Ugrás a kommentre

Star Wars: A Birodalom visszavág – Bizonyos szemszögből


Whill

A könyv értékelése  

2 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
    • 5
      0


Ajánlott hozzászólás

A történetek:

 

- Kiersten White - Eyes of the Empire: Egy birodalmi kutaszdroidról szól, aki a lázadók bázisát kutatja.

- Mark Oshiro - Hunger: A Hothi Wampa nézőpontjából mesél el egy történetet.

- Emily Skrutskie - Ion Control: Toryn Farr kommunikációs tiszt kapja a rivaldafényt.

- C.B. Lee - A Good Kiss: egy Hothi munkásról szól.

- Delilah S. Dawson - She Will Keep Them Warm: Tauntaunsokról szól.

- Amy Ratcliffe - Heroes of the Rebellion: Corwi Selgrothe úgy gondolta, hogy a Hothra megy meginterjúvolni a lázadás hőseit. Azt hitte, hogy jó móka lesz... rosszul hitte.

- Gary Whitte - Rogue Two: Amikor Luke eltűnik a Hoth havas tájain, a Zsivány osztagnak egy dolog maradt hátra, amit meg kell tenniük.

- Charles Yu - Kendal: Ozzel admirálisról szól.

- R.F. Kuang - Against All Odds: Dak Ralter egymaga szembeszáll az egész Birodalommal.

- Michael Moreci - Beyond Hope: Hogyan nyersz meg egy háborút? Úgy, hogy megtalálod az okokat a harcra, mégha minden remény is odavan veszve.

- Christie Golden - The Truest Duty: Veers tábornok végre megérkezett.

- Hank Green - A Naturalist on Hoth: Hoth szörnyű hely, hacsak nem figyeljük meg közelebbről.

________________________________________(Itt véget ér a Hoth -os történet)

- Katie Cook - The Dragonsnake Saves R2-D2: Ki ne akarna barátkozni R2-D2 -val?

- Beth Revis - For the Last Time: Piett története.

- Jason Fry - Rendezvous Point: A lázadók megszöktek a Hothról. Leia és Luke eltűntek. Ki vezeti ezentúl a lázadást? Wedge -ről szóló történet.

- Seth Dickinson - The Final Order: Ezek csak aszteroidák. Ugyan milyen veszélyt jelenthetnek egy csillagrombolóra és annak kapitányára?

- Django Wexler - Amara Kel's Rules for TIE Pilot Survival (Probably): A TIE pilóták karrierje általában rövid. De ha követed Amara Kel's utasításait, akkor (valószínűleg) túlélheted.

- Jim Zub - The First Lesson: Az első találkozás egy Jedi mester és egy leendő tanítvány között.

- Mike Chen - Disturbance: Palpatine -ra fókuszáló történet.

- Catherynne M. Valente - This is No Cave: Történet az űrcsigáról. :)

 

Ezzel meg is van a könyv első fele.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv második fele:

 

- John Jackson Miller - Lord Vader Will See You Now: Rae Sloane visszatér!

- Tracy Deonn - Vergence: "Mi van ott bent?" "Csak az, amit magaddal viszel." (tudom, nem pontos fordítás :P) Dagobah barlangja kapja a rivaldafényt.

- Michael Kagge - Tooth and Claw: A terv megszületett, csak Bossk nem tud róla!

- Daniel José Older - STET!: 4-LOM és Zuckuss is megkapja a maga történetét.

- Zoraida Córdova - Wait for it: Történet Boba Fettről.

- Sarvat Chadda - Standard Imperial Procedure: Egy ember szemete egy fejvadásznak érték, amihez nem kéne nyúlni.

- Mackenzi Lee - There is Always Another: A gond a Skywalkerekkel, hogy mindig törődnek másokkal. Obi-wan ezt tudja.

- Cavan Scott - Fake It Till You Make It: Jaxxon csak megakarja látogatni a barátját, Lando Calrissiant.

- S.A. Chakraborty - But What Does He Eat?: Na vajon ki jön vacsorára?

- Lilliam Rivera - Beyond the Clouds: Sose találkozz a hőseiddel. (a leírásból egy Boba Fett rajongóról lehet szó. :D)

- Austin Walker - No Time for Poetry: Dengar és IG-88 útjai keresztezik egymást.

- Martha Wells - Bespin Escape: Fedezzük fel Bespin alsóbb szintjeit.

- Brittany N. Williams - Faith in an Old Friend: L3 visszatér. Az igazság az, hogy sose ment el.

- Rob Hart - Due on Batuu: Nem tudod kimondani a Star Warst, Willrow Hood nélkül. A jégkrémes pasas bemutatkozik.

- Karen Strong - Into the Clouds: Válassz oldalt. A leírás alapján egy Jailyn nevű hölgy lesz a főszereplő ebben a történetben.

- Adam Christopher - The Witness: Egy rohamosztagos megpróbálja túlélni a legkínosabb családi összejövetelt.

- Alexander Freed - The Man Who Built Cloud City: Hallottátok -e már Cloud City királyának tragédiáját? Nem? Gondoltam. Ez nem egy olyan történet, amelyet Lando Calrissian elmondana. :D

- Anne Toole - The Backup backup plan: Bár a hősök megmenekültek, de az emberek a Bespinen, felkészülnek a harcra.

- Lydia Kang - Right-Hand Man: Mindig hallgass az orvosodra. Legyen az akár droid, akár másvalaki.

- Tom Angleberger - The Whills Strike Back: A Star Wars kronológiai történetének elmesélése problémás... hol kezdjük el, vagy éppen hol folytassuk. Mindenkinek van egy opciója.

 

Ezzel teljes a FACPOV. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen hangzik. Csak az a baj, hogy az előző könyv után túl nagy reményeim nincsenek a kötet kapcsán. Némelyik sztori olyan volt mintha paródia lenne, máshol meg az volt a baj, hogy a lények túlságosan is emberiek voltak. Volt egy-két jól elkapott sztori és itt is erre számítok. Sok gyenge és közepes írás között lesz pár gyöngyszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars: A Birodalom visszavág – Bizonyos szemszögből
  • 3 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Akinek nem tetszett az előző "Bizonyos szemszögből" kötet, annak szerintem ez se fog, és fordítva. :) Összességében nagyon hasonló felépítéssel és megközelítéssel bír. Akadnak érdekesebb szegmensei, de sajnos jó pár érdektelen is helyet kap, az arányok pedig inkább ez utóbbi számára kedveznek (legalábbis számomra). Nem megyek végig egyesével mind a 40 novellán, inkább megemlítem azokat, amik tetszettek: 

 

- A Hoth-os fejezetek közül azt tudnám kiemelni, amiben egy "mezei" lázadó kap szerepet, és általa nyerhetünk bepillantást a Szövetség életének hétköznapibb részébe. Hogy egy szimpla futár ugyanúgy nélkülözhetetlen tagja a mozgalmuknak, mint a rangosabb személyek, a vadászgép pilóták, vagy a vérbeli hősök.

- Rae Sloane felbukkanásának örültem, mert remek kapcsolódási pont úgy az Új hajnalhoz, mint az Utóhatás-trilógiához, vagy akár a Squadrons játékhoz. Jó volt megismerni, hogy mivel foglalatoskodott az aszteroida-rendszerben zajló üldözés idején, vagy, hogy miért nem kapott szerepet a hoth-i csatában.

- Boba és Bossk együttműködése kapcsán tetszik, hogy sokat reflektálnak a TCW-re (ahol Aurra után Bossk egyfajta mentorrá vált Boba számára), de a 2015-ös Star Wars képregénysorozatra is. Bár a Legendák után (ahol Boba és Bossk halálos riválisok) furcsának hatott ez a merőben eltérő viszonyrendszer kettejük között. A TCW sorozat után viszont logikusabb a Kánonban tapasztalt változat.

- Kiderült, hogy Palpatine mindvégig pontosan tisztában volt Vader szándékaival Luke kapcsán (a Sith tanítvány konkrétan álmodozott a Galaxis feletti apa-fia egyeduralomról, amibe Sidious is bepillantást nyert), mégis belement a játszmába, hogy Vader hajszolja a fiát.

- A Dabobah-s szálon kissé furcsa volt, hogy saját tudattal ruházták fel a Barlangot, ami az őt meglátogatók negatív érzelmeiből táplálkozik, mégis működött. Tetszett, hogy Yoda szánt szándékkal élte át újra és újra legmélyebb félelmeit, hogy emlékeztesse magát.

- L3-37 fejezete is tetszett, amelyből kiderült, hogy két másik droiddal együtt hárman alkotják a "Millenium Csapat"-ot, vagyis a Falcon központi számítógépét. Noha egy egészet alkotnak, mindhárman külön tudattal és emlékekkel bírnak. L3 és Lando "találkozása" is tetszett, még ha ez utóbbi nem volt teljesen tisztában, hogy egykori barátjához van szerencséje.

 

Persze voltak még érdekes adalékok, de bennem ezek maradtak meg leginkább. Az utolsó fejezet már-már paródiának beillő mivoltán jót szórakoztam. Nem sejtettem, hogy ekkora arcok ezek a whillek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

Persze voltak még érdekes adalékok, de bennem ezek maradtak meg leginkább. Az utolsó fejezet már-már paródiának beillő mivoltán jót szórakoztam. Nem sejtettem, hogy ekkora arcok ezek a whillek. :D 

Az előző kötet végén is a whillek kavartak. Ez már hagyomány lesz? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még csak az első két sztorit olvastam. A Birodalom Szemei nem volt nagy plusz, csak a Dagobah-ra lezuhatn kutaszdroid volt érdekes. De az Éhség, annak ellenére, hogy a Wampa volt a középpontban, meglepően jó volt. Nem világmegváltó, de tetszetős volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Még csak az első két sztorit olvastam. A Birodalom Szemei nem volt nagy plusz, csak a Dagobah-ra lezuhatn kutaszdroid volt érdekes. De az Éhség, annak ellenére, hogy a Wampa volt a középpontban, meglepően jó volt. Nem világmegváltó, de tetszetős volt.

Nekem még négy novella van hátra, és nekem is a "tetszetős" kategória. Nagyjából ugyanazt kaptuk, mint az előző kötettel, bár itt most szerintem érdekesebb karakterekkel dolgozhattak a szerzők. Volt egy-két romantikus tiniregény jellegű novella ami nem tetszett, de azokon kívül jó. Főleg a Palpatine-os, Yodás, fejvadászos történetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Yoda ugye visszaemlékszik A klónháború végén tett küldetésére?

Két novella foglalkozik Yodával, az egyikben a sötét oldal barlang emlékszik vissza, a másikban Yoda (van egy történet Obi-Wan szellemével is, de az most nem fontos ebből a szempontból). Vannak érdekes dolgok, a Papnőkről nincs szó, viszont Qui-Gon szelleméről és a Yodát a Dagobah-ra vezető okokról van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Na, eddig egyelőre az Egy jó kis csók novella tetszik a legjobban.:D

Nekem pont az tetszett a legkevésbé, pont kimeríti a "romantikus tininovella" kategóriát, amit fentebb kifogásoltam. De lesz még a kötetben néhány hasonló, ha ez örömet okoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 minutes ago, Whill said:

Nekem pont az tetszett a legkevésbé, pont kimeríti a "romantikus tininovella" kategóriát, amit fentebb kifogásoltam. De lesz még a kötetben néhány hasonló, ha ez örömet okoz. :D

Ez a két srác miatt tetszett kifejezetten. :D Alapvetően én nem vagyok a romantikus sztorik rajongója.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Úgy tűnik a Whillek ökörködésein túl, az egyoldalas miniképregény is hagyomány lesz a sorozatban.

Kíváncsi vagyok, hogy hány része lesz a sorozatnak. A Jedi Visszatér-kötet 2023-ban gondolom még garantált. Aztán 2039-ben jön a Baljós Árnyak? Remélem tartani fogják ezt a hagyományt, nekem ezek a kötetek jobban tetszenek, mint a hagyományos adaptációk. Csak jó sokat kell addig várni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.