Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Bomarral egyetértve szerintem is azt láttuk hogy Palpatine nem csak az egydimenziós Sith, hanem maga a Sith Rend. Azért is tudott olyan dolgokat művelni mert benne volt az összes addigi Sith szellem és tudása, Ezzel szívták meg rendesen a Sith-ek. Ha kinyírod az utolsót, ott tényleg vége a Rendnek hisz a tudásuk abban a csávóban volt. Ezzel szemben a Jedi holtak nem élő Jedikben "vannak" hanem a kozmikus Erőben és onnan segíthetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ha ez így van, hogy ha haraggal csap le valaki egy Sith-re, akkor Darth Tyranus tudása és szelleme átszállt Anakinba? Mert őt harakból nyakazta le a jövendőbeli Darth Vader. És ha ez így van, azzal nem mentjük fel kicsit Anakint a tette alól? Hiszen akkor egy Sith Nagyúr lelke megmérgezte. És, amikor visszatért, sikerült kiűznie magából Dookut? :hmm:

És mi a helyzet akkor, ha a Sith mestert nem a tanítványa öli meg, hanem megcsúszik a kádban és kitöri a nyakát? Oké, ez bizarr, de szerintem nem minden esetben állt fenn az, hogy a tanítvány ölte meg a mestert.

Plusz, amikor Rey bólintott, Palpatine azt mondta, hogy kezdjék meg a ceremóniát. Ezek alapján ez nem feltétlen egy könnyen kivitelezhető eljárás, egész kis szektás buli kell hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a fentebbi elméletemet követjük akkor Dooku kinyirása esetén semmi nem történik. Benne nem halmozódott fel semmi, nincs semmi olyan tudása, amellyel szellemként bárkiben megtudna kapaszkodni. Az elmélet úgy szól, hogy a mesterben van minden felhalmozódva: ez esetünkben Palpatine. Aki őt haraggal megöli abba beleszáll az ő lelke. A tanitványait ez a képesség csak akkor érinti, ha ők ölik meg őt gyülöletből. De ilyen nem történt a filmekben.

 

Mivel itt egy évszázadok óta létező entitásról van szó ezért meg tudja választani a helyét és az idejét a halálának. Nem fogja kitörni a nyakát a kádban (oké tudom hogy vicc volt) és nem fogja egy random átlagbéla eltenni láb alól. Valószinüleg ott és akkor fog meghalni amikor akar és annak a kezétől aki által meg akar halni. Ezt a Birodalom kikiáltásáig azért nem lehetett túl nehéz kivitelezni. Elvégre senki nem vadászik a sithekre. Teljesen titokban léteznek. A mestereknek elég könnyű dolga van. A ceremónia lehet hagyomány. Nem biztos hogy feltétlenül szükséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy az eredeti terve az volt, hogy Kylo-ba költözik bele?

Szerintem félreértitek. Bomarral egyetemben.

 

Sidious elmondja, hogy ő most az összes Sith. Plusz ne feledjük, hogy alapból meghalt, tehát az, hogy most Reyjel meg Kyloval dumálgat az egy Sith praktika eredménye. Nálam ez úgy állt össze, hogy ami most van Palpatine-nal az egy teljesen más létforma, mint amit az EpI-VI-ban láttunk. Az a "rendes" élete volt, és nem volt benne se 2 se 1000 se az összes Sith, csak saját maga. Viszont megtalálta a Sith-ek rejtett bolygóját, és már élete során előkészítette a terepet, hogy mi lesz, ha esetleg mégis meghalna.

 

Erre kitalált egy vésztervet. Talán a Plagis képességgel, talán klónozással, ki tudja mivel, de készített magának egy alternatív testet, amit szükség esetén még használhat. Emellett elsajátította az ősi rituálét, ami ahhoz kellett, hogy a lelke valahogy "kiszökjön" halála előtt a testéből és megtalálja a másik testet, mielőtt még beleolvadna a kozmikus Erőbe. Talán ezért tartotta mindig közel magához az útjelzőt (a HCS-n a birodalmi széfben volt ugyebár, gondolom nem véletlen, hogy oda is magával vitte), hogy szükség esetén megvédje és azzal talán könnyebben tud a titkos bolygóra odatalálni a lelke (ahol a test van). Egyébként eddig az talán még nem került szóba mélyebben, hogy a másik jelző a MUSTAFARON van, tudom, hogy épp ma beszéltünk erről, de leesett nektek, hogy pont azon a bolygón, ahol Vader is székelt? Ráadásul 2 azaz 2 darab útjelző van, mintha rímelne a 2 Sithre. Mind a mesternek, mind a tanítványnak jut egy. Vader ettől még aligha volt beavatva a rituáléba, hiszen fel sem merült benne, hogy Palpatine esetleg túlélhette a dolgot, azt tán csak Luke orrára kötötte volna...

 

Kicsit elkanyarodtam. Szóval a rituálé miatt lehetett az, hogy Palpatine most már az ÖSSZES Sith szellemével bír, és ahogy emellett neki is megmaradt a saját tudata (hiszen simán felismertük Palpatine jellemét most is), úgy Reynek is megmaradt volna a saját, eltorzult, sötét oldali tudata, de az ÖSSZES Sith tudása és szelleme is beleköltözött volna. A dühből való lecsapás a rituálé része, de kizártnak gondolnám, hogy Palpatine meg akart volna halni a Jedi visszatér végén. Ott csak hergeli Luke-ot, a dühét akarja kihozni, mert tudja, hogy Vader megvédi, Luke viszont a dühből való támadással révbe érhet. A sötét oldalra való átállás meg akkora trauma, hogy nem kell amiatt aggódnia, hogy Luke ellene fordulna, vagy ha mégis, villámokkal simán megmutatta volna neki, hogy ki az úr a háznál és ő csak tanítvány lehet.

 

Tehát összegezve: a halálra sújtást csak most szorgalmazta Palpatine és láthatólag kész volt átadni a szellemét és az Uralkodó jogcímet Reynek, aki viszont megőrizte volna saját tudatát is, de egyúttal fel lett volna ruházva a Sith-ek összes eddigi tudásával. Az meg, hogy Palpatine miért annyira erős, szerintem egyszerű: az összes Sith benne volt, viszont hátulütője a vésztervének, hogy a teste gyenge. Nagy még benne az Erő, de ő már gyönge, ahogy Yoda mondaná. Viszont azzal, hogy a diád két tagjából elszívta az életerőt, a teste is fullosan visszatért, így erősebb lett, mint valaha.

 

Egyébként alighanem a lélekvándorlós rituálé csak akkor tud működni, ha az egyén a halála előtt még el tudja végezni a dolgot. Ez alapján nem véletlen, hogy Sidious Plagit álmában ölte meg, esélyt sem adva a mesterének, hogy végrehajtsa a trükköt. Viszont egész addig, amíg Sidious meg nem halt, szerintem nem volt benne más Sith, ez csak a lélekvándorlós praktika mellékhatása, aminek köze van a Sith bolygóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha a sithek lelkét azután, hogy meghaltak és beleolvadtak a kozmikus erőbe újra ki lehet szakitani és egy ember magába tudja olvasztani őket akkor az ep.9-el nincs vége a sztorinak. Akkor most megöltek valakit akinek ez sikerült de jöhet majd megint valaki aki ugyanezt megcsinálja. Nekem az a verzió hogy a sithek hosszú ideje készülnek a visszatérése és ehhez testből testbe szállt egy mester aki most végleg ki lett nyirva jobban tetszik mert akkor pont került a sztori végére és akkor láttuk a végső nagy leszámolást és a sith végső bukását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

De ha a sithek lelkét azután, hogy meghaltak és beleolvadtak a kozmikus erőbe újra ki lehet szakitani és egy ember magába tudja olvasztani őket akkor az ep.9-el nincs vége a sztorinak. Akkor most megöltek valakit akinek ez sikerült de jöhet majd megint valaki aki ugyanezt megcsinálja. Nekem az a verzió hogy a sithek hosszú ideje készülnek a visszatérése és ehhez testből testbe szállt egy mester aki most végleg ki lett nyirva jobban tetszik mert akkor pont került a sztori végére és akkor láttuk a végső nagy leszámolást és a sith végső bukását.

Szerintem meg vége a dalnak az én elméletemmel is, mert a bolygón a Sith szentély, az ehhez szükséges helyszín, praktika és tudás elpusztult. Innentől nem lehet senkit se felruházni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sith templomok vannak máshol is, ahogy azt az enciklopédia is irja. Ezekből párat láttunk az animációs sorozatokban is (Moraband, Malachor), de a kánon szerint ennél is több van. Ráadásul szinte kikerülhetetlen, hogy ahogy majd kapjuk az újabb SW sztorikat a régmúltról úgy jönnek a mégújabb sith templomok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Sith templomok vannak máshol is, ahogy azt az enciklopédia is irja. Ezekből párat láttunk az animációs sorozatokban is (Moraband, Malachor), de a kánon szerint ennél is több van. Ráadásul szinte kikerülhetetlen, hogy ahogy majd kapjuk az újabb SW sztorikat a régmúltról úgy jönnek a mégújabb sith templomok.

A tudás akkor is kérdéses. Plusz ide kellett Palpatine különleges képessége is, amit Plagitól szerzett. Tudomásom szerint ezzel más nem bírt, ők meg már halottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozám is Bomarr elméleet áll közel. Évezredeken keresztül szállt a lélek az újabb Sith-be. Akik azon furcsa szertartás keretében adták át "lelküket" az újabb Sithnek mint amit a filmben láttunk.

Namost a zsenialitás azért jön most elő, mert a Sith-ek az összes tudásukat egy ember/lényben tartották, akit ha kinyírnak, Lsd EP9 Palpatine, akkor vége mindennek. Míg a Jedik a Kozmikus Erőben. Azaz ha Rey kinyiffan, utána bármikor jön egy Erőérzékeny valaki, a Kozmikus Erőből tud útravalót kapni a régi Jediktől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Donát írta:

Luke viszont a dühből való támadással révbe érhet.

Szóval dühében leakarja vágni Palpit, menetközben áttér és el is fogadja mesterének, azt akiről az ég adta világon semmit nem tud azon túl hogy jó lenne ha elpusztulna? A villámozás meg max arról győzné meg hogy ezt az ürgét igy vagy ugy de tutira ki kell nyirni.

Tudom hogy Palpi terve kapcsán ezt akarta sugallni a film és valszeg ez volt Lucas eredeti ötlete de teljesen értelmetlen. Az egész ep.6-os Luke téritésnek se füle se farka. Anakinnal egy életen át foglalkozott Palpatine a bizalmába férközött, igyekezett olyan hatalmat felkinálni neki amire tényleg vágyik. Annak volt értelme. Luke-nak semmit nem tud kinálni az Uralkodó. Szerintem Palpi új mondata értelmet adott az ep.6 végének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Szóval dühében leakarja vágni Palpit, menetközben áttér és ott rögtön el is fogadja mesterének, azt akiről az ég adta világon semmit nem tud azon túl hogy jó lenne ha elpusztulna? Tudom hogy ezt akarta sugallni a film és valszeg ez volt Lucas eredeti ötlete de teljesen értelmetlen. Az egész ep.6-os Luke téritésnek se füle se farka. Anakinnal egy életen át foglalkozott Palpatine a bizalmába férközött, igyekezett olyan hatalmat felkinálni neki amire tényleg vágyik. Annak volt értelme. Luke-nak semmit nem tud kinálni az Uralkodó. Szerintem Palpi új mondata értelmet adott az ep.6 végének.

Nézd meg Anakinnel mi történik a Windu eset után. Az átállás sokkal misztikusabb folyamat. Kb. úgy megrontódik az egyén lelke, mint a kyber amely vörössé válik. 

 

Amúgy a te luke-os példád is sántít, mert a mostani filmben is egyértelmű, hogy rituálé kell a szellem költözéséhez. Fel kell esküdnie Sithnek. Közben kántálnak a lojalisták. Palpatine folyamatosan közvetít (most felemeled a kardot). Felkészül a halálra (lecsukja a szemét is). Luke esetén semmi ilyesmi nem volt. 

 

Ez a költözés dolog csak egy rituáléval végezhető el és sanszos hogy csak Sith szentélyekben. Szóval az a szomorú hírem van, hogy a Luke térítésre nem igen lehet hatással. Megjegyzem, szerintem 1983 óta folyamatosan jól müködik az a jelenet bármilyen átértelmezés nélkül is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a rituálé mennyire fontos az nem derül ki. Fölösleges hozzá költeni hogy csak Sith szentélyben megoldható. A filmben Palpatine itt van gépre kötve. Nincsenek alternativák a helyszin kapcsán. A Jedi végén Palpatine kavarása pedig nekem kb. tinédzser korom óta teljesen értelmetlen. A prequel erre rá is erősített, hisz látjuk hogy néz ki egy normálisan felépített áttérités. Csak azért mert valaki oldalt vált még mindig kell oka legye hogy kitartson a mester mellett. Luke-nak semmi oka rá. Ha ott Palpatineban komolyan felmerül hogy a téritgetése odavezet hogy Luke beáll tanitványnak az szerintem megmosolyogtató. Erre mondtuk azt hogy Palpatine nagyon elbizakodottá vált. Ami persze egy lehetőség de jobban örülnék ha tudná hogy mit csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Jedi végén Palpatine kavarása pedig nekem kb. tinédzser korom óta teljesen értelmetlen

Kicsit off de szerintem egyértelmű a terve. 

1) Luke merítsen a gyűlöletéből, engedje szabadon a haragját. Ez közös pont a Dooku féle Anakin hergelés, a Vader féle Luke térítgetés és itt is.

2) Palpatine-nak nyilván nem az a célja, hogy Luke halálra kaszabolja. Ha az lenne, nem engedné Vadert sem hogy közbeavatkozzon. 

3) Palpi célja egyértelműen az, hogy bemutassa Luke-nak, akiket eddig barátainak, családnak gondolt, azok a szeme láttára halnak meg. Így nem marad senkije, csak az apja. A harag, amit az 1-es pontban taglaltam épp itt jön képbe. Józanul Luke nem fogja megölni az apját, de ha tombol benne a düh, akkor igen, és ez majdnem be is jött, hisz kis híján lemészárolta Vadert. 

4) Abban egyetértek, hogy a terv neuralgikus pontja a Vader halála utáni lépés, de itt jön képbe az, hogy ha gyűlölettel ölsz, az kinyitja előtted a sötét oldal kapuját, és ha nem marad senkid, csak az új, megrészegítő hatalom, akkor jó eséllyel be is fogadod azt. Láttuk, hogy az átállásnak milyen rituális hatása van az ember lelkére, onnantól a tanítvány és a mester között egy titokzatos szövetség jön létre, a 3. rész szerintem ezt jól bemutatja. 

5) Palpi elbizakodott volt igen, mert azt gondolta, hogy Luke le fogja sújtani az apját, és ezzel olyan törékennyé válik lelkileg, amit Palpi egybol kihasználhat. Nem jött be mert alábecsülte a szeretet erejét. 

 

Végül annyit, hogy a rituálé tuti nemcsak véletlenül lett itt bemutatva. Ne legyints rá csak azért, mert nem illik a képbe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én biztosra veszem, hogy azok emberek. Ha szellemek lennének, a rájuk zúduló kövek átrepülnének rajtuk, ezzel szemben a filmben azt látni, hogy agyonyomják, agyonütik őket, miközben ők próbálnak menekülni.

Lehet, ezt még meg kell néznem azért. :) Egyébként ha ennyi szekta tagja volt miért nem kutattak fel a Mesternek a galaxisban valami alkalmas donort a Mester számára? 

 

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ha a fentebbi elméletemet követjük akkor Dooku kinyirása esetén semmi nem történik. Benne nem halmozódott fel semmi, nincs semmi olyan tudása, amellyel szellemként bárkiben megtudna kapaszkodni. Az elmélet úgy szól, hogy a mesterben van minden felhalmozódva: ez esetünkben Palpatine. Aki őt haraggal megöli abba beleszáll az ő lelke. A tanitványait ez a képesség csak akkor érinti, ha ők ölik meg őt gyülöletből. De ilyen nem történt a filmekben.

Vader haragból ölte meg, bele költözhetett volna. A felcsapó kék villámok erre még rá is erősítenek.

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem mindkét elmélet tetszik, és a filmek mindkettőt támogatják.

Valószínűleg az EU-ban dől el a kérdés, vagy a jövőbeli filmekben.

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Hogy a rituálé mennyire fontos az nem derül ki. Fölösleges hozzá költeni hogy csak Sith szentélyben megoldható. A filmben Palpatine itt van gépre kötve. Nincsenek alternativák a helyszin kapcsán. A Jedi végén Palpatine kavarása pedig nekem kb. tinédzser korom óta teljesen értelmetlen. A prequel erre rá is erősített, hisz látjuk hogy néz ki egy normálisan felépített áttérités. Csak azért mert valaki oldalt vált még mindig kell oka legye hogy kitartson a mester mellett. Luke-nak semmi oka rá. Ha ott Palpatineban komolyan felmerül hogy a téritgetése odavezet hogy Luke beáll tanitványnak az szerintem megmosolyogtató. Erre mondtuk azt hogy Palpatine nagyon elbizakodottá vált. Ami persze egy lehetőség de jobban örülnék ha tudná hogy mit csinál.

Lehet az is, hogy Luke ha gyűlöletből megöli az apját akkor eltorzul a lelke és onnan már olyan a szitu mint az Anakin-Windu affér után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy el se hiszem, hogy ilyenekről beszélünk. :D

Hát azt én se... De őszintén szólva, egyelőre eléggé szomorúsággal tölt el, hogy a Saga záróepizódja után ilyenekről kell beszélni, mert ilyeneket vetett fel a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet, ezt még meg kell néznem azért. :) Egyébként ha ennyi szekta tagja volt miért nem kutattak fel a Mesternek a galaxisban valami alkalmas donort a Mester számára?

Már biztos, hogy élők, Sith Eternal a szekta neve. És kerestek, Ochi is a tagja volt a bandának, aki Rey-re és a szüleire vadászott.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Inkább olvasd el az érdekes fejtegetéseket, többet ér mint sopánkodni. ;) 

Elolvastam már. :) A fejtegetések érdekesek, de attól még amit fejtegetni kell, az nem fog jobban tetszeni. Maul feltámasztását sem tudtam rendesen "lenyelni" a mai napig sem, de hogy a Saga záróepizódja rögtön azzal nyisson, hogy csak úgy előkerül újra Sidious... És akkor annyi az egész, hogy idéznek tőle egy mondatot a 3-ból, meg vki még a filmben benyög egy "hát igen, sötét oldal, klónozás, sith praktikák" jellegű mondatot, aztán ennyi.

Nem látok amúgy semmi hozzáadott értéket abban, hogy visszahozták az öreget. Nem volt ez felépítve, hogy most előkerül a semmiből, és kiderül, hogy igazából ő irányított mindent a háttérből. Ahogyan az sem, hogy eljön a "Végső Rend" és valójában majd az hozza el, amit szeretne.

 

Az egész olyan benyomást keltett nálam, mintha rájöttek volna, hogy az eddig felépített világgal nem tudnak mit kezdeni. Volt Snoke, nincs Snoke. Sehonnai Rey, de csak nem jó, valahonnan mégis származnia kéne. Táncoltassuk kicsit a sötétségben, az biztos jót tesz. Így biztosítható lehet a különleges kapcsolata Kyloval, amit ki kéne aknázni valahogy, viszont Rey-nek jónak kell maradnia. De akkor hiába az oldalak közt folyamatosan cikázó Kylo/Ben, akit egyértelműn a sötétbe toltunk el, mégse legyen végül gonosz, mert akkor szembe kell állítani őket a lánnyal, az meg nem jó úgy.

Hú, csak ha nem gonosz, Snoke meg már nincs, akkor mégis ki lesz itt a főgonosz? Hozzuk vissza valamilyen erőltetett hülyeséggel Sidious-t, de azért ne fejtsük ki hogyan, mert az még cikibb lenne. Lényeg, hogy majd ő jön. Akkor már Rey lehet az unokája. De akkor Kylo csúnyán megvezette a lányt, ami rombolná az idáig gondosan épített kapcsolatukat. Nem baj, mondassuk ki Bennel, hogy igazából nem is csapta be Rey-t, hátha senki nem emlékszik már arra mi is hangzott el a 8-ban.

De ha már Sidious, akkor az eddig 87x látott "ölj meg vkit, hogy ezzel végleg a sötét oldalra állj" mantrát is elő lehetne venni. Sőt, dobjuk be azt is mellé, hogy "nézd a barátaid pusztulását, csak úgy mentheted meg őket, ha lesújtasz rám", mert ez pedig még csak 38x szerepelt eddig a Saga-ban. Viszont ez a Sidious-zombi nem elég erős így Rey-hez, hát támadjon fel rendesen a két főhős erejének kiszippantásával. Viszont egy nagypapa-unoka meccs nem elég bitang, ennél azért ütősebb volt az apa-fia. Legyen akkor az, hogy Sidious igazából az összes valaha élt sith, Rey meg az összes valaha élt jedi.

 

Sdious meg akkor most így higgyük el, hogy halott. Bár végül is bárhol lehet még teste, klónja, nem tudom mije, amibe átköltözhet a lelke. Vagy azzal együtt tudták reprodukálni, ki tudja. Mindenesetre nyugodjon le mindenki, mert ez már tényleg a záróepizód, tehát tényleg biztosan meghalt. Kizárt, hogy az történjen, mint a 6 után, hogy mindenki halottnak hitte, aztán 30 év múlva elővarázsoltuk a semmiből.

A film felállított egy olyan szabályrendszert, amiben lényegében semmiben nem lehetünk biztosak, mert bármit egy laza tollvonással felülírhatnak. Volt pár ilyen motívum a TCW-ban vagy a Rebels-ben, de azok mégis sorozatok voltak, nem pedig a Skywalker-Saga utolsó része. Nagyon meredeknek érzem pont ilyen időzítéssel behúzni ilyen dolgokat az univerzumba, amikor most pont az lett volna a lényeg, hogy legyen egy lezárás, ami megnyugtató véget ad az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

.... hogy legyen egy lezárás, ami megnyugtató véget ad az egésznek.

Lett is olyan lezárás. A Sith-eknek annyi, az Első Rend megsemmísítve, Rey meg Luke tanítása alapján újraindítja a Jedi Rend-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Frenkie írta:

Lett is olyan lezárás. A Sith-eknek annyi, az Első Rend megsemmísítve, Rey meg Luke tanítása alapján újraindítja a Jedi Rend-et.

Ez egyáltalán nem következik a történésekből. Pláne nem garantálható. Ugyan miért lenne annyi a sith-eknek? Mert most épp azt mondják? Ugyan, a 6 végén is úgy volt. "Szerencsére" a TCW és most már immáron az Ep.9 bemutatta, hogy bármikor feltámaszthatnak bárkit, akihez úri kedvük tartja. Kit érdekel, hogy az ER meg van-e semmisítve, ha igazából már itt se ők volta az ellenfél, hanem a Végső Rend.

 

Mondjuk ez is egy röhej, és jól illeszkedik a korábban írt sorba, hogy nem tudnak mit kezdeni a 7-8-ban épített világgal. Ott volt az ER, amely ellen maradt kb. 12 ellenálló. Már eleve hatalmas kétségeim voltak annak kapcsán, hogyan fogják itt megoldani, hogy érdemi csatározás lehessen a 2 fél között. Erre nyitásnak megkapjuk, hogy az ER valójában csak gyerekcsín, mert a halálból visszatért Sidious a farából előrántott egy olyan hajóflottát, ahol minden egyes hajó egy Halálcsillag béta.

 

És ez a másik rendkívül nyugtalanító dolog. Most már nem is csak ott tartunk, hogy az Ismeretlen Régiókban össze lehetett rakni egy akkora haderőt, mint ami az ER-nek volt, hanem kiderül, hogy valójában rögtön kettőt is. Vagy ki tudja mennyit. Majd jön a következő forgatókönyv, hogy közben volt ott még másik 4 ekkora hajóflotta, ami csak úgy lett a semmiből, mert miért ne.

De persze mindegy is, mert nemcsak az Erő működik úgy, hogy minél erősebb az egyik fél, automatikusan annál erősebb lesz a másik is, hanem a hajóflották is. Az Ellenállás elfért egy Falconon a 8 végén, de itt Lando felkerekedett, aztán fél óra alatt összeszedett a semmiből egy akkora hajóhadat, amiről a Szövetség vagy az Ellenállás korábban még csak nem is álmodhatott. De lehet még az ÚK is csettintett volna erre.

Nem azt mondom, hogy nem számítottam rá, hogy a 8-ban mondottak ellenére mégis kap innen-onnan segítséget az Ellenállás, de ezt nem úgy képzeltem, hogy két fingás között összeszednek egy ekkora flottát. Ez egy mondjuk egy 8 éves gyerek fejében összeállhat, mint opció, de azért ezt így próbálni eladni és lenyomni a torkunkon... Jobb lett volna Landot vagy bárkit kicsit hamarabb elküldeni toborzásra, Luke keresgélése helyett.

 

Egyszerűen már nincsen logika, nincsenek szabályok. Ha az alkotók úgy gondolják, akkor mindenféle érdemi felvezetés nélkül, a semmiből akasztanak le soha nem látott képességeket, karaktereket, haderőket, bármit. Ha kell, a halálból hoznak vissza szereplőket, az sem számít. Most pl. mi garantálja, hogy Sidious-nak nincs vagy egy tucat másik klónja/teste, vagy hogy nem került át bele a tudata? És Vadernek nem volt ilyesmiben része vajon? Mi van azzal, hogy Snoke-ot a sith-ek kreálták? Akkor gyárthattak még több másik Snoke-ot is, nem? Vagy legalább hasonló lényeket.

De igazából ez se kell, ha az IR-ban ekkora erőforrások vannak, hogy észrevétlenül 2 galaxis elfoglalására alkalmas haderőt rántanak össze, akkor mennyi lehet még? Vagy mi lehet más feltérképezetlen területeken? Majd Thrawn is visszatér egyszer csak mindenkinél erősebben? Hogy aztán a másik oldalról Ahsoka és Ezra is előkerüljön még ennél is sokkal erősebben? Mi lesz a következő szint? Nemcsak a valaha élt összes sith/jedi, de még az élők is összekapcsolódnak egy 1-1-es csatára? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Elolvastam már. :) A fejtegetések érdekesek, de attól még amit fejtegetni kell, az nem fog jobban tetszeni. Maul feltámasztását sem tudtam rendesen "lenyelni" a mai napig sem, de hogy a Saga záróepizódja rögtön azzal nyisson, hogy csak úgy előkerül újra Sidious... És akkor annyi az egész, hogy idéznek tőle egy mondatot a 3-ból, meg vki még a filmben benyög egy "hát igen, sötét oldal, klónozás, sith praktikák" jellegű mondatot, aztán ennyi.

Pedig már tudhatnád, hogy az új rendszer úgy működik, hogy sok mindent az EU-ra hagynak. Itt is az lesz. Én nem vagyok nagy EU fogyasztó de elérték ezzel a filmmel, hogy mindent meg fogok venni ami ezzel kapcsolatos. Ez a Te nagy bajod amúgy ezzel az egésszel, hogy ez a szintű fantasy az SW-ben neked nem jön be. A TCW-ben se tetszett itt meg kiakadtál. Ezen én/mi nem tudok segíteni.

 

Bocsi de a többire nincs kedvem válaszolni. Ha akarod nézd így, szíved joga, Engem nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig már tudhatnád, hogy az új rendszer úgy működik, hogy sok mindent az EU-ra hagynak.

Az átlagnéző (akiktől a bevételek nagy része jön) meg le van sz*rva? :D Ha egy átlagnéző ránéz a 3 trilógiára, akkor azt fogja látni, hogy az ST áll meg a legkevésbé a saját lábán, míg az első kettő teljesen érthető mindenféle utánaolvasás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Az átlagnéző (akiktől a bevételek nagy része jön) meg le van sz*rva?

Ja. :D 

 

Amúgy az átlagnéző is értheti, nem kell hozzá diploma. A részletek minél jobb ismeretéhez kell az EU. Enélkül az átlagnéző is jól elvan a filmekkel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Enélkül az átlagnéző is jól elvan a filmekkel. 

Amelyekben se az nincs megmagyarázva hogy jött létre az Első Rend, sem pedig az, hogy került elő újra Palpatine :D Ezek nem részletek, ezeket elsődlegesen a filmeknek kellett volna tisztáznia, mert gyakorlatilag a folytatástrilógia alapjai :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Amelyekben se az nincs megmagyarázva hogy jött létre az Első Rend,

Palpatine hozta létre. Ennyi nem elég? Mi kell még? 

Éppen most , Yoda József írta:

 

sem pedig az, hogy került elő újra Palpatine :D Ezek nem részletek, ezeket elsődlegesen a filmeknek kellett volna tisztáznia, mert gyakorlatilag a folytatástrilógia alapjai :D

Ez meg benne van a filmben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine hozta létre. Ennyi nem elég? Mi kell még? 

A filmekben sehol nem említik, hogy Palpatine hozta létre. És ne mondd már, hogy az Ep6 vége és Ep7 eleje között nem érzed kontrasztot. Annak idején mi sem értettük, hogy az Ep6 után miért ez a galaxis helyzete a TFA-ban. És nem a filmekből tudtuk meg a választ.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez meg benne van a filmben. 

Nincsen. Nincs megmagyarázva, hogy van életben Palpi. Szerinted miért repkednek itt róla az ilyen-olyan teóriák 3 napja? Azért mert nincs tisztázva vele kapcsolatban semmi!

 

Hidd el nekem, első kézből tapasztalom az átlagnéző ismerőseim kifogásait, és igenis hiányolják ezeket. Ha tetszik, ha nem, ezek nem olyan piszlicsáré információk, amelyeket könyvekben kell elmagyarázni. Csak 5 percet kellett volna rászánni a TFA-ban. Úgy ahogy a New Hope is rászán 5 percet, hogy elmesélje röviden, miért nincsenek már Jedik.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Yoda József írta:

Az átlagnéző (akiktől a bevételek nagy része jön) meg le van sz*rva? :D

Pontosan. Jó magasról. Baromira nem érdekel az átlagnéző véleménye. Nem érdekel mit gondol a szomszéd ,a másik házban lakó emberke. Nézzen utána ha nem érti. De az sem kell. Csak fantázia.

Egy  csomó minden elhangzik. Mindig Palpatine volt a háttérben.

Nehogymár azért érezzem magam rosszul, mert egy noname figurának nem tetszi vagy nem éri. Magasról tojok rá. Nekem tetszen illetve azoknak  akik értik is.

 

 

@pb69: Elolvastam a fenri válaszodat. Nem tudok rá válaszolni. Nekem nincs bajom ezekkel. Magamban el tudom őket helyezni. Pl csillagrombolók. Miért ne lehetne egy csillagromboló gyár az Ismeretlen Régiókban pl? Ennyi. Fantázia az egész. Nem kell mindent a szánkba rágni. Szerintem te túl realista vagy. Persze nem gond, de akkor neked ezekkel a filmekkel mindig bajod lesz.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Yoda József írta:

A filmekben sehol nem említik, hogy Palpatine hozta létre.

"Az Első Rend csupán a kezdett volt, sok mindent adhatok még neked" - idézet a filmből. Plusz Snoke-ot Palpi kreálta. Erre azt mondod nincs benne az ER eredete. Ne hülyéskedjünk már!

10 perccel korábban, Yoda József írta:

És ne mondd már, hogy az Ep6 vége és Ep7 eleje között nem érzed kontrasztot. Annak idején mi sem értettük, hogy az Ep6 után miért ez a galaxis helyzete a TFA-ban. És nem a filmekből tudtuk meg a választ.

Persze, mert a filmek másra fókuszáltak. El kell olvasni a Vérvonalt.

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Hidd el nekem, első kézből tapasztalom az átlagnéző ismerőseim kifogásait, és igenis hiányolják ezeket. Ha tetszik, ha nem, ezek nem olyan piszlicsáré információk, amelyeket könyvekben kell elmagyarázni. Csak 5 percet kellett volna rászánni a TFA-ban. Úgy ahogy a New Hope is rászán 5 percet, hogy elmesélje röviden, miért nincsenek már Jedik.

Én elhiszem neked, de kit érdekel? Most őszintén. Kezet foghatsz Mestallal, az átlag nézők másik védőszentjével aki azon aggódott a múltkor, hogy a szomszéd Béla bácsi nem érti majd. Kit érdekel? Ha annyira érdekli járjon utána. Hátha rajongó lesz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.