Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De éppen ezért korlátozva volt. Hisz ha oda megy ahova akar és azt tesz amit akar, akkor már előmászott volna. Lehet, hogy nem e világi lesz őkelme. Nagyszabású spirituális dolgokra számítok.

Ezt támogatom! Jó lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De éppen ezért korlátozva volt. Hisz ha oda megy ahova akar és azt tesz amit akar, akkor már előmászott volna. Lehet, hogy nem e világi lesz őkelme. Nagyszabású spirituális dolgokra számítok.

Csatlakozom, ez szerintem is jó lenne. Valami hasonlót tudnék elképzelni, mint mikor Luke megnyitotta az új jedi akadémiát a Yavin 4-en, és az egyik tanítványát átállítja Naga Sadow szelleme. Talán Sidi bácsi is csak egy alkalmas "balekra" várt aki megkeresi a dolgot ami a szellemét tárolta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Sky írta:

- Azt állítják, hogy Palpatine nem szellem, nem klón, vagy bármi hasonló, hanem ténylegesen túlélte az Ep6-ot. Mondanom sem kell, hogy ez hány sebből vérzik, és miért nem tetszene. :pfff:

 

Ezt továbbra se tudom elképzelni. Ha a ROTJ-ban fizikailag nem semmisül meg, akkor elveszik Anakin tettének súlya. Arra nem szeretnék gondolni, hogy át akarják írni a Kiválasztott szerepét és a próféciát. Tegyük hozzá, hogy ha Palpatine túlélte a zuhanást akkor eddig hol volt? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt továbbra se tudom elképzelni. Ha a ROTJ-ban fizikailag nem semmisül meg, akkor elveszik Anakin tettének súlya. Arra nem szeretnék gondolni, hogy át akarják írni a Kiválasztott szerepét és a próféciát. Tegyük hozzá, hogy ha Palpatine túlélte a zuhanást akkor eddig hol volt? 

Valami legyen Palpi körül de én se akarom, hogy túlélje a zuhanását.

Anakin körül remélem én is, hogy nem kavarnak, bár JJ ről van szó. Ha nekem itt kitalálják, hogy Anakin egy hamisítvány volt és Kylo vagy Rey vagy tudomisénki lesz a megváltó... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a szivárogtatók tévednek Palpival kapcsolatban. Én úgy gondolom, hogy valóban fogunk egy valamilyen fizikai formában létező Palpatine-t látni, de nem úgy, ahogy azt a szivárogtatók elképzelik.

 

Én úgy hiszem, hogy Palpatine lelke el van rejtve valahol, valamilyen tárgyban (talán a "Wayfinderek"-nek köze van ehhez), amelyre Kylo film elején rátalál. Innentől kezdve Palpatine azon munkálkodik, hogy hogyan térhetne vissza fizikailag is a valóságba, amely a film végére sikerülne is neki valamilyen formában.

 

Persze ez még mindig nem magyarázza meg, hogy Palpatine hogyan köthető az előző 2 film történéseihez. Ha valóban össze akarják kötni az egész Sagát, ez elengedhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 30. - 11:36, Ody Mandrell írta:
 

Ezt továbbra se tudom elképzelni. Ha a ROTJ-ban fizikailag nem semmisül meg, akkor elveszik Anakin tettének súlya. Arra nem szeretnék gondolni, hogy át akarják írni a Kiválasztott szerepét és a próféciát. Tegyük hozzá, hogy ha Palpatine túlélte a zuhanást akkor eddig hol volt? 

 

Kívánom, hogy legyen igazad! Én lennék a legboldogabb. Anakin (a Kilváasztott) szerepének csorbulását én se díjaznám. Palpatine visszatérésének körülményei kulcsfontosságúak a Saga szempontjából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Persze ez még mindig nem magyarázza meg, hogy Palpatine hogyan köthető az előző 2 film történéseihez. Ha valóban össze akarják kötni az egész Sagát, ez elengedhetetlen.

Szerintem ez az Első Rend történetén keresztül kerül megválaszolásra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.Az nem lehet,hogy egy lázadókból ismert tér-idő kapukból álló helyre bukkanhatnak.Akkor az élő palpatine is megoldna de nem időutazást képzelek hanem egy helyet ahol palpatine szelleme fogvatartva van mert ezt tudta megvalósítani élőként ha bekövetkezik a baj a lelke odakerüljön.Vagy valami hasonló megoldást is hamarabb eltudnák képzelni mint azt hogy túlélte a zuhanást valamilyen formába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szittyaimi írta:

Az nem lehet,hogy egy lázadókból ismert tér-idő kapukból álló helyre bukkanhatnak

Benne lehet ilyesmi, elnézve azt a helyet ahol "Palpatine van", nem egy szokványos környezet. Szürke és ködös, nagyon ősinek néz ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2019. 10. 22. - 22:12, kudar írta:

Palpatine egy megszállt testen keresztül irányította a történéseket és a birodalmát. Ezzel megmagyaráznák hogy volt képes erőt használni ilyen szinten Snoke, pedig eddig nem is hallottunk róla.

Logikus gondolatmenet, de én azt gondolom hogy egy ilyen megoldás szerintem csak a saga totális tökön rúgásával tudna szárba szökkenni. Ez ugyanis olyan szinten áttolná a hangsúlyokat hogy attól az egész "mese" lényege változna meg.

 

Így is pengeélen táncolnak a Disney-nél, mert Palpatine feltűnése a lezárásban könnyen a teljes történet fókuszpontját cserélheti le. Hiszen ha elfogadjuk alapnak amit írsz, akkor végtelenül primitívvé válik a párafarmról kikerült "parasztgyerek" meg az ide-oda csapódó összes lázadó haverjának a "bugyuta" meséje, ahhoz a csodálatos, végtelenül kifinomult apró mozaikokból kirakott ívhez képest amit a háttérben irányító sith lángelme az erő természetének tökéletes megértésével és az események elképesztő manipulálásával kanyarított az egész saga köré. Akkor ez nem a Skywalkerek története (akikből immár a harmadik generációt teszi lapátra Sidious) hanem magáé a sith nagyúré.

 

Mert ha Palpatine műve, hogy Snoke ismeretlenül is ilyen dolgokra képes, akkor nem lehet véletlen Rey feltűnése sem, aki még durvábbat alakít az Erővel kapcsolatban, pedig róla aztán tényleg senki sem hallott. Ezen az analógián haladva Anakin sem a semmiből pattant ki, és a szeplőtlen fogantatással ellentétben egy jóval reálisabb, megmagyarázható oka van az egésznek. Ha Lucas csinálta volna a lezárást, akkor simán mondhatnánk hogy még ez is működhet, mert meg lett ágyazva az egésznek a Plagueis sztorival az operaházban, és Sidious valami nagyon durva szintre vitte a volt mestere boszorkánykonyháját, és kb. Istent játszik az Erővel. Ő adja a kiválasztottakat, és manipulálja az Erőt kénye-kedve szerint.

 

Viszont ha bármilyen ehhez hasonló dolog derülne ki, akkor dobhatjuk ki a Skywalker sagát az ablakon, mert az már kurvára nem a Skywalkerekről szólna, hanem Sidiousról - a valaha élt legnagyobb sithról, és annak csodálatos hálószövéséről. Mint mondtam Palpi behozásával így is a határmezsgyén játszanak JJ-ék, mert olyan szinten átteszik a hangsúlyt a Skywalkerek szerepének fontosságáról Palpira, hogy az idézőjelbe teszi a saga "fókuszpontját".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 28. - 21:26, Hitman írta:

Csatlakozom, ez szerintem is jó lenne. Valami hasonlót tudnék elképzelni, mint mikor Luke megnyitotta az új jedi akadémiát a Yavin 4-en, és az egyik tanítványát átállítja Naga Sadow szelleme. Talán Sidi bácsi is csak egy alkalmas "balekra" várt aki megkeresi a dolgot ami a szellemét tárolta. 

 

2019. 10. 28. - 21:35, Ody Mandrell írta:

A jó öreg Naga Shadow. Kár, hogy egyelőre Legends.

Az Exar Kun volt, és ő már kánon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Whill írta:

Az Exar Kun volt, és ő már kánon. :)

Bocsi, hogy elszomorítalak de Kun nem kánon. Igaz, hogy az Art könyvben benne van a neve, de az nem jelenti azt hogy Kun valaha is élt a kánon szerint. Alapból az Art könyvek tele vannak kukázott ötletekkel. De ha a képes enciklopédiában említenék Exar Kunt, akkor lenne kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kissé eltér a topik címétől a következő dolog, de ismerve a Snoke-Palpi kapcsolatot, jó lesz itt is.

 

Szóval a filmben azt állítja Palpi, hogy ő csinálta Snoke-ot, és látjuk is a tartályban a Snoke-okat, akik szintén olyan deformáltak, mint ahogy megismertük a korábbi Snoke-ot.

 

Na mármost a legújabb Kylo Ren képregényből kiderül, hogy

 

Spoiler

Snoke a sérüléseit Luke-tól szerezte

 

Akkor hogy lehet az, hogy a tartályban lévő "friss" Snoke is ugyanolyan deformált és sérült, mint az a Snoke, akit ismerünk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fuuuu róla aztán fogunk beszélni, lehet, hogy évekig. :D Ha van karakter az SW-ben akit megkavartak akkor mostantól ő. Akkora új réteget kapott, hogy ezt lefejteni nem lesz egyszerű, vitamentes meg pláne nem.

 

Egyelőre nekem az se tiszta, milyen jelenetei voltak. Az alábbiakat olvastam:

"Megdöbbentő fordulat volt számomra, hogy ezek szerint míg a jedik eggyé válnak az Erővel, addig  a sithek a rend sötét nagyurában léteznek tovább, egy természetellenes tudatközösségként, amely minden belépő elmével csak gonoszabb lesz, öngerjesztő folyamatként."

 

Tehát akkor akiket láttunk nem élők hanem a Palpatine-ban élő sith szellemek kivetülései? 

 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Kissé eltér a topik címétől a következő dolog, de ismerve a Snoke-Palpi kapcsolatot, jó lesz itt is.

 

Szóval a filmben azt állítja Palpi, hogy ő csinálta Snoke-ot, és látjuk is a tartályban a Snoke-okat, akik szintén olyan deformáltak, mint ahogy megismertük a korábbi Snoke-ot.

 

Na mármost a legújabb Kylo Ren képregényből kiderül, hogy

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Akkor hogy lehet az, hogy a tartályban lévő "friss" Snoke is ugyanolyan deformált és sérült, mint az a Snoke, akit ismerünk?

Lehet, hogy azok a klónok a már a deformált Snoke-ról készültek, a biztonság kedvéért. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rejtélyes fenyegető Palpatine üzenet, amiben a felvezető szövegben írnak, valószínűleg az, ami a Fortnite-eventben elhangzott az ő hangján:

 

At last the work of generations of complete. The great error is corrected. The day of victory is at hand. The day of Revenge. The day of the Sith

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az is kérdés, hogy kinek a klónja volt Snoke? Ki volt az original Snoke? És mi van azzal, hogy látta a Birodalom felemelkedését és bukását? Vagy itt is Palpatine-ra céloztak? Esetleg Plagueis volt a minta? Vagy a Sith alkimistàk kreálták egy laborban, aztán lett amilyen lett? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Kenobi tábornok írta:

Azért az is kérdés, hogy kinek a klónja volt Snoke? Ki volt az original Snoke? És mi van azzal, hogy látta a Birodalom felemelkedését és bukását? Vagy itt is Palpatine-ra céloztak? Esetleg Plagueis volt a minta? Vagy a Sith alkimistàk kreálták egy laborban, aztán lett amilyen lett? 

Őszintén, én most már bármit el tudok képzelni: egy biztos, beteg dolgok folytak az Exegolon és Palpi körül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide írom, mert úgy láttam Pryde-nak nincs még saját topicja és kapcsolódik is Palpatine-hoz. Amikor még a régi testében van Palpatine, tehát mielőtt leszívná Rey és Ben energiáját, a szeme olyan, mintha vak lenne. Az egyik jelenetben Pryde-nak is átvált ilyesmire a szeme (aztán pislog és visszavált normálisra) és elváltozott hangon, valami olyasmit mond, hogy "minden csatájában ott voltam" (már nem emlékszem pontosan), akkor ott őt Palpatine megszállta? Erről a film után is beszéltünk, de ez nem tiszta előttem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Wilde írta:

Ide írom, mert úgy láttam Pryde-nak nincs még saját topicja és kapcsolódik is Palpatine-hoz. Amikor még a régi testében van Palpatine, tehát mielőtt leszívná Rey és Ben energiáját, a szeme olyan, mintha vak lenne. Az egyik jelenetben Pryde-nak is átvált ilyesmire a szeme (aztán pislog és visszavált normálisra) és elváltozott hangon, valami olyasmit mond, hogy "minden csatájában ott voltam" (már nem emlékszem pontosan), akkor ott őt Palpatine megszállta? Erről a film után is beszéltünk, de ez nem tiszta előttem...

Nekem úgy tűnt, hogy Palpi hologramja tükröződik vissza a szemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Wilde írta:

Ez is lehetséges (bár nem emlékszem pontosan, kelleni fog az a második újranézés), de akkor ő ismerte régebbről Palpatinet?

Azt mondja (ha jól emlékszem), hogy a Birodalom idején is őt szolgálta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.