Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem is tetszene a szellem dolog, egy jedi -sith erőszellem harc zárásnak érdekes lenne :p de lehet, hogy csak látomásban, flashbackban vagy holocronban tűnik fel... A klónozós ötlet nem jönne be... Mindenestre nagyon meglepett a trailerben az a nevetés, és naaaagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A Galaxist és Palpatine-t minek kéne védeni a klóntól? Egy klón nem lesz egyből az új Palpatine. Sheev bácsinak ehhez tanulnia kellett, fejlődnie, nevelésen átesnie. Ha a klónnak semmit nem tanítanak meg, csak egy szellemi fogyatékos lesz. Jango klónjai sem Jango képességeivel és tudásával születtek, ezeket el kellett sajátítaniuk a tízéves kiképzés folyamán. Arról nem is beszélve, hogy a sztázis technológia is létezik az SW-ben, és nem csak a karbonizálás módszere. Ha a klón tíz év után eléri a 20 éves kort, simán sztázisba lehet helyezni, hogy aztán szükség esetén Palpatine az éjnővérektől tanult módszerrel áthelyezze magát a testbe.

Valóban, ebben igazad van: egy klón magától nem lesz Palpatine, ezért Sheevnek nyilván gondoskodnia kellett a taníttatásáról és a tudásátadásról is. Ezt könnyebb megtenni, ha magamellett tartja a klónját. Ha viszont "lefagyasztja" a klónját, akkor az alvó állapotban nem tud tanulni, tapasztalatot gyűjteni, stb. Ennél jobb szerintem, ha konkrétan kihasználják a rendelkezésre álló időt.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A Galaxis másik felére eldugni sincs sok értelme, amikor a palotája alatt van egy Sith szentély, amit rajta kívül senki sem ismer. Minek agyaljon egy bonyolult, időigényes és kockázatos terven (ha a halála előtt nem találják meg az odavezető utat, batyhatná az egészet - mint ahogy az is kétséges, hogy az ügynöke, aki védi a klónt, végig hű marad, vagy életben lesz még, amikor neki már szüksége van rá), amikor a pincébe vezető út nyitva áll előtte, és sokkal inkább kéznél lenne a klón végszükség esetén. Ráadásul nehogy már a Galaxis ismert részén ne lehetne elrejteni. Még akár Coruscanton is dugdoshatná, egyetlen klónt, aminek létezéséről nem is tudna senki, baromira nehéz lenne akárcsak ott megtalálni.

Két okból javasoltam az ismeretlen régiót: 1) azért, mert eleve az volt a halála utáni első rendelet, hogy a Birodalom maradéka menjen oda. Ami egybe vágna azzal a vésztervvel, hogy ha az eredeti Palpatine-nal valami történik, csak akkor fedezzék fel az új vezetőt. A Jakku-i Obszervatórium segítségével esetleg kulcs infókat adhatott a Birodalom vezetőinek akik így odatalálhattak. 2) A másik ok, ahogy írtam is fentebb, hogy egy ilyen klón Palpatine-ra is potenciális veszélyforrás lehetne. Ezért jobb egy olyan helyre eldugni, ahonnan nem talál a galaxisra, így nem jelenthet veszélyt az eredeti Palpatine-ra, mintha mondjuk a Sith szentélybe helyezi, ahonnan kellő megerősödés után mondjuk alkalomadtán előmászik, és probléma elé állítja Palpit. Ha tényleg a klónozás útján indult el Palpatine, arról is gondoskodnia kellett, hogy CSAK vészterv legyen, amíg ő él, addig ne jelentsen problémát. Ha elhelyezi egy labirintus közepében, ahová csak ő tudja a befelé menő utat, de a fogvatartott nem találhat ki, az neki tökéletes, nem?

 

A tudat megőrzés is tetszik. Főként azért mert Momin óta ezt már simán el tudom képzelni a Disney érában. Illetve Occam borotvája is mellette szól: ha Palpatine klónja egy Ismeretlen Régiós helyen volt/van elhelyezve, akkor minek mennének vissza Endorra (tegyük fel ez Endor) a HCs romjaihoz? Az a tény, hogy a romok szerepelnek a filmben, valószínűsítik, hogy Palpatine is valahogy ahhoz a helyhez köthető. Legalábbis egyszerűbb magyarázat, minthogy először elmennek a romhoz, ott találnak valamit, ami Palpatine halálához köthető, de nem a fő durranás, majd ezután elmennek egy másik bolygóra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Valóban, ebben igazad van: egy klón magától nem lesz Palpatine, ezért Sheevnek nyilván gondoskodnia kellett a taníttatásáról és a tudásátadásról is. Ezt könnyebb megtenni, ha magamellett tartja a klónját. Ha viszont "lefagyasztja" a klónját, akkor az alvó állapotban nem tud tanulni, tapasztalatot gyűjteni, stb. Ennél jobb szerintem, ha konkrétan kihasználják a rendelkezésre álló időt.

Két okból javasoltam az ismeretlen régiót: 1) azért, mert eleve az volt a halála utáni első rendelet, hogy a Birodalom maradéka menjen oda. Ami egybe vágna azzal a vésztervvel, hogy ha az eredeti Palpatine-nal valami történik, csak akkor fedezzék fel az új vezetőt. A Jakku-i Obszervatórium segítségével esetleg kulcs infókat adhatott a Birodalom vezetőinek akik így odatalálhattak. 2) A másik ok, ahogy írtam is fentebb, hogy egy ilyen klón Palpatine-ra is potenciális veszélyforrás lehetne. Ezért jobb egy olyan helyre eldugni, ahonnan nem talál a galaxisra, így nem jelenthet veszélyt az eredeti Palpatine-ra, mintha mondjuk a Sith szentélybe helyezi, ahonnan kellő megerősödés után mondjuk alkalomadtán előmászik, és probléma elé állítja Palpit. Ha tényleg a klónozás útján indult el Palpatine, arról is gondoskodnia kellett, hogy CSAK vészterv legyen, amíg ő él, addig ne jelentsen problémát. Ha elhelyezi egy labirintus közepében, ahová csak ő tudja a befelé menő utat, de a fogvatartott nem találhat ki, az neki tökéletes, nem?

Palpatine személye önmagában kizárja azt az elképzelést, hogy ő egy második változatot akar magából. Ez megöli az egész elméletet. Ő akar élni, ő akar halhatatlan lenni, az ő szellemének kell örökre léteznie. Ha nem költözik át a klónba a szelleme, akkor az a klón csak egy másik személy lenne. Semmiféle formában nem lenne ő Palpatine, ahogy Cody vagy Rex sem volt Jango Fett, de még Boba sem volt Jango. Még tanítással sem lesz a klón az igazi, hiszen más élettapasztalatok és okítás más jellemet és tudást fog kifejleszteni. Mindez után akár Vadert vagy Raxot is kinevezhetné új császárnak, mert ugyanaz lenne: egy másik ember az új birodalom vezetője, míg Palpatine halott. Ez nem lenne kielégítő Palpatine-nak.

Ez csak úgy illik Palpatine-hoz, ha a klónba át is költöztetheti a lelkét, és akkor valóban ő él újra. Akkor viszont a klónt nem kell tanítani, nem kell tapasztalatokat gyűjtenie, mert az ő lelke úgyis elvész/elnyomásra kerül, mint Kanan és Sabine lelke, amikor megszállták őket az éjnővérek. Elég elérnie egy 20 éves kort, aztán lehet jegelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Palpatine személye önmagában kizárja azt az elképzelést, hogy ő egy második változatot akar magából. Ez megöli az egész elméletet. Ő akar élni, ő akar halhatatlan lenni, az ő szellemének kell örökre léteznie. Ha nem költözik át a klónba a szelleme, akkor az a klón csak egy másik személy lenne. Semmiféle formában nem lenne ő Palpatine, ahogy Cody vagy Rex sem volt Jango Fett, de még Boba sem volt Jango.

De még az igencsak önző Jango is úgy kötődött Bobához, mintha a fia lett volna - igazából annak tartotta. Ilyen értelemben Palpatine tekinthette szerintem a klónját egy vésztervnek, még ha a tudatát nem is tölti át abba a testbe. Kellő okítással azért igencsak hasonló végeredményt tudna elérni a klónjával, épp úgy, mint ahogy Boba is nagyon sok mindenben hasonlított Jangora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

De még az igencsak önző Jango is úgy kötődött Bobához, mintha a fia lett volna - igazából annak tartotta. Ilyen értelemben Palpatine tekinthette szerintem a klónját egy vésztervnek, még ha a tudatát nem is tölti át abba a testbe. Kellő okítással azért igencsak hasonló végeredményt tudna elérni a klónjával, épp úgy, mint ahogy Boba is nagyon sok mindenben hasonlított Jangora.

Én már azt megkérdőjelezem, hogy Jango "igencsak önző" lett volna, és azért tartotta Bobát a fiának, mert eleve úgy rendelte meg, hogy a fia legyen. De eleve, Jango és Palpatine két összevethetetlenül különböző személyiség. Palpatine Sith Nagyúr, ahogy Anakin fogalmazott: náluk csakis az én számít. Éppen ezért szerintem Palpatine-nal összeegyeztethetetlen, hogy róla csak egy másolat legyen, aminél még arra sincs garancia, hogy megközelíti majd őt tudásban. Még arra sincs garancia, hogy a klón hatalomvágyó legyen és a Sötét Oldalra álljon. És mindeközben ő, az egyén, az "én" halott.

Ráadásul, ha már a Jango-Boba analógiánál járunk: Boba azért hasonlít Jangóra, mert Jango maga tanította, ő maga adta át a saját tudását. Ahhoz, hogy Palpatine klónja is ily mértékben hasonlítson, Palpatine-nak magának kéne tanítania. Vagyis nem küldheti el az Ismeretlen Régiókba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Én már azt megkérdőjelezem, hogy Jango "igencsak önző" lett volna, és azért tartotta Bobát a fiának, mert eleve úgy rendelte meg, hogy a fia legyen. De eleve, Jango és Palpatine két összevethetetlenül különböző személyiség. Palpatine Sith Nagyúr, ahogy Anakin fogalmazott: náluk csakis az én számít. Éppen ezért szerintem Palpatine-nal összeegyeztethetetlen, hogy róla csak egy másolat legyen, aminél még arra sincs garancia, hogy megközelíti majd őt tudásban. Még arra sincs garancia, hogy a klón hatalomvágyó legyen és a Sötét Oldalra álljon. És mindeközben ő, az egyén, az "én" halott.

Ráadásul, ha már a Jango-Boba analógiánál járunk: Boba azért hasonlít Jangóra, mert Jango maga tanította, ő maga adta át a saját tudását. Ahhoz, hogy Palpatine klónja is ily mértékben hasonlítson, Palpatine-nak magának kéne tanítania. Vagyis nem küldheti el az Ismeretlen Régiókba.

Még nem vagyok teljesen meggyőzve. De ahogy Trump mondaná - I hear you. :D 

 

Elsősorban azért gondolkodom másként, mert úgy festett egészen tegnapig, hogy miközben Palpatine kutatta a halál titkát, azért az esetleges halála esetén az egyetlen vészterve az volt, hogy majd a tanítványa átveszi a helyét és a Birodalom meg elmegy az ismeretlen régióba újraépíteni. Ha a tanítványára Sith-hez méltóan ráhagyta volna az Uralkodást (nem véletlenül vannak ugye ketten), akkor annál a vésztervnél azért egy fokkal jobb, ha nem bízza csak a tanítványra, hanem ad egy új esélyt saját génállományának új körülmények között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a Contingency tervezetben azért vannak még hézagok. Például semmi utalás nincs arra, hogy Sidious ebbe bevonta volna Vadert, bármilyen szerepet szánt volna neki. Sőt én inkább arra szavazok, hogy Vader kinyírása a tervezetben prioritást élvezhetett, hiszen a legnagyobb esélye annak volt, hogy a Sith tanítvány egyszer csak a mester ellen fordul. És a Contingency azért létezett, hogy Palpatine halála esetén elpusztuljon a Birodalom is. Ha Vader öli meg Sidioust, Rax akkor is elpusztítja a Birodalmat, csak akkor Vaderrel együtt. Erre utal az is, hogy Rax lett volna az új uralkodó - legalábbis nehezen képzelem el, hogy ha ő hajtja végre az egész Contingency-t, akkor utána ne ő lett volna a császár.

A másik, még mindig nem tudjuk, mi volt Sidious igazi célja. Nem tudni, miért küldte el titokban az Ismeretlen Régiókba az Eclipse-t, és azt sem, hogy kik vagy mik voltak azon a hajón. Az sem teljesen világos, mit értett Palpatine azon, hogy ott van a Sötét Oldal forrása. Mert alapvetően ezért kezdett az Ismeretlen Régiók felé kacsintgatni. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Contingency-tervezetet már a klón háborúk idején elindította, amikor még nem volt se Birodalom, se Darth Vader, csak Rax.

Egyelőre annyi biztos, hogy a halála esetén a Birodalomnak is el kellett pusztulnia, és csak egy maroknyi, Rax által méltónak tartott tiszt maradhatott életben és távozhatott az Ismeretlen Régiókba az Eclipse koordinátáira. De a kérdőjelek arra utalnak, hogy ez még nem az egész Contingency. Persze ebbe belefér egy Palpatine-klón is, de mint írtam, szerintem ez nem fér össze Palpatine személyiségével. Szerintem valószínűbb, hogy a saját túlélését szavatolta valami bizarr módon, és az Első Rend fölött ő maga akart uralkodni - akár klón testben, akár szellemként, akár feltámasztva önmagát. Csak valami közbe jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Le se tagadhatnád, hogy író vagy. :D Nagyon szépen összeraktad a sztorit. Az biztos, hogy Sidious a ROTJ-ban atomjaira robbant hisz láttuk. Az is tetszetős, hogy addig volt csak egyensúly amíg a szelleme meg nem erősödött annyira, hogy bezavarjon. 

 

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

 A TCW-ben Darth Bane is megőrizte a tudatát/szellemét a Morabandon.

Az csak a papnők kreálmánya volt elvileg. A katakombákig minden az ő illúziójuk, onnantól lépett be Sidious a képbe. 

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Abrams is tudhatja, hogy mik a leglogikusabbnak tűnő válaszok, így lehet, hogy direkt valami egész mással lep meg minket. 

Tetszett amit erről mondott a legutóbbi interjúban. Mármint, hogy nem szállt el az agyuk hanem kellő önmérsékletet tudtak tanusítani a történetet illetően. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Ziro.hu 8 eshetőséget sorol fel Palpatine visszatérésének körülményeiről.

Remek ez az oldal! 

 

Csak halkan jegyzem meg mennyivel érdekesebb Palpatine feltűnése mint Snoke (bocs' Yoda József :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az csak a papnők kreálmánya volt elvileg. A katakombákig minden az ő illúziójuk, onnantól lépett be Sidious a képbe. 

Valóban csak látomás-féleség volt Yoda próbájának részeként. Lassan illene megejteni egy memóriafrissítő TCW maratont. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remek ez az oldal! 

 

Csak halkan jegyzem meg mennyivel érdekesebb Palpatine feltűnése mint Snoke (bocs' Yoda József :D ).

Remek bizony nagyon jó átgondolt értelmes cikkeket adnak ki. Piszok jó Elemzéseik vannak amiket öröm olvasni, és sok újdonsággal szolgál. 

 

Ez is nézőpont kérdése mert én egy pillanatra azt hittem Snoke nevet, de ugye mégsem hozzáteszem én spec. sokkal jobban örültem volna. Szóval Yoda József nincs egyedül a Galaxisban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az sem teljesen világos, mit értett Palpatine azon, hogy ott van a Sötét Oldal forrása.

Csak nehogy aztán kiderüljön, hogy az eddig látott Palpatine a klón, és ott lakozik a gazdatest. :D 

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remek ez az oldal! 

 

Épp dicsérni akartam én is! Remek kis cikk volt ez a Palpatine-os.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak halkan jegyzem meg mennyivel érdekesebb Palpatine feltűnése mint Snoke (bocs' Yoda József :D ).

Ezzel egyetértek én is :D de azt tartom, hogy Snoke-nak van valami köze az öreg Sheevhez :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatásban emlékeim szerint leírták, hogy Palpatine azt akarta: ne legyen a halála után Birodalom. Az Első Rend ha jól emlékszem más birodalmiak fejéből pattant ki. Azt hiszem Sloane volt az egyik ilyen ötletgazda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az Utóhatásban emlékeim szerint leírták, hogy Palpatine azt akarta: ne legyen a halála után Birodalom. Az Első Rend ha jól emlékszem más birodalmiak fejéből pattant ki. Azt hiszem Sloane volt az egyik ilyen ötletgazda.

Igen, úgy van ahogy írtad. Sloane hosszú ideig meghatározó személy lehetett az új birodalomban. Palpatine valahogy így fogalmazott: az a birodalom, amelyik nem képes megvédeni a császárát, pusztulnia kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az új birodalom megalapozása is Palpatine-tól jött, az volt a lényege a Contingency-tervezetnek, hogy a Palpatine-féle Első Galaktikus Birodalom elpusztuljon, de megalapoz egy, nevezzük így, Második Galaktikus Birodalomnak. 

"This is how it must be. The Empire became this... ugly, inelegant machine. Crude and inefficient. We needed to be broken into pieces. We needed to get rid of those who want to see that old machine churning ineluctably forward. It's time for something better. Something new. An Empire worthy of the galaxy it will rule." - by Rax

Rax csak báb volt Palpatine kezében, nem ő agyalta ki a Contingency-tervezetet, azt teljes egészében Sidious hozta tető alá. Rax feladata Palpatine parancsainak a végrehajtása volt. Az más kérdés, hogy az Első Rend nem teljesen az lett, amit Palpatine elképzelt, mert Rax helyett Sloan vezetésével épült fel.  Viszont azért az Első Rend nem nagyon különbözik a Birodalomtól sem az ep7-8 és a Resistance alapján. És most nem csak a felszerelésekre gondolok, de a mentalitásra és a felépítésre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amit láttunk Raxból, aki néhány hónap alatt teljesen lezüllesztette a birodalmi fegyelmet, nem hiszem, hogy az egy életképes koncepció lett volna, maximum martalócok egy csoportja, akik néha lecsapnak egy-egy értékes szállítmányra, aztán ismét elbújnak a világűr rejtekében. Ha így van, amit írsz, akkor Palpatine alaposan mellényúlt Rax-szal. A Birodalom szerencséjére jött a potens és jó szervező Sloane, aki életben tartotta a birodalmi álmot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ha így van, amit írsz, akkor Palpatine alaposan mellényúlt Rax-szal. A Birodalom szerencséjére jött a potens és jó szervező Sloane, aki életben tartotta a birodalmi álmot.

Raxot szerintem nem tapasztalati, hanem hűségi alapon választotta ki Palpatine. De ami az Első Rend kialakulását illeti, még sok a kérdőjel. Sokat nem tudunk. Nem tudjuk milyen volt Sloane irányítása alatt, lehet hogy csak Snoke hatalomra kerülése után lett az ER olyan amilyen. Sloane a birodalomban a törvények uralmát látta és nem pedig azt a lezüllesztett valamit amivé Rax tette a birodalmat. Mellesleg Rax volt az Operátor is így kijátszotta azokat a birodalmiakat is akik nem az ő eszméit követték, és még az ÚK-t is akik így közvetetten segítették Raxot a hatalmának bebetonozásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Hát amit láttunk Raxból, aki néhány hónap alatt teljesen lezüllesztette a birodalmi fegyelmet, nem hiszem, hogy az egy életképes koncepció lett volna, maximum martalócok egy csoportja, akik néha lecsapnak egy-egy értékes szállítmányra, aztán ismét elbújnak a világűr rejtekében. Ha így van, amit írsz, akkor Palpatine alaposan mellényúlt Rax-szal. A Birodalom szerencséjére jött a potens és jó szervező Sloane, aki életben tartotta a birodalmi álmot.

De azokat meg akarta ölni. Ő csak a két Huxot és az általa nevelt fanatikusokat akarta magával vinni (ezek lettek ugye az Első Rend rohamosztagosainak prototípusai), meg azokat a tiszteket, akiket Sloan a könyv végén említett, hogy további hajók is tartanak a régi Birodalom területeiről az Eclipse felé.

A lezüllesztés lényege pont az volt, hogy kiszűrje a hitvány elemeket, a végén egy helyre gyűjthesse az összes züllött birodalmit, odaterelje a lázadókat, aztán az egész bandát a Jakkuval együtt felrobbantotta volna. Rax még Sloant sem akarta magával vinni, tőle is meg akart szabadulni. A kiválasztottak, akikből az új Birodalom felépült volna (és akik felépítették az Első Rendet) nem szerepeltek a könyvekben, csak említették őket. Fene tudja, hogy kiket válogatott ki Palpatine, és kiknek küldte el az obszervatórium az Eclipse koordinátáit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről ugye az Utóhatás egyik kötetében van szó? Egyszer el kellene már olvasni. :) 

Aham, amúgy csak az első könyv első 100 oldala nyögvenyelős, a második és harmadik rész pedig elég jó.

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Rax még Sloant sem akarta magával vinni, tőle is meg akart szabadulni.

Emögött szerintem az állhat hogy Sloane-ban vetélytársat, fenyegetést látott. Ugyan tapasztalt és magas rangú tiszt volt, komoly politikai vetélytársat jelenthetett volna Rax számára ha magával viszi. De az Erő ezt másképp akarta.:)

 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

A kiválasztottak, akikből az új Birodalom felépült volna (és akik felépítették az Első Rendet) nem szerepeltek a könyvekben, csak említették őket. Fene tudja, hogy kiket válogatott ki Palpatine, és kiknek küldte el az obszervatórium az Eclipse koordinátáit.

A kiválasztottakról szerintem ahogy elkezdik feltölteni az Ep6-Ep7 közti űrt, fokozatosan fog lehullani a lepel. Már az Alphabet Squadronban vagy annak további köteteiben is szó lehet erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.