Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Rég...de mikor? Hol? Könyvben? Az elvileg gáz. Képregényben? az is gáz. Akkor hol kellett volna ezt tisztázni a filmeken kívül, már régen? A Star Wars tele van ilyen hirtelen behozott ötletekkel, most nem értem hirtelen ez miért akkora probléma? Meg lesz magyarázva. Miért nem elég ennyi? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Yoda József írta:

A TLJ ekkor már rég készen volt, mint tudjuk. Ekkor kezdtek el gondolkodni azon, hogy mi legyen a 9-ben, és Snoke hiányában gondolom felmerült Palpatine. Trevorrow egyébként 2017 szeptemberében hagyta ott a projektet, és ekkorra már komplett forgatókönyvet is írt ugye. Tehát ez pont azt bizonyítja, hogy Trevorrow kikerülésével és Abrams érkezésével jött a Palpatine ötlet is.

 

A másik kettő meg annyira nem konkrét dolog, hogy messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. Pablo írhatta amiatt is azt, amit, mert mondjuk jónak tartja azokat a könyveket, és ajánlja őket.

Trevorrow-t elfelejtettem bele írni, mert amúgy jogos amit írsz, de Trevorrow  valamiért a végén mégse rendezett filmet, és egyáltalán nem kizárt, hogy pontosan azért nem, mert ő nem arra vitte volna el a sztorit, ahogy azt a végén a Lucasfilm elképzelte hellyel-közzel eredetileg. Hidd el, a valahogy visszatért nem lett az én kedvencem se, de nekem meg pont hogy a Pablós dolog az, ami miatt azt hiszem, hogy tervbe volt ez valamilyen formában mindig is, ugyebár Kennedy is ezt nyilatkozta, és Pablo nem gondolom, hogy az EU legrosszabb könyveit csak azért hozza elő, mert lehet jónak tartja, főleg így utólag, hogy kiderült, Rey Palpatine leszármazottja. De igazából sok választásunk nincsen, most vagy elhisszük amiket utólag mondtak, vagy nem, de ha nem akkor az már hitvitához fog vezetni, az meg tudjuk milyen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Trevorrow-t elfelejtettem bele írni, mert amúgy jogos amit írsz, de Trevorrow  valamiért a végén mégse rendezett filmet, és egyáltalán nem kizárt, hogy pontosan azért nem, mert ő nem arra vitte volna el a sztorit, ahogy azt a végén a Lucasfilm elképzelte hellyel-közzel eredetileg

Hát ez meg igencsak azt sugallja, hogy akkor a Lucasfilmnél komplett amatőrök dolgoznak. Mert eleve minek szerződtetnek le egy olyan rendezőt és írót, akinek az elképzelése köszönő viszonyban sincs a Lucasfilm elvárásaival? Ez szimplán amatőrség. Egy felelős döntéshozó nem csinál ilyet.

 

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor hol kellett volna ezt tisztázni a filmeken kívül, már régen?

Mondjuk magában a TROS-ban tök jó lett volna szerintem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpIV-V-VI egy trilógia, ami ezt a kérdést megválaszolta. A VII-VIII-IX meg egy másik, ami a szóban forgó kérdést meg nem, szóval nem egészen értem ezt az összehasonlítást. Egyébként sem mondtam hogy fos, csak azt, hogy ez egy hiba szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát ez meg igencsak azt sugallja, hogy akkor a Lucasfilmnél komplett amatőrök dolgoznak. Mert eleve minek szerződtetnek le egy olyan rendezőt és írót, akinek az elképzelése köszönő viszonyban sincs a Lucasfilm elvárásaival? Ez szimplán amatőrség. Egy felelős döntéshozó nem csinál ilyet.

Hát komplett amatőröknek nem is mondanám, szimplán rossz döntések születtek. A legnagyobb gond szerintem az volt, hogy nagyon a rendezőkre bízták rá ezt az egészet, összefogó kéz nélkül, talán pont az OT példáján keresztül, amit Ody is írt, hogy a IV-ben még nem volt előre lefektetve pl a Vader-Luke viszony, csak azt felejtették el, hogy az akkor egy teljesen új film volt, mindenféle előzmény nélkül, ez meg valaminek a folytatása akarna lenni, így ez más helyzetben van, mint az utóbbi. Ugye mesélt erről Hamill is, hogy talán a 7. végén Luke körül lebegtek volna a sziklák is, de a 8. forgatókönyvét elolvasva jelezte nekik, hogy ha Luke elvágta magát az Erőtől, akkor ez hogy is van. Szóval én úgy gondolom, hogy valamiféle koncepció volt a fejükben, hogy az Éra merre fog kifutni, a Pablós példa alapján meg főleg, ilyen véletlen nincsen hogy azokat a könyveket hozza elő a teóriák kapcsán, amikbe Palpatine unokája szerepel, és végül tényleg erre futott ki a sztori, csak kontroll nélkül rábízták a rendezőkre ezt az egészet. De olyan eshetőség is előfordulhat, hogy Rey szerepe kb megvolt, Palpatine meg ott volt a kalapba, és megvárták milyen lesz a TLJ fogadtatása, és mivel nagy vállalat lévén mindent is mérnek (és itt nem a mozis bevételekre gondolok hanem reakciókra), akkor úgy döntöttek, hogy mehet előtérbe Palpatine, mint ahogy talán azt eredetileg tervezni vélték.

De fogalmam nincs, csak találgatni lehet, és a baj ezekkel a találgatásokkal ott van, hogy olyan helyen keresünk logikát, ahol sajna vagy nem sajna, lehet hogy ennyire nem is volt. De ez a topik szempontjából már túlságosan OFF, úgyhogy igazából én itt befejezem, nekem ezek voltak ezzel kapcsolatban a gondolataim, aztán lehet nincsen igazam, meggyőzni én nem akarok senkit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo nem forgatókönyviró/film író. Adhat tanácsokat amiket vagy figyelembe vesznek vagy nem. De igazából lényegtelen is kinek mi volt a fejében meg mikor milyen koncepció volt az alkotók fejében. A lényeg hogy Palpatine visszatérése nem lett a trilógián belül érdemben előkészitve. Ez a nagy különbség az ep.4-es Luke-Vader példával szemben. Ott utólag variáltak de amit mi nézők végül kaptunk az egy kerek történet lett. Ez nem az.

 

Én ezzel a magam részéről már megbékéltem. Hibának tartom de most már kiváncsian várom mit fognak kitalálni az alkotók. Szerintem apró lépésekben de haladunk és végül kapunk majd válaszokat. A Mandoverse-nek szerintem ez egy lényeges eleme lesz. Legalábbis ebben bízom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Én ezzel a magam részéről már megbékéltem. Hibának tartom de most már kiváncsian várom mit fognak kitalálni az alkotók. Szerintem apró lépésekben de haladunk és végül kapunk majd válaszokat. A Mandoverse-nek szerintem ez egy lényeges eleme lesz. Legalábbis ebben bízom.

Nagyjából én is így vagyok vele. Gyengébb, rosszabb napjaimon azért még előtör bennem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Bomarr írta:

A lényeg hogy Palpatine visszatérése nem lett a trilógián belül érdemben előkészitve. Ez a nagy különbség az ep.4-es Luke-Vader példával szemben. Ott utólag variáltak de amit mi nézők végül kaptunk az egy kerek történet lett. Ez nem az.

Jaja ez így van ahogy írod. Reméljük a Mandoverse valóban megmagyaráz majd sok mindent, és gondolom ezt ők is érzik, hogy ez elmesélésre szorul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs agyonmagyarázva, de amúgy egyben nézve nekem is működött. Snoke olyan dolgai, minthogy Sidioushoz hasonlóan hatalmas hologramként jelent meg, vagy a vörössel vette körbe magát, mint Palpatine (és most nem csak a vöröspáncélos szobanővényekre testőrökre gondolok, de például a lakása is vörös színekben pompázik), ezek számomra vizuális kapcsolatok, akár szándékosak, akár nem. És a korábbi részekből, illetve a TCW-ből és a Rebels-ből megtudottak alapján nekem untig elég támpont volt annyi, amit Beaumont Kin mond, hogy a feltámadásának a klónozáshoz és a Sith sötét praktikáihoz van köze. Most komolyan, tényleg meg kell mutatni az egész folyamatot, hogy a kilencedik részt megelőző 10 mozifilm, hét évadnyi TCW és négy évadnyi Rebels (na meg a könyvek és kérpegények sokasága) után el tudjuk képzelni? Két mozifilm és egy teljes animációs sorozat van tele klón katonákkal. Szóval, ha valaki azt mondja, hogy a feltámadásához részben köze van a klónozáshoz, nem kéne vakarni a fejünket. Minden ismeret nélkül el lehet képzelni, hogy klónozták Palpatine-t. Az meg, hogy a halál után nem szűnik meg a tudat, az ep4 óta jelen van, a szellemek nem misztikus dolgok ebben a világban, hanem a kezdetektől jelen lévő entitások.

A TCW-ben pedig láttuk, hogy Sidious bizony képes igen komoly természetfeletti húzásokra Sith mágiát használva, például olyan hallucinációt küld rá a nagy Yoda mesterre fényévekről, amit a vén Jedi mester kétkedés nélkül bekajál (TCW). Vagy Sith mágiát használva képes ablakot nyitni egy másik dimenzióra (Rebels). De azt is láttuk, hogy a Sötét Oldal használói is képesek a lelküket így vagy úgy, korlátozott módon, de a fizikai síkon tartani, lásd azt a két éjnővért, akik megszállátk Kanant és Sabine-t (és akkor hol van még a képregényekből Darth Morint, aki annak ellenére, hogy több mint 1000 éve volt hulla, 12 évvel a yavini csata előtt még elég komoly fejfájást tudott okozni Vadernek).

Szóval ja, a 9. rész nem a sorban elsőként elkészült 4. rész, de épp ez az, hogy az a 9. rész az azt megelőző filmekre, sorozatokra, és egyéb művekre épült, amikben ott vannak a válaszok. Anélkül is ki lehet következtetni a folyamatot, hogy bemutatnák vagy elmagyaráznák. Maximum a részletek, mint a helyszínnevek vagy a szereplők neve, az nem lesz meg, de ezek alapvetően nem is fontosak, csak érdekességek, amiket szépen ki lehet bontani a tévésorozatban, mint mondjuk a Jedi szellemesdit, Kamino törlését, a klónok megrendelésének körülményeit, Dooku előéletét (azért ezek egyikére sem a filmekből kaptuk meg a választ). A PT, a TCW és a Rebels nélkül tényleg fejvakarós lenne, vagy ha olyannal állnak elő, ami teljesen új, esetleg a korábban ismertekkel szembe megy, de ezekben minden megvan, amiből ki lehet agyalni a dolgot az ep9-ben elhangzott támpont alapján és nincs ellentmondás sem eddig. Lucas még azt a szívességet is megtette nekünk, hogy az ep3-ban a szánkba rágta, hogy Palpatine halhatatlanságra vágyik.

 

Az egyetlen dolog, amit én felrovok Palpatine visszatérésével kapcsolatban, hogy a nyitószövegben tudták le, és az üzenet, ami a nyitószövegben áll, a rejtélyes adás, egy olyan videojátékban volt hallható, aminek k*rvára semmi köze a Star Wars-hoz. Na, ezt kellett volna jobban lemenedzselni. Hogy ne a nyitószövegben olvassunk erről, hanem halljuk az adást és lássuk a reakciót, majd azt, ahogy mind az Első Rend, mind az Ellenállás kutatni kezd Palpatine után. 5-10 percben ezt simán ki lehetett volna fejteni. Persze lehetett volna jobban is csinálni, de ezt mindegyik filmre el lehet mondani. Azért a TCW sem azért tudott annyi lyukat betömni, mert a PT olyan marha jól megmagyarázott mindent, és azért a Rebels vagy éppen az Andor is részben annak köszönheti a sikerét, mert az OT-ben is bőven akadnak még vakfoltok. Ezek az adott film történetét ugyan nem befolyásolják, de az ep9 történetét sem befolyásolja az, hogy hogyan tért vissza Palpatine, ott csak az a lényeg, hogy már él. A hogyan az a nagyobb, korszakokon (így több művön) átívelő sztori része. Ahogy az ep2-nek sem része az, hogy hogyan épült fel a klón hadsereg. Mert az sincs jobban megmagyarázva, sőt máig rejtély (már az Első Rend hadseregének felépülése is jobban meg van magyarázva). Pedig azért ez is elég fontos egy olyan filme esetében, ami arról szól, hogy hogyan tör ki egy háború. De ott is el lett fogadva, hogy a Köztársaságnak van egy bevethető serege. Hogy honnan van, azt meg egyszer talán majd megtudjuk.

 

Szóval inkább olyan dolgokra koncentráljanak, amikre tényleg nincs magyarázat sehol. Például milyen módon irányította Sidious Snoke-ot, vagy egyáltalán, hogyan került Snoke az Első Rend élére? Persze nem mondom, én is remélem, hogy azért még kapunk dolgokat, például a Weyland-szál a TBB-ben remélem oda fut ki, hogy megszületik Snoke vagy Palpatine ep9-ben látott klónja (esetleg mindkettő). De itt a mandoverzumban én személy szerint csak annyit várok, hogy valamikor kiderüljön, valójában Sidious vagy Snoke áll mindennek a csúcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahogy az ep2-nek sem része az, hogy hogyan épült fel a klón hadsereg. Mert az sincs jobban megmagyarázva, sőt máig rejtély

Mi benne a rejtély? A film is megválaszolja hogy Jango Fett klónjai, és hogy egy volt Jedi rendelte meg őket. És magukkal a klónozókkal is találkozunk a filmben, a telepet is látjuk, ahol készültek. Bennem sose merült fel, hogy ne tudtunk volna meg eleget.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikusan a gombhoz varrjuk a kabátot esete. Bedobták Palpatine-t a semmiből - mert ez történt, addig a fórumon is max csak úgy került elő a neve, hogy Snoke még külsőségben is emlékeztetett a néhai uralkodóra - és most utólag kell hozzá kitalálni a kerettörténetet. Hosszabb távon ezzel semmi baj nincs, ha jól megoldják, akkor a ST is új értelmezési keretet kap. Mint ahogy már a sequel politikájáról is jóval tisztább képet kaptunk, pedig akkor, 2015 végén még nagy katyvasznak tűnt az egész. Most meg már magától értetődően logikus, pedig még bőven van mit kifejteni.

 

Én nem félek attól, hogy a Snoke-jelenség vagy éppen Palpatine visszatérésének körülményei kidolgozatlanok maradnak. Sok-sok jel mutat arra, hogy most kidolgozott koncepció mentén ezekre választ kaphatunk. TBB, Mandoverzum stb. Ez már egy új éra, a teljes képhez már nem elég a saga-filmek ismerete, a sorozatok (igen, még az animációsok is), ugyanannyit nyomnak a latban, ugyanannyira jelentősek. Ha ezt jól megoldják, utólag már minden tiszta lesz és egészen új szemmel lehet ránézni az EP9 első 10-15 percére, amely nekem ott a moziban akkor úgy tűnt, hogy na most "ret-conolják" a teljes TLJ-t a sok hiszti miatt.

 

Ettől függetlenül nem lesz soha a kedvencem, hogy Palpit viszahozták. A TLJ megmutatta, hogy ez a sztori nélküle is jól működött volna, sőt. Nálam igenis levesz az EP6 végi önfeláldozó jelenetnek az értékéből az, hogy ezt meglépték. Hogy Hidalgo a Jedi Prince- nevű borzadályt olvasgatta, azt meg inkább felejtsük el, mert ha ezt is belevesszük "bizonyítéknak", hogy itt volt valami tudatos tervezés a Disney-felvásárlástól kezdve, akkor ez az összehasonlítás eléggé előnytelen a ST felől nézve. Itt a fórumon is, 2019 előtt, ha szóba került anno, hogy miért volt szar a Legends (vagy még 2012/4 előtt, miért szar az EU és miért nem olvassák itt sokan), akkor a TOP3 érvben benne volt a Jedi Prince-sorozat (ahol Palpinak családja, unokái vannak stb.) illetve a Dark Empire, ahol Palpatine klóntestben visszatér.

 

De most már így döntöttek, ezzel kell megbarátkozni. Egy nagyon jó kerettörténettel ebből még kikanyaríthatnak egy koherens és minden szegmensében logikus, izgalmas és előremutató verziót, amely után az mondható, hogy "aha", ott volt az orrunk előtt az egész és még jó is, hogy így alakult. De, szvsz, eredendően ez egy sz*r és koncepciótlan döntés volt, ami (más húzásokkal egyetemben) a TLJ körüli "hisztit" kellett hogy orvosolja, és Abrams erőfeszítést sem tett, hogy a trilógia egységes legyen. Még abban a stádiumban vagyunk, hogy egyelőre inkább negatívnak hat számomra Palpatine visszatérése. Ez a következő években változhat. Az első fontos lépéseket megtették, hogy ezt a sztori-kikerekítést felvezessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Yoda József írta:

Mi benne a rejtély? A film is megválaszolja hogy Jango Fett klónjai, és hogy egy volt Jedi rendelte meg őket. És magukkal a klónozókkal is találkozunk a filmben, a telepet is látjuk, ahol készültek. Bennem sose merült fel, hogy ne tudtunk volna meg eleget.

És persze mindegyik klón kiképezve, páncélban, felfegyverezve, harci járművekkel felszerelve jött ki a kémcsőből. Mekkora kémcső kell egy Venator megszületéséhez? És először a csavart vagy az anyacsavart kell klónozni hozzá? Vagy elég az egyiket a másikba dugni, és elkészül a Venator magzat? :lol:

Mert ugye attól, hogy van egy hadseregnyi embered, még nincs hadsereged. Syfo-Dias pedig csak klónokat rendelt a csak klónozással foglalkozó kaminoiaktól. Honnan van a hadsereg nem szerves, de ennek ellenére nem elhanyagolható része? A Venator csillagrombolók, amik nem éppen olyan csöpségek, hogy egy kisgyerek titokban összeszerelje azokat a hátsó kertben a roncstelepen talált alkatrészekből. Honnan vannak a lőfegyverek? A páncélzat? Ki képezte ki a katonákat? Ki fizette ki mindezt és hogy sikerült úgy titokban tartani, hogy a Galaxis ismert részében épültek meg - olyan cégek közreműködésével, amik amúgy kapcsolatban álltak a Köztársasággal.

Kérem beidézni ide azt a részt az ep2-ből, de lehet akár az ep3-ból vagy a TCW-ből is, ami elmagyarázza nekünk, hogy honnan a frászkarikából jöttek ezek? A klón hadsereg ugyanis nem csak a pucér s*ggű klónokból áll, jár hozzájuk nem csekély más cucc is, amit szintén nem a fáról szüreteltek le, és az is biztos, hogy nem a szél fújta össze. Szóval, ha elég magyarázat a teljes Köztársasági Nagy Hadsereg megteremtésére, hogy "egy halott Jedi rendelte a katonákat", akkor Palpatine feltámadása már túl is van magyarázva azzal, hogy "klónozás, sötét praktikák, amiket csak a Sith ismer".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég rossz összehasonlítás. Palpatine kapcsán annyit kapunk a filmben, hogy gyakorlatilag egy noname katona elkezd találgatni, mi lehetett. A klónok támadásában legalább odamegyünk, maga a klónozó mondja el a tényeket, amikről megbizonyosodunk. Valami olyasmi lett volna ezzel egyenértékű, ha mondjuk Palpatine maga mondja el, hogy van életben. Akár Kylo-nak. 3-4 percet rá lehetett volna nyugodtan szánni. A csillagrombolók és a felszerelések jogos, bár azért egy lapon nem említhetők azzal, ahogyan az ep9 lerendezi Palpatine-t. Az ep2-ből akár azt is le lehet vonni, hogy ezek is a Kaminón, vagy egy ahhoz közeli helyen készültek (nyilván nem klónozással). Szóval szerintem önmagában elegendő információt megkapunk a filmből a klónokat illetően, hogy ez ne legyen zavaró, míg Palpatine kapcsán nagyon nem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ki képezte ki a katonákat

Mondjuk erre van utalás a TCW-ben. Fejvadászok voltak a kiképzők.

 

@Yoda József miért kellene mindennek a filmekből kiderülni? Ez régen se volt így, a Disney alatt meg pláne nem. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

miért kellene mindennek a filmekből kiderülni?

Nem kell félremagyarázni, amit mondtam, nem erről volt szó ;) csak arról, hogy Palpatine kapcsán a film még csak minimális erőfeszítést sem tett, hogy megmagyarázza. Még más, fentebb említett SW filmekhez képest is

 

Az Ahsoka sorozat egy teljes évadot szentelt annak, hogy Thrawn visszatérését bemutassa. Most képzeld el, ha ez az évad nem létezne, és onnan indulna a sztori, hogy "Thrawn valahogy visszatért". Most ez jó volna?

 

Egyébként azt gondolom a SAGA filmeknek meg kellene állniuk a saját lábukon, és érzésem szerint az első 8 film meg is áll. - és ezzel nem azt mondom, hogy mindent is meg kellene magyarázni a filmekben, a félreértések elkerülése végett.

 

Ez nem spoiler. Aki ezen a fórumon mostanra még nem jött rá, hogy az Ahsoka miről szól, azt én magam bannolom :) - by Dzséjt

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Az ep2-ből akár azt is le lehet vonni, hogy ezek is a Kaminón, vagy egy ahhoz közeli helyen készültek

Pont ugyanígy az ep9-ből is ki lehet következtetni. Az Exegolon látunk Snoke klónokat szóval egyértelműen folyt ott klónozás. Az is jó kivehető, hogy Palpatine arca nem úgy fest, mint császársága idején, vagyis egyértelműen nem ugyanaz a test. Ennek a kettőnek elégnek kell lennie ahhoz, hogy levond azt a következtetést, miszerint a teste klónozással készült. Palpatine meg már az elején leszögezi, hogy a Sötét Oldal természetellenes képességeket ad, aztán a film végén azzal molesztálja Rey-t, hogy ha a csaj megöli, a szelleme átmegy belé. Szóval a lélektranszfer lehetősége és miknéntje is szóba lett hozva, méghozzá a legkompetensebb (bár egyben a leghazidósabb) ember, Sidious által.

 

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk erre van utalás a TCW-ben. Fejvadászok voltak a kiképzők.

Persze, de ez a vita szempontjából irreleváns, hiszen sokaknak azzal van baja, hogy az egyik film (jelen esetben az ep9) nem adott kielégítően részletes magyarázatot, másrészt, arra továbbra sincs magyarázat, hogy a geonosis csata előtt hogyan ment ez. Csak következtethetünk rá a TCW-ből. És pont ez a lényeg, a TCW (és a Rebels, vagy éppen a Tales of the Jedi) ugyanazt tette az ep2-3-mal, amit a mostani művek az ST-vel. Csak akkor nem volt ekkora baj a mi körünkben és nagy lelkesedéssel védtük meg a filmeket azokkal szemben, akik szerint az volt. A poén az, hogy akkor sok kérdésre nemhogy nem volt válasz, egészen a TCW-ig nem is nagyon számíthattunk válaszokra (de még az első öt évad alatt sem, hiszen csak a hatodik szezon kezdte betömni a hézagokat, az a szezon, amit már a kasza után készítettek el - szóval ezen válaszok megkapása csak a Disney jó lelkén múlott). Most legalább majdnem biztosak lehetünk abban, hogy szépen el lesz minden varrva idővel. És az az érzésem, sokkal gyorsabban, mint a PT idején. Nem kell majd másfél évtizedet várnunk arra, hogy megtudjuk arra a "veszélyes és nyugtalanító rejtélyre" a választ, hogy ki törölte Kaminót a Jedik adattárjából. Mert ugye ott is mindenki tudta már a filmből, hogy Shaak Ti volt... Vagy Jocasta Nu... vagy a kis köcsög a háttérben, aki gyanúsan jókor zavarta meg Jocasta és Kenobi beszélgetését. :lol:

  

26 perccel korábban, Yoda József írta:

Az Ahsoka sorozat egy teljes évadot szentelt annak, hogy Thrawn visszatérését bemutassa. Most képzeld el, ha ez az évad nem létezne, és onnan indulna a sztori, hogy "Thrawn valahogy visszatért". Most ez jó volna?

Miért, az jó, hogy aki eddig csak a filmeket követte, most hirtelen szembesülnie kellett azzal, hogy amúgy Darth Vadernek Jedi korában volt egy tanítványa, akiről egy büdös szó sem esett a filmekben, de még az ep6 utáni érában is él? És azért itt sem törik össze magukat a magyarázatokkal. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És persze mindegyik klón kiképezve, páncélban, felfegyverezve, harci járművekkel felszerelve jött ki a kémcsőből. Mekkora kémcső kell egy Venator megszületéséhez? És először a csavart vagy az anyacsavart kell klónozni hozzá? Vagy elég az egyiket a másikba dugni, és elkészül a Venator magzat? :lol:

Mert ugye attól, hogy van egy hadseregnyi embered, még nincs hadsereged. Syfo-Dias pedig csak klónokat rendelt a csak klónozással foglalkozó kaminoiaktól. Honnan van a hadsereg nem szerves, de ennek ellenére nem elhanyagolható része? A Venator csillagrombolók, amik nem éppen olyan csöpségek, hogy egy kisgyerek titokban összeszerelje azokat a hátsó kertben a roncstelepen talált alkatrészekből. Honnan vannak a lőfegyverek? A páncélzat? Ki képezte ki a katonákat? Ki fizette ki mindezt és hogy sikerült úgy titokban tartani, hogy a Galaxis ismert részében épültek meg - olyan cégek közreműködésével, amik amúgy kapcsolatban álltak a Köztársasággal.

Ezek full részletkérdések, legalábbis Palpatine visszatéréséhez képest mindenképpen. Akkor állna a párhuzam, ha arra lennél kíváncsi, a Végső Rend melyik lányvállalaton keresztül szerezte be Palpatine klóntartályait és masináit. A legfőbb kérdésekre a klónokat illetően választ kapunk az EP2-ben, az egész Obi-Wan jelenetsor a Kaminón erre szolgál (ás a Tyranus név elhangzása után itt nem lehet kérdés arról hogy valami nagy disznóság folyik), a részleteket meg majd kikerekíti a TCW és más médiumok. De én egészen más dimenziónak érzem azt, hogy az EP9 elején rögtön belecsapunk a lecsóba, gyors jelenetmontázs szerűen láthatjuk ahogy Kylo elér az Exegolhoz, és "somehow Palpatine returned". Ordít, hogy Abramsék ezt gyorsan le akarták tudni. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Full nem részletkérdés, hogy egy hadsereg hogyan lett megteremtve a semmiből egy olyan filmben, amiben a központi téma az, hogy hogyan lett az egyik félnek hadserege a semmiből. A klónok támadása legfeljebb heves ujjrázás lett volna, ha nincs hozzá fegyverük, felszerelésük.

Az ep9-ben ezzel szemben még csak nem is a központi téma, hogy hogyan támadt fel Sidious. Az a kérdés, hogy hogyan találják meg és ezen az úton hogyan emelkedik fel a következő Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ep9-ben ezzel szemben még csak nem is a központi téma, hogy hogyan támadt fel Sidious

Igen, épp ez a baj. Mert ha meglépünk egy ilyet, akkor ezt nem így kéne csinálni. Szerintem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő nem zárja ki egymást. Központi témává se feltétlen kellett volna tenni, de egy pár percet rá lehetett volna szánni egy szem mondatnyi idő helyett.

 

De leginkább az lett volna a legjobb, ha vissza se hozzák :D Mondom ezt úgy, hogy amúgy Ian brillírozik a szerepben, és az összes jelenet amiben ott van, arany :Dde ezen már tényleg kár bánkódni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De leginkább az lett volna a legjobb, ha vissza se hozzák

Épp ezt akartam kérdezni: mennyivel jobb, ha bővebb magyarázat van rá? Akinek nem jött be az ötlet, annak letehetsz bármit az asztalra, úgy is húzni fogja a száját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kellett volna legalább egy épkézláb mondattal valami magyarázatot kínálni, hogy ne az tünjön ki, hogy a cselekmény teljesen véletlenszerüen halad előre. Az hogy valaki visszatér a halálból már önmagában meredek, pláne ha úgy teszi ezt hogy in-universe is évtizedekig mindenki halottnak hitte, ráadásul a főgonoszról van szó, akinek a legyőzése aztán a film központi témájává válik. Akkor már igazán ne úgy kerüljön elő mint a nyuszi a bűvész kalapjából, hanem legalább adjanak valami támpontot a nézőnek hogy ennek most igy hogy van értelme. 

 

Egyik oldalról öszintén bizok benne hogy mindez majd pár éven belül már kerek lesz, másrészt nagyon remélem hogy többet ilyet az SW házatáján nem csinálnak. Nagyon nem szép, hogy egy film bedob egy totál képtelenséget, aztán egy rakás más alkotónak kell éveken keresztül magyaráznia a fordulatot.

Nekem például rengeteget segített volna az ötlet elfogadásában ha valami érdemi magyarázat is előkerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyarázat csírái benne vannak a korábbi SW művekben, melyekre a filmben nem egyszer hivatkoznak (Palpatine vagy Beaumont). @Dzséjt ezeket fentebb nagyon jól leírta. Kennedy a making of-ban azt mondja, hogy mindig is volt szó Palpatine-ról a sequel készítése során. Most akkor hazudik? Egyedül azt lehet felróni, hogy ezt nem vezették be komolyabban, így kalapból nyuszinak tűnik. Pedig biztos nem úgy került be a történetbe, hogy egyik reggel JJ kitalálta a WC-n ülve, hogy akkor most Palpatine legyen a főgonosz. A sequel antagonista jelenetei közül majdnem mindent rá lehet húzni Palpatine-ra! In universe ez nagyon jól működik! Nekem innen nem hiányzik egy 3 perces jelenet, amiben "megmagyarázzák Palpatine visszatérését". Egyébként hogy is nézne ki ez a magyarázat? Minek kellene ebben elhangoznia, hogy az egész hihető legyen? Szerintem ez csak egy ilyen kétségbeesett kapaszkodó azoknak, akiknek nem tetszik.

 

Arról nem beszélve, hogy Kylo átcsábítása a sötét oldalra így tökéletes. Az az EPVII-es jelenet amiben Vader sisakjával "beszélget" pl. így kapott értelmet. Addig csak egy sima fan service volt. De még lehetne sorolni. És azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha nincs a Palpatine szál, Snoke-ról gyakorlatilag zéró információnk lenne a mai napig, ki és mi is volt ő.

 

Ami számomra tanulság ebből az egészből az az, hogy egy rossz ötletből is lehet jó dolgot kihozni. Elég más kontextusba helyezni, és lehet jó az eredmény. Régen azt gondoltam, hogy mert egy képregényben vagy regényben valami sz*rul volt megcsinálva az univerzális, és legyen bármi, az az ötlet gyenge. Épp ez a Palpatine szál mutatta meg, hogy ez nem így van. Ma már attól se prüszkölnék, ha pl. a vongok feltűnnének, amire valljuk meg, egyre több az esély. Persze nem abban a formában, mint a Legendákban, de ha van egy jó sztori köréjük, akkor miért ne? A Star Wars ma már roppant rugalmas világ, amit nem szabad mereven nézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.