Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

De Rey-t is arra bíztatta, hogy gyűlöletből csapjon le rá, ezzel esküdt téve a Sith-nek. ;) 

Az, hogy Vader sisakját nyaldosta az energianyaláb, szerintem semmit sem jelent. Az energiák felfelé törtek ki egy zárt csőből, Vader meg belenézet éppen. Elég nehezen kerülte volna ki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Whill írta:

Valaki, aki jobban odafigyel apróbb dolgokra, tudna segíteni? A szinkronban a "Dark side of the Force is a pathway to many abilities..." sort pontosan ugyanúgy fordították, mint a III. epizódban?

Nem úgy, kicsit "ferdítettek" rajta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, ha váratlanul meghal, akkor így jártak, de szerintem a mesterek nem véletlen maradtak távol a bonyodalmaktól. Legalábbis szerintem nem Sidious szokott rá arra, hogy kerüli az életveszélyes szituációkat - sőt nagyon úgy tűnik, hogy Maulig ez a tanítványokra is jellemző volt. Szóval olyan sok váratlan halál nem fordulhatott elő -

Te hoztad fel a hirtelen halált, én csak arra reflektáltam. :) 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az, hogy valaki meg tud ölni valakit, még nem teszi erősebbé, sem méltóvá a halott posztjára. Palpatine álmában ölte meg Plageuist, akkor ő mitől erősebb? Pont, hogy ezzel azt bizonyítja Sidious, hogy elég erősnek vélte a mesterét ahhoz, hogy szemtől szembe ne merjen vele kiállni. Ráadásul, a harc így is egyenlőtlen, hiszen a mester öregszik. Elég kivárni, míg járókeretre szorul, aztán agyon lehet csapni. Úgy meg azért könnyű erősnek lenni, ha egy fizikailag gyengével állsz ki. Szóval így sem túl jó mérőfok ez.

Az erősség nem csak fizikailag értendő, a mesternek agyilag is jobban kell teljesítenie vagyis a tanítvány előtt kell járnia x lépéssel (hisz a Sithség fontos része a manipuláció, cselszövés stb.) és tudnia kell, hogy a tanítvány már ott tart, hogy meg akarja ölni és meg kell tennie a megfelelő lépéseket ennek megakadályozására, ha erre nem képes, már nem méltó a mester címre, míg ha a tanítvány képes végrehajtani a trónfosztást akkor méltó.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Arról nem beszélve, hogy a módszer alapvető hibája, hogy ha a Sith tanítvány türelmetlen, már azelőtt megölheti a mesterét, hogy a Sith tudás negyedét átadta. Akkor meg batyhatja a rend az egészet.

Feljebb írtad, arra az estre ott vannak a holocronok,

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

arra meg ott van biztosítéknak, hogy a Sith mester szóban, holokronok által, meg még ki tudja milyen módszerekkel minnél több tudást átad.

másik meg, hogy elég b*lfasz egy Sith mesternek kell lennie valakinek, hogy egy negyed tudású tanítvány legyőzze, akkor már az egész rend jobban járt ha elhullott.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mi van akkor, ha a mester a halálán van, de olyan béna a tanítványa, hogy képes megölni. Akkor a mester ott van tanítvány nélkül, és nincs ideje egy újabbat kiképezni. A rend újfent batyhatja.

Ha a tanítvány nem képes legyőzni a mestert, a mesternek nincs félnivalója nem muszáj megölnie csupán megleckéztetnie, ezzel is rámutatva, hogy van még mit tanulnia.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És affinitása is volt rá? Ha ennyire önzők, ahogy te állítod, hogy a Sith rend fennmaradása is sokadlagos számukra, akkor akár a legfontosabb tudást meg is tarthatják maguknak. Vegyük példának Sidioust, ő elég sok mindent eltitkolt Dooku és Vader elől. Konkrétan tudjuk, hogy Dookunak lövése sem volt arról a praktikáról. amivel Sidious betámadta Yodát a TCW végén. Ha Sidious meghalt volna, ez a tudás elveszik, mert nem adta át a tanítványának.

Az meg egy dolog, hogy foggal-körömmel ragaszkodik, de ha nincs módja rá? Most komolyan, azért egy Sith sem lehet annyira ostoba, hogy fél órára van a haláltól, már össze sz*rja-hugyozza magát, az ágyból ki sem tud kelni, de még így sem hajlandó egy olyan lehetőséget vállasztani, ami legalább részben szavatolja a túlélését, ellenben azzal, hogy végleg elenyészik. Aki ennyire önző, az tanítványt sem fogad maga mellé, mert a tudás csak az övé és amúgy is felesleges kockázat.

Nem sokadlagos, másodlagos, nem ugyanaz a kettő. És meg is tartják maguknak pontosan azért mert saját önzésük a Rend felett áll, Plagueis sem adta át Sidiousnak az örök élet titkát, ezt maga Sidious erősíti meg Anakin átállását követően.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Annyira azért nem gondolkodnak végletekben, hogy ne lássanak alternatívákat, jobb megoldásokat. Ha végletesen végletekben gondokodnának, Palpatine nem lenne annyira jó rögtönző.

De a rögtönzéseit úgy hajtotta végre, hogy azok ugyanazt a végső célját szolgálják. Szvsz az meg nem ugyanaz a cél, hogy elvegetál a szellemem valaki testében ki tudja mennyi önállóságot megtartva, mintha ugyanúgy teljes tudatommal Én gyakorlom a hatalmat. 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Arra, hogy megmérgezze a bizalmat, erősítse a gyűlöletet, a haragot, a félelmet, és mindkét Sith-et éberen tartsa. A Sith mester így nem dőlhet hátra kényelmesen, hogy úgyis biztosítva van a jövője, és a tanítvány esetében sincs ott annak a lehetősége, hogy cseszik tanulni, mert úgyis mindent megkap a mestertől ajándékba.

Pedig ha abból indulunk ki amit mondasz, hogy egy Sithnek elfogadható megoldás ez a töredék tudatként való tovább létezés akkor pontosan ezt a kényelemben való hátradőlést biztosítja a rituálé. 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy a tanítványt nem is feltétlen kell értesíteni a dologról, nehogy visszautasítsa az ajánlatot - elvégre nem biztos, hogy vonzó számára a lehetőség, hogy a lénye valamilyen módon befogad egy másikat -, és esetleg szándékosan úgy végez vele, hogy esélye se legyen a mesternek a rituálé végrehajtásához.

De ha nem is értesíti akkor is egy valamire való tanítványnak csak szöget kell verjen a fejébe, hogy miért akarja az öreg, hogy kinyírja és itt valami nem stimmel, így a rituálé lényegének nem ismerése is eljuttathatja arra következtetésre, hogy jobb lesz ha nem engedi végbemenni ezt a rituálét.
Nem is kell Sithnek lenni, hogy egy ilyen alternatíva ne legyen vonzó szerintem, ha azt veszem példának, hogy nyaktól lefelé lebénulok akkor inkább nyírjanak ki, mint, hogy vegetáljak, pedig itt még teljes tudatomnál is vagyok, szóval akkor vegyük a kómát amikor csak gépek tartanak életben, na ott már pláne nyírjon ki valaki.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Már ha kell ez az egész kántálás dolog, és mindez nem csak a körítés. Mert ha az sem kell, akkor lényegében amint egy tanítvány levágja a mesterét, máris jön a szellem. Végül is, Palpatine mindenféle kántálás nélkül élt tovább, és tippre azt mondanám, hogy azért kényszerült klón testbe, mert a halálakor elérhető távolságra egy Sith tanítvány sem volt már, és talán annak, hogy befogadja a test a szellemet, a Sötét Oldalon kell állni.

Hát igen nem nagyon tudjuk, hogy s miképpen van ez még, mennyit őriz meg a mester tudata mennyit nem stb. Majd kiderül. Ahogy írtam feljebb nekem ez az egész csak akkor tűnik elfogadhatónak, ha a mester szellemének van esélye, hogy átvegye az uralmat a tanítvány teste felett és a megszállás után ezt még fejben le kell boxolniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Te hoztad fel a hirtelen halált, én csak arra reflektáltam. :) 

Én meg a te reflektálásodra reflektáltam. Ezen nem vitázunk. Igen, benne van a hirtelen halál lehetősége, amivel a dolgok elvésznek, de nincs száz százalékosan biztos módszer, mindenben van kockázat, amit vállalni kell. Ez alól Sidious sem kivétel, nagyot kockáztatott akkor, amikor elraboltatta magát az ep3-ban, ahogy akkor is, amikor arra buzdította Luke-ot, hogy támadja meg őt - mint, ahogy az egész Halálcsillag II egy bitang nagy kockázat volt, rá is fázott. :) 

Óvintézkedéseket viszont lehet tenni.

 

49 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az erősség nem csak fizikailag értendő, a mesternek agyilag is jobban kell teljesítenie vagyis a tanítvány előtt kell járnia x lépéssel (hisz a Sithség fontos része a manipuláció, cselszövés stb.) és tudnia kell, hogy a tanítvány már ott tart, hogy meg akarja ölni és meg kell tennie a megfelelő lépéseket ennek megakadályozására, ha erre nem képes, már nem méltó a mester címre, míg ha a tanítvány képes végrehajtani a trónfosztást akkor méltó.

Ez nekem nagyon ad hoc dolog, szerintem ilyen mértékben nem lehet mérni azt, hogy ki méltó és erősebb. Se fizikailag, se szellemileg. Sidious például nem, hogy nem hagyta a tanítványait ellene indulni, egyenesen sorra dobálta el őket, és ehhez semmi köze annak, hogy jobb-e. Ilyen szemszögből azonnal vissza kellett volna fogadnia Mault és megöletni vele Tyranust, hiszen Maul ezerszer tehetségesebb a Sötét Oldal erejében és cselszövésben, mint Dooku. Mégis, Mault inkább megpróbálta személyesen megölni Sidious - pedig aztán láttuk, hogy alapvetően nem jelentett rá veszélyt.

Arról nem is beszélve, hogy itt a szerencse is durván közrejátszik, így egy béna tanítvány is előtérbe kerülhet. És imsételten, problémás, ha türelmetlen a tanítvány és már azelőtt sikerül megölnie a mestert, hogy az átadná minden tudását, ez esetben értékes tudás veszik oda, és idővel a Sith maga megszűnik Sith lenni. Szóval ez a felfogás inkább ellene van a Sith túlélésének, semmint szolgálná.

 

56 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Feljebb írtad, arra az estre ott vannak a holocronok,

Azok sem tartalmazhatnak mindent. főleg, ha olyan önző a mester, hogy nem táplál be mindent.

 

56 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

másik meg, hogy elég b*lfasz egy Sith mesternek kell lennie valakinek, hogy egy negyed tudású tanítvány legyőzze, akkor már az egész rend jobban járt ha elhullott.

De nem lehetetlen. Lehet a tanítványnak szerencséje, vagy szimplán érheti baleset azt a mestert. Most képzeld el, mi lett volna, ha Dooku megölése után az Invisible Hand darabokra hullik a légkörbe belépve. A Sith már ott kipusztult volna. Pedig erre komoly esély volt. Ettől Palpatine még nem lesz béf*sz, csak egyszerűen szerencsétlen.

 

59 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Plagueis sem adta át Sidiousnak az örök élet titkát, ezt maga Sidious erősíti meg Anakin átállását követően.

Nem-nem, tévedés Plageuis nem volt birtokában az örök élet titkának, ezt pont Palpatine-tól tudjuk. Az öreg ugyanis csak annyit mondott, hogy a mestere arra tudta használni az Erőt, hogy a midi-chlorianok által életet teremtsen és megóvjon másokat a haláltól. Még hozzá is teszi, hogy ironikus az, hogy bárki mást meg tudott óvni, csak önmagát nem. Ami nincs, azt nem is tudja átadni, ugyanakkor Snoke például már születhetett abból az életkreáló tudásból, amit Palpatine Plageuistól tanult el.

És továbbra is, ha minden Sith mester önző módon visszatart tudást, akkor a Sith nem élhetett volna túl ezer évig és nem erősödhetett volna meg, hiszen lényegében minden fontos tudásuk odaveszett volna az önzésükből. Sidious erre a jó példa. Ő tényleg olyan önző volt, hogy sok mindent visszatartott, a tanítványait s*ggtörlőnek használta, és lám, a Sith ki is halt.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

De a rögtönzéseit úgy hajtotta végre, hogy azok ugyanazt a végső célját szolgálják. Szvsz az meg nem ugyanaz a cél, hogy elvegetál a szellemem valaki testében ki tudja mennyi önállóságot megtartva, mintha ugyanúgy teljes tudatommal Én gyakorlom a hatalmat. 

De a halál nem cél, hát éppen ez az. Van az egyik kosárban az elkerülhetetlen, biztos halál, a másikban meg a létezés egy formája. Ha nincs más alternatíva a továbbélésre, mi a frászért választaná egy Sith a biztos halált? Ha nincs módja megtartani a hatalmát, csak ezzel az egy módszerrel, miért adná fel az egészet a semmiért? Bizonygatod, hogy a Sith olyan önző, hogy nem mond le az életéről, de közben az ellen vagy, hogy az egyetlen lehetőséget válasszák, amit a biztos halállal szemben választhatnak. Ez eléggé ellentmondásos. Mert Sidiousig ez lehetett az egyetlen lehetőség (már ha ez lehetőség volt mert ugye ez továbbra is csak egy elmélet). Legjobb tudomásunk szerint Sidious az első, aki viszonylag rendesen feltámadt, és még ő is kész volt feláldozni magát Rey javára - mondjuk az még kérdés, hogy Rey-be költözve ő maga megmaradt volna, és Rey tudata elpusztul, vagy összeolvadnak, és így egy új entitás, Palpatine császárnő születik meg, esetleg Rey tudata sértetlen marad, csak eltorzul és gonosszá válik, mint Anakin.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Pedig ha abból indulunk ki amit mondasz, hogy egy Sithnek elfogadható megoldás ez a töredék tudatként való tovább létezés akkor pontosan ezt a kényelemben való hátradőlést biztosítja a rituálé. 

Én azt mondom, hogy ez a teljes elpusztulással szembeni nem idális végső alternatíva, amikor már a halál kapujában nincs más lehetőség, csak ez a kettő. Ez nem jelenti azt, hogy szerintem erre vágynak, és nem akarnak ellene semmit tenni. ;) Leegyszerűsítve: a Sith mester tudja, hogy öt perc múlva meghal, és nem számít arra a csodára, hogy 200 éves élete során pont az utolsó öt percben leli meg az örök élet titkát. Szóval megteszi ezt az áldozatot a tanítványa javára, hogy a tudása, szelleme legalább ebben a nem idális állapotban fennmaradjon, és ne legyen az örök enyészet része. Szerintem egy Sith számára még az is jobb, ha létezhet, de nem irányít, mintha nem létezik - akkor ugyanis már végképp nem irányít. Nem ideális, nem akarják ezt, de van olyan, hogy elfogynak a lehetőségek. Palpatine megtalálta a kibúvót, bár az ő megoldása sem volt ideáli - szerintem ő sem úgy képzelte a feltámadást, hogy becsövezik egy gépbe és már annyi szabadsága sem lesz, mint Vadernek. Nem csoda, hogy egy ilyen zombilét után még Sidiousnak is szimpatikusabb volt az önfeláldozás lehetősége.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

De ha nem is értesíti akkor is egy valamire való tanítványnak csak szöget kell verjen a fejébe, hogy miért akarja az öreg, hogy kinyírja

De az öregnek arra sem kell bíztatnia a tanítványt, hogy ölje meg, csak készenlétbe kell állnia arra az esetre, ha a tanítvány mégis megtenné. Teszem azt, ha a Sith mester lefekszik aludni, álljon készen arra, hogy reggel egy fénykarddal a mellkasában ébred. :) És újfent: én sem azt mondom, hogy ez egy Sith számára vágyott dolog, csak az utolsó alternatíva az elmúlással szemben.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Nem is kell Sithnek lenni, hogy egy ilyen alternatíva ne legyen vonzó szerintem, ha azt veszem példának, hogy nyaktól lefelé lebénulok akkor inkább nyírjanak ki, mint, hogy vegetáljak, pedig itt még teljes tudatomnál is vagyok, szóval akkor vegyük a kómát amikor csak gépek tartanak életben, na ott már pláne nyírjon ki valaki.

Na, hát akkor ilyen állapotban miért hihetetlen elképzelni azt, hogy a Sith mester is inkább az átszállás/megszállás/összeolvadás lehetőségét választja, mint ahogy azt láttuk Palpatine-nál. Vak, lerohadt a fél keze, gép nélkül mozdulni sem bír, csövek állnak ki mindenhonnan - egy ilyen lényt simán le lehet bökni. Nem feltétlen kegyelemből, de azért igen, hogy ne az mondja már meg a tutit, aki bűzlik a rothadástól. Normális körülmények között Sidious ebben az állapotban már joggal tarthatott volna Maultól.

Szóval nem kell buzdítania a tanítványt, arra elég a Sith dogma. Csak legyen készen arra, hogy a tanítvány talán megöli. Aztán jöhet a meglepi a tanítványnak.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Hát igen nem nagyon tudjuk, hogy s miképpen van ez még, mennyit őriz meg a mester tudata mennyit nem stb. Majd kiderül. Ahogy írtam feljebb nekem ez az egész csak akkor tűnik elfogadhatónak, ha a mester szellemének van esélye, hogy átvegye az uralmat a tanítvány teste felett és a megszállás után ezt még fejben le kell boxolniuk.

Az igazat megvallva, nekem is az tetszene, ha a mester szelleme és a tanítvány szelleme megküzdene a testért, aztán vagy a mester átveszi az uralmat, vagy úgyszólván összeolvadnak. Főleg azért, mert egyik oldalról nézve kétlem, hogy Sidious képes lett volna feladni az életét küzdelem nélkül Rey javára. Másrészt, mint írtam, olyan állapotban volt, ami után még talán a biztos halál is megváltás lehet számára, hát még egy olyan alternatíva, amiben legalább tovább létezhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ez nekem nagyon ad hoc dolog, szerintem ilyen mértékben nem lehet mérni azt, hogy ki méltó és erősebb. Se fizikailag, se szellemileg. Sidious például nem, hogy nem hagyta a tanítványait ellene indulni, egyenesen sorra dobálta el őket, és ehhez semmi köze annak, hogy jobb-e. Ilyen szemszögből azonnal vissza kellett volna fogadnia Mault és megöletni vele Tyranust, hiszen Maul ezerszer tehetségesebb a Sötét Oldal erejében és cselszövésben, mint Dooku. Mégis, Mault inkább megpróbálta személyesen megölni Sidious - pedig aztán láttuk, hogy alapvetően nem jelentett rá veszélyt.

Maul egyszer már teljesen elbukott, értelmetlen lenne visszavenni, félig robot ami azért eléggé hátráltató tényező egy teljesen hús-vér tanítvánnyal szemben Vadert is azért tartja maga mellett mert nincs más alternatíva, meg a feladatát ami már jócskán könnyebb a 66-os után, így is ellátja. Hogy ne lenne Dooku erősebb? Tud villámozni, seperc alatt lerendezi azt az Obi-Wan Kenobi Jedi Mestert aki padavan korában elseggelte Mault. Plusz akkor már javában Anakin körül jár az agya aki mindkettőnél erősebb, ha Mault visszavette volna őt is lecseréli Anakinra akkor meg minek a felesleges herce-hurca, Dookuval is el tudta érni amit akart.  

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Arról nem is beszélve, hogy itt a szerencse is durván közrejátszik, így egy béna tanítvány is előtérbe kerülhet. És imsételten, problémás, ha türelmetlen a tanítvány és már azelőtt sikerül megölnie a mestert, hogy az átadná minden tudását, ez esetben értékes tudás veszik oda, és idővel a Sith maga megszűnik Sith lenni. Szóval ez a felfogás inkább ellene van a Sith túlélésének, semmint szolgálná.

Az én szótáramban nem létezik olyan, hogy szerencse :D Attól, hogy egy két tanítást nem adnak át olyan mértékben nem degradálódik a rend, hogy kihaljon, pláne, hogy a mesterek maguk is újabb praktikákat kutatnak/fedeznek fel. Abszurd példa, de mondjuk valamelyik mester nem adja tovább a területi Erőfolytás tanát a tanítványának, mondjuk azt is, hogy ekkor még nem létezik az Erővillám tudása és ezt az előbb említett tanítvány fejleszti ki miután mester lesz. A Rend nem gyengült számottevően, mert így is van egy olyan képessége amivel egy teremnyi embert el tud intézni, pusztán az Erővel. Vagy ott van az újrafelfedezés lehetősége, mondjuk az örök élet titkát már egy ősi Sith megtalálta, de aztán nem adta tovább, Plaugeis meg valamiért elkezdte ezt kutatni, vagy egy előtte lévő generáció és Palpival újra abszolválták ezt a tudást.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Azok sem tartalmazhatnak mindent. főleg, ha olyan önző a mester, hogy nem táplál be mindent.

Akkor így jártak, ugyanúgy a Jedi Rend is vesztett el tudást mégsem azért került a pusztulás szélére, mert fokozatosan leépültek.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De nem lehetetlen. Lehet a tanítványnak szerencséje, vagy szimplán érheti baleset azt a mestert. Most képzeld el, mi lett volna, ha Dooku megölése után az Invisible Hand darabokra hullik a légkörbe belépve. A Sith már ott kipusztult volna. Pedig erre komoly esély volt. Ettől Palpatine még nem lesz béf*sz, csak egyszerűen szerencsétlen.

De ezt nem is arra értettem, hogy valami baleset van, hanem ha tanítvány vs. mester sszituációban győzi le a mestert ergy olyan tanítvány akinek csak a negyed tudás van átadva. 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Nem-nem, tévedés Plageuis nem volt birtokában az örök élet titkának, ezt pont Palpatine-tól tudjuk. Az öreg ugyanis csak annyit mondott, hogy a mestere arra tudta használni az Erőt, hogy a midi-chlorianok által életet teremtsen és megóvjon másokat a haláltól. Még hozzá is teszi, hogy ironikus az, hogy bárki mást meg tudott óvni, csak önmagát nem. Ami nincs, azt nem is tudja átadni, ugyanakkor Snoke például már születhetett abból az életkreáló tudásból, amit Palpatine Plageuistól tanult el.

És továbbra is, ha minden Sith mester önző módon visszatart tudást, akkor a Sith nem élhetett volna túl ezer évig és nem erősödhetett volna meg, hiszen lényegében minden fontos tudásuk odaveszett volna az önzésükből. Sidious erre a jó példa. Ő tényleg olyan önző volt, hogy sok mindent visszatartott, a tanítványait s*ggtörlőnek használta, és lám, a Sith ki is halt.

De nem azért, mert annyira leamortizálódott a tudásuk, hanem azért mert "levágták" őket.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De a halál nem cél, hát éppen ez az. Van az egyik kosárban az elkerülhetetlen, biztos halál, a másikban meg a létezés egy formája. Ha nincs más alternatíva a továbbélésre, mi a frászért választaná egy Sith a biztos halált? Ha nincs módja megtartani a hatalmát, csak ezzel az egy módszerrel, miért adná fel az egészet a semmiért? Bizonygatod, hogy a Sith olyan önző, hogy nem mond le az életéről, de közben az ellen vagy, hogy az egyetlen lehetőséget válasszák, amit a biztos halállal szemben választhatnak. Ez eléggé ellentmondásos. Mert Sidiousig ez lehetett az egyetlen lehetőség (már ha ez lehetőség volt mert ugye ez továbbra is csak egy elmélet). Legjobb tudomásunk szerint Sidious az első, aki viszonylag rendesen feltámadt, és még ő is kész volt feláldozni magát Rey javára - mondjuk az még kérdés, hogy Rey-be költözve ő maga megmaradt volna, és Rey tudata elpusztul, vagy összeolvadnak, és így egy új entitás, Palpatine császárnő születik meg, esetleg Rey tudata sértetlen marad, csak eltorzul és gonosszá válik, mint Anakin.

Én azt mondom, hogy ez a teljes elpusztulással szembeni nem idális végső alternatíva, amikor már a halál kapujában nincs más lehetőség, csak ez a kettő. Ez nem jelenti azt, hogy szerintem erre vágynak, és nem akarnak ellene semmit tenni. ;) Leegyszerűsítve: a Sith mester tudja, hogy öt perc múlva meghal, és nem számít arra a csodára, hogy 200 éves élete során pont az utolsó öt percben leli meg az örök élet titkát. Szóval megteszi ezt az áldozatot a tanítványa javára, hogy a tudása, szelleme legalább ebben a nem idális állapotban fennmaradjon, és ne legyen az örök enyészet része. Szerintem egy Sith számára még az is jobb, ha létezhet, de nem irányít, mintha nem létezik - akkor ugyanis már végképp nem irányít. Nem ideális, nem akarják ezt, de van olyan, hogy elfogynak a lehetőségek. Palpatine megtalálta a kibúvót, bár az ő megoldása sem volt ideáli - szerintem ő sem úgy képzelte a feltámadást, hogy becsövezik egy gépbe és már annyi szabadsága sem lesz, mint Vadernek. Nem csoda, hogy egy ilyen zombilét után még Sidiousnak is szimpatikusabb volt az önfeláldozás lehetősége.

 

Szerintem egy Sith felfogásával az semmilyen módon nem tekinthető életnek, hogy ott van valaki elméjében (ha egyáltalán valamilyen szinten ott van) a "hátsó fiókban" tudatmaradványként, ez nem alternatíva ugyanolyan mintha meghalna. Ez nem élet, akkor annyiban pontosítanám, hogy egy Sith annyira önző, hogy ragaszkodik a saját életéhez a saját domináns tudatával együtt. 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De az öregnek arra sem kell bíztatnia a tanítványt, hogy ölje meg, csak készenlétbe kell állnia arra az esetre, ha a tanítvány mégis megtenné. Teszem azt, ha a Sith mester lefekszik aludni, álljon készen arra, hogy reggel egy fénykarddal a mellkasában ébred. :) És újfent: én sem azt mondom, hogy ez egy Sith számára vágyott dolog, csak az utolsó alternatíva az elmúlással szemben.

Nem kell biztatnia, én csak azt mondom, hogy a 2 módszer -beavatás a rituálé rejtelmeibe/ nem beavatás a rituálé rejtelmeibe- ugyanúgy vezethet ugyanarra a "kedvezőtlen" eredményre, hogy a tanítvány meghiúsítja a műveletet

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Na, hát akkor ilyen állapotban miért hihetetlen elképzelni azt, hogy a Sith mester is inkább az átszállás/megszállás/összeolvadás lehetőségét választja, mint ahogy azt láttuk Palpatine-nál. Vak, lerohadt a fél keze, gép nélkül mozdulni sem bír, csövek állnak ki mindenhonnan - egy ilyen lényt simán le lehet bökni. Nem feltétlen kegyelemből, de azért igen, hogy ne az mondja már meg a tutit, aki bűzlik a rothadástól. Normális körülmények között Sidious ebben az állapotban már joggal tarthatott volna Maultól.

Szóval nem kell buzdítania a tanítványt, arra elég a Sith dogma. Csak legyen készen arra, hogy a tanítvány talán megöli. Aztán jöhet a meglepi a tanítványnak.

Azért nehéz elképzelni, mert az a tudatállapot amibe vélhetően kerül (bár itt ismét bejön, hogy nem tudunk semmit róla) ugyanolyan vegetálás, mint amikor a nyomorék testébe van zárva tudata, sőt még rosszabb, mert egy másik domináns tudat uralja/elnyomja míg a sérült testében legalább szabad az akarata.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Az igazat megvallva, nekem is az tetszene, ha a mester szelleme és a tanítvány szelleme megküzdene a testért, aztán vagy a mester átveszi az uralmat, vagy úgyszólván összeolvadnak. Főleg azért, mert egyik oldalról nézve kétlem, hogy Sidious képes lett volna feladni az életét küzdelem nélkül Rey javára. 

shaun the sheep movie ok GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem-nem, tévedés Plageuis nem volt birtokában az örök élet titkának, ezt pont Palpatine-tól tudjuk. Az öreg ugyanis csak annyit mondott, hogy a mestere arra tudta használni az Erőt, hogy a midi-chlorianok által életet teremtsen és megóvjon másokat a haláltól. Még hozzá is teszi, hogy ironikus az, hogy bárki mást meg tudott óvni, csak önmagát nem

Ez merő spekuláció. Szerintem Plagueis örökké élhetett volna, ha nem ölik meg. Ergo természetes halált nem halt volna. Ha életet tud teremteni, akkor magát is tudja regenerálni, ez pont az Epixből látszik, ahol Sidious a diádból nyeri vissza a testét, amely olyan erős mint az élet maga. Attól még ha leölik alvás közben, nyilván nem tud mit tenni, hiszen már halott. Így abszolút értelmezhető Palpatine kijelentése, hogy mindenkit meg tudott menteni csak magát nem.

 

De pl. egy olyan szúrásból is lehet ki tudott volna jönni, mint amit Ben kapott Reytől, hisz ott pont az kell, hogy a midik életet teremtsenek a halott sejtek helyett. 

 

Palpatine szerintem pedig megkapta a tudást (azzal kreálta Snoke-ot), csak hazudott Vadernek, hogy magához láncolja. 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Legjobb tudomásunk szerint Sidious az első, aki viszonylag rendesen feltámadt, és még ő is kész volt feláldozni magát Rey javára - mondjuk az még kérdés, hogy Rey-be költözve ő maga megmaradt volna, és Rey tudata elpusztul, vagy összeolvadnak, és így egy új entitás, Palpatine császárnő születik meg, esetleg Rey tudata sértetlen marad, csak eltorzul és gonosszá válik, mint Anakin.

Utóbbi. Palpatine-ban ott volt az összes Sith mégis egyértelműen felfedezhető volt benne az öreg eredeti jelleme. Ugyanez lett volna Rey-jel is. Gonosszá válik, de a Reyre jellemző jellemvonások egy része meg maradt volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erre leírsz valami olyasmit, amit még a filmek sem támasztanak alá. Az én spekulációmra legalább van hivatkozási alap. ;) 

Ennyi? Hát ez elég vérszegény. Mellesleg abszolút alátámasztják a filmek:

 

1. Palpatine elmondja, hogy Plagueis életben tudta tartani azokat, akikkel törődött. Nemcsak annyit mond, hogy életet teremtett, hanem "to keep the ones, he cared about from dying". Ugye egy Sith magával törődik, remélem ebben nincs vita köztünk.

 

2. Palpatine később azt is elmondja Anakinnek, hogy "to cheat death only one has achieved". Elég erős utalás arra, hogy Plagueis kijátszotta a halált. Persze lehet Dexre gondol a Coruscant-i kocsmában. Amúgy Plagi ha életet tud teremteni, ha másokat meg tud menteni a haláltól, akkor SZERINTEM magát azért nem tudta, mert halottként ezt elég nehezen tehetné meg. Ez egy feltételezés, de ne mondjuk már, hogy nem lehet a film ehhez hivatkozási alap! :no: A halhatatlanság képessége nem feltétlenül arról szól, hogyha a szívedbe döfnek egy kést és egyből megölnek, akkor köszönöd szépen rögtön jól leszel. Vagy ha lefejeznek, akkor nő egy új fejed.  :lol:  Simán lehet azt is halhatatlanságnak hívni, ha természetes úton nem fogsz meghalni, mert legyőzöd az öregedést. 

 

Plagi életet tudott teremteni ott, ahol korábban nem volt, de ehhez azért sanszos, hogy életben kell lennie. Az öregedés, a haldoklás sejtek elhalását jelenteni. A képesség, amit Plagi birtokol arra tök jó, hogy ezen sejtek helyett újakat kreáljon. Magában, vagy másokban. De attól - teljesen logikusan szerintem - nem véd meg, hogy valaki álmában megöl. Hiszen a képesség gyakorlásához életben kell lenned. Egyébként az elhalt sejtek helyett életet teremteni épp a diádtól láttuk, hogy megy, szóval miért is olyan ördögtől való ez? A diád pedig épp olyan erős, mint maga az élet. Épp Palpi mondja. Az az élet, amit Plagueis teremteni tud. 2x2=4...

 

3. Palpatine mestere nagy eséllyel Plagi. Palpatine sztorija szerint Plagi átadta az összes tudását Palpatine-nak. Később Palpatine hazudik arról, hogy csak egy ember aratott diadalt a halál felett. Az én szemszögemből nem tehet mást, hiszen pont a saját példájából tudja, hogy ha átadja az összes tudását Anakinnek, többé semmi oka sincs a fiúnak életben hagyni őt. A sith-ek módszere az árulás, Sidiousnak pedig ez a legnagyobb ütőkártyája. Remélem ezt eléggé alátámasztják a filmek. :roll: Pláne, hogy semmi oka nem volt Padmét életben tartani Sidinek, ami csak egy kapocs Vadernek a világos oldalhoz. De visszakanyarodva, épp a IX-ben látjuk, hogy feltámadt, ráadásul ugyanazt a szöveget nyomja, mint anno Plagi képessége kapcsán. Megint csak adódik a következtetést: Palpatine Plagi módszerével győzte le a halált, amit a mesterétől tanult, és amiről aztán hazudott a Sith tanítványának, ami minő meglepetés, nem túl szokatlan a Sith-ek között.

 

Tehát ezt így kijelenteni elég erős: 

"Nem-nem, tévedés Plageuis nem volt birtokában az örök élet titkának, ezt pont Palpatine-tól tudjuk." 

 

Ez a te - szerintem téves - egyéni értelmezésed. Kicsit erős általános igazságnak beállítani.

 

Végezetül, azt meg már halkan jegyzem meg, hogy a VIII. kapcsán is elég komolyat tévedtetek pedig micsoda magabiztossággal jött a kijelentés, hogy Rey származása le van zárva, és hogy aki látta a filmet és nemcsak nézte, az felfogta, hogy egy senki és a szülei rossz emberek, mert hát aki leadja őt egy Unkarnak az csak rossz ember lehet. Hiába mondtam, hogy lehet itt egy csavar, és leadhatják azért is, mert védeni akarják, teljes magabiztossággal jött a kijelentés, hogy ez hülyeség. :D 

 

Tévedni emberi dolog, de azután, hogy így s*ggre huppansz, pont azt várnám, hogy nem jelentesz ki valamit biztosra, ami nem fekete-fehér csak a spekulációd. És tudod, hogy ez nem fekete-fehér, mert ez nem az első és vélhetően nem is az utolsó csörténk a halhatatlanság témában.  Többször is láttuk már, hogy a nagy spekulálás után nagy s*ggre ülés jött. Csak ilyenkor nem várnám, hogy megint jön a magas lóról kioktatás, mondván, hogy amit mondok, azt a filmek nem támasztják alá. Ja, jól van akkor. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

mert hát aki leadja őt egy Unkarnak az csak rossz ember lehet.

Ez nekem továbbra is rejtély, hogy miért pont arra a féregre bízták az egy szem gyermeküket? Nem volt más a környéken? 

 

Egyébként most beleolvastam az EPVIII-as Rey topikba és való igaz, mindenki oda volt meg vissza attól, hogy Rey egy senki. Mentségünkre legyen mondva, tényleg ezt sugallta a film. Donát a Te elrejtős felvetésed nem találtam. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

1. Palpatine elmondja, hogy Plagueis életben tudta tartani azokat, akikkel törődött. Nemcsak annyit mond, hogy életet teremtett, hanem "to keep the ones, he cared about from dying". Ugye egy Sith magával törődik, remélem ebben nincs vita köztünk.

És? Attól még lehet olyan képessége, ami kivételesen másnak is használ. Szóval ezzel mit akarsz bozonyítani? Törvényszerű, hogy, aki önző, annak semmi olyan képessége nem lehet, amivel másoknak segíthet? Akinek elég esze van, az el tudja érni, hogy a másokon való segítés szolgálja az ő személyes céljait. Sidious ebben elég ügyes volt, elvégre nem egy embert emelt elég magasra. Tarkin vagy éppen Mass Amedda megsegítése politikai tudásával és hatalmával tán nem önző célokat szolgált úgy, hogy közben másnak is a javára vált?

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

2. Palpatine később azt is elmondja Anakinnek, hogy "to cheat death only one has achieved". Elég erős utalás arra, hogy Plagueis kijátszotta a halált.

Meg utalhatott Talzinra, Darth Maulra, Qui-Gon Jinnre, csak így kapásból három név, akik kijátszották a halált valamilyen úton-módon, és ebből kettőről tótziher, hogy Sidious tud.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Amúgy Plagi ha életet tud teremteni, ha másokat meg tud menteni a haláltól, akkor SZERINTEM magát azért nem tudta, mert halottként ezt elég nehezen tehetné meg. Ez egy feltételezés, de ne mondjuk már, hogy nem lehet a film ehhez hivatkozási alap! :no:

Eddig a pontig te sem mondtál olyat, ami a filmben ezt alátátmasztja. Homályos utalások elég kevéskék nyílt megfogalmazásokkal szemben, és azokban nem szólt arról egy szó sem, hogy Plageuis képes volt a halhatatlanságra, viszont azt elég nyíltan kimondta Palpi, hogy önmagát nem tudta megmenteni. Ahogy nem tudta megmenteni magát Sidious sem, Rey sem, Ben Solo sem - pedig utóbbi kettőnek még gyógyító képessége is volt. És éppen itt az érdekes dolog: Ben képes volt mást megmenteni a haláltól, de önmagát nem.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

A halhatatlanság képessége nem feltétlenül arról szól, hogyha a szívedbe döfnek egy kést és egyből megölnek, akkor köszönöd szépen rögtön jól leszel. Vagy ha lefejeznek, akkor nő egy új fejed.  :lol: 

Pedig ez az igazi halhatatlanság. Az, amit Ben Kenobi, Yoda, Qui-Gon, Leia, Luke, Anakin és Ben Solo, meg az Atya és az Erő Papnői elértek. Ők nem öregednek, nem sérülnek, nem szűnnek meg létezni. Az, hogy nem öregszel meg, elég csekély képesség, és távolról sem halhatatlanság. Mit érsz azzal, ha egy dolog nem öl meg, de ezer másik ugyanúgy végezhet veled? Hű, nem tudsz öregedni, nagyszerű, másnap meg leszúr a tanítványod, sokat értél vele. Halhatatlanság a javából. :lol: Ennél még Duncan MacLeod (Hegylakó) is többet tudott, Jack kapitány (Doctor Who) és Kain (Lucifer) meg kiröhögné azt, aki azt állítja, hogy ez halhatatlanság.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

A képesség, amit Plagi birtokol arra tök jó, hogy ezen sejtek helyett újakat kreáljon.

Ez a tizenegy film, a TCW, a Rebels és a Resistance melyik pontján is hangzik el? Mert ezt most olyan tényként kezeled, mintha benne lenne bármiben is. Holott nincs. Plagueis-ről ennyit tudunk biztosan: "It’s ironic he could save others from death, but not himself." Az biztos, hogy ez őszinte mondat Palpatine-tól, a többit már fenntartásokkal érdemes kezelni, bár Snoke megteremtése bizonyíthatja, hogy ebben is igazat mondott Palpatine: "Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to create… life."

Meg még tudjuk, hogy ő volt Sidious mestere. És ezzel végleg kifújt a tudásunk róla. Itt meg sehol sincs olyan, hogy önmagában is képes új sejteket generálni. Ezt már csak te csapod hozzá, de a film ezt nem támasztja alá. Hogy is támaszthatná, hisz sosem láttuk a képességet működés közben, de még arra sem történt utalás, hogy bárki képes lenne ilyenre.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyébként az elhalt sejtek helyett életet teremteni épp a diádtól láttuk, hogy megy, szóval miért is olyan ördögtől való ez? A diád pedig épp olyan erős, mint maga az élet. Épp Palpi mondja. Az az élet, amit Plagueis teremteni tud. 2x2=4...

Igen, szép dolog ez a diád, csak ez egy teljesen külön dolog. Semmi köze sincs Plageuis-hoz, nem lehet, Sidious maga mondta, hogy ilyen több generációk óta nem volt. A diád két külső személy. Ha volt egy diádja Plagueisnek, akkor persze, menthette a valagát, de legjobb tudomásom szerint nem volt a zsebében ilyesmi. Nem vitatom, X megtudja gyógyítani Y sérülését, ahogy tőle elszipkázva az életerőt, szintén lehetővé teszi a fizikai felépülést. Utóbbira Talzin is hajtott. De olyat még nem láttunk és nem is utaltak olyanra, hogy valaki önmagát képes lenne gyógyítani. Ellenben olyanra utaltak, hogy erre valaki képtelen volt: "he could save others from death, but not himself."

2 órával ezelőtt, Donát írta:

3. Palpatine mestere nagy eséllyel Plagi. Palpatine sztorija szerint Plagi átadta az összes tudását Palpatine-nak. Később Palpatine hazudik arról, hogy csak egy ember aratott diadalt a halál felett. Az én szemszögemből nem tehet mást, hiszen pont a saját példájából tudja, hogy ha átadja az összes tudását Anakinnek, többé semmi oka sincs a fiúnak életben hagyni őt. A sith-ek módszere az árulás, Sidiousnak pedig ez a legnagyobb ütőkártyája. Remélem ezt eléggé alátámasztják a filmek. :roll: Pláne, hogy semmi oka nem volt Padmét életben tartani Sidinek, ami csak egy kapocs Vadernek a világos oldalhoz. De visszakanyarodva, épp a IX-ben látjuk, hogy feltámadt, ráadásul ugyanazt a szöveget nyomja, mint anno Plagi képessége kapcsán. Megint csak adódik a következtetést: Palpatine Plagi módszerével győzte le a halált, amit a mesterétől tanult, és amiről aztán hazudott a Sith tanítványának, ami minő meglepetés, nem túl szokatlan a Sith-ek között.

Megvallom őszintén, ezt az eszmefuttatást nem tudtam lekövetni.

"Palpatine mestere nagy eséllyel Plagi." -> Palpatine mestere biztos Plagueis, több forrás is megerősítette.

"Később Palpatine hazudik arról, hogy csak egy ember aratott diadalt a halál felett. Az én szemszögemből nem tehet mást, hiszen pont a saját példájából tudja, hogy ha átadja az összes tudását Anakinnek, többé semmi oka sincs a fiúnak életben hagyni őt." -> Na, ezt nem értem. Az oké, hogy azt gondolod, hogy hazudik. Szerintem igazat mond, mert Palpatine több ízben is tanúbizonyságát tett arról, hogy kutatja a halhatatlanság lehetőségét. Vagyis ő nem volt ezzel tisztában az ep3-ban, ergo itt nem hazudik. Ő nem tudta, de ismert valakit, aki tudta, csak nem árulta el. Ez lehet Talzin, Plageuis de még Maul is, aki túlélhetetlen sérülésst élt túl, és erre Sidious maga mondta, higy lenyűgöző. Nem tudhatjuk, kire gondolt Sidious, mert nem nevezte nevén.

"Pláne, hogy semmi oka nem volt Padmét életben tartani Sidinek, ami csak egy kapocs Vadernek a világos oldalhoz." -> Ebben nincs hiba, ezzel teljesen egyetértek.

"De visszakanyarodva, épp a IX-ben látjuk, hogy feltámadt, ráadásul ugyanazt a szöveget nyomja, mint anno Plagi képessége kapcsán. Megint csak adódik a következtetést: Palpatine Plagi módszerével győzte le a halált, amit a mesterétől tanult, és amiről aztán hazudott a Sith tanítványának, ami minő meglepetés, nem túl szokatlan a Sith-ek között." -> Azt nem érzem bizonyító erejűnek, hogy ugyanazt a szöveget nyomja (elég sokan mondtak ugyanazt két különböző részben). Ez csak emlékeztető a nézőknek, mondhatni egy második szájba rágás. Másrészről, Talzin, Momin, Maul és az énővérek révén már láttunk épp elég "természetellenes dolgot", és jól tudjuk, hogy Sidious tanult Talzintól. És Talzin lélekvándorlós trükkje inkább egybevág Sidious lélekvándorlásával, nem pedig azzal, amit Plageuisról állított. ;) 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

De attól - teljesen logikusan szerintem - nem véd meg, hogy valaki álmában megöl. Hiszen a képesség gyakorlásához életben kell lenned.

Stimt, az öngyógyításhoz az kell, hogy tudatodnál legyél a sérüléskor, és élj eléggé, hogy kivitelezd. Nem vitatom. De ezt úgy nevezik, hogy öngyógyítás vagy regeneráció, és nem úgy, hogy halhatatlanság. Aki képes magát regenerálni, az nem feltétlen halhatatlan is (lásd: Doctor Who). És még mindig nincs semmi, ami alátámasztaná, hogy a Jedik vagy a Sith-ek képesek lennének erre.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ez a te - szerintem téves - egyéni értelmezésed. Kicsit erős általános igazságnak beállítani.

Mondja az, aki lesöpőrte azzal, hogy "merő spekuláció" és ugyanolyan általános igazságként tálalja a saját vízióját. ;) Én legalább olyan dolgokkal próbálom alátámasztani, ami valóban elhangzik a filmben, nem olyanokkal, amiket az elhangzott dolgokhoz magam hozzágondolok még extraként.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Végezetül, azt meg már halkan jegyzem meg, hogy a VIII. kapcsán is elég komolyat tévedtetek pedig micsoda magabiztossággal jött a kijelentés, hogy Rey származása le van zárva, és hogy aki látta a filmet és nemcsak nézte, az felfogta, hogy egy senki és a szülei rossz emberek, mert hát aki leadja őt egy Unkarnak az csak rossz ember lehet. Hiába mondtam, hogy lehet itt egy csavar, és leadhatják azért is, mert védeni akarják, teljes magabiztossággal jött a kijelentés, hogy ez hülyeség. :D 

Most ez lesz a vesszőparipád? Nem tudom, te miért leled örömödet abban, ha valaki téved, de oké, örülök, hogy örülsz. Akkor már megérte magabiztosnak lenni. :) 

Megjegyzem, Rey szüleit én nem is érzem jó embernek. Lehet, hogy jó szándékkal tették, amit tettek, de a pokolba vezető út is azzal van kikövezve. Ez egy olyan stikli, ami miatt sosem fogok rájuk pozitív szereplőként tekinteni, de legalább méltó egy Palpatine-hoz. Szóval én nem változtattam az álláspontomon. Sajnos abban valóban tévedtem, hogy az ep9 - érzésem szerint csupán a hiszti miatt - újra előprángatta ezt az ep8-ban tényleg lezárt témát. Nem is vagyok a dologgal teljesen elégedett.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Tévedni emberi dolog, de azután, hogy így s*ggre huppansz, pont azt várnám, hogy nem jelentesz ki valamit biztosra, ami nem fekete-fehér csak a spekulációd. És tudod, hogy ez nem fekete-fehér, mert ez nem az első és vélhetően nem is az utolsó csörténk a halhatatlanság témában.  Többször is láttuk már, hogy a nagy spekulálás után nagy s*ggre ülés jött. Csak ilyenkor nem várnám, hogy megint jön a magas lóról kioktatás, mondván, hogy amit mondok, azt a filmek nem támasztják alá. Ja, jól van akkor. ;) 

Izgatna, ha életek múlnának rajta, de mivel egy kitalált világ kitalált szereplőinek kitalált képességeiről van szó, így ez a tévedés annyira sem hat meg, mint amikor azt hiszem, hogy már kihült a tea, aztán mégsem, és megégetem a nyelvemet. Pedig az sem zavar. A poén az egészben, hogy ezekre a nagy tévedésekre olyan jól emlékszel, de a nagy telitalálatokat már nem emlegeted fel olyan lelkesen. Persze @Mestal, akivel aztán nem felhőtlen a viszonyom, simán beidézett olyat, amivel majdnem telibe találtam az ep9-et. :D 

 

Amúgy az sem kizárt, hogy Palpatine csak abban nem hazudott, hogy Plageuis magát sem tudta megmenteni, de minden más csak humbug volt. Érdekes plusz lenne ez az ep3-ep9 kapcsolatához, mert az ep9 bizonyítaná, hogy amire Anakin vágyott, arra pont a Jedik voltak képesek, tőlük tanulhatta volna meg.

 

@Darth Cupsy Ne hidd, hogy a te posztodat ignorálom, csak már nem tudok mit hozzátenni azon túl, amit leírtam. Fölödleges köröket meg nem akarok róni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

@Darth Cupsy Ne hidd, hogy a te posztodat ignorálom, csak már nem tudok mit hozzátenni azon túl, amit leírtam. Fölödleges köröket meg nem akarok róni.

Nem gáz, igazából én is erre jutottam. :peace: :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

halhatatlanság.

Most már jobban értem az álláspontod. Viszont egyetlen film egyetlen pontján se hangzik el az a szó, hogy halhatatlanság, vagyis immortality. Amit Anakin keres az a "stop people from dying". Tehát ha így nézzük, akkor amit Plagueis tudhatott, az a midik általi életkreálás, amit öngyógyításra is fel tudott használni. De ez is ad egyfajta "örök életet" olyan értelemben, hogy ha nem ölnek meg, tudod magadat regenerálni, és természetes úton nem fogsz megmurdelni.  Ezért kaptam fel a fejem mikor kijelentetted hogy Plagueis örök élet ismerete tévedés.

 

Az EpIII-ban Anakin egyértelműen azt a képességet keresi, amivel Padmét megmentheti a haláltól. Plagueisnek is ez a képessége volt meg (he could save others from death but not himself). Ezt a mondatot viszont szerintem félreértelmezed. Szerintem itt nem azt mondja Palpatine, hogy Plagueis nem volt KÉPES megmenteni magát a haláltól, hanem azt: "Másokat meg tudott menteni a haláltól, de magát nem."  Amivel semmi újat nem mondott, hiszen Plagi meghalt, tehát az egy TÉNY, hogy ebben kudarcot vallott. Én is képes vagyok gyorsan kiszámolni, hogy mennyi 11x15, de ettől még lehet, hogy egy adott napon ez nem sikerült, és ez a mondat simán utalhat arra az egy szem múltbeli kudarcra, nem pedig a képesség hiányára.

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem tudhatjuk, kire gondolt Sidious, mert nem nevezte nevén.

Szerintem túlbonyolítod. Előtte Anakinnek egyértelműen Plagueisről beszélt az operában, hogy életet teremtett és megmentett másokat a haláltól.

Majd pár nappal később bedob egy olyat, hogy egy embernek sikerült eddig kijátszani a halált (amit ugye az elmondása alapján Plagueis megtett). Szerintem egyértelmű a kapcsolat a kettő között.

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És Talzin lélekvándorlós trükkje inkább egybevág Sidious lélekvándorlásával, nem pedig azzal, amit Plageuisról állított. ;) 

Ez jogos. Akkor megállapodhatunk abban esetleg, hogy Plagi tudása elegendő volt ahhoz, hogy öngyógyítást tolj és természetes úton sose halj meg, de Palpatine ennél többre vágyott, és ezt akarta kutattatni Vaderrel?

 

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na, ezt nem értem. Az oké, hogy azt gondolod, hogy hazudik.

Tuti, hogy hazudik. A kérdés, hogy mikor. Elhangzik az EpIII-ban a következő:

1. Plagueis meg tudott menteni embereket a haláltól

2. Plagueis minden tudását átadta a tanítványának (akiről tehát tuti tudni, hogy Palpi) majd meghalt.

3. Egyetlen ember tudta csak kijátszani a halált (Megjegyzés: nálam az, hogy valaki természetellenes úton megment embereket a haláltól, az a halál kijátszása).

 

Az jól látszik, hogy a 3 pont közül az egyik hazugság.

Most vagy Plagi nem játszotta ki a halált. Vagy nem mondta el Palpinak. Vagy nem csak egy ember játszotta ki a halált.

 

Nálam egyértelműen a 3-as pont a logikus, mint hazugság. Hiszen azzal minden egybevág:

Plagi embereket tudott megmenteni a haláltól.

Plagi átadta minden tudását és ezután Palpi megölte. És ez logikus, hogy akkor ölte már csak meg, amikor megkapta a tudást.

Logikus az is, hogy ezután bedob egy ilyen hazugságot Sidious, hiszen ha minden ütőkártyáját felfedné az átállt Vader előtt, akkor abba a hibába esne, mint Plagueis.

 

Most nézzük a 2-es pontot, mint hazugság:

Plagi embereket tudott megmenteni, ok.

Ha a 2-es pont ha hazugság, az azt jelenti, hogy Plagi nem adta át minden tudását Sidiousnak aki ettől függetlenül megölte őt. Nekem ez nem vall Palpatine-ra, hiszen tudjuk milyen számító. Ha tudja, hogy a mestere mekkora májer és még nem tudja a titkot, miért ölné meg? Ez sokkal kevésbé logikus mint az előző bekezdés.

Ebben az esetben az Anakinnek mondott 3. pont igaz lenne, de ez nálam nem áll össze kerek egésszé Palpatine 2-es pontbeli cselekedete miatt.

 

 Végül lehet az is, hogy az egyes Plagueis dolog a hazugság. Ez lehetséges, de én nem pártolom, mert sokat elvenne a sötét oldal körüli mítoszból. Szóval ennek nem igazán örülnék.

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondja az, aki lesöpőrte azzal, hogy "merő spekuláció"

Azért írtam, hogy merő spekuláció, mert kerek perec kijelentetted, hogy amit fentebb írt valaki az TÉVEDÉS. Elég erősen hiányzott onnan egy "szerintem". Mert ahogy fentebb írtam is, az EpIII-at simán lehet úgy értelmezni, hogy Plagueis ismerte az örök élet titkát, már ami a természetes halál kijátszását illet. A te teóriád is elképzelhető, de az enyém legalább annyira helytálló, így én nem venném a bátorságot leírni valakinek, hogy az, hogy Plagueis ismerte az örök élet titkát az TÉVEDÉS.

 

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A poén az egészben, hogy ezekre a nagy tévedésekre olyan jól emlékszel

Vajon miért? Lehet azért, mert anno eléggé szarul esett, hogy nagy mellénnyel kiosztottak egy olyan témában, amiben mindenki csak találgat? Áh, ahhoz biztos nincs köze ehhez a dolognak. :)Lentebb kéne tekerni teóriázgatáskor a kiosztás hangerőn és akkor nem hánytorgatnám fel én se Neked később, mert nem maradna meg tüskeként. ;)

 

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most ez lesz a vesszőparipád?

Fogod még "hallgatni", az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Donát írta:

Az jól látszik, hogy a 3 pont közül az egyik hazugság.

De miért ne lehetne mindhárom igaz? Az álnok gyilkosságot nem védhette ki, de más téren alkothatott nagyot. Ide egyelőre Sidious visszatérésének a magyarázata hiányzik.

 

51 perccel korábban, Donát írta:

Lehet azért, mert anno eléggé szarul esett, hogy nagy mellénnyel kiosztottak

Ez mikor volt konkrétan? Tudsz adni linket? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért ne lehetne mindhárom igaz? Az álnok gyilkosságot nem védhette ki, de más téren alkothatott nagyot. Ide egyelőre Sidious visszatérésének a magyarázata hiányzik.

Mert logikailag nem stimmel:

 

1. Plagueis meg tudott menteni embereket a haláltól

2. Plagueis minden tudását átadta a tanítványának (akiről tehát tuti tudni, hogy Palpi) majd meghalt.

3. Egyetlen ember tudta csak kijátszani a halált (Megjegyzés: nálam az, hogy valaki természetellenes úton megment embereket a haláltól, az a halál kijátszása).

 

Ha mindhárom igaz, akkor Plagueis kijátszotta a halált, átadta a tudását Palpinak, ezáltal nem csak egyetlen ember tudta kijátszani a halált, hanem rögtön kettő.

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez mikor volt konkrétan? Tudsz adni linket? 

1999.04.03-án 10 óra 23 perckor. Komolyan gondolod, hogy lementettem, hogy mikor volt? :roll: Attól, még pontosan emlékszem, hogy ez volt a téma, ahogy anno te is beszóltál, hogy Rey egy senki, ami már az első (nem a teaser) trailer első mondatából is kiderül, ami ugye a kedvencem. Nem felejtek el ilyesmit. Azért, mert több éves távlatból már nem tudom megmondani melyik napon volt, még így volt és mindig jön a szokásos Dzséjt féle védekezés, hogy neki ilyen a stílusa. Ám legyen, de akkor ilyenkor se csodálkozzon, hogy ez van. Nekem meg ilyen a stílusom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Ha mindhárom igaz, akkor Plagueis kijátszotta a halált, átadta a tudását Palpinak, ezáltal nem csak egyetlen ember tudta kijátszani a halált, hanem rögtön kettő.

Így már érthető. Az is lehet, hogy csak terelte a témát, hisz elvileg nem magáról beszélt hanem egy másik személyről. :)

 

52 perccel korábban, Donát írta:

1999.04.03-án 10 óra 23 perckor. Komolyan gondolod, hogy lementettem, hogy mikor volt? :roll:

A topikra gondoltam, nem a hozzászólás láncra, de látom sikerült. 

 

A Rey-es idézeteke átraktam a Rey topikba.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Azért írtam, hogy merő spekuláció, mert kerek perec kijelentetted, hogy amit fentebb írt valaki az TÉVEDÉS. Elég erősen hiányzott onnan egy "szerintem". Mert ahogy fentebb írtam is, az EpIII-at simán lehet úgy értelmezni, hogy Plagueis ismerte az örök élet titkát, már ami a természetes halál kijátszását illet. A te teóriád is elképzelhető, de az enyém legalább annyira helytálló, így én nem venném a bátorságot leírni valakinek, hogy az, hogy Plagueis ismerte az örök élet titkát az TÉVEDÉS.

Te nem mersz, nekem meg megvan ehhez a bátorságom. És? Min tírtam, örülök, ha örömödet leled a tévedésemben, csak még mindig nem értem, mért ezen élvezkedsz. Plusz eléggé nem hiszek abban, hogy ebben tévednék, és még semmit sem írtál, ami bizonyítaná. Én nem hiszek abban, ahogy te értelmezed a filmet. De, ha holnap kiadnak egy könyvet, amiben az áll, hogy Donát elmélete a helyes, akkor is csak annyit fogsz kapni tőlem, hogy "oké, neked volt igazad". Sajnos az ep8-nál is neked lett igazad, jobban örültem volna, ha Rey senki marad. Ez van, de ettől még a Föld forog tovább, az ég kék marad, a fű meg zöld. Viszont már megint az az érzésem, hogy én vagyok a téma, márpedig a topik címe Palpatine és nem Dzséjt szerepe az ep9-ben. Szóval maradjunk Palpatine-nál. Szerintem érdekesebb figura, mert szebb a szeme. :D

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Most már jobban értem az álláspontod. Viszont egyetlen film egyetlen pontján se hangzik el az a szó, hogy halhatatlanság, vagyis immortality. Amit Anakin keres az a "stop people from dying". Tehát ha így nézzük, akkor amit Plagueis tudhatott, az a midik általi életkreálás, amit öngyógyításra is fel tudott használni. De ez is ad egyfajta "örök életet" olyan értelemben, hogy ha nem ölnek meg, tudod magadat regenerálni, és természetes úton nem fogsz megmurdelni.  Ezért kaptam fel a fejem mikor kijelentetted hogy Plagueis örök élet ismerete tévedés.

De az öngyógyítás dolgot még mindig csak te gondolod hozzá. Ahogy az imortality, úgy a regeneration vagy a self healing sem hangzott el. Továbbra is olyasmit kántálsz, amit te költöttél hozzá. Lehet, hogy így van, de ne mond azt, hogy ezt a film aláttámasztja, mert nem. Plageuis meghalt, ennyi biztos a filmek alapján. Snoke miatt már kezdhetünk hinni abban, hogy az életkreálós része is igaz volt Palpatine szövegének, de még ez sem biztos, mert simán behozhatnak ide még Sith szertartást vagy anyámkínját. Bár mivel Abrams példázott a jelenettel, talán Snoke kreálásának is ez adott ihletett. Talán. És láthattunk már két olyan egyént, aki képes volt megmenteni másokat a haláltól, de önmagukat nem, így ez a része is sanszos. De olyat a film soha, sehol, semmilyen formában nem állít, utal vagy jelenít meg, hogy Plageuis képes volt önregenerálásra.

Megjegyzem, ezért: "Viszont egyetlen film egyetlen pontján se hangzik el az a szó, hogy halhatatlanság, vagyis immortality." - mondtam én azt, hogy tévedés az a kijelentés, hogy Plageuis birtokában volt az örök élet titkának, ahogy Cupsy írta. Aki ismeri az örök élet titkát, az nem hal meg. Soha, sehogy.

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem túlbonyolítod. Előtte Anakinnek egyértelműen Plagueisről beszélt az operában, hogy életet teremtett és megmentett másokat a haláltól.

Majd pár nappal később bedob egy olyat, hogy egy embernek sikerült eddig kijátszani a halált (amit ugye az elmondása alapján Plagueis megtett). Szerintem egyértelmű a kapcsolat a kettő között.

Mint írtam, ettől még gondolhatott másra. Mivel nem mondta ki, kire gondol (pedig miért is nem mondta ki, ha ennyire egyértelmű?), és nem egy "halált kijátszót láttunk", akikről Palpatine is tud, így nem egyértelmű. Amíg csak ep3 volt, addig elfogadtam ezt, de azóta van TCW is, és ezek kánon művek, és figyelembe kell vennünk. Lehet Plageuis is, meg még a felsoroltak is.

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Ez jogos. Akkor megállapodhatunk abban esetleg, hogy Plagi tudása elegendő volt ahhoz, hogy öngyógyítást tolj és természetes úton sose halj meg, de Palpatine ennél többre vágyott, és ezt akarta kutattatni Vaderrel?

Abban megállapodhatunk, hogy Palpatine többre vágyott, mint holmi öngyógyítás. Ő valódi halhatatlanságot akart, megőrzött individummal és jó fizikai kondícióval.

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Megjegyzés: nálam az, hogy valaki természetellenes úton megment embereket a haláltól, az a halál kijátszása

Értem, mire gondolsz a többi részben, de nálam az idézett résznél bicsaklik meg a dolog: szerintem ez csak szimpla életmentés, amíg nem olyan formán csinálják, mint az éjnővérek a zombikkal (meggyőződésem, hogy ez nem természetellenes a klinikai halál állapotában, így például Rey feltámasztása sem másabb, mint szívmasszással visszahozni valakit az életbe). Nálam a "kijátszotta a halált" azzal egyenlő, hogy ő maga ki tudja játszani. Képtelen meghalni, vagy meghal, de képes felétámadni.

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Vajon miért? Lehet azért, mert anno eléggé szarul esett, hogy nagy mellénnyel kiosztottak egy olyan témában, amiben mindenki csak találgat? Áh, ahhoz biztos nincs köze ehhez a dolognak. :)Lentebb kéne tekerni teóriázgatáskor a kiosztás hangerőn és akkor nem hánytorgatnám fel én se Neked később, mert nem maradna meg tüskeként. ;)

Sajnálom, többet ennél nem tudok mondani. Ha hiszek valamiben, továbbra is magabiztosan fogok kiállni mellette. Ha mégis tévedek, így jártam. De ha neked jobb attól, hogy a fejemhez vágod, akkor oké, nem fogom többé felhozni.

16 órával ezelőtt, Donát írta:

Fogod még "hallgatni", az biztos.

Hajrá! Tuti, hogy fogok még lehetőséget biztosítani rá. :peace:

15 órával ezelőtt, Donát írta:

mindig jön a szokásos Dzséjt féle védekezés, hogy neki ilyen a stílusa

Védekeztem én ilyennel most? Céloztam arra (nem először), hogy nem kéne olyannak kioktatnia, aki nem jobb nálam a kemény megszólalások terén, ám kettős mércét alkalmaz velem szemben. De nem védekeztem, pláne nem ezzel. Nincs is okom védekezni, mivel nem voltam vádolva.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az "örök élet" és a "halhatatlanság" két külön dolog. Az "örök élet" az pont az amit Donát mond, hogy természetes úton nem tud meghalni, nem öregszik vagy vissza tudja fordítani az öregedést a sejtjeiben illetve meg tudja gyógyítani magát bármilyen betegséggel szemben. A "halhatatlanság" meg az amikor pl. levágják a fejét és abba sem hal bele, vagy ha szíven szúrják abba sem. Szerintem amit Plagueis elért "a halál kijátszása" címen az egy olyan dolog aminél észnél kell lenni annak aki csinálja, tehát ő nem tudta magát megmenteni, mert mire észbe kapott volna addigra át volt vágva a torka és úgy nehéz beindítani a folyamatot, legyen az gyógyítás vagy a tudat kimenekítése a testből, ezzel szemben áll a Jedik "halhatatlansága" amikor eggyé válnak az Erővel és utána Erőszellemként vissza tudnak térni, ők ha már birtokában vannak annak a tudásnak/ lelki egyensúlynak ami ehhez kell, akkor álmukban is megölhetik őket, a folyamat akkor is lezajlik automatikusan.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

anno eléggé szarul esett, hogy nagy mellénnyel kiosztottak egy olyan témában, amiben mindenki csak találgat? Áh, ahhoz biztos nincs köze ehhez a dolognak. :)Lentebb kéne tekerni teóriázgatáskor a kiosztás hangerőn és akkor nem hánytorgatnám fel én se Neked később, mert nem maradna meg tüskeként. ;)

Vicces.

Mint kiderült (konkrétan JJ maga mondta) a 9. rész legtöbb jelenetén a forgatáson még javában változtattak (teljesen megváltoztatva a forgatókönyvet).

Szerintem totál irreleváns mit gondoltunk folytatásnak, mert ők sem tudták, és nem abból következett amit eddig láttunk (lehet hogy sokkal inkább azokból a sírásokból amiért menet közben a redditen nyavalyogtak az emberek, hehe). Ezek után mit számít hogy ellentmondtak neked egy olyan dologban amiről utólag kiderült hogy nem is volt kitalálva?

 

Gundel vitaműsorában egy ezoterikus asztrológus elkérte Puzsér születési dátumát órára percre pontosan (ami amúgy 1974 október 24 reggel 9 óra 15 perc) és utána elkezdte elemezni hogy milyen iszonyatos hatással volt rá abban a Skorpió hogy ilyen kemény és agresszív lett, és hogy az állatöv jegyek teljesen feltorlódtak nála, a felszálló holdcsomópont mély hatást tett rá. Erre Puzsér közölte hogy a szülészorvos lemondta az esti szülést mert nem ért rá családi okok miatt, így eltolták reggelre és csak azért nem lett Mérleg. :lol:

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhú, micsoda teóriázgatások zajlanak itten. Komolyan, tökre élvezem olvasgatni ezt a kis kardcsörtét. Rajongója vagyok a filmeknek, tv sorozatoknak, de olyan mélyre nem ástam bele magam, ahogyan néhányatok és sok információ újnak hat, amin érdemes elfilozófálgatni.

Egyrészt csuda jó, hogy lehet elméleteket gyártani Palpi felbukkanásával kapcsolatban,  másrészt viszont az átlag nézőt, aki nem ásta bele magát olyan szinten a filmek háttértörténetébe, zavarba ejtik. A héten két lightos sw rajongóval is beszélgettem és egyikük szerint a TROS "fura" film, míg a másikuk nem is értette, hogy hogyan támadt fel az a "csirkefogó". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem az "örök élet" és a "halhatatlanság" két külön dolog. Az "örök élet" az pont az amit Donát mond, hogy természetes úton nem tud meghalni, nem öregszik vagy vissza tudja fordítani az öregedést a sejtjeiben illetve meg tudja gyógyítani magát bármilyen betegséggel szemben. A "halhatatlanság" meg az amikor pl. levágják a fejét és abba sem hal bele, vagy ha szíven szúrják abba sem. Szerintem amit Plagueis elért "a halál kijátszása" címen az egy olyan dolog aminél észnél kell lenni annak aki csinálja, tehát ő nem tudta magát megmenteni, mert mire észbe kapott volna addigra át volt vágva a torka és úgy nehéz beindítani a folyamatot, legyen az gyógyítás vagy a tudat kimenekítése a testből, ezzel szemben áll a Jedik "halhatatlansága" amikor eggyé válnak az Erővel és utána Erőszellemként vissza tudnak térni, ők ha már birtokában vannak annak a tudásnak/ lelki egyensúlynak ami ehhez kell, akkor álmukban is megölhetik őket, a folyamat akkor is lezajlik automatikusan.

Én is így gondolom. 

 

Dzséjt: elnézést, ha túl toltam a dolgot. Abban egyetértünk, hogy nem értünk egyet Plagi kapcsán, leszámítva a Sidious mit kutatott Vader átállása után. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 11. - 8:23, cyrano írta:

Juhú, micsoda teóriázgatások zajlanak itten. Komolyan, tökre élvezem olvasgatni ezt a kis kardcsörtét. Rajongója vagyok a filmeknek, tv sorozatoknak, de olyan mélyre nem ástam bele magam, ahogyan néhányatok és sok információ újnak hat, amin érdemes elfilozófálgatni.

Egyrészt csuda jó, hogy lehet elméleteket gyártani Palpi felbukkanásával kapcsolatban,  másrészt viszont az átlag nézőt, aki nem ásta bele magát olyan szinten a filmek háttértörténetébe, zavarba ejtik. A héten két lightos sw rajongóval is beszélgettem és egyikük szerint a TROS "fura" film, míg a másikuk nem is értette, hogy hogyan támadt fel az a "csirkefogó". 

Off

Az ilyen hsz-ek után nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az útmutatóból kiderül, hogy létezik egy sith prófécia is, amely két, az Erőben összekötött személyről szól.

Így szól a meghatározás: "Ez a régi nyelven felvésett Örök Sith prófécia a "kettőről" szól, egy az Erőben összekötött párosról. Különös módon majdnem megegyezik a Kettő Törvényével - azzal a sith tantétellel, miszerint egyszerre csak két élő sith nagyúr lehet a galaxisban-, ám a hangsúlyok jelölései és a sortörések megváltoztatják bizonyos szavak jelentését.

 

Íme a profécia, szóljatok C3PO-nak és Babu Friknek, majd lefordítják. :D 

 

"Dzworokka yun;

Nyáshqúwai, nwiqúwai.

wotok tsawakmidwanottoi,

yuntok hyarutmidwanottoi."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legendákban volt fia Palpatine-nak, egy bizonyos Triclops. Akinek harmadik szeme a tarkóján volt, és fiatalkorában megőrült. :D 

 

Triclops_EGTC.jpg

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.