Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem se tetszene, ez kvázi azt jelentené, hogy utólag retconolják a főgonoszt, hogy ő igazából nem is Palpatine volt. Lehet még mit toldozgatni, foltozgatni ezen a 9 filmen, de azért átírni nem kéne a sztorit :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lenne retcon ha már lenne egy kánon verzió arra, hogy mi volt pontosan Palpatine és Plagueis között. Ez pont annyira nem retcon mint az "én vagyok az apád". Egyszerüen csak egy fordulat lenne. Szinte biztos hogy nem lesz ilyen de meglep hogy ennyien ellene vannak. A halálból visszarángatott karaktereket én a magam részéről sokkal problémásabbnak érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Akkor lenne retcon ha már lenne egy kánon verzió arra, hogy mi volt pontosan Palpatine és Plagueis között.

Azért már akad olyan mű, ami ezt nem csak homályosan pedzegette: Tarkin.

"Az elmúlt évek során Sidious még inkáb megbecsülte Plagueist, miután rájött, hogy milyen káprázatos tervező és jós volt."

"A császár aztán arra gondolt, hogy Plagueis alighanem kigúnyolta volna őt, amiért hagyta, hogy személyesen belekeveredjen egy ilyen látszólag jelentéktelen ügybe. De hát a mestere sosem látta előre, hogy a tanítványából egyszer a galaxis uralkodója lesz..."

"Nem csak a halhatatlanságot akarta elérni, amire Plagueis áhítozott annak idején, hanem a teljhatalmat minden felett."

Bár itt sem részletezik agyon, ezek Sidious gondolatai, és nem úgy gondol halott mesterére, mint aki benne él vagy egyenesen ő lenne az.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

meglep hogy ennyien ellene vannak. A halálból visszarángatott karaktereket én a magam részéről sokkal problémásabbnak érzem.

Persze, hogy ellene vagyunk. A halálból visszarángatott karakter legalább ugyanaz a karakter. Ebben az esetben meg kiderülne, hogy Darth Sidious nem is Darth Sidious valójában, hanem Darth Plagueis Darth Sidious testében. Nem ugyanaz a kategória. Az egyik tovbbfűzi egy már meglévő karakter sztoriját egy olyan világban, ahol a halál és a halálos sérülések a kezdetektől fogva nem olyan véglegesek mindenki számára, mint a valóságban. A másik meg egy már megírét és jó sokat szerepeltett karakterről árulja el, hogy tök más valaki, ráadásul olyan valaki, akiről alig hallottunk valamit. Ez nagyjából a Dallas "Bobby halála csak álom volt" kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Sokkal esélyesebbnek gondolom (már ha valami mű ki nem mondja az ellenkezőjét), hogy Palpatine az Erőn keresztül érezte meg Reyben a potenciát

Kimondja, Palpatine direkt "tenéyszállatnak" tartotta meg Rey apját, mert úgy gondolta, hogy Erőérzékeny utódot nemzhet, máskülönben ugyanúgy megsemmisítette volna, mint az összes többi bukott és haszontalanná vált kísérlet egyedét. Csak emiatt találta hasznosnak Rey apját: termékeny volt. Ezután az sem lepne meg, ha Sidious maga választotta volna ki Rey anyját, figyelembe véve a nő Erőérzékenységét is, hiszen Sidiousnak célja volt, hogy a gyermek tudja használni az Erőt.

 

Amúgy megeshet, hogy a The Mandalorianben látott kísérletek pont arra irányulnak, hogy Rey apját feltöltsék midi-chlorianokkal (elviekben már élhet a drága apuka), ami végül nem jön össze, mert vagy nem járnak sikerrel, vagy Rey apja idő előtt lelép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 11. - 16:41, Iqvi írta:

Én is csak annyira emlékszem a könyvből, hogy Rey mintha látta volna a Világok Közti Világot. Palpatine-al ezt nem hozzák kapcsolatba. 

A könyv végén megemlítik a Világok Közti Világot, amikor Rey a Jedikért fohászkodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

  

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez mondjuk jó, hogy nem működött. Épp a felvetett probléma miatt: így ugyanis bárkiből szuper harcost Erőhasználót lehetne kreálni, csak fel kell pumpálni jó sok midichloriannal. Ez az ami nem működött. Valahogy nem szereti az Erő ha ilyetén belenyúlkálnak a dolgokba (Plaguies volt ebben a király, ő olyat tett amit előtte és utána senki). Rey ereje is természetes úton jött elő, nem kapott közvetlen mesterséges löketet.

Hát nagyon-nagy mázli, hogy nem lehet csak úgy Erőhasználókat klónozni (legnagyobb örömömre). Meg úgy tűnik, ha sikerül is, abba sem költözhet csak úgy bele egy fizikai testétől megvált szellem. Sőt lehet, hogy Snoke sem véletlen lett fizikailag olyan állapotú, amilyen. Sőt így belegondolva, úgy tűnik, hogy ha a klón Erőhasználó, akkor fizikailag tropa, ha pedig a teste jó állapotú, akkor nem Erőhasználó. Lehet az első olyan klón, ami Erőhasználó is volt, meg fizikailag sem nézett ki úgy, mint Frankenstein szörnye, az az a test volt, amibe Palpatine végül beleköltözött.

Amúgy érdekes ezzel kapcsolatban, hogy a Star Wars: The Secrets of the Sith referenciakönyv szerint (amit Darth Sidious szemszögéből írtak) három dolog kell a sikeres átvitelhez:

- A testnek, amibe költözne a Sith, erős kapcsolatban kell állnia az Erővel.

- Ugyanabból a vérvonalból kell származnia, amiből a Sith maga.

- Természetesen kell születnie.

Legalábbis erre jutott Palpatine, ezért akarta megtartani Rey apját és kitenyészteni természetes úton egy unokát, majd azt felhasználni. Persze ez csak elmélet, jó kérdés, hogy végül bevált volna-e. 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Plaguies volt ebben a király, ő olyat tett amit előtte és utána senki

Az eddigi infók alapján Sidious felülmúlta ezen a téren Plagueist, már csak azért is, mert mindazt, amit elért az ST idejére (Snoke, a saját klón teste, átköltözés egy másik testbe), azt Plagueis kutatásai nyomán, azok tökéletesítésével érte el. Az átvitel nevű Sötét Oldali képességet Plagueis fedezte fel, de ő maga képtelen volt végrehajtani, ellenben Palpatine-nal. Az élet kreálásában meg nem tudjuk, Plagueis mennyire volt jártas, de lehet, hogy ő sem tudott teljesen életképes vagy Erőhasználó lényeket teremteni. Lehet Sidious pont ezért vonta be a klónozást a projektbe, hogy a kaminói tudománnyal és a Plagueis által felfedezett Erőképességekkel közösen ténylegesen is létrehozhassanak olyan lényt, ami már használható az átvitel során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát nagyon-nagy mázli, hogy nem lehet csak úgy Erőhasználókat klónozni (legnagyobb örömömre). Meg úgy tűnik, ha sikerül is, abba sem költözhet csak úgy bele egy fizikai testétől megvált szellem. Sőt lehet, hogy Snoke sem véletlen lett fizikailag olyan állapotú, amilyen. Sőt így belegondolva, úgy tűnik, hogy ha a klón Erőhasználó, akkor fizikailag tropa, ha pedig a teste jó állapotú, akkor nem Erőhasználó. Lehet az első olyan klón, ami Erőhasználó is volt, meg fizikailag sem nézett ki úgy, mint Frankenstein szörnye, az az a test volt, amibe Palpatine végül beleköltözött.

Amúgy érdekes ezzel kapcsolatban, hogy a Star Wars: The Secrets of the Sith referenciakönyv szerint (amit Darth Sidious szemszögéből írtak) három dolog kell a sikeres átvitelhez:

- A testnek, amibe költözne a Sith, erős kapcsolatban kell állnia az Erővel.

- Ugyanabból a vérvonalból kell származnia, amiből a Sith maga.

- Természetesen kell születnie.

Az EPVI végére már készen kellett állnia Palpatine klóntestének, nem? Vajon abból is csak egy volt, vagy egy rakat másik? Lehet, hogy bő 30 év alatt egy rakat klóntestet "megevett" az öreg. Erről nincs valami infó? Mondjuk itt a harmadik pont nem teljesül...

 

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az eddigi infók alapján Sidious felülmúlta ezen a téren Plagueist, már csak azért is, mert mindazt, amit elért az ST idejére (Snoke, a saját klón teste, átköltözés egy másik testbe), azt Plagueis kutatásai nyomán, azok tökéletesítésével érte el. Az átvitel nevű Sötét Oldali képességet Plagueis fedezte fel, de ő maga képtelen volt végrehajtani, ellenben Palpatine-nal. Az élet kreálásában meg nem tudjuk, Plagueis mennyire volt jártas, de lehet, hogy ő sem tudott teljesen életképes vagy Erőhasználó lényeket teremteni. Lehet Sidious pont ezért vonta be a klónozást a projektbe, hogy a kaminói tudománnyal és a Plagueis által felfedezett Erőképességekkel közösen ténylegesen is létrehozhassanak olyan lényt, ami már használható az átvitel során.

Végülis igen, Palpatine volt aki tökéletesítette a módszert. Remélem Plaguies kavarására is rávilágítanak majd. Most jut eszembe, hogy a sith-ekről gyakorlatilag nincs semmilyen háttér mű. Talán ez a secrets of the sith lehet az első, de ez nem tudom mennyire alapos.

 

Egyébként az is mindent elmond, hogy évtizedek alatt se jutottak egyről a kettőre az akolitusok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az EPVI végére már készen kellett állnia Palpatine klóntestének, nem? Vajon abból is csak egy volt, vagy egy rakat másik? Lehet, hogy bő 30 év alatt egy rakat klóntestet "megevett" az öreg. Erről nincs valami infó? Mondjuk itt a harmadik pont nem teljesül...

Igen, az ep6-ra kész volt az a test, amit az ep9-ben láttunk. Több ebből nem volt, azért is dolgoztak olyan szorgosan annak az életben tartásán. Bár a filmből kivágták, de az álványzat, amire rá van csatlakoztatva, folyamatosan gyógyszereket adagol neki. Eme gyógyszerek tartályai a filmben is látszódnak. Illetve ezért volt az is fontos, hogy új testet kreáljanak, ami képes megtartani.

Amúgy szerintem a harmadik pont csak azután vált lehetőséggé számára (azt nem írnám, hogy ténnyé, mert sosem lett bizonyítva), hogy a klón teste elkezdett rohadni és a többi strand-cast sem bizonyult hathatósnak. Mondjuk az is érdekes kérdés, hogy Sidious szellemére hogyan reagált volna Rey szelleme? Képes lett volan elnyomni az unokáját? Vagy Rey szelleme egyszerűen kilöki? Vagy végül igaznak bizonyult volna Sidious hazugsága, és mégis összeolvadt volna a két szellem? Azért Sidious elég nagy kockázatot vállalt volna azzal, ha Rey belemegy a rituáléba és tényleg megszállja. Hiszen arra, hogy mi lesz, nem voltak bizonyítékai. Saját arroganciája miatt hihette azt, hogy biztos legyőzi Rey szellemét, de ugyanez az arrogancia hitette el vele azt is, hogy egy klón test elég lesz az örök élethez. Aztán azzal is hogy járt.

Na persze, akkor már nem volt sok választása. Vagy megkísérli elfoglalni Rey testét, vagy végleg meghal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Ody Mandrell said:

Már csak az a kérdés, hogy jön majd képbe Grogu. Mert képbe jön az biztos. Eleve már vettek tőle vért, ezt Gideon mondja, szóval benne van a dologban nyakig.

Elképzelhető, hogy a szérumhoz akarták felhasználni a vérét. Ugye a faja sokáig él, és Palpatine örök életet akart, így logikus lehet, hogy egy hosszúéletű, és erőhasználó lény genetikai anyagával kezdett kísérletekbe Sidious. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, és nem gondolnám, hogy Gideon kudarca után letett volna a birodalmi maradvány Grogu megszerzéséről.

A kérdés az, hogy mennyit tudnak arról, hogy jelenleg hol van Grogu, illetve mennyire tud haladni ez a projekt úgy, hogy Gideon és Dr. Pershing is köztársasági fogságban van, a nevarroi labor pedig elpusztult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

@Iqvi, mit találtál viccesnek ezen? Csak azért kérdem, mert komolynak szántam, az ep3-ban elhangzottak szerintem megalapozzák és részben meg is magyarázzák Snoke Palpatine által történt megteremtését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bár eddig bennem az nem realizálódott, hogy Snoke-ot is Plagueis módszerével teremthette - legalábbis részben hozzájárulhatott ezzel (itt jöhet képbe, ami az ep9-ben elhangzott: klónozás, sötét tudomány). De igazából minden egyes részelem valamelyik korábbi filmből van.

- A halál után a szellem külön képes létezni a testtől és képes helyet változtatni: ep4

- A midi-chlorianok képesek életet teremteni: ep1.

- A Sith-nek van olyan képessége, amivel rá tudja erre venni a midi-chlorianokat: ep3.

- Palpatine célja a halhatatlnság elérése: ep3.

- Hogy Palpatine már többé-kevésbé birtokában volt a képességnek Plagueis által: ep3.

- A klónozás: ep2.

Ami a filmekből kimaradt:

- Egy lélek képes megszálni egy élő testét, de ezt láttuk a Rebels-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

- Egy lélek képes megszálni egy élő testét, de ezt láttuk a Rebels-ben.

Igazából ezt itt se láttuk, csak hallottunk róla. Kíváncsi lennék ez mivel jár. A Rebelsben milyen megszállásra gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Plagueis "meséje" kapcsán vívott verbális vitánk jutott eszembe erről, a vonatkozó topikban elő is túrtam néhány 2018as hozzászólást. Az Anakin teóriát most már én is meredeknek érzem de a korcs élet létrehozásának lehetőségét szépen megágyazták ott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Igazából ezt itt se láttuk, csak hallottunk róla. Kíváncsi lennék ez mivel jár. A Rebelsben milyen megszállásra gondolsz?

Nem mutatták, de nyilván ez is része a folyamatnak. Amúgy a 3x10 Visions and Voicesra gondoltam, amiben két dathomiri boszorkány lelke megszállta Kanan és Sabine testét és teljes mértékben az uralmuk alá hajtották őket. Ez már azért is nagy szó, mert Kanan képzett Jedi lovag volt, mégis legyűrték. Szóval ebből arra is következtethetünk, hogy Sidious is képes lett volna teljesen elnyomni Rey lelkét. De hasonlót láthattunk a Son of Dathomir című képregényben is, amiben Talzin megszállta Dookut.

Persze a dathomiriak, révén távolról sem olyan járatosak az Erőben, mint a Sith vagy a Jedi, még igencsak korlátozottan voltak erre képesek, például nem hagyhatták el a templomot és kellett nekik egy külső erő, aki segített nekik (azt nem tudni, Talzin mennyire volt korlátolt Dookuban, bár Sidious az erővillámokkal simán kiszedte a vénasszonyt az őszhajú tanítványból, szóval nyilván ez sem tökéletes). De Sidious - aki Talzintól eltanult néhány boszorkány praktikát - ennél már valószínűleg fejlettebb képességekkel bírt. Talán ezért is volt ő az, nem pedig Plagueis, aki képes volt visszatérni a halál után. Mert ő már a boszorkányok tudását is birtokolta és a Plagueistől tanultakat kombinálva a Talzintól tanultakkal már többre vitte, mint a mestere.

 

19 perccel korábban, Donát írta:

Nekem a Plagueis "meséje" kapcsán vívott verbális vitánk jutott eszembe erről, a vonatkozó topikban elő is túrtam néhány 2018as hozzászólást. Az Anakin teóriát most már én is meredeknek érzem de a korcs élet létrehozásának lehetőségét szépen megágyazták ott. 

Nekem is jobban fekszik így. A midi-chlorianok természetes módon képesek olyan életet alkotni, mint Anakin Skywalker, míg a Sith kierőszakolja ezt, és annak csak olyan lehet az eredménye, mint Snoke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet rosszul sejtem, de szerintem a Mandalori egyik mellékszála majd az lesz, hogy rájönnek hogy lehet Erőhasználó klónt gyártani. Nem hinném, hogy Palpatine "teremtette", de ez egyelőre csak egy megérzés, természetesen lehet hogy tévedek. De nekem a mesterséges teremtést erősiti az is, hogy láttunk az ep.9-ben egy tartályban többféle Snoke-szerű lényt.

snokes.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok nem csak Snoke-szerűek, konkrétan Snoke-ok. Még a sebhely is megvan a fejükön. De, ahogy fent is írtam, kombinálhatták a Sith képességet a tudománnyal (klónozás, sötét praktikák). Teszem azt, Palpatine megteremtette, aztán a tudománnyal életben tartották és klónozták. Vagy csak simán klónozták, mert nem voltak biztosak abban, hogy sokáig életben marad és Palpatine képes lesz még egyet kreálni. Vagy klónoztak egy strand-castet, ami - mint annyi korábbi változat - nem volt életképes, de Palpatine képes volt életre kelteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 11. - 17:22, Bomarr írta:

Lehet rosszul sejtem, de szerintem a Mandalori egyik mellékszála majd az lesz, hogy rájönnek hogy lehet Erőhasználó klónt gyártani.

Snoke születésének okán ugyan, de csak most gondoltam bele, hogy ez abszolút lehetetlen. A The Mandalorian öt évvel az ep6 után kezdődik, de Palpatine-nak az ep6-ban már kellett, hogy legyen erőhasználó klónja, hiszen azt láttuk az ep9-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Akkor a művelet tökéletesitésén dolgozhatnak ami megnyithatja az utat Snoke létrehozása előtt.

Az több mint valószínű, hogy a kísérleteknek köze van ahhoz, hogy Palpatine-nak egy jobb, tartósabb testet alkossanak. De az jelenlegi információink szerint szintén esélytelen, hogy ennez bármi köze lenne Snoke-hoz. A Shadow of the Sith topikjában ott a válasz a miértre. Igazából annak kapcsán jutott eszembe ez is. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2022. 10. 11. - 15:16, Dzséjt írta:

De igazából minden egyes részelem valamelyik korábbi filmből van.

Így van! A termőtalaj megvan és a termés is. Már csak a szárat kell odarakni ami a kettőt összeköti. :) Szerintem erre a következő években sor kerül.

 

Egyébként vitaindító is lehet, hogy Palpatine most valóban meghalt? A könyvben ezt még Finn is megkérdőjelezi az ünneplés közepette. Teljesen jogos a felvetése, hisz a lelke egyszer már el tudott "transzferálni" akkor most miért ne tudna? Nem tudjuk mi volt még a tarsolyában az öregnek. Nyilván ebben az alakban most láttuk utoljára, de azért esélyes, hogy a jövőben még bekavar. Főleg, hogy Rey az ő genetikai leszármazottja. ezen a vonalon még történhetnek érdekességek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elviekben lehetséges, de a gyakorlatban igen kicsi a valószínűsége, igen közel lehet a 0-hoz. Ehhez az egyhez is mérhetetlen pénz, idő és energia kellett, és az igazság az, hogy 50+ év alatt sem sikerült kielégítő eredményt hozni. Húsz évnyi kutatás és kísérletezés csak arra volt elég, hogy Sidious harminc évre egy rothadó testbe kényszerült, ami a halála pillanatában már a végét járta. És mind az infrastruktúra, mind azok, akik lehetővé tették a túlélését, elpusztultak. Még ha volt is egy második klón test (amit szintén elég valószínűtlenné tesz az, hogy 20 évnyi kísérletezés kellett ahhoz, hogy legalább ezt a megismert egyet összehozzák), abba belebújva csak ugyanazt az eredményt kapja: a teste azonnal rothadásnak indul, viszont most már nincs se személyzet, se eszköz arra, hogy életben maradjon. És, ha nincs mihez kötnie magát, akkor jóvátehetetlenül eggyé válik az Erővel, onnantól pedig nincs visszaút, ha csak nem vagy Jedi, aki megtanulta azt a módszert, amivel megőrizheti a tudatát a Erőben is. Palpatine-nál ez esélytelen.

Mindezeken túl, az első halála "békés" volt abból a szempontból, hogy a zuhanás nem okozott fájdalmat. "Nyugisan" rákoncentrálhatott a transzferre, de még így is tökéletlen volt az átvitel. Ellenben amikor a villámok széttépik az ember arcát, az elég fájdalmas lehet, és szerintem miközben szanaszét szakad a tested, egyebek mellett az agyad, elég nehéz lehet egy olyan folyamatra koncentrálni, ami maga Palpatine szerint is iszonyú nehéz és maximális odafigyelést igényel.

Épp ez a jó, hogy ezt így csinálták meg. Hogy ez a lélektranszfer nem egyszerű, nem lehet csak úgy egyik testből a másikba ugrálni, mint ahogy a Dark Empire-ben prezentálták. Speciális tudás és technológia kell hozzá, és még így sincs biztos megoldás. Sidious klónja nem élhet túl sok időt a hám, a helyreállító folyadék, az életfenntartó rendszerek és a Sith lojalisták gondozása nélkül (már az első lélegzetvétele fájdalmas volt). Szóval, ha még át is ugrott egy másik testbe, az néhány óra vagy nap alatt biztosan elpusztulna, miközben percről percre válik magatehetetlenné.

 

Amit Poe-ék felhoznak, az csak a tudatlanságból eredő félelem. Ők nem tudják, hogy mit kellett megvalósítani már ahhoz, hogy egyszer összejöjjön tökéletlenül Palpatine feltámadása, és mit kellett azért tenni, hogy megélje a következő napot a feltámadása utáni harminc évben. Elviekben persze nincs kizárva, és ha a Lucasfilm ellustul és elk*rvul, akkor előállhatnak, hogy a pincében volt egy második klón, már alapból becsövezve, de azért reméljük, ez nem következik be és Sheev Palpatine megmarad ezúttal végleg halottnak. A kilenc film megmutatta a halhatatlanság természetes és természetellenes formáját, szembe is állította őket Sidious és Rey képében, ezzel ez a téma ki lett vesézve és megszületett a mondanivalója.

 

Az meg, hogy Rey-ben ott van Palpatine vére is, sokat nem jelent. "Van, ami erősebb a vérnél." Plusz az sem biztos, hogy valaha is születik gyereke, ő meg az utolsó Jediként és Skywalkerként nyilván nem fog átállni a Sötét Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.