Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Talzin később már el tudta hagyni Dathomirt. Emlékezzünk csak a Zardossa Stix-en történtekre. 

Már rég láttam a 6. évadot, mint írtam, esedékes az újranézése.

Minden esetre, a 6. évad cselekménye A Dathomir fia előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Palpatine valódi természetét ugye a legtöbb ember nem is ismerte,

Ez illik Snoke-ra is. Alig ismerte valaki, annyira magára zárta az ajtót. Kulsőségekben is nagyon hasonlított a Palpi által használt elemekre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes:

 

Ian McDiarmid: "Like everybody else, I had no idea what the title was. They did let me into the secret that the Emperor might be laughing, but I have to tell you that that particular laugh was not specially recorded, they found it somewhere. Probably from one of the old movies or in a digital vault or maybe George's iPhone, I don't know." “What I liked about [the teaser] though – that’s why I think it’s a real tease – I mean, the new title ‘Rise of the Skywalkers’ is wonderful and then from the past – maybe from hell – a laugh that comes which sort of implies, ‘yeah, right.’ So in other words, ‘Skywalkers rising? I don’t think so.'” “We love the mystery and we love the great moments of revelation and people seemed to think we had one the other morning [with the teaser], which surprised me. The headline of that whole panel and indeed the trailer is the word ‘tease’, so don’t take it too seriously. Have a laugh about it.” (April 15, 2019)

Ian McDiarmid: “‘Is [Emperor Palpatine]…?’ And before I could even finish the sentence. ‘Dead, yes,’ [said George Lucas]. ‘Well, couldn’t he perhaps…’ [I said]. ‘No. He’s dead,’ [said George Lucas] ‘Well, wouldn’t it be interesting if…?’[I said]. ‘Forget it,’ [said George Lucas].” (April 15, 2019)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 17. - 13:22, Dzséjt írta:

Ott van az a könyv, amiről anno SimonZ mesélt, egy kifejezetten és részletesen az ep7 elkészültével foglalkozó könyv, ami olyan őszintére sikerült, hogy a Disney egyelőre nem engedi megjelenni. Majd 2025-30 tájékán kijöhet.

Hehe. Ez vicces! :-D

 

1 órával korábban, Sztike írta:

Érdekes:

Ian McDiarmid: "...Emperor might be laughing, but I have to tell you that that particular laugh was not specially recorded, they found it somewhere. Probably from one of the old movies or in a digital vault or maybe George's iPhone, I don't know."

Ennyit arról hogy az elejétől ezt tervezték, de az ősrégi fájlokból kerestek hozzá hanganyagot.

 

2019. 04. 17. - 13:13, Donát írta:

Igazából, ha elég ügyesek, ez sosem fog kiderülni.

Úgy tűnik nem voltak elég ügyesek...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Ennyit arról hogy az elejétől ezt tervezték, de az ősrégi fájlokból kerestek hozzá hanganyagot.

 

A forgatás már véget ért. McDiarmid jeleneteit már felvették (ahogy erről volt is szó). Az, hogy nem a filmből vágták be az egyik sorát hanem egy régi kacajt kevertek be amit a közönség könnyen tud azonositani abból hogy is jön az hogy ez nem lett előre kitalálva? Szerintem se lett kitalálva előre de legyünk öszinték: semmi bizonyiték nincs az ellenkezőjére. Vagy ha van akkor még senki nem talált rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az végülis baromira lényegtelen hogy mi, miért és hogyan kerül az utolsó részbe, ha a végeredmény jó lesz. Ebben nincs vita.

 

De.

Azért elég jól mutatja hogy mi mehet a paraván mögött.

Az ABC News-on ment egy interjú amiben JJ-t kérdezték arról hogy mit fog varázsolni az EP9-ben és ő egy habos babos rizsát lökött hogy K mennyire szerette volna ha ő fejezi be a Skywalker Sagát mert ez egy nagyívű eposz befejezése lesz, és hogy ez Neki túl nagy lehetőség volt ahhoz hogy elutasítsa. Hogy miért Ő arról egy qrva szót nem mondott.

 

És itt a lényeg. Mert:

Ha Ryan annyira nagyot penderített a Last Jedi-jal, és minden az elképzelések szerint ment akkor miért JJ-t kérték fel hogy fejezze be a trilógiát?

 

Baromi egyszerű. ÉS NEM AZ amire az emberek gondolnak.

Nevetséges az amit az egyik legnagyobb online portál filmkritikusa mond erre az interjúra: "Meaning: Kennedy asked JJ to save her job. JJ was angry about Ryan Johnson screwing his story so he said: Hell yeah! I am coming back to set things right".

Ez egy hülyeség.

 

Az EP 8 kiemelt producere volt JJ, és vastagon benne volt a gyártásában is, így nem létezik hogy valami úgy ment volna át a kezei közt hogy azzal totál ne értsen egyet.

Itt csupán az történt hogy ki akarták próbálni a "lezárunk mindent és átsiklunk az újba" szcenáriót, mert az egész új trilógia ennek az üzleti vállalkozásnak a próbája és a Disney legnagyobb keresztje. Ennek a meglépésére a Disneynek égető szüksége volt ha a jövőben még számos Star Wars-t akar legyártani és saját jogon eladhatóvá tenni. Így szerintem a kockázatminimalizálás tökéletes eszköze volt Ryan. A EP8 másról sem szólt, minthogy itt mindenen túl kell lépni. A Jediken, a Sitheken, a Birodalmon, a Köztársaságon, a rejtélyes háttér manipulátorokon, azon hogy ki kinek az apja, fia, lánya. És jöjjön az új concept.

 

A Palpatine-os kacaj meg az új, transzcendens magyarázatok egy kútból merítenek: a dolog részben nem működött. Talán mert túl gyorsan búcsúztak, talán mert EDDIG MÉG kevés a charmja az önerőből létező Disney Star Warsnak.

 

Így maradt a konklúzió: a Skywalker Felemelkedése.

Ha a Rise of Skywalker NEM CSAK az új hősök sztorijának, NEM CSAK az új trilógiának hanem a nagybetűs SKYWALKER SAGÁnak IS a méltó befejezése lesz akkor miért csak az utolsónál jut az eszükbe hogy az új hármas egy kilencesnek a lezárása? Kinek a sztoriját írták? EDDIG miért hagyták ki teljesen Lucast az egészből? Az rendben, hogy nem az ő elképzelései szerint mentek az új részek karakterépítéseinél, de könyörgöm eddig ZÉRÓ involválás volt ahhoz képest hogy most (legalábbis) részben Lucas sztoriját akarják befejezni.

 

Szerintem a válasz egyszerű, az ív amit bejárt a 7-9 így néz ki:

- Megvannak a jogok, menni fog ez LÁNYOK! Álmunkban jobbat csinálunk majd mint Gyuri az 1-3mal. Írjunk egy új slágert!

- Csak nyugi. Rohadt drága volt a buli, menjünk biztosra. Pakoljuk tele régi arcokkal. Ők az igazi legendák.

- Ez az lányok! JJ megcsinálta! Nem lett belőle új szám de a legjobb remix ami eddig készült. Ryan, most te jössz! Röpíts minket a slágerlisták élére! 

- ...

- JJ esetleg egy újabb remix?

 

:-D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet benne valami, szóval nem utasítom el élből. Viszont JJ már elmondta, hogy senki ne számítson "remixre.

 

Egyébként sokat mondó, hogy Rian a fedélzeten maradt. Megelőzte a korát. 

Viszont nekem nagy szerencsém, hogy főleg a tartalmat nézem és értékelem, amibe nagyon minimális esetben tud bezavarni a külcsín. 

 

Tartom, hogy ez a Palpatine-os lépés telitalálat egyelőre.  Rengeteget beszélnek róla azóta is, és nyilván ez volt a cél. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A forgatás már véget ért. McDiarmid jeleneteit már felvették (ahogy erről volt is szó). Az, hogy nem a filmből vágták be az egyik sorát hanem egy régi kacajt kevertek be amit a közönség könnyen tud azonositani abból hogy is jön az hogy ez nem lett előre kitalálva?

Nem jön. De azért itt most nem arról van szó hogy valakinek kipattan az agyából hogy milyen cool fanservice ha Luke az Ep8-ban zöld tejet iszik (és ehhez gyorsan sékelnek egyet a csütörtöki forgatásra), hanem hogy KK nagy hévvel magyarázza hogy Palpatine szerepe már az EP7 előtt jó előre ki lett találva. Készséggel elhiszem hogy annyire "impact" P szerepe, hogy már 8 éve tudtak róla, de akkor ehhez nem járna valami mívesebb körítés, minthogy Lucas telójának datavaultjából kikaparjanak egy röhögést? Tudom hogy már le volt forgatva az EP9 és egy Disneynek nehéz egy milliárdos bevételt hozó Star Warshoz valami direkt erre készített dolgot bedobni, de hát jah...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még a Lucasfilm sem azt akarja bemagyarázni nekünk, hogy 2012 óta ez a nagy titkos tervük.

Kathleen Kennedy ezt inkább úgy érthette, hogy minden rész tervezési szakaszánál felmerült legalább egyszer ötlet szintjén, hogy "most Palpatine akár vissza is térhetne", és én ezt simán el is tudom képzelni, hogy tényleg így volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 12. - 19:41, Bomarr írta:

Valami Palpatine kapcsán lesz a filmben, de nem hiszem hogy vissza fog térni. De meglátjuk. Annak nagyon örülnék ha valamiképp az ő gonoszsága ellen harcolnának. Nem is kell ott legyen személyesen csak legyen egyértelmű, hogy ő hozta létre az Első Rendet,

Beleillene a sorba. Ugye volt 66-os parancs is, de nyilván a prioritást a saját életművének továbbvitele jelentette. Ezért lett First Order. Bár ha jól tudom a könyvekben ennek az ellenkezője van. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 19. - 14:50, Mestal írta:

A EP8 másról sem szólt, minthogy itt mindenen túl kell lépni. A Jediken, a Sitheken, a Birodalmon, a Köztársaságon, a rejtélyes háttér manipulátorokon, azon hogy ki kinek az apja, fia, lánya. És jöjjön az új concept.

Ehhez képest a TLJ elmesélt egy történetet, aminek a végkicsengése mindennek az ellentéte, plusz a TFA-val szemben (ahol csak Han-t használták, és őt is kevéssé), sokkal integratívabb, szerves dramatikus szereplői voltak a történetnek mind Luke, mind Leia, plusz még Yoda meglepetés visszahozása is ott volt. A TFA tényleg az új figurák elindítása volt, és a régi szereplők fokozatos behozása, de a TLJ szerintem legalább annyira az eredeti trilógia folytatása is, mint a TFA-é. A TROS számomra evidens, hogy mindezt tovább bővítendő még jobban visszautal a prequelekre is, ez Palpatine figurájában is tetten érhető, aki duplafenekű karakter, mert miközben ízig-vérig OT figura, ugyanannyira prequeles is, ráadásul még a legvérmesebb prequel haterek is el szokták ismerni, hogy Palpie története, figurája vitathatatlanul jól lett kibővítve az előzmény-trilógiában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Ehhez képest a TLJ elmesélt egy történetet, aminek a végkicsengése mindennek az ellentéte, plusz a TFA-val szemben (ahol csak Han-t használták, és őt is kevéssé), sokkal integratívabb, szerves dramatikus szereplői voltak a történetnek mind Luke, mind Leia, plusz még Yoda meglepetés visszahozása is ott volt. A TFA tényleg az új figurák elindítása volt, és a régi szereplők fokozatos behozása, de a TLJ szerintem legalább annyira az eredeti trilógia folytatása is, mint a TFA-é.

Amit írtál az szerintem megint a szokásos retorikai szófordulatokkal megtámogatott lufi. INTEGRATÍV, SZERVES és DRAMATIKUS. Lassan már szívecskés emlékkönyvben vezetem a nekem adott válaszaidat: egyszerűen nem létezik hogy Te mindig ezeket kozmetikázott szóvirágokat nyomod és azokat kell körbe ugrálnunk ahelyett hogy tartalomról beszélgetnénk. Emlékszem a "redundancia, mértékadó, innovatív, produktum" meg az "ansnittes dialógus-plánozás" szóvirágaidra egy előző válaszodból. Csak hogy tiszta legyen: itt a Star Warsról beszélgetünk, senkinek nem kell bizonyítani hogy ki milyen penge.

 

Először is az egy szem "KEVÉSSÉ HASZNÁLT" Hant hasonlítod az "INTEGRATÍV, SZERVES és DRAMATIKUS" Luke-hoz, Leiahoz meg Yodához, miközben

 

- Han több időt töltött a képernyőn a TFA-ban mint Luke a TLJ-ban (imdb screen time), és eközben az egy szem Han mellől elhagytad Leia-t, aki kb. ugyanannyit szerepelt mindkét részben. (Csubi meg kétszer annyit ha már annyira integrálni akarsz). De nem ez a lényeg, hanem a karakterek önazonossága (esetünkben a OT jellemei vs. az új trilógia jellemei).

 

- Egyedül Han volt minden szempontból önazonos, a többiekből egy újragondolt Disney verzió lett. Én egy cserfes, vakmerő és "cunning" Leia-ra emlékeztem, egy elkényeztetett, beszólós, talpraesett hercegnőre, nem pedig egy bölcs és álhatatos jelképre, aki az erőben Superman, taktikai géniusz, a vezetők primusza, és a lilahajú női teaklub tagja. Luke-ot nem részletezném, a legjobb lenne talán Mark Hamillt megkérdezni, hogy mit gondol arról a házsártos portásról a talicskás apácamadarak szigetén.

 

Nesze neked integratív, szerves és dramatikus... :-D

 

Másodszor pedig a mai napig az az igazi kérdés, hogy minek a sztorija az új trilógia. Kb. egy tucatszor leírtam 2015 decembere óta (mióta itt vagyok veletek), de azóta sem foglalkozott vele senki.

 

A The Force Awakens premierje után itt hatalmas volt a lelkesedés, és azon filózott az egész fórum, hogy merre megy majd tovább az egész. De szerintem már akkor sem az volt az alapvető kérdés, hanem hogy a Disney sztorija ELSŐSORBAN kinek / kiknek a története.  Ezért volt számomra sarokpont abban a bizonyos 2015-ös posztban az hogy tisztázzam NEKEM mit jelent a saga és hol kapott benne helyet az új trilógia... Egyetértek OM-mel, hogy a hiba sokszor nem a filmekben van, hanem a megközelítésben. 

 

Az addikt geekek többek közt azért nem kedvelték a PT-t, mert nem akartak új megközelítést, ijesztő, új rétegeket, politikát, vagy bármi egyebet ami esetleg kitágíthatná a ponttá szűkült pupillájukat, hanem ugyanannak a "szernek" a durvább verziójára vágytak, intravénásan, töményebb verzióban, hogy megkapják az "anyagot" amitől egyszer már nagyon beálltak, csak azt nem vették észre, hogy már nincs a földön az a mennyiség, ami újból a régi hatást érné el.

 

Éppen ezért nem az volt a kérdés hogy anno jól sikerült-e a PT, mert az mára már lényegtelen, hanem az hogy az új sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. Az a baj. hogy a mai receptek itt nem működnek, hosszútávon nem a pénzgépezet, a CGI vagy a makettek fogják eldönteni a SW jövőjét, hanem az INNOVATÍV történet mesélés, az új ötletek, tartalmas karakterek és a koherens sztori, ami kibővíti, elmélyíti és nem átszínezi a mítoszt. És éppen ezért van hatalmas törés az egészben.

 

Mert ez a lényeg:

 

A Disneynél még most sincs eldöntve hol a hangsúly. Ez egy olyan mozi ahol piaci / nézettségi megfontolásból kellett egy átvezető szál az OT legendás alakjaival, hogy a nép a régiek miatt kíváncsi legyen a folytatásra. Emiatt volt muszáj beépíteni a nagy neveket, de azt nem mérték fel rendesen, hogy mi viszi a prímet és a rendelkezésre álló időben mennyire és mit dolgoznak ki.

 

Ráadásul azt sem realizálták hogy tök mindegy mit kezdenek ezekkel a legendás karakterekkel, az baromira megosztja majd az embereket. Az EPVII szimpla biztonsági játék volt, egy új történet felvezetése ismerős helyzetekkel és helyszínekkel, hogy elhitessék ez még mindig az amit mindenki imád, és TLJ-ben vált volna le a hordozórakéta, de túl sok mindent akartak egyszerre: megerősíteni az új sztorit az új karakterekkel, de ezzel párhuzamosan azt is kifejteni, hogy mi lett a régiekkel, miközben a hangsúlyok és erők összevissza tolódtak, és sem az egyik sem a másik kifejtésére nem volt sem elég idő sem megfelelő helyzet.

 

Idézet

A TROS számomra evidens, hogy mindezt tovább bővítendő még jobban visszautal a prequelekre is, ez Palpatine figurájában is tetten érhető, aki duplafenekű karakter, mert miközben ízig-vérig OT figura, ugyanannyira prequeles is, ráadásul még a legvérmesebb prequel haterek is el szokták ismerni, hogy Palpie története, figurája vitathatatlanul jól lett kibővítve az előzmény-trilógiában. 

Palpatine nálam örök kedvenc. De az biztos, hogy akármekkora a gáz, én nem pakoltam volna ide. Senkinek nem is hiányozna ha egy szuper, kompakt sztori lenne az új trilógia, ahol kidolgozottak a karakterek, Rey nem instant szuperhős, Snoke-ot nem nyeli le a kacsa és mindennek van íve.

 

De ez csak az én véleményem.

 

Ave Cézár!

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

- Egyedül Han volt minden szempontból önazonos, a többiekből egy újragondolt Disney verzió lett. Én egy cserfes, vakmerő és "cunning" Leia-ra emlékeztem, egy elkényeztetett, beszólós, talpraesett hercegnőre, nem pedig egy bölcs és álhatatos jelképre, aki az erőben Superman, taktikai géniusz, a vezetők primusza, és a lilahajú női teaklub tagja. Luke-ot nem részletezném, a legjobb lenne talán Mark Hamillt megkérdezni, hogy mit gondol arról a házsártos portásról a talicskás apácamadarak szigetén.

30 év alatt van rá esély, hogy változik az ember, ha mindenki teljesen ugyanolyan lenne, mint volt akkor meg az lenne a baj. Eléggé furán hatna ha 55 évesen még mindig egy cserfes, elkényeztetett, beszólogatós hercegnőcske lenne, különösen azután hogy végigharcolt egy háborút. Megjegyzem, hogy már a RotJ idején sem lehet az összes fenti jelzővel illetni Leiát, sőt az elkényeztetettet igazából sohasem, ugyanis elkényeztetett hercegnők nem sűrűn ugrálnak szemétkupacokba. Nekem sem tetszett amerre Luke karakterét elvitték, ugyanakkor teljesen érthető és előfordulhat, hogy valaki megcsömörlik azoktól a dolgoktól amit Ő átélt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Idézet

Palpatine nálam örök kedvenc. De az biztos, hogy akármekkora a gáz, én nem pakoltam volna ide. Senkinek nem is hiányozna ha egy szuper, kompakt sztori lenne az új trilógia, ahol kidolgozottak a karakterek, Rey nem instant szuperhős, Snoke-ot nem nyeli le a kacsa és mindennek van íve.

Ezzel mondjuk teljesen egyetértek. Pont ezért se tudtam annyira lelkes lenni az előzetes után. Nagyon jó dolgokat lehetett volna itt kialakítani vagy tovább gondolni a sztorit, hogy mellé a karakterek is sokkal árnyaltabbak,kidolgozottabbak legyenek. JJ-től itt reménykedtem egy váratlan fordulatban inkább kettőben, de nyugtáztam, hogy visszatérünk a jól bevált biztonsági játékhoz amihez hozzátenném, hogy lehet meg kellett lépni 2 okból is.

1. Igazán akik elpártoltak a 8.rész után valahogy vissza kell őket rángatni még,ha nem is mindenki jön vissza, de Palpó név után lelkesebbek lesznek, és,ha úgy van a többség visszatér. 

2. Mivel ugye kiderült, hogy nem volt íve az egésznek mármint igazán fő struktúra amit JJ lenyilatkozott így ezen okok miatt ezért is kellett visszatérni, hogy oké sok mindent összeraktunk az edénybe, de a végére azért nézzen már ki egy lecsónak vagy rántottának még, ha kicsit kevés is benne a paprika, vagy a paradicsom vagy akár rántottába a tojás.

 

A reakciókból ítélve pedig úgy néz ki a hatást elérte az eredmény az,hogy most mindenki azon kattog, hogy mit, miért, hogyan, mikor....és még azok is akik utálták a 8. részt mert ilyenkor érzik belül, hogy valami visszatért beléjük a remény, hit, lelkesedés, és ott lesznek a moziba. Persze az már más kérdés mi lesz a végeredmény az majd úgy is eldől.

 

Lám én is csalódott vagyok valamilyen téren, és még engem is érdekel mi lesz a zárás. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

30 év alatt van rá esély, hogy változik az ember, ha mindenki teljesen ugyanolyan lenne, mint volt akkor meg az lenne a baj. Eléggé furán hatna ha 55 évesen még mindig egy cserfes, elkényeztetett, beszólogatós hercegnőcske lenne, különösen azután hogy végigharcolt egy háborút. Megjegyzem, hogy már a RotJ idején sem lehet az összes fenti jelzővel illetni Leiát, sőt az elkényeztetettet igazából sohasem, ugyanis elkényeztetett hercegnők nem sűrűn ugrálnak szemétkupacokba. Nekem sem tetszett amerre Luke karakterét elvitték, ugyanakkor teljesen érthető és előfordulhat, hogy valaki megcsömörlik azoktól a dolgoktól amit Ő átélt.

És ezt hányszor leírtuk már érvként, de mindig mintha egy falról pattanna vissza ez a labda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Mestal nem állította ennek az ellenkezőjét ;) csak elég érdekes stílusban fogalmazott :D

Csak annyit mondott, hogy Luke nem volt olyan, mint az OT-ban, ez pedig így is van. Ennek egyik oka pedig az, amit Cupsy leírt. A többi ok pedig benne van a filmben.

Aztán ez valakinek vagy bejött, vagy nem :) neki nem, nekünk meg igen. Nincs ezzel baj. A baj inkább azzal van, ha valaki váltig állítja hogy Luke csak és kizárólag ugyanolyan kellett volna hogy legyen, mint az OT-ban, mintha ez valami aranyszabály lenne. De szerintem Mestal nem erre célzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap néztem meg a "Jedi visszatér"-t, és amikor van az a jelenet, amikor Luke Palpatine elé kerül, Palpatine habitusa, szófordulatai, elbizakodottsága annyira egybevág Snoke viselkedésével, hogy a fizikai megjelenéstől eltekintve, a két személy mintha ugyanaz lenne. Csatlakozom azokhoz, akik úgy vélik, hogy Snoke Palpatine egyik fizikai megnyilvánulása volt. Ha ez így van, akkor Andy Serkins igazat mondott, amikor úgy vélte, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy Snoke-ot viszont láthatjuk a következő epizódban. Az hogy milyen formában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderről is úgy beszél Snoke, mintha nagyon jól ismerte volna, és nagyra tartaná...

 

Ugyanakkor itt felmerült kizáró okként, hogy miért beszélne Palpatine ilyen magasztosan Vaderről, azok után amit Vader vele tett. Biztosan nem szívleli. 

 

Szívlelnie nem is kell, de attól még a képességeit nagyra tarthatta annyira, hogy ő legyen a "mérce" az új tanítványának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remélem, hogy ennyire nem akarják azért visszahozni az öreget. Legyen Sith erőszellem ha már ilyen fizikai manifesztációk lesznek az kicsit zavarni fog. 

Nem emlékszem már pontosan, hogy Legendsben vagy kánonban olvastam, de ha jól emlékszem akkor Palpi Mault és Dooku-t párhuzamosan "futtatta" egy darabig. Azt tudjuk, hogy van valami külső fenyegetés az ismeretlen régiókból. Mi van ha Palpatine két vasat tartott a tűzben folyamatosan és volt még egy tanítvány félesége akit elküldött, hogy tartsa rajta a szemét az ottani dolgokon. Ez azt is magyarázná, hogy Snoke ha már ekkora májer volt az Erőben, miért nem tört Palpatine ellen.

Vagy Palpatine Sith szellemként képezte ki Snoke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vaderről is úgy beszél Snoke, mintha nagyon jól ismerte volna, és nagyra tartaná...

 

Ugyanakkor itt felmerült kizáró okként, hogy miért beszélne Palpatine ilyen magasztosan Vaderről, azok után amit Vader vele tett. Biztosan nem szívleli. 

 

Szívlelnie nem is kell, de attól még a képességeit nagyra tarthatta annyira, hogy ő legyen a "mérce" az új tanítványának.

Annak fényében ami történt, Palpatine tisztelheti Vadert.

Amikor még Anakin fiatal volt, Palpatine nagyon vágyott arra, hogy a sötét oldalra állítsa őt, tanítványaként. A mustafari eset után valamilyen mértékben csalódott tanítványában, de ennek ellenére sem adta fel. A sithek között az árulás egy normális, vagy talán méginkább: elvárt dolog. Vader sokáig nem akarta elárulni mesterét, és ebben eltért a többi sith tanítványtól. A hűség a birodalomban, a hadseregben nagyon fontos pozitívum, de ne felejtsük el, hogy a sithektől ez távol áll. Kihasználni mindent és mindenkit, a mestert addig követni, amíg a tanítvány elérkezettnek nem látja az időt az erőpróbára. Az hogy a fia iránti szeretet vezette Vadert az árulásra, mellékes. Az árulás ténye a lényeg, amit Vader érzelmei által vezérelve -teljesen helyes a sith világnézet szerint- megtett.

Palpatine -már amennyiben túlélte- büszkeséget érezhetett, hogy a tanítványa végül eljutott ide, és büszkeséget még amiatt is, hogy azért Őt, a sith leghatalmasabb nagyurát mégsem tudta legyőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ne feledjétek, hogy itt elég vékony határmezsgyén mozgunk, hogy ne sérüljön az EPVI végi katarzis. Valami olyat kell kitalálni amiben Palpatine visszatérhet ha bizonyos feltételek teljesülnek. Ezért is hasonlítottam fentebb Sauronhoz. Ebbe kell belefűzni Snoke-ot is, csak hogy Yoda József boldog legyen. :D  

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.