Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, RacerX írta:

Nem lepne meg ha a végén kiderülne hogy az Utóhatás-trilógia, vagy akár a Darth Vader képregény már eleve ezért készült volna.: szépen megágyaznak Palpi visszatérésének.
 

Hát ez tényleg nagyon szép lenne. :) (Én inkább szkeptikus vagyok e téren). Igazából az mindegy is, hogy megtervezték-e vagy sem. He ezek a darabkák minden logikai bukfenc nélkül összeilleszthetők, akár szándékosan előre lett kitalálva, akár utólag így megírva, akkor JJ-ék zseniálisak lesznek. Ne tudjuk megmondani a film után, hogy ezt megtervezték vagy sem, mert annyira klappol minden. Nekem ez az egy óhajom van. 

 

 

Itt most melyik Darth Vader képregénysoriról volt szó? A 2015-ös vagy a 2017-es?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kósza gondolat, bár korábban már mások is említették itt. A VII-ben mondja Kylo, hogy

Show me again - the power of the darkness. (...) Show me grandfather - and I will finish, what you started. 

Image result for darth vader helmet episode 7

 

Szóval arra gondoltam, hogy, mi van, ha Kylo végig Palpatine-nal kommunikál, de azt hiszi, hogy Vaderrel? Elvégre honnan tudhatná, milyen volt Vader eredeti hangja? Lehet, hogy Palpatine végig beszélt hozzá és manipulálta a sisakon keresztül, és Kylo abban a hiszemben volt, hogy a nagyapjától fogad el tanácsokat? Ugye az is fura volt, hogy Kylo a nagyapjához imádkozik, miközben ő a végén jó útra tért. Persze lehet, hogy ebben Kylo saját önnön szkepticizmusa miatt nem hisz, de érdekesebb lenne, ha azért gondolná, hogy a nagypapi valójában még mindig gonosz, mert Palpatine a sisakon keresztül "Vader képében" manipulálná őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teória érdekes és nem is lehetetlen. Nekem annyi biztosnak tűnik, hogy Kylo látott valamit, amit a nagyapjának tulajdonít. Erre csak három lehetséges magyarázat lehet szerintem:

- Snoke manipulálta látomásokkal - Leia és Luke úgy tűnik, ebben hisz.

- A kölyök jó anyagot nyom, és lazulás közben voltak érdekes álmai.

- Palpatine manipulálja - ez az új ismeretek fényében tűnik reálisnak, egy hónappal ezelőtt erre még nem gondoltam volna, és az első tartottam a megoldásnak.

 

Azt kizárnám, hogy tényleg Anakin mutatott meg neki valamit, pont az ep6 miatt. Nehezen tudom elképzelni, hogy Anakin a Sötét Oldal erejét mutatta volna meg neki. Azt is kétlem, hogy valaha is beszéltek egymással.

Ellenben Palpatine-tól nem áll messze, hogy kiadja magát másnak, és így manipulálja az embereket. Szóval ez az elmélet igencsak rokonszenves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik @Donát elmélete. Ennek fényében még zseniális is lehet. 

30 perccel korábban, Sztike írta:

Nekem is :) de amúgy engem az is nagyon érdekelne honnan a viharból bányászta Kylo elő azt a maszkot... Remélem kapunk rá választ.

Ha az Endorra ellátogatunk akkor esélyes a dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 24. - 0:47, Mestal írta:

 

Ő találta ki ezt a történetvezetési módszert, ezeket a számokat, meg a Lost ki tudja még hány rejtélyét. És mint kiderült semmi értelmük / jelentőségük nem volt. Olvass utána. SEMMI. Ugyan ez látszik a Star Wars mistery boxaival... Ezért írtam hogy Ryant okolni bármiért hülyeség.

 

Milyen furcsa, Mestal, hogy miközben erőteljesen tudunk harcolni, pont mind a ketten fejtegettük már ezen a fórumon a JJ amystery box témát, csak én a traile topicban Amit a Ted előadásán prezentált, ami hadd mondjam el, hogy egy elég jó prezentáció. JJ egy rettentő laza, tehetséges csávól, jól elő tudja adni magát. Bennem is már felmerült ez a gondolat, én a lostot nem néztem végig, de igen, elgondoltam, hogy egy blöffkirály. Hogy csak rejtélyt tud teremteni, és megválaszolni már nem. De ez a helyzet, hogy a legtöbb sorozatban, filmben a rejtély ami mozgat minket, és értelmét veszti, ha megtudjuk, mi az. Pl. Trónok harca, ami még úgy is nr.1 sorozat gigászi vállalásaiban, hogy szerintem már jócskán túl van a csúcsán. Ezek a white walkerek addig voltak igazán érdekesek, amíg az egésznek adtak egy mágikus fantasy színezetet, meg egy rejtélyes külső fenyegetést, a valódi dráma és konfliktus meg inkább az emberek közti intrikákban nyilvánult meg. Most, hogy már elérkeztünk oda, hogy az emberek vs. szörnyek a sorozat kérdése, azaz elhozta a valódi választ a sorozat, nem hagyta homályban a dolgot, egyszerűen kiheréltté vált (persze azért nézem, nézzük, kíváncsi mindenki). A TFA a maga teljességében biztosan ilyen JJ-blöff. Most viszont itt egy sorozat lezárása. Olyan kérdéseket vet fel a trailer, hogy azokat JJ kénytelen lesz megválaszolni, és igazából ezek olyan rejtélyek amik csak érdekes módon zajlhatnak le, azaz, amitől én a legjobban félek Abrams-től, hogy nosztalgiavonat lesz, meg a korábbi narratívák megismétlése, nem igazán következhet be, de ha igen: akkor én végleg elengedtem a csávót. De én most valahogy bízok benne.

 

És Chris Terrio-ban is, sokkal jobb partnernek tartom a munkássága alapján, mint Kasdan-t. Kasdan szerepe felértékelődött mert megcsinálta az Indy 1-et, meg a TESB+RotJ-t, de az a helyzet, hogy na, ha a Abrams egy blöffkirály, akkor ő aztán ezerszeresen. A Solo-nál és a TFA-nál is nem tudom, micsoda haknit művelhetett, de még a mai agyonakciózott trendekben is ezt a két filmet kirívóan az akciójelenetek dominálták, ahol tudjátok, semmi szerepe nincs az akciójelenetnek azon kívül, hogy menekülnek, vagy harcolnak. Hogy mondjak egy példát, a Falcon irgalmatlan hosszan menekül Jakku-n, miközben teljesen nyilvánvalóan túléli mindkét szereplő, és nem is jutnak el az akciójelenetben sehová, még csak igazán össze se spanolnak, vagy harmadennyi elég lett volna ahhoz, amit elérnek. Totál feszültségmentes. Ellenpélda a Last Jedi-ban, amikor Kylo Ren kirepül a vadászával, ott - miközben nagyon látványos akciók folynak - mégiscsak egy feszült helyzet alakul ki közte és Leia között: lőjön, vagy sem. Az egy olyan akciójelenet, aminek a dollármilliók pixellé égetésén felül az is a szerepe, hogy a szereplőinket dilemmákba, konfliktusba sodorják. És ha szerintem egy forgatókönyvíró belemegy abba, hogy egy film nagy részét ilyen akciók dominálják, mint a TFA-ban látottak  akkor az számomra azt mutatja meg, hogy egy lusta pénzéhes beletojós ember. Gondoljunk bele, oké, Kasdan fiatalkorában ott volt ennek a legendának a születésekor, de egy szakember, nem ő teremtette meg a csodát, mint Lucas, és az Indy-nél is igazából a harmadik résznek egyértelműen jobb a könyve (apa-fiú konfliktus okán), mint az elsőnek, meg ugye ott mondjuk ott az egészet összefogta egy Spielberg is - az Indy-knek pedig a rendezése bravúros igazán. Itt az új SW érában meg Kasdan kapott egy rakás pénzt, mert igazából ő tűnt még egy ilyen eredeti trilógiás nagyöregnek, az egész projektet hitelesítő fazonnak, holott szerintem elképesztően örült, hogy jól zsebre dughatta a pénzt, és beizzíthatta az addig egyértelműen nem SW-filmeknél tartó kisfia karrierjét. Csak mondok egy látványos dilettantizmust: a comic conon megkérdezte Kasdant a TFA panelen egy rajongó, hogy kezd-e a sztori valamit Darth Plagueis-szel. Kasdan nem tudta, ki az, azt kérdezte, Darth Vegas-szal? Utána Pablo Hidalgo a védelmébe vette, hogy ezek az emberek nem annyira ismerik a sagát, stb. Holott de, ezt rohadtul kellett volna ismernie. Ha nem ismeri a könyveket, az oké, de a minimum lett volna, hogy ha elvállal egy ilyet, akkor úgy nézi meg az előzménytrilógiát is, attól függetlenítve, hogy addig mit gondolt róla, hogy kiírogatja szépen, mik azok a szálak, amik elvarratlanak lehetnek, amiken tovább lehet akár gördíteni a cselekményt, MÉG akkor is, ha ő az előfeltételezései szerint nem szerette a prequeleket. Többek között azért is lett olyan a TFA, amilyen (hogy mondjam, voltak előnyei és, mert ez a csávó egyszerűen harminc évvel volt lemaradva a rajongók agytekervényeihez képest, másnak még akkor sem sikerül megelőznie a rajongók elképzeléseit, ha baromira a kezében tartja azt, amiről ír. 

 

Palpatine visszahozásával JJ-nek azt hiszem, hogy Snoke-ra és Plagueis-re is valahogy utalnia kell, és örülök, hogy nem egy ilyen kiégett, a nyugdíjas éveit megalapozó fazon segíti, hanem egy friss arc, aki ráadásul nagyon elismert, de biztos, hogy egy Star Wars film hatalmas motivációt jelent neki, mert még nem csinált ilyet. 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem is nagyon tetszik @Donát elmélete.

Ez nem Donát elmélete, az eredeti fejtegetés több helyen szerepel a Star Wars Speculation oldalon (és onnan átkerülve máshol is megjelent) méghozzá szó szerint úgy ahogy Donát leírja, nem csak a nevekkel hanem a sisakkal kapcsolatban is. (Kylo evil dark side visions was always something I assumed was some sort of manipulation. Snoke being the obvious choice. But now knowing Palpatine is somehow involved in IX I can’t help but think he’s the reason for Ben’s turn to Kylo Ren. Yeah. A lot of people speculated that Ben had never been talking to Darth Vader. Even speculated that the helmet radiates something evil that clouds peoples minds/makes their thoughts go into a specific direction.)

 

Amúgy ha jól vettem ki Donát nem is hivatkozik rá hogy az övé lenne az ötlet ("Egy kósza gondolat, bár korábban már mások is említették"). 

 

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Snoke manipulálta látomásokkal

SZERINTEM a dolog azért nem köthető Snokehoz mert ő közvetlenül tudta manipulálni a fiút, nem kellett hozzá semmilyen eszköz. Mellesleg nevetségesnek tartotta a sisakos bohóckodást (és ezt Kylo képébe is vágta a TLJ-ben), aminek az eredménye az lett hogy a fiú szétzúzta a maszkját. Ha ő tervelte volna ki Vader sisakján keresztül Kylo manipulálását, akkor soha nem provokálja ilyenekkel a fiút. Már csak azért sem mert nekem úgy tűnik a kommunikációhoz Kylo saját sisakja is kell.

 

Már írtam régebben is, hogy Snoke alázása után én Kylo helyében a Vader sisak kidobásával folytattam volna, mert csak akkor tud szakítani mindazzal amitől eddig szenvedett - mint ahogy végül erről magyarázott Reynek "Itt az idő, hogy vesszen a múlt. Snoke, Skywalker. A sithek, a jedik, a lázadók... Hadd vesszen mind! Még mindig kötődsz a múlthoz. Engedd el!"

 

Ettől függetlenül nem azt mondom hogy elképzelhetetlen a kommunikáció "a nagyapja szellemével" - akiről sejtjük hogy kit takar. Egyrészt tudjuk hogy ki csinálta Vadernek azt a sisakot, másrészt indokolható is, mivel más, közvetlen mód itt nincs. De nekem úgy tűnik ehhez kell a fiú saját sisakja is. Ami megmagyarázhatná miért akarja újból összerakni. Ha Kylo maszkja csak egy szimpla maszk lenne, akkor nem lenne lényeg hogy AZ A BIZONYOS újból egyben legyen, hanem csak levesz egy újat a polcról vagy csináltat másikat.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy tűnik nem ő rakja össze hanem valaki más. Valószínűleg egy másik Ren lovag. Elképzelhető, hogy ezeknek a Reneknek valamiért nagyon fontosak a sisakjaik. És nem csak azért mert jól néznek ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

A karakter alatt a viselkedésére gondoltam. Nekem egyáltalán nem Palpatine-os. 

Szerintem se kellene egy az egyben Palpatine-os viselkedést mutatnia, három okból sem. 

 

1. Rejteni próbálja kilétét. Most őszintén. Ki hinné el, hogy Palpatine szelleme? Rövid úton diliházba végezte volna. 

 

2. Annyira azért nem uralja Snoke-ot, hogy teljes legyen a hasonlóság. 

 

3. JJ-ék csak utólag találták ki az egészet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

2. Annyira azért nem uralja Snoke-ot, hogy teljes legyen a hasonlóság. 

 

Nekem ezzel igy működik. Minden a megvalósításon múlik. Persze tegyük hozzá, hogy ez a Snoke/Palpi dolog egyelőre csak teóriázgatás, de az új fejlemények tükrében nem lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen! Úgy még megtudtam volna békélni Snoke mellőzésével, ha a rész Kylo-ra koncentrál és ő lett volna az új főgonosz. Mert akkor Snoke csak felvezette volna a trilógia igazi nagy antagonistáját. De ha behozzák Palpit akkor adja magát a kérdés, hogy mi az isten volt ez a Snoke-os kitérő. Így most nem valami nagyobb felvezetésének hanem egy fölösleges zsákutcának tűnik. Valahogy a kettőt össze kell hozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon remélem, hogy ez nem igaz. Nem azért mert nem tetszik, egy tehetséges rendezővel (J.J. az) ez nagyon jó lehet. Csak nem örülnék neki, ha már ennyivel a premier előtt tudom a film végét. Le kellene szoknom a redditről és itt a spoileres topikokról is. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Brodie írta:

Nagyon remélem, hogy ez nem igaz. Nem azért mert nem tetszik, egy tehetséges rendezővel (J.J. az) ez nagyon jó lehet. Csak nem örülnék neki, ha már ennyivel a premier előtt tudom a film végét. Le kellene szoknom a redditről és itt a spoileres topikokról is. :para:

 

Pont most akartam olvasgatni amiről lemaradtam, de úgy érzem jól tettem ,hogy mégse olvasgatok, és inkább kerülöm ezt a topicot is.  Maradjon a moziba a film, ha meglepetés lesz,ha nem, de úgy fogok rá beülni, hogy nem tudom mi lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 26. - 14:29, Donát írta:

Egy kósza gondolat, bár korábban már mások is említették itt. A VII-ben mondja Kylo, hogy

Show me again - the power of the darkness. (...) Show me grandfather - and I will finish, what you started. 

Image result for darth vader helmet episode 7

 

Szóval arra gondoltam, hogy, mi van, ha Kylo végig Palpatine-nal kommunikál, de azt hiszi, hogy Vaderrel? Elvégre honnan tudhatná, milyen volt Vader eredeti hangja? Lehet, hogy Palpatine végig beszélt hozzá és manipulálta a sisakon keresztül, és Kylo abban a hiszemben volt, hogy a nagyapjától fogad el tanácsokat? Ugye az is fura volt, hogy Kylo a nagyapjához imádkozik, miközben ő a végén jó útra tért. Persze lehet, hogy ebben Kylo saját önnön szkepticizmusa miatt nem hisz, de érdekesebb lenne, ha azért gondolná, hogy a nagypapi valójában még mindig gonosz, mert Palpatine a sisakon keresztül "Vader képében" manipulálná őt.

Ez megmagyarázná, Ben Solo miért is tért át a sötét oldalra... Mert pusztán Snoke szerintem önmagában kevés, főleg, hogy semmit sem tudunk róla. :)
Viszont Palpatine az igazi manipulátor, és el tudnám fogadni, ha ő ébresztett volna sötét gondolatokat Ben Soloban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó gondolat, főleg ha Snoke is valamilyen szinten Palpi befolyása alatt állt. Palpatine talán így akart bosszút állni a Skywalkereken? Ez rohadtul bele illene a képbe! Mert mit is látunk? Kylo gyakorlatilag tönkretette a családját. Apját megölte, Nagybátyját a kilátástalanság és az önmarcangolás határára sodorta. Csak az anyja tartja még magát valahogy...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádnám, ha Palpi beszélt volna Anakin nevében Kyloval. Utólagos vagy sem, ez akkora dolog lenne, hogy ihaj.

 A TFA jelenete, ami nekem mindig is sántított, -mert Anakin meglátásom szerint- visszatért a jó oldalra, nehogy már a sötét oldalt reklámozza az unokájának. 

Instant zsenialitás, ha ez benne lesz és ha új értelmet kap, hogy ki a "sisak szelleme."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a filmek alapján Kylonak lövése sincs arról, hogy Anakin jedi erőszellem lett. Azt hogy megmentette Luke-ot gyengeségnek, hibának tartja, és ha elhiszi, hogy Vaderrel kommunikál, valószínű úgy gondolja Vader sithként halt meg, és sith szellem. Nekem az jutott eszembe, ha Kylo ezt tényleg elhiszi, de valójában Palpatine befolyásolja ,mi van ha így akarja rávenni, hogy támassza fel, vagy szabadítsa ki a lelkét? Végülis Kylo hülye lenne Sidioust feltámasztani, de ha tényleg elhiszi hogy a nagyapjával beszél... Ki tudja, lehet az a célja, hogy feltámassza Vadert valamiért? Lehet hülyeség, de az mindenesetre tetszene, ha Kylo szabaditaná a galaxisra Palpit valahogy tévedésből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.