Ugrás a kommentre

Palpatine szerepe az ep9-ben


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Szisz írta:

Nem épp ravasz elmondani az ellenségnek mit kell tennie, hogy elbukjon. Lehet nem is akart átmenni senki testébe csak időt akart nyerni Rey összezavarásával, hogy Ben odaérjen és a diád erejét akarta felhasználni, hogy erőt nyerjen. Ez valami fordított nekromantika :D.

Nekem az jött le, hogy nem tudott a diádról. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine kudarca a saját leszármazottjával elég sokatmondó, holott idegeneket zseniálisan be tudott hálózni. Ez a végső bukása a karakternek. Nincs lejjebb.

A film legfőbb üzenet is ehhez köthető: nem a várvonal számít.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious ostobán tálalta ezt a dolgot Rey-nek, ez szerintem vitán felül áll. Ami anno nem sikerült Luke-kal, most megpróbálta Rey-jel, hátha az csak egyszeri eset volt, most pedig bejön. Bár azt is érdemes hozzátenni, hogy a korábbi esettel ellentétben, most nem is igazán volt mozgástere.

 

Kellett neki egy test, ha feltételezzük, hogy ebben számít az alany Erővel való kapcsolata, akkor erre abban az időben csak Rey és Kylo volt alkalmas. Szorította az idő, kettejükből választhatott. Próbálta mindkét botot a tűzben tartani, de Ben elbukott, Sidious szemszögéből legalábbis. Maradt Rey. Na most az teljesen jogos, hogy Rey-t aligha tudta volna bármivel is meggyőzni, de valamivel muszáj volt próbálkozni. Valamivel meg kellett volna törnie a lányt.

Ugye a sith rítushoz kellett a másik fél is, szóval kellett Rey közreműködése. Az egyetlen esélye az volt, hogy elhitesse a lánnyal, hogy ha belemegy a buliba, akkor átveheti a flotta fölött az irányítást, utána pedig azt kezd a hatalmával, amit akar. Mekkora esély volt arra, hogy Rey nem lát át a szitán? Szerintem ~0,1%, de még mindig ebben volt a legnagyobb lehetőség. Ha mással próbálkozik, még ennyi esélye se lett volna.

 

Amúgy próbáljunk egy kicsit "dobozon kívül" gondolkodni. Ha valaki játszott a Mass Effect 3. részével, akkor emlékezhet rá milyen lehetőségek adódtak a befejezésre. Na, történetesen ott a kék "Control" ending pontosan ugyanaz volt, mint amit itt Sidious előadott. Dobd be a lelked a közösbe, egyesülj a nagy egésszel, az eddigi esküdt ellenséged kollektív tudatával, vedd át felettük az irányítást, vezesd őket kedved szerint, és vess véget a pusztulásnak.

Sokat foglalkoztam a témával, ezen a fórumon is esett róla szó annak idején. Az a fajta befejezés sokaknak bizony szimpatikus volt, és el is fogadták az ajánlatot. Sőt, sokan úgy gondolják a mai napig, hogy az a játék pozitív befejezése. Lehet, hogy így van, valószínűbb, hogy nem. De miért hoztam ezt itt fel? Csupán azért, hogy lássuk, ha nézőpontot váltunk, és félretesszük bizonyos prekoncepcióinkat, akkor már messze nem olyan biztos, hogy egy felajánlott üzlet nyilvánvaló csapda, mait vissza kell utasítani.

 

Rey szerencsére volt olyan intelligens és jóérzésű, illetve kellően elővigyázatos, hogy levágja a szitut. Meg persze érezte, hogy a segítségére siet Ben, ami azért szintén nem volt hátrány. De egy naivabb, egy manipulálhatóbb vagy épp egy megkérdőjelezhetőbb erkölcsű figurát akár rá is szedhetett volna az öreg ezzel a tervvel. Még ha mindettől függetlenül én is úgy érzem, hogy bárgyú próbálkozás volt a részéről, bizonyos szinten érthető miért ezt húzta elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine kudarca a saját leszármazottjával elég sokatmondó, holott idegeneket zseniálisan be tudott hálózni. Ez a végső kudarca a karakternek. Nincs lejjebb.

A film legfőbb üzenet is ehhez köthető: nem a várvonal számít.

Azért ehhez hozzájárult az is, hogy nem volt túl sok ideje a behálózásra. :) Anakinnál volt erre 13 éve, és ez az aknamunka nagyon sokat számított.

 

Bár én azért abban is bízom, hogy Rey kemény dió lett volna hosszabb idő esetén is. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, pb69 írta:

Sidious ostobán tálalta ezt a dolgot Rey-nek, ez szerintem vitán felül áll. Ami anno nem sikerült Luke-kal, most megpróbálta Rey-jel, hátha az csak egyszeri eset volt, most pedig bejön. Bár azt is érdemes hozzátenni, hogy a korábbi esettel ellentétben, most nem is igazán volt mozgástere.

Én még azt is hozzátenném, hogy Rey ugye Palpatine. Gondolhatta Sidious, hogy valami van benne az ő gonoszságából és önzéséből, amit majd ezzel a dumával feléleszt.

32 perccel korábban, Pildi írta:

Bár én azért abban is bízom, hogy Rey kemény dió lett volna hosszabb idő esetén is. :)

Egy kisgyereket nagyon könnyű befolyásolni. Valószínűleg megrontotta volna ha hozzákerül. :( 

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Lehet Palpi már Luke-ot is költözködési szándék miatt akarta átállítani? :hmm:

Ez már korábban is felmerült, azt hiszem @Donát részéről. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy kisgyereket nagyon könnyű befolyásolni. Valószínűleg megrontotta volna ha hozzákerül. :( 

Nem arra gondoltam, hogy ha sikerült volna 5 évesen elrabolni. :) Úgy nyilván semmi esélye nem lett volna a kislánynak, ez biztos. Elméletileg gondoltam inkább, pl. ha Rey lett volna Anakin helyében anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Gyere, kisOnOkám, gyere szépen a nagypapához... gyere, hozd a lebegő nyuszimotort is, gyere... mesélek neked régi Sith történeteket.. másoknak nem mondtam el soha... csúnya Jedi bácsikról és nénikről is mesélek, gyere... ne félj...  kapsz vörös nyalókát, Sith-eset, tudod, ... hagyd a fenébe azt a béna rohamosztagos babát, egyik lába már hiányzik, mióta... gyere szépen.. hogy mit? Neeem, a Millenium Falconról nem mesélek, megmondtam százszor! És úgyis megtudom előbb-utóbb, hogy ki beszélt neked róla... mérges a papa ezért, tudod... Megyünk és megnézzük szépen a klónokat az üvegbúrákban, na gyere, add ide a kis kezed, Snoke bácsiét is láthatod újra... na, ne kelljen könyörögni, mert akkor megfojtogatlak megint, tudod... ne kelljen a nagypapának gyógyszert bevenni, ugye? Megfájdul a fejem tőled, ha rossz kislány vagy, gyere... mesélek Vader bácsiról is ha akarod, tudom, hogy érdekel, múltkor is szeretted, nem is értem... szomorú ez a papának... na gyere, később játszunk Palpatine Császárnőset is, de most megyünk vacsorázni szépen, nem szólok többször!" ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én még azt is hozzátenném, hogy Rey ugye Palpatine. Gondolhatta Sidious, hogy valami van benne az ő gonoszságából és önzéséből, amit majd ezzel a dumával feléleszt.

Egy kisgyereket nagyon könnyű befolyásolni. Valószínűleg megrontotta volna ha hozzákerül. :( 

Ez már korábban is felmerült, azt hiszem @Donát részéről. :hmm: 

Nem, én ellene vagyok. Akkor még nem voltak benne a szellemek. Bomarr ötlete volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Lehet Palpi már Luke-ot is költözködési szándék miatt akarta átállítani? :hmm:

Erről írtam én is feljebb, csak nem fejtettem ki. Visszavetítve a Jedi végén történtekre, akár már oda is bele lehet látni ezt a verziót. Vader nyilván már nem lett volna alkalmas „test” és csak akkor történhet meg az „megszállás”, ha a sötét oldalra átáll az aki. Ezek a rögtönzött csábítások már akkor és most sem működtek. Reynél mivel leszármazottja, akár mehetett volna könnyebben is, de Rey nem örökölte a hatalomvágyat, amire lehet alapozni. Ha ide eljutunk, felmerül, hogy Palpatin-e az első Sith, aki ezt használni akarta, vagy ez már megtörtént korábban, talán az ő mestere vele megcsinálta már? Így is érthető az miért van benne az összes Sith.

Hozzáteszem úgy is lehet, ahogy az ep. 3-ban mondja Palpi Anakinnak a színházban, ami nem félrevezetés, hanem tényleg megölte simán a mesterét mielőtt az meg tudta volna vele csinálni ezt, vagyis valójában még senkinek sem sikerült az ő vonalán, ami az egyetlen, amióta él a kettő szabálya. A tanítvány megöli a mesterét, a mester átmegy a tanítványba, a mester tovább él a tanítványban és akkor már nincs visszaút a sötét oldalról, de ezt nem tudom úgy elképzelni, hogy megszállja a testet és így él örökké, hogy mindig új testbe költözik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpi azon kijelentését, hogy benne van az összes Sith inkább képletesen kell érteni, inkább úgy értelmezném, hogy az összes Sith tudásával rendelkezik, de nem azért mert az előtte levő nemzedékeke egymásba szálldostak és egy kollektív tudatot alkotnak, hanem szépen megtanulta. Valamint szerintem ugyanezen kijelentése egyrészt fellengzős duma is, tény, hogy Palpi nagy májer volt, sok tudással és önhitten gondolhatta, hogy rendelkezik minden tudással és ezért mondhatta, hogy minden Sith benne él, de szerintem ez nem így van azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért akart volna Palpatine átköltözni Luke-ba? Az endor idején még viszonylag ép volt a teste, még ha nem is kifogástalan állapotú. De nem is egy halálból visszacitált zombiszerű test, aminek létfenntartó berendezés kellett, és helyhez volt kötve, ennél fogva gyenge és sebezhető volt. Vagyis az Ep9-ben szükségből kellett neki új test, de szerintem az Ep6-ban erről nincs szó. Ott csak egy új, fiatalabb tanítványt akart maga mellé, Vader helyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reynél másnak tűnik a helyzet. Az erővel eggyé vált Jedik a szellemvilágból segítették, nekem ez jött le. Vagy csak a motivációs szöveget nyomták neki? Ha vele volt az összes Jedi, akkor viszont sokan volt egy ellen, ami nem túl fair :D . Amiket láttunk, hogy mikre képes Palpi és Rey is egyúttal, olyan mintha félistenek harcolnának és bennük összpontosulna az összes felmenő generáció ereje és tudása. Azt hiszem túl keveset tudunk az Erőről, a Jedik és Sithek útjáról ehhez. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy kisgyereket nagyon könnyű befolyásolni. Valószínűleg megrontotta volna ha hozzákerül. :( 

Rey-el nem foglakozott, mert valamiért nem látta az erőben.

Foglalkozott helyette Ben-el, de ott is kudarcot vallott.

Öregszik az öreg, na. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Szisz írta:

Reynél másnak tűnik a helyzet. Az erővel eggyé vált Jedik a szellemvilágból segítették, nekem ez jött le. Vagy csak a motivációs szöveget nyomták neki? Ha vele volt az összes Jedi, akkor viszont sokan volt egy ellen, ami nem túl fair :D . Amiket láttunk, hogy mikre képes Palpi és Rey is egyúttal, olyan mintha félistenek harcolnának és bennük összpontosulna az összes felmenő generáció ereje és tudása. Azt hiszem túl keveset tudunk az Erőről, a Jedik és Sithek útjáról ehhez. 

Pont ez tetszett benne, az a monumentalitás ami tényleg a 'világok harcává' vált a végére.

25 perccel korábban, gafz írta:

Rey-el nem foglakozott, mert valamiért nem látta az erőben.

Foglalkozott helyette Ben-el, de ott is kudarcot vallott.

Öregszik az öreg, na. :)

Gyakorlatilag csak Anakinnal járt sikerrel, vagyis azzal se mert a végén ő ölte meg. :D Szerintem Maul-al járt volna a legjobban, ha marad a tanítványa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gyakorlatilag csak Anakinnal járt sikerrel, vagyis azzal se mert a végén ő ölte meg. :D Szerintem Maul-al járt volna a legjobban, ha marad a tanítványa.

Ezzel egyetértek. Nem megy neki a jedi-térítés... :) Csak tudnám, miért erőlteti mégis.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookut és Kylot is át tudta húzni. K nem todott róla, hogy P volt a mestere vagyis, aki használta. Kellett neki egy kifutófiú vagy kis kedvenc nem is tudom, de azok mindig megharapták a kezét. 

A Jediket nem kell alapoktól tanítani, mondjuk ki: egyszerűen lusta volt hozzá :D. Talán Maul volt az egyetlen igazi tanítvány, akit nem a Jediktől lejmolt. Persze lehet nem a lustaság, hanem a gyorsaság volt ok. Kylot már tényleg nem tudta volna máshogy, csak így, távirányítással vezérelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt azért szerintem érdemes figyelembe venni az időtényezőt is. Maul tökéletes Sith volt, mert eleve egy "gonosz" közegből jött (a Dathomir ugye egy olyan bolygó volt, amit inkább a Sötét Oldal uralt, és se az Éjnővérek, se az Éjfivérek nem feltétlen a Világos Oldal követői, ráadásul Maul anyja a szintén nem a jókat erősítő Talzin volt), és gyerekkorától Sith-nek volt nevelve. Sidious 10-20 évet áldozhatott rá, majd nagyjából az első komolyabb megmérettetésnél elbukott.

Ezután, főleg a tervecskéi miatt nem szánhatott még 10-20 évet egy újabb tanítványra, aki ráadásul lehet, hogy ugyanúgy eltaccsol (az más kérdés, hogy Maul mit vitt véghez utána). Főleg, hogy a tökéletes utód már ott is volt a szeme előtt Anakin képében. A Jedik elvégezhetik a nehezét, kiképezhetik, megtaníthatják az Erő fortélyaira, a fénykardvívás művészetére, stb. Ő meg learattja a babérokat. Persze addig is kell egy tanítvány, de egy olyanra végképp nem fog éveket áldozni, akit eleve el akar majd dobni Anakinért. Erre a szerepre tökéletes volt Dooku, egy erős Jedi mester, aki akkor már úgyis neki dolgozott és a Sötét Oldalon volt.

Kylo Ren és Rey meg végképp más tészta, hiszen ők egy olyan kor szülöttei, amikor Palpatine-nak rejtőzködnie kellett és amúgy sem volt már ereje teljében, ez azért korlátozta a lehetőségeit. De ne feleddjük, hogy még így is majdnem lett egy olyan tanítványa, akit Maulhoz hasonlóan gyerekkorától képezhetett volna: Rey. Ochinak élve kellett volna elhoznia a kislányt, és nyilván Sith tanítvány lett volna. Csak aztán Rey eltűnt, így maradt Anakin unokája, mint afféle B terv, de ő addigra Ben már Luke tanítványa volt (érdekesség: Rey abban az évben született, amikor Luke elkezdte tanítani Bent). Szóval kénytelen volt a talán még nem is létező Snoke-ot és a halott Vadert imitálnia az ifjú Solo fejében.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Itt azért szerintem érdemes figyelembe venni az időtényezőt is. Maul tökéletes Sith volt, mert eleve egy "gonosz" közegből jött (a Dathomir ugye egy olyan bolygó volt, amit inkább a Sötét Oldal uralt, és se az Éjnővérek, se az Éjfivérek nem feltétlen a Világos Oldal követői, ráadásul Maul anyja a szintén nem a jókat erősítő Talzin volt), és gyerekkorától Sith-nek volt nevelve. Sidious 10-20 évet áldozhatott rá, majd nagyjából az első komolyabb megmérettetésnél elbukott.

Ezután, főleg a tervecskéi miatt nem szánhatott még 10-20 évet egy újabb tanítványra, aki ráadásul lehet, hogy ugyanúgy eltaccsol (az más kérdés, hogy Maul mit vitt véghez utána). Főleg, hogy a tökéletes utód már ott is volt a szeme előtt Anakin képében. A Jedik elvégezhetik a nehezét, kiképezhetik, megtaníthatják az Erő fortélyaira, a fénykardvívás művészetére, stb. Ő meg learattja a babérokat. Persze addig is kell egy tanítvány, de egy olyanra végképp nem fog éveket áldozni, akit eleve el akar majd dobni Anakinért. Erre a szerepre tökéletes volt Dooku, egy erős Jedi mester, aki akkor már úgyis neki dolgozott és a Sötét Oldalon volt.

Kylo Ren és Rey meg végképp más tészta, hiszen ők egy olyan kor szülöttei, amikor Palpatine-nak rejtőzködnie kellett és amúgy sem volt már ereje teljében, ez azért korlátozta a lehetőségeit. De ne feleddjük, hogy még így is majdnem lett egy olyan tanítványa, akit Maulhoz hasonlóan gyerekkorától képezhetett volna: Rey. Ochinak élve kellett volna elhoznia a kislányt, és nyilván Sith tanítvány lett volna. Csak aztán Rey eltűnt, így maradt Anakin unokája, mint afféle B terv, de ő addigra Ben már Luke tanítványa volt (érdekesség: Rey abban az évben született, amikor Luke elkezdte tanítani Bent). Szóval kénytelen volt a talán még nem is létező Snoke-ot és a halott Vadert imitálnia az ifjú Solo fejében.

Pont ezt akartam én is írni, csak lusta voltam, vagyis nem volt időm :D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem is csak a tudás az amivel Palpi rendelkezett, tehát képletesen is érthette, mint ahogy Rey is, hogy ő az összes Jedi.

Most két dolog lehet. Amikor Rey lecsapna Palpatine-re...

1) Vagy semmi sem költözik át Reybe, csak humbugolt az öreg és ebben az esetben az egésznek annyi az értelme, hogy Reyből így Sith lesz és kész

2) Vagy valami átköltözik Palpatine-ból Reybe. Ez lehet tudás, Sith-ek szelleme, stb. De ha már a tudásról feltételezzük, hogy átköltözhet a lányba valahogy, akkor miért gondoljuk, hogy Palpatine csak képletesen beszélt és nem a Sith-ek szellemei lakoztak a testében? Úgy értem, ha feltesszük, hogy azzal, hogy valaki dühből kinyír egy másik embert tudás száll át belé, onnantól már igazából 0 lépést kell megtennünk, hogy azt mondjuk, hogy nemcsak tudás, hanem a Sith-ek megőrzött "lelkei" is átköltöznek a tudással együtt Reybe. Főleg, hogy Palpatine nem azt mondja, hogy a Sith-ek tudása van benne, hanem konkrétan a SITH-ek. I am ALL the Sith. Plusz így jobban illene bele Palpatine karakterébe is, hiszen így jobban érdekelt a dologban, mintha ő totálisan elenyészik. Viszont ha megmarad belőle valamennyi Reyben, akkor más a leányzó fekvése (nem Reyé. :P ).

 

Szerintem így történt:

Palpatine EpI-VI -- semmi extra, gonosz az öreg, de csak önnönmaga

 

Palpatine EpVI után -- Palpatine kiszabaduló és bolyongó Erőbeni "lenyomatát" befogják Exegolon és beleültetik egy erre a célra tartalékolt Palpatine gazdatestbe. A rituálé során az összes többi Sith Erőbeni lenyomata is a gazdatestbe kerül. Ez a test azonban nem olyan erős, mint az élet maga. Nem természetes úton jött létre. Csak egy Sith machináció, ami természetellenes. Erős testi limitációk lépnek fel benne, noha a tudás és az Erőbeni hatalma hatalmas, hiszen nemcsak Palpatine, de a többi Sith is benne lakozik.

 

Palpatine EpIX  -- működésbe hozza a tervet, aminek a lényege, hogy új testbe szálljon át a tudás, ami kevésbé törékeny. A rituáléval és a szekta tagokkal a befogott leképeződések, ide értve Palpatine-ét is, átköltöznének az alanyba. Meggyőződésem, hogy Palpatine a Rey / Kylo harc győztesébe akart átszállni. Amelyik az erősebb. Ez eléggé rávallana, láttuk már párszor meghúzni ugyanezt a trükköt. Amint átszállna az alanyba, az alany megkapja a korábbi Sith-ek leképeződéseit, ideértve Palpatine-ét is. Ami nyilván torzítaná az alany személyiségét rendesen. Egyúttal megkapná a tudását is. És a test is egészséges volna.

 

A diád ezt a tervet írta felül, mert olyan erős, mint az élet maga. Azáltal, hogy Palpatine képes lett a lehetetlenre (vagy amiről azt hitte, hogy az) és a saját testét tudta így feljavítani, többé már nem volt szüksége gazdatestre. Lett egy "tökéletes" teste és olyan erős volt, mint korábban soha, hiszen a többi Sith is benne lakozott a rituálé miatt. Amit létre akart hozni, végül ő maga lett... egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Lehet Palpi már Luke-ot is költözködési szándék miatt akarta átállítani? :hmm:

Szerintem tuti nem, mert egyrészt nem volt rá oka. Akkor még egészséges volt, még ha öreg is, de nyilván abban a testben kereste az örökélet titkát, önszántából nem áldozta volna fel magát, ha amúgy még hosszú évekig élhetett volna. Ez a terv csak a halála esetére volt élesítve. Másrészt Luke hiába ölte volna meg, mert az nem a sith rítus keretében történt volna, szóval nem szállt volna át a lelke sehová.

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem Palpi azon kijelentését, hogy benne van az összes Sith inkább képletesen kell érteni, inkább úgy értelmezném, hogy az összes Sith tudásával rendelkezik, de nem azért mert az előtte levő nemzedékeke egymásba szálldostak és egy kollektív tudatot alkotnak, hanem szépen megtanulta.

Szerintem is. A mester átadja minden tudását a tanítványának, aki megöli. Így ő lesz a mester, aki tanítványt fogad, átadja minden tudását és így tovább. Tehát elvileg minimális veszteséggel öröklődik tovább a teljes tudás. Sidious már nem adta át minden tudását Vadernek, így megszakadt a sor. Viszont gondolhatta úgy, hogy minden sith benne van, főképp az önteltsége miatt.

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem is csak a tudás az amivel Palpi rendelkezett, tehát képletesen is érthette, mint ahogy Rey is, hogy ő az összes Jedi.

Igen, én is így értettem.

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként miért akart volna Palpatine átköltözni Luke-ba? Az endor idején még viszonylag ép volt a teste, még ha nem is kifogástalan állapotú. De nem is egy halálból visszacitált zombiszerű test, aminek létfenntartó berendezés kellett, és helyhez volt kötve, ennél fogva gyenge és sebezhető volt. Vagyis az Ep9-ben szükségből kellett neki új test, de szerintem az Ep6-ban erről nincs szó. Ott csak egy új, fiatalabb tanítványt akart maga mellé, Vader helyére.

Egyetértek. ;)

6 órával ezelőtt, Szisz írta:

Az erővel eggyé vált Jedik a szellemvilágból segítették, nekem ez jött le. Vagy csak a motivációs szöveget nyomták neki?

Igen, szerintem ezt is képletesen kell érteni. Ahogy Kenobi megjelent a Hoth-on Luke-nak, vagy Qui-Gon felkiáltott Anakin mészárlása előtt. Rey-nek erőt kellett adni, lélekben erősíteni, ezt tették meg.

6 órával ezelőtt, gafz írta:

Rey-el nem foglakozott, mert valamiért nem látta az erőben.

Nem látta, mert Rey nem használta az Erőt, legalábbis tudatosan nem. Úgy gondolom, hogy aki nem használja aktívan és tudatosan az Erőt, annál nagyon nehéz a kiemelt Erőérzékenységet azonosítani. Pláne fényévekről. Vader mellett a tulajdon lánya álldogált, cseverésztek is többször, de nem tűnt fel neki, hogy a lány Erőérzékeny. :) 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem Maul-al járt volna a legjobban, ha marad a tanítványa.

Hát csak ő meg nem volt annyira erős. Legalábbis egy Anakinhoz vagy Rey-hez, Benhez képest. De szerintem Dookuhoz képest se, bár lehet azt a szintet elérte volna amikor annyi időssé válik. Csak akkor meg lehet, hogy neki is ment volna az öregnek. :) Úgyis ez a sith-ek sorsa. Csak Sidious különösen megszívta, mert az egyik tanítványa úgy ölte meg, hogy már nem volt sith, a másik meg úgy, hogy még nem volt sith. Vagyis hát Rey nem is lett az, de szóval értitek. :) 

 

@Dzséjt mondandójával is abszolút egyetértek. 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Vagy valami átköltözik Palpatine-ból Reybe. Ez lehet tudás, Sith-ek szelleme, stb. De ha már a tudásról feltételezzük, hogy átköltözhet a lányba valahogy, akkor miért gondoljuk, hogy Palpatine csak képletesen beszélt és nem a Sith-ek szellemei lakoztak a testében? Úgy értem, ha feltesszük, hogy azzal, hogy valaki dühből kinyír egy másik embert tudás száll át belé, onnantól már igazából 0 lépést kell megtennünk, hogy azt mondjuk, hogy nemcsak tudás, hanem a Sith-ek megőrzött "lelkei" is átköltöznek a tudással együtt Reybe.

De ehhez kellett volna a rituálé, nem elég csak dühből megölni a másikat. Dühből sokan öltek már, aligha szálltak a lelkek ide-oda. A Sith Kultista Szekta (vagy mi a szösz) rájött hogyan lehet a lelket egy ilyen kántálós rítus keretében átörökíteni. Ilyen fekete mágiás varázslás volt már a TCW-ban is, akkor is ott mormolták Dookuval a varázsigéket, amikor Yodát firkálgatták.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Főleg, hogy Palpatine nem azt mondja, hogy a Sith-ek tudása van benne, hanem konkrétan a SITH-ek. I am ALL the Sith.

Volt ő már a szenátus is. :D 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Meggyőződésem, hogy Palpatine a Rey / Kylo harc győztesébe akart átszállni. Amelyik az erősebb. Ez eléggé rávallana, láttuk már párszor meghúzni ugyanezt a trükköt.

Igen, ez szerintem is így volt.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Amint átszállna az alanyba, az alany megkapja a korábbi Sith-ek leképeződéseit, ideértve Palpatine-ét is. Ami nyilván torzítaná az alany személyiségét rendesen.

Szerintem önmagában Sidious "lelke" is torzítaná a másikét, épp eléggé ahhoz, hogy "megfertőzze". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, pb69 írta:

De ehhez kellett volna a rituálé, nem elég csak dühből megölni a másikat.

Ugyanazt mondjuk. Én csak azt feszegetem, hogy ha azt mondjuk, hogy a tudás átköltözik, akkor logikus, hogy a szellemük is konkrétan benne van Palpatine-ban. Ha a tudás átszállás lehetséges, akkor igazából a tudáson kívül a korábbi Sith-ek jellemvonásai is lazán felfedezhetőek lehetnek Palpatine-ban. Elvégre a halott Palpatine jellemét is felfedeztük a klóntestben, nem? Ha azt mondja, hogy ő az összes Sith, akkor sanszos, hogy a többi bolyongó lélek is hasonló mód találta meg a gazdatestet, nem? Ebben az esetben nemcsak Palpatine szelleme lehet benne, hanem a korábbi Sith-eké is. Én így értelmezem az "Összes Sith" koncepciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Elvégre a halott Palpatine jellemét is felfedeztük a klóntestben, nem? Ha azt mondja, hogy ő az összes Sith, akkor sanszos, hogy a többi bolyongó lélek is hasonló mód találta meg a gazdatestet, nem? 

Szerintem nem voltak bolyongó sith lelkek, mert ők nem maradtak így meg az Erőben. Sidious és a szekta valahogy kiokoskodta hogyan lehet még a halál után valahogyan életben maradni, de szerintem ez is időhöz kötött. Úgy tudnám elképzelni, hogy Sidious egyrészt paranoiás, másrészt előrelátó volt, így készült arra, hogy meghalhat. A klóntest elő volt készítve, a halála után pedig a szektások gyorsan nekiugrottak valami alattomos mesterkedésnek, sith mágiával. Ezáltal még "ráleltek" az öreg "lelkére", mielőtt az végleg elenyészett volna az Erőben.

Ennek alapján nem hinném, hogy mondjuk évekkel később képesek lettek volna feltámasztani, nem tudom mikor történt a "költözés". Ha mégis, akkor az olyasmi lehet, mint a jediknél, hogy el kell sajátítani hozzá valamit, csak akkor lesz még feléleszthető a sith lelke. Ezt Sidious megtanulta a hosszú élete során, valahogy rájött a titok nyitjára.

Akárhogy is, nem hiszem, hogy korábbi sith-ek, pláne nem az összes, lelke ott volt az Erőben, és egyszerre a sajátjával bekerült volna az ő testébe. Főképp, hogy akkor feltűnőbb változásoknak kellett volna történniük, nem? Mármint Sidious jellemében. Nem hiszem, hogy az összes sith-tel egyesülve is ennyire hasonló lett volna korábbi önmagához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.