Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát 17 évig keresték a lehetőséget Palpatine visszahozására.

Vagy addigra sikerült felnőtt klónt nevelni, gondolom Palpatine nem akart gyerek testbe költözni.

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

És mindez talán azért van, mert az Erőhasználónak nem csak mentálisan, de fizikálisan is fel kell nőnie ahhoz, hogy ekkora hatalmakat használhasson. Például, Baby Yoda nagyon hosszú időre elvesztette az eszméletét, amikor felemelte a Mandóra támadó mudhornt, és, amikor a lángszórós csávó tüzét fordította meg, akkor is kimerülten csüccsent le. Sőt még Luke is kifulladt, amikor megpróbálta kihúzni az X-szárnyút a dagobah-i mocsárból. Tehát van valamiféle fizikai visszacsatolás az Erőhasználat alatt.

Lehet, hogy van fizikai visszacsatolás, de az a mentális fáradtságból fakad szerintem, ahogy az Erőre összpontosítanak, erőlködnek, mert nincs még bennük gyakorlatuk. A Dagobah-ás jelenetben épp az van, hogy Luke képes lenne rá, hogy kihúzza csak nem hisz benne ezért nem tudja:
Luke: Ez hihetetlen.
Yoda: Na látod ezért nem megy neked.

 

Szóval Yoda is azt mondja, hogy egyedül a hite miatt nem megy, nem pedig azt, hogy még meg kell csinálnod 32567 fekvőt, hogy a tested kibírja. 

Egyébként nekem az a jelenet mindig úgy jött le, hogy Luke nekiáll, megy neki szépen, Artoo belecsipog, ekkor Luke koncentrációja megzavarodik, mert rádöbben, hogy úristen micsoda hihetetlen dolgot teszek és onnantól bukó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arra gondoltam, hogy fekvőtámaszok által lehet ezt elérni, hanem arra, hogy gyakorlással a fizikai tested is hozzáedződik a mentális igénybevételhez és az Erő rajtad átsuhanó hatalmához. Gondolom azért az a tény, hogy a midi-chlorianok fizikai teremtmények és a sejtekben élnek, nem elhanyagolható tényező akkor, amikor az Erőre kényszeríti a Jedi az akaratát. Baby Yoda tuti nem mentális fáradtság miatt dőlt ki egy napra, és elégszer voltam már mentálisan hulla ahhoz, hogy tudjam, az nem okoz lihegést, márpedig Luke erőteljesen nyeldekeli a levegőt abban a jelenetben, amikor feladja és leül Yoda mellé. Tessék szépen utána nézni. ;) Bizonyára ment volna neki, ha hisz benne, de nem minden fizikai erőfeszítés nélkül, mint Yodának. (Amúgy a fizikai visszacsatolásra remek példa Luke halála is, akit egy általa használt Erőképesség ölt meg.)

Itt jegyezném meg, hogy talán az sem véletlen, hogy minden Jedi és Sith fizikailag tip-top, még az ülőmunkát végző Tanácstagok is, és ha valami bizonyított, az az, hogy a Jedi képzés baromira nagy hangsúlyt fektet a fizikai kondícióra - ezt láttuk az ep5-ben és az ep9-ben is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem is arra gondoltam, hogy fekvőtámaszok által lehet ezt elérni, hanem arra, hogy gyakorlással a fizikai tested is hozzáedződik a mentális igénybevételhez és az Erő rajtad átsuhanó hatalmához. Gondolom azért az a tény, hogy a midi-chlorianok fizikai teremtmények és a sejtekben élnek, nem elhanyagolható tényező akkor, amikor az Erőre kényszeríti a Jedi az akaratát. Baby Yoda tuti nem mentális fáradtság miatt dőlt ki egy napra, és elégszer voltam már mentálisan hulla ahhoz, hogy tudjam, az nem okoz lihegést, márpedig Luke erőteljesen nyeldekeli a levegőt abban a jelenetben, amikor feladja és leül Yoda mellé. Tessék szépen utána nézni. ;) Bizonyára ment volna neki, ha hisz benne, de nem minden fizikai erőfeszítés nélkül, mint Yodának. (Amúgy a fizikai visszacsatolásra remek példa Luke halála is, akit egy általa használt Erőképesség ölt meg.)

Itt jegyezném meg, hogy talán az sem véletlen, hogy minden Jedi és Sith fizikailag tip-top, még az ülőmunkát végző Tanácstagok is, és ha valami bizonyított, az az, hogy a Jedi képzés baromira nagy hangsúlyt fektet a fizikai kondícióra - ezt láttuk az ep5-ben és az ep9-ben is.

Én meg már voltam elégszer kemény munkától rohadtul fizikailag fáradt mégsem ájultam el. Akkor ha mindenáron kellenek a fizikai paraméterek Yoda, miért nem erőlködik, azt azért remélem nem mondjuk, hogy jobb kondiban van, mint Luke?

Továbbra is tartom, hogy a fizikai tünetek csak akkor jönnek be, ha az egyén nem elég felkészült és/vagy erős mentálisan az adott Erő trükkhöz és az erőlködés következtében hat ki ez a testére.

Jedi Rend egy lovag rend, jó, hogy a testedzés is a képzés része anélkül necces lenne bárki ellen is kiállni, hogy valaki védelmére keljenek. Dagoya Mesterek sem voltak edzettek mégis erősek voltak az Erőben.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 24. - 15:14, gafz írta:

Már annyira nem hozzák nekem a Star Wars filmek a Star Wars érzést, hogy lassan kínosan érzem magam, hogy ezt valaha szerettem. 

Palpatine az EP VI-hoz képest csak egy ripacs volt, aki azt kántálta milyen gonosz is vagyok, nem úgy beszélt, hogy bár nem mondja ki, de csöpög belőle a gonoszság.

Palpatine pontosan olyan volt, mint korábban. Főleg a végén. A filmet lehet ekézni sokminden miatt, emiatt nem. Az egyetlen dolog, ami miatt Palpatine kapcsán az ember szót emelhet, az az, hogy szerepelhetett volna még többet. Csak olyan dolgok kapcsán jegyezzük meg, hogy kevés volt, amik jók voltak. 

 

 - ezt hidegrázóan coolnak tartom.

 

Iszonyatosan féltem Palpatine szerepe miatt az új filmben, és nagyon pozitív csalódás volt. Igazából jobban féltem, hogy a klasszikus szereplőkkel csúnyán fog elbánni a IX. rész, mint hogy az új figuráknak mi lesz a lezárása. Ehhez képest Luke, Leia, Han, Chewie, C-3PO (!!!), R2, Lando, Palpatine mind megkapta a maga nagy pillanatát ebben a filmben, sőt, még Obi-Wan, Anakin és Yoda hangját is hallottuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Íme, ez történt Palpatine-nal, miután Anakin lehajította a HCS2-n (újabb részlet a könyvből):

Akkor nagyjából az történt, amit korábban sejtettünk/következtettünk:

Spoiler

tudatátvitel és klóntest. A körülményeket nézve szerintem ez volt a leglogikusabb lépés.

 

Úgy ahogy lefordítottam a részletet, hogy magyarul is meglegyen:

 

Spoiler

 

"Zuhanás...
Zuhanás...
Zuhanás... egy hatalmas akna mélyére, az árulás éles és szúró, a fenti fekete ruhás és sisakos alak gyorsan zsugorodik. A Saját tanítványa fordult ellene úgy, ahogy ő fordult Plagueis ellen... akinek a halhatatlansággal kapcsolatos titkát ellopta.

Plagueis nem cselekedett elég gyorsan a saját halálának pillanatában. Ám Sidious, érezve a tanítványában pislákoló fényt, évek óta készen állt. Zuhanás közben, a halál felé száguldó Uralkodó megidézte az Erő sötét energiáit, hogy áthelyezze tudatát egy távoli, titkos helyre, melyet korábban előkészített. A teste halott volt, egy üres porhüvely, már jóval az előtt, hogy az akna aljára ért volna, míg elméje feleszmélt egy új testben - egy fájdalmas és ideiglenes testben.
Túl korai volt. A titkos hely még nem állt teljesen készen. Az átvitel nem sikerült tökéletesre, a klóntest pedig nem volt elég. Lehet, hogy mégis Plagueis nevetett a végén. Lehet, hogy a titka titok marad. Mert Palpatine csapdába esett egy megtört, halandó alakban.
Az Örök Sith eretnekei azzal bajlódtak, hogy összeillesszék a géneket, természetellenes teremtményeket létrehozva annak reményében, hogy az egyik ilyennel sikerrel járnak, és méltó befogadó test lesz. Az eretnekek bármeddig elmentek volna, bármit kockára tettek volna, bármit feláldoztak volna, hogy létrehozzák a bölcsőt isten-tudatuk számára.
"

 

 

+

Úgy emlékszem, ez még nem volt ilyen minőségben:

 

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban azon teóriázgattunk, hogy Palpatine teljesen vak a világos oldalra, ezért nem érezte meg Vader vívódását és Luke iránti érzéseit.... Erre most beírja, hogy érezte Vaderben a pislákoló fényt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Akkor nagyjából az történt, amit korábban sejtettünk/következtettünk:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Úgy ahogy lefordítottam a részletet, hogy magyarul is meglegyen:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

A  regényváltozat spoileréhez írom.      Jó.  Elolvastam. Ez valamennyire tetszik. De könyörgöm miért nem írnak többet a lelkében játszódó érzésekről. Mi lett volna ha leírják hogy a zuhanás közben halálfélelme volt. A sötét oldal segítségül hívásában kihasználta a legelemibb emberi szenvedélyt a félelmet. "Fear is my ally" (Darth Maul). És az lett volna a csavar, hogy nem a más/az ellenfél félelmét, hanem a sajátját, amivel akkora energiákat szabadít fel a sötét oldalon, hogy ezt a lélekvándorlást megtudta csinálni. A szerző nem mélyült el az előzmény trilógiában, vagy még rosszabb a story team nem mondta neki. Persze csak elmélkedem.:hmm:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik ez. Mert én is erre jutottam. Nem is lehet nagyon máshova, ha a sima túlélést elutasítjuk, márpedig azt én elutasítottam a kezdetektől. Az a sajnálatos, hogy a film csupán "Trufa" találgatásában támasztja ezt alá. Egy picivel többet érdemelt volna ez. Hovatovább még a képes enciklopédia is teljes Palpi infóhiányban szenved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik könyves spoilerhez:

 

Spoiler

Nekem egyáltalán nem tetszik, hogy a könyv szerint Palpatine "fia" is egy klón. Így Rey nem is igazán az ő unokája, hanem csupán egy genetikai másolatáé (aki amúgy tök más személyiség, egy teljesen másik lény). Ez szerintem sokat csorbít az Ep9 egyik legfontosabb elemén. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az egyik könyves spoilerhez:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Inkább legyen Palpinak egy klón gyereke, mint egy természetes úton fogant gyereke, valami Éjnővértől vagy valami egyéb borzalmas nőszemélytől. Egyszerűen a Sith-ektől távol áll a családi élet. A család is csak az ellenfelek gyengéi közé tartozik a szemükben, amit ki lehet használni. Bár az is igaz, hogy lehetett valami apa-fiú kapcsolata például Maulal kapcsolatban, de igazi, valódi érzelmeket, féltést, büszkeséget Anakinnal kapcsolatban éreztem Palpiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Akkor a TROS-ban nem értem miért emlegetik a fiának, holott nem az.

 

És Boba Jango fia?

Ha palpi visszahozatalának módja is háttérbeli érdekesség, akkor "unokájának" családfa leágazása is elfogadhatóbb nekem egy háttérbeli magyarázattal.

Mindkét esetben jobban érzem magam ha elmélkedem a filmen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A film konkrétan melyik jelenetében magyarázták volna el a visszatérést? :) Sajnos olyan nem volt amibe ez akár egy kicsit is beleillene. 

Amelyikben Kylo-val találkozik. Kicsit fura, hogy Kylo nem találja furcsának, hogyan lehet életben egy több mint 30 éve halottnak hitt személy. Megkérdezhette volna, hogy most akkor mi van. Mindent meg lehet úgy oldani, hogy beleilljen a filmbe. És ennek benne kellett volna lennie. Simán el tudom amúgy képzelni, hogy Abrams nem merte beletenni a filmbe, mert a dolog nem kicsit megosztó, és ha a filmben benne van, akkor több emberhez eljut, mint a könyvből. Ha ez a filmben benne lett volna, most december közepe óta azt hallgatnánk, hogy ezúttal a Dark Empire-t copy-zta le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Inkább legyen Palpinak egy klón gyereke, mint egy természetes úton fogant gyereke, valami Éjnővértől vagy valami egyéb borzalmas nőszemélytől. Egyszerűen a Sith-ektől távol áll a családi élet. A család is csak az ellenfelek gyengéi közé tartozik a szemükben, amit ki lehet használni. Bár az is igaz, hogy lehetett valami apa-fiú kapcsolata például Maulal kapcsolatban, de igazi, valódi érzelmeket, féltést, büszkeséget Anakinnal kapcsolatban éreztem Palpiban.

Egy természetes úton fogant gyerek és a szerelem/családi élet nem feltétlen jár kéz a kézben. Palpatine-ról el tudtam volna képzelni, hogy a cél érdekében nemz gyereket, és nem azért, mert boldog apuka szeretne lenni. Azzal az elgondolással simán kinézem belőle a "hagyományos" módon összehozott utódot, hogy eszközként használja, mindenféle érzelmi kötődés nélkül. Palpatine szerintem már eleve olyan mélyen gyökeret eresztett a Sötét Oldalon, hogy nem is képes ilyen érzelmekre. Láthattuk, hogy az "unokája" élete is mennyit jelentett neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Inkább legyen Palpinak egy klón gyereke, mint egy természetes úton fogant gyereke, valami Éjnővértől vagy valami egyéb borzalmas nőszemélytől. Egyszerűen a Sith-ektől távol áll a családi élet. A család is csak az ellenfelek gyengéi közé tartozik a szemükben, amit ki lehet használni. Bár az is igaz, hogy lehetett valami apa-fiú kapcsolata például Maulal kapcsolatban, de igazi, valódi érzelmeket, féltést, büszkeséget Anakinnal kapcsolatban éreztem Palpiban.

Ha a családi élet távol is áll, de valahogy a földi élvezeteket nem lehetnek annyira távol tőlük. :)

 

Mellékesen ez a klónosdi már akkorra marhaság, amit kimagyarázni sem nagyon lehet.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, gafz írta:

Mellékesen ez a klónosdi már akkorra marhaság, amit kimagyarázni sem nagyon lehet.

A korábbi EU is tele volt Palpatine klónos sztorikkal. Én ezt a részét nem bánom. Nekem inkább az csípi a szemem, hogy ha már bevállalták, miért nem volt egy egyértelmű magyarázat erre a filmben.

Mert mi összerakjuk, akik összejárunk megbeszélni, könyveket olvasunk stb, de a film szempontjából, nem gondolták, hogy a legtöbb nézőnek ez egy sima wtf? És ennyiben "merték" hagyni. Szinte teljesen lógva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli mesternek igaza van. "Annyiban merték hagyni." Pedig csak Riant meg kellet volna kérdezni, hogy Luke szellemének craiti kivetülése hogy a bánatban jutott eszében. Okos a fickó biztos hogy elmagyarázta volna. Ugyanis Palpatine lélektranszformálása, sem sokkal másabb Luke-nál, csak sokkal véglegesebb, visszafordíthatatlanabb. Bár mindkettő teste belehalt a dologba, Luke-nak volt még pár perce a halál előtt.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, csoli1138 írta:

a film szempontjából, nem gondolták, hogy a legtöbb nézőnek ez egy sima wtf?

És ez miért érdekes? Miért érdekes más véleménye, ha "mi összerakjuk, akik összejárunk megbeszélni, könyveket olvasunk". A te véleményedet, a te élményedet miért teszed függővé más nézőpontjától? Pláne olyanokétól, akiknek bőőőőven megfelel az, amit a filmben láttunk. Saját tapasztalataim alapján az átlag nézőt Palpatine feltámasztása vagy Rey származása avagy Snoke mibenléte fele annyira sem zavar, mint minket, akik "összerakjuk, akik összejárunk megbeszélni, könyveket olvasunk". Az átlag mozinéző mindezt elfogadja és továbblép, még inkább, letojja. Te és a hozzád hasonlók kattognak azon, hogy mit gondolnak mások. Naná, hogy "csípi a csőrőd", mérgezed saját élményedet, úgy, hogy másokkal foglalkozol. Szörnyű, na. Mi lenne, ha a saját élményünket saját élményként élné meg mindenki? Nem mások élményén gölrcsölnének? Az legyen mások problémája. Én azért vagyok boldog ember, mert lesz*rom, hogy te hogy éled meg. Az a lényeg, hogy ÉN hogy élem meg. A szomszéd tehenével nem kéne foglalkozni. Nem elég a te tehened?

 

23 perccel korábban, A pécsi írta:

Pedig csak Riant meg kellet volna kérdezni, hogy Luke szellemének craiti kivetülése hogy a bánatban jutott eszében.

Az az igazság, hogy Chris Terrio jobban megértette az ep8-at, mit sok "rajongó" együttvéve. Az egytelne, amit a filmnek fel lehet róni, hogy mindazt, amit Palpatine-nal történt, nem rágták a szánkba, csak fogódzkodókat adtak. Nem látom be, hogy ez miben különbözik annak a részletes, enciklopédiákat megszégyenítő magyarázattól, amit ebben a jelenetben látunk:

 

Ugye itt is azonnal elmagyarázták egy kislexikon tárgyilagosságával és részletességével, hogy az, hogy Ben miért vált kámforrá, miért maradt meg csak és kizárólag a köpenye és a fénykardja, és miért tudott holt létére belepofázni Luke dolgába. Ez ugyanaz, minthogy a Csillagpusztítóról nem kaptunk részletes technikai útmutatot az ep7 közben, de az ep4-ben a Halálcsillag működési elve mindenféle hasonszőrű részletes technikai útmutató nélkül zsigerből elfogadott, mert minden régen jobb volt. Na! Rajongói szemellenző rulezz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ugye itt is azonnal elmagyarázták egy kislexikon tárgyilagosságával és részletességével, hogy az, hogy Ben miért vált kámforrá, miért maradt meg csak és kizárólag a köpenye és a fénykardja, és miért tudott holt létére belepofázni Luke dolgába.

Szerintem a lényeg adja magát a filmből. Kiderül, hogy ez egy képesség, amivel Ben Kenobi rendelkezik. A részletek nincsenek kifejtve de amit kapunk a filmből attól még kerek. Az hogy magyarázat nélkül visszatér a Saga főgonosza szerintem kevésbé elegáns. Pláne úgy hogy Kenobi képessége a halála pillanatában kiderül, Palpatine viszont két komplett filmet kihagyott és bő 30 évig senki nem látta, sőt mindenki halottnak hitte. Ha Kenobi halál jelenetéhez hasonlóan már az ep.6-ban egyértelmű lenne hogy Palpatine túlélte a dolgot szerintem senki egy rossz szót nem mondana. Ugyanigy sokat javitott volna az összképen ha az előző két film valahogy előkésziti ezt a fordulatot.

Most csak képzeljük el ezt a verziót: Ben Kenobi meghal a Halálcsillagon. Nincs eltűnés. Egyszerüen összeroskad. Mindenki halottnak hiszi. A nézők és a szereplők is. Aztán szó se esik róla a Birodalom visszavágban, majd a Jedi visszatérben megjelenik a semmiből. Na azt hiszem ez is kicsapná a biztositékot és a nézők okkal várnának valami magyarázatot, arra hogy mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem a lényeg adja magát a filmből. Kiderül, hogy ez egy képesség, amivel Ben Kenobi rendelkezik.

És most kiderült, hogy van itt egy képesség, amivel meg Sidious rendelkezik, amit ráadásul ha nem is magyaráztak el részletesen, de elég jól megalapoztak az ep3-ban, a TCW-ben, a Rebelsben, meg néhány képregényben, ellenben Kenobi nem is olyan exkluzív, de a későbbiekben legalább alaposan összezavart képességével, mert ugye Yoda tudta, onnantól kezdve meg egy Jedi sem, aztán ezt végül a filmeken túl a TCW magyarázta meg egy olyan szezonban, ami kis híján nem is valósult meg és a dolog még így is kikezdhető.

A lényeg: az ep4-ben kérdés nélkül elfogadta mindenki, hogy ez egy képesség, mert Ben Kenobi köddé vált, zéró magyarázat nélkül. Az ep9-ben miért nem megy ugyanez, miközben Sidious szintén köddé vált egy olyan energiaörvény keretében, amit se az előtt, se azóta nem láttunk? Mert kihagyott két részt? Tényleg? Ennyi? Az egész Jedi szellemesdi ki lett hagyva a prequelből, aki nem ismeri a TCW-t, az csak vakargathatja a fejét Qui-Gonon. Vagy a klónokkal kapcsolatban nagyon sok dolgon. Vagy Luke-kal kapcsolatban. Az ep6-ban még egy koponyát is kézzel kellett eldobnia, az ep8-ban meg már fényévekre vetíti ki magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Nekem elég a tehenem, jól elvagyok a filmmel. Csak ismerőseim, barátaim rokonaim támadnak, támadtak, mintha legalàbbis én rendeztem volna. Akitől rajongásom örököltem, az unokanővérem, vele 50 percig beszéltem telefonon a filmről, szerinte szuperhős varázsló baromsággá vált az epizód, egyes részeit rendesen utálta. Szóval a star wars az enyém, sokak szemében én vagyok a star wars, és néha még kell mérkőznöm emberekkel, hogy a filmünk miért nem szar, hát csak ennyi, ezért örülnék ha film néhány ponton szájbarágósabb lenne, mert amit könyvek, nyilatkozatok elméletek foltoznak be az biza nem volt egyértelmű és szerintem nem lett volna nagy áldozat ha az lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt hozzátenném, hogy az ep1-ig azt hitte mindenki, hogy minden Jedi visszatér a halála után szellem alakban. Ebben inkább a TPM nyitott új kérdéseket, amelyekre az ep3 adott minimálisan választ. De még mindig bővebben, mint Palpatine feltámadásáról (és fiáról) a TROS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.