Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Az Utóhatásban emlékeim szerint leírták, hogy Palpatine azt akarta: ne legyen a halála után Birodalom. Az Első Rend ha jól emlékszem más birodalmiak fejéből pattant ki. Azt hiszem Sloane volt az egyik ilyen ötletgazda.

 

Ezért jó,ha az ember jegyzetel fontos dolgokat, és visszatudja keresni :D 

 

Palpatine: ''Ha egy birodalom nem képes megvédeni az uralkodóját akkor buknia kell-Nem csak azért kell összeroskadnia mert a központi alakja odaveszett hanem azért is mert nem lehet eltűrni hogy fennmaradjon.''

 

''Arról kevesen tudtak hogy a halálos sebet valójában a Birodalom okozta saját magának- egy tartaléktervvel amit a kegyetlen bosszúálló császár talált ki mert nem akarta hogy az ő birodalmában valaki uralkodjon.''

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Ezért jó,ha az ember jegyzetel fontos dolgokat, és visszatudja keresni :D 

 

Palpatine: ''Ha egy birodalom nem képes megvédeni az uralkodóját akkor buknia kell-Nem csak azért kell összeroskadnia mert a központi alakja odaveszett hanem azért is mert nem lehet eltűrni hogy fennmaradjon.''

 

''Arról kevesen tudtak hogy a halálos sebet valójában a Birodalom okozta saját magának- egy tartaléktervvel amit a kegyetlen bosszúálló császár talált ki mert nem akarta hogy az ő birodalmában valaki uralkodjon.''

Szerintem a te jegyzeteiden fog épülni egy magyar wookipedia.:D A kaminoopedia már úgyse jó semmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Iqvi írta:

mögött szerintem az állhat hogy Sloane-ban vetélytársat, fenyegetést látott.

Igen, én is így vélem. Sloan ő a Birodalomhoz hű, nem Palpatine-hoz (ezt, úgy emlékszem, Sloan mondja is neki, a harmadik könyv végén). Vagyis azt a Birodalmat akarná újra összerakni, amit Raxnak el kellett pusztítania, ami nem tudta megóvni az Uralkodót. És mivel magas rangú és köztiszteletben álló tiszt, Sloan komoly fejfájást okozhatott volna Rax számára, amikor nem értenek egyet. Márpedig elég sok mindenben nem értettek egyet a végére. :) 

 

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már csak az a kérdés, hogy jön a képbe Palpatine? 

Ez az, hogy lehet, hogy a Contingency-tervezetnek van még egy nem ismert eleme, ami Palpatine-hoz magához köthető. Donát észrevétele helytálló, hogy Palpatine valamiért adott esélyt egy második birodalomnak. Nehéz elképzelni ezt róla, ha csak nem adott egy második esélyt valami formában önmagának is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, én is így vélem. Sloan ő a Birodalomhoz hű, nem Palpatine-hoz (ezt, úgy emlékszem, Sloan mondja is neki, a harmadik könyv végén). Vagyis azt a Birodalmat akarná újra összerakni, amit Raxnak el kellett pusztítania, ami nem tudta megóvni az Uralkodót. És mivel magas rangú és köztiszteletben álló tiszt, Sloan komoly fejfájást okozhatott volna Rax számára, amikor nem értenek egyet. Márpedig elég sok mindenben nem értettek egyet a végére. :) 

 

Ez az, hogy lehet, hogy a Contingency-tervezetnek van még egy nem ismert eleme, ami Palpatine-hoz magához köthető. Donát észrevétele helytálló, hogy Palpatine valamiért adott esélyt egy második birodalomnak. Nehéz elképzelni ezt róla, ha csak nem adott egy második esélyt valami formában önmagának is. 

Nem Sloan+e lenne az vagy lemaradtam valamiről? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy az Első Rend kapcsán még mindig ilyen sok a kérdőjel. Már nem emlékszem, hol olvastam, de elvileg Snoke váratlanul lett az Első Rend vezetője. Gondolom úgy, hogy hidegre tette az előző vezért, aki lehetett akár Sloane is. A nőnek elég más elképzelése volt az új birodalomról, mint a Hux féléknek, ami könnyen eredményezhetett belső ellentéteket. Nagy kérdés még, hogy kik voltak az Eclipse-en. (Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a Legendákban is volt egy Eclipse nevű szupercsillagromboló, ami a visszatérő klón-Palpatine zászlóshajója volt :P)   

 

Amúgy az Utóhatás-trilógiában nekem se volt teljesen egyértelmű Palpatine terve. Azt még valamennyire kinézem belőle, hogy nem akarta más kezén látni a Birodalmát, mondván "az ő játékával ne játsszon más". Plusz bosszúnak sem utolsó, hogy elpusztítja azokat, akik elárulták vagy nem tudták megvédeni. Viszont miért tett volna azért (Rax által), hogy a halála után legyen egy új birodalom, ha ő már nem uralkodhat benne? Talán már akkor volt elképzelése arról, hogy valami módon képes lesz kijátszni a halált, és egy gyengeségtől mentes, jobb birodalom élére akart visszatérni? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine visszahozása átkozottul jó ötlet volt!! Tetszenek a fejtegetéseitek, teóriáitok is. Sok lehet jó közülük. Mindegy melyik lesz. Valamelyik.

Itt egy a lényeg: ez a dolog keretet ad a saga-nak és erre nagy szükség volt. Ez leteszi a voksát, lerója tiszteletét a PT előtt, amit én maximálisan megköszönök.

Mert Palpi csak az OT Snoke-ja. Bocsi, de ez van.

Ő, a PT főgonosza és a valódi zseniális karakter itt lett! És Abrams/Disney -mindegy- de most a SAGA főgonoszává emelik.

Értelmet nyer Snoke kiírása, még majdnem a múltjának -egyelőre vagy örökre- magyarázat nélkülisége is. De lehet tényleg következeik Palpi tevékenységéből Snoke.

Mert imádni fogom, ha így van és a komplett Első Rend a befolyása/hatása alatt áll. A rezsim, a rohamosztagosok fizimiskája, az egyenruhák, a járgányok, mind Birodalom 2.0.

Ami nekem mindig is cseppnyi szívfájdalmam volt, mert azt vártam az ST-től amit a PT tett: ha a PT dizájnja mínusz 30 évet ugorva olyan volt amilyen, akkor nagyobb elmozdulást vártam az OT-hez képest az ST plusz 30 évének dizájnjával. És erre egy karakter lehet logikus, egyértelmű és jó magyarázat.

Jöhet a sith-szellem akár, mostmár, ha valaki képes rá, akkor Ő legyen az. Küzdjön meg vele Anakin szelleme, Luke szelleme, vagy mindkettő; édes mindegy, melyik Skywalker fog ennél is jobban felemelkedni ez által.

Amúgy egyre erősebben számítok Anakinra valamilyen formában. Ha ennyire "Saga-znak"; ep1-es trailer szlogenek, Palpi..hát ő is jönni fog lefogadom.

A név a címben is lehet, hogy Ő lesz. Ne legyen már 2 rész címe egymás után "Luke" (durván fogalmazva). Lehet az epI a "messiás" eljövetele, a továbbiak az útkeresése, az ep9 meg a mennybemenetele. (amúgy ateista ill. agnosztikus vagyok ;) )

Ebből kiindulva a cím amúgy szerintem happy endet takar, -nem tudom ezen gondolkodtatok-e már-, csodát fogunk látni barátaim!

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is így érzem, hogy Palpatine keretet ad az egésznek. Már csak Snoke-ot kell jól belefűzni a sztoriba és megleszünk. JA és persze azért ne támadjon fel. :P 

Melyik? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Melyik? :)

 

Egyik se! :D 

 

2 perccel korábban, Brodie írta:

Ma néztem újra az ep8-at és természetesen már csak én magyarázom bele, de ahogy Snoke beszélt több ízben is Vaderről a filmben, hm.. fura. Mintha a korábbi mestere mondaná... :palpatine:

Palpatine nem hiszem, hogy szívén viselné Anakint azok után amit vele tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kylo nem Anakin. Nyilván Palpatine tanulhatott abból az esetből. De én még mindig nem tudom elképzelni, hogy az öreg friss tudattal életre kelne. 

Én azt nem értem,hogy élte túl a robbanást?:D Itt vagy tényleg szellemként kerül elő,vagy klón formájában vagy látomás vagy egy erő próba reynek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem benne lesz, de nem lesz annyira központi figura, mint azt most gondoljuk. a kacaj a végén (ami símán lehet, hogy valaki más kacajával is össze lett mosva), és a zseniális McDiarmid feltűnése a színpadon... tök jó meg minden, de tuti, hogy abrams szórakozik a rajongókkal, tuti, hogy van az egészben valami megvezetés, és pontosan tudják, hogy rajongók milliói most elméletek gyártásán pörögnek. Az lenne a legnagyobb megvezetés, ha nem lenne megvezetés, szóval szerintem jól össze lettünk kavarva. a legkézenfeklőbb a Flashback lenne, abba bele lehetne szőni korrektűl Snoke-ot is.... 

de egy, a Halálcsillag romjainál kísértő Palpi-szellem is nagyon adná... Szerintem valami egészen újaszerűt fogunk kapni, ...remélem Flashback-ben vagy szellemként,a klónozás engem nagyon taszít... Tuti, hogy volr egy b-terve a halála esetére is, de nem hinném, hogy az a klónozás, és élőben visszatérhetne, Vader megtérését/visszatérését nagyon ledegredálná...

huhh, mikor jön a követjkező trailer?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, RoCSeV írta:

Én azt nem értem,hogy élte túl a robbanást?:D Itt vagy tényleg szellemként kerül elő,vagy klón formájában vagy látomás vagy egy erő próba reynek.

Maul visszatérése után az a minimum, hogy túlélte a zuhanást. :lol:

 

De komolyan. Szerintem más lesz itt. Valami spirituálisabb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

https://widescreen.hu/kathleen-kennedy-allitasa-szerint-mindig-a-terv-resze-volt-hogy-palpatine-visszater/

 

Úgy néz ki tervbe volt eddig is...amit  a címről mond az is érdekes...

Amit J. J mond a címről az is

 

Abrams said:

“Well, the title feels like it’s the right title for this movie. I know it’s provocative and asks a bunch of questions but when you see the movie you’ll see how it was intended and what it means. But in the flow of titles this title had a very  big responsibility, it had to be the end of not only three movies, but nine movies. The idea of incorporating the movies that come before strangely is the story of the movie. It’s the characters in the film inheriting everything that’s come before in previous generations, wether it’s the sins of the father or the wisdom that they’ve acquired, and the question is, is this new generation up to the task, can they stand up to what they have to. So in a way, we came to this movie having inherited a lot, and the question can we do it is a question we ask ourselves everyday.”

 

https://geektyrant.com/news/jj-abrams-explains-the-title-of-star-wars-the-rise-of-skywalker

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 13. - 11:22, Darth Sky írta:

 Mondjuk azt csak halkan jegyzem meg, hogy Lucas kedvenc képregénye állítólag az a 'Dark Empire', amiben Palpatine klón-testekben tér vissza a halálát követően, és amit sok rajongó gyűlöl. :P 

   

Biztos hogy a kedvence? 2008. májusában ezt nyilatkozta a Total Film magazinnak: 

 

"Meglehetősen határozott instrukciókat adtam, miszerint nem lesz több főfilm. Biztosan nem lesz VII-IX. rész. Mivel nincs semmilyen történet. Úgy értem, sosem gondoltam ilyenről. És most vannak regények a VI. rész utáni eseményekről, amik nem teljesen olyanok, amiket akarnék. A Star Wars története igazából Darth Vader tragédiája. Ez a történet. Ha Vader meghal, nem jön vissza az életbe, a Császárt nem klónozzák és Luke nem házasodik meg..."

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Biztos hogy a kedvence? 2008. májusában ezt nyilatkozta a Total Film magazinnak: 

 

"Meglehetősen határozott instrukciókat adtam, miszerint nem lesz több főfilm. Biztosan nem lesz VII-IX. rész. Mivel nincs semmilyen történet. Úgy értem, sosem gondoltam ilyenről. És most vannak regények a VI. rész utáni eseményekről, amik nem teljesen olyanok, amiket akarnék. A Star Wars története igazából Darth Vader tragédiája. Ez a történet. Ha Vader meghal, nem jön vissza az életbe, a Császárt nem klónozzák és Luke nem házasodik meg..."

 

Igzából tőlem 345-ször is nyilatkozhatott, de itt van egy mondat  ''A Star Wars története igazából Darth Vader tragédiája.'' Ezzel Lucas mindent elmondott ezt tovább ragozni, foltozni, sózni, bekenni, leltározni, ragasztani, nyújtani, aprítani stb.. nem kell ez a lényeg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert szimpatikus egy gondolat attól még nem lesz igaz. A Star Wars készitése elég jól dokumentált folyamat. Pontosan tudjuk hogy Lucas például a régi trilógiánál nem Darth Vader történetét akarta elmesélni. Azt is tudjuk hogy a hat résznél nem akart megállni. A folytatás gondolata számtalan alkalommal felmerült. Felmerült a régi trilógia készitésénél, felmerült a prequelnél majd ezután is. Ezért adta el a Lucasfilmet például a Disney-nek. Ha azt akarja hogy a Star Wars Darth Vaderről szóljon akkor nyugodtan megtarthatta volna a jogokat.

Lucas mondatai ott nem a "lényeg" hanem csak egy ferdités a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.