Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként milyen sorozat a Gengszterkorzó? Egyenletesen tartja a színvonalat?

Egy okés-elég jó sorozatnak indul és valami elképesztő mesterművé válik a második évad legvégére. Nem emlékszem, hogy unatkoztam volna rajta vagy hogy lettek volna unalmas részek. Ha az első résszel már elvagy akkor érdemes folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a készitőkkel van a baj, hanem az HBO vezetőséggel.

Oké, kicsit összemostam a két dolgot, de ténylegesen az bosszantott fel, hogy felröppent még olyan hír is, hogy kihagyják ezt a csatát.

 

Persze, egy filmnek, sorozatnak enélkül is működnie kell, de azért vannak szerintem olyan alkotások, amit bajos lenne elképzelni a csatái nélkül. Pl. Gyűrűk ura. És szerintem ez a könyvsorozat is ilyen, de legalábbis ez a Feketevizi csata ilyen rész benne. Már az is érdekes, hogy kihagyták a láncot...

 

Egyébként Martin a 4. könyvig emlékeim szerint egyetlen említést sem tesz a könyvben arról, hogy bárki is homoszexuális lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ebben a politikai kavarások fölé tornyolsulnak az itt-ott feltünő fantasy elemeknek, ami igen ritkának számit mind a fantasy sorozatok mind a filmek világában.

Végül is ettől lett nem tucat fantasy, ami kifejezetten jót tett ennek a sztorinak, vagy úgy általában a műfajnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, kicsit összemostam a két dolgot, de ténylegesen az bosszantott fel, hogy felröppent még olyan hír is, hogy kihagyják ezt a csatát.

 

Persze, egy filmnek, sorozatnak enélkül is működnie kell, de azért vannak szerintem olyan alkotások, amit bajos lenne elképzelni a csatái nélkül. Pl. Gyűrűk ura. És szerintem ez a könyvsorozat is ilyen, de legalábbis ez a Feketevizi csata ilyen rész benne. Már az is érdekes, hogy kihagyták a láncot...

 

Egyébként Martin a 4. könyvig emlékeim szerint egyetlen említést sem tesz a könyvben arról, hogy bárki is homoszexuális lenne...

Szerintem nem szerencsés ha egy adaptáció amentén mérettetik meg, hogy mennyire pontos képeskönyve tud lenni az adaptált műnek. Úgy vélem kétfajta lehet a jó adaptáció: az egyik ami szellemiségében képes megidézni az alapművet: vagyis a maga változtatásaival -elvégre más médium- akár toldozásaival is, de hasonló hangulatot kelt. És a másik, ahol az adaptálónak saját viziója van és valami egészen újat akar kihozni az irott anyagból (tipikus példa Hitchcock filmjei... mindegyik egy ponyvának az adaptációja). Viszont már az első esetnél sem lehet elkerülni, hogy valami átkerüljön az adaptálók érzéseiből, gondolataiból - pont azért mert a film/sorozat készitők az átalakitás során maguk is alkotói munkát végeznek. Ahol kizárólag az a szempont hogy mit akart a szerző ott születnek szerintem a rossz megfilmesítések.

 

A Gyűrűk Ura első része jó példa rá hogy kell az előbbit művelni és bár a Trónok harca könyvnek még csak a negyedénél tartok, de egyelőre úgy érzem, hogy a sorozat szintén nagyon ügyes ezen a fronton. Akit a regény Feketevizi csatája érdekel, úgy hogy semmi változást nem akar látni annak a könyvet kell kinyitnia. Az HBO sorozatát mint minden adaptációt érdemes nyitottan nézni és nem megrémülni ha épp nincs lánc, kimarad egy karakter vagy egy komplett szál vagy a regény egyik szereplőjének a mondatát valaki más mondja el. Ez egy másik mű: bizonyos értelemben a Tűz és Jég dalának egy alternatív verziója. És mint ilyen szerintem -főleg a második évad- páratlanul jó élmény.

 

Meleg vonal:

A sorozat szerint Robert király öccse, Renly Baratheon és Ser Loras Tyrell, a Viráglovag között van gyengéd kapcsolat. Martin a könyvek írója úgy nyilatkozott, hogy ő ezt a két karaktert homoszexuálisnak szánta a könyvekbe is. Én még messze nem tartok ott, de ahogy tudom ennek ellenére a könyvek nem egyértelműek. A sorozat viszont igen

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones

Lesz mit várni, az egyszer biztos.

Deres romokban, Jon, Arya, Sansa, a Királyölő, Brandon és Rickon mind úton, a Greyjoy fiú fogságban, a Lannisterek és a Martellek összefogtak, Robb esküt szeg, az Ördögfióka életveszélyben, jönnek a sárkányok, és ami a legfontosabb "Jön a Tél".

 

 

Szerk.: B*sszus, belefutottam mi lesz Robbal később

 

Most el lett rontva a napom :(

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones

Lesz mit várni, az egyszer biztos.

Deres romokban, Jon, Arya, Sansa, a Királyölő, Brandon és Rickon mind úton, a Greyjoy fiú fogságban, a Lannisterek és a Martellek összefogtak, Robb esküt szeg, az Ördögfióka életveszélyben, jönnek a sárkányok, és ami a legfontosabb "Jön a Tél".

 

 

Szerk.: B*sszus, belefutottam mi lesz Robbal később

 

Most el lett rontva a napom :(

 

Robb

 

Durva lesz mi? Nekem se nagyon tetszett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robb

 

Csak abba futottam bele hogy az Ikrekben elárulják, de most hogy utána néztem hogyan is, hát... tényleg el lett rontva a napom. :roll:

 

 

 

Robb

 

Hát igen, megértelek. Nálam egy csöppet kivágta a biztosítékot. Szerencsére utána történtek olyan dolgok, amik már elnyerték a tetszésemet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robb

 

Csak abba futottam bele hogy az Ikrekben elárulják, de most hogy utána néztem hogyan is, hát... tényleg el lett rontva a napom. :roll:

 

 

Fúú, hát sajnálom, pedig ez egy olyan pont volt olvasáskor, amikor majdnem földhöz vágtam a könyvet :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár melózni kellett volna, de nem birtam ki és már napközben megnéztem. Nagyon durva, hogy a kicsit közepes első évad után hova jutott ez a sorozat. Bár azt mondtam, hogy az előző részt ugyse fogja ütni de jónéhány szempontból mégis ütötte. Óriási kedvenc lett a széria, csak ott a nagy dilemmám, hogy ha túl leszek az első két könyvön a harmadikba is belefogjak-e, vagy várjam ki vele a következő évadot. Ezen mondjuk még van időm törpölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.: B*sszus, belefutottam mi lesz Robbal később

Én is belefutottam már.

 

Bár ez nálam nem rontja el a sztori élvezetét, elvégre még inkább várom, hogy hogyan történtek az addig tartó események. Sőt, a többiekről is tudok infókat, de remélem, több már nem derül ki, ennyi izgalom is elég volt. A héten vége a vizsgaidőszaknak, aztán lehet olvasni :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a GoT utolsó részét

 

Szerintem minden szál remek volt, Tyriont pedig nagyon sajnálom :( Szegény, hogy folyton így kics*szik vele a családja. Remélem, a sorozat végére azért valami jó is jut neki, a többiek meg a pokolban senyvednek majd. Jó, tudom, ez nem az a fajta sorozat, ahol a jó elnyeri jutalmát, bla, bla, de azért lehet ilyesmit kívánni. Dany pedig szenzációs volt a sárkányokkal. "Vissza" a trónt neki!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végigpörgettem az első, majd vasárnapig a II. évadot és meg is néztem egyből a zárást.

 

Az első évad számomra végig hozott egy 4es szintet egy 5ös skálán. Ezzel ellentétben a II.ban volt már olyan szál (Tűzisten, a Falon túli világ) ami vontatott volt és kevésbé érdekes, míg a királyvári és Kistanács beli történések pedig baromi szórakoztatóak és izgalmasak lettek. Mégis ez az évadzárás...a szálak felét úgy hagyták nyitva, hogy én nem igazán várom, ezek a zombik meg az első évad végén elindultak és most ideértek...gondolom majd a maradék futótúz helyre rakja őket, vagy a sárkányok.

 

Az sem értettem, ha Derest körbevették a fattyú csapatai, akkor miért kellett mégis menekülniük a gyerekeknek, hiszen az ellenség elkotródott,. Grejoy elhullhatna már, idegesítő egy karakter és beképzelt is. Nekem Tyripn a kedvencem, őt s eléggé helyben hagyták, de bizom benne, hogy a III. évad jobb sorsor szán neki.

 

 

Ha jól tudom, jövő áprilisban lesz a folytatás, ezzel akkor be si fejeződik majd a széria?

 

Most a Hősöknek álltam neki. Volt egy pilot epizod, utána nekiálltam a 01-es résznek, de azt hittem egyezik az előzővel, mert ugyanúgy indult, így abbahagytam...aztán nézem a II. részt és egy csomó dolgot nem értek, meg hibásnak találok. Full átdolgozták a kezdést a logikai buktatók miatt. Még így is néha baromi kuszák a szálak, meg minden "szuperhőst" már ismertem képregényekből, de kíváncsi vagyok mit hoznak ki ebből az egészből....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt szomorúan hallom. Én azt hittem 3-4 évad alatt vége lesz a történetnek. Talán azért is, mert így barom lassú néha az egész, meg mindig jönnek az új szereplők és sokszor érzem azt, hogy nem annyira szükségszerűek. Mondjuk, ha a jelenlegi király meghalna az lehet visszahozná a kedvem a dolgokhoz, mert amióta ő a trónon van és rendszeresen mutogatják, kevésbé kedvelem ezt a szálat. A nagyapját sokkal jobban bírom, a lova pedig szépen indított a Vastrónos jelenetben. A könyv hány részből áll, vagyis ezek a történések hány könyvön át szólnak és a széria most hol tart ehhez képest?

 

Amúgy én ezzel a sorozattal is úgy vagyok, mint a Gyűrűk urával...túl sok szereplő, gondolom túl sok blabla és körbeírás, könyvben hamar beleunnék a sok karakter jellemzésbe, körbeírásba. Jobban szeretem, ha egy remek színész profin megszemélyesíti és eljátssza a karaktert.

Stark királyról szerintem ha olvasok nem fog meg annyira a halála, mint így, a lefejezésétől még most is borsódzik a hátam...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem olyan jó hír, nem szeretem, mikor egy sorozat 4-5 évadnál több. Ha úgy nézzük akkor 10*10*60 perc műsoridőt kapunk majd ezen elmélet szerint. Ezt én nagyon soknak tartom ahhoz, hogy végig színvonalas és érdekfeszítő legyen. Így is már vannak olyan karakterek, mint pl. a királyné, akinek az ostrom alatti szövegeit alig bírtam végighallgatni. A mondandója többségét már egyszer hallottuk és megtörte a csata lendületét, az izgalmat, szerintem baromi felesleges volt. A Véreb is csak úgy eltűnt, azt hittem az endingben legalább 1percet kap.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan: hányszor kell még leirni, hogy ne írjatok csak úgy be spoilereket? Most sikerült beirni az egyik szereplő halálát. Van olyan aki olvassa a fórumot, kiváncsi a sorozatra és még egy részt se látott. Légyszives a részleteket SPOILER gomb mögé rejteni. Ne kelljen már ezerszer leírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, hol írtam, hogy valaki meghalt? Az eltűnt azt jelenti, hogy csinált valami lényegeset, aztán egyszerűen nem mutatták, hogy ennek mi a következménye és vége lett az évadnak....

Itt irtad kérlek szépen (ídézet):

Stark királyról szerintem ha olvasok nem fog meg annyira a halála, mint így, a lefejezésétől még most is borsódzik a hátam...

 

 

Én tettem spoilerbe a hozzászólásodban. Szivesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem írtam a vezeték nevét, mert belőlük lesz vagy 12, és közben rájöttem, hogy egyik sem lesz király...vagyis...ez bonyolult. Szóval, ha valaki nekiáll nézni, akkor nem jönne ebből rá, hogy kiről van szó.

Sajnos a leirásból teljesen egyértelmű kire gondoltál, de mégha nem lenne akkoris egyértelművé tetted, hogy egy bizonyos családból meghal valaki ami szintén spoiler konkretizálás nélkül is. Légyszi ha hibázol máskor ne kelljen már leállni vitázni. Elég egyértelmű mi számit spoilernek: minden ami meglepetés lehet egy sorozat-kezdőnek. Nem dőlt össze a világ természetesen, pláne ha ezután már nem lesz ilyen, csak ne raboljuk már egymás idejét azzal, hogy a probléma kiderülése után még neki kell állni ezen vitázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl én nem láttam egyetlen egy Trónok harcát sem de tudom ki hal meg és azt is melyik színész játssza. Mert elspoilerezték.

 

Flóri: Itten úgy van hogy valaki lehet hogy csak 4 év múlva kezdi el nézni a sorozatot a bemutatóhoz képest. Persze elvileg az lenne a "normális" ha akkor néznék az emberek mikor megy, de én pl mindig megvárom mikor lemegy a sorozat hogy ne kelljen fél éveket arra várnom hogy kiderüljön mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.