Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, gafz írta:

Hogy is volt? Először Kylo ölje meg Rayt. Aztán Ray ölje meg Palpatine-t, melyre motiváció az ellenállás szívása a navigációs toronnyal (szia EP VI), hogy átköltözhessen a testébe. Aztán szívjuk ki az életetrőt, mert jó élesz a régi test is megreparálva. És valahogy a leszívott életerejű Ray-nek új erőt adnak a halott Jedi-k majd életre leheli a leszívott életerejű Ben. Szín tiszta logika na.

Így élted meg a filmet? Te jó szagú atyavilág...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így élted meg a filmet? Te jó szagú atyavilág...

Már annyira nem hozzák nekem a Star Wars filmek a Star Wars érzést, hogy lassan kínosan érzem magam, hogy ezt valaha szerettem. 

Palpatine az EP VI-hoz képest csak egy ripacs volt, aki azt kántálta milyen gonosz is vagyok, nem úgy beszélt, hogy bár nem mondja ki, de csöpög belőle a gonoszság.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hát tekintve, hogy ő maga fedte fel, hogy még él, illetve ő irányította Kylot, erre igencsak nagy volt az esély.

Tehát ebből az Ellenállás megtudhatta hol van. Ez ám a pengeéles logika. :D Tehát akkor szögezzük le: Mert felfedte kilétét és tudta, hogy Kylo ismeri helyzetét, nagy esély volt rá, hogy megtalálják. :facepalm: :lol: Hozzád nyugágy kell. 

 

Egyébként feltűnt, hogy Dzséjt abszolút nem reagál arra amit írsz? :D Pedig régen jöttek a nagy hozzászólás halmok. Ma már nem... Én kínlódok itt csak, de feladom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, gafz írta:

Már annyira nem hozzák nekem a Star Wars filmek a Star Wars érzést, hogy lassan kínosan érzem magam, hogy ezt valaha szerettem. 

Palpatine az EP VI-hoz képest csak egy ripacs volt, aki azt kántálta milyen gonosz is vagyok, nem úgy beszélt, hogy bár nem mondja ki, de csöpög belőle a gonoszság.

Neked csak az EPV az isten, elég megnézni a filmekre adott osztályzataidat. Szóval nem lehet, hogy csak azt az egy filmet szereted a kilencből? Magadban kell tisztázni ezt a kérdést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Neked csak az EPV az isten, elég megnézni a filmekre adott osztályzataidat. Szóval nem lehet, hogy csak azt az egy filmet szereted a kilencből? Magadban kell tisztázni ezt a kérdést. 

Nem. Csak hogy mi tetszik, az változott, az SW is, csak ellentétes irányban, legalább is ezt érzem.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, gafz írta:

Nem. Csak hogy mi tetszik, az változott, az SW is, csak ellentétes irányban, legalább is ezt érzem.  

Ellentétes irányban mint ahogy szeretted volna? Ez sajnos megesik és sajnálom. Reméljük a jövőben több örömöd lesz benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ellentétes irányban mint ahogy szeretted volna? Ez sajnos megesik és sajnálom. Reméljük a jövőben több örömöd lesz benne.

Ezt szeretném, de kevés reményt látok rá. Azt viszont nem hiszem, hogy amit kedvelnék, az bennetek kiverné a biztosítékot a kultúrában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem ismerem az ízlésed, de nálam valószínűleg nem verné ki, ha már azt is elfogadtam, hogy Palpi él és Rey az unokája. ;) 

Éljen Palpi, legyen Ray az unokája, de könyörgöm csinálják már meg rendesen a küzdelmüket, ne ripacskodással meg copy-paste-el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát ebből az Ellenállás megtudhatta hol van. Ez ám a pengeéles logika. :D Tehát akkor szögezzük le: Mert felfedte kilétét és tudta, hogy Kylo ismeri helyzetét, nagy esély volt rá, hogy megtalálják. :facepalm: :lol: Hozzád nyugágy kell. 

 

Egyébként feltűnt, hogy Dzséjt abszolút nem reagál arra amit írsz? :D Pedig régen jöttek a nagy hozzászólás halmok. Ma már nem... Én kínlódok itt csak, de feladom.

Feltűnt, de nem tudok vele mit kezdeni. Ahogyan azzal sem, hogy kb. csak Te reagálsz a felvetésekre, illetve még leginkább Frenkie. Én úgy gondolom, hogy nem agyatlan fikázás, amit művelek, alá van támasztva a véleményem, ha érkezik rá érdemi válasz, akkor örülök, bárkitől is. Ha nem, akk meg hát nem. :D

 

De a lényegre visszatérve, igen, abból, hogy Kylo tudja hol van, abból erősen valószínűsíthető, hogy Rey és így az Ellenállás is megtudja. Pláne, ha egy helyszínt mutató iránytű ott figyel a hajójában. Miért? Kifejezetten részletesen leírtam és kifejtettem. Felőlem hozhatod a nyugágyat, ha ez Téged jó érzéssel tölt el, vagy így látod helyesnek. ;) Engem nem zavar, mindenesetre ne várja senki, hogy ezek a válaszok ellenérvként jók lesznek bármire is. Ezek eléggé olyanok, mint amikor a PT-t vagy a 8-at elintézik annyival, hogy fos, mert hát az és kész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sokan (én legalábbis biztosan) még nem emésztették meg a 9. részt, így pedig nehéz érdemben vitázni róla. Bennem még rengeteg a kérdés, és az ismeretlen tényező, amiket egyelőre nem tudok hova tenni. De ez nem meglepő, hisz még egy hete sincs, hogy kijött a film. A magam részéről egyelőre emésztek, infókat gyűjtök és elképzeléseket gyártok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

De Sidious is "feltámadt". Az mondjuk igaz, hogy a 2. feltámadásánál pont a diádból szívta ki az Erőt, így arra lehet mondani, hogy ez kellett hozzá. Viszont először is feltámadt valahogyan a "halála" után, abban tuti nem volt szerepe a diádnak. Ezért kéne nekem több, mert ugyan jogos, amit írsz, viszont csak részben magyaráz meg valamit.

Igen, Sidi bá tényleg feltámadt, méghozzá a nagyon sok sith követő - vagy alkimista vagy mik voltak azok - által. Ott volt egy csomó fekete köpenyes kántáló ürge. Ha valamilyen sötét oldali praktikát alkalmaztak, hoppá, Sidious nagy nehezen, de feltámadt "zombi" módjára. Azért már ez is valami a sötét oldal részéről. ;)

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

De ez azért probléma, mert miért ne tudnánk mire képes egy sith teljes erejéből? Nem is tudom összesen mennyi, de legalább 150 órányi SW tartalom után hadd ne kelljen már azt feltételeznünk, hogy eddig egyetlen sith sem küzdött teljes erőbedobással, akármi is történt. Ha egy sith képes hajóflottákat kiiktatni a villámokkal, akkor minek megy a vergődés a csillagrombolókkal. A 6-ban is elég lett volna megbénítani a lázadó flottát, aztán puszi-pá.

Egyébként én itt arra gondolok, hogy ez tényleg kötődhet a helyszínhez és akár a többi sith lélekhez/szellemhez is, emiatt tudja itt Sidious meghúzni, de erre máshol nem lenne képes. Csak akkor adódik a kérdés, hogy ezt miért nem közli a film? Eddig érdekes módon egy TCW vagy Rebels nem volt lusta a tudtunkra adni, hogy mi a helyzet Mortis-szal, az éjnővérekkel, a nexussal stb.. Oké, azok sorozatok, de akkor is. De a filmekben is igyekeztek kifejteni, ha valami nagyon fura és egyedi dolog történik, hogy az miért van.

Igen, a helyszín lehet akár egy nexus is, pont mint Dagobah vagy Korriban, ahol elég erősek lehetnek a sithek/jedik. Továbbá Sidious több száz, hanem ezer sith lelkét tartalmazta, így az a tomboló erő e kettő kombinációja. Máshol ezt elég nehezen tudta volna megtenni. Lehet, hogyha ellátogat Korribanra, akkor megnő az ereje, hiszen sith terület. De ugyanez van a Coruscanttal is. Ott volt a Jedi templom alatt egy sith szentély. Éveken keresztül fertőzte meg a jedik elméjét, akik a végére teljesen elerődtelenedtek. A sith nagyura meg ereje teljében volt abban a pillanatban.

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha ugyanolyan erős volt, akkor nem stimmelt a vizualitás, mert látvány alapján nem így tűnt. De oké, legyen hát, legyen az, amit mondtál. Ezzel magyarázatra lelt a problémám egyik fele, a kisebbik fele. De amivel nagyobb gondom volt, hogy Sidious miért nem próbálkozott mással? Miért nem volt képes az összes sith erejével olyanokra, amikre még egyedül is képes volt korábban? Miért szórta addig a villámokat, amíg bele nem pusztult? Erre eddig egyetlen felvetés született, hogy nem tudta abbahagyni a villámok szórását. Ez viszont ellentmond a korábban látottaknak, amikor abszolút ő irányította a villámait,akkor állt le velük, amikor akart.

Mondjuk én úgy emlékszem, hogy ha megállítanak egy sith villámot, akkor azt nehezen tudja az illető befejezni. Lsd. Yoda az EpIII -ban, vagy itt pont Rey. Persze ilyenkor fellehetne hozni Dooku és Obi-wan EpII -es jelenetét. De visszatérve az előbbi kettőre. Yoda meggátolta Sidioust abban, hogy kinyírja a mestert. Yoda előbb-utóbb felülkerekedett Sidious -on, aki megijedt és hiába próbálta megállítani a villámait, nem sikerült neki és egy nagy bumm lett a vége. Rey -nél pedig valami hasonló történhetett. :)

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyébként nem mintha meg lehetett volna ítélni mivel jár az a zombiság. Nem tudott önállóan mozogni és fehér volt a szeme. Hát oké, de közben akkora hatalma volt az Erőben, hogy bábként mozgatott másokat, meg hangokat generált a fejükben fényévekkel távolabb stb.. Közben felépített egy minden eddiginél erősebb hajóflottát is. Ez nekem abszolút nem úgy tűnik, mintha annyira korlátozott lett volna. Ehhez képest Vader szerintem sokkal rosszabb helyzetben volt.

Lehet olyanokat feltételezni, hogy pl. nem hagyhatta el a bolygót, de ha jól rémlik, akkor ezt nem mondták ki a filmben. Meg amekkora hatalma van, nem is feltétlenül az számít, hogy hol van éppen, ha úgyis az egész galaxisra képes onnan hatni.

Most nem tudom hol olvastam - talán Yoda írta - de a flottát a sith alattvalói csinálták sith mágiával, ami... bizarr, mit ne mondjak.

Szerintem a több ezer sith jelenléte miatt volt képes Sidious ilyen erős jelenlétet mutatni és ekkora erőt birtokolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mondjuk én úgy emlékszem, hogy ha megállítanak egy sith villámot, akkor azt nehezen tudja az illető befejezni. Lsd. Yoda az EpIII -ban, vagy itt pont Rey. Persze ilyenkor fellehetne hozni Dooku és Obi-wan EpII -es jelenetét.

Egyébként Palpatine az Ep6-ban sem hagyta abba a villámszórást, miután Vader felemelte, majd ledobta a mélybe. Még zuhanás közben is bőszen villámozott, amikor már nemigen volt értelme.

De az is lehet, hogy csak dacból nyomta tovább, azt remélve, végül legyűri vele Rey-t. Yodánál is így tett az Ep3-ban. Amikor már atomjaira kezdett bomlani, valószínűleg nem tudta kontrollálni a kibocsátott energiákat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egyébként Palpatine az Ep6-ban sem hagyta abba a villámszórást, miután Vader felemelte, majd ledobta a mélybe. Még zuhanás közben is bőszen villámozott, amikor már nemigen volt értelme.

Ja igen, ott is unlimited powerezett az öreg. :D Lehet, hogyha nagy erejű löketet küld ki egy személyre, akkor nem nagyon tud megállni? :hmm: A hajókra érdekes mód simán küldött egy tucat villámot és simán megállt. Mondjuk ott nem volt ellenálló erő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3-ban én nem láttam, hogy be akarta volna fejezni a villámszórást. Mivel baja nem volt tőle, így nyomta, hátha Yoda megtörik, annak ellenére, hogy a kis zöld barátja kezdett felülkerekedni. És egyre inkább erőlködött, mert látta, hogy Yoda ellen mindent be kell vetni. 

 

De pl. Windu vagy Luke ellen gond nélkül abbahagyta. A 6-ban pedig szerintem Vaderben akart még minél nagyobb kárt tenni, azért szórta a villámokat, miután felemelte. Aztán a zuhanás közben már nem tudom mi volt, de aligha arról volt szó, hogy ne tudta volna önként befejezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igen, Sidi bá tényleg feltámadt, méghozzá a nagyon sok sith követő - vagy alkimista vagy mik voltak azok - által. Ott volt egy csomó fekete köpenyes kántáló ürge. Ha valamilyen sötét oldali praktikát alkalmaztak, hoppá, Sidious nagy nehezen, de feltámadt "zombi" módjára. Azért már ez is valami a sötét oldal részéről. ;)

Igazából a Rey-Kylo diád erejéből támadt fel, addig csak vegetált. :) 

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

De pl. Windu vagy Luke ellen gond nélkül abbahagyta. A 6-ban pedig szerintem Vaderben akart még minél nagyobb kárt tenni, azért szórta a villámokat, miután felemelte. Aztán a zuhanás közben már nem tudom mi volt, de aligha arról volt szó, hogy ne tudta volna önként befejezni. 

Szerintem van egy pont nála, amin ha túllép már nem tudja abbahagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Most nem tudom hol olvastam - talán Yoda írta - de a flottát a sith alattvalói csinálták sith mágiával, ami... bizarr, mit ne mondjak.

Szerintem a több ezer sith jelenléte miatt volt képes Sidious ilyen erős jelenlétet mutatni és ekkora erőt birtokolt.

A flotta nem Sith mágiával készült :D de ott készültek az Exegolon. Tehát ezek nem azok az Imperial I-es hajók, amiket Sidious még az uralma idején küldött el az Ismeretlen Régiókba. Sőt, nem is Imperial I-esek, ahogy korábban gondoltuk, a nevük Xyston-class

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

A flotta nem Sith mágiával készült :D de ott készültek az Exegolon. Tehát ezek nem azok az Imperial I-es hajók, amiket Sidious még az uralma idején küldött el az Ismeretlen Régiókba. Sőt, nem is Imperial I-esek, ahogy korábban gondoltuk, a nevük Xyston-class

És tök jó, hogy így van mert nem lett volna logikus egy ekkora flottát évtizedekig jegelni. Valósabb, hogy időközben hozták létre. Gyakorlatilag az ER volt az előőrs. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Yoda József írta:

A flotta nem Sith mágiával készült :D de ott készültek az Exegolon.

Köszi a korrigálást. :peace:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igazából a Rey-Kylo diád erejéből támadt fel, addig csak vegetált. :) 

De a vegetálást a sith követőinek köszönheti. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ez viszont ellentmond a korábban látottaknak, amikor abszolút ő irányította a villámait,akkor állt le velük, amikor akart

Egy frászt! EpIII, EpVI vége. Egyértelmű, hogy ilyenkor nem tud olyan gyorsan reagálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Donát írta:

Egy frászt! EpIII, EpVI vége. Egyértelmű, hogy ilyenkor nem tud olyan gyorsan reagálni. 

Hogy érted, mire reagálni? Nem tudom, én egyik esetben sem láttam, hogy akarta volna, de nem tudta leállítani magát. Igazából ez még csak fel se merült bennem, amíg most nem írtátok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 21. - 1:00, Donát írta:

Sidious elmondja, hogy ő most az összes Sith...

 

A rituálé miatt lehetett az, hogy Palpatine most már az ÖSSZES Sith szellemével bír, és ahogy emellett neki is megmaradt a saját tudata (hiszen simán felismertük Palpatine jellemét most is), úgy Reynek is megmaradt volna a saját, eltorzult, sötét oldali tudata, de az ÖSSZES Sith tudása és szelleme is beleköltözött volna...

 

Egyébként alighanem a lélekvándorlós rituálé csak akkor tud működni, ha az egyén a halála előtt még el tudja végezni a dolgot. Ez alapján nem véletlen, hogy Sidious Plagit álmában ölte meg, esélyt sem adva a mesterének, hogy végrehajtsa a trükköt...

Ez az egész nekem elég furcsa. Ha már mindenáron ilyen epikus befejezést akartak a készítők, szerintem sokkal logikusabb lett volna ha egyszerűen úgy interpretálják, hogy az Erő sötét és világos oldala támogatja a harcoló feleket, nem pedig minden sith meg jedi, mert ez így félreértelmezhető.

 

1. Az "én vagyok az összes Sith" elég gyengén hangzik ha szó szerint vesszük, mert ők nem szublimálnak az Erőbe, hisz soha nem az erő részei akartak lenni, hanem mindig is irányítani akarták azt. A sithek az életükben akarják a saját kib*szott szaros létezésüket kitolni hogy uralhassák az erőt és ezzel mindent és mindenkit. Nem az Erőben tartják meg a "sithségüket" / személyiségüket, hogy haláluk után segítsék egymást vagy odaadják az erejüket másoknak, hiszen szociopaták, szarják le hogy mi jó egy sokadik generációs társuknak, mivel őket csak a hatalom és saját egójuk érdekli, egymást álmukban ölik le, hogy Donát szavaival éljek. Amúgy is totál ellentmondás lenne az hogy az Erő sötét oldala megtartaná magában az előzőleg elbukott sith "proto-egóját", mikor a sith út lényege a meritokrata kiválasztódás... Szóval Palpatine mondata szerintem semmiképpen sem értelmezhető szó szerint csak képletesen. Miszerint az előző sithek tudását és képességeit olvasztotta magába.

 

2. Az rendben hogy van pár jedi aki erőszellemként tovább él, mivel a halálakor a sejtjeit úgymond energiává szublimálja ezzel fenntartva a személyiségét és tudását (whatever) ha úgy érzi hogy még rohadtul szükség van rá (vagy a tanításaira), de a többi jedi egyszerűen csak eggyé válik az erővel és nem őriz meg semmit sem az egyéniségéből sem a "jediségből". Ez logikus is hiszen az Erő lényege a körforgás, ad és visszavesz, nem is lenne sok értelme kismillió bolyongó erőszellemnek, hiszen attól hogy valaki jedi volt még totál nem biztos hogy bölcs tanító is egyben, olyan valaki akire mindenképp szüksége van az élőknek a halála után. Ugyan ki akarna millió önjelölt idegesítő tudálékos f*szt, aki ossza az észt ha úgy tartja kedve.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem tudom, én egyik esetben sem láttam, hogy akarta volna, de nem tudta leállítani magát.

Majd figyeld meg. Szerintem is tisztán látszik. Pl. amikor zuhan le a HCS aknába akkor minek már villámozni? Ott már csak magát pirította. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal Jó is volt úgy, hogy csak a hangjukat hallottuk. Szerintem az egy különleges pillanat és mint ilyenbe az belefér.

 

Azt tudjuk, hogy ez a szellemesdi is csak keveseknek adatott meg. Tényleg ökörség lenne ha minden boldog-boldogtalan Jedi szellem csak úgy zaklatná az élőket. :D

 

A sith-es résszel meg úgy komplett egyetértek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Majd figyeld meg. Szerintem is tisztán látszik. Pl. amikor zuhan le a HCS aknába akkor minek már villámozni? Ott már csak magát pirította. :D

Hát nem tudom, ha engem is lehajítanának és amúgy tudnék villámokat szórni, lehet én is szórnám, már csak azért is, vagy feszültség, félelem miatt. :D

Máskor viszont abba tudja hagyni, nekem nem tűnne túl értelmesnek, hogy hol uralja, hol nem. És azért pl. az "unlimited power" jelenetnél kifejezetten úgy tűnik, hogy mindent belead az orgazmusánál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk jobb minőségben jobban ki lehetne venni, de nekem úgy tűnik, hogy az utolsó pillanatokban már egyáltalán nem Palpatine villámozik. Amikor az arcát kezdik széttépni, szétveti a kezét, aztán van egy nagyobb látószögű, távolabbi snitt, ahol látszik is, hogy a kezei már oldal vannak, és a villámok nem onnan, hanem a kardokból jönnek. Lehet, hogy a végén már egy másik Palpatine küldte neki a sugarakat. Sidious abbahagyta volna, de a kisunokája nem engedte, hogy csökkenjen köztük a feszültség. De mondom, ezt csak a "kölcsönzői" változat alapján mondom, amin nem csak nem vehető ki rendesen minden, de nem is láttam még. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Hát nem tudom, ha engem is lehajítanának és amúgy tudnék villámokat szórni, lehet én is szórnám, már csak azért is, vagy feszültség, félelem miatt. :D

Máskor viszont abba tudja hagyni, nekem nem tűnne túl értelmesnek, hogy hol uralja, hol nem. És azért pl. az "unlimited power" jelenetnél kifejezetten úgy tűnik, hogy mindent belead az orgazmusánál. 

Néha annyira elkapja a hév, hogy nem tud parancsolni magának. Windu a kivételt erősítő szabály. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.