Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vaderről is úgy beszél Snoke, mintha nagyon jól ismerte volna, és nagyra tartaná...

 

Ugyanakkor itt felmerült kizáró okként, hogy miért beszélne Palpatine ilyen magasztosan Vaderről, azok után amit Vader vele tett. Biztosan nem szívleli. 

 

Szívlelnie nem is kell, de attól még a képességeit nagyra tarthatta annyira, hogy ő legyen a "mérce" az új tanítványának.

Valószínűleg Vader tanácsait többé nem szívleli, Vadert magát pedig nem szíveli. ;) Nyelvtan náci OFF. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Valószínűleg Vader tanácsait többé nem szívleli, Vadert magát pedig nem szíveli. ;) Nyelvtan náci OFF. :D 

Teljesen jogos! Elnézést kérek eme tévedésemért! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem megfogalmazódott egy teória Palpatine visszahozatalával kapcsolatban, és ezt visszaolvastam már néhány helyről:

Mi van ha Palpi mielőtt meghalt az esszenciáját valamilyen tárgyba bezárta, átáramoltatta, mint Momin a maszkjába. Szerintem erre logikus dolog lenne Vader maszkja. Azt a "show me again" dolgot Kyloval furának tartottam, és ha Sidi kommunikál Kyloval a maszkon keresztül, értelmet adna a dolognak. Elvileg ugye a 9-ben megint előkerül a maszk.

Az Utóhatásban meg Tashu akar csinálni valami szertartást Sidious feltámasztásához, amihez több dolog kell. Azt ugye tudjuk, hogy lesz valamilyen McGuffin a filmben, amit mindkét oldal keres. Mi van ha ezek a tárgyak azok, amik Palpi feltámasztásához kellenek? És ugye azt mondják a McGuffinról, hogy megosztó...A halottak feltámasztása úgy gondolom elég megosztó téma... Mi erről a véleményetek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

30 év alatt van rá esély, hogy változik az ember, ha mindenki teljesen ugyanolyan lenne, mint volt akkor meg az lenne a baj. Eléggé furán hatna ha 55 évesen még mindig egy cserfes, elkényeztetett, beszólogatós hercegnőcske lenne, különösen azután hogy végigharcolt egy háborút.

Pont ezért írtam hogy Leia és Luke az EP8-ban újragondolt Disney verziók lettek. Ezek nem a régi, OT-s karakterek, hanem egy leválási kísérlet úgy hogy közben a nevükkel és legendájukkal még "marketingezünk". NEM az volt a kérdés hogy milyenné öregedtek a karakterek.

 

Még1x:

azzal kezdődött a kommentfolyam hogy valószínűleg azért került be egy jó pár évtizedes a Palpatine audio a teaserbe (meg úgy általában azért kellett P feltűnése) mert a Disneynél ad hoc reagálnak, ill. ad hoc nyomják a marketinget. Ergo ez nem valami az új sztoriban régóta eltervezett dolog kicsomagolása hanem csak egy reakció. REAKCIÓ. Az egész most lett kitalálva.

 

Instant reagálnak a nézőkre, az eddigi 2 rész és a spinoffok fogadtatására, a pénzügyi eredményekre, stb. Erre írtam a későbbiekben azt, hogy az igazi kérdés az, hogy az új sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. A régi legenda éhségének a reflexévé. Hogy hosszútávon mennyire a nosztalgiára, a pénzgépezetre, a CGI-re vagy a marketingre alapozzák a SW jövőjét, és nem az INNOVATÍV történet mesélésre, az új ötletekre, tartalmas karakterekre és a koherens sztorira, ami kibővítené, elmélyítené és nem átszínezné a mítoszt. A SW univerzum egy csodálatos táptalaj, csak ügyesen kéne megfogni, mert fantasztikus dolgokkal lehetne megtölteni.

 

Az alap felvetésre az volt a válasz, hogy a forgatás már véget ért. McDiarmid jeleneteit már felvették akkor meg miért várnánk el hogy valami kompakt és új dologgal rukkoljanak elő?

 

Erre írtam hogy ez most nem egy fanservice geg, hanem KK nagy hévvel azt magyarázza hogy Palpatine szerepe már az EP7 előtt jó előre ki lett találva. Ami kamu. A EP8 másról sem szólt, minthogy itt mindenen túl kell lépni. A Jediken, a Sitheken, a Birodalmon, a Köztársaságon, a rejtélyes háttér manipulátorokon, azon hogy ki kinek az apja, fia, lánya.

 

Akkor hogy a p*csába létezik, hogy az új teaser legnagyobb húzása nem más mint P, és a húszéves kacagása? Nem létezik hogy az önálló Disney Star Wars-t építő brigád aki Lucas véleményét és ötleteit eddig bottal sem piszkálta volna meg már évek óta pont P-t tervezte az egyik nagy dobásnak az EP 9-re.

 

Jött a válasz a kommentemre, hogy az nem úgy van, hogy a TLJ volt a választóvonal mert pont hogy a TFA-ban volt sokkal kevésbé használt, és a TLJ-ben volt sokkal integrazofilozofluxuazilált és ******* az összes régi legendás karakter (a csillagok helyére mindenki beírhat bármilyen kamu szóvirágot).

 

Erre írtam TÖBBEK KÖZÖTT hogy azok NEM az OT karakterei, hanem a Disney újragondolásai. Aminek nem az a lényege, hogy miként öregedtek, mert az addig OK hogy megvették a Star Wars jogait, de ha nem képesek kiállni az önálló Disney Star Warsszal hanem csak maszatolnak a régi (már közel sem önazonos) karakterekkel, és csak a régi legendák HATÁSAIVAL képesek felkelteni az emberek figyelmét akkor nem lesz nagy jövője az egésznek.

 

Mert ez a lényeg. Hiába imádom Palpatine-t. Mert IMÁDOM! Senkinek nem hiányozna ha egy szuper, kompakt sztori lenne az új trilógia, ahol kidolgozottak a karakterek, Rey nem instant szuperhős, Snoke-ot nem nyeli le a kacsa és mindennek van íve.

 

Ha mindezeket egyben olvasod és arra válaszolsz amit valójában írtam akkor nem azt fejtegeted hogy 30 év alatt mennyi rá esély, hogy változik az ember...

 

Áve Cézár!

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne ha a történetet próbálnád nézni és nem valami külső "jajdedizníezazegész" látószögből? Nagyon próbálsz megfejteni valamit, csak azt nem tudom mit. Akkor ez most sz*r mert dizni? Vagy nem? 

 

@MestalEz a Skywalker SAGA még mindig. Az elvárásaidat tartsd meg az új filmeknek. Ugye nem gondoltad komolyan, hogy az elvarratlan nagy legendák szálai mellet majd kapsz egy tökös új karakterekről szóló eposzt? Ugye nem? Szóval szerintem maradjunk ezen a mezsgyén, mellesleg nem szeretném ha másokat b*szogatnál azért mert esetleg kimutatják azt, hogy tovább tudnak számolni kettőnél (igen, Indianára gondoltam). Téged se cseszeget senki, pedig anno kb. egy kattintáson múlt, hogy nem lettél kitiltva innen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Sztike írta:

Bennem megfogalmazódott egy teória Palpatine visszahozatalával kapcsolatban, és ezt visszaolvastam már néhány helyről:

Mi van ha Palpi mielőtt meghalt az esszenciáját valamilyen tárgyba bezárta, átáramoltatta, mint Momin a maszkjába. Szerintem erre logikus dolog lenne Vader maszkja. Azt a "show me again" dolgot Kyloval furának tartottam, és ha Sidi kommunikál Kyloval a maszkon keresztül, értelmet adna a dolognak. Elvileg ugye a 9-ben megint előkerül a maszk.

Az Utóhatásban meg Tashu akar csinálni valami szertartást Sidious feltámasztásához, amihez több dolog kell. Azt ugye tudjuk, hogy lesz valamilyen McGuffin a filmben, amit mindkét oldal keres. Mi van ha ezek a tárgyak azok, amik Palpi feltámasztásához kellenek? És ugye azt mondják a McGuffinról, hogy megosztó...A halottak feltámasztása úgy gondolom elég megosztó téma... Mi erről a véleményetek? 

Sajnos ezeket nem olvastam, de az utolsó bekezdésben érdekes. Egyébként ha ennek a Momin srácnak sikerült valahogy kommunikálnia a halál után akkor ezt megetehti Palpi is. Kérdés, hogyan. Valószínűleg valami hozzá köthető dolog kell. Az egész azon fog állni vagy bukni, hogy sikerül ezt jól integrálni a történetbe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy az elvarratlan nagy legendák szálai mellet majd kapsz egy tökös új karakterekről szóló eposzt? Ugye nem?

De. Sajnos azt gondoltam hogy egy filmnek a saját maga jogán is működnie kell. Hát még háromnak.

Ha nem képesek elmondani egy sztorit úgy hogy közben a legendák is ott vannak, akkor:

- meséljenek csak a legendákról

- tolják el időben az újakat és meséljenek csak róluk

HA ismétlem HA nem képesek egyszerre a kettőt. Ezt biztonsági játékkal nem fogják megoldani.

 

Itt nem az a baj hogy mindkettőről mesélnek hanem hogy igazából egyikről sem.

 

Rey? Az kicsoda? Snoke? Az kicsoda? Új Rend? Az mi? Köztársaság, Ellenállás? Azok micsodák? Nem lényeg. Katt be a fénykardot, és szaltózz egy nagyot, és lőn csoda. Csak vigyázz mert 2019 van. A tizedik ilyen filmnél már senki nem ül be a SW-re, hanem elmennek Avangers 20-at nézni. Ott ki vannak dolgozva a karakterek és van a történetnek íve.

 

Ez nem fikázás, hanem figyelmeztetés. 

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

anno kb. egy kattintáson múlt, hogy nem lettél kitiltva innen. 

Most sem késő.

Csak aztán nehogy unatkozzatok majd a nagy egyetértésben ;-)

 

Áve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Mestal írta:

De. Sajnos azt gondoltam hogy egy filmnek a saját maga jogán is működnie kell. Hát még háromnak.

Ha nem képesek elmondani egy sztorit úgy hogy közben a legendák is ott vannak, akkor:

- meséljenek csak a legendákról

- tolják el időben az újakat és meséljenek csak róluk

HA ismétlem HA nem képesek egyszerre a kettőt. Ezt biztonsági játékkal nem fogják megoldani.

 

Itt nem az a baj hogy mindkettőről mesélnek hanem hogy igazából egyikről sem.

 

Rey? Az kicsoda? Snoke? Az kicsoda? Új Rend? Az mi? Köztársaság, Ellenállás? Azok micsodák? Nem lényeg. Katt be a fénykardot, és szaltózz egy nagyot, és lőn csoda. Csak vigyázz mert 2019 van. A tizedik ilyen filmnél már senki nem ül be a SW-re, hanem elmennek Avangers 20-at nézni. Ott ki vannak dolgozva a karakterek és van a történetnek íve.

 

Ez nem fikázás, hanem figyelmeztetés. 

Ezerszer leírtam, ezek a kifogások csak a TELJES TRILÓGIA ismeretében helytálóak. De nyilván ezt se fogod elfogadni, mint sokminden mást sem. 

7 perccel korábban, Mestal írta:

Most sem késő.

Csak aztán nehogy unatkozzatok majd a nagy egyetértésben ;-)

Vitázni sose rossz, ha van értelme. Ennek nincs. Majd talán jövőre. 

7 perccel korábban, Mestal írta:

Áve!

Jézus... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezerszer leírtam, ezek a kifogások csak a TELJES TRILÓGIA ismeretében helytálóak. De nyilván ezt se fogod elfogadni, mint sokminden mást sem. 

Vitázni sose rossz, ha van értelme. Ennek nincs. Majd talán jövőre. 

Elfogadok én sok mindent, de azt azért ne mondjuk már hogy itt mindenki a teljes trilógia ismeretében tesz megállapításokat akár valamit jónak talál akár valamit kifogásol.

 

Amire én gondolok az a 4 8 15 16 23 42

 

Ahhoz pl. hogy most, két rész után megállapítsam Reyről (az instant hősről) hogy sehogyan sincs felépítve - nem kell megvárnom a trilógia végét. Ő a főhős. Mint Luke az előzményekben, csak neki minden aprósághoz erőfeszítést kellett tennie, lépésról lépésre haladt az útján, miközben szembesült a félelmeivel, a barátai és tanárai által támasztott elvárásokkal, és a felelősséggel ami nyomta a vállát. Az apjáról már az elején tudtuk hogy különleges volt, a másodikban meg azt is hogy miért és láttuk hogy ez miként keretezi a történet egészét. Az hogy Luke milyen hibákba eshet az nekünk oda lett téve egy élő példával. Ez nem három rész sztorija, hanem csak az amik az ESB végéig történtek.

 

Erre mondom azt hogy konzekvensen felépített ív.

 

A misztikus tükröződő barlangban csettintgető Reyre, aki homályos pacákhoz nyújtja ki a kezét, a supreme nagyúr Snoke kilétére, a köddé váló Luke rejtélyére meg a 4 8 15 16 23 42.

 

Ez a hat szám tökéletesen takarja hogy miként van felépítve az új trilógia és várhatóan mi lesz a válasz a sok kérdésre amiről itt a fórumon ezer oldalt írt mindenki tele.

 

Kedves Ody Mandrell ha megfejted hogy mik ezek a számok, mi a sorozat címe, és hogy ki rendezte akkor tudni fogod mire gondolok...

 

:-D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként ha ennek a Momin srácnak sikerült valahogy kommunikálnia a halál után akkor ezt megetehti Palpi is. Kérdés, hogyan. Valószínűleg valami hozzá köthető dolog kell. Az egész azon fog állni vagy bukni, hogy sikerül ezt jól integrálni a történetbe.

A Lando és a Vader képregényben is feltűnik. Bár utóbbit úgy tudom követed, csak magyarul akarod majd elolvasni, szóval vigyázz, mert a téma spoilereket tartogat a számodra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A LOST számai. Kezd már itt OFF lenni

Már amennyiben JJ Abrams OFF.

 

Ő találta ki ezt a történetvezetési módszert, ezeket a számokat, meg a Lost ki tudja még hány rejtélyét. És mint kiderült semmi értelmük / jelentőségük nem volt. Olvass utána. SEMMI. Ugyan ez látszik a Star Wars mistery boxaival... Ezért írtam hogy Ryant okolni bármiért hülyeség.

 

Minden átmegy JJ-n.

 

És erről írtam. Mitől OFF?:

"Ez a hat szám tökéletesen takarja hogy miként van felépítve az új trilógia és várhatóan mi lesz a válasz a sok kérdésre amiről itt a fórumon ezer oldalt írt mindenki tele."

 

Kedves Ody Mandrell azért valljuk be, sokszor teljesen hülyének néztek (mondjuk nem feltétlenül Te, de jó sokan vannak itt), mert akkor nem kell értelmes választ adni. Majd nézz utána megint ott tartunk, hogy el se olvassák amiket írok, no reply csak a napi 5-10 piroska. Nem csuklóból fikázok valamit, hanem leírom mindenhez az érveimet.

 

De legyen. Fejtsük meg a Ren Lovagokat, Palpatine-t, Snoke-ot, Luke-ot, meg akit csak akartok, és ne foglalkozzunk a különvéleményekkel... Hajrá!

 

EZT SE OLVASSÁTOK EL!

 

6Whwc9E.jpg

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off ebben a topikban mert már rég nem Palpatine a téma, hanem JJ Abrams módszerei meg a Lost számok. Máshol lehet róla beszélni, nem kell egyből felháborodni meg különféle egyéb dolgokat vízionálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ a bevezető részeket irta és rendezte a Lostnál. Bár ő volt a sorozat producere magát a szériát nem ő jegyezte. Sőt elég hamar -az első évad készitésének az elején- kiszállt a produkcióból és a helyét Damon Lindelof vette át. Pont utóbbi mondta azt hogy Abrams -annak ellenére, hogy a stáblistán executive producerként tüntették fel- már a végén csak úgy követte a sorozatot, mint egy rajongó aki kiváncsi hogy merre viszik a sorozatot. JJ-n számon kérni a Lostot túl sok értelme nincs. Igazán csak az elejéhez volt köze (meg egyszer visszatért egy epizód írására a harmadik évadban de ott is csak társszerzőként). A showrunnerek Lindelof és Carlton Cuse voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal Saga van, 9 részben gondolkodj, és, hogy Palpi behozása utólagos-e, vagy sem részemről nem is érdekel. Nyilván páran követ dobnának, ha utólagos. De miért?

Egy remek ötlet rossz ha később jön, de még épp időben?

Nem! A filmek egyben kezeléséhez biztos, hogy hozzájárul, szolgálni fogja a filmet(+ a saga-t) és ez máris üdvös.

A dolog mértékéről, kivitelezéséről nem is tudunk semmit, szóval nyenyeregni lehet ezzel kapcsolatban, csak még nincs értelme.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

JJ a bevezető részeket irta és rendezte a Lostnál. Bár ő volt a sorozat producere magát a szériát nem ő jegyezte. Sőt elég hamar -az első évad készitésének az elején- kiszállt a produkcióból és a helyét Damon Lindelof vette át. Pont utóbbi mondta azt hogy Abrams -annak ellenére, hogy a stáblistán executive producerként tüntették fel- már a végén csak úgy követte a sorozatot, mint egy rajongó aki kiváncsi hogy merre viszik a sorozatot. JJ-n számon kérni a Lostot túl sok értelme nincs. Igazán csak az elejéhez volt köze (meg egyszer visszatért egy epizód írására a harmadik évadban de ott is csak társszerzőként). A showrunnerek Lindelof és Carlton Cuse voltak.

Egyszerűen vicc az egész. És erre mennek a lájkok...

JJ-t kimosni a mystery box történetmesélésből olyan mintha Lucast szednék ki a Star Warsból.

Írok valamit tényekkel, ami utána a nagy semmire cáfolva van és ezt a cáfolatot lájkolgatják az emberek mert CSAK.

Létezik itt bármi olyan aminél számítanak a TÉNYEK annak ellenére hogy ellentmond 3-4 megmondó ember véleményének?

 

Kint van a neten az a dokumentum, amit JJ Abrams rakott össze és ami alapján az ABC rábólintott a Lostra.

De Loston kívül nagyjából az ÖSSZES munkájában ezt használja JJ. 

 

 

lostbrief.jpg

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

nyenyeregni lehet ezzel kapcsolatban, csak még nincs értelme.

Vettem. Akinek itt más a véleménye vagy nem ért egyet valamivel az nyenyereg, aki lájkolja és ismételgeti a kockákat az magna cum laude teóriákat nyom.

Szerintem minden héten jelöljetek ki egy kötelező véleményt amit mindenkinek meg kell szórnia nádcukorral, tejszínhabot kell fújnia rá és meggyet biggyeszteni a tetejére.

 

o7

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem muszáj bumerángként visszajárnod és újra és újra osztani az észt, csak azért, hogy mindig eljuss erre a végkövetkeztetésre és megoszd újra és újra. Ha nem tetszik, hogy non-stop nem értenek egyet veled, nem kell ide járni. Ha mégis ide jössz, akkor sértettség nélkül fogadd el, hogy egy olyan fórumon, ami kifejezetten azért jött létre, hogy a Star Wars-t egységesen szeressük (igen, ez egy fő motívum, el lehet olvasni a szabályzatunkba, le van jegyezve), nem fognak veled egyetérteni, és amikor már hatvanadszorra járod körül ugyanazt a témát, amit egyrészt, nem fogunk elfogadni, akkor lesz néhány érdesebb megjegyzés. Ha pedig túl magas neked az, hogy itt nem utálják az összes Star Wars-t, sőt, a fórum profilja miatt többségében az EGÉSZET szeretjük, az meg már végképp nem a mi bajunk.

Nem kell ide járni, végig sértődve lehet távozni, akár show műsor keretében is eljátszhatod a nagy lelépést, bánom is én, de az újabb "jajj már megint nem értenek meg, mennyi görény van itt, aki a véleményvezéreket követik" című picsogást kérlek, hagyd abba. Unalmas és kicsit szánalmas, ha egy felnőtt ember sír-rí, mert egy olyan közegbe, ahová láthatóan nem való, nem vele, hanem a közegbe beilleszkedőkkel értenek egyet. Az meg még röhejes is, hogy digitális képecskéken is besértődsz.

És most ezen is megsértődhetsz, jöhet a frappáns visszavágás is (a helyén, mert ez itt még mindig off topic!), sőt még piros kis ikonocskával is megjutalmazhatsz, nekem úgy is kevés van belőle. :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Mestal Szóval szerinted rossz, ha a star wars saga egészére Palpatine árnyéka vetül?

Feledkezz meg az alkotókról, az írói rendezői feladatokról, magánéleti eseményekről amik befolyásolhatják ezeket. (Leia)

Utólagosság, stb. Csak egy perce legyél Rajongó. Befogadó! Gyermek:

Álleejtős dolog Palpi visszatérése a mese szempontjából. Előre látom a fiamat, hogy: "apa, ez ő! Mindvégig ő volt a lényeg!"

Figyelj veszekedtem és sértődtem meg is már itt a fórumon, mi nem csak copkodjuk' itt egymást. Ha több topicot bejársz találsz nézeteltérést bőven, még a húzónevek közt is.

De ebben a dologban nem értek egyet veled. És nem nyomkodom a pirosat. ;)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal: igen a mystery boxot imádja JJ. Senki nem mondta az ellenkezőjét. Ettől még a Lost kitalált rejtélyeire nem ő találta ki azokat a megoldásokat, amik neked nem tetszenek. A sorozatot nem ő vitte. Igen szeret rejtélyeket bedobni, úgy hogy sokszor nem találja ki előre a megoldást. Ez láthatóan téged nagyon zavar, de ne várd már el alapból hogy mindenki más is igy legyen vele. Lucas is menetközben találta ki az SW-t. Az ep.4 már futott a mozikban de még nem volt meg, hogy mi is pontosan azaz Erő. Na bumm. (A ma már kissé furcsának tünő korai elképzelések egy része még ott van az 1978-as Splinter of the Mind's Eye cimű könyvben) Az ep.4 idején még Lucas úgy gondolta hogy a Császár csak egy sima gonosz politikus természetfölötti erő nélkül. Utólag ez számit valamit? De ha nem szereted ezt a fajta tervezetlenséget oké. Ez is egy vélemény. Csak ne görcsölj már ennyire arra, hogy mindenki pont igy álljon a dologhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Mestal írta:

Egyszerűen vicc az egész. És erre mennek a lájkok...

JJ-t kimosni a mystery box történetmesélésből olyan mintha Lucast szednék ki a Star Warsból.

De nem ezt írta vazeg. :lol2: Itt látszik, hogy csak veszekedni akarsz és már ennek oltárán a szövegértést is feáldozod. Kár, mert néha vannak jó gondolataid.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minimálisan hozzászólnék a fentiekhez de csak mellékesen nem érdemben.Mikor kiderült hogy lesz előzneny trilogia olyan fenomenális örömöt éreztem hogy ihaj.Aztán meglett az elsőrész és azt mondtam mi fa... ez.Aztán a Klónok már nagyon tetszett.Nagyon vártam a mostani szériát voltak nagy pillanatok de nem húzott be annyira mint régen de hát változik az ember.Itt sok mindent megtudok a Star wars-ról és ez a fontos.Az én gondolataimat sem osztották jóvéleménnyel mindig de nem keztem el rontani a hangulatot hanem tanultam belöle mit lehet mit nem.Persze nem vagyok egy aktív tag.Az hogy Palpatine-t valahogy behozzák ez engem is felcsigázott és egységben próbálom kezelni az egészet pedig annyira nem jöttek be az új részek csak egy egy jelenet.Szerintem van REMÉNY.Kiváncsian várom az új hozzászóláaokat Palpatine-nal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az Utóhatás-trilógiában szerepelt egy sötét oldalt imádó szekta, akik gyűjtögették az ilyen-olyan Sith-relikviákat. Imádatuk legfőbb tárgya pedig egy bukott Sith volt, aki a "Beyond" nevű helyen tartózkodott (legyen az bárhol is... túlvilág? az Ismeretlen Régiók eldugott része? más?). A szekta vezetője az a Yupe Tashu volt, aki Palpatine közeli bizalmasa volt az öreg életében és tudott a terveiről az Ismeretlen Régiókban. Ez a Tashu jó ismerője volt a Sith tanoknak és állítólag tudott kommunikálni a szellemekkel is. Lehet, hogy a Beyond bukott Sith-je Palpatine (vagy a szelleme), aki onnan próbál szert tenni támogatókra, mint ez a szekta? Ugyanis a rejtélyes Sith álmokkal is megajándékozta a szektásokat, vagyis lehet, hogy így próbált kommunikálni velük. Így már az is megoldható lenne, hogy Snoke-ot is beleszőjük ebbe a szálba. A Sith (Palpatine?) őt is befolyásolhatta valami módon. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Snoke valójában Palpatine megreformált birodalmának a vezetője volt, akkor logikusnak tűnik a kapcsolat. Bízom benne, hogy Palpatine és Snoke között lesz valami közös kapocs, ha nem is feltétlen ilyen:

 

Spoiler

 

:D 

58619782_414562489342553_663183628567157    

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért jó olvasni a könyveket. :)Egyébként érdekes a dolog, főleg a "beyond" kifejezés, amire spoilerekben is hivatkoztak már. 

 

Érdekes behozása lenne ez a sith szellem dolognak, mert ugye eddig azt tudjuk, hogy ez csak a jediket illeti meg, és azok közül se az összeset. Jelenleg elképzelni se tudom mi lesz ezen a téren. Az valószínűnek tűnik, hogy kiderülnek olyan múltbeli dolgok Palpatine-ról, amiket eddig nem tudtunk. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mestal: igen a mystery boxot imádja JJ. Senki nem mondta az ellenkezőjét. Ettől még a Lost kitalált rejtélyeire nem ő találta ki azokat a megoldásokat, amik neked nem tetszenek. A sorozatot nem ő vitte. Igen szeret rejtélyeket bedobni, úgy hogy sokszor nem találja ki előre a megoldást. Ez láthatóan téged nagyon zavar, de ne várd már el alapból hogy mindenki más is igy legyen vele.

De ez jött le.

Ő találta ki hogy nincsenek megoldások csak rejtélyek. EZ a lényege a pénzcsinálásnak és az ára a figyelemnek.

A LOST sorozatot az első évad után nem Ő vitte. Hanem egy rajongója. Akit eligazított még az elején.

De volt másik tucatnyi projekt amiben ő vitte az egészet és ugyanaz ment mint a Lostban.

Nem a Lost a lényeg abban amit írtam hanem a mystery box történetvezetés.

 

Idézet

Lucas is menetközben találta ki az SW-t. Az ep.4 már futott a mozikban de még nem volt meg, hogy mi is pontosan azaz Erő. Na bumm. (A ma már kissé furcsának tünő korai elképzelések egy része még ott van az 1978-as Splinter of the Mind's Eye cimű könyvben) Az ep.4 idején még Lucas úgy gondolta hogy a Császár csak egy sima gonosz politikus természetfölötti erő nélkül. Utólag ez számit valamit? De ha nem szereted ezt a fajta tervezetlenséget oké. Ez is egy vélemény. Csak ne görcsölj már ennyire arra, hogy mindenki pont igy álljon a dologhoz.

Na ez ismét egy csúsztatás. Nem görcsölök azon hogy mindenki így álljon a dologhoz. A beszélgetés lényege hogy

1. elolvassuk azt amit a másik ír

2. a beszélgetőpartnerünknek írunk / válaszolunk nem a többieknek játszuk az agyunkat.

3. észérvek alapján megbeszéljük, vitatkozunk a témáról.

4. csak akkor kezdünk valamit cáfolni ha van rá érvünk.

 

Most őszintén ki az akit a mostani felhozatalból itt térítgetni kéne / lehetne? Összesen annyira számítottam hogy értelmes válaszokat kapok, nem pedig csuklóból nyomják majd a degradáló válaszokat tartalom nélkül. Itt elsősorban nem nekem válaszolnak, hanem mások előtt arcoskodnak. És nem a stílus számít hanem az HOGY KI KINEK NYOMJA az arcoskodást. Ha valakinek akit a megmondók rühellnek akkor minden belefér, ha az akit rühellnek akkor ki lesz b*szva.

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.