Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az útkereső pedig csak arra kell, hogy először végigjárd az utat, ha az megtörtént, akkor már az adatok lementhetőek és másolhatóak bármilyen navigációs számítógépre - így talált oda az Exegolra nem csak a Szabad Flotta, de például a Steadfast is. Kylónak és Rey-nek (meg az Ellenállásnak) azért kellett az útkereső, mert se Exegol helyét, se az odavezető bizotnságos utat nem ismerték. De amint akadt valaki, aki már végigjárta, mehettek utána.

Ez hasonló, mint Luke meglelése, először hajtották a térképet és miután meglett el tudtak menni oda és bár csak a Falcon járt az Ahch-To-n Rey mégis oda tudott menni később Kylo hajójával.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Talán tudta, hogy Erőhasználót nem lehet rendesen, életképessé klónozni, csak olyan torz, létfentartásra kötött valamiként létezhet,

Amikor elkezdtem gondolkozni, hogy Palpi miért nem egy egészséges testet csináltatott magának, az jutott eszembe, hogy ehhez a Sith féle klónozáshoz, lehet, hogy nem(csak) az eredeti alany DNS-e kell, hanem valamennyi "életesszenciája" / tudata és az a tudat egy idő után el kezd "emlékezni" az eredeti testére és szépen lassan kezd leépülni ennek hatására, ez magyarázná azt is, hogy Snoke klónjai mért voltak ugyanúgy sérülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vader-képregényekben szereplő Cylo doktorról volt már szó? Ő volt az, aki klónozta magát, és a saját klóntestei között utaztatta a tudatát ha valamelyik teste meghalt. Lehet, hogy Palpatine az ő technológiáját vette el, és felturbózta némi sith mágiával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Palpatine családja olyan témát adott az SW kezébe amiről megint évekig lehet diskurálni, amit remélem megtámogat pár EU mű. Én pl. nagyon kíváncsi vagyok a fiára, mert becsületes és szimpatikus embernek tűnt. Arra, hogy milyen élete lehetett. Biztosra veszem, hogy nem tudta ki az apja, az csak később derült ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amikor elkezdtem gondolkozni, hogy Palpi miért nem egy egészséges testet csináltatott magának, az jutott eszembe, hogy ehhez a Sith féle klónozáshoz, lehet, hogy nem(csak) az eredeti alany DNS-e kell, hanem valamennyi "életesszenciája" / tudata és az a tudat egy idő után el kezd "emlékezni" az eredeti testére és szépen lassan kezd leépülni ennek hatására, ez magyarázná azt is, hogy Snoke klónjai mért voltak ugyanúgy sérülve.

Ez sem rossz ötlet.

Snoke klónjaira nekem az jutott eszembe, hogy azok küllemét hozzáigazították az éppen trónon ücsörgő Snoke-hoz (ugye őt elviekben Luke torzította el), hogy ha azt le kéne váltani, akkor ne tűnjön fel a csere - persze nem olyan váltás miatt, mert a tanítványa négy felé hasította, hanem mondjuk olyan miatt, hogy a Sith mágia csütörtököt mond, ezért Snoke összeesik holtában. :) 

Palpatine-ra meg az jutott eszembe, hogy talán az Erő maga nem hagyja, hogy Erőhasználó klónozva legyen. Azért ez durva fegyver lenne a Sith-ek és minden más olyan kezében, aki vissza akar érni az Erő hatalmával, és borzasztóan természetellenes, így maga a természet lehetetleníti el.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sokat filózgatok mi hogy lehetett, két dolog merült fel bennem.

 

1. Sokszor felmerül kérdésként, hogy kivel szűrhette össze az öreg paplanfejű a levet, azaz ki volt Rey nagyanyja. Szerintetek mennyire lehetséges az, hogy nem is létezett? Tudjuk, hogy Plagueis képes volt a midikloriánokon keresztül életet teremteni, ez pedig Sidious fantáziáját is berzelte. Azt is tudjuk, hogy Anakinnak nem volt apja. Illetve Snoke-ot is a sith-ek csatlósai hozták létre. Nyilván nehezebb a dolog, ha egy nő hiányzik a képletből, de anno már a Kaminon is láttuk, hogy tartályban is fel tud cseperedni egy ember, nem kell hozzá természetes közeg. Meg Snoke is gondolom hasonlóképp készülhetett.

 

2. A másik pont Snoke-hoz köthető. Vajon mennyire volt önálló és független entitás Sidious-tól? Alapból én azt hittem, hogy ő csak egy rongybaba, egy marionettbábu, akit Sidious tudata vezérel. Abból indultam ki, amit az öreg mond, hogy ő alkotta Snoke-ot és minden hang, amit hallott Kylo, az valójában ő volt. Ezt összekötöttem, hogy akkor lényegében Snoke is Sidious volt, tudatilag, csak egy másik testben.

Viszont az újrázásnál leesett, hogy Sidious csak azokról a hangokról beszél, amit Ben és Kylo a fejében hallott. Tehát nem minden szóról, amit Snoke mondott neki, az élő beszélgetésekre ez nem vonatkozik. Illetve először elsiklottam mellette, hogy azzal nyit az öreg, hogy Snoke jól kiképezte, de már rögtön utána mondja is, hogy Snoke-ot ő alkotta. Így viszont nem lenne értelme előtte hazudni, szóval valószínűleg tényleg Snoke képezte ki Kylot.

 

És itt jön a kérdés, hogy mennyire lehetett önálló entitás Snoke. Azt tudjuk, hogy mesterséges úton hozták létre, pontosabban Sidious. Érdekes mellékzönge, hogy ezzel megcsinálta, amit anno Plagueis is, még ha lehet más úton-módon is. Abban biztos vagyok, hogy nemcsak létrehozták Snoke-ot, aztán hagyták önállóan ténykedni, mert az még akkor is kockázatos lett volna, ha Sidious a főnök. Egyszerűen túl sebezhető volt ahhoz, hogy kvázi egy tanítványt hozzon létre magának, hiszen az úgyis ellene fordult volna, inkább előbb, mint utóbb.

Tehát Snoke-ot masszívan az irányítása alatt kellett tartania, elég kevés önálló tudata lehetett, de valamennyi biztosan, ha már elvileg ő képezte ki Kylot. Én valami olyasmit tudok elképzelni, mint ami a klónoknál is történt, szándékosan engedelmessé és parancskövetőre tenyésztették Snoke-ot is, csak őt sokkal erőteljesebben, mint a klónokat. Elvégre csak egy eszköz volt. Gyakorlatilag Sidious szabadon irányíthatta, de nem kellett folyamatosan ezt tennie, mert a fontosabb parancsok kiadása után azokat Snoke végre tudta hajtani önállóan is.

 

Ez az elmélet enyhítené azt a szívfájdalmamat, hogy Sidious Snoke képében is ugyanolyan ostoba volt, mint előtte és utána Luke és Rey kapcsán, hiszen így elképzelhető, hogy a trónteremben az ott Snoke önálló hülyesége volt. Nem feltétlenül a saját szakállára játszott, tehát az alapterv Sidious-tól is jöhetett, hogy Rey-t megölje Kylo, de a tényleges kivitelezés már Snoke-ra maradt. De még az is lehet, hogy azt improvizálta, hogy Kylo kiképzése befejezett legyen.

Azt is magyarázza a dolog, hogy Snoke meg miért volt olyan elbizakodott marha, illetve miért vágta át simán Kylo. Egyrészt, Sidious hatása miatt sokat "örökölhetett" ezekből a jellemvonásokból. Másrészt pedig nem volt teljesen kiépített értelmes önálló tudata, mert a döntési korlátozottság kihathatott a mentális képességeire is. Szóval ugye nemcsak engedelmesebb, de hülyébb is volt, mint egy átlagos valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, pb69 írta:

1. Sokszor felmerül kérdésként, hogy kivel szűrhette össze az öreg paplanfejű a levet, azaz ki volt Rey nagyanyja. Szerintetek mennyire lehetséges az, hogy nem is létezett? Tudjuk, hogy Plagueis képes volt a midikloriánokon keresztül életet teremteni, ez pedig Sidious fantáziáját is berzelte. Azt is tudjuk, hogy Anakinnak nem volt apja. Illetve Snoke-ot is a sith-ek csatlósai hozták létre. Nyilván nehezebb a dolog, ha egy nő hiányzik a képletből, de anno már a Kaminon is láttuk, hogy tartályban is fel tud cseperedni egy ember, nem kell hozzá természetes közeg. Meg Snoke is gondolom hasonlóképp készülhetett.

Inkább elképzelhető ez a verzió mint az, hogy Palpatine lefeküdt valakivel. :D Egyelőre nagyon kíváncsian várom az erre vonatkozó kiegészítő műveket. Projekt Luminous ugyebár... Abban lesz pár ilyen szerintem.

 

17 perccel korábban, pb69 írta:

2. A másik pont Snoke-hoz köthető.

Ez valóban érdekes kérdés, még igazából bele se gondoltam. Az árulkodó lehet, hogy Palpatine Snoke hangján is megszólal, így lehetett akár ő maga is. Bár én se hiszem, hogy real-time Sidioust hallottuk volna. Azt tudjuk, hogy Snoke-al szinte senki nem érintkezett, annyira el volt zárva mindentől. Csak a hologramokat látták róla még az emberei is. Valószínűleg valamilyen alapvető befolyása volt Snoke-ra, de semmiképp nem valós időben képzelem ezt el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az árulkodó lehet, hogy Palpatine Snoke hangján is megszólal, így lehetett akár ő maga is.

Szerintem nem szólal meg Snoke hangján, azt is csak a fejében hallja Kylo. Ahogyan korábban is.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt tudjuk, hogy Snoke-al szinte senki nem érintkezett, annyira el volt zárva mindentől. Csak a hologramokat látták róla még az emberei is.

Persze, mert gondolom magas lett volna a lebukás kockázata. Próbálták minél inkább háttérben tartani, nehogy lebukjon, hogy csak valami butított kripli. Mondjuk azt nem tudom Luke anno hogyan sebezte meg, hogyan találkoztak és hol. A 8-ban szerepelt személyesen is, hát nem is sokáig húzta. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az is érdekes, hogy Snoke felemelkedését Sloane, Brendol Hux és Pryde főtábornok tették lehetővé.

Annyiból teljesen logikus, hogy ők voltak a fő beavatottak Sidious tervébe, nem? Sőt konkrétan ők hajtották végre azt, ha jól tudom. Szóval nyilván ki kellett kövezniük az utat Snoke felemelkedéséhez, mert az öreg Sidious-nak kellett. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyit tudhattak. Sloane egyébként hol van? Meghalt? Hux-ot a kis Hux nyiffantotta ki. Pryde előkerült ugyan, de eddig vajon hol volt? Ez utóbbi azt mondja, hogy korábban is Palpatine-t szolgálta. Ezt szerintem úgy érti, hogy hiába volt Kylo a névleges főnök, ő nem tekintette annak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hux-ot a kis Hux nyiffantotta ki.

Besz@rás az a csávó. :D Minden ER-et szolgáló intézkedésére jut 2 árulás? :) 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pryde előkerült ugyan, de eddig vajon hol volt?

Szerintem ő eleve Sidious-nak lehetett valami beavatott kifutófiúja. Legalábbis nekem így jött le a filmből.

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez utóbbi azt mondja, hogy korábban is Palpatine-t szolgálta. Ezt szerintem úgy érti, hogy hiába volt Kylo a névleges főnök, ő nem tekintette annak.

Én azt úgy értettem, hogy már a birodalmi időkben is őt szolgálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sloane egyébként hol van? Meghalt?

Jó kérdés, de szerintem igen. Ő nem volt Palpatine-drukker, így esélyes, hogy egy baleset során hatszor hátbalőtte egy vélétlenül elejtett sugárvető. :) 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pryde előkerült ugyan, de eddig vajon hol volt?

Ugyanott, ahol az összes többi vezető: vagy a saját hajóján, vagy a Supremacy-n. Az Első Rendnek korábban is volt vezérkara (First Order High Command), ezt több forráskönyv is megemlítette. Most láthattuk is, hogy pontosan kik alkották ezt a bandát. 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Annyiból teljesen logikus, hogy ők voltak a fő beavatottak Sidious tervébe, nem?

Sloane tótziher, hogy nem volt beavatott. Még Rax igazi szándékait sem ismerte, azt sem tudta, mi vár rájuk az Ismeretlen Régiókban, még azt sem tudta, hogy ott az Eclipse.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik nap felmerült a Birodalom "bukása", ami valójában inkább annak átmentése volt az IR-ba. Ott szóba került az is, hogy Sidious-t mennyire nem érdekelte a Birodalom. amennyiben az nem egy általa vezetett Sith Birodalom. Ez alapján pedig végiggondoltam újra mi a franc lehetett a célja a 9-ben látott tervével, amit masszívan kritizáltam és érthetetlennek láttam. Megpróbálom összefoglalni a teóriám ezzel kapcsolatban, ami nálam fényt hozott az alagút végére.

 

A kiindulási alapom az, hogy Sidious-t alapvetően két dolog érdekli, ezek fontossági sorrendben: 1 - saját maga, 2 - sithek. Tehát elsődleges célja az volt, hogy létezzen, amilyen sokáig csak tud, és akkora hatalma legyen, amekkora csak lehet. Ezt pedig egyértelműen egy Sith Birodalom élén képzelte el, a sith világnézetre, "értékekre" és alapelvekre építve. Ebből következően őt abszolút nem érdekelte mi lesz a Birodalommal, ha ő maga és a sith-ek esetleg elbuknak, ahogyan az sem érdekelte, hogy mi lesz az ER vagy VR sorsa. Bár igazából a VR kvázi a Sith Birodalom volt saját maga vezetésével, mint amikor azt mondta, hogy ő a szenátus.

Ez magyarázza azt, hogy miért úgy időzítette a saját leleplezését, ahogy, erre később még visszatérek. Illetve, hogy miért nem érdekelte, hogy veszélyt hoz a sith flottára. Egyszerűen úgy lehetett vele, hogy ha ő nem marad életben, akkor teljesen mindegy mi lesz a világgal. Akkor nem fontos, hogy diktatúra lesz-e, ki igázza le a galaxist, milyen világ alakul ki, de még az is, hogy mi lesz a sith-ekkel. Ha ő nem uralkodhat, akkor ő már úgyis megbukott, minden más mindegy.

Sőt, még akár az a dac is meglehetett benne, hogy nem is baj, ha ekkor elpusztul minden, mert az ő zseniális tervének gyümölcsét más ne arassa le. Az ő flottájával más ne uralja a galaxist. Ahogyan anno is az volt a fő terv a halálának esetére, hogy őt visszahozzák valahogyan a halálból, az erőforrásokat pedig átmentsék, hogy előkészítsék a visszatérését, a Birodalom pedig fel lett áldozva ezért. Ugyanígy később sem érdekelte, hogy vele együtt az ER és VR is megbukik.

 

Márpedig ahhoz, hogy ő uralkodhasson, ahhoz új test kellett neki, mert amibe visszahozták valahogyan, az nem szolgálta jól. Azt is simán el tudom képzelni, hogy az egyre inkább romlott, akár gyorsabb ütemben öregedett, szóval egyre közelebb került az újabb fizikai halálhoz. Az meg nem valószínű, hogy folyton vissza tudták volna hozni. Meg ilyen formában nincs is igazán értelme. Ezt a "zombi" formát csak átmeneti időszakként fogadhatta el.

Itt jön egy olyan feltételezésem, hogy nem mindegy kit használ erre a célra. Most ennek a megvalósítási oldalát hagyjuk, mert nem tudom hogyan van ez, az egyszerűség kedvéért használjuk azt a terminológiát, amit az öreg is. Tehát átszáll a lelke a páciensbe, ott ez egyesül az övével, majd abban a testben él tovább. Szóval feltételezem, hogy ennek az alanynak baromi erősnek kell lennie az Erőben, minél erősebb, annál jobb. De legalább olyan erősnek, mint Sidious, különben nem jön össze a mutatvány. Tehát pl. meghal a célszemély, vele együtt pedig Sidious is.

Tehát ott tartunk, hogy az öreget sürgette az idő, mert sorvadt a teste, telt az ideje. Évtizedeket nem tudott várni, kellett valami Erőben hatalmas valaki, akivel eljátszhatja a sith rítust, így tovább élve. Két irány jöhetett szóba, az egyik a saját vérvonala, a másik a Kiválasztotté. Nyilván prioritást élvezett volna a sajátja, alighanem ezért is hozta össze a fiát, de vele befürdött. Anakin, Leia és Luke értelemszerűen szintén kizárva. Egy generációval lejjebb kellett tehát menni, így jött a képbe Rey és Ben.

 

Eredetileg Rey lett volna a kiválasztott személy, akit el akart raboltatni, hogy ő maga nevelje fel. Ez nyilván tök jó lett volna neki, mert akkor eleve sith-nek neveli, még gyerekként kimossa az agyát, manipulálja stb.. El is küldte Oochit, meg még ki tudja kiket, de nem jártak sikerrel. Rey elveszett, az Erőt nem használta, így nem sikerült rátalálni.

Viszont kellett valaki, hát jött Ben. Sidious nem leplezhette le magát, mert nagyon sebezhető volt, így közvetlenül nem tudta becserkészni Bent. Megkreálták tehát Snoke-ot, aki lényegében Sidious álcája volt, rajta keresztül pedig megfertőzte a fiút. Elindították a sötét oldal felé, csak eléggé akadozott ezen az úton. Egyszerűen nem jutott el oda, hogy megérjen a feladatra. Közben viszont előkerült Rey, innentől újra ő lett a fő célpont.

 

Itt térnék vissza az időzítésre. Miért kellett Sidious-nak leleplezni magát látszólag idejekorán? Azért, mert ez az ER szemszögéből volt rossz időzítés, ami viszont az öreget nem érdekelte. Itt azért nem tudott a háttérből mindent olyan szinten irányítani, mint a PT idején, hiszen akármekkora hatalma is volt, ezúttal csak a háború egyik résztvevő felét vezette.

Márpedig a "háború" abba a fázisába érkezett, amikor az ER brutális fölénybe került. Már nem létezett ÚK, katonailag és politikailag is le lettek fejezve, Az Ellenállás pedig elég nagy bajban volt, hiszen eleve bántóan kevesen voltak, a 8 végére meg egy teherhajóban elfértek mindannyian. Karnyújtásnyira volt a harc vége, ahol is az ER diadalt arat és már senki nem állíthatja meg őket a galaxis leigázásában.

Ez azonban Sidious tervét keresztülhúzta volna, így az öregnek lépnie kellett. A fő gond ott volt, hogy Snoke meghalt, így Kylo Ren lett a fővezér. Na most Kylot nagyon nem érdekelték a sith-ek, sőt mindent el akart törölni a múltból, beleértve a sith-eket is, nyilván ez Sidious végét is jelentette volna.

Ha az ER Kylo vezetésével győz, akkor nyeregbe kerülnek, ahol már nem tudta volna motiválni semmivel őket arra, hogy szálljanak onnan le és teret engedjenek neki. Értelemszerűen Kylonak se tudott volna mit felajánlani, ha az eleve a galaxis ura. Rey meg alighanem odaveszett volna. Szóval Sidious nem tudott volna rendesen visszatérni, kibe átköltözni.

 

Ezek miatt Sidious lépéskényszerben volt, felfedte magát, még mielőtt a háború lezárult volna. Ezzel felkavarta az állóvizet, elhomályosította az ER és az Ellenállás küzdelmét, mert mindenki felé fordult. Ez lehetőséget teremtett arra, hogy a teljes visszatérésére vonatkozó tervét befejezze, Ehhez pedig Rey-re volt szüksége. Vagy Kylora, de inkább Rey-re.

Valószínűleg ő is jól tudta, hogy Kyloban nem bízhat, mert úgyse fogja tudni megölni Rey-t. De ha esetleg mégis, akkor ezzel bizonyítja is, hogy méltóbb a feladatra. Miért? Egyrészt, mert legyőzte Rey-t, tahát "erősebb". Másrészt, túllépte a rubikonját, megtette, amire eddig nem volt képes, ez egyfajta elköteleződés lett volna végre a sötét oldal felé. Harmadrészt, Sidious felé is, hiszen a szerelmét megölte volna, lényegében Sidious parancsára. Emiatt elküldte hát Kylot Rey-ért.

Tudta, hogy itt két út lehet. Ha Kylo netán sikerrel jár, akkor bizonyította rátermettségét, utána be kell hálózni valahogy a rítusra. Ami valószínűbb, hogy Kylo nem jár sikerrel, viszont Rey megtudja a szörnyű igazságot. Ez már eleve súlyos trauma, ráadásul Rey-nek Kylot is meg kell ölnie, a szerettét, ez újabb. Arra is épített Sidious, hogy Kylo bukásával a lány el fog jutni hozzá, a nagypapához. Ekkor pedig a már lelkileg romokban lévő lányt megtörheti.

 

Ott cseszte el a témát, hogy nem tulajdonított kellő jelentőséget a Rey és Ben közti kapocsra. Nagyon veszélyes volt összehozni kettejüket, bár sok választása nem volt. Ő maga nem ölhette vagy ölethette meg egyikőjüket se, csakis a másik által, különben zabosak lettek volna rá. Meg amúgy is, az egymás iránt érzett szerelmük gátolta azt, hogy Sidious a saját érdekeiben használhassa őket. Visszafogta őket abban, hogy melléálljanak.

Így hát összeboronálta kettejüket, csak ők össze is fogtak ellene. Ez egy kedvezőtlen fordulat Sidious-nak, mert így lényegében mindketten kiestek a potenciális jelöltek közül. Azonban, amikor mindketten ott álltak előtte, akkor ráérzett arra, hogy ez a kettejük alkotta diád még annál is erősebb, mint hitte. Ennek erejéből pedig képes lehet a saját testének meggyógyítására is, akkor meg rohadtul nincs szüksége senki másra.

Akkor nem kell kibe átköltözni, mert visszanyeri az eredeti testét. Ez jobb opció, mint amiben valaha is bízhatott a halála után. Hát végül ugye ez sem jött össze, mert ugyan visszatért, de igen hamar oda is veszett,

 

A sith flottára kicsit visszatérve. Sidious azért nem vezényelte el onnan a hajókat időben, mert nem érdekelte az egész flotta. Neki az csak arra kellett volna, hogy amennyiben sikerül a terve saját maga teljes visszatérése kapcsán, akkor utána azzal kényszerítse térdre a világokat. De jobb volt az ott, hogy ha ő bukik, akkor együtt bukjon a flottával, ne kerüljön más "kókler" kezébe.

Ráadásul azok a hajók a saját védelmére is hasznosak voltak, hiszen hiába volt nagyon erős az öreg, azért a bolygón ott volt lent egy törékeny testben, mozogni is alig tudott. Akár messziről is szétbombázhatták vagy -lőhették volna az egészet, aztán akkor neki kampó. Így, hogy a teljes flotta ott volt, nem volt esélyük az ellenállóknak komolyabb kárt tenni az Exegolban, 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69 na ezt már szeretem. :clap: 

 

Korábban lehetett olyan elgondolás is, hogy a Birodalom a fő műve, vagy valamilyen eszme vagy kép kötődik hozzá a fejében. Viszont-javítsatok ki ha tévedek- az utóhatás trilógiából kiderült, hogy erről szó nem volt. Az egész csak azt szolgálta amit Te is jól levezettél: ő legyen a főnök a galaxisban és senki más. Ennyi. Hogy azt most rózsaszín rollert tologatva éri el, vagy a Halálcsillaggal terrorizálva a bolygókat az édes mindegy volt. 

 

Itt szemtanúi vagyok a totalitárius sith uralomnak. Szerintem ez még a Birodalomban se valósult meg. Még az a nyamvadt szenátus is legalább 20+ évig létezett. Itt viszont már nem kell finomkodnia, nem kell mellébeszélni a korrupt szenátoroknak. Itt a sith követőinek szórhatja szívből szólóan és őszintén az igét. Itt nyilvánul meg igazán a sith ereje! Szerintem ennek egyik betetőzése a flotte Erő-villámozása.

 

Azt is jó gondolatnak tartom, hogy az ER-t ugyan közvetve vagy közvetlenül ő hozta létre, azért azt se akarta, hogy a fejére nőjenek. 

 

Amúgy az ilyen eszmefuttatások után mindig azt érzem, hogy zseniális a SAGA, és nem 6+3 rész hanem 9 egybefüggő filmfolyam. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan elképzelés miszerint Palpatine Plagueis vagyis valójában Bane. Átvette már a testét rég és innen próbál újabb testbe menni, ami akkor következik be, ha haraggal, gyűlölettel öli meg a tanítvány, máshogy nem tudja elfoglalni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Szisz írta:

Van olyan elképzelés miszerint Palpatine Plagueis vagyis valójában Bane. Átvette már a testét rég és innen próbál újabb testbe menni, ami akkor következik be, ha haraggal, gyűlölettel öli meg a tanítvány, máshogy nem tudja elfoglalni. 

Ne szállj el.

 

22 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egyértelmű az első megtekintés óta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem én. Valaki így értelmezi a sagát az utolsó epizód fényében, aki nem fórumokra ír, netes újságíró. Aki olvassa, mert nem érti, akár készpénznek is veheti. Többféle értelmezés maradt, mert sok anyag a vágóasztalon végezte, hogy legyen min csámcsogni. A kettő szabálya megáll ezután a rész után is?  

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a szerepe,főleg amikor elmondta Reynek hogy mit csináljon vele,mert akkor megtud erősödni.

De a legjobb az egészben hogy Ő volt az egész galaxis ura,a leghatalmasabb ember,sith.
Majd összefekszik valakivel,AZ (!!!) aki a saját tanítványától félt hogy átveszi tőle az uralmatkereste a jediket mé gévek után is,ölte a gyerekeket,mindenkit aki erőérzékeny mert paranoiás az uralma miatt.
Neki lett egy gyereke,aki tök leszarta hogy mi van vele,de hopppá akinek lett egy unokája,hoppááá erőérzékeny.

 

Letaglózó élmény!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, miro írta:

Nagyon jó volt a szerepe,főleg amikor elmondta Reynek hogy mit csináljon vele,mert akkor megtud erősödni.

De a legjobb az egészben hogy Ő volt az egész galaxis ura,a leghatalmasabb ember,sith.
Majd összefekszik valakivel,AZ (!!!) aki a saját tanítványától félt hogy átveszi tőle az uralmatkereste a jediket mé gévek után is,ölte a gyerekeket,mindenkit aki erőérzékeny mert paranoiás az uralma miatt.
Neki lett egy gyereke,aki tök leszarta hogy mi van vele,de hopppá akinek lett egy unokája,hoppááá erőérzékeny.

 

Letaglózó élmény!

Valami építő jellegűt mikor akarsz hozzászólni a filmhez? Felfogtuk, hogy utáltad, de ilyen stílusban trollkodni minek jársz ide?

 

Idézet

Ez a fórum azért létezik, hogy a Star Warsról konstruktívan és pozitív szellemben beszélgessünk. Nem az a célunk, hogy mindenki ódákat zengjen, de elsősorban nem azért járunk ide, hogy azt olvassuk, mennyire rossz a prequel, a sequel, stb. Ha valamelyik film vagy valami nem tetszik, le lehet írni, nyilván nem mindenki fog egyetérteni, de még ha lesznek is ellenvetések, fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni, sem bizonygatni, mert ezzel itt legfeljebb ellenszenvet válthatsz ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Valami építő jellegűt mikor akarsz hozzászólni a filmhez? Felfogtuk, hogy utáltad, de ilyen stílusban trollkodni minek jársz ide?

 

 

Na látod ezt én nem tudtam,vagy el is felejtettem hogy ez a fórum ezért van.
Magyarázatot ad mindenre,köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, miro írta:

Na látod ezt én nem tudtam,vagy el is felejtettem hogy ez a fórum ezért van.
Magyarázatot ad mindenre,köszönöm!

Ezért van a szabályzat ;)

De amúgy nem értem, mit gondoltál, egy RAJONGÓI fórum mire van? Hogy non-stop utáljuk azt, ami nem tetszik és ennek hangot is adjunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, miro írta:

Na látod ezt én nem tudtam,vagy el is felejtettem hogy ez a fórum ezért van.
Magyarázatot ad mindenre,köszönöm!

Öreg, még egy ilyen és mehetsz Linzbe havat lapátolni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nem az a szekta akik az Exogolon kántálnak? 

Az a Sith Eternal. Az Acolytes of the Beyond egy másik szekta volt, ami az Utóhatás könyvekben randalírozott a Korélián, és sith ereklyéket (pld. Vader kardját) gyűjtöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Utóhatást egyre inkább el kellene olvasnom...

Hát igen. nekem is, kár, hogy nem lett jobb regény trilógia. :( Az elmondások alapján az első könyv elég vacak, a második már tűrhetőbb, de igazán jó csak a harmadik lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem épp ravasz elmondani az ellenségnek mit kell tennie, hogy elbukjon. Lehet nem is akart átmenni senki testébe csak időt akart nyerni Rey összezavarásával, hogy Ben odaérjen és a diád erejét akarta felhasználni, hogy erőt nyerjen. Ez valami fordított nekromantika :D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.