Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Yoda József írta:

Brodie már írta, hogy csak az nem kánon, ami ellentmond a filmnek.

Ez nem igy van. A filmregényekben irtak akkor is felülirhatók utólag ha eredetileg nem mondtak ellent az alapul szolgáló filmnek. Lásd például azt hogy az ep.7 regény változata végén találkozik Poe és Rey, ami nem mond ellent az ep.7-nek. Később a kánon még se igazodott ehhez és az egészet felülirta az ep.8. De épp igy a Snoke-ról csepegtetett korábbi infókat is jórészt dobták a kukába, pedig anno azok se voltak ellentmondásosak. A filmregények egyszerüen nem kánon művek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Távol álljon tőlem, hogy ezt a klónos verziót védjem, mert szerintem baromi fantáziátlan, de most nem azonos a helyzet a fenti példákkal.

Az eddigi interjúk alapján az ep9-es Palpatine eredetéről készült jelenet is, csak ki lett vágva.

Szóval van már ennek hivatalos alapja, nem hinném, hogy a regény írójára bízták, hogy találjon ki ő valamit, mert ez annyira nem fontos, később majd felülírhatjuk. 

Azért ennek nagyobb a súlya, minthogy Rey és Poe mikor találkoztak először. :)

 

Amúgy tényleg nem jó, hogy erre nem ad választ a film.

Bár én azt sem értem, hogy az ep3-ban mitől torzult el Palpatine. :D (a villámoktól? akkor miért lett rossz fogsora, hosszú körme, félig kopasz, stb...) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez nem igy van. A filmregényekben irtak akkor is felülirhatók utólag ha eredetileg nem mondtak ellent az alapul szolgáló filmnek. Lásd például azt hogy az ep.7 regény változata végén találkozik Poe és Rey, ami nem mond ellent az ep.7-nek. Később a kánon még se igazodott ehhez és az egészet felülirta az ep.8. De épp igy a Snoke-ról csepegtetett korábbi infókat is jórészt dobták a kukába, pedig anno azok se voltak ellentmondásosak. A filmregények egyszerüen nem kánon művek.

Ez tény, hogy utólag felülírható, kérdés, hogy ezt felfogják-e. Szerintem nem véletlenül hívják a könyvet "Expanded Edition" - nek. Ezt a filmregényekre eddig nem biggyesztették rá, nem?

 

Egyébként a film is a klónozós teóriát erősíti Dominic Monoghan karakterén keresztül.

 

Amúgy inkább legyen klón, minthogy ez az eredeti teste. Más lehetőség ugyanis nincs. Vagy klón, vagy fiziksilag túlélte, hogy felrobbant a Halálcsillag, ami baromság.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy inkább legyen klón, minthogy ez az eredeti teste. Más lehetőség ugyanis nincs. Vagy klón, vagy fiziksilag túlélte, hogy felrobbant a Halálcsillag, ami baromság.

Palpatine kimondja, hogy egyszer már meghalt. Szóval azt a zuhanást nem élte túl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine kimondja, hogy egyszer már meghalt. Szóval azt a zuhanást nem élte túl. 

Végül is az öreg tudja a legjobban, higgyünk neki. :) Nem hiszem, hogy akkor és ott hazudna Kylo-nak, mégha ez gyakran meg is esik.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine lelkének átmentésére ez a klón test akkor sem magyarázat. Attól tartok, ahogy Snoke-t sem magyarázták meg a IX. epizódig eltelt 4 évben, itt már nem fognak ezzel bajlódni, hiszen már az új projekt (High Republic) van már terítéken. Kár érte. De azért a regény változatot még megvárom, hátha...... Vagy ajáljon valaki valami regényt, képregényt, akármit amiben ezzel eddig foglalkoztak. Légyszi!:cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az eleje tetszett ahol beszél a sok fikamajomnak. 

 

Amúgy nekem bejön ez a teória, hogy csak egy teste volt de ő nem egy olyan klón mint Jango, hogy tömeggyártásra teremtetett. Jobban érdekelne, hogyan mentették meg a szellemét. Bár valószínű, hogy nem csak az övé költözött a testbe hanem az össes korábbi sith is? :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az összes Sith dologgal még mindig nem tudok mit kezdeni. Ha később szépen kifejtik hogyan is gondolták ezt a dolgot, több, mint valószínű, hogy elfogadom.... de jelenleg számomra olyan semmilyen egyelőre ez a téma. Egyelőre nem szó szerint értelmezem a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Én is gy gondolom, és ezzel nincs is semmi bajom! Valahogy nem tudom szó szerint értelmezni a dolgot. Mint ahogy Rey-ben sem volt ott szó szerint az összes Jedi szelleme!

Szerintem meg pont hogy szószerint értelmezve hihető az egész. Ha Rey csak pusztán önerejéből, segítség nélkül lenyomta volna Palpatine-t, na az szerintem elég gáz lenne. Palpatine "erőviharát" meg tök jól lehet magyarázni azzal, hogy az összes eddigi Sith hatalmának a birtokában volt. A végső összecsapásuk így pedig szó szerint a fény és a sötétség harca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem így is értelmezhető volt úgy.

Rey önmagában is hihetetlen dolgokra volt képes. Az, hogy a rég letűnt Jedi mesterek még támogatták is, mögé álltak, még nagyobb erővel ruházta fel (láttuk, hogy Erő szellemként is képesek hatni fizikailag a való világ síkjára, szóval nem lehetetlen, hogy erőben is tudták segíteni Rey-t) Palpatine-t is valami hasonló módon képzelem... (ugye ő a Sith-ek utolsó hírmondója, az egész rend képviseletében volt ott, ergo az összes Sith-et képviselte egy személyben. Rajta áll vagy bukik a rend sorsa. Ahogy Rey esetében a Jediké. 

Ami Palpatine erejét illeti. Alapból is tápos volt a csóka, aztán meg épp előtte, frissen szívta ki az életerőt a Diádból, ami generációk óta nem volt tapasztalható (t.i. a diád) ... szóval egy ilyen diád láthatóan önmagában is rettenet különleges és hatalmas Erő-képességek felvonultatására volt képes. 

Továbbra sem szimpatikus, hogy az összes létező Sith szelleme ott volt Palpatine klón testében. 

Mondom, ha ezt jól megmagyazázzák el fogom fogadni.... de egyelőre a fenti módon képzelem a dolgot.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 13. - 11:53, Donát írta:

Eddig én is ellene voltam a gondolatnak, több okból is. Bármennyire utálom magam, de a teaser fényében muszáj kiírnom magamból az alábbi gondolatokat.

 

Szóval eddig messzire kergettünk mindenkit, aki azzal jött, hogy mi van, ha Palpatine valahogy klónozta magát és hogy anno ez milyen jól sült el a Dark Empire sorozatban. Eléggé zs filmes húzás egy ilyen feltámasztás, ami miatt én eddig ellene voltam, de van itt néhány extra faktor, amit figyelembe kell vennünk:

1. Palpatine mindig le akarta győzni a halált. Logikusnak tűnik, hogy amíg a Sith praktikákkal nem járhatott teljes sikerrel, más megoldást is szem előtt tartott

2. A messzi-messzi galaxisban a klón technológia létezik, olyannyira, hogy egy seregnyi katonát gyártottak le így

3. A PT-ből megismert Palpi mindig B), C), D) tervekkel készült azokra az esetekre, ha az eredeti számítása nem jönne be

4. Az ER egész koncepciója Palpatine-tól származik

5. Az ismeretlen régióba és onnan vissza az ismert galaxisba meglehetősen nehézkes a közlekedés

 

Mindezeket mérlegelve, még ha nehezen fogadná is be a gyomrom, a teaser óta már nem tartom lehetetlennek az alábbi scenáriót:

 

Palpatine nem tudta megtanulni Plagitól azt a praktikát, amivel legyőzte a halált. Amikor a Birodalom élére állt, még Vadert is befogta a kutatásba, de nem jött össze a hőn áhított tudás. Palpatine ekkor a galaxis korlátlan ura, hozzáféréssel bír -szinte - minden technológiához és eszközhöz, ami a galaxis ismert részében létezik. Azt is tudjuk, hogy Thrawn vezetésével fontos kutatásokat végez az Ismeretlen régióban is. Viszont van egy bibi: ha egyik nap, mondjuk hajszárítót dob a kádba, miközben fürdik, vagy félrenyeli kedvenc Coruscant-i sültjét, akkor bizony a galaxis egyszer és mindenkorra megszabadul az ő végtelen bölcsességétől, jóságától és tehetségétől. Arról az eshetőségről nem is beszélve, hogy ne adj' isten elárulják, de hát a Sith-eknél az nem túl gyakori amúgy sem...

 

Szóval ismerve a klón háborút, Palpatine-ban nyilván felmerülhetett, hogy leklónozza magát és a fenti balesetek eshetőségére készül egy B tervvel. Azonban ennek komoly kockázata is van. Senki sem ismeri olyan jól őt, mint ő saját magát. Pontosan tudja, hogy mire képes. És azt is tudja, hogy jelenleg nincs másik lény a galaxisban, aki akárcsak megközelítőleg és ki tudná találni, mi jár a fejében. Ha leklónozza magát, az nemcsak B terv, de potenciális veszélyforrás is - saját magára nézve. Arról nem is beszélve, hogy jó sok évbe telik, mire olyan állapotba kerül a klón, hogy lehet vele valamire menni.

És itt jön képbe két dolog: 1) az ismeretlen régió 2) az időugrás a VI-VII között. Az Ismeretlen régióban egy ilyen klónt minden bizonnyal Palpatine el tudna rejteni. Kell egy csatlós, akiben megbízik (vagy akit majd megöl), aki segít neki elrejteni a B) tervet (mit B), legyen inkább stílszerűen Zs), hogy egyrészt amíg fiatal és sebezhető, addig ne derüljön ki a hol léte, másrészt pedig nemcsak a klónt kell védeni a galaxistól, de a galaxist - és persze Palpatine saját magát is - a klóntól. Az ismeretlen régió erre tökéletes, hiszen feltérképezetlen, és egy kellően távoli bolygóról nagyon nehezen, vagy csak nagyon sokára tudna előmászni egy trónkövetelő, aki történetesen pont úgy nézne ki, mint Palpi.

 

Viszont a klón vészterv, így arra az esetre is gondolni kell, ha Palpatine meghal, akkor hogyan találják meg a tartalék testet? Nos kell egy Obszervatórium, ami irányt mutat, kell egy First Order,  vagy első rendelet, ami az Ismeretlen Régió felé tereli a Birodalom maradékát, és évek múltán majd, amikor már az idő elérkezik, ráakadnak az "ifjú" (akár 60 éves is lehet már ugyebár) Palpatine-ra, aki ismét a Rend élére állhat. Amíg az eredeti Palpatine él, bármilyen klón csak veszélyforrás inkább, mint lehetőség. Halálára azonban vésztervnek ez valóban jó.

 

Már ha azt levesszük, hogy filmes húzásként ez elég olcsó megoldás. De a galaxisban amúgy rendelkezésre áll minden ahhoz, hogy egy klónozást "el lehessen adni" ráadásul úgy, hogy az Palpatine-on kívül mások számára nem igazán volt elérhető, így ez egyszeri dolog és nem kell minden egyes halálnál azt mérlegelni, hogy vajon az illetőnek megadatott-e egy "tartalék test".

 

Jöhetnek a kövek. :D 

Akkor ez elég jól bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Nekem így is értelmezhető volt úgy.

Egyetértek. ;)

22 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Rey önmagában is hihetetlen dolgokra volt képes. Az, hogy a rég letűnt Jedi mesterek még támogatták is, mögé álltak, még nagyobb erővel ruházta fel (láttuk, hogy Erő szellemként is képesek hatni fizikailag a való világ síkjára, szóval nem lehetetlen, hogy erőben is tudták segíteni Rey-t)

Nem gondolnám, hogy fizikailag segítették volna Rey-t. Már Yoda is mondta anno, hogy a legtöbb dolog fejben dől el. Rey piszkosul Erőérzékeny volt, a régmúlt nagy jedijei pedig felsorakoztak mögötte, hogy buzdítsák. A lány már addig is elképesztő sebességgel tanult, illetve hajmeresztő dolgokat vitt végbe, így tudta/érezte mekkora Erő lakozik benne. Ez a kombó így megadta neki ezt a hatalmat és erőt, a jedik támogatása inkább azért kellett, hogy meglegyen az az extra elszántság és hit, ami kihozza belőle a maximumot.

22 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Ami Palpatine erejét illeti. Alapból is tápos volt a csóka, aztán meg épp előtte, frissen szívta ki az életerőt a Diádból, ami generációk óta nem volt tapasztalható (t.i. a diád) ... szóval egy ilyen diád láthatóan önmagában is rettenet különleges és hatalmas Erő-képességek felvonultatására volt képes.

Pontosan. Emellett pedig azt se felejtsük el, hogy a diád jelen volt. Nem tudni mit mókolt ott Sidious, amikor elszívta az erejük egy részét, Bent ugyan offolta is, de a fiú is jelen volt még azért. Nem vagyok benne biztos, hogy Rey ugyanilyen erős lett volna akkor is, ha mondjuk Ben nem fut be, vagy meghal korábban.

22 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Továbbra sem szimpatikus, hogy az összes létező Sith szelleme ott volt Palpatine klón testében.

Ennek én sem látom értelmét. Legyen elég az, hogy valahogy a saját szellemét át tudta örökíteni a klóntestbe. Amúgy se túl sith-es hozzáállás, hogy a többi előddel foglalkozzon, a sith-ek önzőek, csak saját maguk hatalma érdekli őket, ez az elsődleges. Ha megmentheti magát, hogy ő legyen a világ ura, akkor minek mentene meg régi figurákat is.

Ráadásul ez azt is jelentené, hogy a rég meghalt sith-ek sem váltak eggyé valójában az Erővel, hanem az ő identitásuk is megmaradt valahogyan az Erőben. Ez meg legyen a jedik privilégiuma, semmiképp ne a sötét figuráké. Sidious megmaradt, mert friss halott volt, még azelőtt átszállt a lelke a klóntestbe, hogy eggyé vált volna az Erővel. A többi sith ezt lekéste, bukták. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Akkor ez elég jól bejött.

Palpatine klón teste kétlem, hogy bírt volna értelemmel. Ezért semmiképpen nem kellett bújtatni. Én úgy gondolom, hogy csak akkor lett tudatos lény, amikor Palpatine szelleme beleköltözött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, továbbra sincs semmi értelme annak, hogy Palpatine klón testét el kellett rejteni az Ismeretlen Régiókban, hogy Palpatine maga is védve legyen tőle. Mivel a klón csak egy pórhüvely, amiben semmi értelem nincs, amíg nem töltik bele, így egy légyre sem jelentett veszélyt, nemhogy Palpatine-ra. Pláne, ha még sztázisban is tartják. Ráadásul, ha olyan egyszerű lenne klónozni, egy egész klón sereget fenntarthatott volna tartaléknak. Így, amikor az egyik test kaputol, ugorhat a másikba (ez volt ugye a Dark Empire-ben, és ez volt számomra abban a legrosszabb, örülök, hogy ezt nem vették át).

Sokkal valószínűbb az, hogy csak az Exegolon volt meg a szükséges hatalom és technológia ahhoz, hogy Palpatine-t egy viszonylag életképes klónba lehetett belebújtatni, és mivel még ez sem egyszerű dolog, kénytelen volt abban az épp csak életben tartott testben elvegetálni 15 évig az Exegolon, tudván, hogy ebben az állapotban nem tud harcba szállni az ellenfeleivel. Ezért megalkotta Snoke-ot, akin át kommandírozhatta az Első Rendet, míg a Végső Rend elkészült és az új teste (legyen az a kisunokája vagy az utolsó Skywalker), és addig is mindenki a brutálképűre figyel, nem törődnek azzal, hogy a Sötét Oldal rezgéseit, amire Luke is felfigyelt, más is keltheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane trilógia SPOILER!!! Aki nem olvasta inkább ne olvasson tovább!!

Spoiler

Nekem azért tetszik nagyon ez a Sith lélek átvándorlásos dolog, mert a Darth Bane trilógia (ami az egyik kedvenc SW történetem) lezáró kötetében is hasonló van. A végső csata Bane és a tanítványa, Darth Zannah között egy egészen spirituális Erő-párbaj, minek következtében Zannah látszólag volt mestere fölé kerekedik. Bane teste megsemmisül, ám a kimerült Zannah hirtelen olyan viselkedésnek adja jelét, ami arra utal, hogy Bane szelleme átköltözött a testébe, tehát valójában Darth Zannah halt meg. És ez a vége. Az államat kerestem mikor olvastam. :D Örülök hogy ezt a képességet kanonizálta Abrams.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sokkal valószínűbb az, hogy csak az Exegolon volt meg a szükséges hatalom és technológia ahhoz, hogy Palpatine-t egy viszonylag életképes klónba lehetett belebújtatni, és mivel még ez sem egyszerű dolog, kénytelen volt abban az épp csak életben tartott testben elvegetálni 15 évig az Exegolon, tudván, hogy ebben az állapotban nem tud harcba szállni az ellenfeleivel. Ezért megalkotta Snoke-ot, akin át kommandírozhatta az Első Rendet, míg a Végső Rend elkészült és az új teste (legyen az a kisunokája vagy az utolsó Skywalker), és addig is mindenki a brutálképűre figyel, nem törődnek azzal, hogy a Sötét Oldal rezgéseit, amire Luke is felfigyelt, más is keltheti.

Ehhez még hozzátenném (már nem szerkesztem, mert született néhány hozzászólás közben): az sem kizárt, hogy Palpatine már csak a klón testben ért oda az Exegolra, és maga a klón akár a Halálcsillag II-n is ott lehetett, teszem azt abban a meghitt páncélteremben, vagy a turbólift mögött nyíló lakosztályban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, továbbra sincs semmi értelme annak, hogy Palpatine klón testét el kellett rejteni az Ismeretlen Régiókban, hogy Palpatine maga is védve legyen tőle. Mivel a klón csak egy pórhüvely, amiben semmi értelem nincs, amíg nem töltik bele, így egy légyre sem jelentett veszélyt, nemhogy Palpatine-ra. Pláne, ha még sztázisban is tartják. Ráadásul, ha olyan egyszerű lenne klónozni, egy egész klón sereget fenntarthatott volna tartaléknak. Így, amikor az egyik test kaputol, ugorhat a másikba (ez volt ugye a Dark Empire-ben, és ez volt számomra abban a legrosszabb, örülök, hogy ezt nem vették át).

Sokkal valószínűbb az, hogy csak az Exegolon volt meg a szükséges hatalom és technológia ahhoz, hogy Palpatine-t egy viszonylag életképes klónba lehetett belebújtatni, és mivel még ez sem egyszerű dolog, kénytelen volt abban az épp csak életben tartott testben elvegetálni 15 évig az Exegolon, tudván, hogy ebben az állapotban nem tud harcba szállni az ellenfeleivel. Ezért megalkotta Snoke-ot, akin át kommandírozhatta az Első Rendet, míg a Végső Rend elkészült és az új teste (legyen az a kisunokája vagy az utolsó Skywalker), és addig is mindenki a brutálképűre figyel, nem törődnek azzal, hogy a Sötét Oldal rezgéseit, amire Luke is felfigyelt, más is keltheti.

 

Ez a 15 év az enciklopédiában van? Mert ha 15 éve van a szelleme a klóntestben az Exegolon, akkor ez a szellem hol volt az ezt megelőző 16 évben? Ennyi ideig tartott a lelkét beleszuszakolni a klóntestbe?

Palpatine fizikai halála 31 évvel a ROTS elött volt. Nekem ez így sántít. Minek vártak volna ennyit?

Szerintem az endori csata után nagyon hamar az Exegolra kellett menniük a klóntesttel(hacsak már nem volt ott évekkel korábban), és belenyomni a testbe a lelket. Én így képzelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ian bevallotta egy rendezvényen, hogy volt a scriptben egy olyan jelenet, ahol Kylo közli Palpival, hogy ő egy klón, mire az öreg ezt felelte volna: "More than a clone... less than a man." Ezt a rövidke jelenetet a korai tervezetben úgy ahogy van, kivágták...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez a 15 év az enciklopédiában van? Mert ha 15 éve van a szelleme a klóntestben az Exegolon, akkor ez a szellem hol volt az ezt megelőző 16 évben? Ennyi ideig tartott a lelkét beleszuszakolni a klóntestbe?

Palpatine fizikai halála 31 évvel a ROTS elött volt. Nekem ez így sántít. Minek vártak volna ennyit?

Szerintem az endori csata után nagyon hamar az Exegolra kellett menniük a klóntesttel(hacsak már nem volt ott évekkel korábban), és belenyomni a testbe a lelket. Én így képzelem.

Kifelejtettem az okfejtésből egy lényeges részt. :) Tudjuk az enciklopédiából, hogy Rey-t 13 évvel a Hosnian-katasztrófa (azaz az ep7-8) előtt hagyták a Jakkun a szülei, mert Ochi Palpatine parancsára üldözte kifejezetten a kislányt, tehát Sidious ekkor már biztosan élt. Azt is tudjuk (szintén az enciklopédiából), hogy Luke ugyanebben az évben kezdett nyomozni Landóval az Exegol után, mert megérezte az Erő Sötét Odldalának a megrezdülését. Ez ugye 17 évvel van az endori csata után. Nekem az a sanda gyanúm, hogy Luke, amikor megérezte az Erő Sötét Oldalának rezdülését, az Palpatine feltámadása volt. Érzésem szerint az, hogy a Sith Nagyúr visszatért az élők sorába, nem felborította, hanem földbe döngölte az egyensúlyt, és ezt érezte meg Luke, ám később - tévesen - Ben Solót azonosította forrásnak, mivel nem tudott Sidious feltámadásáról.

Elismerem, a 15 év kerekítés volt részemről - nem számoltam utána, most viszont igen -, a 17 év helyesebb. Hogy mit csinált addig a szellem? Jó kérdés. Lehet, hogy vándorolt, vagy eddig tartott az útja az Exegolra, vagy a klónt előállítani volt babrás, mert lehet, hogy Erőhasználót nem lehet csak úgy klónozgatni. De ez csak pusztán feltevés a részemről, s mint írtam, azt sem tartom kizártnak, hogy Palpatine már klón testbe bújva hagyta el a Halálcsillag II-t.

 

Ami biztos, hogy Palpatine nem így tervezte a dolgokat. Se a klón test nem vált be (kétlem, hogy bekatéterezett zombiként akart vegetálni), és valami a tervecskéibe is félrement, mert Snoke - azaz a szócsöve/bábja - csak 6 évvel az ep7-8 előtt tűnt fel, vagyis biztosan mondható, hogy 7 éven át az Első Rend az ő befolyása nélkül vagy minimális befolyása mentén fejlődött. Szerintem ezt sem így tervezte. Sőt, arra tippelnék, hogy ő akart a trónon ülni, amikor a Csillagpusztító és a Sith-flotta egyszerre dugja elő a nóziát az Ismeretlen Régiókból. Csak a dolgok nem így alakultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, továbbra sincs semmi értelme annak, hogy Palpatine klón testét el kellett rejteni az Ismeretlen Régiókban, hogy Palpatine maga is védve legyen tőle. Mivel a klón csak egy pórhüvely, amiben semmi értelem nincs, amíg nem töltik bele, így egy légyre sem jelentett veszélyt, nemhogy Palpatine-ra. Pláne, ha még sztázisban is tartják. Ráadásul, ha olyan egyszerű lenne klónozni, egy egész klón sereget fenntarthatott volna tartaléknak. Így, amikor az egyik test kaputol, ugorhat a másikba (ez volt ugye a Dark Empire-ben, és ez volt számomra abban a legrosszabb, örülök, hogy ezt nem vették át).

Sokkal valószínűbb az, hogy csak az Exegolon volt meg a szükséges hatalom és technológia ahhoz, hogy Palpatine-t egy viszonylag életképes klónba lehetett belebújtatni, és mivel még ez sem egyszerű dolog, kénytelen volt abban az épp csak életben tartott testben elvegetálni 15 évig az Exegolon, tudván, hogy ebben az állapotban nem tud harcba szállni az ellenfeleivel. Ezért megalkotta Snoke-ot, akin át kommandírozhatta az Első Rendet, míg a Végső Rend elkészült és az új teste (legyen az a kisunokája vagy az utolsó Skywalker), és addig is mindenki a brutálképűre figyel, nem törődnek azzal, hogy a Sötét Oldal rezgéseit, amire Luke is felfigyelt, más is keltheti.

Volt már a kánonban is klóntestek közötti lélekvándorlás, Cylo csinálta a 2015-ös Vader képregényben. Tőle átvehette Sheev a technológiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dathomiri boszorkányok voltak képesek lelküket a fizikai síkon tartani és megszállni másokat, és tudjuk, hogy Sidious tanult Talzintól, így feltehető, hogy a képességet, ami megmentette az irháját a haláltól, tőle tanulta el. De Talzinnak is kellett speckó technika, hogy részint feláldozott testét gatyába rázza, ezt láttuk ugye a hatodik évadban, a Rebelsben a boszik meg nem tudtak eltávolodni attól a dologtól, amihez hozzákötötték a lelküket. Ezért nem tartom kizártnak azt a lehetőséget, hogy az Exegolon volt valami, ami "rendesen rögzíti" a lelket egy testben.

Cylo nem lélekvándorlást csinált, hanem feltérképezte a tudatát, és kibernetikus beültetések segítségével lemásolta a tudatát. Ha az egyik klón test meghalt, abban nem az előd lelke került át, hanem a már a létrehozásakor beleimplantált tudatmásolatot használta. A klón ezért sem tudta ébredésekor, hogy mi történt elődjével. Ezzel a módszerrel Cylo lényegében tökéletes klónokat hozott létre, amik nem csak genetikailag, de szellemileg is azonosak vele, ugyanakkor egyik sem ő maga. Az eredeti Cylo régen meghalt, és nem támadt fel, a klónjai, tőle teljesen független klónjai ténykedtek tovább. Kétlem, hogy Palpatine-nak megfelelt volna ez a módszer, hiszen így ő maga, a tudata a testével együtt halott maradt volna, neki meg pont ennek elkerülése volt a cél, legalábbis az ep6 idején.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom már pontosan, hogy hol volt róla szó, kánon-e vagy sem, de szerintem Erőhasználót nem lehet rendesen klónozni. Úgy értem, hogy az Erőben való státusza is megmaradjon. Vagy a midikloriánok miatt, amik ugye szimbiózisban élnek az eredeti alannyal, a másolatba pedig nem biztos, hogy sikeresen "beilleszkednek", vagy pedig hiába vannak midik is, attól "csak" Erőérzékeny lesz a delikvens, de a már megszerzett jártasságát cseszheti.

Ha nem így lenne, akkor klónoztak volna Erőérzékenyeket is, hiszen azzal ugyanolyan költségből, mint pl. a klónhadsereg, egy sokkal-sokkal erősebb haderőt lehetett volna összerakni. De még a sith-ek is inkább kajtattak átállítható figurák vagy ártatlan kisgyerekek után, nem hívták segítségül a technikát.

 

Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy Sidious eleinte kísérletezgethetett a klónozással, de hamar rájöttek, hogy az nem fog működni. Tehát a testének, tudatának és erejének együttes megőrzése nem fog menni, valamit el kell engedni. Nyilván ezek közül csak a test jöhet szóba, a másik 2 fontosabb. A testét viszont pont tudták tudományos módszerekkel másolni, klónozni, így az rendben volt. De az tényleg csak egy jelentéktelen hüvely.

A nagy talány az volt, hogy a szellemét hogyan lehet átültetni abba a testbe. Ha ez megvan, akkor már a midikkel is minden oké, az ereje is megmaradhat. Ezt kellett sokáig kutatni, és erre találtak valami sötét oldali Erőpraktikát, amivel megoldhatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még lehet a Mandalorian sorozatban is lesz majd erre valami előreutalás. 
Elég gyenge lábakon áll, de ugyebár a birodalmi maradványnak nagyon kell BY és Pershing vállán a felvarró hasonlít a kaminoi klónozók logójára. Tehát kísérletek már lehet zajlottak a császár feltámasztásával. 

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem tudom már pontosan, hogy hol volt róla szó, kánon-e vagy sem, de szerintem Erőhasználót nem lehet rendesen klónozni. Úgy értem, hogy az Erőben való státusza is megmaradjon. Vagy a midikloriánok miatt, amik ugye szimbiózisban élnek az eredeti alannyal, a másolatba pedig nem biztos, hogy sikeresen "beilleszkednek", vagy pedig hiába vannak midik is, attól "csak" Erőérzékeny lesz a delikvens, de a már megszerzett jártasságát cseszheti.

Ha nem így lenne, akkor klónoztak volna Erőérzékenyeket is, hiszen azzal ugyanolyan költségből, mint pl. a klónhadsereg, egy sokkal-sokkal erősebb haderőt lehetett volna összerakni. De még a sith-ek is inkább kajtattak átállítható figurák vagy ártatlan kisgyerekek után, nem hívták segítségül a technikát.

 

Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy Sidious eleinte kísérletezgethetett a klónozással, de hamar rájöttek, hogy az nem fog működni. Tehát a testének, tudatának és erejének együttes megőrzése nem fog menni, valamit el kell engedni. Nyilván ezek közül csak a test jöhet szóba, a másik 2 fontosabb. A testét viszont pont tudták tudományos módszerekkel másolni, klónozni, így az rendben volt. De az tényleg csak egy jelentéktelen hüvely.

A nagy talány az volt, hogy a szellemét hogyan lehet átültetni abba a testbe. Ha ez megvan, akkor már a midikkel is minden oké, az ereje is megmaradhat. Ezt kellett sokáig kutatni, és erre találtak valami sötét oldali Erőpraktikát, amivel megoldhatják.

Láttuk ahogy a sith tudósok Snoke tégelye körül is tüsténkedtek, Palpi szellemét is biztos ezek hozták vissza valahogy. Szerintem akkor járhattak sikerrel, amikor Luke megérezte az Egyensúly felbomlását. Tehát 17 évig keresték a lehetőséget Palpatine visszahozására. A kérdés csak az, hogy sikerült egyszer, akkor a jövőben is sikerülhet-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem tudom már pontosan, hogy hol volt róla szó, kánon-e vagy sem, de szerintem Erőhasználót nem lehet rendesen klónozni.

A Force Unleashed II-ben volt erről szó, de a játék lényegében meg is cáfolta ezt a kijelentést a végén.

Viszont én is úgy gondolom, hogy Erőhasználót nem lehet csak úgy pikk-pakk klónozgatni. Erőérzékenyt lehet, hiszen a klónok is azok, mint minden élőlény, és, ahogy írtad, a midi-chlorian száma valószínűleg azonos vagy közel azonos a mintaegyedével. Viszont - mivel a klónok új élőlények -, ha a mintaegyed tudott is bánni az Erővel, az nem feltétlen lesz jellemző a klónra is, ha nem tanítják meg. Ahogy a tudat nem másolódik le klónozáskor, úgy a szerzett képességei sem. Tehát pusztán azzal, hogy klónozták Sidioust, a klón még nem lesz Darth Sidious se szellemileg, se képességileg, de még fizikailag sem feltétlen, legfeljebb megvan a potenciál benne, hogy több évtizednyi tapasztalatszerzés és tanulás után eljusson arra a szintre. Kivétel, ha maga Sidious lelke, ezzel együtt tudata költözik bele a klón testbe, vagy az említett Cylo technológiáival Sidious tudatát is "leklónozzák" - ez esetben viszont csak Palpatine fizikailag és szellemileg majdnem tökéletes másolatát kapnánk meg.

Viszont szerintem maga az Erő nem hagyja, hogy csak úgy klónozgassák az Erőhasználókat. Nem feltétlen tudatosan. Arra gondolok, hogy még a nagy hatalmú Jedik sem képesek kihasználni azonnal, akár már gyerekkorukban a teljes hatalmukat. Hiába tudta Anakin térdre kényszeríteni a mortisi isteneket, gyerekkorában csupán a jövőbe tudott belepillantani, és Luke hiába tudta élete végén kivetíteni magát fényévekre a tartózkodási helyétől, huszonévesen akkor is megizzasztotta egy fénykard kikapása a hóból. És mindez talán azért van, mert az Erőhasználónak nem csak mentálisan, de fizikálisan is fel kell nőnie ahhoz, hogy ekkora hatalmakat használhasson. Például, Baby Yoda nagyon hosszú időre elvesztette az eszméletét, amikor felemelte a Mandóra támadó mudhornt, és, amikor a lángszórós csávó tüzét fordította meg, akkor is kimerülten csüccsent le. Sőt még Luke is kifulladt, amikor megpróbálta kihúzni az X-szárnyút a dagobah-i mocsárból. Tehát van valamiféle fizikai visszacsatolás az Erőhasználat alatt.

És itt rákanyarodhatunk arra, amit a fenti részletben olvashattunk, hogy Palpatine klón teste nem volt erre készen. A klón test hiába másolata a mintaegyed testének, nem megy végig azon a fejlődési folyamaton, ami során a test fizikálisan is hozzáedződik a midi-chlorianok által biztosított hatalomhoz. Palpatine klón teste valószínűleg ugyanúgy negatívan reagált a hirtelen belézsuppolt erőkre, mint ahogy Baby Yoda teste is rosszúl viselte, amikor a prücsök olyasmit csinált, amire még nem feltétlen állt készen, és ahogy Luke is elfáradt, annak ellenére, hogy nem izomból próbálta megemelni az X-szárnyút. Csak, mivel Sidious már eleve alaposan kitanult, és amúgy is kolosszális hatalommal érkezett meg a klón testbe, az ő esetében nem ájulás és fáradtság, hanem drasztikus fizikai leépülésként jelentkezett ez az egész, hiszen "minden Sith hatalmát" zsúfolta bele egy újszülött testbe. Talán olyan lehetett, mintha egy Lamborgini motorját egy trabantba tették volna bele. Az eredmény finoman szólva is katasztrófa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.