Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

42 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem tuti nem, mert egyrészt nem volt rá oka. Akkor még egészséges volt, még ha öreg is, de nyilván abban a testben kereste az örökélet titkát, önszántából nem áldozta volna fel magát, ha amúgy még hosszú évekig élhetett volna. Ez a terv csak a halála esetére volt élesítve.

Az a Palpatine aki általában mindenki előtt 686 lépéssel jár, tisztában léve azzal, hogy az örök életre való törekvése milyen fázisban tart, simán kifundálhatta, hogy betárazza Luke-ot utolsó mentségnek. Amúgy meg lehet, hogy egészséges volt, csak öreg, de ha te választhatnál, hogy egy vén trottyként éled hátra lévő életed vagy egy huszonéves életerős férfiként te melyiket választod? :D 

42 perccel korábban, pb69 írta:

Másrészt Luke hiába ölte volna meg, mert az nem a sith rítus keretében történt volna, szóval nem szállt volna át a lelke sehová.

Nem is arra gondolok, hogy a HCS 2-n egyből ölje meg Luke, hanem áttéríti aztán amikor eljön az idő akkor megteszi.

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ott csak egy új, fiatalabb tanítványt akart maga mellé, Vader helyére.

De arra amúgy meg mi szüksége volt? Ott volt Vader, amit kellett ő is meg tudta csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy meg lehet, hogy egészséges volt, csak öreg, de ha te választhatnál, hogy egy vén trottyként éled hátra lévő életed vagy egy huszonéves életerős férfiként te melyiket választod? :D

Az a baj, hogy azért az a rituálé kockázatos is lehetett. Ha ekkorra kísérletezték ki az egészet, akkor csak úgy éri meg bejátszani, ha már nincs más esély. Ha csak 10% esélye is van annak, hogy félresikerül, akkor már irreális kockázat, ha amúgy minden rendben van veled, csak épp idősebb vagy már. Én ilyet már csak akkor csinálnék magammal, ha nagyon nagy gáz van, addig mással próbálkoznék kitolni az életem. :)

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem is arra gondolok, hogy a HCS 2-n egyből ölje meg Luke, hanem áttéríti aztán amikor eljön az idő akkor megteszi.

Ja, hát ez éppenséggel elképzelhető. Csak az a nagy kérdés, hogy mennyire működhet ez utólag, ha egy sith tanítvánnyal akarja eljátszani. Aki ugye eleve mindig sóvárog a mestere megölésére és hogy önállóan átvegye a helyét. Ha én egy sith tanítvány vagyok és megkörnyékez a mesterem, hogy vegyek részt egy ilyen rítuson, akkor több okból kifolyólag is elutasítom. Vagy épp látszólag belemegyek a rítusba, aztán egy váratlan pillanatban levágom előtte, így jó eséllyel nem történik meg a "lélekvándorlás", viszont én leszek a nyerő. Eleve, ha a mesterem előáll egy ilyennel, azzal beismeri, hogy már a végét járja, gyengül. Ami nem egy életbiztosítás a sith-ek között. :)

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De arra amúgy meg mi szüksége volt? Ott volt Vader, amit kellett ő is meg tudta csinálni.

Vaderből már kisajtolta az öreg, amit tudott, szerintem elérte a határait, semmi új eredményt vagy áttörést nem remélhetett már tőle. Ráadásul nála is kérdés volt meddig bírja abban a testben. Azt se felejtsük el, hogy már Vader is eléggé csalódott lehetett, unhatta a mesterét, fel is kínálta Luke-nak, hogy árulják el Sidious-t. Az öreg is érezhette, hogy egyre inkább lépnie kell, mert nem biztos, hogy Vader már sokáig mellette marad.

Meg hát itt jött a nagy esély Luke személyében. A Kiválasztottat nem fogod lecserélni akárkire, még ha egy roncs is már. Luke viszont méltó utóda lehetett volna. Ha ott nem próbálja meg az átállítást, akkor lehet soha nem adatott volna ekkora lehetőség. Ha pl. Luke odavész vagy ilyesmi. Vagy a másik eset, hogy majd elcsábítja Vader, aztán akkor összefognak ellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem nem voltak bolyongó sith lelkek, mert ők nem maradtak így meg az Erőben. Sidious és a szekta valahogy kiokoskodta hogyan lehet még a halál után valahogyan életben maradni, de szerintem ez is időhöz kötött. Úgy tudnám elképzelni, hogy Sidious egyrészt paranoiás, másrészt előrelátó volt, így készült arra, hogy meghalhat. A klóntest elő volt készítve, a halála után pedig a szektások gyorsan nekiugrottak valami alattomos mesterkedésnek, sith mágiával. Ezáltal még "ráleltek" az öreg "lelkére", mielőtt az végleg elenyészett volna az Erőben.

Ennek alapján nem hinném, hogy mondjuk évekkel később képesek lettek volna feltámasztani, nem tudom mikor történt a "költözés". Ha mégis, akkor az olyasmi lehet, mint a jediknél, hogy el kell sajátítani hozzá valamit, csak akkor lesz még feléleszthető a sith lelke. Ezt Sidious megtanulta a hosszú élete során, valahogy rájött a titok nyitjára.

Akárhogy is, nem hiszem, hogy korábbi sith-ek, pláne nem az összes, lelke ott volt az Erőben, és egyszerre a sajátjával bekerült volna az ő testébe. Főképp, hogy akkor feltűnőbb változásoknak kellett volna történniük, nem? Mármint Sidious jellemében. Nem hiszem, hogy az összes sith-tel egyesülve is ennyire hasonló lett volna korábbi önmagához.

De akkor hogyan lehet benne Sidiousban az összes Sith tudása, anélkül, hogy bármilyen lélekvándorlás történt volna a régi Sith-ek és Sidious tartalék teste között? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

De akkor hogyan lehet benne Sidiousban az összes Sith tudása, anélkül, hogy bármilyen lélekvándorlás történt volna a régi Sith-ek és Sidious tartalék teste között? :) 

Tényleg két út létezhet, az egyik, hogy ez alap és mindig is benne voltak, a másik pedig, hogy a visszatérésekor jöttek vele. Az első esetben egyértelmű a helyzet. A másodiknál már sokkal nyíltabb a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy a regényváltozat után mennyivel leszünk okosabbak. Állítólag kb. 3 órás lett volna a film, ha minden benne marad, ami a regényben. Többek között Palpatine visszatérését is részletesebben megismerhetjük majd. Szerintem az is kiderül, mi a tényleges ábra ezzel a szellemesdivel. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

De akkor hogyan lehet benne Sidiousban az összes Sith tudása, anélkül, hogy bármilyen lélekvándorlás történt volna a régi Sith-ek és Sidious tartalék teste között? :)

Úgy, hogy elvileg a sith-eknél az a dolgok rendje, hogy a mester átadja minden tudását a tanítványának, aki aztán elárulja. De már nagyobb tudású, mint a mestere volt, aztán persze őt is elárulja majd egy olyan tanítvány, aki meg tőle tanult el mindent. Nyilván ez nem ilyen tiszta matek, hogy akkor tényleg mindent tud a tanítvány, amit a mestere, plusz még hozzátanul dolgokat. De az elv ez, utalhatott erre is Sidious. Nem hiszem, hogy mindent szó szerint érdemes értelmezni, amit mondott, vagy akár más mondott. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Úgy, hogy elvileg a sith-eknél az a dolgok rendje, hogy a mester átadja minden tudását a tanítványának, aki aztán elárulja. De már nagyobb tudású, mint a mestere volt, aztán persze őt is elárulja majd egy olyan tanítvány, aki meg tőle tanult el mindent. Nyilván ez nem ilyen tiszta matek, hogy akkor tényleg mindent tud a tanítvány, amit a mestere, plusz még hozzátanul dolgokat. De az elv ez, utalhatott erre is Sidious. Nem hiszem, hogy mindent szó szerint érdemes értelmezni, amit mondott, vagy akár más mondott. ;) 

De hát ezt korábban is mondhatta volna akkor, pl. az EpIII-ban vagy az EpVI-ban, de most először halljuk tőle, hogy ő az összes Sith. Ez egyértelműen egy új vonal, ami így tuti, hogy a feltámasztásával van összefüggésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De hát ezt korábban is mondhatta volna akkor, pl. az EpIII-ban vagy az EpVI-ban, de most először halljuk tőle, hogy ő az összes Sith. Ez egyértelműen egy új vonal, ami így tuti, hogy a feltámasztásával van összefüggésben.

Most azért mondta mert ez a SAGA lezárása, minden arra ment ki. :) A Disney ezzel ezt a vonalat lezárta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De hát ezt korábban is mondhatta volna akkor, pl. az EpIII-ban vagy az EpVI-ban, de most először halljuk tőle, hogy ő az összes Sith. 

Ez olyan dolog, hogy az OT-ben meg azt nem mondták, hogy ők Sithek, így a PT trilógia idején ez a mondat ugyanúgy megállta volna a helyét "korábban is mondhatta volna", DE nem mondták ez szerintem ugyanaz a szitu. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, lehet ez is egy értelmezés. Nekem jobban tetszik, hogy a rituáléval megváltoztak a dolgok. Szerintem jobban adja magát, hiszen ő is bele került egy testbe, innentől csak egy lépés, hogy valahogy befogják a többi Sith maradványát is. Nekem ez jobban illeszkedik a sztoriba, minthogy most állt elő egy ilyen kulcs infóval. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én @Donátváltozatát kultiválom, van valami kellemesen misztikusan hátborzongató abban, hogy Sidiousban tényleg ott volt az összes Sith tudása és szelleme, és eze a katyvasz adta ki Palpatine-t. És itt én becsatornázom magamnak @Bomarrötletét is, hogy ez alap dolog a Sith-eknél. Ha egy tanítvány megöli a mestert, akkor annak szelleme - az összes korábbi, begyúrt szellemmel - átkerül a tanítványba. Ez egy olyan brutális, természetellenes dolog (lélekvándorlás, lelkek keveredése), hogy nem csodálom, ha az Erő feldobja tőle az egyensúlyt.

A rituálé persze egy érdekes rész ennek, de azt is el tudom képzelni, hogy ha egy Sith mester elérkezettnek látja az időt, akkor Palpatine-hoz hasonlóan áldozza fel magát a tanítvány javára. Ugyan nem állhat mindenki szolgálatára több ezer Sith szektás arc, de itt talán a mennyiség nem játszik közre, és elég, ha pár hódoló kántálja a nótát. Márpedig Sith drukkerek mindig is voltak.

Az egyetlen dolog, ami az egész ellen szól, hogy Sidious elvileg álmában ölte meg Plagueist, bár lehet, hogy a szelleme(i) még így is elfogható volt, elvégre azért Sidious nagy májer volt.

 

Amúgy Snoke szerepe is érdekes Palpatine tervében, amely ugyan a filmeket nézve "csak egy" báb, de a nagy egész - az EU-t is belevéve - egy újabb ékes példája annak, hogy Palpatine mesterien képes alkalmazkodni. Ugye a Contingency eredeti változatában Gallius Rax vezette volna az Első Rendet (és az a sanda gyanúm, hogy Yupe Tashu az Örök Sith-et), mint Uralkodó, és a terv nem szólt arról, hogy őt a Jakkun megöli Sloane, és átveszi a helyét. Szóval Palpatine-nak kellett egy új báb az Első Rend élére, aki képes ellenállni, akár le is győzni az olyan hitvány alakokat, mint Sloane, sőt akkor talán már Ben Solo átcsábítására is megvolt a terv, így jól jöhetett neki egy Erőhasználó lény. Mivel a kiválasztott figurákkal befürdött, egy Erőhasználó felkutatása és kitanítása meg időigényes, ráadásul a hűségét semmi sem szavatolja, így jöhetett képbe az, hogy akkor Darth Plagueistől szerzett tudásával kreál egy életet Snoke képében. Egy individum, ami képes uralni és irányítani az Első Rendet, de valamilyen módon mégis hozzá van kötve mesteréhez, Darth Sidioushoz. Hogy ezt a hűséget erős gondolati fogsággal vagy a Preatorianus őrség levágásra készen álló fegyvereivel szavatolta, az már lényegében mindegy.

Bár én úgy képzelem, hogy Snoke teljesen individum volt, előre programozott célokkal, ugyanakkor a Preatorianus őrség nem csak azért állt ott készenlétben, hogy védje a fővezért, hanem azért is, hogy ha túlságosan elkanyarodna Sidious céljaitól, akkor leváltsák egy másik Snoke-ra.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ki tudja? Lehet, hogy többször is cseréltek "Snoke"-ot. Az EPVII-es megjelenése kicsit másként nézett ki mint a VIII-as, ezt már annó is megemlítette valaki. Lehet, hogy a TLJ már másik klón volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár én úgy képzelem, hogy Snoke teljesen individum volt, előre programozott célokkal, ugyanakkor a Preatorianus őrség nem csak azért állt ott készenlétben, hogy védje a fővezért, hanem azért is, hogy ha túlságosan elkanyarodna Sidious céljaitól, akkor leváltsák egy másik Snoke-ra.

Ez már bennem is felmerült. Snoke hihette azt, hogy őt védik, tehát nem feszélyezte egyáltalán, miközben Palpi szokás szerint két legyet ütött egy csapásra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az EPVII-es megjelenése kicsit másként nézett ki mint a VIII-as, ezt már annó is megemlítette valaki. Lehet, hogy a TLJ már másik klón volt. 

Ezt az ötletet én megvettem! :) 

 

Az előző hozzászólásomat egy bekezdéssel kibővítettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én @Donátváltozatát kultiválom, van valami kellemesen misztikusan hátborzongató abban, hogy Sidiousban tényleg ott volt az összes Sith tudása és szelleme, és eze a katyvasz adta ki Palpatine-t. És itt én becsatornázom magamnak @Bomarrötletét is, hogy ez alap dolog a Sith-eknél. Ha egy tanítvány megöli a mestert, akkor annak szelleme - az összes korábbi, begyúrt szellemmel - átkerül a tanítványba. Ez egy olyan brutális, természetellenes dolog (lélekvándorlás, lelkek keveredése), hogy nem csodálom, ha az Erő feldobja tőle az egyensúlyt.

A rituálé persze egy érdekes rész ennek, de azt is el tudom képzelni, hogy ha egy Sith mester elérkezettnek látja az időt, akkor Palpatine-hoz hasonlóan áldozza fel magát a tanítvány javára. Ugyan nem állhat mindenki szolgálatára több ezer Sith szektás arc, de itt talán a mennyiség nem játszik közre, és elég, ha pár hódoló kántálja a nótát. Márpedig Sith drukkerek mindig is voltak.

Az egyetlen dolog, ami az egész ellen szól, hogy Sidious elvileg álmában ölte meg Plagueist, bár lehet, hogy a szelleme(i) még így is elfogható volt, elvégre azért Sidious nagy májer volt.

Ez nekem is bejönne, adna egy különleges misztikus vonalat a sith-eknek. Bár a teória erősen hajaz a Hegylakóban látottra, azért annyira nem egyezik, hogy zavarjon. :D 

 

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezt az ötletet én megvettem!

Lehet, hogy volt egy szekrény tele Snoke klónokkal a Supermacy-n. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy volt egy szekrény tele Snoke klónokkal a Supermacy-n. :D

Azt tudjuk, hogy Snoke-nak volt egy privát siklója, amit a trónterméből közvetlen el lehetett érni (ezzel lépett le Rey) - vagyis a tróntermének volt egy a hajó többi részétől független kikötője, így anélkül lehetett új Snoke-ot behozni és a régit kidobni, hogy azt a Preatorianus gárdistákon kívül senki sem láthatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A rituálé persze egy érdekes rész ennek, de azt is el tudom képzelni, hogy ha egy Sith mester elérkezettnek látja az időt, akkor Palpatine-hoz hasonlóan áldozza fel magát a tanítvány javára.

Szerintem ez teljesen ellentétes a Sith gondolkodás móddal, a Sithek önzőek, befelé fordulnak, csak magukra gondolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem ez teljesen ellentétes a Sith gondolkodás móddal, a Sithek önzőek, befelé fordulnak, csak magukra gondolnak.

Ez igaz, de valamilyen szinten legalább a Sith renddel törődniük kell, máskülönben több száz évvel ezelőtt megpistultak volna. Hiszen csak ketten vannak, ami nagy kockázati tényező, ahogy az is, ha a mester idejekorán hal meg és nem adja tovább a tudását - így elég nagy a tudás lemorzsolódásának, torzulásának a lehetősége.

Ha meg már a vén mester amúgy is a halálán van, miért ne áldozhatná fel magát a Sith túlélésének oltárán? Nyilván nem egy ereje teljében lévő nagyúr önfeláldozására gondolok, aki előtt még évtizedek vannak, hanem olyanra, aki előtt már csak jelentéktelenül kevés idő van. És még csábító is lehet ez egy Sith-nek, hiszen ez valamilyen szinten számára is a tovább létezés garanciája. Mert a halál peremén úgy tűnik, Palpatine-ig csak két alternatíva állt a Sith előtt:

1. Végleg eggyé válni az Erővel és mindent elveszíteni - ettől ugye pont az önzőségük miatt rettegnek, és talán pont emiatt tárták fel a másik alternatívát:

2. A tanítványban tovább létezni - nem tökéletes megoldás, hiszen az individum valószínűleg elvész, de még mindig jobb, mint az alternatíva, a teljes elmúlás.

Persze tovább kutattak az individum teljes és tökéletes örökéletét előidéző tudást, és a legnagyobb sikert most egyértelműen Sidious érte el (az individum megmaradt), de még az sem tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez igaz, de valamilyen szinten legalább a Sith renddel törődniük kell, máskülönben több száz évvel ezelőtt megpistultak volna. Hiszen csak ketten vannak, ami nagy kockázati tényező, ahogy az is, ha a mester idejekorán hal meg és nem adja tovább a tudását - így elég nagy a tudás lemorzsolódásának, torzulásának a lehetősége.

De ha ideje korán hal meg a mester akkor az valami váratlannak a következménye, így akkor sincs lehetőség az önfeláldozásra. Amúgy meg ez egy elég kényelmes megoldás, a Sithek "evolúciójában" szerintem az volt nagyszerűen megalkotva, hogy van egy erős mester akinek a tanítványa egyszer ellene fordul és ha elég erős akkor legyőzi a mesterét, így egy erősebb Sith lesz a következő generáció feje, ha nem tudja legyőzni akkor meghal és nem egy méltatlan valaki lesz a következő mester, ezáltal a Sithek folyamatosan erősödnek. Ezzel az önfeláldozósdival meg csak egyfajta szintentartás van.

Idézet

Ha meg már a vén mester amúgy is a halálán van, miért ne áldozhatná fel magát a Sith túlélésének oltárán?

Mert ebben az esetben már amúgy is biztosított a Sith túlélése, hisz egy vén mesternek már minden bizonnyal volt ideje a tudását átadni a tanítványának. Egy Sithnek pedig szerintem minden esetben vonzóbb és elsődleges az, hogy ő mint egyén létezzen, így foggal-körömmel kapaszkodik az életébe, hisz a Sithek túlélése biztosított a tanítvány által.

Idézet

Nyilván nem egy ereje teljében lévő nagyúr önfeláldozására gondolok, aki előtt még évtizedek vannak, hanem olyanra, aki előtt már csak jelentéktelenül kevés idő van. És még csábító is lehet ez egy Sith-nek, hiszen ez valamilyen szinten számára is a tovább létezés garanciája. Mert a halál peremén úgy tűnik, Palpatine-ig csak két alternatíva állt a Sith előtt:

1. Végleg eggyé válni az Erővel és mindent elveszíteni - ettől ugye pont az önzőségük miatt rettegnek, és talán pont emiatt tárták fel a másik alternatívát:

2. A tanítványban tovább létezni - nem tökéletes megoldás, hiszen az individum valószínűleg elvész, de még mindig jobb, mint az alternatíva, a teljes elmúlás.

Egy Sith végletekben gondolkodik, szerintem nekik ez a részmegoldás nem lehet elfogadható. Azonban most beugrott a Bane trilógia 3. könyve, ha jól emlékszem, ott is volt valami lélekvándorlás dolog és a vége eléggé sejtelmes volt, hogy akkor most ki is van Zannah testében. Szóval mégiscsak elfogadhatónak tartom, ha ez az önfeláldozás valójában nem is igazából az lenne, és miután a rituálé megtörtént utána a mester és a tanítvány tudata "összecsap" egymással a test birtoklása felett, így a fenti "evolúciós" dolog is megmaradna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gondolom ez kánon könyv. 

Nem, nem az, de láttunk már példát arra, hogy átemelnek dolgokat a Legendsből és amíg nincs rácáfolva addig ezt sokkal elfogadhatóbbnak érzem, mint, hogy egy Sith önként beledobja magát a közösbe, még ha nincs is más választása. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott eszembe , hogy ugyan mi értelme lenne annak a Sith dogmának , hogy a tanitványnak meg kell támadnia mesterét es elragadni a hatalmat , ha az alapból úgyis rá fog szállni,  mert az öreg mester így is úgy is bele fog költözni , hogy a létezésének töredéke fennmaradjon , tovább éljen a tanitványban ? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az jutott eszembe , hogy ugyan mi értelme lenne annak a Sith dogmának , hogy a tanitványnak meg kell támadnia mesterét es elragadni a hatalmat , ha az alapból úgyis rá fog szállni,  mert az öreg mester így is úgy is bele fog költözni , hogy a létezésének töredéke fennmaradjon , tovább éljen a tanitványban ? 

Valószínűleg nem pont így működik ez a testcserés dolog. Sajnos erről egyelőre elég keveset tudunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De ha ideje korán hal meg a mester akkor az valami váratlannak a következménye, így akkor sincs lehetőség az önfeláldozásra. Amúgy meg ez egy elég kényelmes megoldás, a Sithek "evolúciójában" szerintem az volt nagyszerűen megalkotva, hogy van egy erős mester akinek a tanítványa egyszer ellene fordul és ha elég erős akkor legyőzi a mesterét, így egy erősebb Sith lesz a következő generáció feje, ha nem tudja legyőzni akkor meghal és nem egy méltatlan valaki lesz a következő mester, ezáltal a Sithek folyamatosan erősödnek. Ezzel az önfeláldozósdival meg csak egyfajta szintentartás van.

Igen, ha váratlanul meghal, akkor így jártak, de szerintem a mesterek nem véletlen maradtak távol a bonyodalmaktól. Legalábbis szerintem nem Sidious szokott rá arra, hogy kerüli az életveszélyes szituációkat - sőt nagyon úgy tűnik, hogy Maulig ez a tanítványokra is jellemző volt. Szóval olyan sok váratlan halál nem fordulhatott elő - arra meg ott van biztosítéknak, hogy a Sith mester szóban, holokronok által, meg még ki tudja milyen módszerekkel minnél több tudást átad.

Az, hogy valaki meg tud ölni valakit, még nem teszi erősebbé, sem méltóvá a halott posztjára. Palpatine álmában ölte meg Plageuist, akkor ő mitől erősebb? Pont, hogy ezzel azt bizonyítja Sidious, hogy elég erősnek vélte a mesterét ahhoz, hogy szemtől szembe ne merjen vele kiállni. Ráadásul, a harc így is egyenlőtlen, hiszen a mester öregszik. Elég kivárni, míg járókeretre szorul, aztán agyon lehet csapni. Úgy meg azért könnyű erősnek lenni, ha egy fizikailag gyengével állsz ki. Szóval így sem túl jó mérőfok ez. Arról nem beszélve, hogy a módszer alapvető hibája, hogy ha a Sith tanítvány türelmetlen, már azelőtt megölheti a mesterét, hogy a Sith tudás negyedét átadta. Akkor meg batyhatja a rend az egészet. És mi van akkor, ha a mester a halálán van, de olyan béna a tanítványa, hogy képes megölni. Akkor a mester ott van tanítvány nélkül, és nincs ideje egy újabbat kiképezni. A rend újfent batyhatja.

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert ebben az esetben már amúgy is biztosított a Sith túlélése, hisz egy vén mesternek már minden bizonnyal volt ideje a tudását átadni a tanítványának. Egy Sithnek pedig szerintem minden esetben vonzóbb és elsődleges az, hogy ő mint egyén létezzen, így foggal-körömmel kapaszkodik az életébe, hisz a Sithek túlélése biztosított a tanítvány által.

És affinitása is volt rá? Ha ennyire önzők, ahogy te állítod, hogy a Sith rend fennmaradása is sokadlagos számukra, akkor akár a legfontosabb tudást meg is tarthatják maguknak. Vegyük példának Sidioust, ő elég sok mindent eltitkolt Dooku és Vader elől. Konkrétan tudjuk, hogy Dookunak lövése sem volt arról a praktikáról. amivel Sidious betámadta Yodát a TCW végén. Ha Sidious meghalt volna, ez a tudás elveszik, mert nem adta át a tanítványának.

Az meg egy dolog, hogy foggal-körömmel ragaszkodik, de ha nincs módja rá? Most komolyan, azért egy Sith sem lehet annyira ostoba, hogy fél órára van a haláltól, már össze sz*rja-hugyozza magát, az ágyból ki sem tud kelni, de még így sem hajlandó egy olyan lehetőséget vállasztani, ami legalább részben szavatolja a túlélését, ellenben azzal, hogy végleg elenyészik. Aki ennyire önző, az tanítványt sem fogad maga mellé, mert a tudás csak az övé és amúgy is felesleges kockázat.

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egy Sith végletekben gondolkodik, szerintem nekik ez a részmegoldás nem lehet elfogadható.

Annyira azért nem gondolkodnak végletekben, hogy ne lássanak alternatívákat, jobb megoldásokat. Ha végletesen végletekben gondokodnának, Palpatine nem lenne annyira jó rögtönző.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az jutott eszembe , hogy ugyan mi értelme lenne annak a Sith dogmának , hogy a tanitványnak meg kell támadnia mesterét es elragadni a hatalmat , ha az alapból úgyis rá fog szállni,  mert az öreg mester így is úgy is bele fog költözni , hogy a létezésének töredéke fennmaradjon , tovább éljen a tanitványban ? 

Arra, hogy megmérgezze a bizalmat, erősítse a gyűlöletet, a haragot, a félelmet, és mindkét Sith-et éberen tartsa. A Sith mester így nem dőlhet hátra kényelmesen, hogy úgyis biztosítva van a jövője, és a tanítvány esetében sincs ott annak a lehetősége, hogy cseszik tanulni, mert úgyis mindent megkap a mestertől ajándékba. Amúgy a tanítványt nem is feltétlen kell értesíteni a dologról, nehogy visszautasítsa az ajánlatot - elvégre nem biztos, hogy vonzó számára a lehetőség, hogy a lénye valamilyen módon befogad egy másikat -, és esetleg szándékosan úgy végez vele, hogy esélye se legyen a mesternek a rituálé végrehajtásához.

Már ha kell ez az egész kántálás dolog, és mindez nem csak a körítés. Mert ha az sem kell, akkor lényegében amint egy tanítvány levágja a mesterét, máris jön a szellem. Végül is, Palpatine mindenféle kántálás nélkül élt tovább, és tippre azt mondanám, hogy azért kényszerült klón testbe, mert a halálakor elérhető távolságra egy Sith tanítvány sem volt már, és talán annak, hogy befogadja a test a szellemet, a Sötét Oldalon kell állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy nem láttunk még ilyen tanítvány-mester gyilkosságot. Biztos kell valami rituálé az "átkeléshez", mert ha csak úgy megtörténik, akkor nem kell félni attól, hogy a tanítványod megöl, hipp-hopp már benne is vagy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem félhetnek tőle, hiszen a mester még így is elveszti az identitását és csak egy massza része lesz, ami azért nem feltétlen a legjobb állapot számukra. Ezért érzem úgy, hogy ez már csak egy "ha nincs ló, jó a szamár is" lehetőség. Nem kívánt állapot, de még mindig jobb, mint a tényleges halál.

Persze, mindez csak elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kérdéses még, hogy vajon Palpatine megpróbált beleköltözni Vaderbe? Az a kék energianyaláb igen csak nyaldosta a fekete páncélt, Sidious peche, hogy akkor már Anakin ismét Jedi volt. Persze ez elvileg nem számított volna, hisz Rey is az volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.