyverét, Sidious eltávolodott tőle. Akkor miért nem akarta már, hogy megölje? 

 

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul, ha annyi elég lenne, hogy megölik, és költözik, akkor Kylóval azonnal bepróbálkozhatott volna. Hiszen Ren minden gondolkodás nélkül levágta volna szívesen, ráadásul "tiéd lehet a hatalmam" és egyéb hazugságokkal még buzdítani is lehetett volna akkor a kölyköt. És akkor Rey még elérhetetlennek tűnt Sidious számára, mi több, egyenesen arra utasította Kylót, hogy ölje meg a nőt.

 

Mindezek tükrében én amondó vagyok, hogy Sidiousnak vagy egyáltalán nem volt opció Kylo Ren (amit a vérségi kapcsolat hiánya és az önkéntesség lehetetlensége alátámaszt), vagy csak annyira lehetett volna sikeres, mint Sabine vagy Kanan megszállása. Szóval ez nagyon nem olyan, hogy random átugrik akárkibe. Sőt a tény, hogy csak egy klón és egy biológiai leszármazott jött szóba, szintén azt húzza alá, hogy a vérségi kapcsolat kötelező. Miért ölnének húsz évet egy Erőhasználó klón létrehozásába, és aztán miért várnának harminc évet egy unokára (kockáztatva azt, hogy sosem jön el), ha random emberbe is átugrohatna sikeresen?

Igen, ennek fényében Kylo valóban nem volt klón opció. Azért kíváncsi lennék, Palpatine hogy tervezte az együttes uralkodást a galaxis felett. Az nyilvánvaló, hogy kellett neki egy meghosszabbított kéz, hiszen iszonyúan röghöz kötött volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze, mert a sith-ek ilyen face to face módon szokták egymást kinyírni. :D Plaguies tudna erről mesélni....

Sidious testközelből ölte meg Sidious, face to face. Csak az egyik face sleepy face volt. :D

De ugye Vader is karnyujtásnyira volt, amikor megölte Sidioust. Szóval az eddigiek alapján eléggé közel kerül a tanítvny a mesterhez, amikor elszánja magát a megölésére. Kar vagy kard távolságra.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szóval Kylo akkor ölte volna meg Palpatine-t amikor akarja.

Mikor? Hol? Hogyan? Mivel? Maximum egy hisztirohammal halálra untatja, ez lenne a legnagyobb sansza.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy ha már örököst akar, lehetett volna az Snoke is. Eleve ő vezette az ER-t, Palpatine kreálmánya, szóval kell ennél jobb utód?

Szerintem nem utolsó többlet, ha a tanítvány normálisan tud mozogni, mivel a mester végrehajtója még akkor is, ha a mester mobilisabb. Snoke még felállni is alig tudott a székéből. Amúgy is, egy elfuserált strand-cast hogyan is érhetne fel a Kiválasztott unokájával? Snoke-ot szerintem Sidious semmivel sem tartotta többre, mint a WC-t, amibe beletojik reggelente - már amíg tudott ilyesmit. Ha a sokkal jobb állapotban lévő Dathanről az volt a véleménye, hogy egy förmedvény, aki nem méltó hozzá, majd pont a rozzant genetikai korcsot, Snoke-ot fogja Sith örökösnek megtenni? Hát még a Kiválasztottól is szabadulni akart, miután Obi-Wan tönkretette.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Fura, hogy amikor Rey átadta a kardját Kylo-nak majd elővette Leia fegyverét, Sidious eltávolodott tőle. Akkor miért nem akarta már, hogy megölje? 

Szerintem azért, mert ezzel Rey egyértelművé tette, hogy esze ágában sincs átállni a Sötét Oldalra és Sidioust a testébe engedni. Ez lehet az ecsetelt önkéntesség rész. Van egy olyan érzésem, hogy a három pont mellé még fel lehet írni két opcionálisat:

4. A kiszemelt új testnek önkéntesnek kell lennie - ez szerintem könnyebbé tenné Sidious számára, hogy átvegye a test felett az uralmat.

5. Az sem árt, ha a test eredeti tulajdonosa is a Sötét Oldalon van - ami valószínűleg a transzfert könnyítheti meg.

Bár ez utóbbi kettő csak tipp a részemről, ugyanakkor az ep9 az önkéntességet eléggé fontossá teszi. Rey-t csak addig bíztatta, amíg látott arra esélyt, hogy átengedi a testét neki. Amint a Jedi lovag egyértelművé tette, hogy esze ágában sincs játszani a nagypapival, nem csak elhátrált, újra ki akarta nyírni. Először ráeresztette a Sovereign Protectorokat, aztán maga vette kezelésbe a szemtelenkedő unokát. És szerintem elég biztos, hogy ha a diád nem üt vissza rá oly kellemes módon, ott helyben ki is nyírja Rey-t. "Stand together, die together."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sidious testközelből ölte meg Sidious, face to face. Csak az egyik face sleepy face volt. :D

De ugye Vader is karnyujtásnyira volt, amikor megölte Sidioust. Szóval az eddigiek alapján eléggé közel kerül a tanítvny a mesterhez, amikor elszánja magát a megölésére. Kar vagy kard távolságra.

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mikor? Hol? Hogyan? Mivel? Maximum egy hisztirohammal halálra untatja, ez lenne a legnagyobb sansza.

Látom nem ment át mire gondolok. A sith tanítványok orvgyilkossággal szereztek hatalmat, illetve Vader esetében ugye másról volt szó. Sidious se úgy kelt fel reggel, hogy kihívta a hóra Plaguies-t egy jó kis párbajra és nyerjen a jobb. Akkor ölte meg amikor nem tudott védekezni: álmában. Most nehogy már ne legyen soha olyan helyzetben Sidious, hogy ne tudna védekezni egy belső orvtámadás ellen? Vagy ő sose alszik illetve pihen? Kylo biztos megtalálta volna azt a kiskaput ami elég ahhoz, hogy kinyírja. Snoke-ot is megölte, pedig láthattuk, hogy mennyire nagy májer volt az Erőben. Szóval igen, akkor öli meg amikor akarja illetve alkalma nyílik rá. 

 

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem nem utolsó többlet, ha a tanítvány normálisan tud mozogni, mivel a mester végrehajtója még akkor is, ha a mester mobilisabb. Snoke még felállni is alig tudott a székéből. Amúgy is, egy elfuserált strand-cast hogyan is érhetne fel a Kiválasztott unokájával? Snoke-ot szerintem Sidious semmivel sem tartotta többre, mint a WC-t, amibe beletojik reggelente - már amíg tudott ilyesmit. Ha a sokkal jobb állapotban lévő Dathanről az volt a véleménye, hogy egy förmedvény, aki nem méltó hozzá, majd pont a rozzant genetikai korcsot, Snoke-ot fogja Sith örökösnek megtenni? Hát még a Kiválasztottól is szabadulni akart, miután Obi-Wan tönkretette.

 

De mégis rábízta az ER-t, és ott elég jól működött. Annyira tud mozogni amennyire kell, ezt is láttuk. Nem kell bokrokat átugrani, úgy is el van szigetelve. Ami még szintén nem hátrány, hogy teljes mértékben Palpatine műve, így aligha fog ellene fordulni. Extra, hogy van belőle több is, így gyakorlatilag bármikor pótolható. Ezzel szemben megint maga mellé vesz egy Skywalkert, akik elárulták, és akik miatt ebben a helyzetben van? Ezt aztán a bátorság. :) 

 

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

aztán maga vette kezelésbe a szemtelenkedő unokát. És szerintem elég biztos, hogy ha a diád nem üt vissza rá oly kellemes módon, ott helyben ki is nyírja Rey-t. "Stand together, die together."

Csak addig volt virgonc amíg nem volt a lánynál fénykard. :) Az erejét teljesen visszanyert Sidious nem bírta legyőzni a fénykarddal felszerelkezett Rey-t. Csak villámok voltak a tarsolyában, semmi mással nem tudott előállni. Mondjuk sok ideje se volt rá, mert hamar elpukkant.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jókat írtok, jó olvasgatni :D

Azért az 1x biztos, hogy maradtak kérdések, amik még megválaszolásra várnak. Szerintem jogos Finnék kérdés felvetése, hogy akkor most Sidiousnak vége vagy sem? Mert valójában honnan tudhatnák, hogy nincs-e a B-tervnek B-terve. Amúgy szerintem biztos, hogy nincs, Sidiousnak annyi. Azért az durva lenne, ha még1x visszatérne :D

Kíváncsi vagyok, hogy mi történhetett ott... az is lehet, hogy Rey a régi Jedik segítségével sikeresen visszaverte Sidioust, de az öreg végrehajtotta kínjában az essence transfert, szerintem ha az aknába dobásnál képes volt rá, akkor itt se kéne hogy akadály legyen. De mivel Rey minden erejét felhasználta, hogy végezzen vele, Palpatine hiába költözött a testébe, az vele együtt halt meg (ez amúgy rezonálna a régi legendákban történtekkel, ahol Brand elnyelte a lelkét, mielőtt beleköltözött volna Anankin Soloba, és addig ott tartotta, míg ő maga meg nem halt, ezzel csapdába ejtve, végleg elpusztítva Palpatine-t).

Bár erre sok jel nem utalt, maga Rey sem mondott ilyet, de egy ilyen esetben az biztos, hogy kérdés nem maradna, hogy az öreg most meghalt vagy sem.

Ben pedig feltámasztotta, ezzel feláldozva magát és vezekelve a régi bűneiért, nem mellesleg talán békére is lelhetett így, ráadásul neki sikerült az, ami a nagyapjának nem, megmentette a szeretett nőt a haláltól :D

Amúgy nekem az EP9-ben pont azért tetszett Palpi visszahozatala, mert azért ez magában rejt rengeteg misztikát, tök jókat lehet rajta agyalni, mint amiket írtatok itt is.

Bár nem annyira szeretem azt hogy visszahozzunk embereket a halálból, de szerintem még Palpatine-nál a legmegalapozottabb a visszatérés Plaguies miatt.

Egy embernél nem zavarna még, és az Ben, őt nagyon sajnálom, hogy nem láthatjuk tovább :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a lehetőségről még nem is olvastam teóriát. :D Bár ez már tényleg abszurd lett volna, hogy Palpatine lelke így hal meg. 

 

Amúgy az egész ST-nek és benne a Palpatine kérdéskörnek, a Filoni/Favreau páros fog köretet adni. Ami a TCW volt a prequelnek, az lesz a Mandoverzum az ST-nek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja ez nem teória, csak a régi legends-hez hasonlítva írtam, mert nekem ez momentán tetszett, mert számomra így nincs kérdés ebben az esetben, meg ebben van önfeláldozás stb. :D

Amúgy igen, valszeg így lesz ahogy írod Ody, meg szerintem még a Bad Batch is tehet hozzá valami háttérinfót hogy ha igazak azok a leak-ek amiket az adott topikokba írtak ugyanez az Ahsokánál is.

Nagyon várom a kövi év SW tartalmait :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről a lehetőségről még nem is olvastam teóriát. :D Bár ez már tényleg abszurd lett volna, hogy Palpatine lelke így hal meg. 

 

Amúgy az egész ST-nek és benne a Palpatine kérdéskörnek, a Filoni/Favreau páros fog köretet adni. Ami a TCW volt a prequelnek, az lesz a Mandoverzum az ST-nek. 

 

Főként Ahsoka pletykák:

Spoiler

Az eddigiek alapján a Mandoverse erősen Thrawn köröl forog. Nem tudom ebbe hogy fogják Palpit belekapcsolni. Persze lehet Thrawn is az ő parancsára cselekszik, ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Látom nem ment át mire gondolok. A sith tanítványok orvgyilkossággal szereztek hatalmat, illetve Vader esetében ugye másról volt szó. Sidious se úgy kelt fel reggel, hogy kihívta a hóra Plaguies-t egy jó kis párbajra és nyerjen a jobb. Akkor ölte meg amikor nem tudott védekezni: álmában. Most nehogy már ne legyen soha olyan helyzetben Sidious, hogy ne tudna védekezni egy belső orvtámadás ellen? Vagy ő sose alszik illetve pihen? Kylo biztos megtalálta volna azt a kiskaput ami elég ahhoz, hogy kinyírja. Snoke-ot is megölte, pedig láthattuk, hogy mennyire nagy májer volt az Erőben. Szóval igen, akkor öli meg amikor akarja illetve alkalma nyílik rá. 

De, át jött, és épp ez az, hogy mivel Sidious orvul megölte a mesterét és végül vele is orvul végeztek, nyilván védekezik ez ellen, amennyire csak lehet. Nem fog olyan helyen aludni, ahová a tanítványa vagy akárki besétálhat és ledöfködheti, mint ahogy nagy valószínűséggel arról is leszokott, hogy hátat fordítson embereknek (az ep9-ben mindig szembenéz a jelenlévőkkel). Sőt ennek igazából már az ep6 előtt is jele volt, hiszen Sidious nagyon-nagyon ritkán hagyta el a Császári Palotát, keveseknek engedett audenciát, és a legnagyobb veszélyforrást, Darth Vadert is a lehető legmesszebb tartotta magától, amikor nem volt rá szükség. Nem véletlen élt az egyik Sith Coruscanton, a másik Mustafaron. Szóval már a halála előtt is elég óvatos volt, a halála után nyilván még óvatosabbá vált

Az orvtámadáshoz meg azért nem árt, ha közel engedi magához az áldozat a gyilkosát. És eddig az összes ismert Sith közvetlen közelről gyilkolta meg a mesterét - már ha összejött. És ha tényleg orvgyilkosság volt, mert például Darth Momin párbajban ölte meg a mesterét, Darth Shaa-t. Darth Zannah pedig sosem ölte meg a mesterét, Darth Bane-t. Szóval egyáltalán nem általánosítható ez az orvtámadás dolog.

Snoke-ot meg azért ne hasonlítsuk már Darth Sidioushoz. Ő továbbra is csak egy elfuserált strand-cast, akit Sidious dróton rángatott, és eleve áldozati báránynak (is) szánták. Sidious végig azt akarta, hogy Kylo Ren egy ponton ölje meg, ez volt a végső teszt arra, hogy méltó Sith-nek.

Kylo Rennek távolról semmi esélye sincs, mert nincs hozzá eszköze. A hadserege lojalitása már azelőtt kérdéses volt, hogy Sidious képbe került, utána meg láthatóan elvesztette fővezéri és Ren Mester hatalmát Sidiousszal szemben. Közelről meg aztán pláne nincs esélye, mert Sidious kisujjában is több az Erő, mint Kylo Ren egész testében. Baromi nagy mázli kéne ahhoz, hogy Kylo Rennek legyen sansza megölni Sidioust mindazok után, amin Palpatine átment.

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De mégis rábízta az ER-t, és ott elég jól működött. Annyira tud mozogni amennyire kell, ezt is láttuk. Nem kell bokrokat átugrani, úgy is el van szigetelve. Ami még szintén nem hátrány, hogy teljes mértékben Palpatine műve, így aligha fog ellene fordulni. Extra, hogy van belőle több is, így gyakorlatilag bármikor pótolható. Ezzel szemben megint maga mellé vesz egy Skywalkert, akik elárulták, és akik miatt ebben a helyzetben van? Ezt aztán a bátorság. :) 

Persze, hogy jól működött, hiszen Sidious befolyásolta. De én arról beszélek, hogy ha Sidious meghal, mert nem találnak időben neki pót testet, akkor is legyen valaki, aki a Sith-et, mint rendet életben tartsa. Erre szánta Kylo Rent, mint Sith tanítványt. A Sith fenntartására nem egy éppen csak, hogy élő, korcs bábot választana, ami nélküle a kutya tudja mennyire hatékony (nem tudni, milyen mértékben befolyásolta Sidious a döntéseit). Eleve nem tanított neki semmit, ami a Sith-séghez kell, pedig több mint 30 éve lett volna rá, hogy Sith-é képezze. De le sem tojta Snoke-ot. Számára az egy véglény, egy semmi. Szerintem még Nute Gunray-t is többre becsülte, pedig belé is csak a lábát törölné, ha nem lenne rá szüksége. Snoke is ennyi volt a számára: egy hasznos bábu, akin át uralhatta az Első Rendet, taníthatta Kylo Rent és végül odalökhette neki tesztalanyként.

És azért Sidiousnak ezen a ponton már számolnia kellett azzal, hogy nem fogja túlélni, bármennyire is szeretné. Nyilván a saját létének megőrzése mindig minden körülmények között a legfőbb prioritás a számára, de az idő itt már ellene dolgozott.

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak addig volt virgonc amíg nem volt a lánynál fénykard. :) Az erejét teljesen visszanyert Sidious nem bírta legyőzni a fénykarddal felszerelkezett Rey-t. Csak villámok voltak a tarsolyában, semmi mással nem tudott előállni. Mondjuk sok ideje se volt rá, mert hamar elpukkant.

Mondjuk azokkal a villámokkal pár másodperce leszedett az égről pár ezer hajót, szóval azért na, ha nincs az a fénykard Rey-nél, ő pukkant volna el nagyon gyorsan. De valószínűleg az sem véletlen, hogy a második kard is kellett ahhoz, hogy vissza is tudja verni a villámokat. Meg szerintem azért a halott Jedik támogatása sem volt egy utolsó szempont.

 

1 órával korábban, ByRoT írta:

ha az aknába dobásnál képes volt rá, akkor itt se kéne hogy akadály legyen

Már azt leszámítva, hogy a zuhanás nem fáj, így lehet koncentrálni (és még így sem ment jól), míg most szétszakadt az egész teste, szépen leolvadt a fejéről a bőr, a hús, kisült az agya, és mindez elég fájdalmas. Szerintem ez éppen elég akadály. :) 

 

59 perccel korábban, Yoda József írta:

Főként Ahsoka pletykák:

  Spoileres tartalom megtekintése
Spoiler

Thrawn és a Chiss Ascendancy az Ismeretlen Régiókhoz kötődik, és arról még nem tudunk, hogyan reagáltak a chissek az Első Rend megjelenésére. És az sem utolsó szempont, hogy a Birodalom Thrawn-nak is köszönheti, hogy el tudták juttatni az egységeiket az Ismeretlen Régiókba. Szóval ez lehet kapcsolódási pont.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, ennek fényében Kylo valóban nem volt klón opció. Azért kíváncsi lennék, Palpatine hogy tervezte az együttes uralkodást a galaxis felett. Az nyilvánvaló, hogy kellett neki egy meghosszabbított kéz, hiszen iszonyúan röghöz kötött volt.

Kylo Ren volt a B terv, ha nem sikerülne érdemben meghosszabbítania az életét és/vagy átköltöznie egy használható klón testbe. Kylo-nak nagy önérzete volt, ezért Sidiousnak az egészet úgy kellett előadnia, hogy mennyire nagy az Erőben a srác, vagyis elhitetni vele, hogy le tudná őt győzni, hiszen a legnagyobb motiváció az lehet, ha tényleg mindent felkínál, a totális hatalmat is. De közben az igazság az volt, hogy bármikor el tudta volna pusztítani, ha túl veszélyessé válik rá nézve (ahogy ez meg is történt), csak ezt nem tette láthatóvá. Amilyen nyomorultul nézett ki az öreg, tökéletes volt az álcája.

 

Amúgy bennem még az is felmerült, hogy nem minden, hogy Sidious nem is Kylo Rent győzte le, hanem Ben Solot. Kylo lehetett sokkal erősebb a Sötét Oldalon, mint amilyen erős volt a Világos Oldalra áttérve, ahol ő eléggé kezdőnek számított. A Világos Oldal erejét használni más eszközöket igényel, más lelki erőforrásokhoz kell hozzá nyúlni, amihez gyakorlat kell vagy erős ösztön. Rey ösztönösen használta az Erő világos oldalát, de Ben Solo nem lehetett ügyes ebben, ennyi év Sötét Oldali gyakorlat után. Magyarul gyengébb volt Sidious-szal szemben Ben Soloként, mint amilyen lett volna Kylo Renként - bár azt aláírom, hogy így is, úgy is alulmaradt volna vele szemben. Az "I am all the Sith" nem üres fecsegés és jól hangzó nagyotmondás, hanem mögötte van egy olyan szintű gonoszság és Sith-tudás, amivel egyedül vagy akár ketten szembe szállva sincs esélye az ellenfeleknek. Ahogy filmben ezt megoldották, vagyis hogy Rey nem Ben Soloval, hanem az összes Jedi tudásával és támogatásával együtt tudott ellenállni és győzni, az nagyon elegáns és Star Wars-ba illő megoldás. Ben Solo is fontos volt, de elsősorban azért mert a támogatása megnövelte Rey lelkierejét az ellenállásra, és hát persze a végén azért is, hogy Rey túlélhesse a párbajt, amelyben egyébként győzni tudott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Darth Zannah pedig sosem ölte meg a mesterét, Darth Bane-t.

 

Secrets of the Sith könyv szerint de:

 

"Lord Bane's own apprentice struck him down to claim Bane's place. And so began a magnificently vicious cycle. Many Sith apprentices—myself included—have supplanted their masters in order to ascend."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2023. 01. 27. - 23:11, Nute Gunray írta:

Szeretem az EP9-et, de Palpatine "somehow" visszatérésével igazából azóta sem barátkoztam meg, úgyhogy akármikor nézem ezt a jelenetet, az agyam automatikusan negligálja az EP9-es Palpatine-t. Szerintem ez csak akkor fog változni, ha végre a mikéntet és a hogyant megismerhetjük és kitöltik a többévtizedes űrt. Erre már nem kell sokat várni, azt hiszem.

Eleve ilyen megfontolásból tehették be, hogy majd később jön a háttérsztori. Nekem azért tetszik így, mert egy sorozat éra megy rá, hogy kibontsák az eseményeket és a korszakot, és nem csak 20 perc. Már Lucastól se volt idegen, hogy csak úgy bedobált szereplőket magyarázat nélkül. Ilyen volt Dooku majd Grievous is. A feltámasztást meg ő kezdte el Maullal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Már Lucastól se volt idegen, hogy csak úgy bedobált szereplőket magyarázat nélkül. Ilyen volt Dooku majd Grievous is. A feltámasztást meg ő kezdte el Maullal. 

Emlékszem, mennyi találgatás volt az ep3 előtt, hogy Grievous miért nem volt ott az ep2-ben a Geonosison, honnan jött hirtelen egy ilyen szuper Jedi vadász, Jedi vadász droidokkal, stb. Aztán jött a Republic Commando című videójáték, ami bemutatta, hogy ott volt ő, csak nem az arénában (érdekesség, hogy az új kánon szerint is jelen volt a Geonosison a csata idején, és hasonló a sztori, mint a RepComban volt).

A halhatatlanság meg már az ep4 óta szerves része a Star Wars-nak, hiszen Ben Kenobi annak ellenére lelkesen beszélget Luke-kal, hogy nyakon vágták egy fénykarddal. :) Sidious feltámadós sztorija pedig azzal kezdődött, hogy Lucas az ep3-ba bemesélte az ep4-5-6-ban említés szintjén sem létező Sith célt és tudást: a halhatatlanság meglelését és Plagueis képességét. És mivel a PT készítése idején még tervezett az ep7-9-cel, szerintem az ő fejében is volt valami ezzel kapcsolatban (vagy ha nem, akkor ez a Lucas éra legcéltalanabb eleme ez, aminek az ep9 adott értelmet).

Tény, hogy sokkal jobban is visszamesélhették volna a sztoriba, komolyabban előre tervezve, de hát na, nem ez az első olyan dolog a Skywalker Sagában, ami csak úgy beesett közénk, aztán évekig vakartuk a fejünket, hogy akkor most hogyan? Konkrétan azt, hogy ki és hogyan törölte ki az ep2-ben az archívumból a Kaminót, tavaly tudtuk meg. Húsz évvel az ep2 premierje után. De a klónok megrendelésének körülményeit és a 66-os parancs működésének mikéntjét is csak kilenc évvel az ep3 után fedezhettük fel. Sőt az inhibitor chippel kapcsolatban még mindig vannak kérdések, amikre most, a The Bad Batch-ből kapunk választ.

A poén az, hogy valószínűleg fele annyi időt sem kell majd várnunk arra, hogy az Első Rend és a Végső Rend kérdéseire választ kapjunk, mint amennyit arra vártunk, hogy egyáltalán megtudjuk: a klónok fejében van egy chip, ezért hajtották végre azok a TCW-ben oly barátságos figurák a parancsot úgy, mint holmi droidok. Még csak három éve záródott le az ST, de már most sok kérdésre van válaszunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous-t leginkább a TCW mélyítette el, meg úgy az egész PT érát is. Ezt várom a most futó sorozatoktól az ST tekintetében. Természetesen én is a birodalmi maradvány és Palpatine visszatérésének körülményeire vagyok legjobban kíváncsi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 6 hónappal később...
51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg pont úgy voltak vele, hogy megvolt az ötlet és később dolgozták ki. A IX szempontjából igazából nem lényeges, hogy Palpatine milyen módszerekkel élt korábban. Elég volt a szikár tény, egy-két infóval. Igazából nekem ez sose hiányzott a filmből. A kérdéskör nagyon érdekel, de akkor már bontsák ki rendesen. A TROS-ban erre aligha lett volna olyan mértékben lehetőség, mint egy sorozatban. 

 

Amúgy kicsit ilyen volt a Clone Wars is, amíg nem jött a TCW. hatalmas ugrás volt az EPII és EPIII között, megannyi kérdéssel, amit maga az EPIII nem tisztázott.

Sajnálom, de ezzel most nagyon nem tudok egyetérteni.

 

Palpatine, az első 6 film főgonosza úgy tűnt az EpVI-ban kimúlt. Sokmindenki meghozta a maga áldozatát hogy beledobja Vader végre abba a kicseszett aknába. Anakin pl. az életével fizetett érte.

A VII-VIII. rész ennek szellemét vitte tovább. Igen, a galaxisban sok minden elcsesződött, de úgy tűnt "legalább" Palpatine tényleg megmurdelt ott és akkor.

 

Ezután jön a IX. ami lényegében a SAGA fő antagonistájává teszi Palpatine-t azzal, hogy teljesen váratlanul visszatér. Az egész SAGA fő megoldandó problémájává teszi, mert a csóka a halálból is vissza tudott mászni. Igen, ott az EpIII, ott van Plagueis története, de semmit sem hiszek annál erősebben, minthogy így, hogy Palpatine-t mindenféle előzmény nélkül (VII-VIII) visszadobták, kutya kötelessége lett volna a készítőknek legalább rászánni erre 2-3 percet, hogy elmagyarázzák, mi az isten történt Palpatine-nal, hogy mégsem halt meg.

 

Volt a halálra egy terve? Király, mondja el. Kitől lenne hitelesebb mint tőle, a saját szájából hencegve el vele?

Az, hogy ezeket az infókat könyvekből, képregényekből, stb.-kből kell összeszedni szerintem nagyon gáz, és ezt sose bocsátom meg a IX-nek. Ha legalább a VII-VIII-ban bármi előkészítése lett volna ennek... de semmi.

 

Szóval visszatérve az eredeti, sommás véleményemhez:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Évről évre egyre jelentősebb hiba hogy az EpIX ezt letudta annyival hogy "somehow Palpatine returned". Az ember meg vadássza le a részleteket innen-onnan. Nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Ha legalább a VII-VIII-ban bármi előkészítése lett volna ennek... de semmi.

Palpatine létezésének tudatában a VII-VIII hemzseg az utalásoktól, amik rá vonatkoztathatók. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikről tudjuk, hogy semmi köze hozzá, mert nem volt megírva. Colin Trevorrow scriptje is jól mutatja, hogy ha ő marad, akkor teljesen más lett volna a sztori, Palpatine nélkül.

 

De az is szépen példázza, hogy a VII-VIII-ban semmi, de semmi nem utal arra, hogy itt Palpatine, a klónja, vagy akármicsodája lenne a háttérben, hogy még itt, ezen a fórumon se merült fel semmilyen szinten senkiben ez, teóriaként sem, amíg ki nem jött az első előzetes. Kylo-t várta főgonosznak kb. mindenki, mert a TLJ őt építette fel annak. Sőt gyakorlatilag Palpatine visszahozása tabu volt, az EU egyik legrosszabb eleme, egészen a film első traileréig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine már az EPVII alatt felmerült pár kommentelőben, Snoke kapcsán. :) 

 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Amikről tudjuk, hogy semmi köze hozzá, mert nem volt megírva.

A lényeg, hogy in universe teljesen jól működik. Az, hogy Vader Luke apja az megvolt írva? Az EPIV után a kutya nem gondolta volna, aztán meg bele lett magyarázva, hogy Obi-Wan félrenéz mert kamuzik, és a többi.... ;) Ezen én sose akadtam fenn. Egy rossz ötletből is lehet valami jót kihozni. Amúgy Palpatine nélkül az egész ST elég értelmetlen lett volna, a koppintott Birodalmi Első Renddel, a Palpatine klón Snoke-al.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A lényeg, hogy in universe teljesen jól működik. Az, hogy Vader Luke apja az megvolt írva? Az EPIV után a kutya nem gondolta volna, aztán meg bele lett magyarázva, hogy Obi-Wan félrenéz mert kamuzik, és a többi

Nem volt, de mégegyszer: ez nem menti fel a 9-et ;)

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/te-is

 

Itt a "te is" helyett képzeld azt, hogy "egy másik film is" :)

 

Amúgy személyes vélemény, nem kell vele egyet érteni, de nekem az OT egységesebbnek érződik e tekintetben, mint az ST.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy Palpatine nélkül az egész ST elég értelmetlen lett volna, a koppintott Birodalmi Első Renddel, a Palpatine klón Snoke-al.

Így is kb egy OT soft reboot a VII és IX, ahol Rey = Luke, Snoke&Palpi = Palpi, Kylo = Vader, Ellenállás = Lázadók, Első/Végső Rend = Birodalom.

 

A VIII mert elrugaszkodni ettől, mert bár ott is vannak áthallások főleg a V-VI-tal (pl. a tróntermi jelenet), ezeken csavart egyet Rian, hogy egy másfajta szituációt teremtsen. A TLJ megteremtette a terepet, hogy valami mást kapjunk, mint amit eddig láttunk, de sajnos Abrams nem élt ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Építsék is! :D csak még mindig az van hogy ezeket az infókat innen onnan lehet csak összehalászni. Kicsit olyan, mintha a képernyőn nem mernének jobban belefolyni a témába, csak ködös utalások szintjén.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem Palpatine visszatérése valóban mindig tervben volt, és nem csak a TLJ után döntöttek úgy, hogy visszanyúlnak érte, én ezekből gondolom ezt:

1. Palpatine vázlatrajza:

Talán a legnyilvánvalóbb, Phil Sosztak azt írta, hogy ez a vázlat Kevin Jenkinstől 2017. november 1.én készült, de már ezelőtt is készültek vázlatok róla, és mint tudjuk, itt még a TLJ premierje előtt      vagyunk.

image.pngimage.png

Na de ezekre még mondjuk azt, hogy bekamuzták, mert ezek a skiccek a Skywalker kora után jöttek ki, biztos így akarnak jobb színben feltűnni, hogy ez bizony mindig is tervben volt.

 

2. Snoke LEGO szett a TLJ-hoz:

Itt volt egy érdekes LEGO szett Snoke-hoz, amin járt hozzá egy arctalan, csuklyás hologram, talán a TLJ korai terveiben szerepelhetett?

image.png

De mondjuk azt, hogy a LEGO sem tévedhetetlen (lásd Jacen Syndulla haja például) és ez csak egy arctalan hooded Kylo akar lenni (lehet ez meg is van erősítve de erre nem találtam infót, legóba nem vagyok nagyon jártas), szóval ez sem perdöntő, de szerintem érdekes részlet így utólag.

 

3. Pablo Hidalgo és a Jedi herceg sorozat:

Engem ez győzött meg, hogy igenis tervezett volt az egész, és bár dátumot már nem találtam, hogy mikor írta ki az akkori twitterre, de ha jól emlékszem ez még a TFA utáni Snoke teóriák után írta.

image.pngimage.png

És ki is szerepel ezekben a könyvekben? Palpatine unokája. Igaz, ebből inkább a Rey Palpi leszármazottja teória nyer megerősítést, de az, hogy Snoke kapcsán hozza elő ezeket a könyveket, nekem pont azt bizonyítja, főleg így visszatekintve, hogy ez valóban tervezett volt.

 

De én úgy emlékszem, hogy Kennedy anno azt nyilatkozta, hogy szeretné, ha a filmekbe a rendezők a saját koncepciójukat fűznék bele, a saját egyediségüket, a saját meglátásaikat a SW kapcsán (javítsatok ki ha tévedek, de ez rémlik) kb. ez volt az, ami viszont rontott az egységesség képén, főleg úgy hogy Rian Johnson ezt tényleg komolyan is vette.

 

Aztán nem biztos, hogy így van, de nekem ezekből az jön le, hogy tényleg tervezve volt ez az egész, csak a megvalósítás úgy sikerült, ahogy.

De ahogy Ody is írta, most már ebből kell főzni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Talán a legnyilvánvalóbb, Phil Sosztak azt írta, hogy ez a vázlat Kevin Jenkinstől 2017. november 1.én készült, de már ezelőtt is készültek vázlatok róla, és mint tudjuk, itt még a TLJ premierje előtt      vagyunk.

A TLJ ekkor már rég készen volt, mint tudjuk. Ekkor kezdtek el gondolkodni azon, hogy mi legyen a 9-ben, és Snoke hiányában gondolom felmerült Palpatine. Trevorrow egyébként 2017 szeptemberében hagyta ott a projektet, és ekkorra már komplett forgatókönyvet is írt ugye. Tehát ez pont azt bizonyítja, hogy Trevorrow kikerülésével és Abrams érkezésével jött a Palpatine ötlet is.

 

A másik kettő meg annyira nem konkrét dolog, hogy messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. Pablo írhatta amiatt is azt, amit, mert mondjuk jónak tartja azokat a könyveket, és ajánlja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Építsék is! :D csak még mindig az van hogy ezeket az infókat innen onnan lehet csak összehalászni. Kicsit olyan, mintha a képernyőn nem mernének jobban belefolyni a témába, csak ködös utalások szintjén.

Én nem érzek ilyet. Szerinted most a korszak építés ott tart, hogy Palpatine-t kellene előtérbe tolni?

 

@ByRoT köszönöm szépen! Nagyszerű levezetése ez a dolgoknak! :clap:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én nem érzek ilyet. Szerinted most a korszak építés ott tart, hogy Palpatine-t kellene előtérbe tolni?

Szerintem azt, hogy Palpatine hogyan tért vissza már rég tisztázni kellett volna ;) azért remélem tényleg mer majd a Mandoverse ebbe jobban is belemenni olyan ködös utalásokon túl, minthogy csak emlegetnek egy "Nekromanta projektet"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.