Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel nyár lévén nem dübörögnek az általunk nézett sorozatok, pont a Chuckot vettem elő ismétlésként :D Vicces, aranyos, pont remek agykikapcsolás számomra. Nemsokára az 1. évad végére érek.

Na meg mivel véget ér a Dexter, ősszel már nem jön, beújítottam helyette egy másikat. Nevezetesen a Person of interest című sorozatot. Azóta érdekel, amióta először olvastam róla, de mivel nem csak sorozatnézésből áll az élet, eddig nem kezdtem el. Most pótolom az első két évadot, aztán jöhet a harmadik normál menetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT négyes évad: megvan a Vörös Vipera.

 

 

Oberyn Martellt egy chilei színész Pedro Pascal fogja játszani. Tetszik a karakter leírás, amit a showrunnerek kanyarintottak róla:

 

"The Red Viper is sexy and charming, yet believably dangerous; intensely likable, yet driven by hate. The boys love him, the girls love him, and he loves them all back. Unless your last name is Lannister. "

 

pedro-pascal-burn-notice.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

THe killing: egy gyilkos ügy s1 Forbrydelsen

De ez nem az amerikai, hanem a svéd? verzió, az eredeti, ez alapján készült az amcsi. Ha hasonlítanom kéne egy másik sorozathoz, akkor az a Broadchurch lenne. Az is nagyon szépen lassan épül fel, és leginkább a cliffhangerek viszik előre a sorozatot. Legalább ez így volt a BCnél, de ennél ez inkább csak az elejére volt jellemző. Nem mondom, hogy az elején, első 5-6 résznél nem akartam abbahagyni, de jól tettem, hogy végig néztem. Sokkal jobb és csavarosabb a sztorija mint az elején látszik. Ügyesen építik fel. Egyre több dolog derül ki, egyre többen lesznek gyanúsak részről részre és mindenki van lehetősége, oka vagy hazudik annyit, hogy megölhette Nana Birk Larsent. A végére aztán már teljesen összecsapnak a hullámok, és kapunk egy nagyon meglepő és izgalmas finálét, ami a BC inkább csak meglepő, mert kb semmi nem utalt a gyilkosra. Itt viszont minden benne volt, de kétszer annyi idejük is volt kifejteni a sztorit. Végig darkos, kicsit depis a történet, szinte végig este játszódik, de a nappalok sem túl derüsek és ez is eléggé rányomja a hangulatát a dologra. Kevés szimpi karakter volt, de amúgy is próbáltak mindenkit rossz embernek beállítani. Aki szereti az ilyen lassú nyomozós, szépen felépülős IGAZI jó kis nyomozós sorozatot annak mindenképpen ajánlom. Nem hiába vették át az amcsik. Maradjunk ennyiben. 7,5/10.

Forbrydelsen-cast.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki szerette a LOST-ot, kötelező! Ha a 24-et is, akkor pedig mind blowing, elképesztő, zseniális! Úristen, mennyi munka lehetett benne!!! :o :o :o

 

Zseniális... egyszerűen zseniális!

 

------------

 

Dzséjt, remélem tetszeni fog a 24. Nálam az örökös kedvencek között van! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, remélem tetszeni fog a 24. Nálam az örökös kedvencek között van! :)

Tetszeni eddig is tetszett, csak legutóbb a harmadik évad első pár része után valamiért törölni kényszerültem, ezért nem folytattam (már nem emlékszem, miért).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter S08E01 - Az utóbbi 2-3 szezon után, ezzel a résszel most visszajött a hitem ebben a sorozatban!

 

 

 

Az egyik, ha nem a legjobb évadkezdő epizód volt a mai rész! Több pólusú feszültséget kaptunk már rögtön az elején, mindkettő kitűnően volt megkomponálva.

Szembe állították a két fő karakter személyiségét, ami nagyon tetszett! Az, hogy Dexter miként reagál LaGuerta halálára és Deb, hogy dolgozza fel nagyon tiszta képet adott a kettejük között lévő különbségről és elsősorban Dexter jelleméről. Mondja is, hogy rosszul kellene érezni magát LaGuerta halála miatt, de számára ez nem volt valami nagy ügy. Ő nem egy normális ember, nem úgy gondolkozik, ahogy ők és LaGuerta csak egy szükséges áldozat volt, nem pedig egy érző, lélegző ember. Az előző évad fő témája, hogy Dexter eltér a Code-tól (ami erkölcsi alapját hivatott fedezni a szenvedélyének) szerintem itt csúcsosodik ki és ezért nagyon nagy piros pont a készítőknek!

 

Érdekes volt megnézni a karakterek alakulását is az elmúlt szezon fináléja óta. A mellékszereplőkkel még utoljára megpróbáltak valamit kezdeni és LaGuerta távozása erre is egy jó alapot szolgáltatott (itt még kitérnék egy szóra az epizód elején látottakra... most komolyan egy padot neveztek el róla?! :facepalm: ) Angelnek meg adott egy plusz töltést. Quinnel karakterének személyiségével az igazi puskaport már ellőtték a 7. évadban, itt azonban még szerepe lehet a Dexterhez/Debrához fűződő közvetett viszonya miatt (Dexternél a dadára gondolok).

A legnagyobb pozitívum azonban egyértelműen Dr. Evelyn Vogel!! Fantasztikus volt ez a nő, nem csak a színészi alakítás, hanem maga a karakter is nagyon jól meg van írva. A rész végén tett bejelentését talán túl korainak éreztem, de az ezzel egyértelmű is volt, hogy vele nem azt a vonalat akarják továbbvinni, mint Lundy-val. Nem ő fogja legyőzni Dextert, inkább felhasználja, de azért is fontos a nő, mert most már egyre több ember előtt derült ki Dexter titka (akik közül többen életben is vannak, ami szintén nem elhanyagolható tényező)! Az is tetszett még itt, hogy egy teljesen másik oldalról közelítették még a sorozatgyilkos karakterét. Olyan oldalról mutatták be, amilyen valójában. Kívülről láttuk csak a tényeket és nem Dexter szubjektív szemszögéből, ahol minket is befolyásolhatnak az érzelmeink. Az is remek volt, hogy a nő gyakorlatilag így leplezte le őt, nem úgy ahogy Lundy, vagy LaGuerta próbálta meg a bizonyítékok alapján. Vogel pszichológiailag, az érzelmei nyomán leplezte le Dextert, ami azért fantasztikus mert gyakorlatilag ez az egész személyiségének kiváltó oka, az a sokk, amit akkor régen átélt (az más kérdés, hogy talán pont az előző évadban erre Dexter maga is rájött, hogy ez már csak egy kifogás). Amíg a többiek ténylegesen magát a sorozatgyilkost keresték, addig Vogel az embert akarta megtalálni, aki ezzé vált!

A mellékszereplők közül, akitől nagyon sokat várok még az Harrison lenne. Lehet sokan elfelejtik, de ő talán még Debránál is nagyobb motivációs erőként funkcionálhat a sorozat viszonyrendszerében...

 

Debra összeomlását nagyon jól ábrázolták. Nem volt picsogós, érezni lehetett a feszültséget közte és Dexter között. A motel szobában lezajlott gyilkosság (az 5. évad elején látott kill-re emlékeztetett) azért volt kardinális pont, mert itt láthattuk leghangsúlyosabban, hogy Debra összeomlása, amellett, hogy Dexternek köszönhető, rá (mármint Dexterre) is igen mély kihatással van. Hiába viselte látszólag jól az egészet Dexter és mondta, hogy megoldotta minden problémáját, paradox módon pont az ellenkezője valósul meg és nem oldott meg igazából semmit, hanem elindított lefelé a lejtőn. Debra szubliminálisan Dexter sötét utasává változott és, mint ahogy azt is Dex maga kreálta saját magának, gyakorlatilag Debra dark side énjéért is ő a felelős!

 

Az új sorozatgyilkostól nem várok túl sokat, szerintem ő inkább csak eszköze lesz a történetnek, mellékszálnak viszont Vogel miatt fontos. Jó lenne, ha így lenne, mert akkor felismernék, hogy miért nem működött annyira a többi "fő gonosz". Az Ice Truck killer és Trinity után nem tudtak már még egy ilyen nagy formátumú rivalizálást létrehozni (ami annak is betudható volt, hogy míg ezek a karakterek személyiségükből fakadóan kötődtek Dexterhez, addig a Jordan Chase és Travis Marshall féle arcok csak szimplán aberrált pszichopaták voltak) és más irányba terelik a fő konfliktust. Itt egy jól kidolgozott Dexter vs. Debra szembenállást akarok látni!

 

Negatívumként megemlíteném a LaGuerta ügyet, amit kínosan kényelmes módon zártak le. Kaptunk néhány utalást (a Dexter - Angel - váza párbeszédre gondolok), de ez túlságosan súlytalanul kezelték, ahhoz képest, hogy milyen fontos volt. Amikor megölte Dex Debrának a csávóját, azt is elég lazán elintézték (eddig), mindenesetre mostanság már elmegy ez, de korábbi évadokban azért ezen eléggé stresszeltek volna. (Tudjuk be annak, hogy ezt a játékidőt is alárendelték a fő történetnek.) A következő rész előzetesét elnézve van is minek helyet adni, ugyanis jönnek be új konfliktusok, de nem akarok a spoileren belül is spoilerkedni. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter, nagyon komoly évad elé nézünk az első rész alapján.

 

Csak én gondolom azt, hogy a dokinő ismerheti Dextert esetleg gyerekkorából? :hmm:

 

Karrde megnézted a rész végén lévő előzetest, de igazából erre sztem az utolsó jelenet is választ ad.

Szóval szerintem igen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter, nagyon komoly évad elé nézünk az első rész alapján.

 

Csak én gondolom azt, hogy a dokinő ismerheti Dextert esetleg gyerekkorából? :hmm:

 

 

Többről van itt szó Vogel esetében...

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3LEYdpc508c

 

Itt van ez a videó a 2. részhez, az első pár mondatból minden kiderül. Tehát nem csak, hogy ismerte, hanem neki is nagyon komoly része volt abban, hogy Dexter ilyenné lett. Feltűnik Harry is egy képkocka erejéig, szerintem egyértelmű, hogy ők ketten ismerték egymást a nővel... tekintve, hogy Vogel is régen itt dolgozott (ezt korábban elhangzik az előző epizódban). Elméletileg egy pszichiáter lenne és lehet, hogy így került kapcsolatba Dexterrel, tehát megvizsgálta, mondjuk Harry kérésére, aki kezdetben nem tudott mit kezdeni a gyerekkel. Az is lehet, hogy a Code is valamilyen formában Vogeltől származik (egyébként keresve se lehetne nála jobb terapeutát találni, tekintve, hogy a pszichopaták szakértője) és Harry csak tolmácsolta Dexternek, de nem teljes egészében ő találta ki. Mindenesetre nagyon komoly és egyben briliáns húzás volt így megoldani ezt a szálat, oda tértek vissza ahonnan kiindult, elkezdődött az egész, ezt hagyták a sorozat végére. Örülök, hogy nem megint egy klisét kaptunk és egy újabb évadon átívelő Dexter utáni nyomozást. Ráadásul főhősünk múltjában még igen sok sötét folt van, ugyanis az elindító motivációt és a végeredményt ugyan már ismerjük, de a kettőt összekötő utat még csak részleteiben kaptuk meg. Itt valószínűleg onnan is fény derülhet dolgokra. Vogel egyébként nekem egy kicsit gyanús. Elsősorban azért, mert kellene lennie még egy csavarnak benne. Az, hogy itt az elején ezt már ellőtték nagyon jó meglátás volt, hogy nem húzták az időt, de nem hiszem, hogy ezek után csak simán végigvinnék ezt vonalat. Szóval szerintem tartogat még egy-két titkot ez a karakter is magában. Dexternek meg elképesztő mélységeit tárhatják fel... Nagyon várós. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik oldalon is voltak a Dexter feliratok? Valamiért nem mentettem el azt az oldalt. :roll:

Szerintem már nincs meg az az oldal, nálam nincs lementve. Facebookon Nico Subs-ra keress rá, előbb készen van, mint a hivatalos, de már az is készen volt tegnap éjjel.

 

Karrde megnézted a rész végén lévő előzetest, de igazából erre sztem az utolsó jelenet is választ ad.

Szóval szerintem igen. :)

Én is az utolsó jelenetből vettem ezt. Az előzetest láttam, ellenben nem volt energiám fülelni, szóval lényegében semmit sem értettem belőle. Köszi!

 

Kezdjük el... :clap:

 

Doctor_Who_Series_5_Cover

Remek, csak így tovább, meglátod, tetszeni fog :)

 

A hercegi párt hirtelen meg sem ismertem a lenti képen, de egyébként bájos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.