Ugrás a kommentre

Rae Carson: The Rise of Skywalker


Darth Revan9

A könyv értékelése  

6 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

A végére értem. Nem olvastam sok könyvet az új éra termései közül, de azok között ez volt a legjobb. Csak úgy, mint a filmnek az utolsó harmada, itt is elképesztően jó és érzelmes a vége! Néhol van pár mondat, ami még többé és kerekebbé teszi a filmes élményt. Egyik ilyen csúcspont amikor Palpatine  gondolatait tudjuk meg, mit élt át akkor, amikor a Halálcsillag aknájába zuhant. A könyvet olvasva csak erősödött bennem az elégedettség érzése, amit a filmet látva éreztem. 

 

5/5

 

2020. 08. 19. - 17:40, Nute Gunray írta:

Darth Plagueis párszor említve van, de minden bővebb kifejtés nélkül.,

Szerintem jó okkal van említve, jelesül a diád kapcsolat miatt is. Mondván a sith-ek azért is vannak ketten, mert diádot kerestek maguknak. Palpatine is remélte, hogy az lesz Vaderrel. Jó a jelenet amiben rájön, hogy mekkora kincsre lelt Kylo és Rey személyében. 

 

2020. 11. 21. - 20:20, Darth Sky írta:

- Bár nem írják le tényszerűen, erősen utalnak rá, hogy Rey az Exegolon betekintést nyer a Világok közötti világba, és ekkor szólítják őt a múlt Jedijei.

Konkrétan le is van írva a kifejezés. :) Szóval lehet, hogy Ahsoka mégse halott? :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is a végére értem egy ideje, tetszett, nagyon jó filmregénynek tartom, de mivel csak nagyon szórványosan jutottam hozzá az olvasáshoz akkortájt, azt gondolom, hogy tud még nagyobb élményt is adni, ha majd újra egyhuzamban elolvasom. Ez a könyv megérdemli. :) No és majd akkor fogok én is írni róla. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Másodszorra végre sikerült ezt a könyvet nagyjából egyhuzamban elolvasni! Azt kell hogy mondjam, ez a filmregény vetekszik az Ep3 könyvváltozatával, ami olvasási élményben ugyan nagyobb hatással volt rám (azt másik könyv ebben a műfajban nehezen tudja majd lekörözni nálam), de az már régen volt. :)

Rae Carson regényének nagy erénye, hogy nagyon hűen követi a filmet, mégis kisebb-nagyobb kiegészítésekkel, a szereplők gondolatainak bemutatásával úgy ad többlet élményt és információt, hogy az nem lóg ki a cselekményből, nem tolódik el miatta hangsúly a filmhez képest, csupán még teljesebbé teszi a történetet. Nagyon tetszett a Kylo Ren fejében száguldozó gondolatok bemutatása (közben kiderült az is, hogy nem hazudott Reynek a szüleiről, hogy senkik voltak, ezt annak idején egy látomásból tudta így), de ugyanígy a Leia fejében zajló gondolatok is sokat mondóak, különösen pl. ahogy Rey-ről gondolkodott, vagy amikor azzal a tudattal szólította meg Bent, hogy ez a maradék erejét is fel fogja emészteni. De ugyanígy említhetném Zorii Bliss történetét, miután Poe-ék elhagyták a Kijimit, vagy ahogy Kylo Ren cinikusan kihallgatja Chewie-t a Steadfast-on, és a vuki gondolataiban vájkálva kénytelen szembesülni azzal, hogy a vuki mennyire szerette őt. De azt is jó volt megtudni, hogy Palpatine hogy élte túl a végezetes zuhanást a II. Halálcsillagon. A finálé pedig pont olyan lenyűgöző, mint ahogy a filmben is volt. :)

A film mindezen apróságok nélkül is tökéletesen élvezhető, mégis a film szükségszerű vágásai közötti apró réseket olyan szépen kitöltik, hogy olvasás közben szinte látom magam előtt a filmet, ahogy ezek a részletek is benne vannak immár. A könyv még teljesebbé teszi az élményt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ahogy olvasom a könyvet, úgy tetszenek az utalások a többi történetre. Sajnos, itt is bejött egy baki. Mikor hőseink megérkeznek a Kef Bir-re Rey megjegyzi magában, hogy ennyi vizet még nem látott soha. Kár, hogy ez ellentmond az Allegiance képregénynek, mely a Mon Calán játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem ellentmondás, pedig aztán én ugrok értük torokra :evil: :D A való életben is előfordul, hogy valaki ilyesmit mond valamire, holott sokszor nyilvánvaló, hogy  ez nem igaz, csak amit éppen akkor látunk az nagyobb hatással van ránk, mint az emlékeinkben eltárolt hasonló dolgok, illetve az utóbbiakat nem is tudjuk általában tűpontosan felidézni. :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rae Carson: Skywalker kora

Ez a regényváltozat tényleg fantasztikus lett. Nem hittem volna, hogy ennyire élvezni fogom. Bizonyos pontokon még a filmnél is jobb lett. A korábbi filmregények közül A Sithek bosszúja lett a legjobb, mivel Stover ott sokkal többet kihozott a könyvből, mint azt egy átlag olvasó várta volna. Az a regény igazi lélektani utazás is egyben. Rae Carson műve attól a szinttől még távol van valamennyire, de még távolabb van a hagyományos adaptációktól. Szóval, úgy érzem, hogy a Skywalker kora regény a Sithek bosszúja után a második legjobb adaptáció lett. Megelőzi a Zsivány Egyes, Az utolsó Jedik, a Baljós árnyak és A klónok támadása regényeket is. Az eredeti trilógia regényeihez és Az ébredő Erő könyvváltozatához képest fényévekkel jobb. Most természetesen nem a filmeket, hanem szigorúan a könyvváltozatokat csoportosítottam a személyes megítélésem alapján.

Rengeteg plusz információval és jelenettel gazdagodott a Skywalker kora regény. A filmben sok kérdésre nem kaptunk választ, itt ez pótlásra került és nagyon jó jeleneteket sikerült köréjük keríteni.

Spoiler

[spoiler] Plagueis többszöri említése miatt ez egy nagy pacsit érdemel. Ráadásul még a Plagueis regényhez is passzol. [/spoiler]

A szereplők lelki világa élénken megelevenedik az olvasó előtt. Minden érzelem: kétség, küzdeni akarás, félelem, szeretet, gyötrődés, vezeklés…stb nagyon hatásosan kerül bemutatásra. Habár előbb láttam a filmet, mégis a könyv olvasása közben sokkal nagyobb katarzis érzés fogott el. Igen, ez a Skywalker saga zárása, ami epikus és fantasztikus lett. A legvége valami lehengerlő módon adagolja a megható pillanatokat. Sokszor szívszorító jeletekkel volt dolgom. Tényleg, ha mindezt belepakolták volna a filmbe, akkor meglett volna a három óra hossza. Rae Carson nagyszerű harmóniában tartotta az akciójeleneteket, a szereplők lelki világának bemutatását és a háttérinformációkat. A végén szinte már le se akartam tenni a könyvet. Ez az írónő már a második regényével bebizonyította, hogy nagyon tehetséges. Rae Carson-tól még szívesen olvasnék. Ötös. Bekerült a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Eszembe jutott Poe és Finn jelenete a győzelem után. Poe nem tudott teljesen örülni. Felvetette, hogy Palpatine-t korábban is halottnak hitték, aztán sokkal hatalmasabb alakként tért vissza. Megkérdőjelezi a végleges halálát.

Vajon tényleg végleges volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 évvel később...

Végre én is elolvastam. Hát finoman szólva sem vagyok elájulva tőle. A könyv sokszor túl csapongó, rohanós és felszínes. Igaz, ez valószínűleg nem az író hanem az eredeti anyag hibája; a filmnél sokszor ugyanezt érzem, nem véletlen, hogy a IX. rész a listám végén kap csak helyet (és nemcsak nekem, lásd Aranyfénykard). 
 

Jó lett volna többször is úgy elidőzni, mint amikor Lando belép a Falconba. Annak a jelenetnek súlya van, a többinek sokkal kevésbé. Az utolsó 40-50 oldal viszont erős lett (a filmben is). 
 

A szerző stílusa szerintem nem olyan kimagasló, nem egy Zahn vagy Claudia Gray. Egynek elment. A filmhez képest számos fontos plusz infót tartalmazott. Piros pont a könyvnek, de masszív fekete a filmnek, mert olyanok is kimaradtak belőle, ami kötelező lett volna a mozgóképes verzióba. 
 

Összességében egy 3-ast tudok rá adni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.